Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

andula30
23. mar 2010

Ahojte
Misi uraz 😝 papulovanie nam nehrozi kedze nerozprava ale mama ma tiez odmieta volat kde kto je mama len ja nie 😀 Eviku drzim prsty, dopadne to dobre ved musi nie. Leni ekzem 😝 Aj kamoskina mala ho ma plus alergie na rozne jedla /cokolada rozne druhy ovocia.../ je januarova a pekne sa vzdy opyta ked je niekto nieco da ci to moze 😉 Apropo urazy nase dieta pravdepodobne chytilo horucu platnu na sporaku a ani necekol len vecer ked som ho kupala tak som mu pozerala co to ma naruke najskor som myslela ze nejaky ekzem ale potom sme na to prisli ze to ma popalene a na nicom inom sa popalit nemohol uplne vsetky brusky na prstoch opalene az do krvy a ani necekol a inokedy len tukes a ruci ako tur.

kats
23. mar 2010

andula 😕 simi je aky partizan - chudatko male 😒 to muselo riadne boliet ...
misi tak ste mali tiez soky 😒 hlavne ze sa to zahoji 😉
matus ma nos zahojeny a odfarbeny, len par mini jazviciek pod nosom a na nose... ved je chlap 😉
respekt... no sice ma vola mama ale stale ma posiela 'pec' a on 'sam' jasne ze sa vie poriadne odut ked nie je po jeho 😀
Evi ako ta poznam - diplomovka bude na A+ a statnice rovnako 😉 😀
livka je teda sikulka s cikanim 😵 na kakanie musi veeela veeela pit a hlavne tie stavicky....
ja som si dnes dala grci den 😅 matus mal od soboty tak sme sa super par noci vyspali 😝 este cakam kym to chyti martina a sme za vodou 😀

vs3
23. mar 2010

Ahojte babulky, tak sa po asi aj viac ako sto rokoch hlasim 🙂
Som pozerala kam som sa to dostala, a to nova verzia 😅 , len si musim zvyknut 😉
Musim si vas precitat, vobec niesom v obraze, a teraz to krasne pocasie maly by len po vonku a po zahrade behal, a co len maly aj ja 😀
Brusko uz rastie, malo by to byt tentoraz dievcatko tak som velmi zvedava 😵 Maximka nam zoberu od septembra do skolky aj na to som zvedava, ale snad bude dobre velmi sa tesi za detickami a uvidim aka bude mala , by som ho tam davala aspon na pol dna. Maju podmienky musi vediet rozpravat, s cim on problem nema davno 😀 , nesmie mat plienky na com sa pracuje krasne sa pyta na nocnik este to poriesit vonku, ked bude teplucko a musi sam pit z pohara aj to sa v lete nauci 😀
Bude tam asi najmladsi, ved uvidime, ale teska sa zatial velmi.
Babulky chcela som sa vas spytat, maju aj vase deticky niekedy take stavy, ze odhanaju niekoho, ty bez prec a nemozu sa na neho ani pozriet?? Nas to ma poslednu dobu na babky a dedkov, no vobec neviem ako reagovat 😕 mu vysvetlujem, ze sa to nesmie, lubia ho, su to kamarati, no nic nezabera ale som si vsimla, ze to teraz najma na ludi, ked sa snazia velmi ziskat jeho pozornost, prejde to dufam, ale kedy ?
Kats pozeram ze ti svieti krasne cisielko, to tak ubehlo? 😵

efcso
23. mar 2010

ahojte,

veronika vs3, ty si kedy stihla za mesiac byt v 19.tt???? 😲 prudko zavidim. moj drahy manzel vyhlasil, ze naco by nam este jedno dieta bolo ☹ ☹ ☹ ☹ ...

verulka, ako ronusik, uz si zvykol?

eviku, ja suhlasim s kats, ze urcite zvladas...

leni, tusim s tym prispevkom je to tak, ze ked ides do roboty, vyplatia ti (myslim) 25% zvysneho rodicovskeho a potom ti budu preplacat vydavky za jasle, ale len do vysky rodicovskeho. ale pre istotu sa spytaj na socke.

