Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
9. nov 2009

Ahojte

verul - gratulka RAdkovi..musíš byť pyšná mamina

misi - fú to nie moc dobre čitateľný príspevok. Nech je choroba rýchlo preč. To on mohol vracať z tých hlienov čo mu stekajú. Juj pozor na vracanie počas spánku.☹

No, inak aj ja som bola dneska pre manžu v robote..vraj je mu zle, tak cestou toho moc ani nenarozprával, ani presne neviem čo mu je, išiel k Dr. ale niečo žalúdočné, lebo keď som zastala u nás na križovatke tak otvoril dvere na aute a 😝 😝 😝 blink 😨 🤐 Ja len dúfam že nič nákazlivé..lebo ma d 🤐 bzne

misanik
9. nov 2009

basika, veru, toho sa bojim, potom som spala pri nom v jeho izbe... Ja viem, ze to z hlienov, jemu sa to uz stalo viac krat ked bol chory, skor sa sama sebe cudujem naco som mu to mlieko davala.

andula30
9. nov 2009

Misi nech sa rychlo polepsi, Basika a muzovi tiez 😉

anjelok
9. nov 2009

caute, ja len narychlo, lebo tiez lezim pri malej..soplava je od vcera 😝 budi sa vkuse kvoli tomu, tak som pri nej.
chorobky, nech ste cim skor zdrave, hadam, aj my budeme 😅
romi vitaaaj doma..ja este kojim, ale uz len cez den a s odstavenim to vyzera biedne, kedze nechce UM. ja nejak nemam odvahu ju nechat bez mlieka. hlavne, ked tak malo pje teraz 😕
verul gratulka radkovi, aj vsetkym vasim skorpikom. ja mam brata a to staci 😅

basika
9. nov 2009

zasa tie choroby... 😠

takže u manža to bolo zrejme z migreny.. 😖 už je mu lepšie.

betatka
9. nov 2009

Ahojte
tak zase chorbky starašia...tak rýchlo nech drobci aj dospeláci vyzdraveju 🙂

Misanik tak Lejka pokračuje vo svojej nočnej túre...iba pred včerom nás nechala trochu vyspať to sme jej hned večer naordinovali Nurofen a spala skoro celú noc...včera sme zabudli tak o 2,30 budíček do 4,00 kým som nedala nurofem a gel na zuby tak plakala a pritom kričala jaj..jaj..jaj. No tak mi treba ked som zabudla večer že 😀. Dnes som už nezabudla tak uvidíme aká noc nás čaká.
Ale ja si osobne myslím že ona cíti že sa už za chvílu niečo zmení lebo je na mne nacucnutá skoro nonstop...nikam bez nej nemôžem ísť...kontroluje kde som 😝 A určite ma cvičí na nočné stávanie k malému 😀
Už som jej hovorila jednu noc že asi Danielko bude musieť v noci pekne spinkať aby ona mohla pri mne ležkať tak kývala hlavou že áno...no zlatá bola len neviem či to aj Danielko pochopí 🤐

A Romi vitaj...určite ste sa mali suprovo čakáme fotočky. 🙂

Anjelok mylsím že Natalka by lahšie prežila odstavenie ako ty...tie decka su fakt nevyspytatelné a vedia teda riadne prekvapiť. Ja by som sa nebála aj ked viem čo všetko ste vy už zažili...ved sú aj iné náhrady za mlieko ako verul písala a neboj ona by sa na vodu zase chytilia a neviem či sa mlieko ráta ako tekutina

anjelok
9. nov 2009

beti hej, mlieko sa rata ako tekutina. oni by mali vypit cca 1,2 litra denne no a ona vypije teraz okrem kojenia tak 2 dcl 😝 cize keby sa nekojila, tak neviem neviem ☹ inak si myslim, ze s odstavenim by nebol u nej problem. keby pila co i len troska toho UM, tak ju odstavim hned. aj s tym nocnym odstavenim to bola pohoda. lenze to, ze som ju v noci odstavila vobec neznamenalo, ze cez den vypije viac 😒
no mozno este potiahnem s tym kojenim chvilku. ved ked to nie je cez noc, len 3x denne, tak to sa celkom da.
dufam, ze leuske vyjdu cim skor tie zubale a uz sa konecne vyspis. potrebujes si este oddychnut, kym sa danielko narodi 😵

