Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
12. nov 2009

Ahojte, kde ste?

ma tam napadlo, čo je s ka77ka? Dávno sa tu neukázala.

misanik
12. nov 2009

Ahojte 😉
andula, tak, tak, presne o to ide... mna tak moj mato schladil ked som uz chcela drzo zakrocit voci mladej pod nami a ma pravdu. Keby chcela, vedela by nam to viac zneprijemnit 😝
u nas stale choroba, ani mna to dajak neprechadza. Norko s ami zdal uz v pohodke, dala som vcera znova mlieko, hned vypil, sa dajak bojim dlhsie nedat aby neodvykol.. ale dnes ako keby bolo tych hlienov viac, husnu, ale su zatial cire a idu odsat, teraz zo spanku sem tam zakasle, ale asi len zatekaju hlieny. Myslite, ze to mlieko mu mohlo zvacsit objem hlienov? Mam este vynechat?
Kocky, musim vam napisat co som dostala prikazom od mojho muza. On si ej to schopny prist aj skontrolovat ci som napisala sem. Vcera ma kvoli tomu skoro z postele vytiahiahol 😀 Mame take jednorazove vlhke utierky z lidli asi za 50 Sk, je tam 80ks a on s nimi vcera vecer zacal drhnut kuchynu zem a prisiel na to, ze s tym nadherne vycisti sparovku medzi kachlickami. mame svetlu, uz bola zajdena a je uplne ako nova. Tak toto vam vtraj musim napisat aby ste vedeli 😀 zrejme ocakava ovacie za ten skvely napad. Ani vam nepisem zo za to chce odo mna, lebo sa hanbim 😅 😀
romi, poslem ti ip ak maly dovoli k tomu odstavovaniu. Co sa tyka caju, pouzivam taky ten termo obal na flasky z DM, nefunguje 100%, ale dam horucejsi caj, tka ekd vychladne da sa este pit a ked idem an dlhsie vezmem este horucu vodu do termosky, mam taku malu 500ml a dolejem 😉
Joa malemu davam echinaceovy sirup od hanusu. Imunoglukan som este endala, ale chem potom prestriedat s hlivou.
Jo a svine su kolko za tie lieky vsetky pytaju 😠

misanik
12. nov 2009

a kety krasne fotky

andula30
12. nov 2009

Misi tvoj muz 😀 😀 😀 ale vyskusam ale az na sk tu lidl neni 😀 😀 a musis si to odrobit???? 😀 😀 Suhlas ze su svite co za lieky pytaju ale ja som mynule skoro skolabovla co ua lieky pytaju tu potrebovala som nutne kupit canesten mast ale uz spolu s tou tabletkou nakolko to bolo uz vazne a ked som za to musela zaplatit v prepocte 800 sk tak som skoro vyzdravela 😖

misanik
12. nov 2009

andula, ty mas cas 😀 ked sa vratis, musite najprv nove sparovky zaspinit 😉
hej odobit 😀 😀 aj ja by som mala za kazde uvarenie, upratanie a pod. asi pozadovat odmeny, nie? 😀

anjelok
12. nov 2009

ahojte,
ja mam dnes muzika doma, siel totiz o pol noci do prace a prisiel rano o osmej. teraz dospava.
kety krasne deturence, kubko je uz aky velkac 😵
misi natalka je na tom rovnako,sopliky ma, inak ok, ja davam nasivin a cebion + physiomer. ona ich ma tiez uz huste, niekedy aj do zelena, ale doteraz nekaslala. az teraz, ked som ju horkotazko uspala o hodku neskor ako normalne, tak ju vo vysielacke pocujem par krat zakaslat.
a mata pozdravuj, ozaj vsetko naj naj naj vsetkym matkom k vcerajsim meninam 😵 ze sikovnik je to. skusim aj ine vlhcene, kedze do lidla nechodim, mozno to funguje aj s inymi 😀 😀 😀
andul, tak super, ze uz je lepsie 🙂
basika, na katku som aj ja minule myslela, ze co je s nou 😕

eviku78
12. nov 2009

misi, ten tvoj mato je 100 bodovy. okaz mu, ze mu tlieskam. 😀 😀 😀
ja uz som tiez nasadila tu echinaceu a potom prestriedam s tym imunoglikanom. uz ma 4x v 1-2 tyzdnovych odstupoch sople. 😠 ale neviem, ci to moze byt zo zubov. lebo najskor jej isli dolne dvojky a teraz jej ide horny ocak. ale aj kycha tak neviem.

a misi inak som minule citala v mama a ja, ze mlieko vraj vobec nezahlienuje. ide o to, ze niekto moze mat alergiu na BKM a vtedy sa k tomu pridruzuju aj tie hlieny. no doma to pozriem a presnejsie vam to popisem, aby to neboli bludy. 😲

basika
12. nov 2009

misi - príjemne som sa pobavila.. 🙂 🙂 o tom zahlienený som aj ja čítala.. No neviem, ja keď som ležala ešte v januáry s Líviou v nemocke kvôli tomu strašnému zahlieneniu..tak nám mlieko vyradili. POtom som ho pridávala le postupne. Takže vidíte koľko odborníkov toľko názorov.. a mamička urobi si ako chceš.