vs, pytala si sa na odmietanie. olivia teraz odmieta romca, ale nie nejak uplne, len ak si ma vybrat, ku komu ide, tak ide ku mne. dnes ho aj odtlacala. je mi to hrozne luto, lebo chudak cely den nie je doma a tesi sa na nu a ona takto... 😒 neviem co s tym.

ta som sa chcela spytat na strach. olivia ma panicky strach z husli 😅 . minule som po 400 rokoch vybrala a ked som ich ladila, praskla struna a upozornila som ju, ze bacha. odvtedy chodila okolo nich a stale ukazovala, ze huslicky, huslicky a ze bojim. potom presla k postoju, ze okolo nich uz ani prejst nechcela len plakala a plakala a ze bojim bojim. neviem, co robit. ukazovanie, ze huslicky su v poho nepomaha... a odo dnes sa boji uz aj krav. hlavne buciacich 😀 😀 😀 . vsetko ostatne je v pohode, kon rutiaci sa na nu je uzasna vec, ktorej trba dat travicku do papule, prasiatka a chrobaky a pes vacsi ako ona, vsetko v pohode zvladne, len tie husle a kravy. 😨

jo, cikajucim mimo plienky prudko zavidim. aj kakajucim. olivia vsetko popiera. pyta sa stale, ale nic nevyprodukuje, kym jej tu plienku nedame. tesim sa na leto.

a pocasicko mame krasne, blato nam vyschlo, kvietky nam vykukli, stromky mi susedia popilili... no uz len kvety zasadit a cakat, ci sa nieco ujme, pri mojich zahradnickych skusenostiach 😀

eviku78
23. mar 2010

ahojte kocky.
no veronika vitaj stratena. 😉 aj tebe pekne pribudaju tie tyzdne. 😎 a inak myslim, ze podobne stavy maju skoro vsetky deti. niektore inteznivnejsie a ine menej.

basika, to je super, ze livka uz takto bezplienkuje. u nas sice dnes poobede bola sucha plienka a vycika sa do zachoda, ale len ked ju tam posadime. sama sa zatial nepyta. ale verim, ze aj jej cas pride. 😀

my sme dnes vyuzili, ze tu mame babinu a skocili sme si do saunicky zakoncit sezonu. 😎 😀
a stihli sme aj protetiku a kupili sme jarne boty, tenisky a gumaky. 🙂

andula, chudak simi. au, to muselo boliet. ale aky vie byt hrsdina ked chce, ani nemukne. 😅

kati, pekne sa zotavujte. 😉

verulka
23. mar 2010

cafte,
eviku, jedeeees 😉
basika, parada 😵
u nas peklicko vselijake, uz sa sice na 90%pyta krasne ako predtym, len cez den nespi a v noci nedava moc viac ako hodku vkuse 😖
andula, ja by so si to s tebo uvymenila 😀 ja veci okolo byvania praveze voobec nemusim 😝 😀 ale budem musiet..
veroni, Ron je profi odmietac 😀 on pravidlene odmieta roznych ludi- bud vsetkych, alebo aspon 80% nejako to neriesim, hlavne ho nenutim, aby isiel k niekomu ku komu nechce 😉
leni, nech sa ekzem rychlo zlepsi..
misi, respekt a ucta je o inom 😉 on iba pekne zistuje co sa bude diat, ked povie iste veci, kde su iste hranice 😉 mne dnes ron tvrdil, ze sa vola veornika aja sa volam kakino 😝 a mamina prec je signal, ze sa chysta robit, nieco co sa nema 😀

