Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

verulka
1. jan 2010

cafte,
babulky, r 2010 nech je plny zabavy 😵
u nas silvester parada- sampanske (detske)tieklo potokom, rachali sme ako draci, nasledne sme do 2.vsetci nalepeny na okne cumakovali na ohnostroje 😀 ron kao spravne 4.dieta sa ani omylom rachania nebal, paradne sa zabaval..no a potom spal 6h !!! vkuse 😵 takze do NR sme vstupili uzasne vybuvani 😵
baby, dakujem za gratulky, je to uplne uzasne, len este musim doriesit ako s nim ist von bez plienky, mam trochu bobky..uvidime...a este pride zatazkavajuca skuska na navsteve- ci bude ochotny sa pytat 😅 uvidime..kazdopadne to uz ovladas prehladom 😉
oko uz je v pohodicke, vidim ,soferujem...uzasna lahoda 😵 jo a skrabol mi presne to iste oko a to iste miesto 😖
krasne fotocky 😵 u nas nebudu, kym nebude novy fotak 😢
andul, drzim palce..i ked, neskusila si mu vynechat poobedny spanok? ja to tak robim, ked sa mu neda zaspat..vecer ide skor spat a cez den lepsie zaspi...simi je uz v klasika posteli?
add kojo, v 5r...ak to mame a dietatu vyhovuje, tak neriesim...i ked predstava, ze si dojde takto velke ditko pytat, mi nie je vlastna...

eviku78
1. jan 2010

ahojte, krasny novy rok 2010, nech vam da to, co vam rok 2009 nedoprial a nech je to pre vas rok plny zdravia, lasky, radosti, usmevov a spokojnosti. 😵 😉

anamor
1. jan 2010

ahojte, tak aj od nas stasny novy rok 2010 plny pohody, stastia, zdravia, lasky, radosti a splnenych snov 😉 😵

u nas na prekvapenie, delobuchy buchali, no nezobudili 😉

aj ja by som mala zmenit foto, aj pri nasej basike asi zostne tak teplo 😀
kniha zufalstva na tu knihu knih 😉 je skvely nazov 😀 u nas tak letela do zberu ako este nic 🤐 aj ked v N. 8m sme boli vyslovene zufali, tak sme po nej siahli 😉 ...ale kto dokaze aplikovat /poznam take/ ma moj obdiv, aj ked ako pisem tiez som v N. 8m po nej siahla, vyslovene zufala, nevyspata unavena....

kojenie v 5r, je to kazdeho vec /aj ked podla mna je to skor senzacia ako real.../, ale ja som uz mala teraz pocit, ze stacilo.Mala zacala viac preferovat dudel - po dokojeni /doteraz ho pouzivala iba na spanok, teda zaspanie/ takze najblizsie riesim ja oddudlovanie... oddudlovali ste niekto uz?
ostatne som zabudla, takze nabudce...

anjelok
1. jan 2010

ahojte,
u nas silvester faaajn. kedze pokazena telka, tak sme zalahli do spalne do postele (tam mame druhu telku) a pozerali pekne v pohodke z postielky...a priamo odtial aj krasny vyhlad na ohnostroj 😵 . no co viac si clovek moze priat 😀 natalka sa len pomrvila, zamrncala par krat, ale nezobudila sa.
romi, toto ja riesim teraz..myslim dudlik. lebo odkedy som dokojila, tak by ho stale chcela. hoci predtym len na spanie a v aute, teraz ho pyta stale, tak sa aj hadame uz kvoli tomu. to znamena, ze sa aj hodi o zem, ked ho nedostane. tak rozmyslam, ci mam byt taka zla mama a hned s didkou je vziat aj cumlik alebo este pockam.

