Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
9. júl 2009

Ahojte...
ja som tieť za režim...tak obedný spánok zaspala..vo zvyčajnom čase..aaale zmena programu...pri DVD s jej fotkami a pesničky uspávanky od Podhradksá Čanaky...nehrozí sadnúť ani na fitloptu s ňou no zato večer..jej to nevadí..nechápem...predtým na obed niekedy keď dopila mlieko a ešte nespala...tak som sadla na fitlopt..a bolo do 5 minút hotovo teraz nehrozí...nie som moc nadšená s tým pozeraním DVD...keby bola zima, že večer je tma skôr...tak možno keď aj nezaspí..cez deň..len poleží...tak by som to neriešila tak možno...dala by som ju skôr spať..ale teraz o 18:00 ešte slnko na pol neby...

misi - dlhšie mu zúbky vydržia...

katuskapd - no ticho závidím (v dobrom) dobré papanie. Livka si aj pýta aj pečivo..lenže ja jej môžem dať len také omvrinky...a to ju moc nezasítí...ale hrdo si hovorí, že papá... väčie kúsky ju drhnú a napínajú...minule mi to ozaj až ľúto prišlo..lebo taaaak hrozne pýtala..dala som jej. a nadrapilo ju...

nicolmt
9. júl 2009

ahojte
tolko som tu nebola ze ani neviem reagovat ze co sa deje 😲 ale ako som tak pozrela moc stran nepribudlo tak hadam nic extra 😉
my sa mame faj stale vonku, uz na pevno jeden spanok tak mi aj volneho casu kus ubudlo 😝 k tomu ako bonus som vyhrala zapal stredneho ucha a vyklbene rameno 😎 pohoda hlavne ze sare nic nie je...ja ficim na liekoch a potom sa vsetci cuduju aka som vysmiata 😀
sara zacala mat zvlastne mamickovske obdobie 😲 maju to aj vase dietky? doteraz na ruky minimalne skor sa odtiskala, doma aj vonku ma vacsinou ignorovala a hrala sa sama, zostat pri hocikom jej nevadilo...a teraz 😒 vonku ok, to som furt out ale doma 🤐 pernamentne sa mi skriabe na ruky (parada teraz s tym ramenom 😠) a nemozem sa ani z izby hnut...a to ze by som ju s niekym nechala mozem snivat..len ak by boli cely cas vonku to by slo 😝 no a o 3 mesiace idem do prace tak ju to dufam dovtedy prejde 🤐
od kamaratov na ihrisku sa uci same "potrebne" veci, uz sama vylezie a prechadza sa na mensej preliezke, najradsej by tam liezla hore smykackou, je fan liez na kolotoc a zliezat, kolotovac ine deti alebo vyliezt na kolotoc na sedacky tam stat a tlieskat..najradsej pocas jazdy 😝 😎
furt nieco predychavam..vcera sa rozhodla ze sama nastupi do kocika, stylom hups na opierku na nohy, koleno na hrazdicku a pritiahnut sa o striesku 😲 teda neviem ako pevne striesky mate vy ale ta nasa... 😎
vcera sa kupala v kaluzi 😎

verul super ze ste uz doma a ron ten zub v pohode konecne 😅
katka uprimnu sustrast ☹ my sme tiez boli minuly tyzden na pohrebe (sarinej prababke) ale len chvilu len sara tam ricala tak sme sli prec ..aspon mi uverili ze male deti naozaj nemaju na pohreboch, teda my sme sli len na kar, co robit 😠

basika
9. júl 2009

nicolmt -ahoj po dlhom čase...no veru, s našimi deťmi je to teraz veeeeľmi zaujímavé...pozorujem aj ja...Lívia je tiež mamičkár...sme doma samé dve..a keď s ami začne vešať po nohach pri kuchynskej linke..je to už náročnejšie..stále niečo vymýšľať..zaujať niečím iným, odpútavať pozornosť od neželaných vecí.....no zááábava.. 😝
riešili sme tu hysáky, zaspávanie... a čo ešte?...ani neviem..

basika
9. júl 2009

Lívia má zasa také teraz muchy...že v spoločnosti iných detí je hrozná citlivka..keď sa jej iné dieťa dotkne..tak začne revať, včera sme boli v MC bola v guličkách sama...prišiel tam úúúplne neškodný chlapček 9mesačný akože nič jej nerobil, ani sa jej nedotkol..len ho tam maminka posadila..no čo nezačla Lívia dorábať..normálneho vyhaňať začala..tlačiť..revala.. . Minulý týždeň sme boli u kamošky..a tiež to bolo dosť náročné pre mňa..lebo Lívia bola na návšteve a domáce dievčatko bolo živé..chcelo jej podať hračku a v poslednej chvíli si to rozmyslelo... Lívia rev, ..no niekedy ozaj ťažká psychológia...

