Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

eviku78
1. júl 2009

zuzi, myslela som teba a tvojho ochrancu katko 😀

eviku78
1. júl 2009

ale kaslime uz na to a podme sa radsej bavit o dovolenkach. 😉 vsetkych prajeme stastnu cestu, prijemny poby, vela slnka a pohodyyyyy.

evi, ze kooooorea. fiiiiha. tak nech si to uzije. 🙂

efcso
1. júl 2009

my sme zatial dalej ako 2hodky nesli, a to zvladla dobre. asi na noc je najlepsie ist... teda ak by sme sli, sli by sme aj my na naoc. my sme aj tak sli stale na noc.

kedze sa idete bavit o dovolenkach, ja sa radsej off-nem, lebo to tazko znasam... ☹

eviku78
1. júl 2009

eviiii, nebooooj. my ideme na tyzden do tatier a idem potom este s emmkou a mojou najlepsou kamoskou a jej dcerkou (tieuz majovciatko) na tyzden na moravu. ziadne more tento rok. náne lóve. 😀

misanik
1. júl 2009

dovolenka ani nam nevychadza, tym ktore idu zelam stastnu cestu, pekne pocko a uzite si to.
niekot ma tu vcera inspiroval s ryzovym nakypom, ponukla som aj juniorovi, tak mi to vyplul 😝 dnes mu zasa obed netreba... Aj maliny ma mrzelo, ze neuchutnal, isla som na druhy koniec sidliska rano na trh ci nebudu a boli, aj rybezle, dnes ochutnal maliny a celkom mu isli.
ef, korea vauuuu 🙂 nech si uzije, tam potrebuje aj nejake spec. ockovania?
basika, tak kde je ten tvoj roh ked je tam korea pobliz?
😉
zuzka.sk my sme uz isli na cestu KE - BA jednym vrzom, bolo v poho, lekarka poradila dat pred cestou 1/4 dithiadenu, isli sme pred jeho dopoludnajsim spankom, pospal asi 2 hodky, potom som ho nejaky cas zabavala, dali sme aspon na hodku pauzu, v restike sa napapal, povystieral, zasa sme si taku hodinku pospievali v aute, potom ho este na kratucko zlomilo k spanku, ale celkom pohoda. Ak ma rada, tak vezmi cd podhracku, nam to na cestu super zabera, dokaze aj hodinu byt dobry ked spievam ja s podrackou a robim opicky. Podotykam, ze spievam falosne a norko je prvy clovek na tomto svete ktoremu sa moj spev paci, tak spievam vela a casto, lebo pocitam s tym, ze to nebude trvat vecne kym sa mu to bude pacit.
😉

misanik
1. júl 2009

eviku, tie tatry ☹ nakonic to dopadlo tak, ze mato ma dovcu na ten tyzden uplne zrusenu... 😠

janca704
1. júl 2009

ZUZKA.SK. aj my do Chorv. a tiez na noc a tiez sa obavam, ako to drobec zvladne. Nam on nepospi v aute viac ako 30min 😒 Aj ked prvu velku cestu do Jasnej zvladol super, spal vyse hodiny a potom som ho len bavila a stacilo to 😉 tak uvidim, ci noc bude v tomto vyhrou... snad hej. A kam do Chorv. idete? A kedy?

Miska 😀 😀 😀 😀

efcso
1. júl 2009

evi, asi ta uz nebudem tak zrat ako doteraz. a vobec, vsetky, ktore idete na dovolenku (ano, aj tatry sa rataju!!!!) a mate v umysle sa s tym verejne pochvalit vedzte, ze sa vystavujete nebezpecentvu, ze nadobro pridete o moju priazen!!!!

