Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

klba
22. máj 2009

Ahojte, dnesnym oslavencom Natalke a Adamkovi vseeeetko naj 😵 😵 😵 , hlavne vela zdravicka 🙂

My ideme dnes s manzelom na rockovy koncert 😀 , ale len na dve hodinky, od 20 do 22, hod, dlhsie ho nechcem nechavat s babkou, ideme povzbudit chalanov s ktorymi hraval kedysi moj muz v dvoch kapelach 🙂

bude to trosku zmena, este sme vecer neboli nikdy od maleho prec, ale podnik je od nas pesi len 3 minuty, kedze byvam v centre mesta, tak prinajhorsom sa rychlo otocim domov. 😝

stanka26
22. máj 2009

ahojte... 🙂

dlho som tu nebola.Prvý rôčik sme oslávili v pohode,máme už štyri zúbky len sa nám akosi nechce chodiť.
Papáme už všetko možné aj nemožné a v noci sa ešte budíme na mliečko.

aj my prajeme oslávencom všetko naj naj,hlavne málo pádov a pocikaných plienok a nech tý drobci robia rodičom len radosť a rozdávajú veľa úsmevov.. 🙂

ka77ka
22. máj 2009

tak eliska uz hodinku spinka, ja dovaram polievku, idem piect metenik-1x v zivote, tak uvidim,ci sa mi podari 😅

Adamkovi prajeme aj my vsetko len to najlepsie k 1.rocku. 🙂

klba...ako ti bude dnes vecer fajnovo 🙂 😎

a bola som sa vcera a dneska trosku okraslit-vcera na melire, dnes na obocku, aby som o tyzden na prijimani bola suca krstna mat. 😀 😀 😀

anamor
22. máj 2009

AHOJTE,
Natalka vsetko naj, nech po rociku uz to ide z kopca dole so vsetkymi trapeniami a maminke a ocinkovi robi len rasdost 😉 😵 a Leni slzicky patria k tomu 😉
rovnako aj Admakovi nech je stastny, zdravy, spokojny 😵

otazka k chodeniu: to vsetkym detom sa na zaciatku niekedy aj nechce, Naty to vie, ale ked jej sa chce /rovnako ako to bolo s papa, posielanim pusy a pod./ proste ked sa rozhodne klakne na kolena a chodi po 4roch.... apropo nevie sa postavit bez opory, to pride? chodci chcem vase postrehy 😀

katka hadam kiahne lepsie 😉 ?

anamor
22. máj 2009

juj a pozerala som fotky, perfektne su, evi babky s ciapockami dokonalost oslavy 1rocika 😵
tortami ste sa vsetky vyznamenali 😉 sikulky ste.

ozaj, mame po rocnej poradni a nase miery 78cm a 9300g

basika
22. máj 2009

Ahojte..

romi - tak to máte s váhou podobne ako my.. Ani Lívii sa nechce, tiež preferuje 4nohy...to príde ešte.., teraz ju strašne začalo baviť stavanie sa z drepu bez opory...je bohovskááá čaká ako budem tlieskať a tešiť sa s ňou...je podarená vtedy...

ka77ka - kiahne už na ústupe..už bude potom...

basika
22. máj 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som dobrú blbosť napísala...že 4nohy preferuje....nieeeeeeee doma mám dieťa s 2 nohami....preveruje 4nožkovať

ka77ka
22. máj 2009

romi ahoj. 🙂
aj eliska tak chodi...ked sa jej chce, prejde pekne cez cely dom, ked nie, hodi sa na kolena a 4-nozkuje.
dnesnu noc sme uz mali lepsiu, aj eliska je veselsia, tak dufam ze uz sa to bude len zlepsovat. 🙂
vecsinou pekne bezka, ked niekoho z nas vidi-to pekne prejde ku nam.a kazdym dnom chodi lepsie...ruky ma sice hore, ako keby tancovala medvedku daj labku 😀ale to asi vsetky deticky tak. 🙂

ka77ka
22. máj 2009

basika...ked spominas tlieskanie...vcera eli tak pekne tlieskala, normalne to bolo aj pocut ako tapka, lebo pred tym to bolo len take slabe tap-tap...bola som 2 hodky u kadernicky, a takto zacala tlieskat, ked som sa vratila domov.zlata bola. 🙂

loss
22. máj 2009

mirka 20 mame sa tak-tak
Nelly je uzastna chodi uz sama a 1narodky zvladla super mame 2zubky takze sa s nej teskame
vcera sme zistili ze som tehu tak este sa snazim to predychat zda sa mi to strasne skoro a dost sa toho obavam

basika
22. máj 2009

ka77ka - tak musíš chodiť častejšie na dlhšie z domu preč.. potom bude robiť Eli prekvapenia ako s tými ručičkami..