kety80
9. nov 2009

ahojte 🙂

dnes sme boli s kamoskynou malou ma 15 mes. a stale chcela kubka bit a kubko ju len hladkal a pusinkoval a ona na neho stale zla stale mu brala susienky a strkala ho no pekne s nim baby uz zametaju (nechcem urazit dievcatka ),ale som sa nasmiala on je stale hovoril mo ako moja 😀
verul - super fotky s tenisu
anjelok - dufam ze natalke to rychlo prejde tak myslime na vas daj vediet
a tiez vsetkym choruckym skore uzdravenie

kety80
9. nov 2009

anjelok - s tym kojenim sa netrap tak ju budes kojit dlhsie nic sa nedeje ona sa odstavi casom sama ja by som to tiez neriesila 🙂
betatka - dufam ze zubky zvladnete aj nas kubko je presne taky stale na mne nacecnuty

anjelok
9. nov 2009

kety dik..inak to jak keby som o natalke citala..hrozne obdobie ma teraz. bije vsetko a vsetkych okolo pokial nie je tak, ako ona chce 😝 vonku sa nikto nemoze dotknut jej kocika, inak okamzite boj..a potom sa do neho pyta a strazi a vsetkych odhana 😀 😝

eviku78
10. nov 2009

ahoj mamule.
jaaaaj co za choroby sa tu zase siria. 😠 uz nech je aspon jar. 🙂
leni, ale kebyze natalku odstavis, tak ona tym padom zacne pit viac tekutin. takto nema dovod. u nas to bolo to iste. a mlieko po odstaveni nepila hadam 1,5 mesiaca. a teraz rano stiahne 270 ml len taky fukot. a krasne pije aj vodicku. takze toho by som sa nebala.

verul, to co davas tomu decku jest. 😀 😀 😀 😉 to snad ani nie je fyzicky mozne, aby tolko vydrzal. 😀 😲 a samozrejme gratulujeme ku krasnemu druhemu miestu.

misanik
10. nov 2009

Ahojte 🙂
evi, no jar, tej sa este nacakame. U nas norko zatial v norme, odsavame, spi pekne, vsak je na dithiadene, aspon sa rano vyspome ked ma sople teha do 6.30 😵 Mna to skolilo celkom, tece z nosa, hlava na rozpadnutie a este aj menzes 😝 ale zasa, budem to mat naraz za sebou 😀
Leni, ona sa ti postupne rozpije, uvidis. Ale ekd ti envadi to kojko, tak potiahni 😉 mne to dajak chyba ☹ tak som norka oducila zaspavat sameho v postielke a musi sa so mnou povinne mojkat kym nezaspi 😝
leni, nebud smutna, ze natalka ma take bojobe obdobie to isto prejde. A vies, mamicky co toto nemaju nech sa netesia, pride to 😉 mne je norko v kolektive deti taky kludas, pozorovatel, on aj poda hracku aj pomojka deti,a le este sa velmi entesim, ved jemu rozky narastu este 😉
Inak co norko nepije mlieko teraz pri soploch tak neskutocne vela je. Ale strasne, az nechapem ako je to mozne 😀
basi, super, ze len migrenka. 😉
ostatnym chorobkam skore uzdravenie

kety80
10. nov 2009

ahojte 🙂
no pocasie otras len na rozsirenie chorob ☹ 😒 dnes sme s kubkom triedili hracky a tie co boli pokazene som vyhodila musela som to robit ked kika je v skolke lebo ina by si chcela vsetko nehat 😲
misanik - tak vam prajem skore uzdravenie nech to rychlo prejde a tym bojovým obdobim mas pravdu som zvedava kedy to pride ale zato s kikou sa vedia skriepit o hracky aj jej kubko obcas capne kika ho zas strci a tak dokola 😝

basika
10. nov 2009

ahojte
konečne zaspala 😝 , dneska jej to nejak dlho trvalo. Aj v peci mi vyhaslo, musela som znova zakúriť.

leni - na tom niečo asi bude, čo baby píšu o tom pití

misi - fajn, že Norko papá...nech je choroba za vami rýchlo.

