Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

nicolmt
2. máj 2009

misi 😀 😀 😀 😀 este ze my sme tu ten zlaty stred 😎

verulka
2. máj 2009

😀 😀 😀 misi..u na sbola len grcackosracka 😅
inak sm zistila, ze moje ditea ked je doma, tak ruci..ked je vonku, tak je uplne spokojny..uz nech sa da ist k vode, lebo to nekoncne chodenie ma nebavi 😝

nicolmt
2. máj 2009

inak ja mam pocit ze mam akoby 2 deti 😕
sara vonku absolutne samostatna a spolocenska jednotka..rozbehne sa ku kazdemu dietatu, psovi, pod...ked ju ktokolvek! vezme za ruku ide s nim a vobec jej nevadi ze ja nejdem 😲 proste huráá ruka, ideme 🤐
a doma..rev ak si len vobec dovolim odist z izby 😠 furt za ritou...mama, bav ma! ..ocko je fuj nudny, ostatny doma tiez 🙄
tak preto sme my stale len vonku 😎

nicolmt
2. máj 2009

verul 😉 😝 😀

jankapo
2. máj 2009

verul, nicol aaaaaaaaaano? 🙂 to mi je nejake zname s tym rucanim doma
len tolko poviem...ja nebyt tehu, ani nepipnem ze musim byt cele dni von...tak čites 😉

misanik
2. máj 2009

ha, verulka, vraj len 😀 😀 no nam zatial staci co mame, tuto blavacku vychytavku zatial nie 😝
norko je tiez ako aprilove pocasie, niekedy uplne spokojny, spolocensky, niekedy zakvaceny an mojej nohavici a nie a nie sa pustit.

verulka
2. máj 2009

nicol, momentalne je to v utlme, lebo nemam ani macik energie...fakt mam za sebou skoro depkosske obdobie, suvisiace asi z mojim "jemnym" vycerpanim...ale vsak aj Ron raz prestane rucat a zacne spat a potom to bude lahoda 😎 zmenu diablika na anjelika som naplanovala na tento tyzden 😀

verulka
2. máj 2009

janiii, ako mne by nevadilo byt cely den vonku 😎 ale kto za mna porobi vsetky tie dalsie veci 😝 😀 ako ja som vonku tak 4-5h a podvecer, ked nemaju velkaci ulohy, tak este ideme...lenpotom do noci robim blbosti ako poriadok, varenie, nakupovanie..sex, cvicim...ako klido by mohol byt vecer o 2-3hodky dlhsiiii 😀

eviku78
2. máj 2009

emmka ma tiez dni, ked je mamin cecok. no vcelku sa zahra aj sama, len musim byt pritomna v miestnosti. vonku je ochotna odist hoci kam bezo mna. ale co na nej milujem, ze aj ked sa hra, tak obcas pride ku mne a len tak sa pomojka. 😵 zozrala by som ju vtedy. 🙂

jani, vidis, kym popri inych cinnostiach dopisem a poslem prispevok, tak ma niekto predbehne. 😀

jankapo
2. máj 2009

verul, to sediii toto...ja lubim byt vonku, len ten prichod domov do neporiadku a hladni....to sa mi moc nepaci 🙄
poznam, aspon tie ulohy neriesim, chvaaalabozku

nicolmt
2. máj 2009

preto som sa ja dnes tesila ze sa nedalo ist von...konecne som presadila kvety, navarila a pomrazila prikrmy, oprala, ozehlila 😎 jáááj..hadam do zajtra ten dobry pocit vydrzi 😝 😀

nicolmt
2. máj 2009

evi a nebalamut nas tu ze sa nebodaj ucis, hej? 😝 😀

anamor
2. máj 2009

miska s norkom sa drzte.
a k tomu vonku - kocky ked zaprsi upraceme 😉 navarime 😉 atd... este budeme frflat spolocne na konovi, ze musime byt dnu a decka nam na hlavy vylezu...

