Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
6. máj 2009

bože... to je hrubica...dobila baterky..je správne

efcso
6. máj 2009

baby, no kus som precitala, ale teda vy tu idete do extremov!!! ze grc, hnacka... 😲 😲 😲 . nie je to forum o detickach?!?!?! 😀 😀 😀

moni1412
6. máj 2009

janka vy mate zajtra dokonca ten moj vysnivany koncert No name, maju 1000., tak zadara 😵 jaaaaaaaj, keby byva, blizsie, aj peso by som prisla 😀

miska rozmyslam preco si sa pytala na tie farby.... ak si myslela to na boku - to som mala este od Vianoc - na medovnicky, Dr.Oetker mal take tuby, 4 boli v baleni - super vec.

efcso aj ked forum o detickach - mam jednu otazku ktora sa deticiek netyka.....sa na nu chystam cele doobedie, no kym sa sem dostanem, tak ty ich zvozis ze co to....ved sa mame bavit o drobcoch... snad mi este tuto odpustis 😀 zacal mi rast nove vlasy, hore a ked uschnu, vyzeram ako slniecko 😖 uz som skusala aj ten novy Gliss Kur, na vyhladenie, ale ako kazdy strasne reklamovany vyrobok mi vooobec nepomohol 😒 som myslela ze ci nahodou ktosi neporadi 😅

basika
6. máj 2009

moni - ale však to dobre, že vyzeráš ako slniečko......alebo však daj si čiapku... 🙂 , no neporadím...

moni1412
6. máj 2009

basi keby si ma videla - vobec to nie je dobre..... sa mi vlnia a take kratucke - no otras 😒 a ta ciapka sa tiez neda nosit vzdy a vsade. potrebujem nejake dlhodobe riesenie 😒

efcso
6. máj 2009

moni, skus sa poradit s andulou, ona ma tusim podobny modny vystrelok na hlave 😀 😀 😀

barny
6. máj 2009

stanka ano aj ja mam šimiho 🙂 dnes extremne umrncaneho, asi budeme musiet ist von lebo je to s nim dnes otrasne, je ak to pocasie dnesne

kats
6. máj 2009

ahojte tak sme doma z poradne 🙂 som sa aj nasraral 😅
par prkotin co ma vytocili....
1. vazili ho po sediacky na vahe, lekarka ho drala za ruku a mal na sebe obrovsku lokomotivu, hegloval sa dopredu a dozadu, sestricka strelila vahu 9450 g 😠 pritom som ani raz nevidela ze by sa na tej vahe tie jazycky aspon trosku spojili ! 😠 radsej verim vahe u anjelok, kde mal aj s plnou plienkou a v bodinu 9000g.
2. mrali ho 1x co tam chodime - postavili ho k stene s metrom 😠 ze 70 cm 😠 tolko mal predsa pred 4 mesiacmi
3. ich odpovede na toto aaaaale ved je to len orientacne
4. nazor na kojenie - to som cakala ale nemusela sa so mnou rozpravat ako s debilom... no mam kojit minimlne do 3 rokov 😠 a to preco by som chchela prestat ked nejdem do prace? Hovorim, chceli by sme dalsie pomaly (a kedze som nechcela vyzniet ako total sebecka matka co uz sa chce najest normalnych 'prdavych' veci a ist na drink).... a kedze este ani kramy nemam.... nooo tak dobre ale este aspon pol roka by som mohla.... aky mam s tym problem ked uz len rano a vecer kojim??
5. ze mu varim obedy a struham cerstve jablka??? no hruuuza ved tie uzasne hotove prikrmy co je tam vsetko kontrolovane 😠 , viem ze je zasanca kupovanych ale nie som ani milionar a hlavne podla mna je blbost dieta krmit konzervou !!!!
6. boty mame zle !!! tak SANTE je podla nej zle 😠 no ale potom sa uz dako utoto ze no dobre tak nie su az tak zle
7. prsisli sme, popocuvala, pozrela hrdlo, odvazila a pichla injekciu a uz sa zberala vedla a bavila sa tam s dakou mamickou, tka som si ju peke zavola a ze mam par otazok

Doteraz bola fajn, nerobila hned paniku, no ale dnes ma total nasrala

inak u nas bol dobry tlak 😀 spal ako mimino celu noc 😀

kats
6. máj 2009

soraaaaac som sa dako rozohnila 😅

a nova ofinka je aj u mna in 😉 hlavne na kutoch mam take 6 cm vyvrtky dohora... je to faaakt uzasne jedna strana vzdy stoji dohora a druha je pricapnuta na hlave... 😀 😝

basika
6. máj 2009

kats - uf, niektoré veci by aj mne mierne naštvali...ku kojeniu, ja síce nekojím, ale rozprávala som sa s kamoškou čo ešte áno a jej Dr. na poradni hovorila, že jej má už dávať normálne mlieko, že ako matka urobila už pre dieťa čo mohla...že po roku to už nie je o výžive..ale o niečom inom..

