Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

ninka123
30. okt 2009

Ahojte, citam, ze tu nejako prazdno, ja mam volno, tak som nakukla... 😕
v prvom rade chorym uzdravenie, malo papajucim apetit, malo spinkajucim kludnejsie noci, atd... 😵
My sme dnes prvu noc stravili bez malej, znama si ju zobrala "na prazdniny". Noc zvladli v pohode, takze nam ju vrati az zajtra.. 😉 Normalne sme s muzom nemohli zaspat, co nam chybala.. Ale byvaju od nas 2km, takze v pripade nudze by sme pre nu skocili... Prerezava sa jej dalsia stolicka, sranda, ze tie zvlada bez teplot a rezaky boli vzdy takmer 39... 😅
Veronika neboj, kontrola dobre dopadne 😵 Aj ostatnym prajeme pekny dnik 😵 😵 😵

andula30
30. okt 2009

Prepac Leni malo chodis v poslednej dobe tak som si to nejako v tej mojej pomotanej hlave spojila 😉 Veroni drzime prsty 😉 Ninka ja by som tiez nevedela zaspat no ale tebe trochu oddychu nezaskodi uz coskoro ta caka iny zaprach 😉

basika
30. okt 2009

Ahojte,
uf nejak nestíham....

andul - kľudne informuj...každá info poteší

vs - kontrola nech dopadne OK...

čo som to chcela..ráno som v rýchlosti prečítala...ale nestihla reagovať...teraz už zasa nestíham čítať...

anjelok
30. okt 2009

andul sak v poho 😎 😉
veroni drzime prsteky na kontrolu 🙂 a zubky nech su rychlo vonku!
basika a co mas take na praci? ja uz som ozehlila, spratala kuchynu a mam volno, kym sa mala zobudi. o hodinku pride muz, dnes skorej, lebo idem so svagrinou do pandorfu. ani nie tak nakupovat, skor jej robit spolocnost a odreagovat sa z domaceho kolotoca 🙂
ninka, veru len pekne oddychuj, kym sa este da 😀

basika
30. okt 2009

leni - kcha 🙂 , ja ožehlené nemám, ani kuchyňu spratanú...ale zato som vyše hodiny telefonovala z kamkoškou..a vyložila som nákup...dobre sa odreaguj v Pandorfe...mne manža teraz prišiel..tak ja si idem odreagovať pri práci..

otázočka.
ako dávate deťom jalbko? Lebo po dllllllllhej dobe som išla dať Lívii surové nastrúhané s piškótami, naposledy sa pred pár mesiacami aj z postrúhaného išla dovracať. No moc to nechcela...ale zato celé jablko by hrýzla..akože to by ma až tak netrápilo, lenže čo si ona odhryzne, z toho sa na 99% dogrcia...však sa aj dogrcala z kúska. a tak som chcela, že si zvykne na jablko..do teraz len výživy boli jablkové..to som moc neni nadšená...lebo čerstvé je lepšie... 😖

kats
30. okt 2009

maximkovi drzim palce na kontrole 😉

ninka len pekne oddychuj 😀 za chvilocku si uz trojmama 😉 a verim ze vam chybala 🙂musi to byt zvlastne ked je prec 😅

basi - soraaaac ale neviem ako ti to napisat.... no matus papa na kusky nakrajane (kusok vekosti ze sa mu ledva zmesti do pusinky, ale natlaci to tam 😀 ) alebo si odksuje z celeho jablka..
ved skus nechat livku nech si sama odkusuje, to su vacsinou take male pidi kusky, co si nastruhaju prednymi zubkami. Proste nechaj to na nej, nech sama skusi co zvlada 😉

basika
30. okt 2009

kats - 😀 😀 😀 čo zvláda?...ona si odkusne...ale sa z neho dovracia...proste nevie si poradiť s tým..dnes sa mi z takého kúska čo mala 10 min v ústach..dovracala...a to bol ozaj kusoček, samozrejme som jablko ošúpala pred tým takže...dívať sa dieťa ako kúše jablko a následne sa z toho povracia..to ďakujem neprosím. A to nebol prvý pokus a kúsanie z jablka. Budem skúšať so strúhaným...kamoška mi poradila..najprv miešať s výživou...a postupne výživy uberať...to sa mi zdá lepšie riešenie...