loss - blahoželám...do januára času dosť....

ka77ka
22. máj 2009

loss..gratulujem ti k babetku.uz si bola aj u dr?..neboj, zvladnes to, vsak nelly ti uz bude pomaly dvojrocka, ked sa babo narodi.

basika..veru, dobre mi padlo vypadnut z domu, musim to castejsie realizovat. 🙂

nicolmt
22. máj 2009

len som prisla zazelat natalke kraaasne narodeniny 😅 nech rodicom stale len radost robi 😉
idem trochu zalahnut s dietatom a sup dalej vonku 😝

janca704
22. máj 2009

Ahojte, dnes skaredo a tu len ledva strana? 😕

NATALKA anjelkova vsetko naj naj naj k narodkam, nech atopak nehneva a pekne sa pakuje prec a nech mas stale take iskricky v ockach ako doteraz 😵

ADAMKOvi tiez vsetko naj, hlavne zdravicko a braskov ochrancov 😉

LOSS - gratulujem, tak dalsia 🙂 🙂 🙂 🙂 To zvladnes 😉 Nelly je strasne zlatuckaaaa 😵 😵 😵

KA77KA, super, ze je Eli uz vesela, len tak dalej, nech je zase kocka 🙂

ROMI - kolko Naty meria 😕 ? Boze, a my sme pri nej taki maliiiii - (73 cm ledva 😀 ). Tusim vam rastie modelka. Aspon tu vahu mame taku, ako sa na chlapa patri 😀

misanik
22. máj 2009

loss, gratulujem k babatku, urcite to zvladnes 😉
chodenie - nechodi. stoji v strede miestnosti bez opory kolko chce, ale nevykroci. Sam sa v strede miestnosti nepostavi, co vsak nechapem, on sa sam bez opory v strede miestnosi otoci, tak si poprestupuje a otoci sa aj o 360 st., to sa mi zda tazsie ako chodit, nie? Beha po byte s tym chicco choditkom - tlacitkom, aj tak, ze ho drzi len jednou rukou a v druhej si prenasa hracky, ale sam nepojde ani za svet. No boji sa o seba zlato moje.
btw, dnes je straaasne protivny, boze odpust za tie slova, ale fakt, len vrieska, neje nic, zlosti sa, no mava take 'svetle dni".

ninka123
22. máj 2009

Ahojte, tak dnesnym oslavencom prajeme vsetko najlepsie 😵 😵
Lula je dnes v pohode, aj v jaslickach ju vychvalili, ale ja som dnes tiez nejaka otapena-nebude to pocasim???Alebo na co by som sa mohla vyhovorit? 😅
Dnes som stretla kamosku (nevideli sme sa 2roky), ma dvoch syncekov(3,5 a2,5) a v auguste caka dvojicky...
Takze nebudem sama 😵
Pekny dnik, u nas prave zacina prsat, tak von uz asi nehrozi 😒

jankapo
22. máj 2009

Babule,sme domka,ale som nejak mimo, jakeby ze pridem po 2 rokoch z vazenia... 😅 Neviem sa zaradit...u seba doma a uz vobec nie tu...pozeram ze mega novinky, odpadavam. 🙂
idem sa venovat chlapcom, desne mi chybali...potom sa vecer ozvem 😉
zatiiim