Livku a manžela som objednala na budúci týždeň na to ORL ak sa nestane zázrak, že prestane Lívia chrápať a mať problémy v noci s dýchaním.

a čo som to chcela už neviem..

anjelok
10. nov 2009

cafte,
no dnes rano som ju nenakojila a teda nevypila doobeda o nic viac, ani nie 2 dcl 😒
my tiez v pohode, odsavame, nasivin, cebion, physiomer, na noc paralen cipok.vecer mala 37,5, od 3 do 4 nespala, ale teraz haja od pol jednej.
aj ja by som chcela najradsej jar, ale este ani zima poriadne nezacala 😒 ja neviem, co budeme poobede robit doma 😝

andula30
10. nov 2009

Ahojte jeeej tu sa uz privolava jar baby ved este ani zima nezacala sak je este len jesen 😀 ja viem pocko deprimujuce choroby fuuuj. Nech sa vam vsetkym cim skor polepsi aby to tu bolo veselsie 😉

kats
10. nov 2009

leni ale to nekojenie a viac inych tekutin nie je okamzite 🙂 aj tyzden od dokojenia trva kym zacne viac pit ineho 😀
takze chudatko teplotuje 😒 teraz by si nemala prestavat kojit, kedze pri teplote je dolezite aby vela pila 😅

aj matus mal dnes problem zaspat 😝 po jednej som ho dostala do postele a aj to vymyslal 😕 no je vidno aky su nevybehani 🙂 od rana prsi 😠 aspon bude vsetko krasne vyumyvane a cisty vzduch 😀 len nech je to uz zajtra lebo sa doma zmysime 😝 😀

my zajtra zase prekladame 15mesacne ockovanie koli soplom 😝

norkovi a aj vsetkym usoplencom skore uzdravenie 😉

kats
10. nov 2009

este sa pochvalim 😀 mam za sebou 'vianocne' upratovanie 😀 😀 😀 po sobotnom burani som glancila, glancila az do vecer, lebo prach bol uuuuuplne vsade a mam aj okna umyte 🙂 len tie potvorky zaclony sa nie a nie same vyzehlit, a to cakam uz treti den 😠

eviku78
10. nov 2009

aaaale ono sa to popravi, ked krasne nasnezi, zacne vianocna atmosfera. 😵 uz sa taaak tesim, ked mi pride zasielka olejcekov a "zakurim" si v aromalampe. 😉 dobru vianocnu skoricu alebo klinceky. a ked bude najhorsie, tak uz aj stromcek ozdobim. 😀 len som velmi zvedava, ako dlho tento rok vydrzi. 😲 😎

kats
10. nov 2009

ved je krasne aj teraz, ked neprsi 😀 o piatej uz tma, vsetky lampy svietia, semafory ziaria 😀 matuskovi k stastiu viac nechyba 🙂 chodime, len ukazuje a vykrikuje na kazdu lampu 😀

basika
10. nov 2009

leni - kats dobre napísala, že sa to pitie neperejaví hneď a tiež že teraz keď je chorá tak radšej koj, aby pila tekutiny.

boože vy už o Vianociach..

a na mňa ide depka ☹ ☹ že čo bude u ORL a Livkine prehltanie...proste stále sme na takmer mixovanej strave.. 😢 😢 spýtam sa aj Dr. na ORL čo mi povie, lebo môže to mať súvis...a potom idem riešiť u Dr. nejak nech ma pošle na gastro..nejaké cviky alebo čo... ☹ ☹ ☹

kety80
10. nov 2009

kubko sa mi uz 2 x zobudil s revom bola som chvilu pri nom a zas zaspal tak uvidime do kedy neviem co to je dnes s tym spankom asi to pacasie a to sme teraz stale doma nech uz neprsi 😝 ☹

kety80
10. nov 2009

no evi to som naozaj a ja zvedava ako stromcek prezije asi ho budeme musiet o nieco priviazat a ozdoby bude strhavat jedna radost uz si predstavujem 😀 ale prezil stromcek púri kike tak dufam ze aj pri kubkovi

kats
10. nov 2009

kety fakt divny den, aj matus sa dnes uz raz s revon zobudil... dufam ze pospi 🙂
basi - dufam ze na to orl vas rychlo objednaju aby si uz nemusela cakat 🙂 nepostupili ste predsa trosku ked uz je len takmer mixovana? mozno to ako ste vtedy zmeskali tu 'zuciu' fazu v 7-8 mesiaci tak sa to musi pomaly trpezlivo dobehnut? alebo uz len tvoj aj jej stres z jedla (z obdobia zufalstva ked nepapala?)