kats
1. jan 2010

ahojte v novom roku 😉 nech je tento rok plny stastia, zdravicka a veselych deti 😀

andul - ako to tu vystizne nazvali kniha zufalstva 😀 😀 nam uzasna pomohla 😉 aj ked sme ju nedodrzali presne ale tak aby nam vyhovovalo a kasne fungujeme 😉 aj ked sa zazrak za tyzden nekonal, trvalo to postupne ale predsa 🙂 vydrzte 🙂

dakujem kocky za pochvalu fotiek 😉 katuska, matusko ma krasne valsky 😵 a tie kucierky 😵 😵

my sme par delobuchov vybuchali o siestej detom 🙂 a o dvanastej sme sa len pozerali na ulici 😀 matusko sa na rachance nezobudil a spal do pol osmej rano 🙂 , v noci mal sice maly budicek .... 🙂

basi kym pekne rastie a nevyzera ze jej nieco chyba, tak to nechaj na nej 😉 zas zacne papkat 😉

pri zaspavani nechcem aby bolo uplne ticho... ma otvorene dvere, telka ide, my debatime, chodime... jasne ze nedovolim aby hafani stekali a pod... ale nechem ho nauceneho na uplne ticho 😅

dudlovanie - ma na spanie ale niekedy ked sa zle zobudi tak este chvilku beha s cumlom a svojim hafikom ci dekou az potom odlozi 🙂 neviem este ako oddudlujeme a kedy 😅 snad nebude po mne 😝 😅

anamor
1. jan 2010

leni dost dobry silvester, my nieco podobne 😉
No ja uz nekojim vyse mesiaca /to je doba 😀 /a clovek rychlo zabuda /tak to neberiem, ze hned po jednom odvyku dalsi.../... navyse my o dudel nebojujeme, mala mi ho pod, ked o neho poziadam a ked jej ho vezmem neplace a pod, iba ho vyhladava, podla mna iba tak - nakolko je to jedine "dudkanie", chcem pockat kym vylezu 4 zadne stolicky /dufam,ze to nebude dlho trvat, lebo tlacia sa na svet, noobcas to trva s tymi zubami dlho/ a uvidim co bude, nechcem aby to prerastlo v nejakuvacsiu zavislost, chcem to skro seknut v zarodku, rovnako ako s kojenim, ked uz to zacne prerastat mam pocit, ze odvyk je tazssi...
A inak preco riesim dudel... teda preco som vobec zacala, v skratke: vraj dudel u deti nad 1,5roka sposobuje zmenu tvaru podnebia a v mojom okoli poznam dvoch dudlovych zavislakov ktory sa dudla zbavili zo dna na den, tak optimisticky verim, ze to zvladneme aj my /aj ked je tam riziko uplneho zrusenia denneho spania... a kadeco ine, ale to by uz nebolo v skratke/. Tie co mate ine starosti, ani ma necitajte 😀
kats pefis fotecky, paradny pomocnicek 😵 ozaj neviete co cakate druhe mimco?

basika
1. jan 2010

verul - tak fajn, že oko je už lepšie

kojenie - ja som sama bola prekvapená, keď mi to spolužiačka povedala, že kojila do 5 rokov a vyzeralo, že by bola aj dlšie..len sa jej strašne zhoršil chrup..teda ozaj ho má dosť biedny..a asi zvyšných 30tis na nové nemá, cca pred rokom jej tragicky zahynul manžel ☹ Ale dnes večer som si tak spomenula na ten pocit, keď som kojila..bolo to fajn, škoda len, že som si ho užila len 5 mesiacov ☹ odstavenie u nás prešlo tak plynule nepamatám nejaký problém na Livkinej strane. Takže v tomto smere ťažko by som vedela poradiť. 😖

dudel - ten nemá už od cca 8 mesiaca a aj do vtedy to bola viac moja iniciatíva ako Livkin záujem. Používame plienky "šmochtačky" (u nás nazvané tak). Máme ich v obehu cca 6 také tie vzorované, niektoré práve používa, niektoré sú v praní. To si ona žmolí v ruke, dáva na hlavu... a pod. Takže tu zasa neviem poradiť ako odnaučiť od dudla. 😖

leni - asi by som tiež povedala, že by to mohlo byť na Natálku veľa aj didi preč aj dudel preč. Asi by som jej ešte nechala potešenie z dudlíka.

