Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

andula30
27. apr 2009

No tak s panom bohom, idem od vas... 😀 😀 bruuu

anjelok
27. apr 2009

evi...nem tusim 😀

efcso
27. apr 2009

leni, ten domcek ma moja kamoska, je hrooozne labilny, ja by som to vobec nekupovala. to uz radsej stan, alebo umelohmotny...

eviku78
27. apr 2009

ozaj a misi ako sa ma norko? polepsilo sa mu, zobrala vas segrina dokina? myslime na vas. 😉
idem aj ja. jó északát. hát dfuam, ze som to dobre napisala. 😉

efcso
27. apr 2009

evi, ip, ja tusim 😀

efcso
27. apr 2009

tak ste ma tu v tom nechali all alone... bru teda vsetkym

anjelok
27. apr 2009

ef kurnik...ma tu od vsetkych darcekov odradite 🙄 ...uz som ho dala kupit brachovi, tak uz bude a hotovo!! 😀
ved co jej mam kupit na tie narodky? inak mam pre nu kupene 3 hracky..xylofon, taku velku multifunkcnu kocku a drevene cudo..myslite, ze to staci? vy kolko kupujete hraciek?
ved dostane este oblecko a ten domcek..a bazenik. to by mohlo stacit, nie?

anjelok
27. apr 2009

eeeef neutekaj...no dobre, tak sa lucim aj ja..poradite zajtra. papa

efcso
27. apr 2009

no este osm tu! leni, ja nekupujem NIC!!!!! to vazne. nasi kupili odrazadlo a pieskovisko, starka dala peniaze na drevenu hracku na tlacenie, my sme este minuly tyzden kupili drevene rumba gule, ktore este nevie ocenit, takze sme ich nechali vo zvolene. nic ine nepotrebuje. aj tak ju zaujimaju stipce a kelimky od ramy ovela viac ako nejake uzasne interaktivne hracky. leni, to nie je o kvantite. oni si to este vobec neuvedomuju! ja si myslim, a hadam nie som sama 😅 , ze je to hlavne nieco velke pre nas, dospelakov. netreba okolo toho vobec robit humbuk. dat nieco mle male, ved im aj tak stale nieco kupujeme a davame vsetko, co potrebuju, nie?

andula30
28. apr 2009

bree ranko
efco ja som na tom ako ty okrem toho ked mu nieco kupim aj tak by som to nevydrzala mat schovane 😀 ef ty vies po madarsky????Ale oslava bude ved sme sa v ten den obaja narodili jeden prvy krat a druhy znovu 😉

ninka123
28. apr 2009

pekne rano vsetkym 😵 ja som myslela, ze len ja som paknuta, ked nekupujem malej nejaky extra velky dar na narodky 😅 ideme sa pomaly chystat do jasliciek, majte sa pekne 😵

verulka
28. apr 2009

cafte,
leni, foto nedam 😅 vrch hlavy mam ako vsedska inga 😀 a spodok ako vodnik..uzasnu farbu pleti z toho mam..ale zajtra to uz bude ok 😎
ja s narodkami velke halo nerobim- ron dostal malu knizku, taku kacku na tlacenie( ale uz ju zlomil 🙄 ) odo mna dostal nove dudky a od surodencov take male uaticka za 1,39eura do piesku...su vymakane a velmi sa z nich tesi...este musim kupit nejaky bazenik( halvne k moru) ale chcem taky s tou clonou, no musi byt dost vysoko ta clona, aby sa tam dalo postavit...cize uz vidim ako kupit bez clony 😝 ale to ma este cas...
add gulicky..no vsetky moje deti sa s nimi hrali jedine tak, ze ich vyhadzovali von a kedze uz beztak mame problem udrzat poriadok ,toto mat nebudemee...i ked radi sa dojdeme pohjrat do guliek napr k eviku 😀

