Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kety80
25. júl 2009

BASIKA to ti verim ze si s toho na nic verim ze sa to coskoro upravy skus jej dat chrumky alebo brumika to sa rozpusta v ustach je to chutne mozno sa tak nauci alebo piskot a marina keks je fajn vyskusaj 🙂

andula30
25. júl 2009

ahojte babule
tak po dlhsej dobe sa zase hlasim chodenie stale nehrozi co ma uz tiez trochu mrzi lebo zda sa ze chodit by aj vedel ale sa boji a je strasne fixovany na moju ruku a neviem ako mu pomoct on totiz inak chodit takmer odmieta a ked mu nedam ruku ta huciiii ale s rukou ide uplne krasne az mam pocir ze sa ani drzat nepotrebuje neviem ako mu pomoct aby sa odvazil vidim ze sa boji aj ked nechapem coho lebo skusenosti s padmi nema ale snad sa raz osmeli 😀 nohu 21-22 mame rozpravate nerozpravame pije myslim dost neratam naje sa vsetkeho co najde v zahrade a stravu neriesim chudi nie je stravuje sa svojsky ale rastie pribera tak co ale trapi nas momentalne druha stolicka verim ze nam neda zabrat ako ta prva lebo 😖

kety80
25. júl 2009

ANDULA takyto problem s chodenim mame aj mi a tiez ma to mrzi lebo clovek sa aj sam seba pyta ci je vsetko ok a tiez len za ruku a boji sa pustit tak sme na tom rovnako tak dufajme spolu ze sa nam uz osmelia 🙂

misanik
25. júl 2009

andulka, kety, nebojte, maju cas, urcite sa rozbehnu. Podla tabuliek maju chodit do 18 mesiacov 😉 Potom zacnu chodit rovno paradne, odpadne vam ta faza padania. 😉

anjelok
25. júl 2009

ahojte,
rozoberate pitie..kety, myslim, ze 3 dcl nie je az tak malo, aj som rada, ked natalka tolko vypije. ona vypije okrem MM, co sa koji tak 3-4x este cca pol litra tekutin. doteraz to bol caj a stavy, ale uz ani to jej nejako nechuti, skusam vodu, ale posledne 3 dni nevypila skoro nic 😕 a to ma trapi v tychto teplach ☹ vcera ale spapala dost ovocia stavnateho aj polievku papala aj 2 dcl caju vypila. lenze dnes ani to, proste ani tuk, ani jest jej nejako nechutilo. a to uz nie je ani tak teplo. tak neviem, co to ma znamenat, snad nejdu dalsie zuby, lebo ma uz .. 😝
chodenie..kety, andul nebojte, oni zacnu, v mama a ja je teraz clanok, ze v 13 mes. chodi cca polovica batoliat. takze nie ste ziadna rarita, aj ja mam znamu tu z domu, mala je o 2 tyzdne mladsia ako natalka a este nechodi. a 4-nozkovat zacala ked mala skoro rok. dovtedy sa len plazila. vcera sa nas zislo cca 4 deti, vsetci mali okolo roka a viac a chodila z nich len natalka. takze ziadne strachy, ked chodia za ruku, chce to len cas 😉
ninka, takze kiahne? fuuu..v tomto teple nezavidim, ale aspon to budete mat za sebou. ja si myslim, ze chata tiez v poho.
misi moj muz je uz zaockovany, priprav si ale peknu sumicku. na osobu je to 100 eur 😒
verul tak to sa ronko fakt poriadne rozpil 😲

anjelok
25. júl 2009

misi a ako norko? uz sa naucil sam postavit? a s tym rozpravanim super...natalka este nic. teraz zacala ze totototo, inak klasika mama, tati, tato, ham..nic ine. keby aspon vedela, co to mama a tati znamena 😀
vtipne je, ked ideme po ulici, oproti nam nejaky ujo a ona na celu pusu zakrici tati 😀 😀 😀 ..ujo sa samozrejme potom splasene pozera a ja sa snazim neutralne: natalka, to nie je nas tati 😝 😀
inak som sa zabudla pochvalit, ze od stvrtka som clenom klubu 30-nikov 😝 tak teraz peciem kolacik, lebo zajtra cakam gratulantov..dufam, ze sa podari 😎

anjelok
25. júl 2009

kety, andul kuk..takze pohoda 😉
http://www.starostlivostodieta.sk/kalendar-psyc...