zaspávanie - verím tomu, ako to vie človeka vyčerpať, keď to dobre nefunguje. Synovec veľmi skoro už ako 1 a pol ročný prestal cez obed spávať, hoci by to určite potreboval, kde bol problém neviem. Cez obed napriek pokusom nezaspal..potom už pri únave zaspal o cca 17:00 spa do 18:30 a všetko sa to posúvalo alebo potom nezaspal ani o tej 17:00 ale bol stále hore, lenže tie jeho nálady večer a hysáky..už ani večer nemohol zaspať čo bol tak vyčerpaný... priznám sa, že keď som bola práve u nich na návšteve, len som z tadiaľ utekala preč..bolo pre mňa dosť odstrašujúce vidieť to..a to som bola len divák a nebola som do toho zainteresovaná.

basika
1. jan 2010

romi - prečo by sme nečítali... 😎 no a dávam za pravdu, že tie zuby ozaj dlho lezú von..aj ja už vidím Lívii pod ďasienkom 4 bodky biele..ale ešte nie sú vonku cez to masko.

kety80
1. jan 2010

ahojte 🙂
este raz vsetko dobre v roku 2010 my sme prezili silvester super kubko sa na delobuchy vobec nazobul a kika isla s tatom von pustat hnostroj tak si to uzila cela bola stasta ze zaspala o 2.00 ale vsak tak to ma byt robili sme to pre nich 🙂
verul - som rada ze uz je lepsie 🙂
katuska - pekne fotky male maleho kuceraveho anjelika 🙂
anjelok - dudku ja neriesim zatial kika ho mala do vyse 2 rokov ale iba na spanie a odvykla si rychle nema ziadny poskodeny chrup tak super 🙂 myslim ze aj kubko bude taky pokial je to len na spanie tak je to v pohode a ja si myslim ze natalke by si ho teraz nemala zobrat ked i ju odstavila aby toho nebolo na nu moc vsak oni sa sami oducia dufam 😉

kety80
1. jan 2010

oprava chcela som napisat ze kubko sa vobec nezobudil 🙂 to neviem co som sa tam snazila napisat 😀 😝

verulka
1. jan 2010

cafte,
romi, u nas bol pokus o zahodenie dudky 2dni ,ale potom mal taky zachvat, ze ju chcel, ze som mu ju dala...ono na dudku pride ten spravny cas, pre kazde dieta iny..ja by som rozhodne nespajala 2 zmeny- ci uz kojenie a dudu, zuby a dudu alebo ako je to u nas odplienkovanie a dudku..hlavne nie za cenu placu. Ak si natalka nepyta, resp nie je na nom zavislak, tak skus iba pri otazke odviest pozornost inam...uvidis jej reakciu.
Co sa "veku"tyka. Ja som sa vzdy snazila od dudy oducit pred prichodom surodenca- ajka mala 18m, risko 20, radko 21..u ronka uvidim, kedy bude ten cas..on dudku lubi strasne, no maju len na zaspavanie. jo mne tvrdili ,ze duda posobi zle na podnebie pri intenzivnom dudlani a nad 2- 2.5r, cize v tomto smere som kludna 😉

anamor
1. jan 2010

verul s tym vekom a podnebim si ma celkom potesila 😉 clovek si vyberie co sa mu hodi. suhlasim,ze dve zmeny naraz su asi dost narocne, aj ja potrebujem pauzy, ked som odstavovala tak ma nenapadali ziadne ine odvyky a navyky. Inak super k ronkovi a odvykaniu, u nas sa tozasa sviatkami pokazilo... aj ked ja priamo neodvykam od plienok, ale ked sa mala pyta /iba kakat/ vzdy ju dam nanocnik a mali sme obdobie dost dlhe, ze do plienky uz nekakala, ale vzdy je to u nas chvilu tak, chvilu tak, cakam na jar/leto a uvidim.