verulka
9. júl 2009

baby, hodila som par fotos 😉
nicol, najskor ju to prejde, ked jej doprajes doma co najviac blizkosti, potrebuje sa len uistit 😉
podla mna nie je otazka, ci som za rezim alebo proti 😉 jednoducho su jedinci, ktorych by rezim znicil 😅 ja som presne taka..potom mam nervym, ze mi nic neide podla planu.
my sme v prazdninovom rezime 😀 dnes sme toho uz kopu postihali, cele doobediem vonku na bikoch, medzi tym nakup, spolocne varenie obeda, teraz krpec lomi, tak mame volno. Poobede opat niekam vyrazime a podvecer idu velkaci do kina 😉

janca704
9. júl 2009

Verul, suprove fotky. A Ajka akokraaaaaaasne opalena z Chorv. 😉

Ja som zase rezimova a drobec myslim tiez 😉 Ale ono je to s jednym a viacerymi detmi urcite ine 😉

verulka
9. júl 2009

hlavne s takymi anarchistami 😀 rposte robime veci, ked chceme, nie ked musime 😅 to je potom ako skola 😀
ale nie vazne- ja som sa aj snazila, ale úroste nehrozi..a dakujem za pochvalu 😉

ludka_r
9. júl 2009

Misanik tak aj my sme celkom rarita, čo sa zúbkov týka 🙂 Nikto nechápal, keď mal Vilko už po roku a stále žiadny zub. Teraz má jeden a na druhý to asi zatiaľ nevyzerá.. Ale aj tak mohol ešte tak mesiac ten zúbok počkať, aby sme mali čo (ne)ukázať lekárke... 😀
Ka77ka úprimnú sústrasť.. Úplne chápem,ako sa cítiš, mne behom tohto pol roka umreli 4 ľudia z rodiny.. ☹
My sme boli režimoví v podstate už od narodenia, mali sme to tak fayn.. Ale teraz cez prázdniny sa nám to tiež pomenilo, akosi bývame dlhšie vonku.. A už ho konečne začínam dávať spať len jeden krát denne... 😉 Ale večer mi vždy pekne zaspí.. Našťastie som si ho nenaučila na manželskú postel... 😀
Katuska, to je super, že Ti Matúško takto papal.. Ja som už tiež pár krát skúškala dať mu chlebík, nech si ho sám berie, ale on sa s ním v podstate len hrá, tak nám to bude určite dlhšie trvať... 😕
Tiež si myslím, že keď bude druhé, bude to rozhodne náročnejšie.... ale snáď sa to bude dať...

katuskapd
9. júl 2009

verulka super fotky 😉 😀 taku dovcu si pamatam z detstva 😉

ludka dik, vsak vilko sa to tiez nauci neboj, ani sa nenazdas 😉

k tomu papaniu dnes o nicom, vsetko vyhadzoval z taniera nakoniec si dal kusok rozka 😒 ani spanok nebol zaspal az o druhej, a este spi, takze ani vonku sme neboli, nejak som aj ja zmorena, ked neni rezim 😀

betatka
9. júl 2009

Ahojte
ka77ka úprimnú sústrasť
verul super dovča...hned by som šla 😎
misanik ten pád teda nezávidím aj ja šediviem ked vidím ako sa Lea škriabe na gauč a potom hore na stenu 😝

Lea papa sama chlebík, rožok a iné tuhé veci ale hlavné jedlo ešte nie lebo dosť riedke a ja sa zatiaľ na to necítim aby som jej dala lyžičku do ruky.

Inak posledné 2 dni horúčkujeme...už aj hnačku dnes mala tak rátam že nejaká stolička bude lebo má už 8zubov vonku ale nič som nevidela len si stále pchá pršteky do bokov pusinky.

Nicolmt neboj aj naša je mamičkova...teraz ked mame doma aj tatina aj tak je stále na mne navesená...ked jej poviem chod tatino pôjde s tebou tak sa jeduje a dupe nožkami a hodí na mna taký smutný kukuč tak musím ísť ja. 😝 😠
a ludka_r vitaj
neviem či ešte niečo som total unavená lebo už 2 noc poriadne nespím. tak asi idem teraz majte sa zatial

kety80
9. júl 2009

ahojky 🙂
katuskapd dakujem za fotky a maleho strihame uz sme ho asi 3 krat svakali 🙂

kety80
9. júl 2009

my zatial sami nepapame len chlebik rohlik a chrumky a take do ruky 😉

basika
9. júl 2009

verul - foto super...deti krásne...velkáči ti už Rona riadne zabavia však?

misi - ach tie úrazy...asi ich ešte bude...

janca704
9. júl 2009

Ludka_r. prave som si vsimla vase fotky. Sice ma Vilko len jeden zubok, ale vlaaasky by mu nejedna kocka zavidela 😵 😵 😵