katuskapd
25. júl 2009

ahojte
anjelok gratulka k osemnastke 😎
my pijeme zhruba tiez 3 dcl za cely den,
mate tiez nejaky ritual nezvycajny? my ked ideme domov z vonku tak musime zvonit na zvoncek pri vchode aj dverachked sme na peso a ked s kocikom tak pri dverach, je to take mile maly sa vzdy tesi a vykrikuje 😀

nicol nech kiahne rychlo prejdu 😉

anjelok
25. júl 2009

kati natalka si napr. vzdy ked sa zobudi vyzlece ponozky a vita ma s nimi ked pridem do izby 😀 ..aj to sa rata? 😀 😀 😀

katuskapd
25. júl 2009

jasne vsak aj to je mily ritual 😀 mava jak na 1 maja?

kety80
25. júl 2009

ANJELOK gratulujem k narodkam dobre ich oslav v zime caka aj mna 30 a dakujem za povzbudenie

misanik
25. júl 2009

Leni, srdecne gratulujem k jubileu, zelam prijemnu oslavu 😉
Norko sa uz postavi, som sa aj zabudla pochvalit,a le bolo to take neurcite, hend ako zacal chodit, tak vonku ked nieco zbiral na zemi (spaky najradsej 😠 ), tak sa dal do drepu, alebo len ruky an zem a zdvihol sa, len si to asi envedel spojit, ze rovnako sa postavi aj zo styroch 🙂 ale hned na to prisiel, ani som nepostrehla kedy, len zrazu kukam a on sa postavil. Inak uz chodi uplne suverene, po trave, skalach, piesku... on nemal vobec fazu padania, ked je nerovno ide opatrne a hotovo.
A to ockovanie, no viem 😠 len skade furt tie peniaze, nam bude treba 200 lebo obaja 😝
Inak som v strese, vecer sme mu objavili na pipicku take biele hrcky. Netusim co to, neboli ho to, mato si mysli, ze je to maz z podkozky, ale je to tma, budeme musiet ist k lekarke, joooj, mam paniku, co s tym. Asi sme nieco zanedbali, kurnik 😠
katuska, mame, pyta si kluce, ked mu ich dam, nechce mi ich vratit, tak pred dverami reve lebo mu ich vezmem aby som odomkla, alebo mu ich rovno nedam a potom reve celou cestou vo vytahu - 12 poschodi 😀

anjelok
25. júl 2009

baby dakujem 🙂
katus jasne a smiesne jej to je strasne 😀 kety nemas za co 😉
idem postahovat nejake fotky, mozno aj pridam daco, zatial pa

ka77ka
25. júl 2009

ahojte kocky. 🙂
lenka...srdecna gratulacia ti aj od nas leti 🙂 🙂 🙂 prajeme ti krasnu oslavu.
nam dnes Eliska spadla zo schodov ☹ ...najhorsie na tom je, ze sme obaja s muzom boli pri nej.fakt neviem, ako sa to stalo, bol to zlomok sekundy, strasne si to vycitam. 😠 komplet celu som ju prezrela, a okrem hrce na cele som jej nic nenasla.ani nevracala, tak dufam, ze to nebude nic vazne.

miska..elisku tiez najviac zaujimaju spaky a skalky...najnovsia zabava je obhadzovanie sa pieskom....to ma ide slak trafit, lebo ma plnu hlavu piesku...a super, ze sa uz norko sam postavi.

Eli bola vcera na svojom prvom koncerte 😀 ...vystupoval u nas Kmetoband-paradne hrali, dokonca som s Eli aj tancovala. 😀 domov sme prisli pred 9 vecer, ale raz za cas je to odpustitelne. 😉

verulka
26. júl 2009

cafte,
ja len frisko,
leni, vseeetko naj 😵
misi, neboj, nic ste nezanedbali. to je ten maz. Treba t ukazat dokine. Ono ak su to malinke gulicky, tie sa zvyknu aj sami vycistit. Ak je toho vela, tak vas poslu na uvolnenie predkozky. Proste niektorym detom sa to usadzuje viac, inym menej. Kazdopadne zdoraznujem- nic ste nezanedbali 😉 neboj nic, dobre todopadne 😉
nicol, fuuuha, tak pekne vesele to mate.. ale apson kiahne z krku 😉
kati, neboj, bude ok. cim viac oci, tym skor sa nieco stane 😉 ale nie, my sme boli vo februari na prechadzke pri vode a risko mal kusok cez rok a napriek pritomnosti 4dospelych bachol po hlave do vody..to si netreba vycitat 😉
no u nas taky, odomyka dole branu, zvoni na vsetko, stlaca vo vytahu. Ale halvny fetis ma svoje nohy. PRed spanim ide sa durom a ptrci mu ich- akoze tato, nuchaj a bozkavaj 😅 aj sam si ich stale bozkava a olizuje 😝
jaaaj, my sme vcera mali jemny vylet asi 6h, aj sme pobludili, par x zmokli a nebyt toho, ze sme stratili fotak, tak bolo uplne super 😵

