Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

klba
2. jún 2009

ozaj a este jedna pikoska, alebo skor sok co zazila kamoska: 😲

kamosku vcera operovali, mali jej brat cystu, na predoper. vysetr. zistili ze je to vacsie ako sa zdalo tak mala v nemocke pobudnut dlhsie a az vcera pri operacii jej zistili ze to nebola cysta ale plod babatka!!! co sa nevyvinulo ked rodila svojho jedineho syna pred 2 rokmi!!! 😲
Skoro som odpadla, zistili jej to po 2 rokoch, este stastie ze sa jej nic nestalo, ved mala v sebe dvojca maleho!

basika
2. jún 2009

ahojte.

kety80 - áno Tantum Verde čo je do hrdla..

basika
2. jún 2009

klba - uf, až ma striaslo...

klba
2. jún 2009

basika, aj mna az zamrazilo, dost skoro to lekari zistili 😠 , este ze to dopadlo dobre, kamoska je ok a nemuseli jej brat vajecnik, kedze to bolo nieco uplne ine 😠

eviku78
2. jún 2009

klba, fakt sila. nastastie to ale dobre dopadlo.

aly
2. jún 2009

No hladam nejaku odpoved na moju otazku no nič 😒
Tak neva, asi mate ine problemy..
Inak Jani, super ze su uz domka, drzim palce aby sa uz nezopakovalo

anjelok
2. jún 2009

ahojteee,
jani tak super, ze uz ste vsetci pokope, dufam, ze si si vcera dobre oddychla 😵
a choroby prec, choruckym skore uzdravenie 🙂
miska ahoooj, chybala si nam 🙂 fotocky krasne. aj jedny, aj druhe 😉
klba 😲 ..to nevideli na sone? 😠 ved sa jej mohlo nieco stat 😒
ste sa bavili o ocinoch. tak taketo nieco co pisete nehrozi. prave naopak. ona ma teraz obdobie, ked musi byt so mnou..teda to ma stale, ale ked ju zobral napr. muzik na prechadzku alebo som niekam isla a ona bola s nim, tak v pohode. teraz ked ma vidi odchazdat co i len 2 metre, hoci je muzovi na rukach, tak spusti rev az kym sa nevratim 😝 ..no snad ju to rychlo prejde, lebo toto je na slaktrafenie 😅
aj ked vcera v obchode jedna babina, ktora bola svedkom tohto hovori: ze raz budes od mamy utekat 😀 ..a mala pravdu 😝 😀

anjelok
2. jún 2009

aly aku otazku? idem kuk pockaj a hned odpoviem 😉

anjelok
2. jún 2009

aly to mlieko myslis pre alexika? 😕
inak som sa ta minule pytala, asi si prehliadla. ako ste na tom s pitim? si spominala minule, ze maly sa odstavil a nechce ani pit. uz sa to zlepsilo?

a zlatik este musim odpovedat. natalka spinka rano od pol deviatej do desiatej a potom poobede od jednej do pol tretej. ked sme vonku, tak da len pol hodinku-hodinku. vecer spravidla do osmej spi. v noci sa budi 2x na kojenie, niekedy este k tomu aj na cumlik (ked ho nevie najst), niekedy mame zurku a vstava o siestej 😝

aly
2. jún 2009

anjelok, ano s tym mliekom
inak mlieko umele vôbec nepil a ani nepije, davam mu len 2x jogurt a vecer kasu, no chcem mu robit krupicovu, na vecer a zohnala som iba take v bille ze levmilk vo flasi umelej no aj to je vysokopaster. ale trvanlivost nema az taku dlhu
no a s pitim tekutin, je to uz lepsie, vypije 1,5 detskeho pohara cajiku, tak aspon to 🙂

katuskapd
2. jún 2009

klba byvaju v nitre a pozeram do pasu ze aj ty si z nitry, ja z tadial pochadzam len sme sa prestahovali do prievidze 😒
inak s tou kamoskou fakt sila, este ze to dobre dopadlo a aj deti bude moct mat, ked jej ostal jeden vajecnik

katuskapd
2. jún 2009

aly ja tiez neporadim s mlieckom, my pijeme len raz za den bebu, jogurt, kasu na veceru. krupicovu sme este neskusali

anjelok
2. jún 2009

aly tak s tym neporadim, my nepijeme zatial ani umele 😅 ja len kojim.
myslim, ze kravske tu este nikto nedava..ale mozno na varenie uz pouzivaju. ozaj, teraz ma napadlo..a susene plnotucne? ci to je blbost? 😕