jankapo
6. máj 2009

akoze byt v jednej osobe zastancom trojrocneho kojenia a kupovanych prikrmov 😲 bud som debil, alebo nechapem toto spojenie... 😒

kats
6. máj 2009

vies, mozno to ma nastudovane, lebo to kojenie maju propagovat a zaroven tam ma plnu skrinku prikrmov 😠 hned na prvej poradni ked som tam bola tak uz nejake vytahovala a ukazovala, som jej hned povedala ze varim a aj mu varti budem tak uz neskusala 😠
normalne mam chut sa na nu vyprd.ut
a jasne ze si spravim podla seba 😀
do kelu zo zaciatku sa mi pacila a teraz ☹

eviku78
6. máj 2009

kocky mam jednu otazku. musia mat uz teraz deticky boty s tou vnutornou klenbou?
lebo mne jedna pani v zdravotnickych vravela, ze nemusi, tak neviem.

kats
6. máj 2009

moja uzasna lekarka sa vyjadrovala len k zapinaniu ze ma byt pevne okolo clenka a nakoniec uznala ze ano aj nase boty to maju 😀

efcso
6. máj 2009

kats - hruuuuuuuuza 😠 😠 😠

evi, v mama a ja pisali, ze do 3 ci 2 (?) rokov klenba nema byt, lebo si ju same dieta stavia... vyber si 😀 😀 😀

janipo - mne sa olivia hra stale sama. najnovsie rozobera stipce, alebo ked nieco poslem romanovi, tak rychlo nesie 😀 😀 😀

moni - misky su stale na zemi. chessy zje aj muchu, ked dlho sedi na 1 mieste, takze granule nemaju sancu zistat v miske 😅 . a miska s vodou je uzasna a mokraaaaaaaaa 😀 . a pelech uuuzasny a chlpaty. tym padom aj olivia.... fuj.

basika
6. máj 2009

eviku - no ja si myslím, že áno...nožička sa tvaruje..aj klenba, posudzujem to aj podľa seba, ako som ostala doma a veľa som chodila v obyč papučkách bez klenby, boleli ma nohy, ako som si kúpila ortopedické s tvarovanou klenbou bolesti prestali...takže ja hovorím že ANO

anamor
6. máj 2009

caute,
kats mas pravo byt vytocena a ak sa ti ulavilo tym, ze si to sem napisala, nist lepsie si nemohla urobit...
zdravotnicka organizacia vraj sa zhodla na tom,ze kojenie do 2r, doteraz vraj bolo do 1,5r.

podla mna je to na kazdom dokedy kojit, preco nekojit aj ked mlieko je a pod. /cize dokinu nechapem, mamu v tomto pripade ano/Mna osobne to neobtazuje, nakolko je to len vecer, noc a rano a aj tak mi nema kto v noci zavarovat malu - to znamena ze som s nou, takze uvidime dokedy... viem ze to nie je uz po roku o vyzive, ale nemyslim si,ze tym ze jej nedavam UM /uz to slovo "umele" /kase papa mliecne/ ze jej nieco chyba... lebo obcas tu mam uz ozaj pocit, ze kto koji este je tu akoze cudny 😅

enajka
6. máj 2009

kati no som rozculena spolu s tebou to co ej za kravu?A to bola moja destka lekarka 😲 😲 uz viem preco mam nasledky 😀 😀
babulky tak ja nekojim 😀 😀 aj stastna ja smutna som no dnes dame sampus nakolko moj muz si konecne nasiel robotu stastna som ako blcha az mi slzicka vybehla a to som ho uz vcera chcela zbalit a poslat na vychod ☹ ☹

anamor
6. máj 2009

evi vraj klenba nemusi byt kym su este takyto maly vraj, lebo dole nozka je plna tukovych vankusikov a formuje sa az potom.
No preco potom mame kupovat zdravotne topanky, zdravotne znacky, v zdravotnickych potrebach, kde klemba je 😲 reklama ako vzdy. Vyber si. U mna je to skor o tom aby boli kozene a nie umele, hlavne tie najcastejsie nosene a pravda tie su vacsinou klembove...

kats
6. máj 2009

zeby bola chessy biglik 😀 voda je uuuzas a pelechy - hmmmm v nich sa dobre leziii 😀
som neodbornik o klenbe - ale podla mna sa bude sama vytvarat ked budu behat na boso po nerovnom terene, kamenoch, trave a tak.... ale ak ma niekto dedicne ploche nozky, uz mu ani klenba nepomoze 😅
mame ale botky s klenbou 😀
zase toko protikladov naraz 😀

anamor
6. máj 2009

janka enajka gratulky k tatovej robote 😉 a nellka je mudrejsia ako si myslis, ona vie ze kedy prestat, na ake UM si ju dala?