misanik
26. júl 2009

verulka, ty si poklad 😵 som sa prihlasila, ze ti idem poslat IP, som si hovorila, ze mamicka troch vajcakov bude tusit 😉 . No ma tam 2 hrcky, myslim, ze dost velke. Dnes sme aj napustili vodu do vane, ja som sla s nim a matko sa mu to snazil jemne umyt, ale predkozka nejde pretiahnut, nechceme nic nasilim, tak skocime v lekarke. Asi v utorok, lebo pondelky su plne cakarne chorych deti po nedeli, nech nieco nenachyta... Neboli ho to vobec. Mato uz zacal robit paniku, ze mu budu musiet spravit obriezku. Vam poviem, ti chlapi, ja stale panikujem, on pohodicka, teplota pohodicka, sopel, kasel pohodicka, ale ked sa jedna o pipika, tak je besny od strachu 😀

misanik
26. júl 2009

ka77ka, presne ako verulka pise, norkovi sa stale nieco stalo len ked nas bolo okolo neho najviac. Ked mu pristal na nohe mixer, tak sme pri nom stali, moja mamka, ja aj jeho krstny ... Raz zjedol polovicku reklamneho letaku od Hami (on taky nepapkac a bezzubec to zlupol a pozuval rychlostou blesku) a to sme boli pri nom, my s muzom, obaja moji rodicia a aj moja sestra s muzom... to tak byva 😉

ninka123
26. júl 2009

Ahojte, ja len na skok 😉 Nicol, rychle "odkiahnovanie" , ostatnym prajeme nadhernu nedelu 😵
Inak nam sa urazy akosi vyhybaju-klopem na vsetko okolo, teda okrem drobnych padov na zadok.. Lula sa teraz uci zvladat terenne nerovnosti-kopceky, velke kamene-no stranda... Pocet zubov sa zastavil na 5, aj ked uz mesiac slinta ako bernardin.. Noci celkom v poho, tak uvidime, ako sa to vyvinie... Majte sa 😵

katuskapd
26. júl 2009

pekne rituali a fetis 😀
misanik neboj, ja malemu neskumam pipik, ale myslim ze v pohode. dnes sa kupe tak pozriem, ja mu nestahujem odvtedy co sa napol a tak sa mu stiahla ze sme naspat nevedeli dat, ale nakoniec povolilo a vsetko ok, takze radsej nechytam 😅

verulka ten fotak nastve, to je smola 😠

matusko dnes konecne pil z aventackeho kuzelneho hrnceka, tak hadam sa oduci aj od dudla 🙂
peknu nedelu vsetkym 🙂

janca704
26. júl 2009

Ahojte, ste sa vecer akosi rozkokosili. A ja ze ani nekuknem, aj tak tu nik nebude 😅 😅 😅

tak najprv
LENI, vsetko naj naj naj 😵 😵 😵

NINKA (Nicolmt), nech su kiahne rychlo fuc. A nech to obe vydrzite spolu doma, prip. na chate. Ja by som v chladku s nou vonku bola, kupanie nie 😉

MISKA, neboj, ako pisala Verul, to bude ten maz, Verim, ze mu to prejde samo a nebude treba lekarsky zasah 😉 A tvoj Mato je dobry (s tym strachom ) 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a gratulujem Norkovi k postaveniu sa. Aj my sa uz vieme 😵 😵 asi tyzden 🙂 🙂 🙂

KATKA, hlavne, ze Eli sa nic nestalo. Nevycitaj si to. Este tych padov bude. Ale prajem co najmenej 😉

PITIE - ako kedy- niekedy aj 5-6dc, inokedy ledva 3. Ale je kojeny este, papa ovocie, tak snad nam dehydratacia nehrozi 😉

A mame par novych foto 😉 (cerstve z dneska, este teple 😀 )

janca704
26. júl 2009

A vcera bolo JAKUBKA, tak vsetkym nasim majovym Jakubkom vsetko vsetko vsetko naj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

verulka
26. júl 2009

babyyy, fotaak sme nasli 😵 😵 😵 😵 😵 taka som happy 😵 😵
jakubkom vsetucko naj.
misi, kuk ip 😉 hold chlapi su na pipika citlivi 😀
ja dnes peciem tortu a makam ako fretka 😝 zajtra je mensia oslava ajky a radka 😉
ditko mi spalo len 1x, cize sa vracia do starych kolaji 😎
a dnes sa krasne nakrmil sam 😀 a celkom cisto 😉

kety80
26. júl 2009

ahojte 🙂

dakujem k gratulaciam k vserajsim meninkam 🙂 dnes mame stastny den kubko sam spravil 2-3 kroky normalne som mu ocami pomahala este to raz skusil a potom uz len ruku tak dufam ze sa to coskoro rozbehne muz s mamou na mna kukali ako som sa tesila tak som ho vybozkala 😀 baby a ako je to s tymi pipikmi ma sa stahovat lebo nam do roka povedali ze vobec sa nema stahovat a ja len pri kupani tak trosku stiahnem a umyjem a vy ako 🙂

