Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

misanik
1. okt 2009

evi, asi nie ak tomu dobre rozumiem:
Rodičovský príspevok navrhuje ministerstvo poskytovať len rodičom, ktorí sa rozhodnú pre osobnú starostlivosť o dieťa a nevykonávajú žiadnu zárobkovú činnosť. Rodičia, ktorí sa rozhodnú pre vstup alebo návrat na trh práce ešte pred skončením nároku na rodičovský príspevok, by mali mať nárok na nový jednorazový príspevok vo výške 25 % sumy poberaného rodičovského príspevku.
tu je cely clanok:
http://www.webnoviny.sk/financie-a-biznis/clano...

misanik
1. okt 2009

a dakujem za blahozelanie 😵 a to znakovanie natoc! aj ja to chcem vidiet

zuzka.sk
1. okt 2009

Misi, no teda ... ak to bude tak, tak preco mne vyplacaju aj to a aj chodim do prace? 🙂 Oni vedia, ze uz pracujem, vsetko som vyplnila, mozno je to tym, ze je Saska v jasliach, lebo som musela doniest potvrdenie, ze je v sukromnych jasliach (o statnych ani neviem 🙂 )
Ale no co uz, ak by to aj nebolo, tak tie 4 mesiace uz... to uz asi aj moze byt jedno 🙂
Jo a tiez blahozelam k Miskam a Misom 🙂

zuzka.sk
1. okt 2009

No Miska, prave to citam :
Rodičia, ktorí dostávali rodičovský príspevok pred 1. januárom 2010, teda pred navrhovanou účinnosťou zákona, v pôvodnej výške, budú musieť o príspevok v sume 256 eur požiadať príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. "Rodičovi sa dáva možnosť a je na jeho rozhodnutí, či úrad práce, sociálnych vecí a rodiny písomne požiada o posúdenie nároku na rodičovský príspevok podľa nového zákona," uvádza ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Cize to sa bude ako keby separatne posudzovat, clovek si o to musi poziadat, nezmeni sa to automaticky... Hm, tak ja asi zostanem pri starom.
Vyzera to, ze uz o tom pisu, ako keby to bolo schvalene, tak som snad potesila aspon niektore, ktore o tom este nevedeli 🙂
xixixixi.

andula30
1. okt 2009

juuuj vy ste toho popisali 😉 no zda sa ze baby su riadne ukvakane 😉 dnes hovorim Simimu Siminko povedz mama ved to vies a zacal sa rehotat a povedal to samozrejme po svojom aaaaaaaaaaa.no a mne zalahlo v usiach Takze radsej sa uz nesnazim neviem preco to nechce hovorit ked to vie proste pouziva svoje vyrazy a hotovo 😀 Ale ticho rozhodne neni obcas ma z neho boli hlava. Dnes sa prosim pekne napratal do chladnicky normalne tak doprostred vytrepal sa na tu policu a hovel si tam taky naskladany. ked ma muz zavolal ze pod pozriet co zase vyviedol tak som sa skoro urehotala k smrti a on na mna kukal ze co je mi take smiesne ved on je len v chladnicke...

basika
1. okt 2009

zuska - teba som sa chcela spýtať...v tých jasličkách už detičky jedia samé? alebo ich krmia tety?

basika
1. okt 2009

andula - no Simi teda ozaj vymýša kúsky... 😀 😀

zuzka.sk
1. okt 2009

No vsetko, co som napisala, zmizlo.
Basika - aj jedia same, aj ich dokrmia, ked sa im nedari. Ale davova psychoza funguje, oni totiz CHCU jest same, mne sa mala jeduje niekedy, ked ju chcem krmit, mi povie : "sama! samaaaa!" tak ju necham a pomedzi to este sem tam supnem do nej lyzicku aj ja.
A oni jej davaju aj mliecko este po obede pred spanim, 210 vypije v postielke a zaspi sama... Doma... nikdy sama. To su veci medzi nebom a zemou 🙂

Andula - mala si ho odfotit.... to muselo byt cool (a doslovne, az mu zima mohla byt 🙂

ludka_r
1. okt 2009

Ahojte
Ja po dlhom čase, ale zas len tak okrajovo...
Malého mám už druhý týždeň chorého.. Ani nechodíme von a snažím sa ho mať v postielke alebo v stoličke... Už si v poslednej dobe aj tak zvykol na ruky, že ani sám nechce nikam chodiť... No a keď som bola v škole, tak ho muž naučil na spoločné zaspávanie. Dovtedy mi pekne večer zaspal sám a teraz musí stále niekto pri ňom byť... ☹ Aj by som ho to chcela odnaučiť, ale keď potom plače, muž to nikdy nevydrží a ide k nemu.. Hrôza..