kety80
30. okt 2009

ahojte 🙂

tak my sme mali noc na nic kika vracala tak sme skocili k dr. a este aby toho nebolo malo tak muza to chytilo v noci a brutal ☹ takze mame doma lazaret mne je uz lepsie a kika dnes tiez nevracala dr. povedala ze mam dat probiotika a kulisek aby nebola dehydrovana tak aj kika sa lepsi len muza uz chytili aj ladviny a dostal vysoke teploty tak uvidime co bude ☹ 😒 no a poznate to chlap ked je chory to je horsie ako deti 😝 no koniec stazovania
anjelok - super ze si sa ozvala 🙂 ani nas maly moc nemusi sumku on je joguty to je jedno ake mlieko sem tam rozlik s maslom alebo vianocku a vecerat moc nechce len vecer vypije mlieko ale cez den stale nieco dzobe
ninka - len si odychni zasluzis si to 🙂
andul - pozdravuj ef a nech si skoro zdrave

kety80
30. okt 2009

basika - skus to struhat na tom najmensom stuhadle to mas take jemne kasove 😉

basika
30. okt 2009

kety ☹ , tak nech je rýchlo hnačkovica-grcanica preč...

betatka
30. okt 2009

Ahojte dlhšie som sa vám tu neozvala...len do tehuliek prispievam 🙂 ...nemám čo moc nové písať o našej Leuške, stále je všetko po starom.

Akurát začala viacej rozprávať...síce jej nikto nerozumie ale kecá jedna radosť 😀

Misanik súcitim s tebou...Norko by asi potreboval fakt odsťahovať do izby a nechať ho tam možno by to pomohlo...len si nepamatam či ste ho tam už odpratali 😵 .
Vždy si na teba spomeniek ked o 3,00 ráno idem na wcko že ty už za chvílu musíš vstať k malému 😝

Všetkým choručkým prajem skoré uzdravenie. VS myslíme na teba ako aj na slnyecko. a Efco posielame pozitiv energy. 🙂

Ninka počuj ty tie dvojky porodíš asi neskôr ako ja toho nášho Daniela (síce máš termín až po mne ale si vieš ako to myslím 😀 )

Dnes som malú odniesla ráno k babke a dedkovi a aj u nich spinkala doobeda...normálne mi bolo za nou aj smutno sama doma...ale potrebujeme nacvičiť lebo bude u nich ten čas čo ja budem v nemocke. Vyzerá to tak že ona je uplne v pohode, len ja som to zase nezvládla 😝

miriamka
30. okt 2009

Ahojte dievcata...som tu hrozne malicko...odkedy pracujem na plny uvazok stiham vas maximalne citat,a nemam cas prispievat.Ale teraz uz moji chlapy spia,tak citam.
Mame sa fajn...v noci spinkame,ako kedy,su super noci ale aj tazsie ktore potom maminka v praci zapija kavou aby som to nejako prezila 😀
Planujete dat deti ockovat proti chripke?

kety80
30. okt 2009

vs - skoro som zabudla nech tie vsledky dobre dopadnu 😉
miriamka - ja som dala zaockovat deti proti chripke

miriamka
30. okt 2009

Kety...ja tiez nad tym rozmysla...okrem 6.choroby sme nemali nastastie zatial nic,sme zdravy ako rybka,ale pre istotu ho asi ockovat dam.

kety80
30. okt 2009

miriamka - ja som ich dala uz len kvoli tomu ze kika zo skolky moze priniest hocico aj tak v poslednej dobe sa to na nas sype 😔

kety80
30. okt 2009

dnes ma meniny simonko tak vsetko najlepsie hlavne nech ste zdravy 🙂

anjelok
30. okt 2009

kety nech vam tie chorobiska uz daju pokoj!! 🙄
vsetko naj naj simonkom 😵
basika..som pisala, ze nejdem nakupovat ze? 😝 no co, spravila som si radost a dufam, ze aj muzovi 😀 kupila som si obtiahnute rifle, cizmicky a bundicku do pasa 😵 😎 no moje vianoce su uz iste 😀
natalka je jablko normalne, bud kusky alebo si sama hryzie a papa.
bei caaaf 🙂
miriamka ja som nedala ockovat a ani neplanujem. ani seba som nikdy neockovala. co snazilkovanie? 😉

kety80
31. okt 2009

ahojte 🙂

ano asi vsetci behate po hroboch aj my sme uz boli taky smutny cas ☹ manzelovi zomrela mamina(uz davnejsie) tak mame teraz trochu smutno doma ale deti ho hned rozveselia
my sme uz sa zda ok ziadne vracanie ani hnacky tak dufam je to za nami az sme skoncili s chorobami lebo ma .....