barny
1. júl 2009

ahojte, tak trochu som pocitala, teraz sa robi na dome, tak casu menej

ja pouzivam vodu z kohutika, pravdaze prevarame stale, zacali sme od roka, zatial sa zda byt v pohode, a papanie ohrievam v miske co ma dvojite dno, tam nalejem vriacu vodu a je to tak akurat teplota na papanie a niekedy aj v mikrovlnke ohrejem

tiez nam padla aj dovolenka v tatrach, nevyslo na nu, 😝 takze len doma a mozno k svokrovcom na oravu, hadam aspon nejaky vylet do bojnic spravime, uvidi sa, ale nevyzera to s dovlenkou ruzovo tento rok, ale veriiiiiim, ze mozno za rok za dva to vyjde 😉

katuskapd
1. júl 2009

baby dakujem za podporu, matusko celu noc krasne prespinkal a dnes uplna pohoda, dokonca sa uz clapkal na balkone v bazeniku, skoro cely ho vylial a vykrikoval na cele sidlisko, ludia sa otacali ze co to 😀 😀
ja som bola u kadernicky konecne po 4 mesiacoch 😀

eviku s tym prehladom si trafila klinec po hlavicke 😉

basika ohrievam v mikrovlnke a voda klasika prevarena z vodovodu 😉

vcera manzel ucil matuska nech povie mama, muz hovori matuskovi povedz mama, matusko ta ta, muz zase mama, matusko ta ta, mama , ta ta , mama a matusko nakoniec ze kat ka a bolo 😀 😀 😀

zuzka.sk
1. júl 2009

Eviku78- to som sa pytala, lebo ja uz som davno v praci a teda sa malej venuju ludia profesionali, za to plateni. 🙂 A kedze robim v IT business-e, tak si sedim cely den pri notebooku a teda mozem kolko chcem, ked mam cas, kukat, co pisete a este sa aj zapojit. Keby som bola doma ako "moj ochranca Katko" 🙂))))), tak tu urcite neprispejem, lebo Saska ma vytazovala na maximum a ked nie ona, tak moj muz a dom a stale nieco. No a to je aj dovod, preco som nereagovala 5.5. - vtedy som este bola s malou doma.
Uz som myslela, ze sa k tomu nebudeme vracat, ale tak... musela som, pardon 🙂
TAKZE UZ MAM PREHLAD - presne tak 🙂))))))))) No konecne aj ja, ze?

Ja nechcem nikoho drazdit dovolenkou, ja chapem, ved ani my nemame peniaze na rozhadzovanie, ale uz potrebujem aj relas. Stale sme len makali na dome a nikde nesli, aj kvoli Saske, lebo ona na cestovanie neni a aj kvoli casu a peniazom, tak uz koncne si chceme dopriat. A uz obaja pracujeme,tak uz sa bude vsetko lepsie dat...ja som optimista.

zuzka.sk
1. júl 2009

Janca704 - ideme do Porece, apartmany Materada - su nove, hlavne teda ciste, maju bazen aj vyrivku a su priamo na plazi, je tam aj trava a stromy, maju terasu, toto vsetko som povedala, ze musi byt, lebo sak naco sa potrepem niekam, kde budem v jednej izbe zavreta, lebo ved cez obed sa neda byt vonku, treba tien, alebo buvkat, alebo niekde na trave pod stromami a tiez, potrebujem kuchynku na varenie pre Sasku, zohrievanie mlieka atd... ja som asi pako, vsetko aby bolo akurat, ale ... nebol to problem to zariadit. Takze nakoniec sme si vybrali.