kats
6. máj 2009

romi, nie si tu vobec cudna s kojenim a ze budes pokracovat 😉 . Ja som sa proste sebecky rozhodla ze staci do roka. Nastudovala som si pre a proti este kym sa stupel vobec narodil. Som rada ze sa podarilo kojit az doteraz.
A to ze to nie je uz o vyzive 😀 bude mat vyvazenu, budem sa snazit o zdravu stravu....
Mam aj odstrasujuci priklad kojeneho dietata do 3 r.ktore asi malo nedostatok niecoho(vapnika?), lebo zuby sa lamu jedna radost...

a stymi botickami si mi to vzala z prstov 😀

moni1412
6. máj 2009

kats fuha to co mas za dr.? 😒 no ako fakt - 3 roky kojenie? to takto presne? ona za to nieco ma ked propaguje? za tie prikrmy asi aj ano....ale kojenie je kazdeho vec a takto sa do teba pustit - no mala si ju niekam poslat. no a tie prikrmy - Denisko ich ani nechcel, len domace a som aj rada. aj preto ze ako pises - miliony na to nemame a domace su aj zdravsie. to mas ozaj cudesnu doktorku 😒

enajka - to je super 🙂 s tou pracou 😉 🙂

efcso hehe, tak sa mame na co tesit 😀 no Murko neviem....ten tu bude vymnaukavat, lebo je zvyknuty sa ist napapat ked sa mu zachce, napit tiez, chuda, takto na pridel...no ale bude si musiet zvyknut. dalsi dovod preco sa nebavit s Deniskom 😀

kats a co si s tymi vlasmi robis? ci nic? 🙂

misanik
6. máj 2009

romi, ja tiez budem pravdepodobne. Ak sa mi podari odstranit denne kojenie a ostane nocne v normalnej forme, kludne aj do 2 rokov... chcem to tak a necitim sa cudne, ale uplne chapem aj kocky preco nie. Ja sa zatial z kojenia tesim (aj ked nie vzdy) a hlavne chcem pre neho urobit aj 150% na posilnenie imunity, po tom co prezil je to najmenej. A jasne, aj tak sme v ke sami bez rodiny, takze ani nemam pokusenie niekam v noci ist, ze mi ho niekto postrazi... 😀
kats, ja nemam slov. Mna by tiez poriadne nastvala ... Ad topanky, sante nam zasa napisala rehabilitacna normalne do chorobopisu ako odporucanu obuv - aj o tom si myslim svoje 😀 Urcite su dobre, ale urcit enie ejdine ... Inak ja sa velmi s mojou lekarkou tiez o kojeni a strave neradim. Ona tak akurat spusti odu na temu, ake obdivuhodne, ze som si udrzala mlieko ked bol v nemocke a ze je to na mne. Sice mile od nej, ale cakala by som uz tiez nejake rady ... Uz minule mi povedala, ze je na mne kolko kojim do dna a maly uz moze vsetko 😉 Ked som sa pytala na zavedenie lepku, tiez mi nepovedala nic, len, ze je to na mne. Niekedy sa bojim, ci o tom nemam nastudovane viac ako ona...
enajka, gratulujem k mudrej dcere aja tatkovi k robote 😉

misanik
6. máj 2009

moni, ja som mysela, ze tie figurky si ty robila 😉
a co sa tyka vlasov neporadim, aj men rastu,a el amm rovne, tak to tak nie je vidiet

basika
6. máj 2009

ešte k tej strave z pohára a doma varenej...niekedy sa mi to zdá že je to "prašť ako uhoď" pokiaľ ozaj že nevarí človek z doma vychovaného maska a vypestovanej zeleniny... lebo ak aj doma uvaríme, tak je to zväčša z kupovaného masa, čo neviem tiež ako bolo vychované a zo zeleniny ktorá tiež nevieme ako bola vypestovaná...a ak aj kupujeme zeleninu alebo masko pod pečiatkou "bio" tak to je to isté ako "bio pohárik"...nikdy nemáme 100% istotu..pokiaľ to nemáme doma vypestované a doma vychované...

janca704
6. máj 2009

Ahojte, kym som vas docitala aj sa drobec zobudil, dnes sa so spankom teda netrha, po takej noci, navyse 😠

Najprv novinka - mame 5. zub 😵

TOPANKY - ja uricte s klenbou. Samu ma po dlhsej chodzi v topkach bez klenby bolia nohy a potom vacsina topanok klenbu ma, pokial nekupujete u vietnamcov, ci cinanov 😉

MISI - fotky krasne, NORKO ma uzasny uces (aj my sme uz strihali, len vrch, lebo odstirhat kucierky vzadu mi srdce nedovolilo 😅 ) a tusim bude romantik 😀

KATS - 😠 😠 😠 Moja pedina je zasa propagatorka vsetkeho od Hipp 😒 , vselico mi uz chcela nanutit, nedala som si. Robim podla seba. Kasli na nu, aj ked viem, ze to nasralo.