anjelok
1. okt 2009

moje dieta spi od dvanastej 😲 chuda, asi si potrebuje oddychnut..vecer potom bude zase buntosit do deviatej ako vcera. ale taka bola podarena, v posteli pri zaspavani ma vybozkavala, tulila sa, smiala sa..no krasna bola 😵
zuzka vdaka za pochvalu 🙂
s tym prispevkom je to zaujimave..len ci to to nakoniec aj schvalia 😅
evi no uz sa ti to krati..uzi si este tie posledne 3 dni 😉
ludka..tak nech ste cim skor zdravi. a s tym zaspavanim si nerob hlavu. uzi si to, ze ste spolu v taku krasnu intimnu chvilu. coskoro to bude prec 🙂 my tak fungujeme stale a velmi mi to vyhovuje 😵
no uz nieco pocujem vo vysielacke. pekny den vsetkym 🙂

anjelok
1. okt 2009

a aby som nezaubudla..miska norkovi skore uzdravenie. nech je to len virozka a rychlo je to prec 😉 drzim palce.

verulka
1. okt 2009

cafte,
ludka, to nemusi byt tym, ze ho muz naucil..ale aj vekom..a hlavne aj zmenou, kedze si v skole (drzim palce) cize ja by som to nechala tak..ono deti sa postupne, ked nadobudnu istotu "odputaju"same..nastala u vas zmena, tak vilko sa s tym potrebuje vyrovnat..u nas sa uz spalo celu noca teraz uz radsej nainepisem 😀 ale to prejde a budu raz aj sami pekne jest, aj spat celu noc, zaspavat sami...a potom nam bude luto, ze je to tak rychlo prec
leni, parada, ze sa polepsilo 😉
no ide volebny rok ,rozpocet podla toho vyzera 🙄 ale pri mojom stasti s aucinnost minimalne posunie, kym nebude mat ronko 2roky 😀 no co uz, vsetky zvysenia a prispevky ma obisli..ale vsak nemam detipre penaze 😀 😀
ja by som bola vcelku happy, keby nerozpraval ale viac pospal 😅
basika, etse tebe som chcela- tie mlieka sa daju jednoducho vyrobit..ja som teraz skusila mandlove- krpec nic, alemne chutilo 😉

jankapo
1. okt 2009

SME DOMA!!! 😵 😵 😵

Dakujeme za nadherne gratulky,ste strasne moc zlateeee!!!!!

Unavena som hrozne po celom dni dnes, tak sa rozkecame inokedy 😉. Hlavne ze sme uz domaaa spoluuu.
Teraz sa uz len potrebujem "zaradit".
Uz som zabudla ze som rodila, Tomicek spinka zatial ako babatko. Mliecko tecie.

Posielame vsetkym pusinky.

kety80
1. okt 2009

ahojte mamule 🙂

tak dnes sme zacali soplikovat aj my vecer teplotka trichu stupla mal 37,5 tak dufam ze sa to nebude stupnovat a ze to bude len zo zubkov ktore by uz tiez mohli vyst 😒 a stale chcel byt dnes na rukach tak uvidime co prinesie zajtrajsok
janka- vitaj doma nech si to vsetci uzivate a hlavne nech ste zdravucky 🙂
ten prispek by bol super ale mam pocit ze sa toho asi tuto matersku nedockam 😀 mna nejako vsetko obyslo ale neva su aj dvolezitejsie veci 🙂
a chorobkujucim nech to rychlo pominie prec

kety80
1. okt 2009

tak kubko sa teraz kazdu pol hodku budi s placom tak som zvedava co bude teply sa my nezda ale sopliky tecu ☹

basika
2. okt 2009

Ahojte,

Jankapo - VITAJ DOMA...tešíme sa pár riadkov

leni - tak natalke je už lepšie...tak fajn

kety - tak ako noc?