kety80
1. jan 2010

verul - s tymi dudlami som ja tiez vselico pocula ale ked kika dovrsila 2 roky tak som povedala ze uz staci tak sme oducali podarilo sa to rychlo vlastne ona ju sama zahodila 2 dni bolo trochu placu a bolo 🙂 este sme si hovorili ze plienky sme nemali od 1.5 roku a dudu budeme mat dlsie ale oducilo sa aj to len to chce svoj cas 🙂

andula30
2. jan 2010

Ahojte Kats dik za podporu IP, Bas co sa tyka zaspavania nemyslim ze by to bolo okolim kedze asi 3 tyzdne su vsetci susedia na dovolenkach a tie posledne tyzdne boli neskutocne ba prave naopak teraz ked ideme podla knizky nechavam mu na chodbe rozsvietene dvere pootvorene telka pustena aj ked nie tak nahlas ako cez den a my sa rozpravame jednoducho chcem aby vedel ze sme blizko 😉 Verul Simi je stale v postielke z postele uteka 😉 poobedny spanok som skusala vynechat ale zjavne ho potrebuje lebo to bolo este horsie proste bol total unaveny a potom uz nevedel zaspat absolutne on spanok potrbuje len nevedel zaspat mala som pocit ze mu pri zaspavani uz vadime ale ked sme odisli tak bol rev neskutocny a do nemoty.Fakt neviem aky to bude mat dlhodobejsi ucinok ale po 4-5 dnoch je to obrovsky rozdiel a pre mna neni absolutny problem takto fungovat aj ked si to tiez prisposobujeme podla seba. Ked zvladneme tuto fazu chcem sa pokusit prejst vyskusat prespat celu noc. 😉 Verul Ron to coskoro zvladne bez plienky stale a vsade 😉 Dudku neriesim verim ze mu neskor dokazem vysvetlit ze ju uz nepotrebuje 😉

betatka
2. jan 2010

Ahojte
všetkým prajeme všetko naj...do nového roka 2010 😉
my sme silvestra prežili uplne super...obaja spali ani sa nezobudili na to že nam buchali rovno pod oknami. 😒

No tak ako minulý rok bola Lea chorá rovno na silvestra tak teraz to chytilo mna 😝 zatiaľ zbytok rodiny je ok.

čo sa dudky týka tak my ju máme stále a ani nerozmýšlam o odúčaní pretože Daniel ma tiež dudku a Lea by mu ju určite brala keby nemal svoju...ona je totiž total závislák...nemá ju len na spanie ale behá s nou aj cez deň. 😝 Pár krát sme jej ju už schovali ale len tak na pol dna a už ju pýtala...tak dúfam že príde správny čas a ona ju zahodí. 🙂

Spanie mame všelijaké ale už sa darí väčšinu noci prespať zobudí sa 1 max 2 a to si prelezie ku mne do postele...už spí na svojej velkackej postielku dala bračekovi.

Plienky máme stále...sem tam sa vypýta na záchod - kakať - ale to bolo asi tak 6x inak stále do plienok a kaka do zachoda nočník ani vidieť nechce.

verulka
2. jan 2010

romi, ja som vobec neplanovala na zimu odplienkovavat 😅 , uz som pohodlna...ale ronko bol ineho nazoru..ja netusim akoho ukecat na kadenie..ale aj to chce svoj cas 😉 ako kety pise, kazdy ma svoje poradie odbabatkovania a aj cas
anul, hmm, tak drzim palce, aby sa to popravilo...sposobom akym vam to vyhovuje. snad sa nebudete dlho trapit a na temu kniha zufalstva uz ja pisat nebudem 😉
bet. u vas je odvykanie ine, kedze su uz dvaja 😉

mirka20
autor
2. jan 2010

ahojte 🙂
vsetko dobre do noveho roka, hlavne nech mame spokojne a zdrave deti a rodinky 😵

janca704
2. jan 2010

Ahojte, aj my prajeme do noveho roka vsetko dobre, a nech je lepsi ako ten predosly 🙂

