Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kats
5. jan 2010

ludka a co si si doniesla so sebou na ten RP? obcanak, rodny list a daco zo socialky?

ludka_r
5. jan 2010

Kats, práveže som si so sebou nedoniesla vôbec nič. Ani len občiansky som nepotrebovala. Celkom jej stačili tie papiere, čo už mala odložené z predošlých vybavovačiek..
Tiež som čakala, že to bude podstatne náročnejšie.. Teraz len,aby to schválili.

eviku78
5. jan 2010

ahojte mamule.
no vidim, ze tu sa uz riesi skolka. asi si aj ja obehnem nejake skolky tu v okoli a prihlasku pre istotu podam. aj ked ja uz svoje plany vramci excelovych tabuliek mam. 😀 a v septembri by deticky uz kludne mohli byt bez plienok. ja to tak aspon planujem. 😅 😉
nicol, nezachranim ta. beriem snuru, teda taky je plan. v lete otehotniet, v maji 2011 porodit, leto si uzit s dvomi detmi a v septembri emmi do skolky. hlavne aby emmka nemala pocit, ze ju hned po narodeni surodenca odkladam do skolky. a musia ju zobrat, aj keby som ich mala podplatit. 😝 😲 😎 😀
ja si teda neviem predstavit byt doma s dvomi detmi.

misanik
5. jan 2010

Ahojte,
no ste ma tiez nepochopili, ja rozhodne chem aby norko v septembr. 2011 isiel do skolky, s druhym schvalne cakam aj aby som tu nemala 2 deti doma. Ja som na ne sama, pomoc pripada do uvahy len od jednej babky a ta ma k nam 200km, ocka na invalidnom o ktoreho sa stara a dalsie vnuca v Ba, tak ju mozem vziat len na taku 20% uvazok ak vobec. Ja by som 2 deti sama nezvladla. A ak norko bude taky ako posledne dni dlhsie, tak mozno pojde do skolky aj 2010, rovno do nejakej internatnej alebo si ja najdem robotu an tyzdnovky 😠
ja som skor ostala v soku, ze riesit prazdniny v roku 2011 a tka, toto som proste este nezvazovala, som dajak nastavena, ze budem na MD a nebude to problem 🙂
eviku, aj moje tabulky su take 😵
moja sestra bola ziadat dnes, nevzala si nic, eln tma podpisala papier, ja tam skusim poslet mata, on to s panickami na urade vie 😉
andrejkam gratulujem

kety80
5. jan 2010

ahojte 🙂
vcera sme spali u nasich aspon som si trochu odychla 🙂 poslala som tata na chcilu von s detmi lebo som musela k zubarovi a on mi zavola za 30 min. uz si vonku lebo mali sa trochu zaspinil to toruchu vyzeralo tak ze vyzeral ako keby sa v chlieve valal a blato z neho padalo na vsetky strany no ludia sa na nas pozerali hamba ako hrom 😝 no pusti chlapa sameho von a stale sa nieco stane 😀
ja som sa bola tiez dnes pytat na to zvysenie vypisala som papier a ze mi pride vyrozumenie a to som bola na socialke ked mi pride od nich papier tak treba ist na UPSVAR a tam napisat ze ziadate o zvysenie a malo by to byt hotovo 😉
vs- gratulujem k tehu 🙂

misanik
5. jan 2010

nicol a my ta este neopustame, to su plany v tabulkach,a by si nas este nepredbehla 😉

kety80
5. jan 2010

a ja povadam prihlasku do skolky uz teraz pre istotu a baby nebojte sa aj dve deti sa daju super zvladnut ja som si to uzivala aj ked boli dni niekedy kedy som bola na dne ale tato a babka zachranovli len som mala nevyhodu ze moja mama este robi takze ked som ju potrebovala tak si musela zobrat dovolenku 😉
mamce tie ktore byvate v ba tak socialka kde treba dat potvrdit to zvysenie je za slovanetom zahradnicka 153 lebo su teraz 2 socialky 😉

miriamka
5. jan 2010

Inac my sme dali prihlasku do sukromnej ked mal Jakubko rocik,a do statnej dame o mesiac ked bude zapis...uvidime co z toho bude 😉

kety80
5. jan 2010

skoro som zabudla vsetkym andrejkam vsetko naj k meninam 🙂

basika
6. jan 2010

ahojte,

ďakujem ku graguláciám.... kto neviete..aj ja som Andrea.. 🙂 🙂 i keď nick tomu nenasvedčuje..

sa mi páči...ako to máte všetko rozplánované..a ja som si myslela, že som extrémna plánovačka..druhá vec je, či mi plány vyjdu...xixi..

