Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

ka77ka
14. okt 2009

Ahojte...tak vas vsetky zdravim zo zasnezeneho Liptova ☹ Od vcera nam este neprestalo snezit, mam pocit, ako by uz zajtra mali byt Vianoce.
Akurat dnes sa chystam povytahovat zimnebundy, topanky, ciapky..a pod.Pre Eli mam vsetko, este terezke mi treba rukavice, pancusky a zo 2 ciapky kupit...zo vsetkeho mi vyrastla.Nastastie na meniny dostala zimne topanky a bundu, takze aspon od niecoho ma rodicia odbremenili. 🙂

Inak sa mame fajn...minuly tyzden Eli soplikovala, ale uz je OK.Je z nej poriadne sidlo, rozvezuje sa jej jazycek...skoro vsetko sa snazi po mne zopakovat.ked sa jej opytam, ze ako sa vola, odpovie mi ELI, alebo ELITKA. 🙂 🙂 🙂

Co sa tyka bitia...tak tiez nie je vynimka...minuly tyzden mi tak svacla po nose, ze mi nadlomila okuliare ☹ ujo v optike mi ich dal ako do hromady, ale musim ratat v najblizsej dobe s novymi okuliarmi...takze dalsie vydavky navyse. ☹

Fotky ste krasne popridavali..musim sa aj ja prinutit, a pridat nejake.
Slnyecku gratulujem ku Martinkovi, nech je hlavne zdravucky.

Eviku..tebe prajem zajtra stastnu cestu do LV...jazdi opatrne.
A choruckym prajeme skore uzdravenie. 🙂

ka77ka
14. okt 2009
andula30
14. okt 2009

Ahojte no tak snezenie to nie diky neprosim 🙂 aj ked zimne oblecko mi nosime uz skoro mesiac lebo tu do rana uz mrzne zvacsa. Dik ze pochvalu no vzhladovo on od narodenia vyzeral starsi ale ostatny vyvin ide pomalsie ine deti uz ostatne robia a on ma cas takze kedze vase deti uz zacinaju rozpravat tak za take 3-4 mesiace sa zacne rozvazovat jazycek aj jemu 😀 Fotos milene 😉 No pozerala som tu kresliacu tabulku tak ako som predpokladala cena ako na sk v obchode ale v norskych korunach. Ako so vsetkym tu vela veci stoji ako u nas ale v norskych.Cena u nas v obchode 250 sk /ja neviem mysliet v eurach kedze som mimo/ alev noroch cize krat 3 a tao tedy ne tolko sa s tym nezahra este skusim pozriet ked pojdeme niekam do "velkomesta"No kludne mozte prist myslim ze vzduch je tu lepsi kedze dychame morsky 😀

verulka
14. okt 2009

cafte,
ja sice fusak neriesim ,lebo ani kocik..ale isto sa zemstia do tych z min.roku..jedine co je otazne, ci sa tie fusaky zmestia ak mate nejake lahke golfky..ale zase golfky ani do snehu nie su.. nas je to tak, ze po vonku bude chodit/ nosit sa- kvoli tomu som v stadiu riesenia, kaho na mne zakrat, kedze nepojde uz pod bundu ale na nu)
baby, podla mna je to bitie v tomto veku dost normlane..dolezite je to riesit a nenechat bez povsimnutia, ostatne dojde casom, proste pochopi, ze sa to nesmie..u nas faza bitia pomalinky fakt odchadza..ale prisli nove zabavky 😀
ja eln dufam, ze sa pocko umudri, nech odletime 😀 i ked rono je dost na prd- strasne sopli, ale teplotu nema 😵

basika
14. okt 2009

Ahojte...

fotky perfektné...Andula - Šimi ako vždy fešák, Ka77ka - baby tiež podarené..a ten jesenný outfit 😵

bože ale ozaj kosa vonku..ja len dúfam že to dočasné..že sa to polepší ešte..ale dnes som kúpila aj zimné topánčky..

andula - mám nápad...keď pôjde teda nicolmt za tebou do nórska ..nech zoberie aj tabuľku.... 😀 neposielajú ti zo slovneska balíky?

andula30
14. okt 2009

Bas nie neposielaju ved chodime domov a ak nieco potrebujeme kupime tu alebo sa zaobidme bez toho. Ale s tou Nicol to nie je zly napad 😀 😀

basika
14. okt 2009

andul - asi aj poštovné by bolo drahé..

