Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

misanik
18. jún 2009

verulka, ako by moj muz povedal, tak ty si 'ina kocka' No a myslim,z e by si nas uz mohla prestat zavadzat a prezradit cie su tie 4 deti 😀 😉
janca dakujem 😵 , no mne uz dnes nezaspal, tak ale som ho potiahla do 19.30, dufam, ze to nebude ako u vas.... tiez sa mi zda, ze si predlzuje dopoludnajsi spanok... keby si radsej predlzil nocny, ze rano neskor vstane... 😝
Dnes nic nejedol zasa cely den... az vecer kasu, cely den fical na 3/4 jogurtu z rana a to som fakt mala snahu ho nakrmit, davala som obed, polievku, tu sosovicu so zemiakmi a maskom, skusala som chlieb, rozok, aj sabinacik som mu otvorila, vyzivku, banan, vsetko mi okaslal a pri tom furt robil, ze ham a pytal jest, som si pripadala ako nemozna matka co nerozumie svojmu dietatu 😀 . Vecer stapol kasu, tak som zvedava na noc...

miriamka
18. jún 2009

Ahojte,
Verulka...si uplna kocka v tych satach,a ako mamicka 4 deti proste parada 😵
Gratulujem vsetkym chodcom...my uz behame ako o zavody,len co vyjdeme na ulicu si uz mlady panko urcite sam smer,takze len pozeram kam ide 😉
Inac tento tyzden bol v praci tazky,ale ked bude zajtra pekne beriem dovcu a ideme s drobcom do Aquaparku 😵 😵

anamor
18. jún 2009

ahojte,
stale soplime a kasleme.
bas, livka je ukecana baba, to my sa zmestime do par slov, ale menovat sa mi to nechce 🤐 lebo nie je cim sa chvalit. Chodenie ani podla mna nie je taka vyhra, ti co nechodia casom pochopia 😎 /davam verul plne za pravdu/, verulka a satocky = parada, tiez neverim ze su tie deti tvoje 😉
jeden spanok - moj momentalne najvacsi /nesplneny zatial/ sen, kym sopli a kasle neriesim ale chcela by som, trapi ma ze sa posuva ranny viac k rannu a je kratsi... mala vela nevydrzi takze nehrozi ze po kratkom spanku do vecera a ak ano, tak ja sediviem, akoze nic moc, ale sak je trochu chora tak mozno aj preto, uvdime... ale fakt by som jeden spanok priala. Jani Davidko spi 2hod to teda riadna zmena 😲 aj aj chcem. A uspavanie dako prestalo fungovat, nevie sa ulozit, ach jo....

kats
18. jún 2009

ahojte kocky 😀
ajka - tvoji jezkovia su uzasniiiii 😉 😀
verulka - no coment 😉 😀
choroby prec fuj fuj fuj, aj u nas sa pomaly lepsi a lepsi ale este nie je 100% fit
gratulujem chodcom 😀 a maminam uprimnu sustrast 😉
u nas ziadne konkretne slova len kopec zvukov, kazdy znamena nieco ine tak si rozumieme ked k tomu aj prstikom ukaze 😀 ale havkat a vrcat vie ukazkovo 😅
spanok - fical na jednom cca od pol dvanastej do druhej, ale teraz zalomi o deviatej do pol dvanastej a uz o druhej sa pyta na dalsi cca hodinku a pol 😅

ajkabezka
18. jún 2009

ahojte..dneska som "vybita"- do 15h nesla elektrika, tak som brutal gruntovala skrinie, jak zapli stavu, rychlo vylux, prat atd..pak cele odpoledne som chodila s kubom do kolecka pred domom- viedol ma stale dokolaaaaa, pak lipu na susenie oberat, pak brigadniky kosaky varovat,medzi nejake jedlo predeti..a teraz som bleee- no nebola elektrika, nemohla som nabijat, ale umyjem tu stahanu zenu co sa na mna pozera v zrkadle a idem spat- verul ty si fakt super zena, 4deti, malo spanku, kopa starosti a pritom vyzeras jak 18rocna...aj ja chceeeeem- ano ok, ale vecer by mi nikdo nehadal menej ako 45r..no idemja do kosa..dani mal zachvat kasluu az sa chudak pogrcal, tak som prehodila pradlo, dala sirup a kvapky a uz spi..tak zajta...bruuuu..
anamor nech uz ste zdravi..my spanok jeden- o 11h cca 0,5-1h a pak az v 20h- ale to je za par minut total tvrdy..ale sa kuba jakosi zasekol s chodenim- vetsinou sa lape po mojej ruke a ked nedam, baciiii, tak chodime stale spolu za ruky...
..tak papa a zdravime ostatne konikarky..