Ja akurát dnes datujem 2 týždne čo začla Lívia pokašliavať...bude to aj mesiac pokiaľ budeme fit.

verul - mlieko som zatiaľ neskúšala žiadne...ani sojové..Lívia je hrozne háklivá na nové chute..zatiaľ ani jej Nutrilon jej neponúkam..proste namiesto mlieka pijeme čaj..večer ráno..čaj..samozrejme aj počas dňa...dúfam, že sa to po chorobe vráti do koľají...s mliekom..

včera som zaniesla hovienko an helicobaktera..a normálne som tak rozmýšľala...že aký bude vysledok, asi mi šibe, ale som si tak v duchu pomyslela, že asi budem aj sklamaná, keď tam žiaden nebude...som asi šiši..ale stále čakám na nejaký dôvod jej nechutenstva...proste, bola by som rada, keby sa niečo odhalilo...(okrem tej celiakie samozrejme), lebo ak budú výsledky v poriadku...tak zasa ďalšie tápanie... prečo prečo prečo to dieťa nemá potrebu jesť...

zuzka.sk
2. okt 2009

Ahojte baby
Jankapo - super, ze Vas pustili, uprimne, ja si pamatam, aku som mala depku, ked nas drzali 6 dni v porodke, kvoli podozreniu na zltacku a ze mala slabo priberala... ja som az plakala prve 3 dni. Inak za to diky Verulke - sme vtedy dost casto spolu volali. Takze ... super, ze uz ste doma, to asi pozname kazda, ako nas palila rit, ze uz nech sme vo svojom pohodli a klude. 🙂

No a tie recepty z jasli, co im varia - ona mi len dala zoznam na inspiraciu, tak vyberam aspon nieco :
Polievky - paradjkova s ryzou a syrom, karfiolova zahustena dets. krupicou, zemiakova na bielo (ako privarok, len redsia), rascova (pustene vajicko), gulasova (slepy gulas), brokolicova, kalerabova (kremova - so zltkom a hlad. mukou) a potom ostatne, co pozname. Druhe jedlo - Sladke - ryzovy nakyp, dukatove buchticky s vanilk. kremom, palacinky, lievance, hanacke knedliky, zemlovka, sulance. Privarky - kelovy, zemiakovy, tekvicovy, hrachovy s varenymi zemiakmi a fasirkou, Kuracie masko - paprikas, na sposob cina, rezne na prirodno, udusene na stave s omackou - syrovou, paprikovou, rizoto, pecene kura. Nemasite - granadir, zapecene cestoviny, francuzske zemiaky, zepecena cukina, spenat s vajickom, pecene zemiaky, zemiakove placky (v rure) , bryndzove halusky.
Tak toto im varia, mne to pomoze, ked uz nevie, co by som tak varila, recepty vacsinou pozname, ale ma na to aj knizku, tak mozem si ju odfotit a potom mozem aj presne poslat.
Idem makat baby, liecte sa, este sa zastavim.
Pa pa pekny den.

nicolmt
2. okt 2009

jani 😅 super ze ste doma 😅
tesim, myslime na vas a neboj, ty sa mega rychlo zaradis 😉 😀

no a ja pracujem ale je to pohoda (zatial) 😅 vacsinu som naezabudla, dokonca si ma aj pamataju vsetci 😀 a sara sa ma so svokrus skvele, i ked ju zacinam podozrievat ze ma radsej starku ako maminu 😝 bo so starkou je zabava (ako s ockom) len ta mamina furt nieco chce 😝 ked sa zobudi z obedneho spanku uz som doma a uzivame si 😉

anjelok
2. okt 2009

janiiii ahooooj 😵 vidim ze prispevok optimisticky ladeny, konecne to mas za sebou 😉 drzim palceky, nech si rychlo najdes system a hlavne, aby bol tominko ok 🙂 uz je bez zltacky? ci sa este opaluje? 😀 ako matulko?
kety, miska tak ako dnes?
ninka, takze uz pracujes? super ze sarinka si takto rozumie so svokrou. tak nech vam to spolu takto slape aj dalej 🙂
zuzka dik za jedalnicek 🙂
basika, ja si zase zelam, nech toho helicobactera nema..mne ho nezabila aj trojkombinacia atb 😝 teraz ani neviem ako som na tom, lebo kedze kojim, tak aj tak by som nemohla brat lieky.
juuj s tym kojenim. ked skoncim, tolko ma toho caka 😝 kopa vysetreni, co som odkladala kvoli tomu 😒
a este k tomu musim teraz zacat riesit znamienka 😝
inak moja skusenost, co sa kojenia a podpory tyka. ked sme u nejakeho dr, tak otazka, kolko ma mala? hovorim ze 16 mes. ..a dokedy ste kojili? hovorim, ze este kojim...ahaa..a dokedy planujete? 😕 stylom, ze uz by bolo nacase odstavit 🙄
dnes mam vybavovaci den, tak muz si zobral dovolenku, doobeda som bola na gynde, u obvodnej (poriesit svoje ockovanie)a este nieco vybavit a poobede ma caka este pravnik.
jaj a natalka zacala posledne 2 dni uz opakovat po nas viac slovicok..haji, auto, este, moja a pod. sice to nie je este take ciste ale uz to zrejme zacina 😅
tak si uzite pekny dnik, mozno sa este vecer stavim. paa

