Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

betatka
10. nov 2009

Ahojte
tak dnes asi den blbec už som skoro aj plakala...

O 4.00 sa madam zobudila tatina nechcela tak som s nou chodila po byte...potom okolo 5. vypila mlieko a horko ťažko o 5,30 zaspala a spala do 7,30 a dpvtedy sa nezastavila...asi dvakrát som sa pokúšala ju dať spať doobeda bez úspechu tak teraz pre istotu zaspala o 19,00. Som total vyčerpaná.

Ja by som brala keby chcela zapsať sama...niekedy doobeda stačí dať do postielky s flaškou vody a do 10 min o nej neviem. Inokedy si ju musím položiť na nohy a hladkať a tak zaspí. Večer uspáva muž takže čo oni robia mne je jedno hlavne že ju uspí.

Zajtra ideme k zubárovi tak som zvedavá čo bude robiť...ked tam bola so mnou tak sa dr. nebála a mal rúšku tak ked ju posadíme do kresla som zvedavá čo bude robiť.

No ja nad Vianočnými darčekmi ani nerozmýšlam...bohužial nás postihla nezamestnaná kríza muža (aj ked už teraz pracuje) takže nemame peniaze nazvyš a hračiek máme habadej...brácho mi odložil ešte po jeho deťoch za vrece. Takže asi kupim len tú kresliacu tabulku lebo Lea rada kreslí a malému nič lebo on tomu nebude ešte rozumieť a ostatným už nikomu ani mužovi sme sa teraz dohodli že radšej na nové kolesá do auta treba našetriť.

kety80
10. nov 2009

betatka - to ma mrzi s tym spankom ale to asi aj to pocasie robi svoje lebo dnes bol kubko tiez mrzuty a vela stastia zajtra u zubara a nad vianociami sa netrap este tomu tak moc nerozumeju u nas tiez kazi telka tak sme povedali ze jezisko musi doniest novu tak dufam ze do vianoc vydrzi a nase deti tiez nedostanu vela hraciek po kike ich mame dost takze len nejake drobnosti a my si z muzom davame len drobnost hlavne nech deticky maju radost 🙂

anjelok
10. nov 2009

bei tak to bol perny den, esteze uz je za tebou ... teraz oddychuj 😉 a super, ze muzik uz zase pracuje 😵
a vianoce budu krasne aj bez darcekov, ved ten najkrajsi mas teraz v brusku. viem, ze to je fraza, ale to, ze budete vsetci spolu a zdravucki je najdolezitejsie. vzajomna laska je ten najkrajsi darcek aky si mozete dat 😵
drzim palce u zubara 🙂

misanik
10. nov 2009

Beti, fuu, nech je zajtra lepsie. Drzkajte sa. Velmi sa teism, ze muzik ma uz robotu. Pozdrav ho aj od mojho mata 😉
janka, tak som sa zasmiala 😀 , uz nech sme zdravi a mozme sa vidiet 😀
dobru nocku, ja idem pokracovat v spani do postele 😀

anamor
10. nov 2009

ahojte,
choroby sa siria, hadam nic extremne, pri tomto pocasi sa dalo cakat, tak skore uzdravenie
bet ty sa drz mas to za par... a mala ti da zabrat, asi ta pripravuje na rolu dvojmamy... baby mamy-dvojmamy /aj viacmamy/ vas obdivujem, aj ked za inych okolnosti som uz aj ja chcela byt dvojmama cakatelka, ale sak aj to bude, raz...
s tyk kojenim, resp. odstavovanim, tie co ste kojili dlhsie mozte poslat do IP co a ako, finty a pod, hlavne co robit aby potom didky zvladali a mlieka bolo menej, menej a menej...
a apropo je niekto kto tu je na kravskom mlieku, ci vsetky na UM?

jaj a v com nosite von caj kocky, nech nevychladne, nam akosi nic nefunguje, nieco chcem kupit no neviem co, novu termotasku,resp. puzdro, ci termostku vlacit, ci termoflasu osvedcenu, pytam sa jak keby minuly rok zima nebola, ze jo... len to my mala nic nepila...

