Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anjelok
30. dec 2009

kety no snad to nebude nic vazne, my sme mali cez vianoce trocha sopliky, najprv natalka, potom ja bolenie hrdla ale uz sme ok..to bolo podla mna tou zmenou teplot, ved sa za par dni zmenila teplota aj o 20 stupnov 😝
inak vyzera to tak, ze budeme musiet kupit novu telku 😒 akoze super sprava po vianociach. sice muzik sa tesi, ze bude mat novu, ale ja teda bohvieaku radost nemam. som ratala, ze este take 2 roky ju budeme mat, ved ma teraz len 5 rokov. su to vsetko smejdy 😝
a zabudla som podakovat za pochvaly fotiek 🙂

basika
30. dec 2009

leni - ja som vedela, že za tým tvojím na MK nechodením..niečo bude..a to depka.. 😉 uhádla som?
Ja zasa, keď už to na mňa doľahne...tak to sem prídem napísať..a trochu mi začne byť lepšie.. 🙂
Ako tak čítam tak Natalka tiež prekvapuje so svojí správaním. No asi to je len obdobie..som povedala, dnes príde bratranec Livkin..idem ho nakamerovať.. aj na 30minút a budem jej to púšťať..ona je do neho zbesnená, celý deň ho spomína...a o peripetiách pri jedení ani nejdem písať... keby to aspoň stálo za to...ale stojí to za ...

ludka_r
30. dec 2009

Ahojte,
tak sme zo sviatkov od svokry konečne doma...
My sme všetci museli tento rok riadne poslúchať, Ježiško bol veľmi štedrý. Vilko dostal samé autíčka, tak teraz autíčko spomína aj zo sna... 😀 Dokonca som mu ukazovala rôzne obrázky (kvietok, telefón...) a všetky boli len autá.. 😀 Tak si ešte chvíľu počkáme, kým ho to prejde..
Inak sme OK, Vilko je konečne zdravý a dúfam, že túto zimu mu už nič nebude...
V pondelok ho prvý krát očkovali proti kliešťom, tak si trochu poplakal. Našťastie, tentoraz tam mal aj tatina a ten ho zachránil.. 😉

misanik
30. dec 2009

Ahojte vospolok 😵
aj my sme uz doma z ciest. Sviatky bolo krasne, norko sa tesil z darcekov, ale asi to az tak velmi nevnima, alebo len nepreziva... neviem, darcekov dostal viac ako je podla mna vhodne 😠 nebudem ani rozpisovat, lebo by toho bolo ...
basika, no s tym chovanim to bude kadejake. Ja by som sa tiez mala na co postazovat, ale ani nebudem, lebo mi je smutno ked si len spomeniem nie to este to tu pisat ... 😠
Leni, som si ista, ze to prejde to bitie. U nas je to take kadejake, sem tam viac, sem tam menej, asi proste musia prejst tym aby sa zmierili, ze su aj nejake pravidla a nie je vsetko podla nich...
janca, ze zabudli, uz som sa na teba pytala kde si 🙂 tak, ze to bolo naposledy takyto vypadok. 😉
efcso, neuveris, ale aj na stedry den som si na teba spomenula, ci uz ste v domceku 😵 tesim sa s vami, uzite si ten priestor
anjelok, kety, fotky su nadherne
vs3 srdecne gratulujem 😵
musim ist, na zajtra cakame kamaratov, tak sa musim ako hostitel cinit 😉
tak zajtra prajem krasne oslavy, zabavajte sa, uzivajte, s mierou, alebo aj bez, ved nasluzime 😉 a v novom roku vsetkym len to najlepsie, zdrave deticky ktore anm budu robit radost, lasku a rodinnu pohodu, take akuratne mnozstvo starosti aby sme si vazili aj radosti a aj tych euracov aby bolo 😉

