Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kety80
6. aug 2009

tak baby vy ste dobre ponocovali 😀
Eviku krasne fotky uplne bomba malej tusim v tatrach viac chutilo jest 🙂 a dakujem dufam ze sa budeme mat OK
baby co ste boli v chorvatsku lekarne su tam dobre vybavene ako u nas sice beriem vsetko ale clovek moze na nieco zabudnut a cenovo ako u nas 🙂

misanik
6. aug 2009

evi krasne fotky, emka je fakt cely tatino 🙂
norko uz popoludni mal len mierne zvysenu teplotu, vyrazky zatrial nema ...

eviku78
7. aug 2009

ahojky mamule.
som vcera aj zabudla napisat info z poradne. tak vaha 10800 g a vysku nam nemerala. ale dlha je ako tyzden pred vyplatou 😀 dostali sme aj pichanec, trosku poplakala. horucky sme nemali ale v noci zase zurka 2 hodinova. nemyslim, ze z ockovania. proste teraz mame zase party obdobie. 😠
a emmči ma v pupceku nejaku mikozu, tak mastikame.

miska som rada, ze norusko je uz lepsie. a nas tatino teda nezaprie, ze je to jeho dcera. 😵

misanik
7. aug 2009

Ahojte mamule.
My uz mame doma norberta svrniteho, znie to ako dajaka ryba nie? 😀
Vcera v noci katastrofa, zobudil sa s placom, ladovy bol cely, teplotu mal 35,5 ! (36 v ritke) no sme sa vyplasili. Vyse hodiny sme ho ani utisit nevedeli. Sme uz chceli aj na pohotovost utekat, ale mato vycital na nete, ze to deti mavaju, volala som dnes s lekarkou, vraj je to normalne, po vysokych teplotach ked trvaju dlhsie sa im zapne telicko na chladenie a kedze ta termolegulacia u nich este nie je dokonala, tak to kusok prezenie. Ak sa vam to stane tak uz nepodavat lieky na znizenie teploty !!! (ja som intuitivne tusila, ale kedze stale plakal mato mu furt chcel este panadol supnut) dietatko zahrejte, suchajte, teply cajik, ponozky 😉 Pisem aby ste sa nevyplasili ako my ak sa vam take stane. Inak aj tym placom sa vraj zahrieval 😉
kati a za co prosim ta 😀

ludka_r
7. aug 2009

Ahojte mamičky... Tak vy máte akosi detičky choré... ☹ Prajem skoré uzdravenie...
Nás tie choroby našťastie obchádzajú, Vilko mal len v januári zápal priedušiek....
Len možno si ešte zanadávam, keď mu pôjdu zúbky... Keďže má stále len dva, tie horšie nás asi ešte len čakajú.... 😒
toto počasie mi veľmi vyhovuje.. Ja síce milujem teplúčko, ale keď je škaredšie, aspoň chodíme s vilkom na ihrisko, kde trénuje chôdzu.. Keď je moc teplo, má sandálky a tie sa mu stále vyzúvajú.... 😀
Inak, mne bol tiež Vilko poriadne uplakaný dva dni dozadu.. Neviem, čo mu bolo, našťastie na druhý deň bol už ako anjelik... 😉 Deti asi musia mať aj zlé obdobia...

misanik
7. aug 2009

ozaj este jedna vec, pisem velmi nesmelo a dufam, ze ked to tu napisem, tak to nepokazim, ale od pondelka vstavame po 6-tej 😵 snad to len z choroby nebude ☹ pred 5-tou sa kalsika zobudi, ale po nakojeni este zdriemne.
A 2 krat som mu ponukla UM a 2 krat mi ho okaslal, sak skusim este 😀