kety80
23. mar 2010

ahojte 🙂
tak si uzivame teplucko a piesok je tiez u nas na prvom mieste a teraz sa nalepil na to odrazacie auto to musime stele brat zo sebou len viac mu ide cuvanie ako dopredu no nasmejeme sa 😀
anjelok .-to mas super s tymi jaslami a ten ekzem sa snas vylieci rychlo ;-
vs3 - super gratulujem k dievcatku tak si to uzivajte zatial 🙂
andul - no simi je statocny chlapec to kubko by rucal ako paviam
no mi s tym odmietanim zatial problem nemame on by isiel asi s kazdym je velmi spolocensky az moc ale ked ho nieco stve tak sa hneva asi na vsetkych 😕
verul - snad bude ronko v poriadku a rychlo si zvykne ked sa uz pyta na wecko tak asi je to na dobrej ceste

anjelok
23. mar 2010

jeej veroni, tak super spravicky 😵 gratulujem k babulke, meno uz mate? som zvedava 😅 a drzim palce, nech sa to maximko vsetko pekne nauci, ale je to sikulka, tak urcite. inak sa cudujem, ze ti ho tak skoro vezmu. u nas nie je sanca, preto som to musela riesit sukr. jaslami. okrem toho, neviem, ci by natalka do sept. zvladla vsetko to, co pozaduju. takto aspon nestresujem, bude v jasliach, tak moze byt este babo 😵 ale tiez cez leto planujem oducat od plienky. len este neviem ako 😅 teraz uplne neguje zachod, akonahle ho spomeniem, uz kruti hlavou, ze nie nie a pyta plienku.
co sa pytate odmietania ludi alebo strachu z niecoho, natalka mava tiez take obdobia a moja rada je len, ze to prejde. samozrejme, ze som aj vysvetlovala, ale v tom momente nepomohlo...napr. odmietala dedov, teraz v pohode, bala sa, ked pes stekal, teraz za nimi uteka..proste to vsetko preslo, aj ked asi nie navzdy 😅
ef, natalka bola tiez dost mamina, tak som potom zaviedla tvrdy rezim, juraj s nou musel travit viac casu, mali spolocne aktivity, napr. plavanie (chodil s nou do bazena on) a cuduj sa svete, od urciteho casu ako pride juraj domov, uz len tatom tatom (vsetko chce len s tatom) a ja som vzduch 😅 co mi vyhovuje, ze mam trocha slobody potom.
a s tym babom, to ma mrzi, ze romco takto..mozno si to este rozmysli,ci nie? 😒 a ty by si chcela druhe?
co sa tyka respektu, ja som spokojna 🙂 ..a vola ma mama 🙂 a juraja tato 🙂

misanik
24. mar 2010

ahojte,
veronika, krasne cislo, fakt to tak leti. Gratulujem k dievcatku. Maximko sa urcite vsetko nauci, super, ze ti ho vzali do skolky. U nas tiez bez sance pred 3. rokom...
efcso, norko sa tiez striedavo boji niecoho, vzdy to prejde. Nedavno sa bal aut. Aj zaparkovanych, uz to preslo. A odmietanei romca isto prejde, skus ich enchat osamote viac. 😉 U nas sa vela zmenilo co chodim do skoly a mato je sem tam s malym cely den sam 😉 aj mato kadeco pochopil, aj ekd ako to nasa jankapo pekne nazvala, ja im spravim all inclusive a on je len animator, aj tak to ma nieco do seba si to skusit s dietatom sam. Prospieva to ich vzajomnemu vztahu velmi.
Odmietanie sme nemali, ale myslim, ze lenka ma pravdu to stale je len obdobie a prejde.
Ja som to myslela zo srandy s tym respektom, ale pravda je, ze ked s tym pokrykovanim misa zacal, tak sme sa na tom bavili, tak jasne, ze to robi... 😝 teraz to bude chciet nejaky cas aby s tym prestal. Ale zasa ma take roztomile zoznamovacie tendencie. Ked vojde na ihrisko nove dieta, hned k nemu pride, poda mu nieco, vacsinou dajaku blbost co nasiel na zemi, napr. skalku, povie paci sa a ukaze na mna a tak peke oznami dietatu "toto je moja mama" 😵 no zozrala by som ho vtedy. Na ihrisku stale zbiera smeti a odnasa do kosa, je velmi poriadkumilovny, ostatne maminy ho volaju ekologicky aktivista 🙂 Ja som taka stastna, ze uz je teplucko, uplne zboznujem tieto dni 😵
andula, ja odpadnem zo simiho, ved to muselo ako boliet 😲 on je teda hrdina 😉