juj a vianoce, tie milujem, darceky budu ale nie kvanta, ako vzdy, hadam vsetci pohromade... co u nas nie je vzdy iste, kedze sme rozlietany po svete a tata nam tiez robi vselijak. ja tento rok nemam ani napad co kupit a to je zle.... ja osobne sa tesim na Vianoce, a hned po novom roku moze prist jar 😵 😵 😵 len keby tie deticky tak rychlo nerastli...

kety80
10. nov 2009

anamor - ja som uz dala aj kravske mlieko a v pohode a s tym cajom ja robim tak ze dam do termosky a ked chce pit tak prelejem do flasky ked nevypije naspat do termosky aby to nevychladlo mam taku malu termosku 🙂
a este k tym vianociam nakrajsie na tych sviatkoch je ze sme vsetci spolu a hlavne zdravy a ked sa pozriem na deti a ich radost v ociach to je najkrajsi darcek pre mna 🙂

andula30
11. nov 2009

Ahojte Bet nech ne posledny den blec 😉 nezamestnanost sa dotkla aj nasej rodiny aj ked nie mojho muza zatial ale vacsiny clenov mojej rodiny 😝 Simi pije aj kravske mlieko odstavovanie u nas prislo akosi prirodzene mala som stale menej a menej mlieka a neslo to uz rozbehnut . U nas noc zla ale teraz za mna zacalo ma boliet ucho z toho hlava oko 😝 od sameho babatka som si tejto bolesti uzila az az aj som sa bala aby to simi po mne nepodedil ale teraz som mala viac rokov pokoj doteraz si pamatam kedy to bolo naposledy 😝 no a vcera ma zacala tak divne boliet hlava tak inac ako klasicky uz som vedela ze nieco neni v poriadku dufam ze to rychlo prejde lebo nemam chut tu behat po dr a x noci nespat od bolesti. No a vianoce ja milujem tu atmosku vonu svetielka ... 😉

eviku78
11. nov 2009

ahoj mamule.
romi, ja kravske nedavam a ani z neho este nevarim. ak je zhlienena, tak davam ryzove z DM. 😉 a odstavenie casto krat deticky znasaju lepsie ako mamicky. vid moj pripad. este som mala pokusy ju znovu zacat kojit, ale okaslala ma. 😀

andula, dufam, ze coskoro sa ti polepsie. a to si mavala casto zapal stredneho ucha, alebo preco ta to vlastne boli?

emmi dnes rano zase zacala soplit a kychat. asi ma uz porazi. ale dnes mi uz konecne prisiel echynaceovy sirup, co som objednala a na striedacku jej asi nasadim ten imunogklukan. 😠 uz sa neviem dockat, kedy mi pride kniha o aroma, co som si objednala a vsetky oleje. nieco mi uz prislo a cakam este na zvysok. 😉

beti, neboj, vianoce mozu byt krasne aj bez darcekov. dolezite je, aby tie dva najvacsie boli zdrave a robili vam len radost (obca zlobu). 😀

eviku78
11. nov 2009

a este dom chcela. kocky z BA, neviete mi poradit kam by som mohla odniest pouzite baterky a nefunkcny kompresor z chladnicky? len tak do kosa sa to vyhodit nesmie. dik. 😉

andula30
11. nov 2009

eviku viem kde u nas a z Ba nie som ale tu pozri http://74.125.77.132/search?q=cache:azYqJ_2M098... 😉
No a s tymi usami no bol u mna problem od narodenia ja som bola u usneho castejsie ako u obvodaka nasi mali so mnou vela pernych noci preto som sa bala aby to simi nepodedil lebo ukrutna bolest a babatka ju zle znasaju. Ale teraz som mala uz fakt dlho pokoj az teraz 😝 A kde kupujes oleje su nejake kvalitne?

andula30
11. nov 2009
eviku78
11. nov 2009

andula dik. a co ti zistili, preco sa ti to tak casto opakovalo?
ja kupujem oleje na www.hanus.sk alebo www.nobilis.cz mali by byt cisto prirodne, tak dufam, za aj su. 😅

andula30
11. nov 2009

Eviku nezistili nic nikto po tom nepatral vzdy ma preliecili a ked mi z toho zalahlo v usiach tak prefukli a bolo po lieceni 😝 a oleje popozeram bo ja to muuuzu 😉

andula30
11. nov 2009

Boze muz isiel dat spat maleho a niektory zo susedov zase uraduje 😝 cert aby to..

