Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

vs3
24. nov 2009

Basi Livinka e na tej foto 18 mesacna nadherna 😵 Inak ona je aka velkacka uz 😕 😉 😵
Manzel sa prave snazi uspinkat maleho pomocou citania si knizok,... som zvedava kedy nabehnem ja nevie bezo mna zaspat od tej nemocnice chudak maly 😒

anamor
24. nov 2009

ahojte maminky,
citat spatne, velmi zbezne, par poslednych prispevkov a stran, tak skusim sa zapojit aspon k tomu co sa pise.... takze v prvom rade verul neskutocne foto na neskutocny kalendar 🙂 😵 , u nas nestihacky, takze obycajnejsi ako pred rokom, ale vianoce by tentokrat mohol stihnut 😉
emusik od eviku neskutocne krasne znakuje, aj my sme krasne zacali, no paradne to malu asi nakoplo v reci, takze znaky su fuc a dohovorime sa celkom slusne 😉 takze parada, doma brble - ziadne vety skor iba slovicka, ale vieme o co jej ide 😉 skratky kadejake. s nadavkami problem zatial nemame, nakolko sme ozaj nenadavajaca domacnost a asi to pride az s kolektivom, takze to nerisim. Ale je super tie slovicka 😵 vynimocne mi zaznakuje kacku, ci vtacika ale vacsinou to skomentuje, alebo ked chce pit, tak krici pit, pit, pit a pritom ukazuje... takze znakovanie sme si moc neuzili, ale to asi tym ze sa rozkecala.

ja momentalne klasika stale riesim dom a zalezitosti okolo neho, dnes som zistila ze mesiac do vianoc, no klasika nahanacka bude, ale nevadi... a nase odstavovanie, mala sa krasne chytila na mliecko, okamzite, takze vecer celkom v poho aj rano, ale tie noci, pusti hysak a chce moje mliecko... problem vidim v tom, ze je zavisla a ze sa budi v noci a je zvyknuta ze dostala, horsie je ze sa zobudi viackrat a zatial som na mrtvom bode a neviem si rady, kedze ja som odhodlana skoncovat s tym... ak by ste niekto mali nejaky fajn tip co skusit, lebo skusam kadejake rady, no zatial neviem odstranit nocne kojenie 😖 prve noci vykrikovala "moje meko" - moje mliecko, no to ste mali pocut ten krik, zalahlo mi v usiach....

jaj a telka, natalku nebavi, teda okrem zapnutia a vypnutia 😀 😎 rozpravky zatial nie, knizky miluje, kocky tiez, kreslenie /cmaranie/ je tiez aktualne v kurze... prehra sa celkom slusne, ked je nablizku nieco co ma kolieska a hybe sa to... takze uz aj pri nej porobim.

kety80
24. nov 2009

ahojte 🙂

tak ockovanie kubko zladol 😉 u nas je jedenie ako kedy zatial vydrzi sediet ku koncu uz vymysla aloe da sa to 😉 no teda deticky vela papaju kubko vypije mlieko rano medzi 7-8 potom uz len ovocie do neho dostanem obcas dzobne rozok odo mna a potom uz obed poebede jogurt na medzi tym nejake piskoty alebo chrupky potom kasu alebo chlebik a vecer mlieko niekedy ani nevypije cele 😉
verul - krasne fotky mne sa pacil maj a september ale vsetky su super 🙂

kats
24. nov 2009

kalendar uplne super 😀 😵 😵

emka a znakovanie - keby ze ju nepoznam tak sa este teraz roztekam 😀 teraz len odfukujem....
u nas len take nase znaky na bezne pouzivanie, ktore vzdy spoji so zvukom 🙂

z postielky nevylieza, ale uz skusa. zatial neprisiel na to ako sa zapriet aby mu nohy neprepadli 😀

nadavky zatial nie su kedze ma len par dolezitych slov ako auto, havo..., ale urcite budu kedze moj muz si dakedy neodpusti, najma v aute 😅 ....