misanik
12. nov 2009

leni, jasne, Ale to nei vlhcene kozmeticke,a el tiake tie na upratovanie 😉 leni, ja davam nasivin, tu echinaceu, aj sinupret... sebe davam nasivin tablety na pustenie, mam uplne upchate dutiny, fuj 😝 inak aj norka som horko tazko uspala a tiez o hodinu neskor. asi sa dohodli 😀
dakujem za mata ku gratulke, nemam ho doma, dnes isiel k vam do BA 😝
evi, fakt? kukni to, zaujima ma to. Norko ma druhe sople tuto jesen, ale to asi bude casto teraz do jari. ja som kus nervozna, kamaratke tak museli dcerku az operovat ked jej sople zatiakli do uska a mala taky zapal, ze musela pod noz pred mesiacom. Ale to su snad len nejake vynimky.

basika
12. nov 2009

keď píšete o nádche...tak nám od poslednej ostala tá mandla zväčšená (zrejme, lebo k ORL ideme až budúci týždeň) a neviem neviem čo nám povie... ☹

eviku78
12. nov 2009

misi, emma ma sople uz 4x tuto jesen. 😠 😒 ☹
sopliky ma zatial vondate, tak davam len vincentku do nosteka. kedy by som jej mala nasadit ten sinupret, ked este nema huste soploše?

misanik
12. nov 2009

evi, no dost casto 😠 ja robim takto: prve dni, ked tak uplne tecu nedavam sinupret ani nasivin a potom to uz poznam, ked ustane tecenie zacinaju hustnut, nasadim sinupret aj nasivin. Neviem ci je tak dobre, zatial sme to zvladli vzdy, nemal este atb... klop, klop, dufam, ze som neporiekla. Inak ked su velmi huste, tak ho dost trapim odsavackou a to davam libenar, odsajem, physiomer, odsajem, aby to islo von...

misanik
12. nov 2009

no a dithiaden davam hned od zaciatku nadchy vzdy a mokru plienku na postielku a vyvysit hlavicku...

eviku78
12. nov 2009

no ja uz nasivin nepouzivam. do nosteka davam len vincentku, odsavam, do aromalampy ma borovicu + eukalyptus, hrniec s morskou solou pod postel a ked je ozaj zle, tak aj tu mokru plienku. no atb sme zatial ani mi nastastie nemali. klop-klop.

eviku78
12. nov 2009

misi a preco mu davas ten dithiaden?

misanik
12. nov 2009

evi, to je antihistaminikum, kazala mi to pedina, dava sa na odpuchnutie a ukludnenie sliznic pri nadche... vacsina dava fenistil, to je ta ista ucinna latka, len nam predpisala dithiaden, tak davam.

misanik
12. nov 2009

ta aromalampa am dost zaujima. To zabera? ako jej to davas? na spanie? preco nedavas nasivin?

ludka_r
12. nov 2009

ahojte.
tak aj my sme chorí.. Vilko má zas chytené pľúcka, našťastie, už je na tom lepšie...(užíva atb) Ale sme stále len zavretí doma, už ma aj hlava z toho bolí...
Keby som ešte aj ja nebola chorá...
No čo už, musíme sa len liečiť...

eviku78
12. nov 2009

aromalampa u nas fakt zabera a hlavne proti kaslu. ked ju mala zapalenu, tak ju nedusilo. do vody si das kvapky EO na konkretny neduh a zapalis sviecku. ja som pri kasli davala aj do oleja eukalypt. EO a tym som jej natierala hrudnicek a chrbatik. nasivin mi pride total chemia a je dost navykovy. 😒

eviku78
12. nov 2009

a este som zabudla, ze ju nahrievam biolampou.
ale vies ako sa hovori liecena nadcha trva 7 dni a neliecena tyzden. 😀 😉

ludka, skore udravenie.

verulka
12. nov 2009

cafte,
eviku ,ta stranka je moja oblubena- strasne koniny tam maju..
mlieko baby, naozaj zahlienuje a nie len laergicke deti, proste ked je zle(ci brusko alebo hlieny) tak mlieko je uplne zleee
misi, dithiaden nie je uplne naj, lebo vysusuje sliznicu, namiesto neho je lepsie dat fenistil(i ked pri nadche by som to neriesila) a nasivin s anesmie davat dlhsie ako 7dni..u nas fici vincentka, EO a zvysena poloha 😉
mne na nadchu zabera naparovanie nad borovicou (EO)
jo ja jar nechcem 😀 mne staci riadny mraz- vymrzni bacily a ak by bol aj sneh, tak paradicka, lebo deti sa v nom uzasne unavia..c to znamena, eiv, za ma sople? normalne ze prechladnuta? lebo sople su podla mna v pohode, aj ja ich mam celu zimu- staci striedanie vykureneho bytu a domu.
Misi, povedz drahemu, ze toto by u nas nepreslo 😉 taketo cistenie...na spary teraz skusam kys. citronovu 😉
ludka, rychlo s avyliecte a aj ostatni 😉

eviku78
12. nov 2009

ja som si vyrobila taky domacky cistiaci a nedam na neho dopustit: voda, ocot, kys. citronova a trosku eko cistiaceho prostriedku. fakt parada. 😉

verul, dost vela jej tecu a aj kycha. a potom jej zacnu zatekat. tyzden je dobre a potom zase. ☹ tak neviem, ci zuby, prechladnutie, virus alebo co. kurnik sopa. 😠

basika
12. nov 2009

Tak my sme boli vonku..bol tu kamoš..a stále driapal Líviu do tváre... 😖

eviku - a výtery z nošteka si nedala robiť?