anamor
2. máj 2009

nicol si bola dost cinna 😉 sikulecka, to aj mne sa obcas podari tiez, ze nieco za mnou vidno 😝 😉

eviku78
2. máj 2009

nicol, no zase padnuta na hlavu nie som a tak to ucenie neprezivam. 😀 😀 ale riesim trosku aj facebook. 😉
ale je pravda, ze som bola cely den v skole, tak tatik bol slameny vdovec. a vecer som stihla este aspon spalnu upratat. 😎

romi, to mas pravdu. kym je pekne, treba byt vonku. ved domacnost neutecie. ale zase ani v spine sa mi nechce zhnit. no skoda. 😀 😝

eviku78
2. máj 2009

kocky, idem ja do hajan.bru.

enajka
3. máj 2009

ahojte maminky potrebujem poradit.
Vyzera to tak ze sme dokojili nakolko ja som kojila za 24 hodin uz len raz v noci a aj to niekedy nechcela. Tuto noc bola nellka nejaka nervozna tak som jej skusala dat v noci didku no kusala ma a potom zaspala bez kojenia.Rano o pol siestej ze teda skusim ju teraz nakojit ale ona podla mna vobec nepila iba dudlovala 😲 😲 😲 😲
JE TO KONIEC KOJENIA???????????????????????????????????,,
ak ano mam davat umele mlieko a ake mi poradite a kolko krat za den to mliecko? dakujem.

misanik
3. máj 2009

Ahojte.
No ja som hore od 5-tej, tak som dnes bola sikovna a vela porobila.
Janka, no podla mna sa odstavuje. Skus jej este 1 -2 dni ponuknut didku a ja by som asi zaradila UM, 2 krat denne asi. Rano a vecer... ale nemam skusennosti, mozno ti niekto fundovanejsie poradi. Nicol sa sarinka odstavila pred par tyzdnami, ta bude vediet 😉 A drzim palceky, nech to dopadne pre obe najlepsie.

kats
3. máj 2009

norkovi skore uzdravenie, nech tie sople su uz prec 😠 , super ze ste cestu zvladli 😉 , a ze BA vyrus 😀 😀

super sa to tu rozchodilo 😀 to bude zaujimave na stretku, asi sa ani neporozpravame len pobehame cele okolie 😀 mali by sme doniest taku sietku ako na volejbal a omotat ju do kruhu, capnut tam deti a mame pokoj 😀 😀

jani takze uz konecna? 😀 Neviem skus dake mlieko, ak nebude chuti skusis ine 😅 tiez by som davala na ranajky a potom na olovrant ? 😅

evi ty si na konovi ovela viac ked sa 'ucis' ako inokedy 😀 ale zas prides ze 'mam Acko' 😉

a tiez mam vonku absolutne nezavislaka, stale dobra naladicka, moze byt unaveny, hladny... nic mu nevadi 😀

anjelok
3. máj 2009

misi tak super ze ste doma, dvaja to uz lepsie zvladnete. ale ten budicek 😝 ..aspon si stihla upratat, tvoj syn vie, preco to robi 😀
jankapo gratulujem k chodeniu..ci to my do roka stihneme je otazne. ale neriesim..ako miska pise, zatial mi to takto vyhovuje
e-janka je to mozne, ze uz nechce, ale ja by som este zo 2-3 dni ponukala, ci sa nechyti (mozno mala len taky den, ze nechcela) a ak nie, tak koniec. vidis, muuudra nellinka, vie, kedy je cas skoncit 😵
UM je uz v tomto veku zrejme jedno ktore, nejake skus, ci bude chutit. ja mam doma vzorku hami, tak ti mozem podarovat.
janci, ten vysavac som aj u nas videla ale za dost vysoke ceny. juraj ho nasiel na e-bay za 220 libier z uk aj s postovnym. a rohy to urcite povysava, ale nie nase 😅 ..kedze v kazdom rohu daco je. tak ako pisala jankapo, to nebude na normalne upratovanie, ale na kazdodenne vysavanie prachu a chlpov z cicky a omrvieniek po natalke 😅 ..aby som nemusela kazdy den. no a raz za tyzden samozrejme normalnym vysavacom poriadne povysavat vsetky kuty a poumyvat podlahy. pri nasich alergiach to bude fajn, ze bude toho prachu a chlpov menej. a uz sme si vymysleli aj dovod, lebo sak nemozem len tak..takze k druhemu vyrociu svadby 😝 😀