veronika - podla mna je tak normalne akurat... matus rano da 250ml mlieka potom krajec chleba, pol paradajky, kus papriky a uhorky. o jedenastej jogurt, ide spat, obed - slusna porcia, potom sa cpe ovocim, rohlickom, keksickami... vecera kasa a pred spanim 250ml mlieka 🙂

pri jedle nemusim zabavat jemu staci ze sa krmi sam 😀 pekne sa cpe a ja mu medzi tym supnem mojou lyzickou aby sme nejedli tri hodiny 😅 nekedy musi sediet za velkym stolom na velkej stolicke a niekedy sedi v pohode v detskej stolicke 🙂

telka unho nefici... rad ju zapne, vypne... obcas ostane par minut zirat a potom ide prec a chce sa hrat 😉

snad som zmakla k vsetkemu 😀

my sa mame v pohodke, zuri si ked chce a je unaveny, ale inak je zlaticko 😀

kety80
24. nov 2009

anjelok - ja tiez flakam fotenie ale maly mi nejak ani nedovoli lebo sa stale chce mi zobrat fotak takze jeho odfotit je v celku problem musim nenapadne 🙂
anamor - my sme na tom s telkou rovnako nas bavia len reklamy trochu inak len vypinat a davat hlas 😀

kety80
24. nov 2009

kats - super ze takto papate sami u nas to zatial nehrozi vsetko je na nom a vedla len nie v puse a potom sa jeduje ze si dava prazdu lyzicky jeme zatial tak ze so mnou drzi lyzicku a tak si dava do pusy 😉 uz sme raz mali spenat na stene a okne a to my stacilo 😝

hodmon
24. nov 2009

u nas je telka v kurze....rozpravky ani nahodu...ale z youtube som jeje staihla lambadu, makarenu a pod., napalila na dvd a tancujeme cely den....samozrejme cela rodina, ked niekto sedi tak to sa nerata

anjelok
24. nov 2009

romi, mne pomohlo spat inde. oddelene. ak je taka moznost, skus to. odvtedy prespava noci. inak zavidim to mliecko. na to sa zas natalka nechytila 😖 ..ale je pravda, ze jej ho malo pounkam. len nejak neviem kedy by som jej ho..
natalka ma par slovicok, ostatne zvuky (hlavne zvieratka oznacuje podla toho, ako robia..muu, meee, huu) a znakuje. mame to take kombinovane. tiez som zvedava, ako to bude pokracovat.

kety80
24. nov 2009

anjelok - ani my moc nekecame len par slov (akor dajake jeho skratky ktore si domyslime co to je)
basika - super fotky aj kubko mal vcera 18 mes. boze ako to leti len teraz sa narodili a uz su velky az mi je luto ☹

anjelok
24. nov 2009

natalkine slova:
ham, mnam, mama, tati, babi, babo, ne, neni, ja (ano, ty), hapo (havo), halo, hotoo (hotovo), hapalo, ujo, teta, mia (moje), mamia (mamine), tatoa (tatove), bam, haji, toto, tuto (tukan), baa (pav), nemam, auto, papupa (papuca), hapupa (kvetinka, akoze hapci)
na akukolvek otazku odpovie vacsinou neee a na akukolvek otazku, ci ma (napr. soplik) odpovie automaticky nemam..aj ked ma 😀 napr. ked sa pytam, ci kakala a viem, ze ano, lebo tlacila, tak odpovie nee alebo nemam a kruti hlavou 😀
basi pekne foto 🙂

anjelok
25. nov 2009

cafte, tu dnes ani tuk? 😕
vonku je kraaasne, normalne jar 🙂
vsetko naj naj katkam 😵

jankapo
25. nov 2009

Koksoooo....blbnete! Nehrozi vas precitat akoze normalne a reagovat konkretne,snad v bodoch sa nam podari. 😅

