Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kats
16. feb 2010

kety 😝 zas sa asi daco siri na konikovi 😅 matus v sobotu nahodil sople, v nedelu pridal kasel, potom otrasna noc - spali sme asi 3 hodky dokopy.... 😝 vcera sa len tak valal a dnes uz sa zda v pohode, keby raz za cas nezakaslal 😅 dufam ze uz teda koncime 😀 😉
leni, tak ako bolo?? 😀 fotky cakame 😉 rychlo sa uzdravte ...

andula30
16. feb 2010

Ahojte tak tie choroby stele nekoncia 😝 ja teraz moc nestiham lebo tato je stale v robote a ak pred Simim zapnem PC tak musim pustit dvd spievankovo 😝 Takze na kona sa zvacsa nedostanem ale ako pozeram tak aj tak sem nikto nechodi 😝 prihodila som fotky https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

kats
16. feb 2010

no andul 🙂 hned prva fotka a to bozkavacia 😀

basika
16. feb 2010

ahojte,
nezabalila som to ani ja, len nemám energiu písať...ani teraz nejdem rozpisovať, možno neskôr, ale nie som v pohode ani ja ani Livka... dostala soplíky, tak sa nám to trochu skomplikovalo..a detaily nejdem opisovať...jeden deň vyzerá OK, a druhý deň je všetko na h...o

katy tuším zajtrá máte to CT..

kety80
16. feb 2010

ahojte 🙂
tak my sme na to CT nesli kubko mal vcera teplaty a dnes strasne kaslal tak sa to muselo posunut tak asi zase o mesiac uz ma klepne s toho cakania ☹
basika - a co sa stalo dufam ze sa livke nezhorsil stav
andul - krasne fotky a krsniatok 🙂

basika
17. feb 2010

kety - tak sa vám to kvôli chorobe posúva ☹ . No cca 5 dní po operácii bolo relatívne OK, potom dostala nádchu a je s ňou ťažko, je alergická na akúkoľvek liečebnú manipuláciu..lieky nechce, nos odsávať nemôžem, fúkať poriadne nevie, sople má po celej tvári ani za toho pána si ich nechce dať utrieť...všetko s ceremóniami...či obliekanie, či prebaľovanie..režim sa nám pokazil..proste všetko sa s..e nehovoriac o tom, že som už 14 dní doma s ňou vo vnútri, včera sme trošku boli vonku na pár minút. Moja mama príde takmer každé poobede a som nešťastná z toho ako s ku nej správa..normálne ju vyháňa, chytá hysáky..akože nechápem, asi jej idú aj zuby, lebo si neskutočne pchá ruky do úst. Normálne ju niekedy nepoznávam. Pitie čaju nehrozí tak, že urobím dám do fľaše a podám, že páči napi sa, aby nejaký prísun tekutín mala to musím lyžičkovať, striekačkovať teraz tu už polhodinu tlačí...čo sa nemôže vykakať a tento slabý opis čo som tu napísala + kadečo iné trvá už 14 dní....

eviku78
17. feb 2010

ahojte zeny.

tak pekne po poriadku.
kety, to ma mrzi, ze vam to presunuli a musis cakat dalsi mesiac. to musi byt na nervy. 😠
basika, u nas to vyzeralo rovnako + sme mali pokaslane aj vecerne zaspavanie. ale pomaly sa to dostava do normalu. podla mna je nemocnica pre deticky silny "zazitok" a musia ho spracovat. nepotesim ta vsak, obdobie vzdoru zmizne asi az tak okolo 3 rokov ak sa nemylim. 😀 u nas je skoro vsetko z principu nie. ked to na nu pride hadze sa o zem a niekedy ani neviem preco. 😨

a wellnesacky videla som foto. no museli ste sa mat paradne a uuuuplne, ze nahlas zavidim sarine vlasky. taka je ako anjelik. 😵

andula, ta bozkavacia foto je pecka. 🙂 😉

par tyzdnov sa tu asi neukazem, aj ked mozno nieco stihnem pocitat. zajtra ideme za brachom do prahy, budic vikend idem k nasim a potom ideme na tyzden na oravu s kamoskou a jej rodinou. sa tesiiiiiim.

tak sa tu opatrujte.