dnes sneží..dobre to vyzerá...len som naštvaná na Tecnické služby či mesto či neviem na koho...lebo od hlavnej cesty ku nám je cesta cca 60m, ktorú predošlé zimy odhrňovali..teraz, vraj táto ceesta nepatrí mestu...tak ju odhrňať nebudú...patrí nejakému štátnemu fondu čičo.. a takto v našom meste kopu bočných cestičiek proste neodhrnú...no otras... 😠 😠 😠 😠

andula30
6. jan 2010

Ahojte jeééééj planovanie pekna vec Hovori sa, ze ak chces Boha pobavit zoznam ho so svojimi planmi... 😀 Ale nech vam plany napriek tomu vychadzaju 😉 Brr ja uz mam tej zimy plne zuby aj dnes ze -19 fuuuj 😝 Baby otazka cim kremujete tvaricky detickam my sme pouzivali teraz v zime tu Niveu proti vetru..ale zda sa mi ze ma moc suchu tvaricku.

basika
6. jan 2010

anudl - dobrý vtip s tým Bohom... Ja tiež používam tú niveu..a tiež má suchú pokožku..tak ešte pomedzi to ráno a po kúpaní...jej natriem obyč vazelínou lekárenskou...a Niveu len keď ideme von

kety80
6. jan 2010

ahojte 🙂
aj u nas je kopa snehu ale som rada aspon sa deti vyblaznili a postavili sme si na dvore snehuliaka tak sa tesili 🙂 a poobde ked sa kubko zobudi by sme sa chceli ist sankovat na kolibu lebo mam pocit ze ten sneh do zajtra nevydrzi 😉
basika - aj u nas su cesty neodhrnute a v blave tak isto takze ako vzdy sa budu vyhovarat jeden na druheho a potom pockaju kym sa to same roztopy 😝
andul - no tych - 19 nezavidim dobra kosa

kety80
6. jan 2010

boli sme sa sankovat na kovlibe boli super az na tie zacpy a dav ludi ale deti si to super uzili kika sa bala lyzovat tak sme sa len sankovali 🙂
andul - ja davam detom na tvar modru indulonu mne to poradila dr. este ked sa kristinka narodila a som velmi spokojna vobec nemaju suchu plet niekedy im s tym natrem aj cele telo lebo je dobre mastna a neobsahuje ziadne prisady raz som skusila budchen krem na tvar a boli vyhadzani okolo oci tak uz neriskujem davam stale cely rok indulonu 😉

kats
7. jan 2010

ahojte kocky 😉 aj my sme si uzili vcera sneh a sankovacku 😀

zato dnes od rana mi stupa adrenalin 😠 mali nam prist namontovat skrinu o deviatej..., volam ze kde su... prave odchadzaju z rimavskej soboty 😠 😠 takze okolo jednej pridu 😠

basika
7. jan 2010

ahojte,

kats - tebe asi práve montujú skrine...

ja sa dnes teším..konečne som sa pritisla rozmraziť chladničku s mrazničkou...idem to dať do riadneho pucu, využíva ešte čas keď je manža doma..aby som to mohla v kľude porobiť..ale teraz sa ešte rozmrazuje mraznička..dvere a poličky som už umyla...tak idem vegetiť

ludka_r
7. jan 2010

Ahojte...
Aj ja som rada, že je sneh. Dnes sme sa boli trošku sánkovať, ale len z mini kopčeka. Vilka to moc dlho nebavilo, radšej sa do snehu hádzal... 😀
Včera som po rokoch prvý krát stavala snehuliaka. Úplne som zabudla, aká je to náročná robota... 😀 No a bol mi to čert dlžný: potom ma celý zbytok dňa poriadne boleli kríže... Tak sa budem musieť asi šetriť..
Kety, to aj na sociálku bolo treba ísť?? 😕 Hm, tak ja som rovno šla len na UPSVR..

kety80
7. jan 2010

ahojte 🙂
no sviatky sa nam skocili teraz mi to dajako rychlo ubehlo az mi smutno za tym vsetkym a kika po 3 tyzdnoch do skolky no velmi rychlo ten cas bezi teraz aspon pre mna ani sa nenazdam a drobec bude oslavavat dva roky ☹
ludka - len sa setrí 🙂
a dnes vsetky makate az sa hambim my dnes odychujeme len sme stihli povysavat a tato isiel dnes do roboty a kubko ho cely den hladal bol zlaty 🙂

verulka
7. jan 2010

kety, ked ide do tuheho aj s 3misa to da zvladnut.u nas to tak bolo rok..ale ta ulava potom, ako zacali dvaja chodit do skolky 😀
nicol, verejne slubujem, ze ja tvoju mensinu neopustim a tehula uz nebudem
misi, dnes mam aj ja stav( suvisiaci hlavne z bliziacimi sa kramami), z odchadzam na tyzdnovky 😉
kety akoto, ze my musime potvrdzovat nejake blbiny a ine baby staci podpisat papier??? ja som uplne hotova..ja sa chystam zajtra nabehnut so vsetkymi detmi, nech ma nikam nezenu..vsak naco amm nieco potvrdzovat, ked to tam vsetko maju 😠
andrejkam vsetko naj 😉