verulka
30. dec 2009

cafte,
super fotky 😵
unas je to ako vzdy vemi zaujimave- ron mi opat doskriabal oko, tentokrat poriadne( upne omylom pri vyzliekani), takze v pondelok pohotovost, kvapky, mast, zalepene oko...o dost horsie ako pred pol rokom...no pozitivum je, ze osm zistila, z emoje deti vedia upratat, postarat sa o seba a aj o rona v podstate sami 😀 aj s varenim z namrazenych zasob 😉
dnes uz mam oko odlepene, o dost lepsie, i ked vyzeram uplne desne- opuchnute cervene oko..no zuby by boli horsie 😎
baska, u nas je to pri vacsine navstv uplne rovnake- on mne povie, ze ideme domov...i ked navstevyu nas zvlada lepsie ako ked my ideme( to sa hned pyta domov)...ale ma ldui, u ktorych sa mu paci 😉
no a stale mam krasne cikajuceho chlapca doma 😵 uz aj postojacky a zacal sa pytat vonku, co este nemam doriesene..cize cez den mame spotrebu 1plienku- ked ideme von a do tej sa vzdy vykadi(/kakat inam odmieta) a v noci...ziadne male babatko u nas uz nie je 😵 😢

janca704
30. dec 2009

Ahojte, opat 😀
Najprv chvalim fotky a ziiram, ake velke deti vidim. KUBKO sa ozaj strasne zmenil 🙂 A NATALKA v satockach aka kocka 😵 😵 😵

Hodim aj ja nejake 😉

BAS, u nas take nieco zatial nie je. Ked niekto pride, tak je len taky vyjaveny, usmieva sa, ale mlci, jak partizan, no staci chvilka a je zas vo svojej kozi, beha, skace, vyskiera sa, smeje (aj nasilu, aby uputal pozornost 😀 ), "rozprava", odpoveda a podobne 😉 . Rozdiel v tom, ci ideme my niekam, alebo niekto k nam som zatial nespozorovala, ako pise Verulka 😉
Ale jedy pozname dobre uz aj my. Zatial som sa nenechala vytocit, som na seba hrda 😅 😅 😅

anjelok
30. dec 2009

ahojte kocky, rada vas citam..misi, ludka vitajte doma 🙂
dakujem za pochvaly 😵
verul..tak supeeer, ze uz doma nemas babo 😵 ale sikovneho velkaca, co uz nepotrebuje plienky 😵
s tym okom ma to mrzi, ale aspon si zistila, ako si bez teba poradia 😉..len nie na dlho 😀
u nas sa noci dost pokaslali cez vianoce, pripisujem to vela zazitkom, navsteve a odstavovaniu, ale uz sa to pomaly dava do normalu.
my sme dnes boli kupit redukcie, tak pomalicky ju chcem zvykat. na jar ideme na ostro.
jani tak to mas pevne nervy alebo dobre dieta..lebo ja som sa uz nechala par krat.aj po zadku uz dostala 😝

janca704
30. dec 2009

Leni, ked ta tu vidim - presne to som si vsimla aj ja, ze maly zacal prejavovat o kojenie zvyseny zaujem. Predtym sa najedol, ci napil, a hotovo. teraz sa vyslovene potesi, ked sa ho spytam, ci chce mliecko, ked ma vidi v podprde, tak ukazuje a pyta si 😕 a ked mu poviem, ci mu spravim mliecko (ako do flase), tak ukazuje na mna, akoze chce moje. Pretym to nerobil... Nechcem sa dostat do stadia, ze mi bude niekde mimo domu (alebo aj doma) stahovat tricko a pytat 😝 Ale u nas ide o nocne kojenie, cez den sa nekojime uz dlho.

k tomu jedovaniu - nikto nam to nechce verit, ze on sa vie jedovat, lebo sa takto neprejavuje u nasich, alebo u svokrovcov, ale na verejnosti, pripadne doma. Doma ho necham tak, nech sa vyjeduje, mimo domu ho beriem na ruky, co ho este viac rozjeduje a idem prec, okolie radsej nesledujem 😀 a cakam, kedy sa upokoji.