keď ste teda fotky dávali..tak aj ja som niečo pridala

hodila som aj foto topánok...sú to od Protetiky

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

basika
14. okt 2009

leni - tak ako podarilo sa odchytiť moč?...Hádam prídete na to, z čoho to bolo...vyskúšaj neísť plávať..a uvidíte či sa potvrdí podozrenie...Nataly kočka na fotkách..s tým chlapčekom v rovnakých športových oblečeniach..sú podarení...a tý foto s Mackom..to je v niekde v obchode?

misanik
14. okt 2009

Ahojte, fotocky krasne, simi, natalka, eliska, sarinka 😵
Ja som v pondelok nasla tu tabulku n cinaka za 2.2, andula, vazne by bolo lepsie si ju nechat poslat. Btw norka zaujala, ale myslim, ze to dlho nepotrva 😝
ja akurat hladam dajaky overal na zimu, som skor nekupovala, nebola som si ista aku velkost, ale urcite 92, snad uz bude do jari a musime aj zimne topanky uz kupit.
Leni, to ma mrzi s tou teplotou, fakt to moze byt z plavania, drzim palce a som zvedava na spravy ci je moc ok a co dal...
basika, livka ako s dychanim? uz lepsie?
ja som velmi smutna. Mala prist v sobotu sestra s katkou, mali tu na tyzden ostat a katka osoplikovatela, tak asi nepridu 😢
Aj ja idem pridat nejake foto teda 😀
Aha, este fusak: ninka, podla mna uz nekupuj, jasom mala vlani taky hruby flisovy a tento rok mi uz nevojde, ale dala som teraz spodny diel fusaku do kosika pod neho - ma to tovory na pas, ak nemas take, pouzi deku nejaku, mozes aj vyrobit otvory na pasy a nanoznik staci predsa. Ved oni fak v kociku uz posedia maximalne cestou niekam ak vobec a budu behat. Ved ked bude fakt kosa, da sa dat aj deka aj nanoznik 😉
verul, u vas tiez zakon schvalnosti, evidujem uz kolky raz co mate niekam ist, ze ronko ochorel a ked nie apson zubkoval ☹ tfuj, tfuj, nech je uz zdravy.
Aj emmuska samozrejme, nebude na tom jarmoku predsa pokasliavat 😉

jankapo
14. okt 2009

ahojky,
no leeeeni, dobryy prispevok... 😀 natalka riadna betarica 😉 no slecna vie presne co chce a ako to dosiahne, co viac jej do zivota treba? 🙂
dievcata, fotky nepozeram,lebo sa furt zapozeram a potom nestiham citat co chcem,sak aj obcas ked docitam, neni kedy zareagovat 😅
u nas perno, adrenalin, ale sme sa zhodli s muzom ze nam to takto vyhovuje 😵 ze sa najblizsie roky sa nudit urcite nebudeme (radsej netipujem kolko tych rokov bude 😎 )
my sme mali vcera ockovanie TBC- 😉 to uz ani nepamatate co? a mali sme poradnu, tak sa pochvalime, ze sme za 13dni pribrali presne 600g... 😵 tak som rada ze kojenie na poziadanie funguje 😅 len preco sa mu ziada stale v nociiiiii???? 😝 nevadi, prezili mnohi.
dnes v noci sa pridal aj matulo s buntosenim, takze sa noc vlastne nekonala,chuda velke, teplotu ma, tak netusim z coho ☹ nejak mu nic nie je, esteze sme vcera boli na nefrologii, a som ho chvalila, ze od tej nemocnice nebol chory 😖 okrem tej hnusnej reakcie na ockovanie. no uvidime co sa z toho vyvinie. jaj som si spomenula ze papat nam vcera nechcel a kako bolo trosku riedsie...zeby ocaky? 😕
u nas sa zatial nebije vobec...zacinam uvazovat ci je to normalne, ked to vsetky deti maju... 😀 no mozno este nie sme v tej vyvojovej faze.jasne,o hracky sa delit nechce, ale do bitky sa zatial nepusta. neviem ako by som to riesila,ale bitkou isto nie...oddelit, zaujat, jak sa poznam, aj hlas by som zvysila, to sa mi nejak nedari ovladat, ja som taka ukricana mama (nastaastie, nemam vela podnetov na krik, matulo je zlate decko, pokial neni unudeny alebo unaveny na smrt) ked si ho nevsimame, zacne robit veci co neznasam, to presne vie ako na mna... 🤐