andula30
7. jan 2010

No dieta spi po 10 min 😀 😀 dnes sa rozhodol nespat tak stvrdol okamzite ale napriek nespaniu bol dnes 100 krat lepsi ako posledne dni, ktore bol neskutocny 😝 pokracujeme v uspavani podla knizky a neda sa to ani porovnat dufam ze to tak aj zostane este by bolo mozno treba poriesit aby v noci nevstaval a prespal, ale zatial to nechavam tak. Uvidim dokedy kedze dnes bol hore od pol druhej do pol siestej 😝 mam podozrenie na posedne stolicky ale ista som si neni. Momentalne svoju nespokojnost so vsetkym a vsetkymi vyjadruje krikom ale takym ze bubienky praskaju 😝 😝 neviem kde sa v takom malom tele berie taky silny hlas.Mohol by robit sirenu.

fukaska
7. jan 2010

Ahojte dievcata- dlho som nebola.Nestiham. Ja natieram Sofiu kremom z Altermed baby - Winter cream a je fakt super. Skolku este neriesim.Chcem byt na oficialnej materskej az do 3 rokov, aj ked stale pracujem, ale len po vikendoch a to mame tatina doma,takze sa striedame, tak peniaze zatial netlacia a som aj medzi ludmi.

verulka
7. jan 2010

andul, drzim palce, nech sa to u vas da dokopy...u nas posledne 2noci, ale ja mam potvrdene podozrenie na 5ky 😖 dolna sa da nahmatat pod dasnom ,takze dufam, ze sa aj prereze, nie ze len strasi..
fukaska, ale ak chces dat sofiu od 3r do skolky, tak musis podat prihlasku teraz 😉 preto to tu rozoberame..jedine ak zvazujete sukromnu, zam je to jednoduchsie 😉 ja tiez planujem najskor januar, ale m,ozno to bude az september 2011 😉

hodmon
7. jan 2010

kocky...niektora z vas tu pisala o takej detskej knizke s kockami ...som ju dnes videla a neviem si spomanut na nazov...neviete nahodou?

eviku78
7. jan 2010

ja natieram emmi bambuckym maslom. verul, ale ked chce dat sofiu do skolky od septembra 2011, tak to nemusi este teraz podat prihlasku nie? to staci v janurari 2011, nie? ci som to zle pochopila? a da sa dat dieta do skolky aj inokedy ako od septembra?

hodmon, neviem ako sa to vola, ale maju to panta rhei. niekto tu na to hadzal link.

andula30
7. jan 2010

Hodmon neviem aku myslis mozno tuto http://74.125.77.132/search?q=cache:D_NXKgSTtAY... to su male knizocky 😉 Verul dik ja mam tiez podozrenie ale zatial to bude asi este len strasenie nevyzera ze sa uz chcu prerezat asi este len zacinaju boliet.

eviku78
7. jan 2010

no andula ma predbehla. nasla som to uz aj ja 🙂
http://www.martinus.sk/?uItem=76370

eviku78
7. jan 2010

andula ma lepsiu cenu 😀

fukaska
7. jan 2010

tak som teraz mimo, ak ju chcem dat do skolky az v roku 2011, tak musim dat tohto roku ziadost?

janca704
7. jan 2010

Ahojte
Vidim, ze skolka riadne aktualna 😕 Ja som inak tiez bola v tom, ze ak od sept. 2011 do skolky, staci prihlaska zac. toho roka 😅

BAS, speci pre teba nova fotka v pase -zimna 😀 a dodatocne vsetko naj k meninam 😉

RP - ja mam uz poziadane 😀 (ROMI, nas UPSVaR ma vyrobene speci tlaciva - dost vypisovania 😝 ale necakala som ) a upozornili ma, ze to mozno dostanem vyplatene az spatne, pretoze je to nova davka a system, ktory sa pouziva ju este nema nahodenu, teda je problem vystavit rozhodnutie. A kedze som s tym programom pracovala, viem, ze sme na zavedenie novej davky alebo akejkolvek zmeny cakali dllho 😠 . Ale da sa o to poziadat aj spatne, no vyplatia vam spatne len 6 mesiacov, takze si to ustrazte 😉 Hoci si zivot prasiat v zite vdaka zvysenemu prispevku dlho neuzijeme 😠

Krem ja pouzivam indulonu -uplne obycajnu, modru 😉