anjelok
22. máj 2009

prisli sme z vonka, tak som sa potesila z vasich krasnych prianicok 🙂 DAKUJEME 😵
loss..super novinka, uvidis, za chvilku sa budes tesiiit 😵, gratulujem 😉 a este ked sa smiem spytat otazocku, pamatam si, ze si pisala, ze ta partner opustil, ked si bola tehotna s nellinkou, takze nova laska? alebo stara laska nehrdzavie? 😉 ..ja len nech sme v obraze 🙂
jani, vitaj domka, len pekne oddychuj. a napis, ci vsetko ok 😉
kati, tak si kocica vravis? 😀 som rada, ze eli je na tom uz lepsie 🙂
romi, super miery ma natalka 🙂 ..musim aj ja dnes nasu zabu odvazit a odmerat 😵

anjelok
22. máj 2009

a este ako sme dopadli so zavadzanim mliecneho. jogurty nie, len ked jej dam par lyziciek do ovocnej vyzivky, tak to spapa. lucina dnes nie, budeme skusat dalej. kasa z nutrilonu fuj, tak uz ho predavam. kupili sme na vase rady sunar premium (nie ha) a z toho spapala kasu (klasicku dm-kovu) na veceru. tak som rada. robila som jej to zo 150ml vody, to mi vyslo tak skoro 200ml mlieka, tak hadam to s tymi 4 kojeniami bude stacit. ale nech vas nemyli to mnozstvo kojeni, lebo ona si niekedy uz len tak cucne s jednej didky. to nie je to kojenie ako byvalo.

katuskapd
22. máj 2009

ahojte
natalke vsecicko najsamlepsie k rociku 😀

jani super ze uz ta pustili, vitaj naspat ;-

loss gratulka aj od nas, sa tu riadne vrece roztrhlo s tehulkami 😅

matuskovi sa za 3 tyzdne prerezal uz treti zubok, normalne nechapem, chutatko dnes mal hnackove prehanky
☹ chodit este nic, ale naucil sa odrazat na odrazadle auticku a jazdi po byte jak drak 😀

kats
22. máj 2009

jani parada ze si doma 😉

loss gratulujem k tehulkovaniu 😀

adamko a natalka, krasne narodeniny 😀

super ze uz kiahnicky presli svojim vrcholom a uz len lepsie bude

gratulacia vsetkym chodiacim, stojacim a tak... 😀

niekto sa pytal na UM, podla mna je to ze ma sa pit 2x po 250 ml teda pol litra za den... ale ak to rozdelis do mensich davok, tak nic nepokazis 😅

u nas den zacial o piatej, doobeda si schrupol tristvrte hodinu, po obede skoro jednu celu 😝 a medzitym bol na rukach alebo mraucal na zemi 😝 azi ta prava dvojka uz vylieza mrcha jedna 😀 plienka vzdy pokadena az po lopatky 😝

ale mame tiez uspech 😀 naucil sa odrazat na odrazalde, alebo sa vie aj na nom postavit a stat tam bez drzania 😀 to ale z donutenia lebo je strasna fajnovka a fuj trava na chodidlach 😀

otazocka... maju vasi drobci futbalisticke nohy 😅 teda do O ? mam pocit ze z matuska bude idealny futbalista 😕 pekne to videt ked si chodi naholo 😅

jankapo
22. máj 2009

Nikde nikoho, nevadi, ja len kratko, zle sa mi lezi pri Pc,ma boli ta ruka co sa chcem o nu opriet z infuziek. 😝

DAKUJEEEEEM za podporu,ste uzasne, skvele,moje zlate.... 😵

Stav je taky ze vobec neviem, nejak sa lekari nevedia zhodnut (dohodnut,odhadnut) kolko ten moj krcok vlastne meria... 😕 Ma nejak od 1,5cm-3cm...co je teda markantny rozdiel. Som bola na spicku prsta, aj uplne zavreta, zmaknuty krcok, aj tuhy. Si mam vybrat asi. 😎 Skratka, co lekarske vyjadrenie, to jakeby o inom krcku...mozno ho mam nejaky super elasticky ci co. 😀 A robi si z nas prdel.
No aj tak, varuju, ze po porode je to tkanivo oslabene, tak sa maximum setrit. 😖

Chlapci to zvladli skvele bez maminky... 😵 😵 😵 No vzali sme to triezvo, predebatili, uznali, ze inej cesty niet,tak pohoda. Matulo este moc nechapal podla vsetkeho. Ked ma boli pozriet, tak museli odist najprv oni vytahom( ten miluje), az tak som mohla ja, inak rev. Ale inak pohoda. Jasne, ze ja som to horsie niesla. 😉 Prvy vecer reeeev. 😀

