Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anjelok
4. máj 2009

andula, to je jednoduche, kup si nakrajany chlieb a mas po starostiach 😀

misanik
4. máj 2009

idem zehlit k panelaku 😉

andula30
4. máj 2009

Leni u nas krajany mi nechti neviem asi to ze je baleny, ale tu v Norsku si kupis cely chlieb a hned v obchode ho das do krajacky a to mi vyhovuje 😀 😀 😀 Misi ono ta lavorukost je rozna moja mama je lavacka ale nie tak silna ako ja a ona vie dokonca aj pisat pravou, ja v pravej ani pero drzat nedokazem a to sa mozem snazit ako chcem, a tak je to skoro so vsetkymi nastrojmi noze noznice..mna z toho po chvilke boli ruka 😠 , ale mna fakt stve ze tie pomocky pre lavakov su ovela drahsie saaak to taka diskriminacia, mne sa vela pravakov smialo ze ako striham 😉 kym som im nedal strihat lavackymi noznicami 😀 😀

kats
4. máj 2009

babyyy ze lestit pribory 😕 to som v zivote nerobila, ved vsetko uschne, aj tak sa to za chvilu pouzije zase 😝
nemali by ste sa pozerat na tie pribory az tak z blizka 😀 su ciste a to staci 😀 (baby dufam ze si u nas este date daco pod zub 😉 )
l
avacku mam kamosku, ale zvlada aj s pravackymi, ale zafrfle si tiez 😀

zehlit... fuuuha mala by som, a aj pradlo povesat 😝 sa mi nechceeee

leni, natalke posielame pusinku nech uz neteplotuje a mozte zajtra s dobrou naladickou vyrazit von 😀

jani, super si to nellinka nacasovala aby sa roku uz nekojila 😉

matusko sa naopak rozkojil 😕 zacal sa v noci 1x budit ale pijeeee akoby cely den nejedol a to iste aj rano, tahaaa aj 10 minut a preglga preeglga, vecer to uz bolo len tak na 2 cucy a teraz zase 10 minut 😕

anjelok
4. máj 2009

inak ja som si u natalky vsimla, ze dost casto pouziva lavu ruku. aj ked teraz to asi este nie je jasne, ci bude lavak, ci pravak, tak som zvedava, co sa z toho vykluje. uz si to minule aj kamoska vsimla.
misi ja som zehlila v sobotu aj nedelu 😝 ..tak som rada, ze dnes mam konecne klud 🙂 som sama doma,muzik musel skocit do roboty, natalka zatial spinka, tak som si odkrojila kusok ikea torty a relaxujem 😵 podbrusko ma boli ako slak a pozeram, ze ovulaciu by som mala mat. tak zeby z toho? 🙄 😝

anjelok
4. máj 2009

kati dakujem, dam jej ked sa zobudi 😉 ..a to nevyzera teda, zeby si v roku dokojila 😕

anjelok
4. máj 2009

a neboj, kolacik si dam aj s flakatou lyzickou 😅 ..akoze ja viem, ze to mam taku nejaku uchylku, ale ja som uz vazne na tom lepsie. volakedy by som si s monkom mohla ruku podat. uz sa lepsim, fakt, napr. natalku prezliekam z flakateho bodinka doma uz len ked ho ma mokre alebo ked ide spinkat. a to si neviete predstavit, ako trpim, ked sa na to flakate bodinko musim pozerat 😅 😝 😕 😔

andula30
4. máj 2009

Leni a ma to mat po kom? Aj mna sa uz svokra pytala, ze do ktorej rucicky Simi viac chyta a to takym tonom akoby to mala byt choroba 😒
Kats ja nehovorim ze to nezvladam ako lavacka 😉 len hovorim ze kua ved to je diskriminacia 😀 😀 ze vsetko je prisposobene pre pravakov 😉

eviku78
4. máj 2009

ano, ano a minule lenka normalne prisla na stretko s natalkou v teplakoch a papuckach. 😀 lepsi sa dievca. 😉
natalke inak prajeme pokojnu noc.