andula30
18. jún 2009

Ahojte babolky len tak zbezne som nacumla tak gratulujem chodcom aj recnikom u nas nadalej bez zmeny 😀 spanok podla toho ako sa zobudi niekedy jeden niekedy dva ale nocne zaspavanie sa total pokaslalo ako bol nauceny krasne zaspavat /zvacsa/ tak teraz dopije mlieko odhodi flasu a zacne sa rehotat presuvat po postielke hadzat sa...a trva do cca hodku pripadne viac katastrofen chorucky skore uzdravenie 😉 Verulka bez komentara ja uz davno hovorim ze to ich sestra nie mat 😀 Basika u nas ako hracky dobre ficia hadice na dvore, pes tiez na dvore 😀 kamene vsade v sprche pakova bateria a ...

andula30
18. jún 2009

ajka to chodenie mi niekoho pripomina aj ked dam ruky za chrbat aj tak ich najde a turujeme cely den ale len za ruky moje krize by uz boli stastne keby zacal chodit ale on ich nadalej ignoruje 😉 tie krize 😉

andula30
18. jún 2009

pozeram ze ja mam este zimnu fotku no mala by som s tym nieco spravit ale nechce sa mi 😀 😀

andula30
18. jún 2009

no nebudem tu uz traposit a idem kade lahsie 😀 😀 bruuu

basika
19. jún 2009

Ahojte,

s tých chodením dávam absolútne za pravdu... ešte prosím o radu. resp. info od mamičie

basika
19. jún 2009

no tak Lívia bola šikovnejšia...teda prosím o radu od mamičiek dlhodobých chodcov..kedy príde obobie chodeniea, kedy ma nebude mykať, kedy padne..hrozné stavy...a najhoršie je, keď sú po zemi hračky.. avtedy sa vyberia vpred....ešte ju hociked zaodí do boku.. a trpnem vtedy keď je pri nejakom rohu... a pod..

efcso
19. jún 2009

ahojte lenivky! dva prispevky za cely den!?! no no no!

sme vo zvolene, nasi vzali malu na vylet na zahradu, takze citam ako diva, vcera som stihla celu knihu precitat 😅 .

no ale nie to som chcela...
baby, verulka vas sali, to vobec nie je ona na tej fotke ale ajka, ste si nevsimli?????? 😲 😲 😲 😲

kecanie: "mammam" je ham ham, cize papanie. a to je asi tak vsetko, co rozumieme. ostatne ani jazyk nevieme odhadnut, nieto este slova. takze mozno hovori po arabsky 😕

chodenie: nebojte, to bude lepsie. ja uz mam v podstate pokoj. nevravim, ze nepadne sem tam, ale naucia sa nerumazgat zbytocne, coze vstane a idesadolesa dalej. vraj treba dieta nechat a nech aj padne, tym sa vraj uci. ja som to tiez tak praktizovala. a neskor som amla tie popruhy a tymi som tlmila pady vonku. basika, no kazde dieta ma podla mna inokedy obdobie, kedy uz netreba striehnut na kazdy chybny krocik. takze len pevne nervy mi zostava zazelat. musi tym prejst kazdy.

spanok jeden, uz hooodne davno, vecer 8:30 vecierka, ja nedavam po jedle spat uz od malicka nie, vraj to nie je dobre na zaludok... takze po vecernej kasi (ozi, to dokey mame davat kasu??? 😕) este cca 30 minut hrania, trochen cajikos a cotanie a sweeet dreams.

no idem kocky, nepripalte sa vonku.