Nooo...u nas po zapale chytame druhy dych a system... 😎 Konecne som to ja!
Tomino sa krasne drzi,kurnik, treba dake foto porobit,no len kto ma cas cakat na ten spravny ksichtik 😕 😀 Vaha 6650g, 60cm, taaaze mam co nosit ked treba, ale (skoda) ze netreba. 😨 😅 Je to maly extremista, bud totalka pohodka,usmev na vsetky strany, dokonca sa aj nahlas rehotat vie, a najsamlepsie reaguje na Matulkov hlas...alebo totalka nepohoda, nepomoze ani svatena voda, ani manduca ani nist. 🙄 Take chvile o drzku a o nerv, ale nastaastie nie moc casto.Potom vacsinou utne a je ok. Resp.zaspi od vyplakania. 😒
Matulko ma stale svoje dni, ale kedze ja som v lepsej kondicii, uz mi to nepride take strasne. Doobedu si viem uplne skvele poradit, poobede sme uz na neho dvaja, vecer mi dviha tlak, tak ako kedy. Obas buchnem, obcas prekvapim pokojom. 😀
U nas sa nenadava, lebo sa ani nerozprava. 😵 Koonecne vyhoda. Nadavat sa bude, ked sa maminka za volantom nepolepsi a ked tato nebude musiet cosi kdesi primontovat. 😀 Inak sme slusna rodinka. 😝 😅
My sme teraz zamrzli kdesi medzi velkacom a babom. Velka spi sam na posteli uplne v poho,nepada, spadol od augusta asi 3X.Najnovsie takmer aj sam zaspava.Drzy a vybity je jak skolak.Pyta sa na kakanie,obcas na cikanie. Polievky ho krmim ja. Druhe jedlo sam.Pije z flase a cumluje. 😖 (ale uz som dozrela do stadia,ze ma to oneee, takze ideme oducat od flase, od cumla este nie, to by sme nezvladli. Co sa jedenia tyka,u nas sa ranajkuje, polievkuje a potom prekvapuje. Poobedie je vzdy take stravne prekvapko, ale vacsinou vsetko alebo nic. Neriesim,lebo sak velky (tucny) je dost. Prave preto medzi jedlami nic nenukam. Teda s vynimkou navstevy,alebo u babky. Tie nukaju vkuse nejake somariny, ale dovolim. Sak babky mozu (skoro) vsetko, nech si uziju.
Jo, co sa dorozumievania tyka, tak u nas tiez na vsetko funguje nie. 😉 Nie znamena ano, ignorace znamena nie. 😀 Hlavne ze mu maminka rozumie, nie? Slovicka sa malinko rozsiruju,pribudla kava- kooonecne. 😅

Sorry vsetkym, ale kukla som len verulkin kalendar, padam na zadok, september je jednoznacne the best. 😵
Ostatne foto, video,snad neskor. 🙂

jankapo
25. nov 2009

No a este k telke. 😖 Vecny boj. A este ten vkus! "Musi sa" pozerat KAPURA (!!!) 😀 , Kaviaren Slavia (!!!), Priatelia-moooze byt (hlavne kvoli Phoebe, sa mi zda.) No a kebyze idu cely den reklamy, tak to mozem odbehnut na kavu s kamoskou, vratit sa a moje decko si ani nevsimne ze som bola prec. 😀 You tube nepustam, babre do PC, ide ma slak trafit, tak radsej nie. Aj ked, ked raz budem v koncoch, urcite vyuzijem aj tieto sluzby... 😅

basika
25. nov 2009

ahojte,

kukla som foto na titulke...

jani 😵 chlapci sú fešáci...a krásna momentka samostatnosti a ozaj je ho dosť nie je tučný, ale taký pevný urastený, takže niet sa prečo trápiť...

dnes veru pekne, ale ja neviem či to tlakom alebo čo, mňa bolí tak blbo hlava, taký tlak stále a keď sa zohnem aaaaaaaau, až mi v nose praská..a potom bolesť do ucha..to čo? 😨

katuskapd
25. nov 2009

ahojte, nejak nestiham citat co sa deje, tak asi trochu od konca

jankapo nadherne fotky, tomino rastie ako z vody a matusko na kazdej fotke s dudlom, ale podareny su 😉

verulka fakt krasny kalendar, ja som objednala z foto co bolo, tak cakam zasielku az domov