eviku78
17. feb 2010

booozinku a to najdolezitejsie som zabudla.
vcera som bola s misanikovcami a poviem vam, ze su este viach sympatickejsi ako na fotkach. 😀 norko bude velky balic zien a hlavne je na blondyny. 😎 😉 chodil za mnou a tak krasne sa na mna usmieval a na rozlucku som dostala aj pusu. hned by som ho zozrala ake ma krasne jamky v lickach. 😵
a krsniatko katuska bola tiez velmi zlata a samozrejme jej tiez zavidime vlasky. 😀
foto asi potom doda miska, kedze ja som nemohla fotak ani vytiahnut. 😠

kety80
17. feb 2010

ahojte 🙂
basika - to ma mrzi ze to vsetko prezivate snad sa to upravi ako pisala eviku a da sa vsetko do normalu a s tym jedovanim to je aj u nas tiez z nicoho nic hysaky ani neviem zaco 😒 ale navstevy to mozeme to ma velmi rad 🙂
evi - tak si to vsetko pekne uzite a tesime sa na fotky 🙂

kety80
17. feb 2010

a kde su tie fotky z wellnes 🙂

anjelok
17. feb 2010

ahojte,
kety neboj, budu 😅 mam ich uz stiahnute, len sa mi ich este dnes nechcelo triedit 😝 a to ma mrzi s kubkom. skore uzdravenie aj jemu, aj kike 😖
aj ostatnym prajem nech su choroby rychlo prec..a nech uz je jaaar. my sme uz relativne ok, teda natalka chora nebola, len my s muzom sme mali taku nejaku virozu, kazdy inu 😀 a ja som vcera bola davat prec znamienka chirurgicky, takze sa necitim nejak komfortne 😅 ale inak pohodaa 😀
evi fuuha, tak to budete mat nabity program, uzite si to 😉
andul krasne fotky, sikula s tou tortou 😉 mas krasne krstniatka 😵
basi neboj, viem, ze teraz je tazko, ale to prejde a vsetko sa znormalizuje. len treba vydrzat 😉
ozaj, ako ste valentinovali? my sme prisli v nedelu, ale cakala ma doma krasna kytica 😵

andula30
17. feb 2010

Kety s tou chorobou 😝 Basika bude uz lepsie ved uz musi 😉 Evi uzite si to 😉 Leni valentin u nas nic moc muz ma momentalne vela roboty tak sa mu asi romantikovat nechce. A vdaka za pochvalu fotiek 😉

kety80
17. feb 2010

anjelok - na tie fotky sa tesim 🙂 🙂 🙂
my sme valentinovali nie moc dobre kika ochorela s kubkom sme radsej nikam neriskovali ist aby neochorel a predsa sa nepodarilo ochorel aj on a tato robil aj na dome nieco porobil ale s kikou sme kvetinky dostali 😵

nicolmt
17. feb 2010

ahojte maminky 🙂 welness vikend bol uzasnýýýýýýýýýýý ale dako mi teraz vikend chyba 😝 fotky su na FB tu nerada davam lebo vidi kazdy 🤐
evi dakujeme, tie vlasy su ale za trest, nechce nosit sponky moc ani gumicky a kedze ma len take paperie po mame tak sa jej vzadu strasne kudlia 😖 zavidim chalanom, ostrihaju a je to 😝 inak ozaj nabity program, zavidim, ja mam program len v praci..ale tiez nabity 😀 😎
uz aby bolo konecne teplo 😅
andul krasne fotky a este som nestihla chvalit aj krasny domcek mate...a ta kupelna...mnam 😀
basika no nezavidim 😖 ale my sme ani v nemocnici neboli a mame doma to iste 😝 teda az na tie sople, stavy su podobne...este vydrzat do 18tky (ich) a uz ich to prejde 😀 😀 😎
kety a preco vlastne musite ist na to CT..resp fakt musite??
zajtra ideme so sarou na karneval, tak som zvedava ako bude..masku samozrejme este nemame bo vsak casu dost 😝 😎 o druhej pridem z prace a o tretej to zacina 😝

kety80
17. feb 2010

nicol - super ze ste si to uzili 🙂 a to mate karneval v skolke a zbytok v IP 🙂

basika
18. feb 2010

Ahojte,

no pridávam sa aj k vlasatým, že je to skoro ako za trest..Lívia síce sponky a gumičky znesie, dokonca si ich pýta, ale však by nevidela čo má takú dlhú ofinu..len pri zmývaní sú problémy...torobí také scény...snažím sa jej zmývať vlasy, len keď je to ozaj nutné...