efcso
31. okt 2009

cafte babule,

vidim, ze ste informovane o nasom pobyte v nemocke 😖 , ako aj o takmer hotovej kupelke 😀 . k tej nemocke len tolko, ze dakujem, viac neprosim. ale uz sme sa nastastie hadam zbavili aj tej SGT co si odtial olivia priniesla ako milu spomienku 😝 😝 😝 .

pridala som aj sem par fotiek, nech vidite, ze nam olili do krasy rastie 😵 . najnovsie chodi po byte v mojich topankach na vysokom opatku 😲 . neviem, kde to odkukala, lebo na vysokom chodim asi tak raz za mesiac 😅 . ale je uplne fascinovana tym klepanim po parketach. predpokladam, ze aj susedia pod nami...

nestiham ni, takze sorry baby, ze vas ani neprecitam. ved aha, kolko je hodin a to som sa len teraz zastavila... no ale ked budem mat cas, vazne odpisem aj na ip (sorry).... a aj vas precitam a skusim zareagovat aj na vase problemy...

simonkovi vsetko naj!!!!

anjelok
1. nov 2009

ketyyy no vidis, som hovorila, ze 2 dni a bude to ok 😉
ja som teraz na tom asi ako tvoj muzik 😔 a este ked som pozerala poslednu ordinaciu, no nebolo mi velmi do smiechu 😒 okrem toho takto pred dvomi rokmi som skoncila v ruzinove na pohotovosti a nakoniec v nemocke v neskutocnom strachu o malu 😖
ef..a co sa stalo, ze ste skoncili v nemocke? snad nic vazne, ved olili bola vzdy zdravucka. a co je to sgt? 😅
tie opatky..musi byt podarena 😀 to moj juraj vzdy hovori, ze za chvilu tu bude v tvojich opatkoch behat 😀

miriamka
1. nov 2009

Ahojte,
ako vikendujete?
My sme vcera troska oslavovali a dnes budu klasika cintoriny 😉
Anjelok...snazilkovanie aj je,ale ziadne maratony ani nic,proste to nechavame na nahodu a este to nevyslo 😉

anjelok
1. nov 2009

miriamka jasne, ved to pride kedy ma 😉

basika
1. nov 2009

ahojte..

ef - už sa tešíme na zimu...kedy tu budeš častejšie..teda aspoň dúúúfam

leni - sgt je skratka neviem presne aká...ale ak sa dobre pamatám...niečo ako sračka, grcka a to t neviem čo znamená

idem čítať knihu....

andula30
1. nov 2009

Ahojte Basika spravne a to t je teplota 😉 Dikes za gratulacie

andula30
1. nov 2009

POzerala so fotose Ef myslim za ja napriek prekonanej chorobe Oli vyzera dobre 😉 a je od nej pekne ze sa kamarati aj s ciernou ovcou 😀 😀

verulka
1. nov 2009

cafte, len zbezne citam 😅
misi, mne sice ron vstava teraz az 5.30 😝 ale denny spanok je tak na urovni 40min..cakam, kedy ho sotpne uplne 🙄 😝 😀 vecer chodi okolo 8mej...ale nase noci su uplne uzasne 😀 zaspi o 8, o 10 tej uz cestuje po byte..dojde s plienocko ua dudkou ku NAM A LAHNE SI...my si v pohode kukame telku alebo co..on si pospi..no a od polnoci nespi ani hodinu 😎 zobudi sa, sadne si, napije sa, da si cumel, pocvici, poprdka...ale popri tom mrnci , place a tak...ja mam zly spanok, tak som vela hore. No on nehcce spat sam- do toho dojdeme...
inak Ron nahodil dietu tiez...cely tyzden temer nejedol, len pil 😉 teraz je na ranajky chleba, na obed polievku a poobede niekedy banan, inokedy nic 😉 nahodil si proste dietku
mne ron skusa z jedla vsetko mozne, kedze surodencov a ani mna sa nepyta...
inak evi, ja by som primarne vynechala KM 😉
miriamka, ja isto proti chripke nie..ani proti kiahnam a pod 😉
ef, tesim na kolaudacku..
inak u nas je krasna hnisava angina- behom 2h risko ochorel extremnym stylom...o vyske teploty ani nepisem 😉 no ale atb uz zabrali a teraz je dooost besny 😖 😀

