Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
23. júl 2009

Ahojte, dnes prváááá, 🙂

Romi - verím tomu, že menduca môže byť fajn..len čo chrbát toho kto nosí...

ja oddychujem a vyjedám zmrzlinu...dieťa spí...

kety80
23. júl 2009

ahojte asi ste vsetci pri vode ked je tak horuco 🙂
manzel dnes prisiel skor sprace tak si to super uzivame 🙂 zajtra nam uz konecne pride kristinka z prazdnin od babky tak sa strasne na nu tesime uz nam velmi chybala aj ked u babky je super baba s dedom vsetko dovolia a moze im po hlave skakat ale to asi je vsade tak 😀 nasi mi vzdy hovoria ze stary rodicia su na to aby rozmaznavali a rodicia na to aby vychovavali 😀 😀 😀 ked kubko vstane tak ideme k vode aj my 🙂 inak tie deti mozu byt nervave aj s toho tepla vsak mame toho dost my dospeli ale neva nech je radsej teplo 🙂
JANCA a este dakujem za pochvalu deticiek aj vy vsetky mate krasne deturence len radost pozerat ako rastu 🙂
KA77KA nic si s toho nerob ani ja nestiham vcera som do pol noci zehlila na slaktrafenie ja si radsej vsetko porobim vecer aby som mohla byt cely den s nimi vonku ked je krasne nech to vyuziju 🙂 tak pekny den mozno vecer pa 🙂

basika
23. júl 2009

Ahojte, dnes riaden úpek sme sa kúpali..

kto chcete kuk

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

kety80
23. júl 2009

ahojte ja som nakukla a tu prazdno
Basika mala zlatucka s tymi copikmi super forky 🙂

verulka
24. júl 2009

cafte,
basika, mdc je uzasna prave v tom ,ze chrbat neboli 😉 ron ma cca 12kg a je na mne aj 5h denne, presli sme rozne tury( fakt slapacky) a chrbat jke v pohode 😉 uzasne nostiko 😵
baby, moje ditko je uplne divne..on nechce nosit ine boty- ma 21tky sandalky a vcera sa potkol o palec( a to som si myslela, ze mu vydrzia do konca leta 😀 ) tak som mu dnes kupila 22( su mu akurat, len 23jky boli moc velke) ale musela som mu kupit presne tie iste..ine si nedal dat na nohu..ked zbadal tieto svoje, vystrel nozicku a nechal sa obut...co ja budem robit na jesen 😝 😅

anamor
24. júl 2009

ahojte, mame riadny hic,
ja som po tom agresivnom dni malej nasla stolicku, konecne jedna vysla tak sa celkom tesim...
basika k mdc tolko co verulka, presne pise co som mala na jazyku 😉 uzasny nosic, chrbat neboli, je to o zvyku z obchoch stran /nosiaceho i dietata/
verul k tym sandalkom, das pancuchy a jedes, budes mat vsetky cisla 🙂 😝
aj nam palec dorastol akosi... asi tiez este jedny kupime, uvidime, zatial netrci 😉

katuskapd
24. júl 2009

ahojte
verulka no na jesen sa mu mozno zapacia v obchode plne topanocky 🙂
ja som predverom tiez musela nove kupit bo palcekmi uz cez obizoval a zakopaval, tiez som myslela ze vydrzia
😅

tak vcera neurologicka kontrola a dokina bola spokojna, dalsia kontrola podla potreby a oporucania lekara, tak super ze uz nemusime chodit.
matusko trochu sopli uvidime co sa z toho vyvinie, lebo o tyzden letime na rodos, uz sa tesim.

s tym suvisi aj moja otazka, baby ktore ste boli na dovolenke kolko plienok obycajnych ste spotrebovali, neviem ci cely balik alebo polku a popripade dokupit, ideme na 8 dni denna spotreba u nas tych 6-7 ks

basika
24. júl 2009

Ahojte,

kety80 - dík za pochvalu fotiek

menduca - škoda, že som nemala možnosť si to vyskúšať...lebo netrúfla som si to len tak od oka bez vyskúšania kúpiť, ale neva....už to nepotrebujeme...