basika
2. okt 2009

zuzka - dík za typy...ja by som ocenila aj recepty...

nicolmt - pracujúca mamičky...budeš tu častejšie?

Leni - tak riaden vybavovací deň. Helicobaktera som mala kedysi aj ja..veru myslela som aj na to, že čo potom ak sa zistí, čo do nej zasa budem musieť ládovať...no dobre, tak radšej nech jej nájdu len ten nedostatok železa..a to mi bude stačiť..tak ako čítam, máš to aj ty zaujímavé čo sa zdravotnej stránky týka. Noo veru to začína...to ešte potrvá pokiaľ budú čistučko rozprávať...aaaaaaa určite sa večer stav..

misanik
2. okt 2009

ahojte
janka 😵 😵 😵 😵 taaak sa tesim, ze ste uz domka. Tominko nech je anjelik, nech dalej spinka ako babatko a matulko nech je zlaty starsi bracek. A urcite si uz dnes zaradena 😉
ninka, super, ze v praci ok aj sarka so svokrou. Ozvi sa castejsie, chybas tu 😵 😉
leni dik za opytanie 😵 no ja myslim, ze je uplne v pohodicke 😵 , spal krasne, par krat mu len odsajem soplik, ide taky hustejsi biely, naladu ma normalnu, teploty ziadne, ani nekasle... len uz s nim pojdema si vonku, lebo nam tu sibe, ja neviem co v zime budem robit. Najviac ma mrzi, ze sme si nakazili aj kamarata, ale fakt ked sme s nimi boli este som nevedela, ze bude chory, nemal ziadne priznaky... ☹
basika, tak drzim palce aby tie vysledky boli ok 😉
leni, no k tomu kojeniu 😲 akurat som to dnes tiez riesila. Bola som u ocnej, mame v rodine glaukom, ma aj sestra a na 90% aj ja, uz mam opakovane hranicne vysledky na scanery, ale nezacinalo sa s liecbou (to je len udrziavanie kvapkami aby nepokracovalo poskodzovanie ocnych nervov, lebo je tam kontraindikacia s tehotenstvom aj kojenim) tak tiez padla otazka do kedy som kojila, ze az teraz idem a vysluzila som si taky cudny pohlad, ze az 😝 😀 Inak diagnostikovali ma tesne pred otehu, normalne som na to aj pozabudla, uplne som sa tym nezaoberala, teraz mam taky zvlastny pocit akoby nejaka etapa skoncila a som sa mala vratit spat k beznemu zivotu uz 😀

kety80
2. okt 2009

ahojte 🙂

tak rano sme boli bez teploty len trosku soplik ale nie taky ako vcera tak dufam ze to bolo len zo zubkov
snad aj u vas vsetkych to uz je pohode 🙂 dnes sme tiez nechceli poriadne jest vsetko mi odstrokoval 😝

kety80
2. okt 2009

zuzka - no pestry jedalnicek maju mozes byt spokojna 🙂

andula30
2. okt 2009

Ahojte Jani vitaj doma 😉 baby na to kojenie tak reaguju len tupci nemsimajte si ich 😉

andula30
2. okt 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
a hodila som nejeke fotos je tam aj chladnickova len som ho bohuzial nestihla ako si tam hovel lebo kym som bezala po fotak tak uz samuzrejme vyliezal 🙂 a ta chladnicka samozrejme nebola zapnuta 😀