jo! romi - naaaaaadherne fotky!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

janca704
19. jún 2009

ROMI, naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadherne fotkyyy, ta 48 je 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Kde ste vlastne boli, mi uslo 😅
Natalke zelame skore uzdravenie 😉 a aj tebe, samoska 😉

EFCSO, podla mna nie je nejaka vek. hranica, kedy uz kasu nemusia, ci je? 😅

andula30
19. jún 2009

Caute babule
efco ja by som sa mala spytat odkedy kasu na vecer lebo Simi este ziadnej na chut neprisiel 😀 my na vecer apred kazdym spankom stale mliecko 🙂 a ze cita knihu to je co 😉 tak prelistovat casak a pozriet obrazky myslis nie 😀 Basika ja v chodeni neporadim mna to este len caka ale podla nasej o mesiac starsej Sabinky hovorim to iste co efcso uz ked lepsie chodi tak ked spadne ani si to nevsimne pokial to neni nejaky brutal pad.

ajkabezka
19. jún 2009

romi tiez som kukla..joooj kraaaaaaasne fotecky!!!! 😵 😵
ef kasu my z daaavno nedavame, lebo kuba ju uz asi pred 2mesiacmi odmietal 😝 , dani jedol kasu do 1,5roka
basi nestresuj se tolik 😵 , skoro kazde dieta si musi prejst aj padmi 😉 ...u daniho sme to mali jednoduche, najednou jsem ho vyndala z choditka a chodil 😲 😲 , skoro bez padu...kuba sa iba ruky drzi- jakosi sa zas zaseknul a nechce chodit sam ☹ - a ak mu nepodavam ruku hned jaci jak ..saurus 😲 😲 ......dneska presiel popri linke, kosu na drevo, fotelky a mura az do obyvacky sam 😎 , ale jak ma zbadal, zacal jacat az mu zila na krku nabehla 😅 ..takze chodime skoro stale za ruky, kruzime dookola atd 😀 , ale toto obdobie sa uz nikdy nebude opakovat, tak sa snazim si ho vychutnavat. 😅 🙂 🙂
dneska jsem do 12,30 behala s danim po doktoroch 😖 - vcera padol na schodoch a ma paradne narazenu patu, ma fac stahovak, ibalginovu mast a fastum, kriva jak zofree 😅 😀 ..
..upiekla som zas puudingac- v polovici je tvaroh a to je namka 😝 ...
zajtra mame folklorne slavnosti na myjave a k tomu jarmek tak chcem mrknut 😉 , ale bysom nebola prekvapena, keby zas cosi do toho skocilo 😠 😠 - napr prietrz mracien a lejak celodenny 🤐 🤐 ...
..no chorym nech ste zdravucki 🙂 , zdravuckym nech vas to drzi 😉 , idem ja hajat.. 😔

basika
19. jún 2009

ef - no vitaj....

dnes padla na zadok tak riadne, až jej to dych vyrazilo...som nechápala..normálne nevedela lapiť dych...

OTÁZKA: Aj vaše deti reagujú na prihováranie od inýc cudzích tetušiek a ženičiek a ľudí...buď tak, že úúúúsmevy..alebo aj tak, že sa ocapí rukov a zaškúli, že nechaaaaj ma tak? Lebo Lívia keď nemá náladu a niekto sa jej straaašne pchá do tváre..tak sa ocapí rukou...

basika
19. jún 2009

romi - kukla som aj ja foto...úúúúžasnéééé, juj som zatúžila sa tam premiestniť....

andula30
19. jún 2009

basika jasne ze raz usmev inokedy krivenie pier ved ani ty sa na kazdeho stale neusmievas 😉

anamor
19. jún 2009

bas, tvoje postrehy k chodeniu su mi povedome, musim povedat, ze kazdym dnom je to lepsie, resp. kazdym spanim je to lepsie, normalne sa cudujem co uz ustoji 😲 ja som sa naucila a prevychovala samu seba, ze treban nechat volnost a mat oci na stopkach, len hlavne ziadny stres, zhyknutia a kricania pozor, to sa akurat zlakne a zleti na najvehodnejsie miesto, u nas najvacsi postrach su schody oblozene dlzabou... a dnes neuverite mlada dama sa chcela postavit na betone tak, ze v klaku si oprela hlavu o beton, takze ma oskrety cely nos!
inak zdravotne uz sa mi zda ze sme na ustupe chvalabohu 😉