ninka123
7. aug 2009

Ahojte, ja len v rychlosti nakuknem... Choruckym rychle uzdravenie, Lula je takmer ok, len v moci mala zasa nalez, tak sme vyfasovali Zinat, dufam, ze zaberie... Vcera sme prezili ustipnutie osou, normalne ju zobrala zo zeme a pozmolila medzi prstami 😅 ale aspon sme zistili, ze zatial alergicka nie je, zacervenanie a opuch trvali vseho-vsudy 10min...
Tak vsetkym prajeme krasny dnik 😵

anjelok
7. aug 2009

cafte,
misi tak fajn, ze to mate za sebou 🙂 a dufam, ze ranne vstavanie uz tak zostane 😉
ninka fuu, tak to uz mate aj takuto srandu za sebou? to ja by som panikarila 😲 😀 😝
evi krasne miery ma emmka 😵 ..a ta mykoza 😕 hned sme dnes cistili pupcek 😀
inak ked natalka zacala chodit, tak som si vsimla, ze ma lave ramienko nizsie. juraj ma presviedcal, ze sa mi to len zda, ale nie, aj dnes baby potvrdili, ze hej. takze musim poriesit nejakeho ortopeda. furt nieco 😠 snad to nebude nic vazne, lebo ma porazi 😖

verulka
7. aug 2009

misi, parada 😵 teda parada, ze je to len 6ta choroba..jo a s vami sa uz nestretavame, lebo rono sa naucil skoro vstavat 😝 teda uz to sice nie je o 4,42 ako v KE, ale dnes o 5,30 🙄 a to dovtedy daval pekne o 7 mej az 7,30..no nic, ale zase, ak norko vydrzi spinkat trochu dlhsie, tak ja prezijem toto nase 😀
baby, furt neco, vsak inak by sme sa nudili 😀 drzte sa 😉

facovka
7. aug 2009

juuj verul, dobre ...bo jankapo u nas v teme co opat tehulkujeme dlho nebola,. tak som nevedela jak sa maju....ako sa ma ?? zvlada v pohode tieto tepla?? ci to len ja tak skapinam?:??? 😅 😅

misanik
7. aug 2009

evi, az teraz som vsimla, mykoza 😲 nech rychlo zaberu masticky
leni, urcite to nebude vazne, ale chod za ortopedom drzim palce.
My takto ideme riesit norkov prstek, ukazovak stale krci, ked chyta veci, tak ho nepouziva...
verul 😲 toto som vazne enmala v plane Len nech pekne pospia obaja. Dost ma mata a strasia trapi skutocnost ci matulka jankinho sme nenakazili kedze sme v pondelok zrejme uz mali teplotu a este aj ronkov spanok sme pokazili. Strkam hlavu do piesku.
Verula aka bola cesta domov? Som na teba myslela ako to ronusik zvladol, aj pospal?

misanik
7. aug 2009

pridala som nejake foto kto chce: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

basika
7. aug 2009

Ahojte,
misi - takže po chorobe? tak fajn, že je to za vami..

Leni - no dnes už nie,ale kuknem pupok Lívii aj ja..

eviku - pekná váha...typujem aj u nás tak nejak..

minule som merala Líviu..tak som namerala 82cm

no manža upiekol chlieb..voniaaaaaaa takže padám..si dať z neho

kety80
7. aug 2009

ahojte maminky 🙂

evi peknu vahu ma emka a ten pupok skontrolujem aj ja clovek ani nevie co vsetko zabudne kontolovat 😒
anjelok - a ja by som s tym radsej isla k ortopedovi
misanik -super ze je vam uz lepsie a krasne fotky 🙂

ja som dnes na nervy muz mi v robote odpadol odviezla ho sanitka do ruzinova mal strasne vysoky tlak a zvysil sa mu cukor mal 9 co on predtym s cukrom nemal nic tak neviem co nas este caka neviem si ani predstavit keby sa nieco stalo a nemali sme tata 😢 😢 😢 tak len verime ze vsetko bude v poriadku nic nerobm len cely den bulim nastastie muza po vsetkych vysetreniach pustili ale musi este dalsie vysetrenia spravit dufam ze nebude nic vazne 😢
baby ak ste hore piste lebo sa zblaznim dnes