kats
3. máj 2009

baby otazocka... ktora este nekramujete? mne sa muz uz smeje, pol roka hovorim ze uz iduuuu 😅
a velkost oblecka co budu mat nasi stuplici v zime ? tak cca, viem ze kazdy je trosku vacsi alebo mensi 😀
leni u nas by ten vysavac skolaboval po 1 dni 😀 😀

verulka
3. máj 2009

cafte,
jani, podla mna ak sa dnes nechyti, tak neries...vsak po roku je to kojko aj tak skor o inom ako o vyzive 😉 UM- no treba skusit zaradit, ale citi ho bude pit je vo hviezdach...mne mlieko nepije vobec 😉 stalci velky Sabi jogurt( 250ml) lubi lucinu syr a varim so smotanou...rano ma mlieko akurat v ovsenych vlockach a niekedy na veceru kasu...on to Ha nechce...takze teraz ho dominam a skusim obycko sunar 3, ten ma vraj najsamsuper chut z UM 😉 ale uz zaciname cochvilka pomaly tvaroh po lyzicke a tak..jo a v klidku skus acidko ,actimel a pod, to je pre krpca aj zazitok pit z tych vselijakych kelimkov 😉
kats, nekramujes, lebo kojis 😉 neries a tes sa 😀
oblecko na zimu to netrufam odhadnut, kedze u nas ocakavam spomalenie rastu, u vas to v klidku moze byt brutal skok...Ron ma teraz 80- 86..na zimu si myslim ze bude mat oblecko 86 a overal cca 92...ale to este neriesim 😉

anamor
3. máj 2009

ahojte,
dnes je vonku krasne prekrasne tak si to uzite 😎
enajka, skus a ak nie, tak skusaj akekolvek mliecko - dufaj, ze ti nejake prijme 😅 ja by som skusila, vecer a rano, mozno trosku kase /aku ma rada/ primiesat a potom uberat... myslim ze aj nicol to tak robila/
kats ja som mala prve kramy pred dvomi tyzdnami 😉
leni ako kazdodenny pomocnik je ten vysavac podla mna fajnovy pomocnik /da sa bez neho, ale s nim lepsie, nieco ako umyvacka/
inak mala my dnes spala od vecera do 4,20 😉 to mame novy rekord, potom sice hodinova zurka, vyskala, recnila, ze susedia museli pocut, ale podarilo sa jej este zalomit, tak som nemusela ako miska upratovat 😀

basika
3. máj 2009

Ahojte, dnes kraaaaaaaasne a dúfam, že bez vetra...

misi - tak konečne doma, v domácom prostredí sa bude lepšie liečiť..

no musím sa aj ja pochváliť ku chodeniu teda k "chodeniu" nebolo to také úúúúplne samostnatné ako u jankypo, ale manža s ňou išiel a potom ju pustil... a viackrát sa podarilo, že prešla 3 kroky...takže náááznaky už sú...ale priznám sa, že mne to nevadí, že nechodí jak drak, trochu ma ale štve okolie (rodičia, sestra, Livkiny bratranci, švagor) tí ju furt petia na chodenie, kúsok mi to liezlo...jaaa to neznásilňujem...veď je takáááá úžasná keď vrtí riťkou keď 4nožkuje....