aly
2. jún 2009

ja neviem, ved ja tiez len na varenie potrebujem, surove by som este nedala
viem ze ma byt plnotucne no take to normalne ako kedysi byvalo vo flaskach, no to je teraz problem zohnat, kto by to kedy povedal 🙂

verulka
2. jún 2009

cafte,
takze vitam doma chlapovpo..ja som vcera zaspala skoro,
misi, krasne fotos, a s tym UM, to nie je o tom cela noc..t je o dietati..ja nekojim uz megadlho a cela noc nas zdaleka obchadza 😀 ale to uz daaavno neriesim. Je hore min. 3x, z toho 1x ma nocny des 🙄 ale po skoro 2mes co mi nepil mlieko, sa mi podarilo do neho dostat 😀 som zistila, ze ked o 5tej rano dostane mlieko a nie vodu, tak spi skoro do 7 😎 a robi mmu 150ml sunaru- 3o normlaneho a 2 odmerky vanilkoveho 😅 takze momentalne je na tom tak, ze 150ml mleika a cca 200g jogurt 😉 aly, pokial ti zje masko a jogurt + je super, ak apson nieco v surovom stave( ovoco al. zeleninu) tak v pohodke nepanikar 😉 inak skus mu ponuknut acidko 😉

klba
2. jún 2009

anjelok, na sone videli ze ma cystu 😠 dokonca sa jej podla dr zvacsovala a to bola na sone viackrat, jaj ti nasi doktori 😝 chvalabohu ze to dopadlo takto a nemala z toho ziadne zdrav. problemy.

inak simi sa tiez odo mna nepohne, ked je tu babina alebo aj tato, vsade ide za mnou, samozrejme aj vo wc-ku musi byt na mne nalepeny a obcas mi aj cumi do misy - to je vazne prijemne 😝 ale prichody tata si vychutnava a vtedy je nalepeny na nom, ale potom sa pride liskat ku mne 😉

ale zatial si to vychutnavam, neskor nas deti nebudu chciet ani vidiet 😝 😀

katus, mne sa zdalo ze som minule citala ze si bola v nr, ja zase pochadzam z PD 😉 😀
a co sa ti v PD nepaci 😲 ked si dala takeho smajla 😒?
ja by som sa tam najradsej prestahovala spat

verulka
2. jún 2009

jo a co sa tohoto tyka, Ron ide odo mna len "nasilim", tedaze ho muz vezme, potom je to ok...ale uz je to pomalinky lepsie..on bol od narodenia dost velky cecok moj, takze teraz to hodnotim ako pokrok...zacal vyhladavat deda a babku 😀 jo a surodencov ma vlemi rad- normlane ked prideme do skoly, tak sa im rozbehne oproti a vybozkavaju sa 😵

anjelok
2. jún 2009

aly prave som pozerala sus. mlieko, co mam doma a tam je napisane, ze nevarit. takze to asi nie je vhodne na pripravu jedla. takze neporadim 😒
my si teraz davame s mliekom pauzu, lebo ma cudnu kaku 😒

anjelok
2. jún 2009

verul na titulke, pekne fotocky 🙂

verulka
2. jún 2009

diiik 😀

misanik
2. jún 2009

Dakujeme za pochvalu fotiek.
Kocky, co sa ockov tyka, u nas je to des. Kedze sa v poslednom case stalo castejsie, ze nas nechal mato na tyzden, raz aj na 2 niekde, norko na nom straaasne lipne. Ked sa vratil napr teraz po nas k nasim, chuda noruso, mal taky naval emocii, ze to nevedel vobec zvladnut a rucal od obeda do vecera skoro stale. Potom doma mna ani nechce velmi, vsetko poda len matovi a ten ked mi nieco da, tak ruci,a elbo mi to vytrhne a da tatkovi. Ked pride mato z roboty, tak sa na neho vrhne a ak si mato dovoli sa so mnou rozpravat, tak spusti rev. te rev, to su take jeho afektivne zachvaty, slzy ako hrachy, papulka nasiroko, ale ocami sleduje co a jak a ked vidi nieco zaujimave, zrazu prestane a ked uzna za vhodne spusti znova... Takze tak ma on lubi ... no vidite coho sa matka dozije? a to am este len rok 😀
verul, ja som zartovala, zatial enbudem davat um na vecer, ale tiez raz chcem prestat kojit, zatial by som skusila mliecnu kasu zaviest ... no uvidime co to bude.
Kocky, davali ste im uz surove nektarinky, broskyne a tak? Ja len vyzivky, surove len jablko a banan aj to len vo vlockach, inak nechce...
aly, neprehliadla som ta, ale v tomto neviem poradit, vlastne ma tiez zaujima co ti kto poradi 😉
leni, dakujem 😵