k priborom a inym veciam - su dni, ked ma to neskutocne rozculuje a pripadam si total neschopna, ze nemam domacnost ako zo skatulky a myslim si, ze urcite vsetci ostatni maju a neviem kde je chyba. teda viem, urcite vo mne. 😲 😝 a nechapem, kde tie zeny na to beru cas, chut a energiu. 😖

a su dni, ked to mam na haku a idem radsej s malou na cely den von a kaslem na celu domacnot. 😎

katuska, prajem skore uzdravenie. grcku posli o dum dal.

misi, mne zajtra pride mamina, tak trosku setrim zehlenie a v kutiku duse dufam, ze mi pozehli. ak nie, tak odpadnem, ked to budem musiet pozehlit. 😀

andula30
4. máj 2009

Leni uz viem preco mas cierny kocik 😀 😀

misanik
4. máj 2009

kocky, nam na rehabilitacii hovorili, ze lavactvo sa zacina crtat az okolo 3 rokov, to nam hovorili preto, ze zatial ked aj dieta uprednostnuje 1 stranu, ruku... nesmu sa s tym uspokojit, ze lavak, prevak...
ja som mala len kusok zehlenia alen taku chutovku, som sa na to vlastne tesila, prisiel mi ten next, tak to mam oprate a som mu to zehlila 😵
ja inak nezehlim skoro nic, ja som strasne leniva 😀
a sama som tiez, muz isiel do roboty, len dobehol na hodinku domov aspon kusok sa pohrat s norkoma okupat ho, aj vcera bol cely den v robote ☹ a som sa tesila, ze uz spolu budeme

kats
4. máj 2009

leni, vsimli sme si, ze to uz zvladas 😉 😀 sme ta minule s babami chvalili 😉
andula, nieee to nebolo tak ze to nezvladas 😀 ale nemenila by som 😅 pri uplnych hovadinkach zistis ake mate nevyhody a pritom to nie je lahke urobit druhou rukou 😝 ja mam problem si aj zuby umyt lavou 😅 ale skusam lebo som si precitala ze sa tym trenuju spojenia v mozgu a uz to faaaakt veeelmi potrebujem 😀

ka77ka
4. máj 2009

ahojte zienky. 🙂
zas ste toho neurekom popisali 😉
tak, my mame doma lazaret...z martinskeho vyletu sme si priniesli domov sopliky, kasel...a aby nam luto nebolo, terezka dostala kiahne. ☹ takze namiesto planovaneho prichodu domov v nedelu, sme sa uz v sobotu zbalili, a pekne-krasne cupitali domov. 😀 😉

inak, eli to chodenie zobrala doslova vazne-v piatok sa jej podarilo urobit par krockov na ihrisku, no a dnes sa rozhodla, ze to skusi opet a chodiiiiiiiime. 🙂

idem si vas precitat. 🙂

ka77ka
4. máj 2009

tu su fotky zo stretka s Nicol a Sarinkou. 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

misanik
4. máj 2009

andula inak moj muz je taky lavak, co pravou vie napr. aj strihat. On sa zasa mne posmiev,a z emy pravaci sme nemogavi, lebo ja lavu ruku amm fakt len aby mi sveter netrcal nakrivo 😉

misanik
4. máj 2009

kats, kasli na lavu ruku a nechaj sa napojit na centralny mozog 😉 😀

misanik
4. máj 2009

kati, tak aj vy si z vyletu nesiete necheny suvenir? ☹ skore uzdravenie prajeme a drzime kockam palce

basika
4. máj 2009

ej ej..tu to žije..

aj ja prajem Natálke pokojnú noc a tým aj Lenke

ka77ka - tak kiahne ste schytali, čakáš, že to chytí aj Elišku? rýchlo nech je to preč. Ako to zatiaľ znáša Terazka?

neleštím ani ja...zbytočná práca...