u nás stále rovnako... ☹

kety80
18. feb 2010

ahojte 🙂
ja ked som bola mala som mala tiez huste a dlhe vlasy stale som plakala a nechcela som sa nechat ani ucesat tak moja mama to vyriesila ze ma dala osrihat na chlapca 😀 dufam ze vy take nieco svojim babulam neplanujete urobit kika mala riedke vlasy a rastu jej pomaly ked mala dva roky tak som sa vytesovala ze jej konecne mozem robit aspon male copky 🙂
kristinka je s chorobou na tom lepsie len kupkovi sa zhorsil strasne kasel az sa mi dusi a uz aj place ked kasle asi ho to boli no budeme musiet zajtra skocit k dr. ☹

ludka_r
18. feb 2010

Ahojte.
Dlho som sa tu neozvala... Tak ahojte 😀
My s vlasmi nemáme žiadny problém..Náš Vilko pekne nosí aj sponky, aj čelenky... 😀 😀 Ale už začínam vážne uvažovať o tom, že ho ostrihám, lebo si ho každý mýli s dievčatkom a navyše, keď som sa teraz dozvedela, že čakám druhého chlapca, tak ma to dosť deprimuje.... ☹
Inak sme zdraví, tento týždeň som aj už prihlášku do škôlky zaniesla, tak až o rok sa dozviem, či ho vzali.... 😖
A už mám konečne zvýšený rodičovský... Juchúúú. 😀

basika
18. feb 2010

kety - no to ma mrzí, že sa to aj u vás komplikuje...

vlásky - no ja neplánujem zatiaľ ostrihať, Lívia ich má riadne husté a tiež sa jej kučeravejú, ale ma ozaj štve aké hysáky dokáže robiť, keď sa zmýva...našťastie s fúkaním vlasov nerobí caviky. To by som jej tiež nefúkala..ale keď je takto zima tak jej ich musím trochu presušiť.

andula30
18. feb 2010

Ahojte no my s vlaskami nemame tiez mame problemy musime ho strihat asi od 3-4 mesiacov takmer kazdy mesiac a poviem vam to tiez nie je zabava udrzat take tieta aby vydrzalo 🙂 Inac ja sa dievcatkam necudujem ze robia caviky ja si este oamatam ako som neznasala cesanie a rozcesavanie ako mala 😝 tiez som patrila k detom ktore sa narodili s vlaskami. Ludka to snad nie ze ta to deprimuje ze cakas druheho chlapca pozri na to s ineho pohladu uz mas chlapcenske veci nakupene 😉 Mne bude vazne srdecne jedno co bude druhe len chcem verit ze bude aj druhe a bude zdrave 😉 A tie vase choroby ma fakt mrzia posielame deticka aspon pusinku 😲

misanik
19. feb 2010

Ahojte mladuchy 🙂
Pozeram, ze sa to tu flaka. Priznam, ani ja som an vas nemala davno cas. Boli sme na potulkach po zapade, u sestry a stade Hlohovec, Senec, Morava, sme boli poukazovat nase krasne dieta. Bolo suepr, len narocne, kazdy den sme ho tak 2-3. hodky navlacovali v aute, rezim 0 bodov, ale bol zlaty.
Andula, ten domcek 😵 uplne paradny a ten vchod do spajzy je super napad, som zvedava na dalsie foto 😉
basika, no len vydrzat, urcite je to len obdobie 😉
ludka, neblazni, ze depka, ja si myslim to iste co andula. Ak by to bol chlapec, tak s ami to zda uzasne prakticke a super a ak dievcatko tak tiez aj ked menej prakticke, ale mile 😵
anjelok, nicol, super, ze ste si uzili, ako decka spolu? zabavili sa?
kety, to ma velmi mrci s tym CT, to je fakt najhorsie uz byt pripravena a potom znova to cakanie 😠 a nech ste rychlo fit
Evka uz pisala, ze sme sa stretli. Emka je straasne sikovna. Normalne som enchapala, aj farby pozna 😲 perfektna je, rozprava pekne, krasne stihle vysoke dievcatko, norko s katkou taky pupkaci pri nej 😀 Norko nepozna farby, ani nerecituje, ale dokaze perfektne struhat jamky na licach na blondyny 😀 Nasu eviku normalne "zral" dokonca dostala aj pusu a to prosim ja dostanem len obcas a napr. moja mama alebo sestra este to stasie nemali 🙂 Prihodim nejake foto, kocky su zlatucke mala aj velka 🙂
Este vlasky som chcela, no u ans ako u anduly, strihame casto precasto ...

