Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

verulka
22. máj 2009

okolo9tej vecer

eviku78
22. máj 2009

miska, na olivovom alebo na masle osmahnem cibulku, zalejem to vodou, pridam bud cukinu alebo kel, zemiky, rascu a varim, aby sa co najviac odparila voda. ked je z toho husta kasa, tak odstavim a pridam UM. ked robim sosovicovy, tak okrem zemiakov nic nepridavam, lebo je dost aromaticka a aj bez toho chuti. 😀

verulka
22. máj 2009

misi neboj nic...bude to dobre 😉 musi

katuskapd
22. máj 2009

tiez chceme ist tak zbieram info ze kedy by nebol az taky problem 😅

verulka
22. máj 2009

evi, vsak ked je UM vo vareni tak v poho 😉

verulka
22. máj 2009

kati, krpci zvladaju cestu fakt v poho...len sa snazte co najmenej stat 😀 u nas je to kapanek komplikovanejsie, kedze velkaci toho moc nenaspia..ale aspon je ten1.den taky kludnejsi 😅

eviku78
22. máj 2009

kati ale ona ma neuhryzla. ona tak pije,ze si zubky otlaci. ale tiez to poriadne boli. 😠

katuskapd
22. máj 2009

verulka vdaka idem do hajan , muzik este nedorazil, tak zajtra musi byt niekto fit a starat sa o matusika 😀

misanik
22. máj 2009

aha, ze ako privarok, ja som skusala tekvicovy, ale bez cibule a nechcel mi to, ale tiez mal den nejediaci. Jojo, ked s nim tazko, musim pri novom trafit aj den ked je. On niekedy je pekne, niekedy skoro nic cely den 😝
ja mu zeleninu a zemiaky varim najcastejsie na pare. A masko robim v polievke. Aj mu davam polievku so zeleninou a o hodinku asi druhy chod, zemiaky so zeleninou a masko, alebo ryzu alebo cestoviny, ale uz by som tiez chcela prejst na nejake "ludske" jedlo.
Inak polievku mu davam obycajnou velkou lyzicou 😝 , iank nema nervy mi to jest tu vodu po malych lyzickach. Ale som rada, ze to papa, ma aspon tekutiny a vyvar predsa nemoze uskodit 🙂

janca704
22. máj 2009

Ahojte, Evi a to co si vyssie "varila"? mi usla pointa? 😅 😅 😅

Ozaj, kel vraj az od 18.mesiaca 😲

katuskapd
22. máj 2009

bru noc 😀

verulka
22. máj 2009

misi, u nas 2chody nehrozia 😀 velka lyzica je faaajn..presne tak, hlavne ze papa

janca704
22. máj 2009

Misi, inak aj ja mam pocit, ze ten jedalnicek je strasne fadny 😝

misanik
22. máj 2009

janca, kel od 18? aj ruzickovy? to je norkova najoblubenejsia zelenina uz najmenej 3 mesiace 😀
verul dakujem,a le ani si ine nepripustam a ni sa tym velmi nezaoberam, budem to riesit ked bude treba 😝

janca704
22. máj 2009

Ani ja nedavam dva chody 😅

janca704
22. máj 2009

Ruzickovy neviem 😅 Ja som este ziadny nedavala 😅

janca704
22. máj 2009

Kym som vas docitala, aj som sa unavila 😅 , tak zase idem 😉

Ozaj - JANIPO, som rada, ze ste vsetci uz pokope a krcku stale drzime palce a verime, ze je este dlhy a tuhy 😉

misanik
22. máj 2009

janca, podla tabuliek ktorymi s aja riadim je kel ok uz od 9.m 😉 http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_tabulky.xls

janca704
22. máj 2009

Ja mam tab. z mama a ja a tam kel az od toho 18.teho 😨 Ale zatial neriesim, mna z kelu sialene duje, tak nedrazdim ani maleho 😅

eviku78
22. máj 2009

misi, ja tiez uz davam asi 3mesiace kel. 😲

eviku78
22. máj 2009

jani, varila som privarok 😀

verulka
22. máj 2009

ja uz nemam tabulky, ale pisanie mi zacina posobit problem 😀
na ct+ ide sex v meste 😎
bruuuu

misanik
22. máj 2009

idem aj ja zalahnut, dobru nockua budte tu dobre kym sa vratim 😉 😀

ninka123
22. máj 2009

Ahojte, kocky ste toho poriadne popisali 😉 Ja varim uz spolocne privarky-nam trochu mdla chut nevadi... a tiez niektore polievky... A tiez viem, ze kel sa moze...
Jankapo, neboj, krcok vydrzi 😵 super, ze ste uz doma...
dobru noc vsetkym 😵

kats
23. máj 2009

krasne rano kocky 😉 ste sa zase vcera rozsupli 😀
vsetko najlepsie sabinke a viktorke 😀

varim mu stale zvlast, ale pridavam do varenia privarkov, omacok, polievok kyslu smotanu, takto som zvyknuta z domu 😉
ochutnal uz aj acidko vanilkove a obycajne, chutilo 😀 uz papal aj bielok k spenatiku a nielen zltok

papal zmrzlinovy kornutok s troskou zmrzky odomna 😉 ani neviem ktrou som mu tam olizla 😅 moj muz ho ucil strcit ukazovak do slahacky a oliznut 😅 no same zdrave veci ho ucime papat 😀

vecer vypije mliecko z 210ml vody a to hodinu po tom co spraska kasu z 2dcl

doobeda davam biely jogurt, bud smotanovy alebo hollandiu s nastuhanym jablckom, bananom alebo domacou vyzivou

ruzickovy ked davam uz davno, chuti mu a nenaduva. Uspech ma aj kukuricka 😉

basika
23. máj 2009

Ahojte, ste tu včera krúúútili o jedle (moja obľúbená téma)

Ako dávate deťom to acidko? Lyžičkou? Pohárikom? Lebo je to dosť riedke. Acidko som ešte neskúšala...dobrý nápad.