kats
28. apr 2009

gulicky tiez nemame ani nebudeme mat 😀 mame dobre kamaratky kam sa chodime gulickovat 😅 vsak enajka a eviku 😅
nad pieskoviskom sme spekulovali, ale na nasej minizahradke to asi nepojde a ak si predstavim ze piesok uplne vsade, musi mu stacit piesok vonku (ale mozno buduci rok bude aj u nas, vtedy to asi viac oceni 😀
maly bazenik na leto bude 😀 kedze aj psici mavaju 😝 😀
hracky na narodky... podla mna im je uplne jedno ci nieco dostanu alebo nie, jasne ze dostane dake hracky, ale to my rodicia budeme mat z toho vacsiu radost 😀 dostane stan, auticka, kocky 😀

ajajka
28. apr 2009

ahojte no narodky dostane ,teda už dostal odražadlo,nejake oblečko a vkladacie kocky žiadne velke dary a samozrejme tortiška musi byt.
chcem sa opytat tie čo davate drobcom UM do kedy planujete a kedy prejdete na kravske mliečko????

eviku78
28. apr 2009

ahoj mamule.
tak u nas sa hlavne kupuju take veci, co bude mat k babine na zahradu, aby tam mala co robit. takze pieskovisko, hojdacka, stan a teke veci. a jaska, ze nejaku hracku k tomu dostane. aby sa mi ratalo. 😀 a bude to s najvacsou pravdepodobnostou lopta. do tych je blazon. 😎

a ako uz aj baby postrehli u nas je top ramovat kuchynu, kde su vselijake misky, varesky a ine zaujimave veci. uz som jej aj do skrine do spodneho suflika nahadzala vselijake umelohmotne veci ako pet flase, dozy a s tym sa odhra jedna radost. len keby aj do tej skrine nechcela liezt. neskor pridam foto ako som ju nacapala. 😲

miriamka
28. apr 2009

Ahojte maminky,

gratulujem vsetkych "velkacom" ktory uz oslavili 1.rocik...ja uz tie pomaly chystam aku tortu malemu...
Kupit vela nie...urcite nafukovaci bazenik na leto dostane,nejake oblecenie a od nas s manzelom asi toto,nech ma nieco v zahrade kde moze vymyslat.

http://www.superprodukt.eu/stranka-hraci-centru...

Inac sme kupili bicykel,sedacku nan...takze teraz jazdim o 106,malemu sa to moc moc paci,takze som rada ze sme si nasli takuto zabavku 😉

misanik
28. apr 2009

Ahojte mamule.
Tak som nakoniec volala aj na pohotovost, nic mi neporadili, vraj je to len dispecing. Pockali sme do vcera, sestrina pedina nas vzala bez problemov.Inak kocky, keby sa vam stalo podobne, kazdy lekar vas moze zobrat, ked ste poistene na SK, nie je to pre neho ziadny problem a ked to ni je akutne, je to lepsie ako pohotovost.
Norko kasle, ale snad sa to uz lepsi... dostali sme ambrobene, priedusky ciste, poradili nam este necestovat a vckat, vraj ak sa pohorsi mam kludne prist znova. Brala mu aj CRP, bolo OK, tak sa tesiii. Ale vazne amm pocit, ze sa zlepsuje ... veeelmi pekne dakujeme, ze na nas myslite.
KAtuska kusok horsie, aj zachripnuta a aj hrdielko zapalene, ale zatial su tiez bez atb...

andula30
28. apr 2009

Ajajjka niekde som citala ze do 18 mesiacov by sa malo davat ale neviem to teraz najst, ale uz po roku by som mu chcela z kravskeho varit ale pit bude UM, ale je lepsie sa poradit so svojim pediatrom lebo kazde dieta je ine, my sme nemali zatial ziadne problemy, tak dufam ze to tak aj zostane.

eviku78
28. apr 2009

miska, to rada citam, ze uz ste lepsie. a aj katuske prajeme skore udravenie. 😉

anjelok
28. apr 2009

ahojte, no tak na tie narodky cca ako my, takze ok. my nemame ziadny dvor, takze ostavaju len hracky. ale je pravda, ze netreba prehanat, takze uz nekupujem nic viac.
verul vidis, ja mam tiez kupene nove dudky, tak ich pribalim k darcekom 🙂
misi to je supeeer, nech uz je len lepsie a lepsie 😵
ajajka ja zatial len kojim a o mlieku po roku sa chcem poradit na najblizsej poradni s dr.