Lívia je tiež mamin cecok a niekedy ani ocka nechce....

noo a čo som ešte chcela? zabudla som

jankapo
3. máj 2009

romi,tak gratulka k takmer celej noci prespatej... 😉 🙂

e-janka, baby napisali vsetko co si asi potrebovala vediet...matulo pije nutrilon 2x250ml, co je celkom dost...vcera boli vonku, dost premrzli, tak som mu urobila mliecko pred spanim nech sa zohreje...ma ho rad, ale viac ako 500ml mu nemam davat, ze kvoli tuku a tak...
ak sa mala sama odstavi, mas po probleme,moja susedka teraz odstavuje svoju malu, vam poviem... 😒 sila...

jankapo
3. máj 2009

basi,mas pravdu, chodenie aj tak neznasilnis, neposuris, nijako...proste to v tom mozocku musi samo prepnut...sestrin maly zacal chodit na 16mes. a je tu, normalny,zdravy....nie je to proste temperament, on lazo plazo,ma na vsetko cas 🙂 zlaty je...ja som straaasne zvedava ake to bude, kedze teraz uz s matulom budu vyrovnani partneri...xixi...teda, matu o 3kg tazsi, ale nevadiiii, on ho ochrani... 😀 😀 😀

efcso
3. máj 2009

ahojte!

mam za sebou 2 dni oslav - najprv kamoskine narodky - trochen oneskorene, ale od piatku som este dnes rozbita. po 3. mix drinku som si povedala, ze uz rano aj tak nemozem kojit a presla som na vodku 😕 . bola to noc plna pouceni - 1. nie som este na srot (tolko chlapov sa okolo nas krutilo, joj) 2. najlepsie odbit chlapa - doma mi manzel strazi nasu dcerku ( 😵 ) 3. po takmer dvoch rokoch treba zacinat opatrnejsie 😖 😎 😖 . no a nasledovali romcove narodky a do tretice prisla prva varka oliviinych gratulantov, mali sme na zahrade BBQ, uplne super bolo, az na tie moje dive pocity v bruchu, hlave... oslavenkyna trochu sopluje a vymysla, ked nie je po jej, zacne prudko zaklanat hlavu dozadu az kym si nelahne (musim ju brzdit, lebo by si ju veru poriadne otrieskala). no ale necham ju aj vonku na betorne lahnut, ju to hned prejde, ked zisti, ze je na zemi a nik ju nedrzi.

idem este precitat, co poucne ste preberali, dufam, ze aj srandu ste tu mali...

otazka - co s opuchnutymi ocami a kruhmi pod nimi?!?!?! (okrem slnecnych okuliek 😎 )

basika
3. máj 2009

ideme do prírody... ale nedalo mi ešte..už dávno som chcela.

minule Maroš Kramár sa priznal, že začal chodiť,keď mal skoro 2 roky... aaaaaaaaaaaa kam to dotiahol...

takže ideme

andula30
3. máj 2009

efco vyspat 😀 😀 , basika ja poznam jedneho chalana,ktory tiez zacal skoro 2 rocny a robi si uz tretiu vysoku 😉

misanik
3. máj 2009

efcso 😀 😀 , veru vyspat aj mna len toto napada. A s tym trucom, no olili musi byt zlata. Inak norko ked sa o zem svacne, tiez ho to prejde ked vidi, ze nema divakov ani ziadne ohlasy ake ocakava. Efcso, ja som minule dala male pivo a ti poviem, ze mi celkom bavilo z neho. A to som mavala niekedy dobru vydrz. Tak ak to tak ostane, aspon bude lacnejsie spravit si "naladicku" 😝
enajka, nellinka fakt mudro zvazuje co s kojenim.
Inak ja mam take obdobia, ked by som s tym uz tiez prastila... ale zatial sa striedaju s tymi, ked mam z toho radost. U mna to vsak bude ine, ja budem odstavovat zavislaka 😝 ja uz ani nepisem kolko krat kojim. 😀 😀
Inak dnes ma moj syn dajaku hladovku, odmietol polievku, aj druhe, ale som ho strcila spat do kocika bez kojenia. Uz od obeda mi len tricko natahoval, budem v tomto zasadova, aspon to popoludnajsie kojenie nedaaam 😀 inak v ba ked sme boli som dala, ale tam bol celkovo iny rezim sme sa snazili udrzat deti v klude aby sa nebudili navzajom 😀