Misanik - 1/4 dithiadenu? Fu, to je inak dost silne. Ale.... za zamyslenie to stoji 🙂

misanik
1. júl 2009

zuzi, babatkam sa dava 1/4-ka 2 krat denne aj pri nadche, je to uplne to iste ako fenistyl kvapky 😉
katuska, matusko, je zlaty, som sa zasmiala 😀
norko na mna krici mama krasne, ale krici tak aj na manzela 😀

katuskapd
1. júl 2009

misanik vidis mate to obratene, co uz vsak raz sa to nauci, ale aj telefonuje krasne, zobere fon da na usko a hovori ha ha 😀
vsak aj norko s tym no no, my nastastie nemame telku s vypinacom, ale nasi maju, ked sme boli na navsteve dedo sa najedoval a prelepil vypinac velkou paskou 😀 a bolo

zuzkazrzka
1. júl 2009

baby chce sa opytat, maly mi trochu hnackuje. nic mu nie je len uz 5 krat dnes kakal. neviem ci je to ym, ze teraz papa vela ovocia alebo niecim inym. co mu mozem dat?

zuzka.sk
1. júl 2009

Zuzkazrzka- to moze byt aj zubkami, ako mi povedali v jasliach a malej skutocne idu .... len som toto ja netusila.
Skus kuk, ci to neni z toho.

Misanik - kamos mi na cestu poradil Kinedril, ze to ju tiez uspinka 🙂 Opytam sa v lekarni.

zuzkazrzka
1. júl 2009

zuzka dik, pri zubkoch to nikdy nemal. ale moze byt. Este som skusila smectu, to mi raz poradila lekarka, ze to mozzem. a varim ryzu, hadam s ato polepsi.

kynedryl mi poradila na cesty aj lekarka, ale aj dythiaden.

misanik
1. júl 2009

zuzi, kde ste, uz sme vas dlho nevideli.
Kynedril hej, len neviem od akeho veku, tvedy este nemohol, opytaj sa v lekarni.

misanik
1. júl 2009

zuzi, detom sa dava smecta

katuskapd
1. júl 2009

zuzkazrzka ja si skor myslim ze z ovocia, ked ho je vela, a zapija vodou, cajom cimkolvek tak mozno preto. mne doktor povedal ze treba sledovat ci to nie je z urciteho druhu ovocia, nehovorim ze alergia, ale mozno nesadlo 😀 😉 nech to rychlo prejde 😉

betatka
1. júl 2009

ahojte
tak už som po operacii zuba 😝 som opuchuná na pol tváre tak dúfam že už bude dobre 🤐
aj to naše malé šidlo v noci vystrájalo o 2,30 hore že ideme sa hrať? 😝 no tak som jej to išla vysvetliť ale vysvetlila ona mne 😀 tak asi po hodinovej žúrke a prehadzovaní sa u nás v posteli konečne zaspala tak som ju preložila a tam sa mrvila až do 6.00 a to bola konečná.
O 9,15 sa vypýtala znova spať, spala hodinu a potom ako naspeedovana behala a hrala sa a samozrejme mrčí celý den. Ešte spala asi pol hodku o 14.00 a to vstala s takým revom že som ju ani utíšiť nevedela.
Neviem či to dozvuky z očkovania..včera sme boli na 15mes...konečne do ruky a aj krv jej brali kvoli tomu železu tak chúda mala dopichanú celú ručičku. 😝
Teraz už chrní tak sa idem ospršiť lebo som sama doma muž išiel kamoša narýchlo sťahovať.
Jej a dnes prvý krát pila čistú vodu a celkom chutila 😀

betatka
1. júl 2009

bas ohrevala som vo vodnom kúpeli, niečo aj v mikrovlnke, a teraz ked už nevarím zvláš tak ohrejem polievku aj druhé všetkým.
neviem kto je ešte choručký tak skoré uzdravenie. 😉
efcso neber si to tak ani ja nejdem na dovolenku a nebola som hádam 100rokov nikde pri mori a určite najbližšie roky ani nepojdem kým nesplatíme všetky dlhy a navyše pri 2 deťoch nebude sranda ešte našetriť na dovču. Tak asi tak a úplne ťa chápem ako tíško závidíš 😀 😀 😀