ka77ka
28. apr 2009

Ahojte zienky. 🙂
tak my mame za sebou poradnu a ockovanie.Zvladla bez problemov, uvidim, ako sa bude chovat do vecera.dala som jej nurofen od bolesti a teraz uz hodku spinka. 🙂
darcek na narodky: moji rodicia jej kupili nejake oblecko a spolu so svokrovcamu kupia odrazadlo,sestra jej kupi sandalky a od nas len daku malickost.mozno formicky do piesku, loptu...este fakt neviem. 😉 a torticku donesie krsna. 🙂

miska...tak nech sa norko s katkou rychlo vyliecia. 🙂

ka77ka
28. apr 2009

anjelok...ja si myslim, ze uz po roku by mohli kravske mlieko.Terezka pila od roka kozacie-mali sme kozu doma 😀 a veru nema ziadne alergie, proste nic.

katuskapd
28. apr 2009

ahojte
tak my zase odcestovany na vychode u svokrovcov na tyzden,
matusko spinka tak ja trochu citam
narodky sa blizia, mame nakupene gulicky ale uz sa s par kusmi hra, odrazadlo auticko, este zabalene, drevenne kocky zabalene, to je od nas, od ostatnych neviem co dostane, nechame sa prekvapit 😕

zatial pouzivame len um , asi aj dlho budeme, zatial kravske neuvazujem

misanik skore uzdravenie, aj ked ste si vylet neplanovane predlzili

basika
28. apr 2009

ahojte...

chodenie - nooo ani my nič moc, i keď malý pokrok vidím, že vydrží stáť aj 10 sekúnd bez držania...

darčeky - žieeenky a čo sa vy toľko trápite kvôli narodkovým darčekom...veď jeden stačí nie? Dieťa si to aj tak pamatať nebude, dôležitá je torta, jeden darček, rodinný príslušníci tiež niečo dajú... a dieťa aj tak rýchlo omrzia...t.j. súhlasím s Efcso

časom chcem aj pieskovisko aj bazenik na vodu...ale nemusí to byť k narodkám.. keď príde na to čas

mlieko - hm.. už som aj ja dumala... blíži sa rok, tak by som už mala Nutrilon 3 používať, zvažovala som, že uvarím puding z riadneho mlieka..ale dám piť UM.. ozaj neviem kedy sa na to odhodlať na to obyčajné...a aké ako? prisladiť? ochutiť?, vraj aj kravské priamo od kravy..(rodičia majú kravu) no nie som ešte s touto otázkou vysporiadaná..

basika
28. apr 2009

no keďže tu nik nebol... tak som využila čas... a nedalo mi....urobila som pozvánku... kto chcete kuk

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

ka77ka
28. apr 2009

basikaaaa....aj my chceme taku pozvankuuuuu. 🙂 sikulka si, ja to stale hovorim. 🙂

basika
28. apr 2009

ďakujem... 😉

ka77ka
28. apr 2009

nemas za co...co je pravda, neni hriech. 🙂 aj moj ocko pochvalil tvoju robotku. 🙂

kats
28. apr 2009

ahojte k mlieko z www.kojeni.net

• Dítě od roku věku potřebuje 500 ml mléka a mléčných výrobků denně. Toto množství pokryjou 2-3 kojení za 24 h, případně 1 dávka UM (200-250 ml) + mléčné výrobky (kaše, jogurty, sýry aj.). Dítěti je také možné již podávat tvaroh. Obyčejné kravské mléko již lze používat na přípravu pokrmů, ale pokud není nikdo v rodině na mléko citlivý, je možné plnotučné pasterizované kravské mléko podávat dítěti i k přímé konzumaci.

kats
28. apr 2009

takto by som aj ja chccela prejst z kojenia priamo na kravske plnotucne, ved sa aj dr spytam.... uvidim este 😅