jankapo
10. nov 2009

caute, ste ma dnes donutili zehlit lebo tu nebola sranda... 😀 diky, vecer sa mozem venovat manzelovi, uz sa nevie dockat... 😉 (pri dvoch detoch sa uz planuje aj sex 😀)

chorob sa teraz bojim jak cert kriza, tak dufam ze sa to neprenasa konikom. berieme (matulo) preventivne oscillo, a nasadim imunoglukan, tak dufam ze to pomoze 😒
problem so zaspavanim mame vecer, desny, ale mozno je to tym ze matulo nas uz k zaspavaniu nepotrebuje a my si to nechceme priznat... 😕 tak akoze uspavame a uspavame a ked to nejde a odideme z izby, on zazracne zaspi... 😕
tak asi tolko

leni, pocas choroby neodstavuj, tekutiny jej treba, aj s maminkou sa pomojkat...potom sa toho neboj, no matuskovi trvalo 2 mesiace kym sa rozpil...ale susedka odstavila minuly tyzden a mala sa nevie dopit! a dojest...tak nevime kto tu pisal,proste clovek nikddy nevie jak ditko zareaguje

ja obdobie "sebectva" ocakavam ked sa zacne Tomi hrat...aby som to s nimi nemala take lahke... 🙂 teraz matu taaak ochotne vklada tomimu hracky do rucicky, vseeetko skusa... 😅

pripajame sa k ocakavatelom jari... 😵 😵 😵

kety80
10. nov 2009

janka - ty ked napises tak sa vzdy s chuti zasmejem no s tym planovanim to uz tak je 😀
kika tiez kubka viac brala ked ib lezal a ked zacal chodit a vsetko jej brat tak uz ma na neho nervy obcas ale ked sa rozplace tak mu vsetko da 😉 a kubko to zacal dost zneuzivat stale mrnci za nieco

andula30
10. nov 2009

Eviku ja mam prave kvapnutu v aromalampe vianocnu zmes 😀 😀 Jankapo pekny vecer 😉 My mame vecer tiez desny problem zo zaspavanim ale nas odchod to neriesi 😖

basika
10. nov 2009

kats - sme objednaní na budúci piatok. Lívii teraz jesť chutí...nerobí caviky.. niečo môže byť na tom, že sme premškali "žuvacie mesiace". Pokrok možno je ale veeeľmi minimálny veľmi minimálny.

a už je hore...

anjelok
10. nov 2009

ja neodstavujem 😀 len som bola rano leniva..a jej nechybalo 😕 ja som si uz viac krat vsimla, ze ani nechyba, preto pisem, ze odstavit by nemal byt problem. ale ked sa v minulosti kojila 2x v noci a potom uz vobec, tak sa jej prijem tekutin nezmenil cez den a to uz je vyse mesiaca. tak preto obavy. ale sak raz to budem musiet urobit, len ci v zime bude vhodny cas, ked su furt sople 😝
kati teplotka je len navecer, to uz aj mrzutost stupa, inak cez den v pohode. tak som jej dala radsej cipok, nech sa jej lepsie spinka.
jani no ty s tym uspavanim asi ako ja s kojenim 😅
basi, ved vianoce su tu uz pomaly o mesiac. a ja nemam este ani jeden darcek 😕 rozmyslam, ci dam aj tento rok robit kalendare. zatial registrujem len akciu na fotolabe -20%. a chodte na to orl, zase budes o nieco mudrejsia. neboj, len jej pozrie do hrdla, usiek..ved si minule pisala, aka bola herecka u lekarky, tak toto zvladne v pohode 😎
mne dnes dieta celkom dobre spi, len raz zamrncala.

kety80
10. nov 2009

u kiki v skolke robia vianocne kaledare a fotky hovorili my ze mozem doniest aj maleho ze ich tam odfotia spolu tak asi to tak spravim 🙂