fukaska
1. júl 2009

Bea..tak zub nezavidm.Skore uzdravenie.
My ideme tiez do Chorvatska na noc a boli sme tak aj minuly rok a pohodicka.Nasa mala pritom neznasa cestovanie v autosedacke. Inak ideme tak ze zaspi doma a prelozime ju do vanicky z kocika.Sice jej je uz mala ale mame autokids, tak v tom sa jej bude stocenej aj tak lepsie spat ako v sedacke.
Ohrievam jedlo uz v mikrovlnke a vodu uz nepijeme Lucku,ale mame filtracnu kanvicu Brita, tak vodu z nej
Ina za % dni hnackovania nam vysli 3 stolicky.... ☹

andula30
1. júl 2009

Ahojte betatka nech je cim skor lepsie, ohrievame v mikrovlnke pijeme prevarenu z vodovodu a s nami sa efcso moze kludne kamaratit dalej my sme na dovolenke neboli peknych par rokov a pri mori vzdy len robit 😉 ale nazavidim vam pre nas je dovolenka momentalne aj to ze sme doma 😉 amne by sa ja tie tatry sraasne ratali ale...hnackujeme tiez a uz dlhsie a predpokladam ze so zubkov na csty sme chodili vzdy na noc ale nase cestty boli vzdy nad 24 hod takze to bolo jedno

basika
1. júl 2009

Ahojte,
dík za reakcie na moje otázky

misi - ten roh som myslela..tak v opačnom slova zmysle..že to dosť ďaleko...bude Romčo od svojich dievčeniec

ef - ostaaaaaaaaň...ani mi nejdeme nikde..ani do Tatier...proste NIKDE

uf zubky vás trápia...mi máme teraz trošku kľud...klop, klop, klop...

oslovovanie členov rodiny - tak ja som krásne povedane "mama" a ocko je "koko" a Livka je "guka" (gulka) ale niekedy sa jej normalne podari povedat L to sme sa zhodli viacerí...nie len ja mama

ešte jedna OTAZKA:
Rozpravaju vaše deti zo sna? Lebo ja to už u Lívii davno pozorujem hocikedy zo sna povie napríklad dnes do rana, že "goo" goo" (gól - tak voláme loptu) alebo š-š-š (vlačik) toto hovoril zo sna...takým kľudným hláskom..no miléé

denka28
1. júl 2009

ahojte spolubojovnice 🙂

no straaasne davno som tu nepisala, ken som si vas citala, janka, betatka gratulujem k druhemu mimi 🙂

nooo tak...
predcasne narodene deti= pat deti naraz... to vam poviem...prvy rok bol pre nas brutalny, aj som vam tisko zavidela ako som vas tu citala, ako pekne babatkujete a my len po doktoŕoch lietame. stale kontoroly, ani tyzden po tom co sme prisli domov sme mali uzv mozgu, kontrola ociek. na kontrolu sme dlho chodili, tyzdenne, potom dva, tri, mesiac, a teraz uz idem az po ani neviem kolkych mesiacov, ale hlavne v poriadku.klop klop... medzicasom sme vymenili obvodaka, bo zlaty doktorko sa vyprdol na nasho syna, nevsimol si ze ma hypotomiu ako svet a nebyt druhejlekarky, ktoru som k nemu privolala cez vikend lebo sme mali zapalene uska, tak s nim mozno ani doteraz nechodim na rehabilitaciu. avdaka tomu, ze sme neskoro zacali cvicit vojtovku, este stale sam nechodi, co ho absolutne nestve, lebo stvornozkuje rychlostou 40km/h 😀 😀 a dostane sa vsade kde chce... vsade... minule som ho od zachodu brala, co sa chcel dostat do mise ... och jo 😀 takze presne rok sme chodili na rehabilitaciu, ked nam domktorka oznamila, ze koniec, lebo chlapec je v poriadku... ale to si predstavte tak, ze sme chodili tri krat do tyzdna na vojtovku, a od februara tyzdenne raz do madarska. takze 4x do tyzdna stale mimo. to nemusim ani vraviet, ze ziadny rezim sme nemali. chodil spat hore-dole, ako kedy sme stihli.. jaj a aby som nezabudla od novembra do februara sme chodili aj na injekcie (nieco na podporu mozgu) 3x tyzdenne a to vzdy po vojtovke, takze niekedy sme odisli z domu pred 11 tou a vratili sa okolo 14tej, takze som bola dost hotovaaaaaa 😒 v marci nam neurologicka slubila, ze ked maly nespravy vyraznejsi pokrok tak nas v maji posle na ct mozgu alebo magneticku rezonanciu, to vam ani hovorit nemusim, ze som bola hotova... vsetko mozne sme robili, cvicili jemnu motoriku atd aby sme boli super, a boli sme 😅 , na kontrole v maji nas velmi pochvalila a konecne sme sa dozili najkrajsich slov na svete... zodpoveda veku!!!! takze vlastne od zaciatku juna nechodime nikam, a uzivame si detstvo...mamickovsko 🙂 chvala Bohu krasne napreduje, hovori slovka a co je pre nas velmi dobre uci sa dva jazyky naraz, nakolko ja sa k nemu prihovartam po slovensky a ostatnipo madarsky, takze uz vie slovka aj v jednom aj v druhom jazyku. ale mama este nepovie.... 😠 po mene pozna aj suseda, kamoskynho manzela, ale mama to nic.... fuuuu a teraz by kazdeho len bozkal... no hotovy chlap...takze takto si uzivam moje predcasniatko. 😵

