Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
18. okt 2009

ahojte,

nooo tak tu to "žije"...ako tak pozorujem, tak májovky tehulkujú majú živšie na fóre...

kety80 - ☹ a koľko má sesternička rokov? Papať je chutí?

andula30
18. okt 2009

Ahojte no vidim ze vikendujete 😉 kety ☹ bas asi preto ze pomaly zacinaju byt v prevahe 😀

kety80
18. okt 2009

ahojte 🙂

basika - mala martinka ma 14 mes.a 2 tyzdne tak dufam ze budu ok a malinka zacne priberat

basika
18. okt 2009

kety - hm...tak to skoro ako naše deti...a aj napriek dobrému papaniu chudne?...daj potom vedieť ako sa majú..

ludka_r
18. okt 2009

ahojte..
Tak my sme konečne prišli od starých rodičov...
ďakujem za gratulácie, aj keď dúfam, že to ešte nie je predčasné, lebo u Dr. som stále nebola... 😖 Tak teraz sa tam neviem dočkať...
Misanik, tak to som prekvapená, že ešte existuje niekto v takomto veku, čo má menej zúbkov než náš Vilko... 😀

kety80
18. okt 2009

basika - ona papa ako tak teraz jej este ktomu dali aj dietu lebo vracala tak chuda aj ked by nieco jedla tak nemoze vsetko po vikende u k dr. tak som zvedava co povie potom dam vediet
ludka - my mame tiez stale 6 zubov dajako nam prestali rast uz asi pol roka nic ☹

basika
19. okt 2009

Ahojte

tak dnes vyšlo konečne slniečko..ale zimaaaaaaaa normálne pod 0..a ja vonku ešte mrkvu a petržlen 😒

tak dnes sa s príspevkami polepšite...

eviku78
19. okt 2009

ahoj mamule.

hlasime sa po predlzenom vikende straveneho u nasich. cesta na letnych pneu prebehla nastastie ok, ale lialo mi ako z krhly. 😠 no ale stastlivo sme obisli.

v prvom rade velka gratulka ludke. 😵
miska, opat som sa raz pobavila na tvojom peceni a norkovej pomoci....nemate chybu, obaja. 🙂 😀 😉
kety, sesternicke prajem, aby to nebolo nic vazne a bola v poriadku. 😔
verul, dufam, ze ste si paradniacky uzili ten londyn - cely cas som na vas myslela. 😉
kati, super, ze nikolka sa ma k svetu...pozerala som aj foto v albume.....no kraaaaaaasna je. 😀 😉 🙂

nam konecne ide uz aj spodna dvojka, takze suma sumarum 11 zubov.
a emmci mi uz 2 tyzdne bojkotuje nocnik. tak som myslela, ze sme uz skoncili.......a potom sme vyskusali velke wecko a cuduj sa svete ficime dajel. 😀 sice sa nepyta tak ako na nocnik, ale ked ju tam dam, tak sa vzdy vycika a vykaka. no nehovorim, ked to neustriehnem, pusti aj do plienky potvorka. 😲 😝 😅 ale vdaka bohu aj za to. niekedy minieme len 2 pliekny za cely den. hrozne ju bavi, ze potom moze splachnut. len nemame este reduckiu, tak tam chudatko vzdy len tak vysi. 😀 😀 😀

kats
19. okt 2009

kety, ako sesternicka ?

my noc otraaaaassss.... vcera poobede teplotka, tri prsty naraz vrazene v puse a sparal sa tam 😝 celu noc sme boli hore aspon 200 krat, kazde 4 hodiny dostal sirup na horucku ☹ ked som si lahla, za 2 minuty vreskoty... potiahli sme do siedmej 😒 ale uz neteplotuje 🙂 dufam ze uz ani nebude a ze to boli zase len zuby 😠 😠 uz ma vonku 14... chyba mu po jednej stolicke vsade a spodne ocaky.. ak dobre pocitam 😅
inak vikend kraasny 😀 len to zakoncenie nemuselo byt 😖