basika
24. mar 2010

ahojte,

kats - tie grcky, nech rýchlo idú preč

vs - odoháňanie- to máme aj my....trvá to už dosť dlho Lívia to ešte komentovala že bude dotyčnú osobu "kopkať" "biť", zväčša to ale robí mojej mame a ľudom z rodiny čo sa jej "pchali do tváre" reagovali sme rôzne od situácie aj upozorňovanie, aj plakanie (akože obeť plače), od zahovárania ale najlepšie je ignorovanie. V čase keď bola Lívia chorá, tak normálne mala až hysáky, keď prišla ku nám moja mama. Vtedy som hovorila mame, že keď príde, nech si ju nevšíma ani sa jej neprihovára nič. Lebo zväčša hysák nastal až vtedy, keď sa jej mama prihovorila. A pritom mama jej nič neurobila. Toto si vyžaduje len čas. K cudzím to nerobí, len k blízkym rodinným príslušníkom.

odplienkovanie - veru , teším sa z tohto pokroku, nečakala som, že to tak rýchlo pôjde. Lebo ona na nočník sadať nechcela vôbec aj som kúpila nový. Chodili sme zo zvyku ráno dlho na redukciu a počas dňa občas. Ale zobrali sme si zvyk, že ráno vždy. Dosť sme tam čítali jej obľúbený časopis, to bola motivácia. Ale vyše 3 mesiacov do záchoda nič neurobila. Kedysi dávno sa vycikala a vtedy ako začalo člapčať, tak sa akoby zľakla a od vtedy tam necikala. Len ja som to tu už písala, že keď mala plienku ona si všetko uvedomovala, kedy ciká, lebo chodila pod stôl. Veľakrát odišla z pred televízora a išla sa tam vycikať. Tak som potom začala robiť tak, že som jej nedala plienku a hovorila som jej, nech sa pýta, lebo nemá plienku, aby nemala mokré punčošky. Zo začiatku mala nehody taký 1 deň a na druhý už menej a menej..a poviem, 3. deň sa už pýtala.
Teraz keď sa vyciká a vypýta sa, tak ja musím zatancovať tanec domorodcov. 🙂 a.. tešiť sa, tlieskať... huraaaaa, si jednička a pod.

ef - strach, no Lívia bola od malička bojko všeličoho sa bála, ale už je to neporovnateľne lepšie. Ja by som husle odložila z jej dosahu a nechala tomu čas. Niekedy veeľmi ťažko indentifikovať čo sa v tých hlávkach našich detí odohráva. A kravy bučiace, to niet čudo že sa bojí, keď je človek blízko a zaručí krava, tak niekedy aj dospelý človek by sa pos*al od ľaku. Lívia sa tiež bojí kravy v maštali (ale nečudo, kde sú čierne steny zasraté a tmavo je tam) ale vonku sa nebojí.

ja zasa teraz riešim hysáky a nespolupracovanie na chodníkoch, kedy sa musíme držať za ruku, kvôli premávke. A to je niekedy problém. Takže zatínam zuby riešim operatívne podľa situácie, ale priznám sa, že ma to niekedy riadne vyčerpá.

basika
24. mar 2010

uf som si teda písla

andul - no tak Šimi je ozaj partizán, ani boľačku neprezradí, správny chlap

misi - Norko musí byť podarený.