Jaj a VERUL, uff to oko. to to iste, co pred polrokom? 😒

kety80
30. dec 2009

no mamule som rada ze uz ste doma aspon vas tu bude konecne viac 😀 a dakujem za pochavalu fotiek 🙂jedovanie je aj u nas a poriadne niekedy aj na zem sa vieme hodit niekedy uplny otras tiez uz dostal na zadok a aj na ruku ked kazil radatory tak to uz bolo moc ale on si s toho nic nerobi ked dostane na zadok este sa na mna smeje 😒
verul - to oko ma mrzi ☹dufam ze uz bude lepsie 😉 a ze jedna plienka za den tak to mas super len som zvedava ako to bude u nas s oducanim 😔 a to si ho davala na zachod stale alebo sa zacal sam pytat

basika
30. dec 2009

brý večer

tak ako čítam s tými detičkami a ich správaním je to rôzne..a však asi stále všetko v normále asi to patrí k vývoju. Aj Lívia pokročila vo vývoji 🙂 🙂 dnes sme mali stretnutie s kamoškou čo má také temperamentnejšie dievčatko...Lívia vždy pri nej plakala, po mne sa vešala, keď to dievčatko zvyklo jej vydrapnúť hračku z ruky a podobné veci normálne sa jej až bála. Priznám sa, že som vnútorne mala zasa obavy ako toto stretnutie dopadne. Dnes bola Lívia pokojná, už ju to nerozrušovalo keď jej zobrala hračku..bola úúúplne pokojná, zlatíčko moje...stretnutie perfektne zvládla.

keď sme už pri tom kojení, resp. keď tu o tom čítam, tak táto kamoška má tiež 20mesiačné dievčatko a kojí tiež stále, dokonca aj počas našej návštevy musela, kojí ju aj počas noci...ale zatiaľ vyzerá, že to vyhovuje obom.
A zasa spolužiačka mi minule hovorila, že kojila do 5 rokov 😵 😵 musela prestať, lebo sa jej začal kaziť dosť chrup. Normálne, že keď išli v autobuse zo škôlky..tak sa chlapček pricucol.

janca - až mi tak teplo ostane, keď vidím tvoje foto v pase 🙂

miši - vitaj doma, rada ťa vidím.

verul - to oko, au 😖, Ronko je ozaj šikovný s cikaním

ešte som niečo chcela...ale zabudla som..

basika
30. dec 2009

jaaaj

verul - ako Risko s tou angínou...už je dobre?

kats
30. dec 2009

ahojte kocky 😉

verulka - ronko je supeeer 😀 dufam ze pridete v januari trosku pomachrovat pred nasimi 😉 a to oko 😒 dufam ze coskoro bude zase bezproblemov fungovat 😉

krasnucke, uzasne zimne a vianocne fotky 😉

navstevy - ked k nam niekto pride tak skace, jaci, tlieska - proste tesi sa, hned chyti za ruku a odvedie si ich do izby, mna posle prec 😀 ked ideme, tak po vyzleceni prenura cely byt vsetko pootvara a potom sa venuje aj ludom 😅 ale chvilku trva kym sa rozkeca 🙂

neviem kojenie v 5 rokoch ... 😕 to je uz moc 😅 .....

foto... https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zajtra krasneho silvestra 😉

basika
30. dec 2009

kats - foto pekné...