Bet, nech su zubky rychlo vonku a Lejka zase spokojna a usmiata 😉

kety80
9. júl 2009

ludka pekne fotky maly je strasne zlaty 🙂

kats
9. júl 2009

ka77ka uprimnu sustrast

ludka, verulka super foto 😀

zubky nech uz su vsetky vonku 😉

urazy - uz ich je menej ale zato poriadne 😅

matusko papa tak ze musi mat vzdy svoju vlastnu lyzicku alebo vidlicku a krmi sa sam (inak neotvori pusu a vresti), ja mu tak nenapadne pomedzi to napcham lyzicku odomna, aby sa aj najedol. Pekne si trafi do pusinky ale samozrejme ze je to vsetko porozsypane a porozlievane vsade naokolo. 😀
Ranajky vzdy papal sam. Rohlicek, chlebik ci vianocku pekne nakrajanu na kocky a sam si ich strka do pusinky. Vzdy najskor vypapa zeleninku a potom dorazi aj pecivko 😀

verulka
9. júl 2009

ludka, pekny vlasac 😉
kati, a vy uz uplne fit?teda ja som asi opozdena, myslim, od tej skaredej laryngosky 😝
mne ked nechce jest, tak mu nacham na stole a idem prec.on sa sa naje a nakrmi aj korynacku 😀 ale u neho, bud ano alebo dost 😉 kym nechudne( co nehrozi) tak neriesim. len ho furt nadajam vodou 😉

anjelok
9. júl 2009

ahojteee,
uz sme doma uz sme tu, uz sme prisli z vyletu 😀..bolo supeeer, sme vydovolenkovani, vykupani, oddychnuti ale tesim sa, ze sme uz doma 😀
natalka to zvladla uplne perfektne, aj let, aj dovolenku, bola uzasna. myslim, ze si uzila, pacilo sa jej more, piesok, ale bazen bol naj 😵
vsetci ju tam obdivovali, bola milacik personalu, takze mala zabavu, behala tam po recepcii a vsetkych zdravila 😀 az sme sa bali, ci sa nebude doma nudit, ked tam kopa ludi, podnetov, kazdy na koho mavne sa jej prihovori, deti ju pozabavali 🙂 dokonca absolvovala aj didzinu 😀
tu je par fotos..rychlo som pretriedila, kedze sme ich nafotili asi 500 😅
http://picasaweb.google.sk/Juraj.Dzur/Kreta2009...
jaj a aby som nezabudla..oficialne sa hlasime k chodcom..ba priam az bezcom niekedy 😅
snad ste sa tu mali dobre a vsetko ok 😵

basika
10. júl 2009

Ahojte,
Leni - vitaj doma...foto perfišné...muselo byť perfektne...

juj, mne sa hrozne drieme....už som si dala 2 kávy...najhoršie je, že neviem čo dnes budeme robiť..rodina sestra s detmi sú na dovolenke...mama moja tiež s nimi...otec nie je doma...manžel príde neskôr, má akciu v práci...je na aute..takže som bez auta...jaaaa neviem čo podnikneme...najradšej by som spala...

enajka
10. júl 2009

takze hlasim ze mame doma bodkovanu princeznu cize sa pridavam do klubu tych co mali 6 chorobu aj ked netusim kde to mohla chytit.Som rada ze aspon viem konecne co to je.No zle je to ze stale nechce papat a ani pit len mlieko a aj to asi len 2-3 flasky za den co je podla mna dost malo.Lekarka vsak povedala aby sme ju nenutili do jedla takze jedlo neriesim len netusim ako do nej dostat caj ☹
este je dost umrnkana a mojkacia no snad zajtra uz bude lepsie

kati uprimnu sustrast
zdravim nove clenky 🙂
verulka pefektne foto hned by som sla na hriby asi budeme aj musiet nakolko neviem co dame do vianocnej kapustnice jedine ze prideme zobrat od vas ked ste tak uspesni hubari 😀

beti inak citala som ze asi budete mat chlopa tak gratulujem ja som ti to na stretku vravela pamatas 😉

katuskapd
10. júl 2009

Ahojte
anjelok super fotky, uz nech sme aj my na dovolenke 🙂

enajka tak uz je dobre, a vieme ze siesta choroba aj po roku prepukne 😒

basika aj ja som tak na tom, tatinko dnes akciu v robotke a my sami, este ze byvame v meste tak auto nepotrebujeme, jaj a rodina daleko, ale cez vikend pridu na navstevu tak tesim 😵

basika
10. júl 2009

enajka - takže ozaj 6.choroba...a nechce čaj ani lyžičkou? koľko ml toho mlieka vypije..? Lívia ina zaspala na čaji a nie na mlieku..ako zvyčajne...