misanik
1. nov 2009

Ahojte,
kocky, dakujem za reacie na spanok. Uz je to lepsie, uz vstava tak medzi 5 - 5.30. Ale on v noci spi pekne, vlastne ju celu prespi, tak je to naozaj fajn. Verul, toto co pises by som nezvladla, to som si ista. Obdivujem ta. Risko nech je rychlo fit, drzime palce.
Inak norkov denny spanok tiez uz netrva ani hodinu a mam podozrenie, ze aj to asi zrusi 😀 proste si to dectvo uzije a neprespi.
Ad susedia, no som na seba nastvata, reagovala som blbo, este som sa aj ospravedlnovala a som z toho celkovo na nervy, stale ho chudacika sledjem, len co niecim buchne, tak zakrocim 😠 to ej taka moja blba povaha, len aby vsetci okolo mna boli spokojni 😝 musim s tym nieco robit.
betatka, joooj, ty sa uz krasne blizis do ciela 😵
ninka, ty mas moj obdiv dievca 😵
Janka, veru on toho fkat ked ma chut poje, to sa nebojim, ale napr tu papriku zjedol lebo som mu dovolila sa hrat s manikurou a pri polievke mal dialkove a manzelove hodinky (toto sa nesmie dozvediet, aj tak to bola taka mala pomsta 😀 😝 ) Pri dalsich chodoch som strkala kusky do pusy ked sa hral a nevnimal, proste nahanacka s jedlom.
Joj basika jablcko. No to jeme z ovocia najmenej, ja mu dam tenucke platky, on ma len 3 zuby, tak to dlho zuje a ked je tvrdsie, tak nekonecne dlho zuje a vypluje. Inak papa hrusky, slivky, kiwi, hrozno, banan a to mu dam take kusky co vojdu do ust. Banan si uz odhryzuje niekedy aj sam, to je zle pozerat, rve si do pusy taky kus co tam nevojde, potom potlaca prstom, nasledne ho napina a znova potlaca, ale pekne popapa. Ovocie mu ide a syr.
So sesternickou sa krasne pohrali, az na to, ze spavali na preskacku... ale parada, je k nej vlemi mily, dava jej veci, hladka ju, hovori jej "moja", bozkava ju, krmi ju stale niecim, aj ona jeho 😵 Kupali sme ich spolu vo vani, to bolo fakt rozkosne.

kety80
1. nov 2009

ahojte 🙂

tak u nas zatial vsetko v pohode drzime sa tak asi to uz je za nami 🙂 🙂 🙂 aj muz uz je ok 🙂 len kubko zacal strajkovat s jedenim moc mu nechuti len mlieko vypije a to nie cele ale hlavne ze vela pije asi take obdobie len u nas taky nezvyk lebo on jedol stale
anjelok - viem ako sa citis aj moj muz je na tom v tomto obdobi zle 😔 ale snazime sa ho rozveselit aj ked je to uz 10 rokov mama je mama 😔
ef - oli je zlatucka tak sa drzte a napis castejsie 🙂
verul - to ma mrzi nech uz tie chorobky odidu aj od vas
kubko sa zacal posledne 2 tyzdne budet o 6.00 predtym spaval do 8.00 ale aspon v noci sa nebudi ked tak len 1-2 krat a to mu vypadne duda

kety80
1. nov 2009

nas poobedny spanok je tiez tak 1 hodinu niekedy potiahne 2 ale to len vynimocne alebo ked je moc unaveny
verul - a teba obdivujem ako fungujes ked sa vobec nevyspis 😕

basika
1. nov 2009

ahojte večer

boli sme na cintere..už aj keď bola tma Livi sa to páčilo... 😵

joj a ešte k Efcso fotkám... no samorzejme že Olili je kočica...

verul - škoda, že MK nemá emotíka, či smejka.. či ikonku...ako dáva klobúk dolu...pri tebe by som straaaaaaaaašne často takú ikonku používala 🙂

misi - susedia..no ja som tiež taká, že radšej sa ja maximálne prispôsobím aby som iným vyhovela..asi treba nejakú zlatú strednú cestu...no a čo keby si sa ospravednila...uspokojíš susedov...a doma to s Norkom moc neriešila..však nech si bucha...proste susedia budú myslieť ako ťa to straaaaaaaašne mrzí a Norkovi dovolíš realizovať sa.

už neviem čo som chcela...
utekám kúpať