verulka
24. mar 2010

misi, to je presne ono- akonahle sa na hocicom okolie pobavi, mas na dlhsiu dobu o zabavu postarane 😀 aj nase fekalne obdobie- vsetky pesnicky obsahuju kakino a kakat, lebo velkacov to uzasne zabava a ronko im robi saska 😠 uz sa nesmu smiat, ked robi blbiny, ale nie vzdy sa to zvlada 😉

andula30
24. mar 2010

Je Verul ma fotku 😉 , ale ja nemam neviem preco my ju ten novy kon vymazal, ale mam peknu fotku a sa mi aj zda ze som tam krajsia ako v skutocnosti tak neviem naco to menit 😀 No vdaka baby za pochvalu partizana ale ked som mu to nasla vecer a kym sme pochopili co to je bolo mi vseliako 😝 Ozaj baby Simimu sa zacali supat dlane /myslim skor ako si spalil!aj na nozickach som si to vsimla co mu mam na to dat?

eviku78
24. mar 2010

ahojte babizne.
tak som si dodskocila od diplomovky a dala som si vybrat 6 znamienok. 😝 lebo emmi mi do nich stale srkabe, az som sa bala, ze mi ich oddrapi. ked mi pichla lokalku, tak som nic necitila, len smraduuuu ako ked sa prasa opaluje. 😀

miska, presne tak je to aj u nas. od kedy sme zacali s prikrmami a zacala som chodit do skoly, tak si s tatinom uzivali svoje chvilky. 😵 maju aj svoj ranny ritual a ziadne odmietanie u nas nie je. nastastie. ale ef myslim, ze to prejde aj u vas. akurat, ked sme sa vratili z nemocnice, tak som ju musela len ja uspavat, lebo kricala "tatiti peč". ☹

bas, aj emmi chodi cikat a kakat pod stol. 😀 to je nejako vseobecne oblubene. 😉

miska, ekologicky aktivista. 😀 😎 a s tym uvitanim novych deti. 😵

basika
24. mar 2010

eviku - Lívia už nechodí cikať ani kakať pod stôl, ako začala cikať do záchoda...tak pod stôl už nechodí, kakanie urobí tam, kde to na ňu príde, ale tiež má snahy ísť na Wcko..ale kvoli tomu, že je tvrdšia stolica...jej to až tak na tom Wcku nevyhovuje...príde aj to

kety80
24. mar 2010

ahojte 🙂
dnes som mala super den vytocila ma jedna tetka bola som s kubkom vonku potom sa zacal jedovat tak sme isli domov asi uz bol unaveny no v kocari my spravil hysak ako hrom 😝 a ta tetka mi povedala ze mam s nim ist k dr. aby mu dala tabletky na ukludnenie ze to nieje normalne no bola som vytocena 😠 hned ako odysla tak sa kubko ukludnil ja to nechapem ako keby tie zeny zabudli ze mali deti no pripadala som si z jej vycitiek akoze som mama ktora nezvlada svoje dieta ☹
eviku - super ze si dala znamienka von ani mna to nebolelo len ked prestala ucinkovat injekcia tak to stipalo 😔
misi - aktivista no mile 😀

efcso
24. mar 2010

cafes,

otec&dieta - u nas tazko ranny rutual... som rada, ze vecerny - kupanie a umyvanie zubadiel, oblecenie do pyzi a podobne stiha. ani to nie vzdy... tazko sa hlada cas ked romco jednoducho nie je doma a ked je, mame tolko roboty na dome, ze az. ada andula vie presne o com tocim.

nemilovnici psikov necitajte - je to dost zdlhave a kto nema milacika zviera, nepochopi asi
my sme mali dnes hrozny den, stratila sa nam chessinka. boli sme vencit v poli a zrazu jej nebolo. (ako vyslo slnko, len sa to tu hemzi zajacmi a ktovie cim este a ona duricka zajacov...) no preplakala som vacsinu dna, vo vsetkych okolotych dedinach som bola, mala som tam ludi, vyhlasovali sme ju v rozhlase, ak by ju niekto videl, hrdlo som si vykricala, presla som snad 10km peso a 100 na aute a chessy sme nenasli! az o 17.00 (rano od 10.00) ju suseda zbadala na poli (my sme ju hladali autom po okoli) a musela ju doniest domov na rukach, lebo uz nevladala. po dokladnom prezreti som zistila, ze ma osuchane a na neiktorych miestach az poopadavanu kozu na labkach, ale nic ine jej nie je. behala dokopy 8 hodin, takze je unavena a zajtra asi nebude vladat ani vstat. trochu sa boji, ale dufam, ze to jej tou unavou. no a na zaver som pozvala vsetkych tejto akcie zucastnenych (3 deti a 4 dospeli) do krcmy a mali sme super vecer.