andula30
30. dec 2009

Ahojte pozeram ze uz skoro vsetci doma krasne fotky vsetky 😉 Verul ako nech sa rychlo uzdravi 😉 A Ronko frajer najsamvacsi bezplienkovy 😉 U nas jedy tiez a rozne prejavy navstev sa zvacsa hanbuje a deti sa mu pacia ale len na dialku 😉 My momentalne prechadzame zatazkavacou skuskou dali sme sa na boj Ideme podla knihy kazde dieta sa vie naucit spat 😝 😝 ale uz sme museli, proste cas zaspavania sa stale viac a viac predlzoval zo zaciatku my nevadilo byt pri nom ked zaspaval ale ked som uz videla ze vyzivuje do nemoty a robi vsetko ine len nazaspi a casy boli ani nebudem pisat ake a nielen vecer ale aj poobede uz sme sa pomaly hadali kto ho bude uspavat lebo to uz zacinalo byt unavne aj pre nas a mrzuty sme z toho boli uz vsetci traja napr cez den uz zaspaval aj 2 hodiny a potom by bol ochotny spat do nemoty ale musela som ho zobudit co sa mu nepacilo aby vecer spal a tak dookola a tak som pristupila k tomuto radikalnemu rieseniu prvy den sme nevydrzali ani 2 min a ukoncili to ale po troch dnoch dalsich nervov sme sa na to dali, mame za sebou dva dni prvy den nebudem ani popisovat brutus neskutocny pre nas vsetkych ale mam pocit ze sa to moze podarit tak nam drzte prsty 😉 Momentalne som z toho na nervy ale stale si hovorim ze to robim pre neho tak musime vydrzat. Ked bol maly naucila som ho zaspavat sameho a verila som ze to bude dobre a potom uz ani neviem kde sa to pokazilo asi vela veci naraz ale bohuzial sme dospeli az do tohto stadia. Nerobim to preto zeby mi vadilo byt pri nom ale on uz jednoducho nevedel zaspat snad sa nam to podari

kety80
30. dec 2009

kats - krasne fotky matusko je nadherny blondacik 🙂
andul - no budem na vas mysliet s tym zaspavanim drzim palce ja si myslim ze robis dobre ked pri vas nevie zaspat tak sa to musi skusit inak tak vydz a pevne nervy

basika
30. dec 2009

andul - tak aj ty si prišla prispieť svojou "troškou" trápenia..niekedy som mala pocit, že len ja sa sem chodím vysťažovávať...verím, že tii je ťažko..ale všetko si to presne vystihla..že to robíš pre neho...a určite nikdo to takýtko postup nemôže vyčítať...pevné nervy... držím palce...držte sa..

janca704
31. dec 2009

BAS, teda tych 5 rokov kojenia je uz trosku prehnane, nehovoriac o tom, ze si vypytal a dostal (?) v autobuse, ci kde... Mam kamosku, ktora ma dvojrocneho syna a tiez mu da hocikde 😕 , ked sa jeduje pre cokolovek, vytiahne prso, aby ho utisila... to uy podl a mna nie je ok 😝 Ak by sa toto dialo u nas, tak to rychlo odstavim...

ANDULA, drzim palce so zaspavanim - dve hodiny zaspavat je fakt brutal 😝 Ja som stale pri malom, ked zaspava, capkam ho po zadku, ale on zaspi relativne rychlo - cez den do 5-10minut a vecer tak 15-20 minut. Prajem fakt pevne nervy, verim, ze to pomoze. Simonko spi sam v izbicke, alebo stale s vami?

KATS - paradne fotky, ta s ruzovymi lickami je svetova a aj ta na tom stoliku 😀 😀 😀

basika
31. dec 2009

ahojte,

čo sa toho kojania týka...je som taký neutrálny človek..neposudzujem..nejak neviem na to povedať jednoznačný názor, nakoľko som sama nie moc dlho kojila..5 rokov je ozaj už viac-menej rarita..

moja mierna depka stále pokračuje, už aby bol január..a nech rýchlo ubehne a nech už je niekedy aj koncom februára... a nech už máme všetko za sebou...Lívia štrajkuje s jedením sú to galeje..ani mlieko..bez pobreby jedenia..a moja depka sa zväčšila, keď som včera videla kamoškinu dcérku, na ktorej vidno, že jej chutí papať, nemala problém vypiť fľašu mlieka pri návšteve...čo ja musím robiť za ceremónie..aby Lívia vypila 60ml. Ja keď niekde ideme..tak to beriem tak, že jesť tam určite nebude...tak aspoň vyhladuje..a keď prídeme domov tak sa naje...prd mačkin..som z toho už na nervy...to by ste museli vidieť..