eviku78
19. okt 2009

kati, to ma mrzi. matuskovi pusu a odkaz mu, ze uz ziadne teplotovanie. 😎 u nas sa tlaci ta dvojka, zatial nastastie bez teploty. ale aby ti nebolo luto, tak sme boli hore od 2.30 do 5.00 a cely den som v praci, takze si nemozem ani s emmci pospat. 😠

anjelok
19. okt 2009

ahojte,
gratulujem novej tehulke 🙂 basika, tak sa necuduj, ze tehulkovska tema je aktivnejsia ako nasa 😅 uz su tusim v prevahe, ale je to super 😵
my sme boli dnes na kontrole, usko uz ma lepsie, skoro zdrave, urobili jej ster z hrdielka, lebo stale ma sopliky, uz skoro mesiac. a vsimla som si, ze stale len v tej lavej dierke a mala zapalene lave usko. tak to asi spolu nejak suvisi, uvidime, ake budu vysledky. dufam, ze sa vyhneme dalsim atb 😝 zrejme tie predtym jej az tak nezabrali ako mali 😒
kati tak matusko je uz zubaac 😀 ja som si dnes prave vsimla, ze natalke uz vidno posledne dolne ocaky, obidva, takze uz mame vsetky zuby (tych 16). tak dufam, ze bude chvila pokoj aspon tym 🙂
evi noc nezavidim, ale ten vikend hej 😉 ..my sa chystame cez vikend do prahy, konecne, tesim sa, ze vypadneme zase troska. po tomto tyzdni, co sme boli vkuse doma, to nutne potrebujem 😅 snad to vyjde, lebo mna boli hrdlo, muza zub 😅
verul sa ma kedy vratit?
kety..chuda mala, snad to nebude nic vazne. daj vediet co nove. kika v pohode? nepreslo to do chorobky?
miska 😀
inak baby ja vas obdivujem, co vam deti spia len 1,5 hod. denne. natalka spi tak 2-3 a to sa mi zda idealne, najlepsie tie 3 😀 to sa stihnem najest, porobit daco, aj si chvilku oddychnut. za tu hodku by som toho moc nestihla 😒
tesim sa, ze je konecne lepsie pocasie 😎

anjelok
19. okt 2009

miska tebe som este chcela. v mama a ja je teraz v poradni psychologa rozoberane ako reagovat na to, ked ta udrie dieta 😉

jankapo
19. okt 2009

miska, ty si the best, uz sa na vas tesim nazivo... 😉
leni, tesim, ze je natalke lepsie, tie soplilky s uskom isto suvisia... 😒 tak sa z toho dostante rychlo a co mozno najsetrnejsie 😨 inak,ja sa moooc tesim, ak mi matu potiahne 1,5hodky...jo a netusis kolko toho sa da stihnut!!! nooo...len oddychnut moc nie, to uznam... 😉 teda, da sa aspon v pondelok, to je navarene od nedele (dnes vdaka bohu ani pradlo nevyschlo dostatocne rychlo, tak aj na zehlenie mam ospravedlnenku... 😀 ) paraaada...konikujem, bazarujem, pooohoda
v ke vyslo slniiicko, ale ten vietor, no pocitova teplota na miinus 😒 brutus 😝 ale aj tak neviem dockat muza aby sme mohli vsetci spolu von.
kati, snad sa ti podari dospat a matuska nebudu dlho zuby trapit, my sme to zazili minuly tyzden, ale nic nove sa neprerezalo... 😒cakame tie ocaky uz len, ale ani chyru ani slychu...len nervicky a palec v puse...tak som zvedava...nastastie, aspon velkac spi dobre... 😅
evi, no super ze emusik uz weckuje...my sme sa vcera vychystali vsetci von, krasne do prirody a po pol hodke matu zahlasil ze A-A...dofrasa! on sa uz do plienky nevytoto a len opakoval A-A...tak sme museli letiet domov aby sa mlady pan mohol vykadit do nocnika...a rozmyslala som ze ho zacnem ucit na wecko, ze ked budeme niekde von, v nudzi skocime niekam do restiky alebo tak...
ozaj, pozyvam vas vsetky do temy, kde to zije.. 8-

basika
19. okt 2009

tak dieťa spí ja obedauje

inak mohli by ste občas hodiť..čo máte na obed,pre inšpiráciu...