hysaky nie velmi pozname. akurat, ked ju chcem zobrat od susedov.

kety - mila teta. ani neviem, co by som jej povedala, ale asi by som len stala v nemom uzase na nu cumela, ci prisla z marsu...

este som asi chcela kadeco ine okomentovat ale kedze som emocionalne totalne vycerpana ani mozog mi nefunguje (ani na tolko ako zvycajne)

verulka
25. mar 2010

kety, neries...nad takymito vecami sa treba povzniest 😉
andul, novy kon mi tu fotku odniekila nacital sam iniciativne 😉
evi, kde si si dala robit znamienka? ja potrebujem ale len 2..
ef, ona dojde na caro tatina.
mam nove vlasy 😀 ale nemam fotak (sme cez vikend stratili 😢 )
ef, s chessy- hlavne ze to dobre dopadlo 😵
iked ja som z opacnej strany barikady 😉 mne nasich pes rozkusol uplne novu kozennu bundu 😠 ☹ 😢 🙄

anjelok
25. mar 2010

ahojte,
kety 😲 neskutocne 😠
ef...chuuda chessy, esteze sa nasla 🙂 ja by som aj privitala, keby nasa nancy nenapadne zmizla 😀 😕 😅 😨
tak vidim, ze novy konik dobre funguje, andule popravil facelift a verulke nahodil foto 😀
andul, to supanie podla mna staci premastovat. s nejakymi mastnejsimi kremami. skus modru indulonu alebo nieco podobne, co maju v norsku 😔

anjelok
25. mar 2010

miska ked pises o norkovi, tak ja si ho normalne predstavujem a smejem sa..musi byt podareny 😀
natalka ma tiez take svoje, ze sa kolkokrat nasmejeme. napr. ked pride muz domov, tak mu ukazuje a hovori, ze si ma vyzliect bundu, topanky, ciapku a az potom roztiahne ruky, ze ho ide privitat 😀 alebo vcera jej hovorim, ze idem vysavat a ona ze nie, pytam sa, ci ona bude a ze nie...tak kto potom povysava? natalka ze tato 😀

basika
25. mar 2010

ahojte,
efcso - foto som ráno kukla na titulke, Olili má rada spoločnosť očividne. Akcia "hľadá sa Chessy" ozaj napínavá a záver bol happy, ale verím, že to psychike dalo zabrať.

stále neuvažujete, že by sme išli do súkromných tém?

anjelok
25. mar 2010

basika ja som za...len kto ju zalozi? navrhujem misku 😀

basika
25. mar 2010

však ja by som sa tiež podujala....lebo zrejme to vyžaduje aby ten, kto to založí pol každý deň na MK aspoň zo začiatku...aby sa tam mohli žienky presunúť

enajka
25. mar 2010

ahojte hlasim sa po 100 rokoch
efco som rada ze sa chessy nasla nakolko mame hafana viem si predstavit co by som prezivala.
eviku drzim paste aby diplomovka dobre dopadla a statnice tiez.
anjelok som ani nevedela ze ides do robotky a ides na stary flek alebo si nasla nieco nove?
verulka chceme vidiet foto s novym image 😀
ja pravdepodobne idem tiez od juna naspat do prace, povodne som chcela si este uizt leto no pri dnesnej situacii s pracou na trhu nebudem radsej spekulovat a vratim sa na stare miesto.Mame novinku konecne spinkame bez dudla tak sa tesim prebehlo to celkom hladko.Takze uz nas cakaju len plienky ale to vidim asi na leto.
kats a ty ako to zvladas? pomaly ides do finale maly by sme dat este rychlo stretko vsetky blavacky kym sa nerozutekame do prace a katka neporodi 😀

efcso
25. mar 2010

ahoho!