Matusko rastie, nerozprava, aj ked ho ucime, vymysla statocne, musim stiehnut. co ma ten maly stolik so stolickami, vcera dal stolicku na stol a zacal sa na to stvetat, samo ze sa zrypal, inak, nejak pud sebazachovy prestal fungovat, padol na hlavu do ohradky co tam ma hracky odlozene, nastastie len hrca, a modrina na nose 😝
konecne sa rozjedol, uz neviem co mu mam dat, na vsetko hovori mnam, papa ako kedy, dnes na obed sam, inak mu davam ja.
vianocne darceky uz ma kupeneho hojdacieh konika, a pult s naradim, ako srobovak, klieste, vrtacka, zverak, ale uz sme mu to dali, tak teraz vsetko srobuje 😀

spanok mame jeden, ako kedy, vacsinou okolo obeda.

anjelok vdaka, skromne si prisvojim gratulku 😅 😕

basika
25. nov 2009

aj ja gratulujem Katkám

katuskapd - fajn, že sa rozpapkal..ukáž sa tu častješie

kety80
25. nov 2009

ahojte 🙂
dakujem za gratulacie a ja prajem ostatnym katkam vsetko naj 🙂 🙂 🙂
jankapo - krasne fotky mas nadhernych chlapcov 🙂

basika
25. nov 2009

chcela som sa vás spýtať kto dáva ešte UM a kto už normálne a keď dávate to normálne tak aké? a ako ho dochucujute.
My sme stále na UM, zvažujem normálne mlieko, ale zasa nechcem jej ho presládzať..chcem to len 1x vyskúšať čo na to povie...ešte nie som 100% rozhodnutá, trochu zvažujem, že potiahnem UM do 2 rokov..ale mám ešte 2 krabice UM čo som lacnejšie kúpila a potom sa uvidí. Hľadala som v obchodom niečo ako Granko, ale vanilkové, nikde to nedostať.

kety80
25. nov 2009

anjelok - no vy ste riadne ukecany a ze natalka nerozprava to nas kubko sa ani spolovice nechyta ale dufam ze to casom pride 😉

ka77ka
25. nov 2009

Ahojte...dakujem krasne za gratulaciu k meninam. 🙂 🙂 🙂

basika...eliska pije stale sunar 😉 , skusala som jej dat pred casom plnotucne mlieko z krabice / prevarila som ho este/, a na druhy den som ju nestihala prebalovat, co kakala ako lion 😀 ...odvtedy sme radsej na sunari, i ked som uvazovala, ze to zas risknem. 😉

fotky krasne. 🙂 🙂 🙂
kety, katuskapd...aj vam prajem krasny meninovy den. 🙂 🙂 🙂

misanik
25. nov 2009

Ahojte, no ja som pozmyvala, navarila a reku si oddychnem,a le susedia vrtaju priklepom tak neviem 😠
basika, ja som ked tu bola sestra dala norkovi kostnut to babylove mliecko a chutilo, tka sme presli an to. Krasne mi to pije neochudete, za den vypije tak 400 ml v dvoch davkach. Cena je taka super, ze kludne aj do 3 rokov mu ho budem davat.
Inak telka u ans ako metusko od kats, ale am oblubene ako vlacik tomas ked sa zastavi aj na 30 sekund s nosom nalepenum na telke, poodfukuje ako vlacik robi, zapne vypne a uteka dalej. Ja ani pri jedle telku neriesim, elbo on nebude sediet a kukat. Ked pocuje reklamu pribehne, kukne na par sekund a zas letiii...

kety80
25. nov 2009

ka77ka - dakujem a tebe tiez vsetko naj
basika - ja som uz davam krabicove mlieko rajo alebo tatranske plnotucne nicim neprichutujem zatial je to v pohode ale keby nieco mal urcite nasasim naspat UM

basika
25. nov 2009

No ja neviem, zvažujem s tým mliekom. Nepije až tak veľa, možno by som zmenila značku, trochu iná chuť..ešte teda aj to ma napadlo. Nutrilon je dosť drahý, ja som mala teraz lacnejší. A možno je už Nutrilonu zasýtená, že jej to tak moc nechutí.