janipo - rada prídem do tej témy len hádam nie je podmienkou ďalšie tehotenstvo

leni - tak hádam to bude už dobre čoskoro to uško a nádcha. Možno vám dajú nejaké lokálne ATB..

jankapo
19. okt 2009

basi, no jasne ze je tam podmienka 😀 pre pravidelne prispievatelky... 😉 ale ak chces len tak omrk, no nevadi...

my sme vcera varili kapustnicu pre ocka (mama koji, nemoze), kuraciu pol. pre mamku a matula , hovadzie zavitky+ryza, a fasirky (mix masko, sojove masko (malo bolo normalneho), spenatove listy nasekane)+zemiacky
no a tiez sosovicovu polievku pre matula, on je taky polievkovy, na veceru tiez polievkuje,tak aby mal zmenu...
tento tyzden este urcite spravim zemiakove sulance s makom, alebo slivkove gule- mam taku tehu chut na nich 😅 mnam

andula30
19. okt 2009

Ahojte noc Kats 😝 u nas podobne ale uz 2 dyzdne 😝 prerezavaju sa mu horne ocaky ale zatial trci len bodka na jednom, jemu vzdy dlho zuby vychadzaju von ale uz by mohli lebo to spanie je brutalne dokonca pije aj mliecko v noci co uz nepijaval ani napamatam.Kety drzim sesternicke prsty nech to nie je nic vazne. Basika treba sa posnazit a rychlo prejdez do tej aktivnejsej tehulkovskej temy 😀 Nocnikujeme aj my ale skor myslim ze je to zabava lebo mam pocit ze on este nevie udrzat a este cika ako male steniatko kade tade lebo on sa do nocnika vycika aj 2-3 krat za sebou kym tam sedi a postavi sa vycika sa znova 😀 Eviku ze 2 plienky to nas maly dost pije to by boli take dve plienky ze by som s nimi zabit mohla a keby som chcela odsledovat nocnik tak by som mu ho mohlarovno przvarat k zadocku 😀 Ja si tiez myslim ze za 1,5 hod sa da stihnut vselico 😀 U na sbol dost aktivny vikend prihodim fotky

basika
19. okt 2009

janipo - fúúúúú to taký jedálenský lístok vy máte na 2 dni..a to vyzerá ako na celý týždeň..

do témy nakuknem...ale len ako občasná šmírovačka a potom gratulantka ...ale // nehrozia..psychika nepustí

jáááááj vonku slniečko..poobede pôjdeme von...

ale pozitívum upršaných dní...dve nové slová do zásoby..prší - puš a morké - moké 🙂

andula30
19. okt 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
tak tu su aktivity nasho vikendu 😉

eviku78
19. okt 2009

jani a ty do tej temy uz teraz patris asi tak ako my. 😀 😀 😀 😀
alebo hned planujete zamiesit na dalsie, ci? 😎 😉 🙂

andula, no ale emmci sa vzdy vycika do wecka, tak preto tie 2 plienky. len skoda, ze to prestala hlasit.
a ze ako male steniatko, som sa zase raz pobavilaaaaaa. zlate. 😵 😀 😀 😀 😎

jani, inak fakt dobry jedalnicek. ja len kukam ako puk. 😉

basika
19. okt 2009

andul - foto super...ako pravý automechanik...najprv uprace manželke, potom opraví autá, potom sa umyje, dá si pivčo v ružovej fľaške..a pred spaním si namiesto čítania niečo nakreslí

andula30
19. okt 2009

Jankapo ved ty varis ako pre restiku a este dve deti fiiiiiiiiiiha 😀 Bas my sme mali Slizikovu kuraciu polievocku http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=793 a piekla somhttp://www.mimibazar.sk/recept.php?id=9139 a slane http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14010 😀 no a le musim sa asi polepsit len tak malo 😀 😀

