Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
1. dec 2009

otázočka, čo obliekate deťom na telo?
Ja dávam Lívii tie bodynká čo sa zapínajú medzi nôžkami s dlhými rukávmi. Rada to používam, lenže v tescu čo je veľkosť 18-24 to nám už je pomaly malé. Väččie už asi ani nevyrábajú čo som kukala, musím sa ohliadnuť po nejakých náteľníčkoch..ale čo majú dlhý driek, aspoň po riťku, lebo tieto bodynká sú fajn, že sa nevykasajú.

basika
1. dec 2009

jediná vec by to vyriešila...keby Livka vedela rozprávať a uvedomovala si veci až tak dobre, že by mi povedala
"Mami ja mám furt zlý pocit v krku" Takto sa môžem len domnievať. Ale robím všetko preto, aby som sa rozhodla správne.

basika
1. dec 2009

jaaaaaaaaj a ešte máme konečne 2. výsledok z celiakie....je to OK.. 😵

anjelok
1. dec 2009

basika tak jej to daj spravit, nic za to nedas. ked je to len jeden den, to zvladnete. ja viem, ze sa to lahko pise a inak preziva, ale keby malo byt vysledkom livkine papanie, tak to bude stat za to. aj s tou nosnou mandlou uz potom budete mat do konca zivota pokoj.
my nosime este bodinka 86, takze zatial s tymto nemame problem 😅
ale co poradim, mozes objednat nove aj cez mimibazar,ak tam u vas nemate ine obchody, kuk:
http://www.mimibazar.sk/nove_fotografie.php

andula30
1. dec 2009

Baska celiakia super 😉 A ja davam Body zvacsa urcite dostat aj 92, 98 velkost aj ked aj tu v Norsku su paky len po 86 ale samostatne kusky dostat aj vacsie. A obcas mu davam take tielko co sa zapina ako body a na to tricko s dlhym rukavom mne sa tiez pacia bodycka zato ca sa nevykasavaju

andula30
1. dec 2009

zblblo to ale zadaj si body velkost 92 a len nove a podhodilli sa my tam aj paky

jankapo
1. dec 2009

ahojte,
sme sa sto rokov neukazali, ale nejak si to moc nestihame uvedomovat ze to uz tolko. 😅 Cas nam vsetkym spolu paradne uteka, cez obed ked mam chvilicku tak sa zazehlim alebo zacitam. Dnes mam drobca u seba, lebo nedaj oneho ho vytiahnut z manducy. 😖 Tak snad s nim nebudem musiet aj spat, ostatne cinnosti zvladame spolu vratane WC. 😎
Zatim u nas vsetko ok, sice mal matulo vcera horucku v noci, ale potom cez den uz mu nic nebolo, dnes sa pokadil nariedko, tak snad ide len o tie poon...zuby,mna uz ide z nich porazit. 😠 A sa tesim ze len co matulovi vyjdu, zacnu ist tomimu. Zatial toto vidim ako jedinu nevyhodu maleho vekoveho rozdielu. 😀 Preto odporucam este mensi.nech idu von chvilu spolu. 😀 Ale vam uz zbytocne radit. 🙂
Tomi sa nam malinko v noci zlepsil, prvy nocny spanok potiahne aj 4h. Raz dokonca dal od 22.00 do 3.00- to bolo supeeer(az moc). Zistujem ze cim viac spim, tym som hnusnejsia. 😅 (lebo sa mi viac chce) Cez den je uplne skvelz (dnesok neratam), nenormalne sa rehoce to dieta (dufam ze neurieknem), jemu sa staci prihovorit a uz usta usmevom dokoran, vam poviem, na zozratie. No fakt sa vytesujeme.Jedine co vadi, ze je tazky jak fras, uz ma skoro 7 kg, a to ma 2 mes... 😕 Tak akoze 10kg v roku a pol, to je sen. 😀 Kojime sa na poziadanie, jak sa vravi 😵
moja mliekotvorba ale jaksi furt na prd, raz hojno, potom strasne malo...Ked hojno, tak sa brutus hrudy tvoria, musi to potom marek odsavat... 😅
Joooj, male sa zobudilo, ze hlad, tak letim, este dojdem.

andula30
1. dec 2009

akoze baby pozrite fakt ze co s takou matkou http://krimi.cas.sk/clanok/141014/otrasne-matka... 😝 😝 mne vazne rozum postava

basika
1. dec 2009

dík za typy na bodynká...

leni - no je pravda, že v BB za to nič nedám 🙂 , lebo u toho komerčného ORL cca 150 €. Však teraz je čas rozmýšľania a rozhodovania...tak uvidíme.