kety80
31. dec 2009

ahojte 🙂
ja len na skok vsetkym prajem krasneho silvestra a štastny Novy rok nech ste hlavne zdravucky deticky nech vam robia radost ,vela rodinnej pohody 🙂 a este viac dni stravenych v rodinom kruhu 🙂

anjelok
31. dec 2009

ahojte,
kati no paradneho partaka ma mato na odhrnanie snehu 😵
jani no ja som chcela, aby odstavenie prebehlo co mozno najbezbolestnejsie. keby to malo byt inak, urcite by som to psychicky dost zle znasala. preto ked som videla, ze nastala zmena a uz si pyta zakazdym didi didi ked sa zobudi, tak som to radsej ukoncila teraz. a som rada, ze uz to mam za sebou. aj ked mliecko este je, aj natalka si este sem tam spomenie. drzim palce, nech sa rozhodnes v spravny cas 😉 ..ja som spokojna, myslim, ze 19 mes je uspech 🙂
andul..no ja tu knihu volam kniha zufalstva, lebo po nej siaha clovek fakt ked je uz na dne. poznam to, u nas to bolo ked mala natalka 5 mes. a v noci nespala dlhsie ako 45 min. to uz bolo naozaj aj na mna vela. ale nezvladla som to. po cca 4-5 dnoch som to vzdala. teraz mame zaspavanie v pohode, cca ako janca pise, len ju nemusim tapkat po zadku, staci drzat za rucku 🙂
basika, ja mam kamosku, ktorej mala tiez zacala strajkovat s jedenim, vsetko odmieta, za cely den je len ten isty puding stale dookola + nejake piskoty alebo chrumky. co som s nou bola naposledy, tak to uz tak bolo aj mesiac, neviem ako pokrocili. netrap sa tym, pockaj do ten operacie, teraz na tom nic nezmenis. stale ponukaj, skusaj, vymyslaj. ale nenut. ja viem, ze je to narocne na psychiku, ale nie si sama..ber to tak, ze livka krasne prospieva, je sikovna, nic jej nechyba. to keby si videla natalku, ma 10,5 kg a zje na obed plny tanier, na veceru plnu misku kase. kazde dieta je ine 😉

anjelok
31. dec 2009

takisto prajem vesele prezitie silvestra, nech vam ohnostroje deti nepobudia 😅 a stastny, na lasku bohaty novy rok 😵 😵 😵

andula30
31. dec 2009

Ahojte krasneho Silvestra dik za podporu, Leni fakt kniha zufalstva 😀 tiez sme uz presli kadecim, ale toto uz zacinalo byt zle nepomahalo nechat hore a nespat a uspavat denne dokopy 4-5 hod uz bol brutus, ja si na to ze mame za sebou 3 dni v celku chvalim uvidim aky bude dlhodoby ucinok ale zatial zlepsenie a vyhovuje mi ze je to take kontrolovane plakanie a nie nechat plakat do umoru vsetkych. No a uspavame a budime podla planu a zatial sa nam paci uvidime ci to bude aj dlhodobe aj ked bojim ze sa nam to pakazi kedze za 2 tyzdne ideme na 3 tyzdne na sk, ale musela som s tym zacat teraz ked su susedia na vianocnych dovolenkach. Bas s tym jedlom ani u nas velka slava o plnych miskach mozme len snivat niektore jedla musim tiez mixovat lebo viem ze to zje len v takej podobe jediny rozdiel je medzi nami v tom ze jeho nedrhne vie zjest kusky len je priebercivy 😉

katuskapd
31. dec 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

ahojte po dlhsej dobe, pridala som par vianocnych foto

ostatne fotky krasne, kats matusko nema chybu s tym snehom 😀

nechcem zlahcovat situaciu, ale s tym spanim tiez u nas ziadna slava, vecer chodime aj o desiatej spat, moze byt unaveny ako chce nezaspi, a s jedenim to iste, zase zabudol papat, ☹ vazime, ani radsej nespominam, len tolko som tym chcela ze sa momentalne nenervacim a nechavam tomu volny priebeh, dufam ze sa to upravi.