misanik
26. júl 2009

verul, dik za IP 😵 a ten fotak supeeer, to potesi a kde sa nasiel?
Janca, dik za gratuluku a aj my gratulujeme 😵 kukala som foto, nadherny je davidko, fakt uz chodi ako velkac 😵
Jakubkom gratulujem aj ja 😵
kety, ja neviem ako s pipikom, ja som sa riadila tym,z e nerobit nic nasilu a nepretahovali sme, ani neskusali, len normalne umyvali, na poradni to lekarka vzdy kukla a nekomntovala, tak neviem, ved vas poinformujem co nam povedia
norko tiez spal len 1 raz, asme ho tym kupelom pred rannym spankom pomylili, asi myslel, ze noc, tak potiahol 3.5 hodiny 😲 Po 2 hodinach sme chodili kukat ci dycha, elbo my taketo nepozname. Mato uz vyjednava, ci ho nebudeme stale takto kupat 😀 Aj tak by som brala radsej keby rano spal dlhsie ☹ ja viem, ze aj horsie moze byt, ale uz ma to dost obera o energiu, o 5-tej vstavame uz od februara a je to des, obaja to dajak zle znasame, sme kazde rano z toho podrazdeni... a uz teraz sa desim zmeny casu, lebo na jar pred posunom sme vstavali o 4-tej 😠

kety80
26. júl 2009

JANCA super fotky davidko hrozne zlatucky krasne ditko mas 🙂
VERULKA ajke a radkovi gratulujeme 🙂

verulka
26. júl 2009

kety, diky 😉
janca, perfis fotos, a to triko 😵
kety, u nas je to takto- nestahujem, pri kuapni umyjem, jemne posuniem, co to da..riskovi to neslo uplne vobec a nakoniec mu to na chire urobili, lebo tam mal ten maz a vtedy hrozi zapal. Radkovi to slo jemne, a ronko ma predkozku vcelku v poho, nie ze mu to ide, ale ma ju volnejsiu. Rozhodne nepretahovat nasilu. Ona niekomu popusti, inemu nie, ale casu na to este maju ti nas chlapi kopu 😉
jo a gratulka ku krocikom, teraz to uz pojde rychlo 😉
misi, nasiel sa v aute, pod zadnym radom sedadiel, uplne nahodou..evidentne nas trlko radko ho vzal a nepovedal to, v aute mu vypadol a zabudol na to 😝 ale hlavne ze ho mame 😀

kety80
26. júl 2009

verulka aj dakujem za radu ti nasi chlapi to maju s tymi pipikmi nejake komplikovane 😀 idem lahnut tak dobru noc 🙂 a som rada ze mate ten fotak tak mozes fotit a dat fotky tesime sa 🙂

zuzkazrzka
27. júl 2009

ahojte, velmi vas nestiham. pridala som par fotiek, aj ked na dovolenku este len ideme v sobotu. Tak ak chcete tak kuk https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

mate krasne fotky z dovoleniek, tak hadam aj nam bude tak fajne 🙂

basika
27. júl 2009

Ahojte,
ráno som niečo v rýchlosti prečítala...ale už neviem na čo som chcela reagovať....

misanik - noo Norko vstáva dosť skoro, mňa zas trošku štve, že Lívia vstáva neskoro o 7:00-7:30, až tak skoro ako Norko by vstávať nemusela 😉 ...ale o takej 6:00-6:30 by radšej, lebo ona potom zaspáva neskôr poobede o tej cca 13:00 predtým zaspávala o 11:30 potom spí aj 2-3 hodiny.. a do tej 20:30 to sa moc nestihne unaviť, tak zaspáva potom o tej 21:-21:30. Poobede, keď už dlho ťahá tak šramocem búcham, v spálni buchocem, skrine upratujem v spálni....

čo som to ešte chcela..už neviem

anjelok
27. júl 2009

ahojtee,
katka ten pad 😖 ..presne viem o com pises, my sme to absolvovali minulu nedelu 😝 esteze su tie nase kocky ok 🙂 ja som si to tiez vycitala, jasne, ze to bola moja chyba..ale uz mame zabranu.
misi daj potom vediet co vam povedala dr, myslim na vas dnes. urcite to nebude nic vazne.
ninka ako sa mate so sarou?
basika zijes? 😅
jani a super fotocky davidko je fakt zlatucky a to tricko aj mne hned udrelo do oci..paraaadne 😵
zuzka no kraaasne to tam mate 🙂
verul takze ronko uz vie takto pekne sam papat? my sme minule fotili, ako natalka skusa jest sama rezance vidlickou..no mala ich vsade 😀