U nas Silvo ok, maly sa zobudil minutu pred polnocou, tak som sa ho snazila rychlo uspat, kym vsetci vylezu von buchat a podarilo sa. Trvalo to cca hodinu, no maly v podstate spal, len sa mrvil, takze super, hoci som sa bala 😅

Oddudlovanie zatial neriesime. Ma ho len na zaspanie, v noci ho vacsinou vypluje, ale davame ho cez den z dosahu, lebo on si ho nasiel, dal do pusy a dudloval pri hre a podobne. Potom vobec nerozpraval, ked, tak cez dudel, tak som dudel cez den zatrhla. Sam si ho nepyta,tak aspon to. A moj otec mal dudel do 6rokov 😀

Odplienkovanie planujem na jar, uvidime, ci sa podari a ako 😝

kats
2. jan 2010

dudel a chrup... no ja som mala dudel do 4 rokov permanentne v puse 😅 zuby mozem povedat ze mam pekne 😀 ale nechem aby mal matus po 2rokoch 😅 .. ved uvidime ako to pojde 🙂 mozno este pred surodencom skusime oddudlovat 🙂
leni nechaj natlke dudlik, ved ked uz nema teba na dudlanie nech si uzije aspon cumel 😉

a nevieme co schovavame v brusku, je to taka ista hanblivka ako bol matus 😉

kety80
2. jan 2010

ahojte 🙂
kats - u mna to bolo podobne ja som dudlovala do vyse 4 rokov a moj muz tiez 😀 tak dufam ze kubko to tak dlho nepotiahne 😝 tiez mam zuby zatial v poriadku ale muz ma zuby no otras u kazdeho je to ine 😉 a bude to pre vas prekvapko ked sa tak hambi hlavne ze ste v poriadku 🙂
no a dnes mal kubko asi zly den stale len mrncal ☹ tak zajtra snad bude lepsie este ze je tato doma 😉

basika
3. jan 2010

ahojte,

tak ako tu čítam tak je v májovčatkách veľa detičiek s dudlíkom..kto je vlastne úplne bez dudla z májovčiatok ešte okrem nás?

idem začať novú tému...že škôlka..je to asi ešte skoro..ale som si uvedomila, že už tento rok začne nový školský rok 2010/2011 v septembri ..kedy bude asi potrebné riešiť škôlku...ja by som chcela dať Livku až v roku 2011 keď ozaj dovřši 3 rôčiky..ale musím sa okuknúť aké sú podmienky...lebo to si už budú v škôlkach tento rok zrejme riešiť...ako je to u vás?

katuskapd
3. jan 2010

tak pridavam sa do klubu dudlujucich 😀 teraz len dudku vypytuje, je to tazke, idu mu zubky, vsetko zuzle, tak nech radsej dudluje cistu dudku. 😅

no plienky este neriesim, zacneme sa oducat az na jar, zatial nema zaujem ani o nocnik, ani o wc, a zeb tam nieco spravil tak to nie 😅

na silvestra sa nezobudil, ale zaspal az o desiatej 🙂

skolka, no ja by som ho chcela dat od sept. tohto roku, ale ci ho zoberu je otazne, este sa musim ist informovat, zapis je uz teraz v januari, takze basika tebe staci buduci rok v januari na zapis, a tiez som rozmyslala ze rodicovska vam konci v maji ale to deti nikto do skolky nezoberie, cize pojdu az v sept, cele leto budu sami, teda tie co nebudu maminky cakat surodencov, vsak viete co chcem povedat 😅 😕
no a zatial by osm chcela na pol dna

basika
3. jan 2010

nočníkovanie - u nás tiež tak pobiednejšie. Na Wcko posadzujeme..chce si sadnúť, dokonca včera u kamarátky videla ísť dievčatko na WC..tak sa aj Lívia pýtala, že "cikam" tak sme išli (ale vedela som, že nič neurobí) sedela tam, tak aspoň že tak, že aj u cudzích chce na Wcko sadnúť...to ma celkom potešilo ale aj doma málokedy do Wcka sa vyciká alebo vykaká..všetko si uvedomuje..lebo chodí do jedného kúta aj cikať aj kakať..to už mám odsledované...na Wcko si sadnúť chce..tak neviem...hádam to príde aj u nás...