ajkabezka
1. júl 2009

🤐 😅 ahojte,zdravím vás stále z černoty...žlučník mi dává dost zabrat-za týden 4kg dole,ale snažím se být pozitiff-bude ze mě kočka-operace bude 13.7 v nem Bánovce nb..Kubovi lezou dolné 2ky,takže klasika začal válet 40tky,antiky,dneska dokonce 41,1st..koupání už nepočítám,čípky+sirup máme spotřebu na max,zhubnul 1,5 za 2t,Dani se konečně po 3t vykousal z brutus kašle,teď kurýruju manžu..měli jsme odjet na víkend s přáteli,ale Kubové horečky nám to zas celý pototo..dovča ani omylem-HARD FINANCIAL KRISE,a navíc jsem si jistá na milion %,že by nám to Kubove zuby zas zhatily...ale stále se snažím být opti..šak co mě nezabije.....a nejdou mi smajly jak ťukám z mobilu takže ..všem kteří se někam chystají-blíž nebo dál-šťastnou cestu tam i zpět,spoustu krásných nezapomenutelných zážitků a hlavně BUĎTE ZDRAVÍ! Papa Ája..až se odtud vyškrábu-z tý úžasný černoty,budu mít co dělat vás dočíst..PS:překvápko zabalené,v po posílám..papa

zuzka.sk
1. júl 2009

Joj baby, je to fuska, aj do prace aj vsetko este potom - konecne som vsetko porobila, navarila, napiekla (strudlu z hotoveho cesta - nech to nevyzera, ze som nieco komplikovane robila) a pozehlila, este pockam, nez dosusi susicka a poskladam to a pojdem spat.

Saska zaspava v poslednej dobe uplne super, lebo ju v jasliach znicia , hehe. Ale za 2 hodky je hore a pyta sa do velkej postele, prave je pri nej muz, ukludni ju a prelozi, ked sa to nepodari, pojdem uz k nej ja a budeme sa mojkat celu noc spolu (dufam, ze nie sme jedine, co im dieta spava v posteli 🙂 ,,, no proste toto sme este nedokazali vyriesit )