bas k druhej otazke: presne nas pripad, v kociku to dost neznasa niekedy, niekedy dokonca vidim na nej stres, niekedy sa hambi, niekedy skeri, ale aj ocapovanie rukov sem-tam mame, stare babky nemusi, ani ujov... ahlavne hlucnych ludi 🙂

dik inak za pochvalu foteciek 😉

efco kasa pokial bude chutit. S tymi knihami akoze neprovokuj dobre 😉 baby to kedy robite? ja ani tie casaky nestiham, teraz mam jednu rozcitanu, tak na cele leto 🙂 Evi a konecne si nam objasnila tu verulkinu zahadu 😉 sme blbe ozaj, najpr tehu demencia, teraz vykojene mozgy, niet sa comu cudovat 😅 😉 🙂

verulka
19. jún 2009

cafte 😉
anamor nadherne fotky 😵 hned som si vsimla tu v pase..aj ostatne...proste dovca ako ma byt 😉
basika- proste deti su uprimne- niekto sa im paci a niekto nie 😉
moje dieta sa dnes opat okupalo v akvarku( uz vymyslame, kam ho dat) a stiahla na zem telku..bez fin a zdrav. ujmy( teda mimo mojich nervov)
jo dakujem za pochvaly 😵

basika
19. jún 2009

romi - ja nečítam, ja som v norme...ešteže mama a ja je mesačník..aj to mám čo robiť. 😝 . Už som si zčasti zvykla a nehýkam a neplaším sa, keď sa udrie. Ale je plačko čo sa týka úrazov...hrooozne citlivá..Dnes som navrhla mužovi, že mi odmotuje madlá na kuchynskej linke..lebo ma to už nebaví.. mám nebezečne veľké šuflíky s hrncami, však keď to ovalí na seba... do teraz som odolávala..ale už sa nedá...

andula - no veru nemám ani ja stále náladu na ľudí..niektorých... ona so normálne až ocapí.. úplne nahnevane je schopná capnúť niekomu po tvári....

andula30
19. jún 2009

bas ked im chuda este nevie povedat ze neotravuj 😀

andula30
19. jún 2009

romi aj ja som este zabudla fotky pochvalit jaaaj mierna /obrovska 😀 /zavist

anamor
19. jún 2009

asi treba rozoznat co je plac a plac, ja niekedy sa tvarim ze sa nepozeram, lebo to nebolo nic a vtedy ani nemukne a ked moooooooc spekuluje tiez 😉 si nedovoli, ak maju pomoct madla dole tebe, tak to urob
ja napriklad malej nedovolim hrat sa v linke /myslim ze takmer vsetky deticky to robia/ a nemyslim si ze bude o nieco ukratena, ked sa v linke hrat nebude, obcas zasuvky otvara a nevybera, kedze to nedovolim....
andula 😉

basika
19. jún 2009

romi - ja sa jej tiež snažím zakazovať do linky chodiť.. proste u mňa je to tak, že ja mám šuflíky na kolieskach...je to dosť ťažko, buď plné hrncov, alebo tanierov....nedá sa mi to umiestniť v hornej časti...a veľmi ju to tam baví chodiť..a je to dosť nebezpečné , určite dám madla dole, som dnes rozmýšľala, že čo ma to skôr nenapadlo, ale to asi preto, že ju to do teraz tam nelákalo chodiť...ona je taká prefíkaná, že ide do linky otvára šuflíky a dvierka.. pri tom sa hreší...robí prstom no no no a ešte aj si hovorí pri tom, že no no no..ale pomedzi to stíhne otvoriť... zoberie čo tam je...a dá mi..že "paci" (páči) no aj mi je smiešne sa na ňu pozerať...a byť prísna... dám madlá preč a bude..