verulka, tusim si teraz mozes aj taky album spravit, aby ti ini nevideli fotky, teda taki, ktori nechces aby videli. no a svokrovcov pes je aktivista - zi a nechaj zit, tusim mali teraz niekde propagandu proti kozakom! 😀 😀 😀. ano podla mna vsetci psi maju svoje obdobie nicenia- my sme vo veku 10 mesiacov mysleli, ze ju vyhodime na ulicu, kedze znicila vsetky kable v dosahu. za obet padla nabijacka, mys, kabel k telke, kabel na modem ku kompu, niekolko znackovych zabiek, moje svadobne topky a svadobne dvd. ale predychali sme, verim, ze aj ty predychas. a koza ozaj nei je in 😀 😀 😀

norka si aj ja stale predstavujem, ked ho miska opisuje.

verul vlasy nafot do telefonu a hod do kopmu, som zvedava. ja mam susedu kadernicku, tak mam o problem menej.

ste tu pisali, ze ako vas volaju - ja som jedine maminka a romco je bud "tatonko" alebo "omanko", to podla toho, cis i mysli, ze to hovorime chessy (pre nu je omanko) alebo pre nu - oliviu... ups, uz som aj ja zamotana. mna minule presviedcala, ze ona nie je ziadna olivia, ale "uska" (suseda linduska) a ze roman v robote cika a kaka. a potom sa zacala brutalne smiat, ze aka je ona ultra vtipna 😀 . ma fantasticky zmysel pre smer, vzdy vie, kade co je, presne vie aj z domu ukazat, kde sa chessy stratila, kde boli v ten den zajace a kde chodil traktor...

andula30
25. mar 2010

Ahojte aj ja pojdem, ale asi fakt treba zakladatela 😀 Efcso 😝 😝 😝 zajace 😝 😝 tiez som nasho Bendza tak raz nahanala uz som sa s nim aj v duchu rozlucila, ale tiez to nastastie dobre dopadlo a preto viem ako si sa citila 😝 😝 A fotky 😲 Verul fotak aj bunda isto potesili 😝 😝 Leni aj u nas byva ten vyzliekaci ritual ale nas tato musi ist az do hola 😀 😀 a veci hned dat do pracky a SImi nachysta prasok avivaz a potom ju slavnostne zapne 😀 😀 /aby ste si nemysleli ze my sme nejaky uchylny tak nas tato chodi z roboty velmi spinavy smrdlavy a hlavne okakany preto do naha 😀 😀 a preto hned prat, lebo by sme pokapali 😀 😀 / A tiez pouziva na vsetko tato co som ho naucila tym, ze vzdy ked som nieco nevedela alebo nechcela urobit tak som mu povedala ze to neviem ze to urobi tato a teraz akonahle nieco nevie tak povie tato 😉 a na to supanie davam tu indulonu ale supe sa mu to stale.Kety 😝 😝 taky mudry ludia zvyknu mat doma poriade kvietky 😉 Eviku kde akym sposobom a co to stalo??Aj ja sa chystam ale stale neviem ako lebo dost toho a nerada by som si brala znamienkovu pozicku 😀 a na druhej strane tiez nerada zadara ale s vyrezanym kusom koze 😉