Riešili ste tu pestrosť jedálnička, tiež sa mi ten náš zdá dosť jednotvárny...Lívia nemá rada nejaké extrazmeny...
najviac ma štve, že pečivo ako rožky, chlieb, ale aj keksíky(sunarku používam)..vidím, že ona by to aj rada..aj jej dám štipku chleba, rožka..ona by to ale rada aj do ruky...aj jej dám.olyzuje okusuje..ale vždy sa jej podarí odkúsnuť väčší kus..a začne ju nadrapovať a drhnúť...toto ma dosť štve, že by to aj rada aj sama papala..ale nevie si stým poradiť...

výživky samotné nehrozia..ovocie surové ani nehovorím...miešam s keksíkom Sunarka a primiešam do toho mlieko..aby mala redšie..keďže huste...hrudkovité hneď blink blink

čo sa týka prísunu mliečnych výrobkov...tak to som spokojná koľko do nej dostanem...mlieka vypije cca tých 400ml + jogurt + mliečna kaša..takže má denne určite tú dávku 500ml mliečnych výrobkov...

no horšie je to s ovocím, so surovou zeleninou

mám teraz doma karfiol....poraďte ako najlepšie to pripraviť..nejaký nový nápad...by to chcelo

basika
23. máj 2009

Jo a náš jedálniček:

ráno - 100ml mlieka
desiata - sušienka s výživou a mliekom niekedy banán
obed - pres spánokom cca 100ml mlieka
obed II - keď sa zobudí...tak príkrm..čo navarím alebo kupovaný..akokedy..
olovrant - jogurt
večera - kaša
večera II - pred spánkom mlieko...
a ešte raz v noci mlieko...

vs3
23. máj 2009

Ahojte babulky,
tak ja mam dnes najhorsi zazitok za cely zivot 😕 Skoro som tu uz ani s malym nemusela byt 😕 😢 Isla som za mojou mami rano, ona ma kazdu sobotu doobeda spicha u svojej mamy mojej starenky. Tak ze ich ideme kuki, ocina mame na stavbe, tak ze im zanesieme fotky este z velkej noci. Uz sme boli skoro tam, prechadzam e cez prechod na jednej strane stal nas rodinny kamarat a na druhej nas pustal moj kolega z prace 😉 , no a v tom do kolegu zo zadu buchlo auto, ten sa samozrejme pohol smerom vpred a do kocika a do mna 😨 😨 😨 ☹ ☹ ☹ ja som sa snazila v tom momente kocik vytocit to bola sekunda, ale chytil ho, nastastie sme ok. Vysla som na chodnik cela roztrasena, hned som volala manzelovi v tom za nami prisiel ten kamos len zaparkoval a ludia co boli okolo sa nam snazili pomoct ja som sa rozplakala, klepala som sa a na nohach som ani neustala klacala som pri kociku. Potom vysli ty co naburali za nami ci sme ok ta zenska sa triasla a plakala a jej manzel ten co soferoval bol takisto rozklepany, bol to Blavak a povedal mi, ze oni nieco hladaju a nepozeral na cestu, ze je mu to luto 😠 😲 😲 , ked som sa pozberala isla som za mami a uz je dobre, maleho som dala spinkat. Potom ma este stretli presli autom okolo a mavali nam, a teraz znova pri dome na mna trubili a mavali ako to co ???? Co sme naj kamosi 😀 Uz som to predychala ale poviem vam bolo to..... ☹
Idem vas precitat 😉

basika
23. máj 2009

vs3 - ☹ ☹ ☹ mne až slza vypadla...a zimomriavky mám...uff

vs3
23. máj 2009

Basika to bolo 😢
Hodmon ja by som urcite na tvojom mieste davala len plnotucne jogurty a aj davam,davam malemu activiu bielu a niekedy mu do nej nasypem burizony 2 ci 3 krat mal smotanovy pribinacik. On mliecne vyrobky a mliecko moze.
Eviku ako pises, aj ja uz sa snazim maleho odstavit, prilozim ho len raz za den a to poobede ked citim, ze treba prsko vyprazdnit, vecer ho uspavam na UM a v noci ked sa zobudi okolo 2hej mu dam tiez UM.Musim takto, pretoze sa mi budil nonstop a chcel mat prso v puse a spinkat potom s nami, co mi nevadilo to spinkanie 😀 ale to ze ma ma ako dudlik 😕 Ved kto mi da na plastiku 😨 😀
S UM som zacinala hami hajaja a hami, ale zistila som ze malemu davam kasicky od nestle a nemalo by sa to miesat tak sme presli na bebu a teraz som uz kupila to pokracovacie mlieko od 1-3 rokov od Nestle. Sem tam mu poobede dam aj ryzove mliecko to je mnamka mu chuti 😉
Lenka krasne oslavte 😵
A samozrejme dnesnym oslavencom Sabinke a Vikinke prajeme vsetucko naj 🙂 🙂