topánočky - noo veru, aj ja som bola v naivnej prestave, že jej vydržia do jesene a potom kúpim. Sandále su jej len tak tak, tie ešte počkám, papučky do nútra po dome jej musím kúpiť a nejaké celé topánočky jej musím kúpiť, lebo tie 19 si dá obuť, ale pochybujem, že ju netlačia, keď sandále má 20 a už na pohľad vidno, že tie celé topánočky sú menšie. Ona možno len pršteky skrčí v tých celých a v zápale chodenia to ignoruje, že ju niečo tlačí, ale treba jej lebo keď poprší ochladí sa..tak jej potom nemám čo obuď do trochu mokrej trávičky.

katuskapd - s plienkami neporadím, nebola som na dovolenke.. 😒

janca704
24. júl 2009

Ahojte
BAS, krasne fotky, Livke tie copiky taaaak svedcia 😵 😵 😵

ROMI, gratulujeme k stolicke, este tri a ste vybaveni (stolickovo) 😉

VERUL 😀 😀 😀 😀 , ze natrcil nozicku, musel byt uzasny 😀 😀 😀

KATUSKA, ja beriem na dovcu (ideme na 10dni +cesta) cely balik, teda nejakych 75-80ks, to vyjde. My mame spotrebu tak 5-6, tak by to malo vyjst v pohode 😉 Radsej viac, ako menej. Aj ked podla toho, kam idete. Ale zase, robit si starosti s nahannim plienok na dovolenke nie je nic moc 😉

anjelok
24. júl 2009

ahojtee, len narychlo, za chvilu sa zobudi natalka, doteraz som zehlila v tom teple 😝 😝 😝
katus ja som brala jeden balik, cca 40 plienok a jeden som tam potom este jeden dokupila. musela som kresat vahu, lebo aj tak sme mali 7 kg nad limit. ale urcite zober malemu vodu a bolo by dobre aj prikrmy, ak papa aj kupovane.
verul 😀 neboj to ho do jesene prejde 😉
natalke nastastie nozicka nerastie tak rychlo, ona je drobunka, aj nozicky ma take, teraz 19-ky este v pohode 😅
romi, ja som tiez po tych par dnoch, co bola natalka taka nasla vyrasteny zub, konecne zabudnutu dolnu dvojku. takze sa utesujem, ze to bolo z toho, lebo teraz uz nikoho nebije 😀
bas pekne fotky. my sme sa tu este ani nekupali, ak neratam plavanie na ktore teraz chodime. ale zato vo vani sa vykupka do sytosti kazdy vecer 🙂
jani, kati prajem vam krasnu dovolenku, nech si to uzijete min. tak ako my 😵
no idem jej nastruhat ovocko na olovrant a ficime von 🙂

katuskapd
24. júl 2009

baby dakujem za rady, anjelok aj ohladne vody, som rozmyslala ze si vypytam rychlovarnu konvicu az to nebude problem, lebo my na veceru este kasicky, tak neviem ako by som zarabala, ale vsak budeme improvizovat 😀
a este s tymi kilami, spolu je limit 40 na 2 dospelych a dieta nema este nieco plus? ci musime sa zmestit do 40?

my zubky stale 6ks, a tiez zabudnutu hornu 2 uvidime ci na dovce vyjde 🙂

verulka
24. júl 2009

jaaj baby, to mate vsetci take malicke nozicky? ten moj si zije na riadnej nohe 😀 no netusim, uz vidim ako sa budem 17mes dietata v zdrav.potrebach pytat, ze ktore boty bude ochotny nosit 😀 uz teraz z nas mali show 😀
kati, neviem kam idete, ale ja som mala spotrebu 2plienky denne 😎 na noc mal papierovu, do nej zvycajne rano kakal. Potom behol uplne stale bez plienok( kedze vela pil, tak aj dost cral), ale v celom apartname bola dlazba, resp. parkety, takze nebol problem. Okrem toho, on presne vie, ze ide cikat, vycika sa osamote a potom ma zavolal, ze hanba 😉 no a niekedy sa mi podarilo dat m na spanok..i ked som zistila, ze pri noseni chlapec necika, vobec, az ked ho dam dole..takze posladne 3dni mal plienku iba na noc, resp, ked sme sli podvecer na dlhsiu prechadzku 😉 jo, my sme boli len tu v chorvatsku afical na klasika vode z vodovodu, kym nie je exotika, myslim, ze takto je to v pohode 😉
jaaaj, inak si brutal uzivam ako ho zmaha to teplo- tie 2 denne spanky 😵 od 9,30 do 10,30 a teraz od 14,00 do 15,30. perfis, som zvedava dokedy mu to vydrzi 😀
prave som sama doma 😎 tato dosiel skor a kedze mu chutil obed aj kolacik, tak mi ich vzal pred barak 😎