No a zo sna hovori uz dlho - goool, tak to bolo ked objavila aka je super vec ta lopta, vtedy mi skoro krize odisli, kazdy den sme boli u susedy na trave (suseda ma tak 60 rokov) a mala sa nahanala za loptami a ja som ju dvihala, vtedy sa este nevedela sama postavit bez opory, tak to bola ina zabavka, po 2 hodinach som uz vymyslala ako ju odtial dostanem 🙂 Tak sa jej jasne o tom aj snivalo... alebo ked sa zoznamila so psikmi, tak zrazu v noci ze "hauko"... no my sme nevladali z nej. A teraz vacsinou " mama , mama", ale to je z tych zubkov ratam, ze sa s placom budi. Inak my komplet prespanu noc mame mozno jednu. Toto u nas je asi jediny vacsi problem, teda ja som v poho, mne to nevadi, ja mam energie dost 🙂)))))))

No nic mamicky, nad dovolenkami nezufajte, niektore boli minuly rok, my sme neboli a aj teraz ideme uz len preto, ze to potrebujeme asi ako sol... aj segra a svagor a aj my.

Tak krasnu noc, nech deti sladko spia a vy nech mate krasnu plet rano, papa. 🙂

zuzka.sk
1. júl 2009

Denka - super super super, strasne sa tesim, ze som prave tu a citala som ako sa mate. Ja som tu len v poslednej dobe, takze som ani nevedela, co je u Vas nove, strasne ma toto potesilo. Drzim Vam moc palce, ste strasne silni a perfektni rodicia, vidno, ze robite maximum... ved.. sami to vidite na malickom a to uz ani netreba komentar. Este raz pozdravujem a drzim palce, nech ide vsetko tak paradne aj dalej.

Ajka - no to bolo strucne, ale mas teda toho dost. Aj Tebe drzim palce, ale zuby prejdu a uz bude vsetko ok. A drzim palce na operaciu, podla toho, co viem ako operovali mojho tatka - laparoskopicky, tak predstav si, hned na druhy den mohol jest, co chcel... ziadna dieta a pekne isiel domov. A uz je odvtedy par rockov. Takze neboj, dobre to bude.

Tak uz naozaj idem... packo.

katko
1. júl 2009

To ani nemyslite vazne 😢 ze dalsie nezmyselne OTAZKY na mna a temu x
Enajka Eviku78 kto stale otvara temu,o ktoru som ja vyslovene prosila,aby ste ju uz riesit prestali?Vcera som odpovedala Jankepo ak ste nepostrehli...
Eviku78 mozes mi prosim skopirovat - Jankin prispevok som niekde JA oznacila za arogantny?
Nie je to casto,ale rada si precitam, ako sa Vam aj babatkam dari-ale o ktorych prispevkoch mam lepsi prehlad nez Vy?(vynechajte prosim posledne dva dni a den narodenia(5.5.) dcerky MOJEJ Zuzky 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ktoru som spoznala cez konika?
Vsetkym cestovatelkam - my sme autom boli tento rok 3xNemecko(6h),Chorvatsko(10h),Kaprun(6h),Certovica,Ruzomberok(mrzelo by ma,keby ste si mysleli ze machrujem ☹ a 😅 Efco-Tvoju priazen uz aj tak nemam asi 😉 ☹ 😠 😲 😀 😅 😅 😅 ) a ziadne lieky, ziadne specialne metody, isli sme na noc vacsinou (mala spinkala) a ked cez den,tak sme citali,spievali ludovky na CD,pozerali rozpravky na Notebooku(doma nabili),alebo sme sa zastavili na kavicku a malu nechali chvilu pobezkat-potom bol vzdy hodku-dve klud
Zuzkazrzka-co ja som pocula,tak zo zubkov mozu byt aj hnacky,aj teplota aj soplik este - aby si sa nezlakla potom, my sme nemali nastastie ani pri stolickach zatial,ale mozno sa nam to potom vypomsti pri ocakoch-nech sa netesim 😀 😀 😀
Basika-nasa nic zo sna neprezradi 😀
Ahoj Denka,uzasne bojujete a drzkate sa! Mas moj velky obdiv naozaj!