(toto som pisala rano o 8mej,len sa nepodarilo odoslat. 😀 tak sa musim updatnut a pridam este nieco ked chalani dovolia 😉

misanik
14. okt 2009

no, tak norko si odspal svoju normu 1.5 hodky a je hore, fotky sa nekonaju 😀 asi mu budem musiet zobrat hodiny z izby aby nevedel ako dlho spi 😀

basika
14. okt 2009

misi - no dík za opýtanie..nie je to stále dobré, Dr. predpísala Zodac sirup už jej okrem vincentky nič iné nedávam. Včera sa mi to aj zdalo lepšie..ale dnes moc nie..stále dýcha ústami..a pri zaspávaní tiež nič moc.

jankapo - že matulo nikoho necápe?...Tak tiež nemusíte mať všetko.

anjelok
14. okt 2009

ahojtee,
tak moc sa podarilo, o tyzden vysledky, isli aj na kultivaciu. natalka v pohode zatial.
jani, no neuveris, ale minule na pieskovisku ked tam mlatila niekoho, resp. si presadzovala svoje, tak take mamina, co mala uz vacsie dieta mi hovori. nerobte si hlavu, v skolke sa jej to len zide 😲
a s tominkom si mi pripomenula, nase prve prevazenie po 2 dvoch tyzdnoch pribrala 500g..a teraz ake je to mrna 😀..co sa tomina samozrejme tykat nebude 😉
chuda matulko, snad teplotky prejdu, my sme si to teraz odskakali, tak dufam, ze uz bude pokoj.
basika, tie iste topanky ma aj natalka. dnes ich uz mala na sebe, ved je tu 5 stupnov 😕
btw dnes sme vydrzali vonku len 20 min., strasna zima, fukalo, natalke az slzili ocka, no moc sa jej nepacilo. tak sme trocha pokocikovali a sli domov 😖 netusim, co budeme robit poobede. uz sme od nedele zavrete doma.
miska to ma mrziiii..si mohla mat aspon spolocnost. my sa chystame buduci tyzden na vikend do prahy za bratom, tak hadam to vyjde a nepride do toho ziadna choroba.
verul, kedy to vlastne odchadzate? a to ides len ty s ronkom, ci ako? ten londyn dufam myslis..
a super, ze uz vam takto rozpravaju deticky. natalka klasika len tych par malo slovicok. zatial nic nove. len dnes namiesto havo, hovori hapu 🙄 neviem, co zas vymysla 😀
katka, basika pekne fotocky 🙂
ninkaaa ja nechcem ist do norska!!! 😝 😕 😀

anjelok
14. okt 2009

baby a ten sneh 😲 😲 😲 bozinku, ved je este len polka oktobra. ved jesenne veci poriadne ani nemala, z letnych sup do zimnych. no snad sa este otepli 😅 to ja osobne by som nezvladla takuto dlhu zimu 😝
basi ano, tak fotka v kresielku je v obchode..bolo rozkosneee 😵

kats
14. okt 2009

babyyy ste ma vystresovali so zimnymi vecami 😅 letime kupovat boticky 😉
fusak, mam z minuleho roku, co bol do kocika, da sa akoby roztiahnut 🙂

stupel aj napriek mojim protestom dostal oneskorene hrackarsky vysavac 😅 som sa branila, ze naco mu je dalsia hraburda, ved ma na hranie skutocny - s nim aspon spinky nahanl na koberci 😀 teraz tu lieta s vyrehotanym a ukecanym vysavacom, prve co rano vezme je vysavac, zapne si na nom zvuk a uz beha po byte 😀 keby to aspon vysavalo 😅

a tabulka je aj u nas hit, celkom ho dlho bavi 😉 voskovky tiez miluje ale tie mu obmedzujem na stolik a on by tak rad s nimi vsetko odsroboval 😝

inak aj nas (oboch) zasiahli sople 😝 , nastasie bez teploty 😉 tak sa tiez doma kurirujeme

tomino krasne papka - ved z nocneho jedenia sa najlepsie pribera 😉 😀 vie co robi 😉 a chce aby sa ti tvorilo veeela veeeela mliecka - tak preto ta noc 😀