katuskapd
24. júl 2009

verulka s tym cikanim som sa zasmiala, mne sa tak vycikal do skrinky kde ma skrysu, som musela upratovat 😒
u nas ta spotreba nehrozi, ale uvidime na mieste, ideme na rodos. A prevaranu vodu? ci uz neprevaras

kats
24. júl 2009

letna a dovolenkove fotky su uzasneeeeeee 😀

kati - super ze uz vas neurologicka nebude otravovat 😉

mdc je nosic na nezaplatenie 😉 neviem ako by sme prezili bez nej 😀

romi tak jedna stolicka je za vami 😉 my este vsetky cakame a veeelmi sa tesim 😝

matus nosi 21tky, takze si tiez beha na velkej nohe aj ked je to maly stupel 😀 este stale nema 10kg 🙂

my sme dovolenkovali v tatrach (foto pridam ked sa k nim dostanem 😅 ) takze plienky sme brali normal 😀 to skor teraz doma beha naholo 😀 ale je straaasne haklivy na svoju ritulku 😀 fuj sadnut si do piesku, na travu ci na schod 😀 ale kazdy den spravi maly pokrok - vcera sa mu zapacilo rozplesnut sa v pieku a dnes si sadol na schod 😀

betatka
24. júl 2009

Ahojte
taký hic mi teda vôbec nevyhovuje 😝 a ani malej lebo posledné dve noci nespala poriadne...zato cez deň prestpala aj 3 hodiny čo je u nás rarita 🤐
tiež chodí s holou riťkou ale nepýta sa ale ked veľa vypije tak ju posadím na nočník a niekedy sa vyciká inokedy nie a potom príde väčšinou do kuchyne kde máme lino tak tam ta sa vyciká 😀 ...ale u babky sa aj na koberec a na balkone 😝
vôbec nemá problém hodiť sa na zem aj bez plienky už som sa aj bala či ju to nebolí ale asi nie ked sa zvihne a ide dalej 😝
zuby som zatial nenašla žiadne ale ked jej umývame zúbky tak pri hornom dasienku vždy plače tak dúfam že už nejaký vykukne aby bol aspon na chvílu pokoj...ja sa už potrebujem normálne vyspať 😝

anjelok
24. júl 2009

bei natalka tiez spi kadejako, posledne dni len s nami. a ked sa zobudi,hned mi trha tricko..a pritom ani nepije, len zuzle 🙄
kati my mame teraz len 9kg 😅
no a natalka na dovolenke tiez behala naholo na plazi a nemala problem si sadnut kamkolvek a od piesku bola uplne vsade, este aj v cikule ho mala 😝 ..viete si predstavit tie cirkusy ked som ju chcela utriet 😝
katus, momentalne je limit na dospeleho 15kg a na dieta do 2 rokov 10kg. a nam dospelym neodporucali v grecku pit vodu z vodovodu, takze malej by som urcite nedala. radsej kupovanu.
inak ja som sa rozhodla, ze naucim malu na vodu. lebo som uz musela vyhodit slamkovu flasku, od tych stiav sa to neda umyt. no a slecna uz dva dni okrem ranneho caju nic nepije 😠 tak som zdvedava, co zajtra.

janca704
24. júl 2009

Caume 😉
Vidim, ze my sme jedni z malickonozickovych. Sandalky 19-ky a este mame rezervu 🙂 Ale topanocky do vody ma 20ky. Dufam, ze do jesene topanky riesit nemusim 😝

No a zubky - objavila som 4. stolickuuuu 😵 😵 😵 Posledne dve noci boli horsie (aj ked prezitelne), ale pripisovala som to teplu. NO a dnes, ked sa chichotal, tak som tovyuzila a bleskovo pohladom skontrolovala inkriminovane miesto a JE TAM!!!! 😉 Dala som mu na noc Panadol, keby ho to bolelo, ale verim, ze uz bude klud 🙂