no oslavte krasne silvestra, vsetko naj do noveho roku 😉
no dieta sa urcite zobudi na rachot, ale bo uz 😅

andula30
31. dec 2009

Katuskaapd zlate fotky kuceravy anjelik 😉 No ja som nenervacila ja som uz bola zufala ono bolo jedno kedy isiel spat vzdy to trvalo najmenej 2 hodiny

janca704
31. dec 2009

KatuskaPD, kraasne fotky, ako Matuskovi vlasky narastli 😵 😵 😵 . Ten "najkrajsi darcek" som videla tu uz v dalsich dvoch albumoch, co je to? nepoznam 😅 A ten nabytok z Kika aj my mame 😀 Ale sluzi zatial k tomu, aby sa pomocou stolicky dostal na vyssie miesta 😀 😀 😀

katuskapd
31. dec 2009

jej dakujem baby 😵
janca to je taka knizka a v nej je 15 malych kniziek s tematickymi okruhmi, ako prve slova, farby, zvieratka, tvary, pocasie, cisla.... tiez to tu baby spominali tak som to obzrela a jezisko doniesol 😀
a ten nabytok tiez vacsinou len prenasa z miesta na miesto 😀

andula vsak aj u nas ked bol v postielke tak jacal jak keby ho z koze drali, tak ho nechavame pobehovat a potom sa skludni a sup do postielky, ale to je len docasne, musim nabehnut na nejaky normalny rezim 😀

asi sa vsetky dobre bavite, tu ani nohy, v telke tiez nic, sampano sme uz otvorili, tak Happy New Year 😵 😵 😵 😵 😵

a vela deti do noveho roku 😀 😀

basika
1. jan 2010

Dobré ráno...v roku 2010 prvá... 🙂 taak vám všetkým prajem veľa zdravia, šťastia...nech je tento rok pre nás všetky výnimočný..nech nám detičky robia len radosť...

no obzrela som už aj ja tú knižku resp. kolekciu malých knižiek...kde sa to dá zohnať..vyzerá to dobre...viem, že ste to tu spomínali...ale až teraz ma to nejak zaujalo...

andula30
1. jan 2010

Ahojte tak krasny stastny uspesny zdravy......proste naj naj naj cely rok 2010 vam zelaju Siminkovci 😉 😉
Katus ved ani u nas nazapaval v postielke ale pri nas, ale o no to nebolo uz len o tom zaspavani on totiz vzdy nakoniec zaspal a potom sa to cele tak posuvalo ze uz to zacinalo vyzerat ze si zmeni den a noc a museli sme ho budit bol nevyspaty....okrem ineho este nikdy neprespal noc co mi v celku az tak nevadilo a to ani neriesilm ale zaspavat s nim minimalne 2 X po 2 -3 hodky bolo uz na nas vsetkych dost a ked nepomohlo ani nedat ho spat a nechat to na neho tak sme skusili toto moc som tomu neverila, ale zatial spokojnost 😉 pripadalo mi to vseliake muz sa na tom aj smial,ale teraz len kruti hlavou 😉

ludka_r
1. jan 2010

Všetko dobré do roku 2010...

basika
1. jan 2010

Andula - tak dobre, že podľa knižky to teraz funguje...nech to aj vydrží...ale ako si písala, že často ste mávali rušno, keď mal ísť spať..nemohlo aj to robiť problém? Ja si vyžadujem kľud, keď idem Líviu uspať..ak je aj u nás niekto na návšte ako napríklad moja mama...tak už počas pitia mlieka jmame kážem, nech si ľahne na gauč..a potom nech nešramoti počas uspávania...to isté aj manžel..proste aby ju nič nerozptilovalo..teraz už viem napríklad, že 10.1. máme oslavu manža bude mať 40 a u nás bude oslava..tak vtedy ju spať na obed ani nedám, nezaspala by...lebo by počula deti a svojho obľúbeného bratranca..to by nezaspala...a v inej miestnosti by bol tiež problém...už sa raz tak stalo, že mi cez deň nespala, som ju večer dala len o hodinu skôr spať..a bolo to OK...