ludka_r
2. okt 2009

Ahojte...
JANKA, gratulujem k malinkému.... 😉 Super, že ste doma.. Hlavne sa čo najrýchlejšie zabehnite, a nech poslúcha... 😀
Tiež si myslím, že je to trápne, keď niekomu prekáža, že žena ešte kojí... Teda, až na nejaké 5 ročné dieťa, to už je dosť... 😨 Malého som kojila len 4 mesiace, ☹ , ale druhé plánujem aspoň do roka.. Už sa veru budem viac snažiť.
Inak, máte pravdu aj s tým uspávaním malého.. Ja som nenormálna. Síce vždy nadávam, že bezo mňa nezaspí,ale na druhej strane sa veľmi rada pozerám, ako zaspáva.. 🙂 Dnes, hundcútik,mala ho na starosti moja mama a na obed vraj zaspal bez akého koľvek plaču... No to je ale autorita... 😀

verulka
2. okt 2009

jani, no super, ze ste doma 😵 sice tu asi teraz nebudes, kedze si musis chlapov riadne vychutnat...tesim sa s vami 😵
ja som mala helicobactera po narodeni ajky..brutalne to bolo, atb ho neznicia, len utlmia...ale nejako som to nakoniec zvladla, len nesmiem pit biele vino a tmave tvrde 😀 basika, snad ho livka nema, lebo je to fakt brutus.
ludka, takze snazilka? drzi mpalce..
nicol, parada, ze vam to tak ide..
leni neries...ako odbornici vravia- kojit, kym to mame a babatku vyhovuje 😵

anamor
2. okt 2009

caute baby, total nestihacky, ale zbezne som mrkla co tu nove.
jani vitaj doma 🙂 u seba 😉 u chlapov svojich 😵 drzte sa, najdite spolocny rezim a bude fajn 🙂
chorym skore uzdravenie... my sme to tentokrat zvladli, takze hadam sa mala podrzi aj pri zmene pocaia, nakolko o tyzden ideme za bratom na mesiac, tak aj preto nestihacky, k tomu pohreb v rodine ☹ 😢 a plany naburane /to jani aj k tomu ze som sa neozvala ohladne stretka/
Inak ten jedalnicek od zuzky skvely - inspirativny 🙂 ja niekedy aj 5 jedal viem co by som navarila a niekedy ani jedno 😖
leni s tym kojenim skvele... skuste kocky niekedy hodit do eteru /nech nie sme za divne 😎 /, ze WTO ci ako sa vola ta medzinarodna zdravotnicka odporuca kojenie do dvoch rokov /pedina mi vravela a ako odporucanie to mam aj v malej zdravotnej knizke 😉 / budeme za chytre 😅 ja uz poznamky takeho typu neriesim, aj ked pravda je, ze malokto uz aj vie o tom ze kojim 😉
jaj a k tomu zvysenemu rodicaku, ak budem mat vyssiu sumu na ucte, tak uverim, ale pravda je taka ze sa zvolebnieva, takze schvalenie je asi dost realne, aj ked nas len lizne 🙂 aj ked ako verul pises nemame dzeci kvoli prachom 😀
no bezim baby makat, lebo fakt neviem kde skor 😅

jankapo
2. okt 2009

baby, skopcila som z inej temy svoj vlastny porod, ak nevadi... 😉nechce sa mi znovu pisat, ale pripajam na ozivenie...uz sa tu davno o porodoch nepisalo sa mi zda 😀