fotky vsetky kraaasne 😉

slnyecku veeelke gratulacie 😀

evi ty ides do levic a nie do martina 😀 😀

verul 😉 ronko to zvladne s babinou a vy si uzijete volno 😀

bitie... to matusa uz preslo, ale ako baby videli, ked ho nastvem - napr nieco straaasne dolezite nedovolim - tak sa snazi tresknut s niecim, hodit to niekam, otrhat kvetinky ci huga uskrtit podbradnikom 😝 😀 proste robit zlobu 😠

kopec som zabudla, ale aj tak je toho az az, kludne preskocte 😉

kats
14. okt 2009

este sa poztazujem... uz vyse tyzdna vstaval o piatej rano a skor 😠 😝 tak som sa v sobotu nastvala, dala mu mlieko a ze ideme spat dalej, protestoval asi pol hodku, vymyslal ale zaspal... krasne sme potiahli do osmej... ale cely den v prd.li, kedze uz vobec nespal. Tak som skusala aj dalsie dni ci sa nepreorientuje a nic ☹ vstavanie si posunul - dnes o tretej, zurka na dve hodiny kym zaspal a len do siedmej... aspon tristvre hodky dal poobede 😖 kde su tie jeho krasne 3 hodiny ???? 😢 miskaaaaa ja nechcem vstavat o piateeeeej 😢 😢

eviku78
14. okt 2009

kati, my mame zurky pravidelne kazdy vecer. dnes sa zobudila uz o jedenastej a este o polnoci behala po byte, az tak sa prebrala. ale to ten hnusny kasel. 😠 ale po navrate z LV putuje uz fakt do svojej izby. lebo po vcerajsej akcii sme s marcelom odisli okolo jednej spat do jej detskej izby a krasne spala bez zobudenia az do siedmej. 🙂

zlatik
14. okt 2009

Caute baby, strasne dlho som tu nebola, koncom augusta sme sa stahovali do domu, tak sme mali hekticke obdobie.
PROSIM VAS, MAL NIEKTO PO OCKOVACEJ VAKCINE -rubeola,mums, ovcie kiahne (ockovanie v 15.mesiaci) NEJAKE NEZIADUCE REAKCIE?????
Moj Viktorko bol zaockovany minulu stredu, v piatok zacal teplotovat 39oC a vyssie ,v nedelu sme boli aj na pohotovosti, lebo sa cely osypal drobnymi cervenymi flacikmi, v pondelok sme boli u nasej pediatricky, zhodnotila, ze je to asi slaba ruzienka z oslabenych virusov vo vakcine, no vcera sa mu vyhodili na lickach - strasneeee cervene vyrazky-flaky uz to neviem ani definovat. V piatok ideme na kozne.

kats
14. okt 2009

my sme este nestihli to 15 mesacne ockovanie 😅 pocula som ze vysyp moze byt, ale tie cervene flaky to fakt neviem 😒 dufam ze sa flaky rychlo stratia a nebude potrebna kozna 😉

anjelok
14. okt 2009

zlatik, kuk:
http://www.protetika.sk/katalogy/doj9.html
tu som ti okopirovala to na co sa pytas:
Očkovanie proti osýpkam: 1-2 týždne po očkovaní sa môžu objaviť oslabené príznaky osýpok, horúčka (8. -12. deň) môže byť aj vysoká, trvá asi 1-2 dni, pozorujeme tiež príznaky z horných ciest dýchacích, výnimočne kŕče.
Očkovanie proti parotitíde (mumps): nebývajú výrazné reakcie
Očkovanie proti rubeole: objavujú sa medzi 10-12 dňom po očkovaní a trvajú asi 2-6 dní, prejavujú sa bolestivosťou v mieste vpichu, zdurením lymfatických uzlín, bolesťou v krku, výsevom drobných vyrážok, zriedkavo bolesťami a opuchom kĺbov.
my sme mali ten vysyp zhruba tyzdne po ockovani a trval dost dlho, urcite aj tyzden. ale boli to len take male cervene vyrazky na hrudnicku, potom to zmizlo.
drzim palce, nech to nie je nic vazne

anjelok
14. okt 2009

dala som blby link 😝 resp. sa mi neokopiroval ten novy, ostal povodny.
takze tu je spravny
http://www.alinka.sk/c/ockovanie-deti-997.html

anjelok
14. okt 2009

akoze baby nechcem provokovat, ale natalka spi od 12:10 😕

eviku78
14. okt 2009

leni, mamine spala emmka v pondelok 3,5 hod. 😲 ale vcera uz len prerusovane 2 hod kvoli tomu kaslu.