eviku78
19. okt 2009

andula - simi je jednoducho super. 😵

jankapo
19. okt 2009

😀 😀 😀 som sa zasmiala na sebe... 😀
no nic, objasnim...no s 2 deckami neni moc sanca ze varit, tak vyuzivam pritomnost chlapa v dome...varim v kotloch a narazovo a potom namrazim....potom vytahujem z mrazu, ked sa inak neda 😉 straasne moc casu to usetri (teda,mrazim tie polievky, esteze sme polievkovi)...a bola som vcera uz unavena z toho jak kon, to mi do smiechu veru nebolo, to nie ze akoze lazo plazo po kuchyni, janulka sa vyziva 😝 to bol maraton, fuj...ale mam pokoj aspon 2 dni urcite...basika, my strasne vela papame asi... 😕 😅 a ja rada kazdy den ineee... 😵
ja by som uz strasne rada aj nieco upiekla, ale okrem mna to nema kto jest... 😨 a ja teraz s tou poporodnou nadvahou radsej tiez nie... 🤐

evi, inak si ma dostala, ze kua, ze uz tam fakt nepatrim... 😀 😀 😀 no tak budem uz viac u vas, pracujuce mamicky 😉 😎 😀

jankapo
19. okt 2009

ANDULAAAA!!!!

Ked sa nam podari tretie babo a ked sa nam podari baba, das nam Simiho???? Daj rychlo vediet, nech sa vieme zariadit. 😉
Dik.

kety80
19. okt 2009

ahojky 🙂

kikuska sopli a kasle stale teplotu nema davame sirup a kvapky tak dufam ze to coskoro zaberie
a nasa mala sesternicka sa mu uz trochu lepsie uz nevracala 4 dni uz len musi priberat a dufam ze do nemocnice nepojde
andula - krasne fotky simi je sikulka 🙂
jankapo - aj zmrazujem ked toho vela spravime a ked nestiham alebo niekam ideme tak len vytahujem to je velmi prakticka vec viem o com hovoris pri 2 detoch ja sa nemam cas niekedy ani naobedovat a super recepty

andula30
19. okt 2009

Jankapo hlavne ma tesi ze tak cerstvo po porode myslis na dalsie 😀 No dat by som aj dala ale uz velmi davno si robila zalusk teta Efcso a neviem kto este 😀 😀 inak dobry napad s tym mrazenim ja obcas zamrazim to pecene/to ako typ pre teba ked to nema kto jest 😉 /aj ked u nas je to fakt len obcas ked je toho vela lebo u nas to ma kto jest moj muze je zavislak jemu nestaci len v sobotu ano chce aj cez tyzden 😀 myslim mat napecene 😀 😀 Eviku aj Simi sa vzdy vycika do toho nocnika ale aj do plienocky 😀 A co sa tyka tych fotiek ja to vidim na automechanika muz opravoval nieco na aute niekde v predu a Simi mu slohol srobovak a hned vedel kam ho ma strcit a hral sa asi pol hodinu ale ake mal ruky nechcite vediet uz som hovorila ze mu asi budem musiet kupit monterky 😀

jankapo
19. okt 2009

kety, no drzim malej palce,nechcem byt hnusna, ale nemocnica jej neverim ze pomoze 🙄 skor naopak. urcite sa lepsie rozpapa a zregeneruje v domacom prostredi 😒

kety80
19. okt 2009

evi - emka je sikulka ze dve plienky za den to u nas nehrozi kubko tiez chodil na nocnik ale z nicoho nic nechce a skusali sme aj velke wecko a tam len sedi a hraje a nic ☹

andula30
19. okt 2009

baby ja som to len zo srandy a ono ze aha http://www.toptext.sk/product.php?id_product=871 😀

kety80
19. okt 2009

jankapo - to mas pravdu s tym domacim prostredim ale musia jej zistit preco chudne ona papa nie moc ale papa a teraz vela schudla tak asi ich chceli poslat na nejake kompletne vysetrenia lebo to co jej robili v amb. mala vsetky dobre