anjelok
1. dec 2009

basi aj mne to zblblo, ale daj si hladat 98, ak chces vacsie, ako 18-24.
andula preboha, to ja ani nemozem citat taketo 😲 😢 😢 😢

anjelok
1. dec 2009

jani tak super to spolu zvladate 😵 drzim palce, nech sa mliecko upravi, snad casom by sa mohlo..noo a pri 7 kg tominovi chvala tomu, co vymyslel manducu 😅 skoda, ze ja som take nemala pri natalke, ked bola este malinka.

andula30
1. dec 2009

Leni sori ale mna to prizabilo do kelu preco taka koza nejde radsej slapat a nenecha dieta na pokoji ja by som taketo rezala a namacala v soli 😠

andula30
1. dec 2009

no ja som na 100 % rozhodnuta pre manducu pri druhom kedze Simi sa nechal nosit na rukach do 14,5 mesiaca 😝 😀 a mne to bolo blbe uz v roku kupovat 😀

kats
1. dec 2009

baby tak som sa teraz 'potesila' ze sa vam musim postazovat 😅
letela som kupit plienky (akosi som si nevsimla ze mame posledne 3ks 😀 )
idem z polusu a uz nastavena si otvorit dvere - smerom von.... vidim chalana tak do 30r ako ide a otvara tie dvere, tak ze fajn prejdem... on sa bleskovo presmykol, este sa otrel o kocik, lebo tam nebolo viac miesta kedze som uz predtym vchadzala do dveri a ten chuj tie dvere este pricapol !!! 😠 😠 tak som mu aspon zakricala ze 'dakujem, za super pomoc!!!'

dobre uz ma snad nerozdrapi 😀

jani super ze tominko je stale slniecko 😀 matulkovi snad uz zuby rychlo dolezu nech mate par mesiacov pauzu 😉

taketo matky 😠 trhala by som im nechty, zerave spendliky po celom tele nabodala... 😠 😠

madnuca je uuuuuzasnaaaaa, my by sme bez nej neprezili 😀 k druhemu mam uz od eviku slubenu satku aby sme sa nosili hned od zaciatku 😀

basika
1. dec 2009

my sme mali fajn prechádzku večernu v daždi...super.

janipo - prišla som sem kvoli tebe teraz, lebo som tak dumala, že som ti neodpísala. A tak rozmýšľam, že ty keď píšeš aj svoje sťažnosti-starosti..tak to napíšeš nenormálne pozitívne...že to potom človek ani nevidí dôvod ti písať rôzne utešovania...len sa vždy na tom pobavím akou formou to napíšeš

katuskapd
1. dec 2009

ahojte
anjelok dik za povzbudenie 😉
uz ani nepamatam ako som vazila bo on na vahe nepostoji, tak dufam ze len zle odvazila 😅
balicek na mikulasa uz mam nachystany sa tesim jak sa zatvari, a nebude to taky origos mikulas, ale kamoska ho bude robit. to je pre male deticky do 2 rokov, aby sa nebali 🙂

jani super ako vam to ide, parada 😵 😵

kats no ja by som ho ani nepustila a hotovo 🙄 🙄

basika a body u nas tiez ficia, nakolko sme tenunky tak este 86 su dobre, uz ma 92 a trochen su velke

dnes som mu zase prestavila detsku izbu a postielku a na pocudovanie zaspal zachvilku. byvame na prizemi a v poslednej dobe sa pokazilo brano na vchodovych dverach a neuveritelne to trieskalo, a ludia ako keby sa nechumelilo kazdy s tym treskol, nikto nedaval pozor. tak skrine som dala na vchodovu stenu a hotovo, dufam ue bude klud 😠

kety80
1. dec 2009

ahojte 🙂

tak my mame za tie dva dni co som tu nebola toho dost bola som u toho dr. tak zapal vajecnikov hned potom este v pondelok vecer som dostala mrchu tak som myslela ze stenu oskrabem od bolesti ledva som dosla na wc este ze muz ostal doma zlaticko moje 🙂a po mrche my bude este brat krv pre istotu 😉ale teraz po tom vsetkom mam take zmiesane pocity asi som divna 😕 a s kubkom som dnes bola u ocneho vsetkov poriadku dioptrie nepotrebuje a naskulime tak som stastna 🙂

betatka
1. dec 2009

Ahoj babenky
tiež sme dlho neboli 🙂 aj sa dalo napísať len som bola lenivá a ani som nevedela poriadne že čo 😝

Zatiaľ nás choroby obchádzajú tak sa vytešujem, Lejka zatiaľ bráška môže, večer je už trošku problém to už trošku žiarli lebo chce aby som ju zrazu upsavala ja a nie tato. Danielko cez den celkom v pohode prebdie pospinká sem tam sa ponosíme v šatke a je dobre 😀 horšie to je už z Leou lebo ked ho mám dlho na rukách tak chce aj ona a to nie vždy ide. Ale doteraz myslím že to ide celkom fajn 🙂
Mlieka mam zatiaľ dosť, toľko koľko treba.