KOJENIE - kym bude co, dam 😉 Necitim sa cudna, aj ked mi coraz viac ludi dava udivene otazky "ty este kojis?" 😠 . Hrdo odpoviem, ze ano 😉

A uz neviem, co som chcela 😅

Jaaaj:
ENAJKA - super, ze ma manza robotu v dnesnej dobe je uspech si nejaku najst 😉 Hned sa bude lahsie dychat.

MON, ten skoropad 😲 😝 U nas pult uz tiez davno zruseny. Teda mame ho, ale je to odkladaci priestor. Vsetko - prebalovanie, procedury po kupani, obliekanie sa deje na posteli 😉 a aj tam zdhackyyyy 😀 😀 😀

Idem, drobec sa niekde zase ovalil 😝

anjelok
6. máj 2009

katiiii som skoro odpadla, ako som to citala 😲 😲 😲 😝 😝
by som sa jej spytala, ze preco do 3 rokov, nech mi povie dovody..no a hned by som jej argumentovala. moja dr nastastie ze uplne v pohode, ze do 6 mesiacov treba, do roka je to super a po roku je to uz len plus.
topanky, akoze je to zdravotna obuv? tak nech je ticho. a tie kupovane prikrmy..by som sa jej spytala, ze ci aj s tymi alergenmi typu rajcinovy pretlak, zeler je to ok..a este aj solene niektore 😠

jani, super super, tak poriadne oslavte 😵 zajtra porozpravas, co bude robit 😉

romi co si? preco cudne? ved dost nas tu este koji. ja uz som sice nalomena, ze koncim (aj ked som planovala dlhsie), ale to preto, ze mam pocit, ze natalke uz akosi staci. uz kolko x nechce, poslednu dobu, ked sa nacucne v noci, tak ani nepije, len zuzle, tak neviem ako to pojde dalej. ale nakoniec to mozno este chvilku potiahneme. uvidime.

a vela ste toho popisali, nemam sancu na vsetko reagovat, len simimu od stanky vsetko naj 😵 ..a idem zobudit malu, lebo doobeda spala 2 a pol hodiny, teraz uz hodinu a ja nechcem v noci dalsiu 3-hodinovu zurku 😝

verulka
6. máj 2009

cafte,
katsm, ale no taaak, neries, mas rozumu dost, tak si pekne vyber.
Co sa klenby tyka, tak ja myslim, ze je to dobra vec...ale ked je moznost kamenov a nechat na bosos, to je uzasne 😀 vsetky boty ma s klenbou.
enajka, no vidis, super, ze sa mala odstavila, muzikovi gratulujem 😵
basika, podla mna to nie je az tak jedno...lebo, napr hippky maju aj sol v sebe, kadejake Ecka a celkovo, je kupovany viac "chemicky" okrem toho o povode ytch surovin aj tak nic nevieme 😉
moni- ja sa s tym borim uz dlho iked som to nepisala..mne uz pomaly dorastli tie vlasky v kutoch dost nato aby posluchali...odporucam gel titan look 😎
S tym mliekom- vyvazena strava dokaze mlieko uplne nahradit 😎 mam to odskusane.. iked nie som toho zastanca alebo tak, ale netreba sa nejako moc bat, ak odmietne mlieko 😉
jani, uz konecne vieme ako mozeme jest langose aby nam nebolo zle 😎 😀

misanik
6. máj 2009

basika, co sa tyka kupovanej stravy, rovnaky nazor ako kocky. Ja som 2 krat mala pokus mu to dat. Prvy problem bol nieco kupit, ma islo porazit z toho zlozenia, citam od Sunaru, vraj biele korenie, no jasne, aby vidiet nebolo, citam hipp, sol.. dalsie, pretlak... no kupila som alnaturu od 4.teho mesiaca, co mi norko odmietal aj ovonat 😝 Varim radsej sama, ale inak v pripade fakt velkej nuzde, som prisla na fintu, mam doma od hipp taky mali kelimok mrkva, zemiak, karfiol tusim, uvarim cestoviny, toto pouzijem ako omacku, a zje, aj ked ako od mamky to nie je 😉 Takto riesim ked cestujeme a po x hodinach v aute potrebujem dat jest a nie varit.