inak študírujem na nete, od kedy a ako na normálne mlieko...nie, že by som už išla na to (však som si už dala objednať akciový Nutrilon3 2ks+ hrnček Avent na pitie) ale časom to chcem vykonať a viem, že do 3 rokov čakať nebudem..ale určite zavolám aj mojej Dr. čo mi poradí

misanik
4. máj 2009

sasinka aeli peknucke foto, take ruzove babiky 😵

eviku78
4. máj 2009

kati, krasne foto. a prajme skore uzdravenie.
leni a tebe uz tiez prisiel ten next? lebo mne este nie. 😠

kats
4. máj 2009

to je dobre s tym svetrom 😀

fuuuj sople a kiahne 😠 Eli ich este nechytila ? drzte sa a rychlo nech to mate za sebou 😉

som sa zabudla pochvalit 😀 stupel sa uz vie postavit len tak uprostred volneho priestoru 😀 som len cumakovala ked sa zdvihol ze samoska 😀

ale zato si uuuplne pokaslal spanok cez den.... spinkal doobeda hodinku od 9-10 a sli sme na 2 hodky von, o 12 obed a rovno spat do druhej, potom sme mohli ficat von za babami az do piatej ci siestej...
teraz si schrupne od 9 do 11 alebo pol dvanastej... potom obed, ideme von len tak a spinka o pol tretej do tretej, ale uz o piatej je neznesitelny a vresti uplne na vsetko 😠 ako dnes ked mu pod stol spadla lopta, on si lahol na zem, ukazoval prstikom a vrestal, tak som ho po zemi supla az k lopte, chudatko len tak kukal, zobral si ju a odkracal prec 😀

soraaaac ale cely den sama tak sa ventilujem 😉 😅

andula30
4. máj 2009

choroby chodte uz preec, Misi tak tvoj muz nie je az taky silny lavak ak ano tak mam moj obdiv 😀 , Fotky su pekne take sladke ruzovucke 😉

moni1412
4. máj 2009

ahojte citam ze ste rozoberali pouzivanie ruciciek. Deniskovi dam do pravej, prechyti si do lavej. ale pocuvam to od mnohych mamiciek...zeby tolko lavakov teraz?! 😅 snad nie....

Leni tak nech sa podbrusko spamäta a prestane boliet 😉

pripajame sa k samochodcom 😀 som si precitala jankin prispevok dnes rano o tom ako Matusko zacal chodit, postavila som Deniska a ze chod ku postielke...a on siel 😕 😨 znie to ako nejake evanjelium, ale fakt to tak bolo. som nechapala... takze od dnes uz chodime samiiiiiiiii 😀 🙂 taka som stastna..... lebo badam na Deniskovi ze dost veci robi s tym mesacnym odstupom, priblizne, ako sa narodil skor........ tak konecne sa mozme aj my pochvalit 🙂 😉 😵

katka sa rychlo striaste kiahni jednych hnusnych 😒

basika
4. máj 2009

no kde jedni končia druhí začínajú....

takže dobrú noc.. 😎

eviku78
4. máj 2009

kati aj emmusik sa uz vie sama postavit. vie sa postavit z drepu, dnes to predviedla aj na cviceni.

a u nas skoro kazdy den iny. ale v priemere spi asi tak 2 hodky za cely den. prijala by som viac, ale pan boh zaplat aj za tie. 😀

ono sa to podla mna este u matuska vykrystalizuje. ak by si posunul o hodku ten doobedny spanok, tak by to bolo oka nie? mozno uz pomaly ide na jeden spanok.

efcso
4. máj 2009

baby, ved ja nestham citat, co tu rozoberate!!!!

moni1412
4. máj 2009

spanok u nas...... bud raz 3hodky alebo dvakrat po 1,5hodky, niekedy chvilu viac, niekedy menej. ale zatial ok.... 🙂

efcso
4. máj 2009

no, co sa spanku tyka, dnes dala olili hodku a ze konec, skoro ma vedvieteco 😠

ka77ka
4. máj 2009

ved to kocky, ze zatial ich Eliska nechytila, ale kedze je v kontakte s terezkou, cakam kazdy den, ze sa vysype aj ona. 😵 ..inak, terezka to znasa katastrofalne-hlavne v noci, svrbia ju.tak som jej na noc ditiaden dala, tak snad bude lepsie.lebo uz 3 noci sme sa poriadne nevyspali. ☹
este ze zacalo prsat, aspon nam luto nebude, ze nemozeme ist von. 😉
a dakujeme za pochvalu fotierk. 🙂

efcso
4. máj 2009

to ake postavenie sa reberate? 😀 ved to uz davno sa robi, nie? 😀 😀 😀 jake ste nadsene!!! 😀