katuskapd - no a práve začalo pršať..takže paráda, dúfam, že prestane do poobedia...lebo byť vo vnútri sa mi nechce

kety80
10. júl 2009

ahojte 🙂

ANJELOK tak uz ste doma to je super ze mala to tak perfekne zvladla super fotky 🙂
ENAJKA ako ti zacala ta choroba hned horuckami a kolko mala teplotu my sme to zatial nemali tu 6 chorobu len aby som vedela ake su priznaky a vyhadze sa az po teplotach dik 🙂

verulka
10. júl 2009

cafte,
leni supis fotos 😵
jani, takze super, toto je fajn diagnoza, hlavne uz budete mat pokoj 😉 ä
my sme boli von, lebo nelialo uplne, len prsalo..a to sa da 😉

basika
10. júl 2009

verul - tak vyzerá, že Ronko bude zase prvý očkovaný? Aké sú vlastne vedľajšie účinky? Nevieš? Niečo som zaregistrovala, že sa môžu prejaviť až 14 dní do očkovania. Rozlišujú sa vedľjšie účinky ak je pridaná ešte vakcína na kiahne?... hm?

verulka
10. júl 2009

bas, toto ockovanie je podla mna jedno z tych tazsich, vcelku sa bojim reakcie, ale snad zvladne..je to totiz ziva vakcina.
Ovcie kiahne netusim, kedze ich nedavam 😉 ale reakcia moze byt po kazdom ockovani az neskor 😉

anamor
10. júl 2009

ahojte baby.
pozrela som fotky, verulka paradne ste sa museli mat, toto su podla mna vylety pre deti 😵 a leni taktiezsuper, vidno ze more si Natalka uzivala, som rada, ze vsetko dopalo na 1*
Tak dalsia 6ta choroba? jani drzte sa nech je rychlo prec
katke dodatocne uprimnu sustrast ☹

co sa tyka ockovania, som to zrovna preberala s kamoskami a vraj to v 15m sa dostavi reakcia na ockovanie po dvoch tyzdnoch a ze vacsinou je bez reakcie... tak by to hadam malo byt v poho, nie?

verulka
10. júl 2009

romi, no ja uz na v poho ani nedufam 😅 kazde z deti malo vzdy reakciu a toto je ziva latka, takze reakcia je u nas snad 100% ale poreferujem 😀

anjelok
10. júl 2009

ahojte,
dakujem za pochvaly fotiek 🙂
my mame ockovanie posledny august. den. a tiez neviem, co s tym. v mama a ja som citala, ze by sa nemali ockovat deti, co mali anafylakticku reakciu na vajecny bielok a to natalka este nepapala a chystam sa jej ho dat az po dvoch rokoch. a tiez nie deti, co beru pravidelne lieky, co potlacaju imunit. system. a to neviem ake su. natalka berie antihistaminika a lieky na alergiu, tak neviem, ci je to ono. musim sa poradit s lekarkou. kiahne tiez nedavam, zaockovai sme muza. ten ich doteraz nemal, tak nech ich nechyti potom od natalky 😅
inak natalka spi od dvanastej 😕 ..uz som jej a sebe stihla obed navarit, pozehlit, dat prat, povesat. a cakam, ze sa zobudi 🙂
verul, my sme tiez boli doobeda vonku, len tak tu okolo domu pobezkat. to je fajn, ked clovek nemusi brat kocik 🙂 ..potom sa rozprsalo, tak sme sli dnu, aj tak uz bol cas na desiatu. snad aj poobede sa podari aspon na chvilku, juuuj, uz nech je pekne. teda staci, ze nebude prsat. teda nie, ze by mi to vadilo, ale natalka nema problem si kedykolvek sadnut na zem alebo travu a hrat sa napr. s kamenom. no a na mokrom, to nem dobre. chorob bolo uz dost 😝
romi este raz dik za tip na kociarik, fakt posluzil super 😉

anamor
10. júl 2009

verul ja som vychadzala ztoho co mi vraveli baby ze vedia od dokiny, ze na toto reakcia je skor vynimkou... tak potom neviem 😅 ak je to tak mas vynimocne deti o tom nikto nepochybuje 😎 😉 😀 pravda je taka ze aj ja budem dufat, ze to vobec prezije, ona tak uz nenavidi lekarov 🤐 my ideme prvy sept tyzden

leni super ze kocik sa osvedcil, na ten ucel fakt staci 😉 a gratulky k chodeniu som zabudla dodat.

Inak zohnala som gumaky, 22ky najmensie, ale beznadejne velke 😲 mala capce ako blazon, my mame stale mokru travu tak ich potrebujem ako sol, alebo nech je uz krajsie, bez dazda 😵 ale od zajtra vraj ma byt lepsie cely tyzdne, tak hadam si uzijeme aj vodu a slnko 😉