katuskapd
25. nov 2009

Este som sa vratila, vsak som zabudla ostatnym Katkam zagratulovat, takze vsetko naj 😉

basika my mame sunar, striedam vanilkovy a bananovy, ale uz sa mi par krat stalo ze rano do pusy eee 😝 ani kvapku, tak mu urobim caj a hotvo. Inak sunar som vyhrala 😀 ale este neprisiel tak neviem kolko, tak mam nieco usetrene 😀 s kravskym som mu robila puding a ten zjedol raz dva 😀

k telke, u nas ide dost casto, matusko vascinou na vivu pozera a plus reklamy, nasli sme mu peknu cesku rozpravku a vobec ho nebavila. 😒

inak snazilkovanie sa nepodarilo, zatial sa odklada, idem na operaciu zil, zajtra sa idem objednat, uvidim kedy budu mat volny termin, je to ta nova metoda, takze by som nemala byt ani nejak mimo pooperacii. tak drzte palce bojim sa jak mala 😝

andula30
25. nov 2009

Ahojte vsetko naj Katuskam 😉 Fotky milene velky a maly brat su podareny 😉 Pijeme bebu a obcas dam mlieko nechutim nicim staci ze musim zvacsa prichucovat pitie. V telke su tiez top reklamy.Dudlujeme flaskujeme neriesime nerozpravame ignorujeme a tak 😀

kety80
25. nov 2009

katuska - budem na teba mysliet a stym snazilkovanim vsak nic nezmeskas 🙂

kety80
25. nov 2009

my zajtra budeme mat veselo pride k nam rodina z vychodu uz sme ich dlho nevideli stale neni cas tak sa strasne tesim 🙂

betatka
25. nov 2009

Ahojte tak dnes nás pustili domov lebo Danielko mal žltačku.
Idem vás dočítať ale ste toho pipísali potom ak stihnem aj zareagujem 🙂

nicolmt
25. nov 2009

bea gratulujem este raz, danielko je kraaaasny 😅 normalne nostalgia, aj sara bola v porodnici taka opalena 😝 😀 krasny ste 😉
katuskam vsetkym co mame vsetko naj 🙂
my sme slavili az dva dni co sa sara nevyzliekla, lebo som jej zmenila spaci vak 😝 no zialbohu dnes prisla na to ako sa aj ten odopina 😠 co fakt nechapem lebo je to na zips a zacina uplne na boku pod pazuchou 😲 denny spanok sa teda opat nekonal 🙄 ale aspon teraz ju rychlo zlomilo 😀
mliecko sara ma babylove, jedine na co sa vtedy chytila a nechali sme ho uz. trosku ste ma sokli, ze prisladzovat a menit chute 😕 to ma ani nenapadlo, proste ja ze mlieko ma chutit ako mlieko 😲 ale co ja tomu rozumiem, ked ja som ho nikdy nepila 😝 😀 😀 plan je ale v pohode minimalne do 2 rokov pri nom ostat. sara pije rano aj vecer po 250ml niekedy necha, niekedy mi reklamuje ze "malo" 😀
z jedenim striedavo oblacno, ma dni ked je v kuse a dni ked neje nic, max mlieko, kukuricne chlebiky a dru tycinky 🙄
cokoladu nedavam, ale uz aspon nehystercim ked jej niekto da nieco s cokoladou 😀 celkovo sladke u nej nefici a aj kamosky sme preoriennovali na vsakovake ine mnamky 😅 dru tycinky zial ficia lebo na nich ficim aj ja a neda sa mi ich odopriet aj ked ich jem potajme 😀 ked ma na ne chut, na drzovku sa postavi pred skrinku kde su, otvori usta, zapoti ze "hááám" a "mama daj tycinky" "háááááááááááám" 😎