katuskapd - no presne toto ja budem musieť riešiť...tak zrejme ja budem musieť ísť do školky tento september sa popýtať..keď by som chcela od mája 2011 dať Líviu do škôlky. U nás je aj možnosť uprostred roka dať do škôlky, len treba dohodnúť s riaditeľkou. No a ak by to malo byť až od septembra 2011 tak to je dosť 4 mesiace..kde ju dať...

ka77ka
3. jan 2010

Ahojte zienky...sice o par dni neskor, ale o to srdecnejsie vam vsetkym prajem vsetulinko len to najlepsie v tomto novom roku, nech je 100x lepsi a krajsi ako ten minuly. 🙂 🙂 🙂

My sme novy rok neodstartovali najlepsie, mam choreho ocka, neviem sama, co bude...strasne nam opuchol medzi sviatkami, od 28.12 lezi v nemocnici, robia mu kadejake vysetrenia...zistili, ze ma nieco s pecenou, ale vysledky budu az v utorok...kocky, ja sa strasne bojim, takto som sa uz davno nebala ☹ ...modlim sa a dufam, ze vsetko bude dobre, ale je to velmi tazke....viem, ze sa taketo spravy do tejto temy nehodia, dufam, ze mi to prepacite, ale potrebovala som to dostat zo seba...tak nam drztre palce a spomente si na nas v utorok.Dakujem krasne a este raz vam prajem krasny Novy rok 2010.Katka.

andula30
3. jan 2010

Ahojte Ka77ka strasne drzim prsteky a myslim ze si sem mozme chodit vyliat srdce so vsetkymi trapeniami. Verim ze vam vsetko dobre dopadne 😉 Skolku zatial neriesim.

verulka
3. jan 2010

cafte,
basika, no ja mam skolku vcelku fajn naplanovanu 😀 uz davno 😅
pointa je, ze vsetky z nas musime teraz v (v termine kazdej skolky) podat prihlasku, lebo chceme aby na bud. sk. rok nastupili- je jedno ci v septembri alebo v maji. V BA ej situacia dost zufala, tekze statne skolky moc deti pod 3r nevezmu, maminy na MD maju uplne smolu 😠 ja som povodne veeelmi chcela, aby nastupil v januari 2011, lebo nastup v aprili mi pride strasne komplikovany- mesiac si bude zvykat, potom nabehne na aky atky system a nasledne 2m prazdnin- no a kedze mam doma 3deti, ron isto nebude chodit do nahradnej skolky. No kedze sa poznam s nasnou riaditelkou( vsak chodili tam uz velkaci) pojdem pozistovat, cio je aspon mini sanca nastupu skor ako v aprili...no a ekdze je ron aky je, tak je vcelku realne, ze nastupi az v septembri..ja sa do roboty na TPP nechystam, cize pracovat zacnem uz asi coskoro a len to potiehneme a apson by som mala v klude letne prazdniny...ale uvidime..kazdopadne prihlasky sa podavaju coskoro 😉
kati,co s pecenou? neboj nic, isto to nebude nieco vazne- dostane prisnu dietu a pepcen bude posluchat..musi...a aj taketo temy sem patria 😉 moc drzim palce..halvne, ked sa zisti diagnoza, potom sa uz da vela veci poriesit 😉

janca704
3. jan 2010

Ahojte,
predovsetkym KATKA, muzovi prajeme skore vyliecenie, verim, ze to nic vazne nebude a ty budes zase pokojna. Ale verim, ze mas strach ☹