basika
19. feb 2010

misi - vitaj z okružnej jazdy zasa doma. Tak Norko vie ako má zapôsobiť.

andul - v tom strese a vyčerpaní som aj zabudla pochváliť domček...už nech ste v ňom

ja som od včera nasadila Chamomilla vulgaris a to chamomilla na zuby... a vulgaris na jej vulgárne správanie voči starkej...nechcem zarieknuť...ale..ani to nejdem písať..radšej

andula30
19. feb 2010

Bas si ma pobavila s tym vulgaris 😀 Misi vitaj 😉 Ako vidim chlapci zacinaju za babami behat v skorom veku aj nas Simi ked vidi babenku tak ide za nou ako mucha za h... 😀 Chlapcov a chlapov si tolko nevsima. Vdaka vsetkym este raz za pochvalu kreje to pri srdiecku ze nie sme jediny komu sa to paci 😉 A take ze poznat farby a recitacie 😀 😀 😀 my sme nadalej partizani 🙂 Vcera som pisala s kamoskou cakala druhe babo dvojicky potratila a ani to neposlali na histologiu takze ani pricinu nevedia 😝

basika
19. feb 2010

tak to je dobré znamenie, že vám chlapci pasú po ženách... lebo keby po chlapoch... 😖

recitovanie a básničky sa aj Livke páči. Ona "recituje" takým štýlom, že dopĺňa slová v básničke. Ja hovorím a ona posledné slovo vo verši, alebo niekedy už aj jeden verš povie...

"hopi hopi za rieku
padla šuška zo smreku - pada šuška zo seku"
atď atď.

je to milé

janca704
19. feb 2010

Ahojte, aj ja sa ozyvam po dlhom case, ale poctivo citam.

Chorym prajem skore uzdravenie.
KETY, ta Kubkova choroba a teda ziadne CT ma mrzi, zas dalsi cas, co musis cakat, co to prinesie ☹ Ale verim stale, ze bude vsetko ok.

WELLNESS vikend tesim, ze sa podaril 😵

LUDKAR - gratulujem k chlapcekovi 😵 A verim, ze ta drobna deprivacia ta prejde. Priznam sa, e ked nam v 15tt povedali, ze to bude chlapec, trosku som bola sklamana, chcela som dievcakto rozkosne ruzove 😅 , ale ked mi potom na chodbe muz povedal, ze "boze, budeme mat SYNA", zacala som ho milovat a milujem ho najviac na svete a ze by bol dievcatko, si fakt neviem predstavit 😅 Ono su to tie prvotne pocity a prejdu a hlavne aj tak bude, aby bol bracek zdravy 🙂 🙂 🙂

RECITOVANIE - my nic take 😅 A ked sme videli Naty od Anamor 😵 , padla mi sanka, Naty neskutocna, uzasna. Ale zas partizani nie sme 😀 Dnes mame v repertoari dve nove slova - zajo a opica 😀 😀 😀 A tak je do kazdy den 😉 Ale neriesim, rozumiet rozumie a nakeca sa v zivote este dost 😉

ANDUL - krasny domcek, ta kupelna 😵 😵 😵

KRASNY VIKEND

kety80
19. feb 2010

ahojte 🙂
dnes sme boli u dr. s obidvoma kika uz vyzera byt v pohode a kubko ze zapal nema crp. negat. tak len nam dala ine kvapky na kasel a v pondelok sa mame ukazet tak dufam ze uz to bude u obchoch ok a dakujem ze na nas myslite snad to uz budeme mat aj my coskoro za sebou 😉
ludka - tiez si myslim ze je to prakticke mat dvoch chlapcou ale ked som ja cakala kubka tiez som v kutiku duse tuzila aby som mala parik 🙂
no a co sa tyka recitovania ja som vdacna ze aspon nieco povie ale zacina sa snazit vsak ono to pride az ma bude hlava boliet 😉