janca704
19. jún 2009

No aka debata na noc 😉
K tomu chodeniu a padom. My teda este nechodime, ale aj na 4 sa kde-co podari 😀 , ale neriesim. Presne, ako pise Romi, ked vidim, ze treskol a este "rozmysla" ci zacne plakat, odvratim sa (ak to nie je nic moc) a akoze nevidim a je ticho. Vzdy sa najprv pozrie na mna, ci ho vidim a az potom reaguje placom, samozrejme, ak sa neudrel moc. Takisto pri preliezani kdecoho ho nechavam tak (ak si nema cim ublizt, alebo s ao co udriet) , musi sa naucit, co zvladne a co nie a ako sa to zvladnut da alebo na co jednoducho este nema silu, odvahu a pod.

Ono, aj ked dieta napr. bezi a rodic za nim krici "neutekaj, spadnes", akoby ho "navadzal" na to, ze skutocne spadne a dieta aj naozaj spadne (to mam z jednej psychoknizky 😉 , nie z vlastnej hlavy 😅 ). To ma napadlo v suvislosti s tymi "zhiknutiami", krikom "Pozor" a pod.

No a hrabanie sa v linke - u nas fici, neriesim. Vsetko nebezpecne je v dostatocnej vyske, potravinovu skrinku som tiez prisposobila tak, aby nic nevysypal, nevylial a pod. A nech sa hra, chlapec 😀 Mne to nejako nevadi, vnimam to tak ze aj tam si trenuje motoriku a zrucnosti - krasne dava pokrievku na hrnce, strka do hrncov varechy a tak 😉 Ked zaspi, upracem a je to 😅

janca704
19. jún 2009

Andulka, zmen si foto v pase, lebo mi je furt zima, ked na vas kuknem 😀

Ajka, drzime palce, nech si zajtrajsi jarmok uzijes a nech do toho nic nepride. A Danimu rychle uzdravenie, nehc je fit (s tym Zofrem si ma pobavila 😀 😀 😀)

Dobru noc

andula30
20. jún 2009

Ahojte
janca sorac ale tu u rodocov mam pc na ktorom mam len net lebo som mala vira a teraz sa preinstalovava 🙂 notebok ma muz v norsku a ked som u svokrovcov tak som rada ze ma k nenu svagor pusti si daco precitat a nie narabat s fotkami takze nic ine ti zatial nezostava len na mna nepozerat 😀 ale slubujem ak sa dostanem k preinstalovanej bedni tak s tym nieco zrobim ale neviem ci skor nepride zima a tebe to prestane vadit 😀 😀

ajkabezka
20. jún 2009

no super, nepridalo prispevok, pisem znovu 😠 ..
tak tu prsi 😖 , tak neviem jako to bude s tym jarmekom 🤐 ...vyzera to biedne ☹ ..
jani dakujem 😉 ..teraz po ranu skoro place, nez to rozchodi 😒 ..
no jdu dorobit obed, nech je nachystany 🙂 a pozistovat jako to je s pockom na myjave, ci prsi alebo co 😔
..pekny den vsetkym 🙂

katuskapd
20. jún 2009

ahojte
krasny uprsany den 😠 , to sme sa chceli ist kupat do sturova 😠

k padom matusko este nechodi skvelo, ale uz prejde par krokov a popri stene, par krat spadol, ale vacsinou sa hadze na kolienka a ruky. v linke sa nehrava aj ked ju otvara. mna zase stvalo ze sa zavesil na ruru, mame ju na zemi a zacal otvarat dvierka, vzdy som sa bala ze si ich otrepe o hlavu, ale uz som ho to oducila 😀
na hranie ma detsku, a obyvacku. do spalne je vstup zakazany, a v kuchyni ma vyhradene policky s miskami, obalmi, vieckami a tak.

my sme zas bez tatinka, vcera sme ho boli zaviest na letisko do viedne a my sme si urobili nakupny den v pandorfe, vypredaje sa uz zacali a co bolo super, nebolo vela ludi a bolo z coho vyberat, matusko si prisiel na svoje aj ked o tom este nevie 😀
cesta naspat otras zapchata dialnica 😠 , domov sme prisli vecer o siestej a rano o siestej sem vychadzali