SKOLKA - to fakt treba riesit uz teraz? Ja ze ved na zapis takto o rok a v septembri nastup. AJ ked je to pekne na..., kedze nemam maleho od maja do sept. kam dat. Bez penazi (hoci smiesnych z RD) ostat nemozeme, takze musim ist do prace, ale co s malym...? 😖 😖 😖 Tusim sa pojdem fakt informovat 😝

anamor
3. jan 2010

katka aj od nas drzime ocinovi palce, verim v to co verulka, ze pridu na to co to je a nastavia spravnu liecbu.

skolka aj u nas planujem prihlasku uz tento rok, nakolko mala dovrsi 3 az na konci maja tak prepoklad ze mi ju vezmu pred prazdninami je maly, tak uvazujem az o septembri 2011, pevne verim,ze dovtedy stihnem matersku cislo 2, no ale uvidime... clovek mieni zivot meni, sama neviem co robit. U nas do skolky prijimaju prihlasky iba jeden mesiac v roku, situacia je rovnako zufala ako vsade... ak je zena na materskej dieta zvacsa nevezmu, lebo nie je miesto... uvidime co bude.

kety80
3. jan 2010

ahojte 🙂
dnes sme si s kristinkou spravili damsku jazdu boli sme spolu vonku potom isli do kina bolo super obe sme si to uzili asi to budem musiet robit velmi casto kika bola stastna ze ma ma iba pre seba a chlapi gazdovali spolu tato hovoril ze si cely cas kubko na mna ani nespomenul tak som rada asi je to na dobrej ceste ze uz nebude na mne taky zavisli 😉
ka77ka- to je dobre ze si sa prisla vystazovat to pomoze a neboj ocko bude urcite v poriadku
skolka - ja teraz tiez prihlasim jakubka a uvidime mozno pojde az o rok ale keby som chcela skor tak uz musi byt prihlaseny lebo pocas roka by mi ho uz nevzali ja som sa uz dohodla s riaditelkou kde chodi teraz kristinka len kubkovi to vyslo zle ze maj a potom dva mesiace prazdniny no uvidim ale zas 4 mesiace bez koruny to tiez nieje nic moc kike to vyslo super ona je januarova a isla skor o 4 mesiace v septembri a bolo to super a ja som nastupila v oktobri takze to sme mali super vyriesene teraz to bude horsie ☹

misanik
3. jan 2010

Ahojte mamule. Sa tu par dni neukazem a ked vas precitam som v soku.
Oducate plienky, dudu a uz aj skolku rozoberate? Bozinku kam sa ponahlate, vam nie je luto, ze uz to nebudu babatka? 🙂 Jasne, ze by som sa tesila keby uz sa pytal na wc-ko, ale zasa, kym ma plienku je to babo. A dudku u nas v pohode, ma ju len na spanie, ale zaspal uz aj bez nej, davam mu ju este vonku ked fuka vietor. A skolka, no asi fakt bude treba riesit zapis ja este dajak stale zijem v tom, ze budem vtedy aj tak mat druhe, alebo budem tehu, tak to vnimam ako nieco co sa nas tyka len dajak imaginarne 😅 a neviem si predstavit, ze by bol niekde v skolke bezomna. Este na to pripravena niesom.
kati, ocinovi drzim palce, viem ako sa citis, mala som ocina v nemocke vo velmi vaznom stave. Urcite zistia co mu je, daju spravnu medicinku a bude fit. Daj vediet ako mu je, aj to sem patri.
Leni - anjelok, s tym tvojim odstavenim super. Krasne ste to zvladli 😵 viem, ze ti to chyba, mne stale a norko si tiez pamata, ekd ma vidi nahu, alebo v podprde ukazuje prstom, ze tam je mnam 🙂
andulka, drzim palce, aj my sme chceli toto raz skusit, nepodarilo sa, ja to neviem, snad vam to pomoze, fakt sa uz dlho uspaval. My teraz mame obdobie, ze zaspava v postielke a ja alebo matko ho drzime za rucicku, alebo len pri nom sedime.
verulka, to oko je fakt nepsijemne. Nech sa rychlo zhoji a hlavne nech sa to uz neopakuje