som mala v utorok kontrolu, ze som na 3cm otvorena,moja dr. mala sluzbu,ze mam dojst vecer s taskou. ked som dosla, tak som uz bola na 4cm, dali mi klystir, zacali bolesti,chodila som tam jak blazon hore dolu, otvorila sa na 5cm a seklo to....absolutne sa to nehybalo dalej a bolesti strasne divneee, som citila ze daco neni ok... strasne ma napinalo na vracanie, som myslela ze porodim cez zaludok, potom ma take triasky chytali,ze som nebola schopna stat na nohach, rozpravat jak mi zubami klepalo...chvilami mi slo rozthnut panvu, ako sa tam maly tlacil, ale moc mu to chudatku neslo , potom bol chvilku pokoj, aj som akoze zdriemla a zas ma slo roztrhnut...
potom ma napojili na monitor, kukali na to jak puci, ze co to, proste mi stiahlo maternicu a nechcelo uvolnit...takze to vlastne maleho nevypudzovalo von...a bolest to bola jak svina...nemohli mi dat oxytocin, ze to by maleho zabilo,ze tie stahy by neprezil...skor mi dali cipok na uvolnenie stahov a to asi pomohlo, uvolnilo sa to, prepichli vodu a uz brutal tlaky, rychlo na salu, maly mal chabe ozvy, ked som to pocula jak sestricka vravi ze to klesa, tak som zatlacila a Tomino na 1 zatlacenie cely vonku...
lekar co prisiela na pomoc, tak zdrbal moju dr. ze preco ma nedala na sekciu, ked som taka drobna, a ze jake brucho, ze to budevelke babo a ze to nevytlacim... vsetci co tam boli vraveli ze mi nedavali sancu na vytlacenie,ze uz skoro chystali salu na sekciu (uz som o nu aj sama prosila, taksom sa bala ze to maly nezvladne)
tak som sa nastvala a vytlacila... nebudem ani popisovat jak som sa musela roztrhat, to sitie bol druhy porod, este som aj nastrih citila a to som neverila ze sa to da...
je pravda ze teraz sa na to pozeram inak, mozno to nebolo az take zle, len v porovnani s prvym to bol horor...plus to ze som citila paniku u dr. mi moc nepomahalo. teraz som rada ze som porodila normalne,zahojila som sa urcite rychlejsie ako pri prvom, dokonca som na tom psychicky podstatne lepsie...traumu nemam, to je pre mna znak toho, ze to tak asi malo byt, som na seba hrda, ze sme to nakoniec zvladli...

prva noc doma bola o kojeni, kazde 2 hodky sme sa....medzitym som utekala k matulkovi a zaspala tam...
matulko pozera na maleho strasne ho chce chytat, tak musime strazit, ked ho mam na rukach tak mi olapava nohy, no citi urcite ze daco ineee.... neviem do akej miery co chape, ale snazime sa mu vysvetlovat vsetko co sa deje, ze preco papa mamine mliecko, a ze tiez ho treba prebalit a ze spinka a tak...zatial prvy den, no uvidime neskor

aktualne- tominko bol cely den poklad, rano bdel 2 hodky, spal 3, bdel 2, spal 4...ked je hore, kuka kuka...neplace, len ked nedam dost rychlo didku a ked ma hole vajka...
bola ho dnes pozriet dr.,ze je zdravy, zlaty a velkyyyy 😵 (no najmensie overaliky nezapneme, odkladame... 😉)

matulo nam dava zabrat 😖 ide mu zub, spal len pol hodku dnes...nalada des a hroza 😔 no nevadi, zajtra uz bude lepsie (snad)
nemozem predsa ocakvat ze obe deti budu ako mediky... 😅

dost bolo o nas,uz sa budem venovat aj vam, ked budem stihat...

basi, helicobakter je hnus..to by som nikomu nepriala, nieto este livke.. 😨

kats
2. okt 2009

ahojte kocky, soraaac som strasnitansky leniva a co fakt nemusim tak neurobim 😅

jani vitaj doma so vsetkymi tvojimi chlapmi 🙂

zuzka - trosku si nam spestrila inspiracie na varenie 😉

choroby - fuj fuj fuj ....

zuby - u nas rastu ako huby po dazdi, jeden cez druhy... ani neviem poriadne co mu teraz rastie 😅 horne ocaky, dolna dvojka a par stoliciek je vonku za dva tyzdne... teraz plakal pri jedeni jablka, takze este daco sa tam snazi vyliezt 😝 ale uz cokoro skoncime 😀

vonku zima aj ked stale krasne ale na ihrisku ani nohy 😕 doobeda 2 hod uplne sami a poobede detto 😠 aspon nikto na mna nezazeral, kdeze stale kaslem ako tuberak 😅

rodicak 😀 jasne ze schvalia- volby sa blizia ... no ale ked nastupim do prace tak ma osupu aj o posledny cent a to zvysenie si este aj predplatim na dalsich 5 deti 😠

andula - super foto 😉

nicolmt - u nas babina tiez vedie... ked k nam pride, tak matus zajaci, zatlieska a uz ju taha...o mna ani nezakopne 🙂 proste mama nie je in 😀

matus sa tiez rad sam umyva - teda sprchuje... vezme si ruzicu a pekne sa cely osprchuje, najradsej hlavu 😀

kojenie - baby kaslite na blbe pohlady, ste macherky ked vam to tak dlho vydrzalo 😉