anjelok
14. okt 2009

evi no nieze by som sa stazovala, ale ked spi viac ako 3 hodiny, zacinam byt mierne nervozna 😅
nech je emmke cim skor lepsie, chudatko 😒

nicolmt
14. okt 2009

leni neprovokujes, sara tiez 😲 😲 uz som ju bola akurat aj skontrolovat...o 16tej dojdu kamosky s detmi sa pohrat 😝 a my spiiiime a spiiiime

kats
14. okt 2009

ronko vie kraaasne papat 😉 je na titulke 😀

eviku78
14. okt 2009

no comment 😀 😀 😀 chlapec sa proste v zivote nestrati. 😵 a strasne sa uz zacina podobat na chalanov napriek tomu, ze je tmavy. 😉

jankapo
14. okt 2009

ahojte, takze az teraz chvilocka
fuha, ale ste mi dali, ze zimne oblecko! 😝 u mna to isti jedine mimibazar, proste neni kedy a ako chodit a skusat...tak budeme riskovat nakupy online, bundicka uz je na ceste, takisto mienim zohnat overal, jedine topanky kupime v obchode, na to si budeme musiet najst chvilku 😒 sa mi nechceee...nehovoriac o tom ze ani ja nemam co na seba... 😔
nejak som stratila formu ci co. 😅

baby, mne uz matulo spi MAX 1,5hodky. silne kafe na toto pocko. kebyze sa da ist vylietat von, tak mi je to jedno, ale robit mu celodenny program doma je dost o drzku. a tie teploty do toho teraz, este aj socialne kontakty nemozne, no do placu
miska,nesmut za segrou, ked budeme next week ok, urcite dojdeme.uz som sa dnes planovala dotrepat, len maly prekazil plany 😀

zlatik, my sme mali reakciu- vysoke horucky 3 dni, ale bez vysypu

jo, skusali sme dnes satkovanie...hahaha...jaaaaj.moje decko zlate,zatial satku netrebalo, v noci satkovat sa nehodi, nie? a cez den je celkom zlaty. ale dnes ze idem varit s nim, nakojila som, kym som sa obviazala, decko zasplalo,tak ze nevadi, sak sup do satky, bude spinkat pri srdiecku. prdlajs...citi prsko, koneeeeeec....tak som sa rozviazala, kua, to bol boj... 😀 a kojilaaaaa....musim sa naucit viazat tie kojace uvazy asi, heh. tak sme dokojili, zabalili do perinky a pokoj. 😅 luuubi byt zabaleny, len prsko nech je v dostatocnej vzdialenosti, ked treba mamine daco porobit 😉

co som to este chcela? 😕

misanik
14. okt 2009

kde ste? vari nenkukate futbal 😲 ja som sama, matko je na ceste z ba, nastastie vlakom, v tomto pocku.
janka, ti si poklad 😵 ty, ale ja ked zbadam tominka, tak koniec, uz aj tak sa mi zdaju vsetky dovody preco este nie babo nepodstatne 😀 tomi krasne pribera, no nocne kojenie je nocne kojenie, hlavne nech matulko je zdravya teplotky nic neznamenaju
mamka pride v nedelu, bude v pondelok ked pojdem so skoly s malym ona, som zvedava ako to zvladnu.
kats, o 5-ej 😠 nam sa to polepsilo, vstava tak 5.30 az 6.30 😵 cez den spi 1.5 hodky... no ked mal sople a bol na dithiadene, spavl do 7-7.30 a cez den tahal 3 hodiny, mato ma nahovaral aby sme mu ho davali stale 😀
verulka 😀 😀 😀 perfektne fotky
inak mne uz dnes uplne, ze prepina, ja stale rozpravam doma na norka, proste som sama, tak mu chudatu nonstop vsetko co robim komentujem a tak... a dnes som sa len pocula ako som sa toho maleho ani nie 17-mesacneho decka opytala: " nevies, kolkeho je?" 😀 😠 inak, nevedel 😝

zlatik
14. okt 2009

Boze, ja som tu toho fakt veeeela zmeskala - JANKAPO, gratulujem dodatocne ku krasnemu syncekovi Tomaskovi, mozes mi len v skratke napisat ako sa citis ako dvojnasobna mamicka a ako si zvladla porod a starostlivost teraz o dvoch drobcov?

My by sme tiez uz chceli makat na druhom babetku, ale kedze som neprekonala v detstve ovcie kiahne, chcem sa dat zaockovat a po ockovani musim pockat este tri mesiace 😒