eviku78
11. nov 2009

ja uz sa neviem dockat na tu knihu, co som si objednala. a ak ma to pohlti este viac, tak chcem si kupit este jednu. no uvidim ake budu vysledky. 😅 😀 😉

andula, tak to ti vzdy liecili asi len nasledky a nie pricinu. 😠 ved pokukaj, mozno tam najdes aj nejaky vhodny EO na tvoju bolest. 😉

basika
11. nov 2009

Ahojte

betatka - tak nech ozaj ten včerajší deň bol ten najhorší

eviku - olejčeky poznám aj ja také som si objednávala z Nobillisu..dobrá vec to je. Ja mám doma tie nosné jemné olejčeková kvapky.Fajné to je.

mám návštevu..tak idem sa venovať..

andula30
11. nov 2009

Ja len dufam ze to neprejde do takeho stadia ako obycajen lebo....Oze ludia musim to napisat lebo ja som na...a ja neviem ako je to mozne ale my pritahujeme otrasnych ludi priklad nasa spolubyvajuca cely den je doma a dava prat o 10 vecer dnes nesla do skoly cely den nic a teraz ked Simi zaspal tak prenasa nabytok ja som taky tuto ja kazdemu len aby dobre bolo a stale taketo pripady sa mi pod nohy zaplecu u mna akosi nefunguje dobre dobrym sa oplaca. Do kelu a ja sa nechcem hadat ja som si hadok v zivote uzila na dva zivoty. Sory ze vas otravujem ale m usela som napisat lebo som na pokraji vybuchu. A lepsie ubytko si momentalne dovolit nemozeme to by sme neutiahli a mohli ist robno domov 😝

eviku78
11. nov 2009

andula, ved ju chod slusne poprosit, ci by nemohla s tym stahovanim pockat, ze ti spi dieta. nemusis jej hned na prvy krat vynadat. 😀 🙂 😎 mozno pochopi. 😉

andula30
11. nov 2009

eviku ved sa stalo a nie prvy krat ale niektorych ludi to proste bavi 😝

andula30
11. nov 2009

tu skrinu sice prestala presuvat ale to je vsetko ...

betatka
11. nov 2009

Ahojte

tak u zubara sme pochodili podobne ako Anjelok...kým sme boli v čakárni tak veselo vykecavala a otvorili sa dvere ...dr. že aká pekná princezná a odvtedy akoby uťal držala sa zárubne a nechcela ísť ani dnu.
To si môj dr. dal dole rúšku si myslel že sa ho bojí a potom sa ho bála ešte viac, tak som si ju dala na kolená že sa upokojí a otvorí pusinku no nič z toho...sestrička si ju potom chcela vziať aby aspoň mne mohol zuby pozrieť a spustila rev...to musela prísť od toho druhého dr. sestrička a obe ju zabávali a mne zatiaľ pozrel zuby. Takže sme to odložili na budúce 😝

No den blbec sa už našťastie neopakoval lebo si ju dnes bol vyzdvihnúť dedko. Noc bola tiež o niečo pokojnejšia lebo o 3,00robila cirkus zase do 4,00 ale potom zalomila a spala do 7,15.

Andul my máme tiež super sudedov..posledné 2t vždy ked dám malú spať tak začnú búchať z niečím. 😠