misanik
2. jún 2009

co je s efcso??? aka hruba je ta kniha??? 😉

verulka
2. jún 2009

misi, ja som skusala jahodu, ceresnu a broskynu...nezjedol nic, zato v zapati sprasil 2 cele jablka..ako nove veci mu ponukam, ale on ich odmieta 😉 asi vie co robi, takze som v klidku 😉
no u nas je to opak- cim ma muz menej casu, tym menej je ron k nemu ochotny ist..ale ked spi u nas, tak sa tuli len k tatovi a su spolu pod 1 perinou 😀

misanik
2. jún 2009

verul, jahodu som skusila u nasich aj ja... no vzal do pusinky, vybral od tial a rozotrel na teplaky. 😀 Skusila som aj ceresnu, tu tak rozpucil v ruke, ze zaspinil cele matove nohaice a odmietol co i len oliznut 😀
ja skusim nektarinku alebo broskynu dajak na drobno do jogurtu strcit, no uvidime 🙂

misanik
2. jún 2009

Inak co sa jedla tyka, jeho dost obmedzuje fakt, ze ma len 2 zuby. Skusala som mu dat u mamky slivkove knedliky, boli zo zemiakoveho cesta, aj by chudatenko spapal, ale nevie to pozut... aj jablko by si dal surove, ale len oskrabuje tymi zubadlami a ked odlupne vacsi kusok prevaluje v pusinke a vypluje. Tak by som mu uz dopriala aspon tie horne oproti keby mal 🙂

kety80
2. jún 2009

ahojte

deti mi zaspali kika od teploty s kiahni a maly sa cely den jedoval mame taky isty problem stale chce byt pri mne tak ho musel muz zobrat von u nas hotovy cirkus dufam ze ma do vecera neporazi ☹

miriamka
2. jún 2009

Ahojte,
nejako posledne dni nestiham citat...a nie to uz prispievat.
Mame sa dobre...Jakubko je dobrucky,pekne spinka odkedy dovrsil 1.rok celu noc vo svojej izbycke 😵
Teraz som 3 dni sluzobne mimo domova,takze maly gazduje po praci s tatinom,a zvladaju na 1 zatial...co som velmi rada ze maly nie je placlivy,ale je ok aj s tatinom.Sasmozrejme,sa uz neviem dockat ked ho uvidim 😵 😵

ka77ka
2. jún 2009

Ahojte 🙂
dnes sme boli na rocnej prehliadke...eliska schudla 20g od poslednej kontroly...mame 8780g..ale vraj to nevadi, ked uz sama beha, a schudnut mohla aj pocas kiahni.

gratulujeme norkovi a nellinke k prvym krocikom 🙂 🙂 🙂 ..Eli uz beha o 106...vsade jej je. 😀 😎
inak, som dnes zistila, ze som strasne nepozorna matka 😀 , do dnesneho rana so si myslela, ze ma Eli len 4 zuby, a ona ich ma uz 5...dokonca uz pekne vyrasteny je. 😀 ..lenze ked si mi neda pozret do pusy, vzdy sa zacne srdit, ked jej tam chcem kuknut. 😉

fotky krasne. 🙂
choruckym prajeme aj my skore uzdravenie. 🙂

uz 3-den sa nam podarilo cez den len 1x spinkat 🙂 ..vecer o 7 zalomi a spinkame do 7 rana s 2 krmeniami pomedzi...snad som to teraz nezariekla. 😉

katuskapd
2. jún 2009

klba no veru nieje to ziadna slava, skoro nikoho tu nepoznam, sem tam s nejakou mamickou prehodime slovo o drobcoch a o kamaratkach mozem len snivat, takze ano nepaci sa mi tu. ale vidis teba to taha tam kde to poznas mas kamosky, rodinu, teda mozno 😉

misanik my sme skusali jahody, chutili, ja som drzala a matusko si odkusoval, inak klasika jablko banan, ale urcite budeme skusat ako bude ovocko dozrievat 🙂

enajka
2. jún 2009

aly ja som tusim v kauflande a billa mavaju mlieko v sacku ak to myslis 😀