Všetkým chorobkám skoré uzdravenie, mrchy nebolte a hlavy tiež 😀

bas ja davám tielko(také to na zapínenie medzi nožkami) a na to tričko z dlhým rukávom - tiež nechcem aby mala holý chrbátik.

kety80
1. dec 2009

a este sa chcem podakovat ze ste na nas mysleli 🙂 zruba som nieco stihla precitat tak:
miriamka - jakubko je zlatucky pekna hviezda z neho bude 🙂
jani - super ze sa mate dobre a zubky nech vas moc netrapia - u nas tiez vychadza dalsia stolicka tak uz 2 den nespime ani v noci stale len placeme este do toho sopliky tak si to zas uzivame ☹
basika - kamoska ide tiez s malou na vyberanie nosnych madli lebo tazko dycha cely rok len soplikuje a chrci vobec nepouzivani pri dychani nos len ustami a dr. im hovorila ze nech jej to daju vybrat lebo ked nastupi teraz do skolky tak sa jej to moze zhorsovat a este im povedala ze ma taky spadnuty hrudnik tym ze poriadne nevyuziva pluca tak si myslim ze aj vam by to mohlo pomoct ked uz mate tiez vazne problemy s tym prehltanim

kety80
1. dec 2009

bei - super ze sa mate dobre len si to uzivaj a hlavne nech ste zdravi 🙂 a nech je mliecka dost 🙂
ja tiez pouzivam body kvoli tomu aby nemal holy chrbat

andula30
2. dec 2009

Ahojte Kats ze aky .....ochotak 😝 Bet nech mate co najviac krasnych dni 😉 Baby neviem ci tu niektora objednava z neckermannu, ale dnes maju zlavu 20% na hracky len si treba opisat z toho ich adventneho kalendaru pod 2 cislo akcie.

katuskapd
2. dec 2009

ahojte schvalili nam zvysenie rodicovskeho prispevku na 256 Eur do 2 rokov dietata super 😵 😵

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12/02/rodi...

anjelok
2. dec 2009

ahojte,
katus, aspon nejaka dobra sprava dnes 😅 skoda, ze len do dvoch rokov 😒 ale aj tych 5 mes. potesi 😀
kety, no nic moc teda..skore uzdravenie
bei nech vam to ide takto paradne aj nadalej a super, ze kojis..leu si myslim nekojila, ci ano?
my sme prisli pred chvilou od lekarky, mala hned zalomila, vsak uz inokedy takto hodinu spi 😅 mame za sebou ockovanie proti zltacke A, som zvedava na reakcie. no a ako som predpokladala, natalka ma herniu ☹ boli sme aj na chirurgii, je to vo velkosti ceresnovej kostky, ale ze sa s tym nebude do 4,5 roka nic robit, potom sa uvidi, ako sa to zhoji a ked tak operacia 😢 ale ja dufam, ze nebude treba. o pol roka kontrola. takze dalsi lekar na zozname 😝

anjelok
2. dec 2009

andul este k tomu neckermannu..treba pozriet aj ceny inde, lebo mi padlo do oka jedno lego, na stranke neckermannu 59 eur, na hej.sk 43 eur ..cize aj s 20% nou zlavou by som to z neckermannu mala drahsie.
ale nemusi to tak byt pri vsetkych hrackach, len treba dat pozor 😉
no, idem ja zehlit, ked sa natalka zobudi ficime k zubarovi 😝 no dnes proste parada, uz nech je vecer 😅

kety80
2. dec 2009

ahojte 🙂
no my sme mali noc otras kubko stale hore sopliky na tecu ze az ale zubkok sa uz prerezava tak dufam ze zachvilu mame potom
anjelok to ma mrzi difam ze ta operacia nebude nutna

galanta
2. dec 2009

katus....baby.citala som to o tom prispevku,len sa akosi neviem vysomarit z jednej drobnosti...vsetko splnam,len som pred materskou marodila aneviem,ci mam narok na zvyseny rodicovsky prispevok.sneviete mi poradit??????dakujem. 😉

kety80
2. dec 2009

baby poculam som ze o ten prispevok si treba poziadat inak UPSVAR a potom vam ho daju len neviem ci teraz v tomto roku alebo az na novy rok musim to niekde pozriet 🙂
galan - neviem ti poradit asi bude najlepsie spytat sa na urade 😉

katuskapd
2. dec 2009

galanta myslim ze by ot nemalo mat ziaden vplyv aj ja som marodila na rizikovom
kety poziada sa o zvysenie na urade ale az od 1.1.

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tu je o tom viac, skuste 😉

basika
2. dec 2009

kto chcete prečítajte si...kto máte čas.

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=73086