misanik
25. mar 2010

Ahojte, ja som len prisla napisat aka som uplne uzasna a sikovna 😀 Mam tu dnes kamoskynko syna prvy krat, musela ist k lekarovi. Ma 14 emsiacov a je take zive striebro, ale velmi ukrycany a uplakany. Mam ho tu od obeda, kamoska beha po lekaroch. Norusa somdala spat a oli mi ostal hore, lebo spal dopoludnia. Tak som popri nom navarila pre deti aj pre nas, a o 14.15 som ho dokonca uspala. Ani raz nezaplakal a to sme vsetci typovali, ze bude plakat od kedy kamoska odide az kym sa vrati 😵 😵 Uz som sa aj naobedovala a konikujem. Normalne nechapem ako skvelo to vypalilo, som sa dost bala.
Ste zlate, ze si predstavujete.
Ef, ten zazitok ☹ hlavne, ze sa nasla. Nam raz usiel havko ale nasiel sa mrtvy, na ten den v zivote nezabudnem. 😔
Eviku, ja by som chcela vediet presne to vsetko co andula ohladom znamienok 😉
Basika, zaloz prosim tu skupinu. Ja by som kludne zalozila, ale ja chodim casto aj an tyzden prec dke nemam net a enchcem vas tak blokovat. 😉 Teraz sa blizi leto, tak chcem byt viac u nasich znova 😉
Dnes nasil norko v kupelni moj depilator, pochodil si s nim hlavicku a vyhlasil "noro ucesany, mam pekny" mam pekny znamena som pekny. ked mu obleciem neico co s amu paci pride k zrkadlu a vyhlasi, noro ma krasny.
leni, to bolo zlate s tym vysavanim 😵

andula30
25. mar 2010

MIsi hor sa na druhe dieta 😀 😀 a Norko moze za to za ma pekny... 😀 ?

anamor
25. mar 2010

ahojte kočky, aj my po dlhej dobe, nedocitavala som vsetko, nestihacky, ste sa tusim rozpisali.
k sukromnej teme sa pridavam, aj album potom mozno bude, fotot tu mam tusim zo strechy hodenu ci co...ale celkovo nic nove, kedze na strechu som si zvykla, po pravde sa mi toto tu paci viac 😉
efco psa sme mali prihodu dokonale chapem 😉
verul bundu a fotak velka smola
lenka ide do prace? to som sa nedocitala kde?
znamienka poznam tiez, kedze som jedna z obdarovanejsich zial ☹ mam aj rozskrabane a podobne, brali mi ich uz asi dvadsat dokopy par rokov dozadu... na normalnej chirurgii a jazvy su celkom ok, na tvari na estetickej, vtedy to vyslo cca 1000/znamienko... takze da sa, len ja to tak vzdy zle znasam, ze sa moc nemozem hybat, inak bolest ani nie, skor je to o psychike 😉
miska trening na druhe skvely
andul ja chapem tu situaciu s vyzliekanim tata, nas chodi aj zo stavby taky a tiez ide do naha 😎
co my nove? mame obdobie: co robi... /knizka, ocko, babka, vlacik, lyzicka, pracka/? a kam išla, kde je? cize otazka nad otazku ktora vyzaduje odpoved, odplienkovavame, velmi sa nam darilo, no.... potom si mala postavila na par dni hlavu, tak sme len prezliekali, zjavne ma skusala, ignorovala a bohovsky sa na tom bavila 😝
inak zijeme jarne, stavebne a tak 😉
prihlasku do skolky sme podali a uvidime...
a pre malu sme maminka a ocko, pricom vie aj nase mena a priezviska, a uz vie aj kde byva a cija je, takze dufam, ze uz sa nam nestrati 😀

kety80
25. mar 2010

ahojte 🙂
baby diky asi aj na takych ludi si treba zvykat 😒 a dnes sme mali uraz kubko si chcel sadnut na stolicku len si sadol na kraj a prevratil sa nic sa mu nestalo len hrca na cele ale tak sa chudak zlakol ze sa zabudol nadychnut musela som s nim triast aby sa spamatal a nadychol v tom momente som si myslela ze si nieco zlomil na chrbte no bolo hrozne ☹ potom sa cely den vyhybal stolickam 😔 tieto urazy 😢 strasne som sa zlakla
efco - som rada ze sa vam psik nasiel my sme mali tiez psika ale uz nam zomrel ☹
misi - to bola skuska na druhe babenko 🙂
a aj u nas kubko je kubko viacej s tatom tak si aspon trosku odychnem tak sa tesi ked pride z roboty a aj na kiku ked pride zo skolky potom sa pekne hraju spolu cele poobedie 🙂