Tak sice male nozky, ale zubkov uz pomaly plna pusina 😀

BET, v tvojom stave sa ani necudujem, ze tieto tepla ta nicia. 😒 Zajtra a pozajtra si uzijes, ma sa ochladit 😉

kety80
24. júl 2009

ahojky mamce 🙂 nas maly je tiez spavy teraz viac ale spi len raz a tri hodiny stale je v bazene super si to uziva 🙂 kika dnes uz konecne prisla taka je hneda strasne sme sa na nu tesili a kubko ten vyskal od radosti cele poobede sa od seba nepohli taki boli zlaty 🙂 mi ked sme boli na dovolenke s kikou tak sme brali tiez cely balik plienok pre istotu kubko mal vcera 14 mesiacov a stale nam chodi len za ruku tak som stoho dost smutna a cakame kedy sa sam pusti stale len stvornoskovanie ☹
JANCA my mame tiez 19 nozicku
a zubkov mame len 6 tak aj to nam ide pomali ale zubky zatial zvladame super 😉

kety80
24. júl 2009

baby a chcem sa spytat do chorvatska treba pas alebo staci OP a este ako nutite deti pit lebo nas maly okrem mieka rano a vecer vypije len 3dc pohar vody ☹

kety80
24. júl 2009

dakujem za rady 🙂

verulka
24. júl 2009

kati ,ja vodu neprevaram uz davno 😉 nasa aj chorvatska vodovodova je uplne v pohode 😉
na rodose neviem 😉
kats, no tak krpec je asi ako Lea, je mu jedno kde sedi 😀 fici si uplne v pohodicke aj doa na holo.
do CRO isto staci OP 😉
kety, ja som ho naucila pit tak, ze som mu po nekonecnom ponukani roznych alternativ nasla caj (sladky Hipp) to mal asi 8-9mes a postupne sme presli do stavu, ze pije hocico, cize pije vodu 😉 alebo domaci sirup, slabucky- ked mu chcem urobit radost 😀 mne pomohlo, kedze ma rad falsky, naplnit kopu flias vodou a rozostavit po byte- jupikove, rajecove, nuby hrncek, aventacky..cokolvek...a rozpil sa tak, ze az.
teraz mi za den vypije 6 x 250ml avent hrncek + vzdy ked niekto pri nom pije, tak si vypyta (vsetci piju vodu v lete, v zimu caje)..cize vypije vela..ale kedze mu je teplo, tak neje 😅 no ale neubudne z neho 😉 mlieko nepije ziadne..

misanik
25. júl 2009

Ahojte,
nepopisali ste vela. My sa mame uzasne, sme doma, ale uzivame. V stredu som bola s kamoskou na Shakespearov slavnosti v meste, na divadelne predstavenie, komedia a bolo to uzasna, strasne sme sa nasmiali, ak bude ja vo vasom meste odporucam. Boli sme vcera v Madarsku na kupku, cely den, norko bol uzasny, on je take dobrucke dieta, v pohode s nim mozeme ist vonku na cely den, ked ma co zaujimave na pozorovanie, tak je zlatko. V noci spi na... ale nevadi 🙂 Verulka, tak sa hlasim k vam, aj my si zijee na velkej nohe, sandalky ma uz druhe toto leto a 22-ky, jedny cele ma este 21-ky, ale to je ina firm,a tak asi vacsie. Len enchapem ako je mozne, za zo sandalok 19-tok sme skocili na 22 😀 Sranda bola ekd bolo horuco, behal v byte bez papuciek, ked som ich po 2 tyzdnoch obula, bol cely palec vonku, jemu narastla noha za 2 tyzdne snad o 1 cm 😲 😀
No uz je hore, utekam 😉

kety80
25. júl 2009

VERUL dik za radu dne suz pil viac a skusila som aj sirup chutil mu 🙂 s tych rajec flasiek rad pije aj maly 🙂

nicolmt
25. júl 2009

ahojte babule. sara ma kiahne 😎 a paraaaaaadne tak bojujeme a este ako bonus jej ide tretia stolicka a zobudeny predny zub 😝 takze nas caka karantena tak pekne vela piste nech mam co citat a doma s nou nezdiviem 😝 😀
ozaj ka77ka ako a kedy ste mohli ist von? lebo planujem ze emigrujeme na chatu kde siroko daleko ziadne deti nie su ju a tam budeme "dovolenkovat" len neviem ako slniecko ked bude zas taky hic a kupanie 😕

basika
25. júl 2009

Ahojte,

dík za pochvalu fotiek..

kúpili sme topánočky aj my papučky 20 a von celé topánočky 21.

tekutiny - bola tu reč o pití, tak som celkom spokojná. Pije z normálnek flaše s cumlom, žiaden sosák nič, to nechcela..robím jej granulovaný čaj, ale menšie riedenie. Niekedy stiahne aj 240ml - to pred obedným zaspaním +120 mlieka + 80ml čaju znova...a potom v aute keď ideme niekam...