anamor
20. feb 2010

ahojte,
davno som neprispela a zabudla na vsetko na co som chcela reagovat, akosi hekticky zijeme, kiahne stale nemame, doma tatina na marodke, uz je po... takze tak vselijak. 😒
Karneval za nami,skvele bolo.
aaaaaaaa po dlhej dobe sme videli Davidka s Jankou, boli uzasni... Davidko je velky fesacisko, pridam fotecku a tie vlasky mu mozme zavidiet, a spolupraca so spievankovom nemala chybu, to naty sa nechyta /aj ked uz zacala trochen / .... bolo super, az na nasu malu utocnicku, co utocila! /ach jaj.../ som si vsimla ze ked je jeden na jedneho mala si trufne, v dave je individualista a je mila, takze kolektiv v materskom centre a masove stretka u kamosiek zvladame 😉 .
kety vidim, ze vies o com hovoris, ja v poslednej dobe stale castejsie pouzivam vetu, bud prosim ta chvilu ticho 😉
no jo, je po mame ukecana co uz 😀 , /mala co zdedit/ pri vcerajsom rannom hokeji nas ocinko okrikol:baby mozte byt chvilu ticho, az mi smiesne bolo, uz je to tu! 😅 🤐 Uzivajte si to ticho kym mozte 😎 aj ked je to take skvele obdobie, vela sa nasmejeme... napr. dnes mala v mandarinke kostku a zahlasia: mami pozri oriesok 😀 /v zivote oriesky nejedla, ale vie ako vyzeraju zjavne/
A dufam, ze kubko bude ok, nech uz mate hlavne po tom.
Bas dufam, ze aj u vas bude vsetkook a lepsie ☹
a este a k pohlaviu druheho mimca... priznam sa ze mne je to jedno,aj pri prvom bolo, ale akosi som mala tusaka ze to bude baba /a chcela som dievcatko to je fakt/, aj ked nikto tomu v mojom okoli neveril, okrem ocka, ze ten ine necakal. A ak druhe bude /co dufam, ze bude/ tak mi to je jedno, vsetko ma svoje plus a minus, dolezite je zdravie /to vieme kazda/, ale jasne parik by potesil 🙂
Buduci tyzden mame zapis do skolky, teda po prihlasku ideme, ale osobne musime, uvidime...
tak a idem na tie fotecky,aspon par.

jani pekna prihoda s tym pohlavim, nostalgia ma pritom prepadla 😵

kats
22. feb 2010

babulky vcera zacalo kraaasne slnecne pocasicko a dnes pokracuje 😵 😀 takze vsetky hnusne choroby prec 😠 aby ste mohli behat po vonku 😉
pohlavie 😅 mozem teraz zamachrovat ze od zaciatku sme pracovali na dievcatku a cely cas som hovorila o sestricke 😀 no sanca bola 50na 50 😀 😀 hlavne nech sa v poriadku narodia a su zdrave 😉
romi mas super sasulu 😀
vlasy ma a aj strihame.. ale netreba kazdy mesiac 😅 tak raz za stvrt roka staci hodit dohola 😀
matus keca ostostest... opakuje kazde slovo, vety este nic, niekedy aj slova su len skomoleniny ale zato ma svoje chvilky ked si len tak povreskuje a vydava vselijake zvuky a to ho tiez uz ucim pssst ticho 😀
kety s tym CT to je teda na nervy zas cakat 😒

kats
22. feb 2010

romi vsetko najlepsie k zajtrajsim meninam 😉 (zajtra na to urcite zabudnem 😅 )

misanik
22. feb 2010

Ahojte,
tak som sa dostala k slubenym fotkam : https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
kats, no u nas snezi 😠 a choroby asi vo vzduchu, lebo od soboty aj sopli
par dni tvrdej driny a recitujeme kom kom kominar 😵 teda dokoncuje slova na konci versa 😵
ozaj, pokazila sa nam vysielacka pred mesiacom, tak sme odnisli reklamovat, ale vela som si neslubovala od toho, ved uz mala skoro 2 roky, ale uznali nam, tak sme kupili novu, uz digitalnu a este sme 5 eur v pluse 😵
kocky, manzelom budu robit v robote,a elbo si budu robit doma danove priznanie, je mozne si tam uplatnit odpocitatelnu polozku an manzelku ak ej an rodicovskej, vraj o tom vela ludi envie a enziada to, tak len pripominam ci to niekomu nepomoze. Podrobnosti velmi neviem,a le mame tu tusim aj kocky zbehlejsie v problematike ucto a miezd a tak... 😉