A baby dík za povzbudivé písmenká...veľmi to poteší 😵

Misanik aj muž pozdravuje teba aj Maťa aj malého Norka 🙂

misanik
11. nov 2009

Ahojte.
beti, tak super, ze dedko pomohol. Len vyuzi pomoc ked mas moznosta oddychni 😉 Dakujeme za pozrav 😉
andula 😠 ja nechapem tych ludi vobec, jedine ju pekne poprosit, ty mas male dieta, tebe dokaze viac skodit ked by chcela robit napriek... drzi palce

kety80
11. nov 2009

ahojte 🙂
dnes sme bol v MC maly si to uzil ani ma nepotreboval zahral sa sam aj s detmi super vychadzal trosku sa sice drzal bokom ale zvladol to 🙂
anjelok - a pre teba mam upokojujucu spravu v tom MC bola mamicka ktora mala 15 mes. chlapceka a ten sa jej stale sapal po didkach a stale sa chcel kojit a ked mu nechcela dat tak rev ako des tak mu musela dat a bola s toho tiez dost na nervy aj som sa s nou rozpravala tak mi hoorila ze uz nevie co ma robit lebo on si vypita hocikde takze este si na tom super 🙂
beti - no ten zubar ma mrzi a super ze uz dnes bolo lepsie zo spanim 🙂

kety80
11. nov 2009

andul - a tebe pevne nervy zo susedmi to su tie dobre susedske vztahy ale to je tak kazdy sa stara len o to svoje a co je za jeho prahom to ich nezaujima 😠

kety80
11. nov 2009

pridala som par fotiek tak ak mate chut tak pozrite
Adresa albumu je: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

duracelko
11. nov 2009

ahojte. my sme boli prvy krat v MC ked bianka este mala asi 9 mesiacov. chodime raz tyzdenne na Yamahu na robika do hudobnej. Bianka sa deti vobec neboji, zahra sa tam s hračkami a mna vobec nepotrebuje. odporucma maminám - ktorým sa detičky boja druhých detí. Naša bianka je ale dost priebojná - ona sa nedá ani vacsím detom. ale to preto ze má skoro 3-rocného bratranca a ten ju to naučil 🙂 🙂 🙂

mozete mi poradit- na ktorej strane máte autosedačku v aute?? moze byt aj v strede medzi sedadlami??? my ju teraz máme za sedalom spoluvodiča. aby videla na ocka - ked idu sami niekam. díky

basika
12. nov 2009

Ahojte,
tak v rýchlosti...

kety - krásne fotky, Kubko je riaden fešák okatý..aj Kika perfektne pózuje, foto pri tom kamenom stĺpe je pekná aj tá na ulici..Ozaj krásne deti. 🙂

betatka - tak fajn, že už je lepšie

no už idem..to neni možné..ako sadnem k PC...Ako si pozornosť Lívia vydobíja...a to len na 5 minút minút...neskutočné...čo všetko o do mňa práve v tomto momente vyžaduje.. 🙂

eviku78
12. nov 2009

ahoj kocky,
duracelko, miesto v strede je vraj najbezpecnejsie, ak tam mas vhodne pasy. 😉

kety, jakubko ma uzasneho motylika a babku mate fakt kocku. 😉 🙂

eviku78
12. nov 2009

verul, len ma tak napadlo, ze ak doma pouzivate lad do napojov, tak toto by mohol byt dobry darcek
http://www.suy.sk/detail/224899/016 😀 😀 😀 mne sa to paci. 😉

andula30
12. nov 2009

Ahojte tak moje ucho sa ma lepsie a tym padom aj ja 😉 Duracelko v strede moze byt a my ju mame tak a ko vy za sedadlom spolujazca a spolujazcovu opierku mame danu dole aby Simi co najviac videl.Kety deti 😲 dobra praca posnazili ste sa s muzom 😉 🙂 Misi susedu som uz niekolko krat prosila ona vie ze ked neni so mnou tak obycajne spi aaale suseda ma 17 rokov tak hadam by som od nej nieco ako zodpovednost nechcela okrem toho si myslim ze s nou este stale bucha puperta alebo je taka divna? Kazdopadne robili sme pre nu co si zmyslela len aby bolo nasmu dietatu dobre aj macku som jej povolila co je v mojom pripade akoze az prilis lebo ja som psickarka a vobec ma nenadchyna ze sa mi tu macka po byte premava kedze nasa spolubyvajuca poriadok moc nemusi tak mam o robotu navyse lebo vsade su chlpy..Ale snazim sa napriek tomu s nou vychadzat lebo ako si napisala ona moze robit viac zle mne ked mi bude budit dieta.