závidím vám (v dobrom) 😒 už stoličky...

kety - 3 dcl si myslím, nie je až tak málo...+ mlieko k tomu

verul 250mlx6 to riadny smad má

nicolmt - aj my sme mali už kiahne ale priebeh sme mali super, teplo pomáha kiahňam aby sa vyhadzovali. Od kedy ich máte? Lebo oni sa vyhadzujú v takých vlnách. Keď zachnú vyrážky, už by si mohla ísť von a nie sú infekčné. Ale myslím si, že tá chata môže byť..z rána alebo k večeru ísť von nie moc na slnku.. Kúpenie NIE pokiaľ nezaschnúúú. Ale v chládočku vonku kľudne môže byť.

misanik
25. júl 2009

ninka, tie kaihne 😲 drzim palce nech to cim skor prejde. Mna si vystrasila, idem hned dalsi tyzden k lekarovi, uz to odkladame davno, chceme sa s muzom zaockovat, lebo sme ich este nemali...
mne norko pije tiez z tych rajec a lucka flasiek aj slamkovej aj nuby hrnceka a bezne ma naraz naplnene vsetko po byte, ale nepomaha, ale on pije malinko... skusam kadeco, aj sme nakupili kopec kadejakych flasiek... mato sa mu uz vyhraza, ze uschne ako hrozienko... kety, mne vypije maximalne 2 dcl... normalne mam stres ci nie je dehydrovany. Mlieko pije zatial len moje a to vecer pred spanim, 1 nocne kojenie a rano po zobudeni. Celkom mu chuti ovocie, tak stale ho stopem nektarinkami, broskynami, melonom, to ma rad a v tom je snad aspon troska vody navyse... Ja mam info, ze v tomto veku potrebuju cca 11l tekutin, pocita sa do toho aj voda v jedle ... neviem samozrejme odhanut kolko jej ma z mliecka, ovocia a pod., ale pochybujem, ze 1 l ☹
zuby stale tie 2 a ani tuk viac ... no snad je to normalne...
inak norko zacal pekne rozpravat, kopec novych slov, pyta si caj (taj) na vtaciky vola tacik, banan pyta (baban), no podareny je
stastnu cestu vsetkym co najblizsie cestuju na dovcu a hlavne pekne pocko a pohodicku 😉

kats
25. júl 2009

nicol fuuuh to bude fuska a este k tomu na samotke 😕 sarinke co najmenej pupakov a zuby rychlo von ! 😉

u nas pitny rezim... 250ml mlieka rano a vecer, cez den da 3,5-4 dcl vody... caje mu nechutia a ani dzus nemal uspech... 😅 papa kopec marhul, broskyn a melonu, domace jablcka 😀 dnes tekvicova omacka - trosku sa mi podarila tekutejsia tak aj to mal plus 😉

basika
25. júl 2009

kety80 - ešte som tebe chcela, že verím, že si možno smutná, že nechodíte...my síce chodíme, ale som zasa smutná z toho, že stále jedlo mixujeme...ona si aj pýta našu stravu..chlieb, rožky, pečivo... len keď jej dám väčší kúsok ju začne drhnúť, dáviť..až je schopná sa povracať...jablko detto tak len výživky máme... pečivo jej dávam, ale to len také omrvinky..doslova omrvinky..

kety80
25. júl 2009

ahojte 🙂

no tak s tym pitim sme asi v norme podla toho co citam dnes sa polepsil chutil mu ten sirup bazovy domaci tak vypil 3 pohariky tak super 🙂 zatjta mu skusim 100 dzus s vodou dat tak uvidim
NICOLMT my sme mali tiez kiahne mali sme ich strasne vela ale za tyzden sme uz neboli infekcny mala ich kika kubko ich od nej nedostal kym sa neurobia chrasty tak len rychle sprchy som davala a na vyrazky som davala fenistil aj kvapky alebo tanno hermal lotio take biele mlieko super sa tie kiahne rychlo vysusili dufam ze v tomto teple nebude mat vysoke teploty ☹ tak skore uzdravenie a rychly priebeh 😉

kety80
25. júl 2009

mamce chcem sa spytat co sa to stalo na antolskej stymi rodickami co zomreli nemam cas na noviny ani spravy nepozeram nestiham len som nieco pocula ze vinou lekarou zomreli dve maminy ☹