Jeeemine, ten Kurier je taky mnam. 😅 😅 😅

katuskapd
22. máj 2009

jani si sama sranda, ja bych si od lekarov vybrala len to najlepsie, najdlhsi krcok, a tuhy 😀
veru kurier je mnam, ale kde to pozeras, bonznem ta muzikovi, 😀

verulka
22. máj 2009

ccafte,
natalke a adamkovi vsetucko naj 😵
zuzkezrzke teiz, nech sa vsetko vydari podla ich predstav...snad aj trochu sprchne, to bude prsat stastie 😵
loss, gratulka aj vam, neboj zvladnes 😉
kati, ron ma nohy rovne 😀 takze futbalista nebude 😎 matulo je sikulko ,ze odrazadlo 😉 u nas sa naucil lozit na smykalku a spustat- vzdy skonci na zadku a desne hoto bavi...
janulka, vitajte doma..povenuj sa poriadne a o par dni, ked sa nabazis, tak porozpravas 😉
jo u nas uz 3 noc v rade otras...celu pusu ma napuchnutut, ja mam pocit ze mu rastie 100zubov..dokina povedala, ze inak vsetko ok...poserinkal sa niekolkokrat a vzdy skoncil v sprche 😝
no teraz uz buva, velkaci su u svokry, muz na koncerte, ja som si otvorila vinko a cakam mrchu 😝

jankapo
22. máj 2009

Lossik, gratulka k palickam, tiez verim, ze budete stvorlistok 😉

NATALIENKA, vsetko naj, prajem ti aby si raz robila reklamu na telove mliecka.... 😵

Miska, aj Matu mal svoj den, 😒 ale to asi tlakom... 😉 Super tuti vyhovorka...a este zubami, slinta a ruka v puse 😝 tak mozno...

jankapo
22. máj 2009

Katuska,vies, my s muzikom taky vztah, ze on vie ze ho (kuriera) zerem... 😀 Ale sak sa ON nebude bat nejakeho herca!!! 😎

Kats, Matusko ma nohy rovne jak hokejky... 🙂 Cely tato. Aj s takymi sa da hrat futbal. 😉

Verul, posledna veta, THE BEST EVER. 😀 😀 😀

mirkaff
22. máj 2009

ahojte maminky....uz dlhsiu dobu hladam temu do ktorej by som mohla "vhupnut".....tiez mam doma dve majovcatka...klik na fotecku..... 😀

a aj ja sa pridavam ku gratulaciam.....Vsetko naj maminkam,tehulkam a aj detickam

katuskapd
22. máj 2009

verul aj ja slamenna vdova manzelik na stretku s kolegami, ditko spi, mrcha dosla rano, a vino eeee bo hlava boli ☹

katuskapd
22. máj 2009

vitaj mirkaff ja tu tiez nie som dlho tak vitam ako prva 😀

jani vsak samozrejme zo srandy 😀

misanik
22. máj 2009

jeeej, janka, to som rada, ze si domka. Ten tvoj krcok je fakt zahada, ved 3cm je normal nie? Moja zlata, no fakt co si o tom mysliet 😀 Ja ti len poviem, ze mam 3 kamosky co maly pesar ako ty a ked im ho vybrali, rodili este ten isty den 😉
Norko sa z popoludnajsieho spanku zobudil ako anjelik a vydrzalo mu to nejake 2,5 hodinky, potom sa tu hral na uplne priserneho vrieskajuceho o zem sa hadzajuceho diablika, ale uz spi 😝
Leni, u nas bol jogurt fuuuj, nedalo sa, skusala som asi 4 dni po sebe, nic, tak som kupila sabi (najprv som skusila zvolen, to vzdy zjedol 1 lyzicku a viac ani pipi), sabi bol total fuj, ani 1 lyzicka, dala som mu tyzden pauzu, dala zasa zvolen a ochutila vyzivkou a uz je mnam. dnes zjedol skoro cely. 😉 Uvidis, aj natalka sa chyti.