eviku78
12. nov 2009

ma toho zlateho stafylokoka. zatial jej nerobil problem, ale ak to takto bude pokracovat, tak ho asi budeme musiet preliecit. ☹ uvidime.

basika
12. nov 2009

eviku - zlatého stafylokoka máme aj my. Ja som sa radila v Nobilise čo na zlatého stafylokoka..to bolo minulý rok..tak mi poradili kúpele aj vyparovanie...zmes Gerániumlevandula - to mi namiešali priamo v ČR a vytierať tým aj noštek + mám ešte aj homeopatikum Staphylococcinum..všetko je to ale na dlšie používanie..a liečbu min 3 mesiace...Alebo potom Pamycon by ste mohli lokálne..to sú ATB kvapky..možno aj to by pomohlo.

anjelok
12. nov 2009

evi aj ja som to citala v mama a ja o tom, ze mlieko nezahlienuje, ze je to len povera. akurat som to chcela miske pisat.
a spominala som ti, ze aj natalka mala toho zlateho. no a teraz ked jej robili vytery na orl, volala som pre vysledky a ze v poriadku. tak teraz neviem, ci uz ho tam nema, alebo to povazuju za bezne, ze to ani nespomenuli. ktovie. ja sa riadim proste tym, ze je ok 😀
ja si tiez myslim, ze tie sopliky budu celu zimu 😖 my tiez ich uz mame tusim 2x za tuto jesen 😝 a prvy krat sa nam to tahalo dlho az zapal uska z toho dostala 🙄
misi jaaaj 😀
a sinupret davam az ked ma take huste sopliky, ze s tazko odsavaju.

eviku78
12. nov 2009

basika dik, idem im napisat. 😉 viem, ze tie atb kvapky sa na to davaju, ale tomu by som sa chcela pravsze chcela vyhnut.

basika
13. nov 2009

Ahojte,
ja už pijem kávu a tu nikoho...

eviku - daj vedieť čo ti napísali. A tie lokálne ATB nie sú až také zle..ako celkové.

kde ste čo robíte?

dnes bolo krásne..sme boli aj v MC..no a už to začína..nechcela odtiaľ ísť..tak aj váľanie po zemi bolo

misanik
13. nov 2009

Ahoj, nieco na pobavenie ekd je tkay pekny den 😉 :

Otec rodiny se vrací z práce a vidí, jak jeho děti sedí v pyžamech před domem a hrají si v blátě s prázdnými krabičkami od pizzy a číny, které jsou rozházené po celé zahradě. Vrátka na ulici jsou otevřená dokořán, zrovna tak dveře od auta, uvnitř leží pes čerstvě vyválený v blátě a nikde ani stopa po druhém psu. Muž vešel do domu a uviděl ještě větší nepořádek.
Lampa převrácená a běhoun skrčený u zdi.
Uprostřed pokoje hlasitě hrála televize a jídelna byla zaházena hračkami a různými díly šatníku.
V kuchyni to nevypadalo lépe. Ve dřezu stála hromada nádobí, rádio hrálo na plné kolo, zbytky snídaně rozházené po stole, navrchu na prostírkách leží kočka. Lednice otevřená, psí žrádlo na podlaze, rozbitá sklenička pod stolem a u zadních dveří uplácaná hromádka písku.
Muž rychle vyběhl schody, stoupajíc na další hračky a šlapajíc po oblečení.Ale nehleděl na to, jen hledal svou manželku. Bál se, že je nemocná, nebo se jí něco vážného stalo. Viděl, jak dveřmi koupelny prosakuje voda. Nakoukl tam a uviděl mokré ručníky na podlaze, rozlité mýdlo v hromadě špinavého prádla a mezi vším další rozházené hračky.
Kilometry toaletního papíru se vinuly mezi tím vším a zrcadlo a stěny byly pomalované zubní pastou.

Rychle se otočil a spěchal do ložnice, kde našel svou manželku, ležící v posteli a čtoucí knihu. Podívala se na něj, usmála se a zeptala se ho, jak se měl celý den. Podíval se na ni nedůvěřivě a zeptal se: „Co se tu dnes stalo?"
Usmála se znovu a odpověděla: „ Pamatuješ se, drahý, že každý den, když se vracíš z práce, ptáš se mně: „Co jsi, do prdele, dělala celý den? “
„Ano," odpověděl muž nejistě.
"Tak dnes ........... jsem nedělala nic!“

basika
13. nov 2009

misi - no milé...už som to kdesi čítala