jankapo
7. aug 2009

Cafte,
dlho sme tu neboli, sak viete preco.
No ale verulkovci nas nabudili, ze reku, vdaka MK mame take pecka duse blizke- a kedze nie su jedini 😵 , tak by bolo nefer vas seckych okaslat.
Mame sa fajne celkovo. Matulo ma s plienkou, v tricku a gatiach rovnych 14000g (vazili ho na nefrologii) a ze meria 81-82cm. Chlapina je to.Kruto nam liezli stolicky (zatim 2ks), zo dna na den odmietol mliecko a bol to boj take 3 dni, potom som povedala ze teda ked ne ta ne, asi tyzden sme nenukali, potom ma jedno rano trklo, ze ponuknem, tak sa chlapec tvaril jakebyze sme mu odopierali najvacsiu slast zivota. Tak sme opat pollitrovo nutrilonovi. 🙂 Asi to bolo zubami, no tie zuby su zda sa na vine vsetkemu. 😅
Fontanelku este taku mini tam citim, poradnu neviem kedy budeme mat, ani ockovanie, kedze sme boli dlhodobo na tom biseptole.
Inak nic nove netradicne, zazivame co to vsetci tu, presedlali sme na jeden spanok uz definitivne a je celkom dlhy tak sa strasne tesim. Ale inak ho treba riadne vencit vonku, lebo potom doma robi neplechu. Ale sak to vsetci poznate.
Brusko zatial poslucha, nema na vyber. 😉 Tehu zvladam, lebo sak nemam na vyber. Mami pomaha s Matulom ho nahanat doobedu, aj doma daco porobi, takze vlastne sa da. Teplo ja nemusim ani ked nie som tehu, inak velky rozdiel nepocitujem. 😝 Jasnacka, ze ratam tyzdne, nech uz "mozme" no a k lepsiemu to nejde. 😀To by som klamala. Ale tak aspon babo stale v brusku, ma cas sa vyvijat, tak nech si tam este hovie.

Verul, inak so spankom- dnes otvoril matu oci o 5.00 a uz sme to neukecali. Takze ani my sa uz s Norkom nehrame! 😀
Jo- a este ti odkazujem, ze ako dobre ze som uz tehu, lebo si ma tak nabudila na deti, ze kebyze nie som tehu, makala by som na tom jak fretka. 😅 Obavam sa ti ta este budem moct niedy vidiet. 😉

Miska,nakazu nerieeees. Ked to bude 6tka tak fajn, len nech to nie su mocaky. 🙂

Ostatne babule mamule, reagovat budem ked sa dam do obrazu. 😵

Drzte sa zatial, bruu noc.

jankapo
7. aug 2009

Kety, neboooj. 😒 Aj ked sa mi povie,ze? Ked ho pustili, tak to bude ok, kebyze maju podozrenie na nieco vazne, tak si ho nechaju podla mna.Joj, drzim palce velmiiiiiii.

kety80
7. aug 2009

Jankapo - dik tak super ze brusko a babo posluchaju a som rada ze si to uplne nezabalila 🙂
ja som sa sem dnes prisla tiez ukludnit ze baby popisu nieco vesele daju fotky malych ja deti zboznujem takze som sa tu nasla medzi vami 🙂

kety80
7. aug 2009

tak tu asi nikoho mala som vazny rozhovor s muzom prehovorila som mu trochu do duse ze musi spomalit on je stavar a vsetko na dome robi po veceroch sam a dnes sa ukazal asi vysledok ani by som sa tak nebala keby uz nemal srdcovu prihodu ked mu mama ochorela na zakernu chorobu a potom zomrela vtedy to snim bolo dost zle tak dufam ze sa to teraz nezopakuje ☹ slubil ze bude robit pomenej tak diufam a strasne sa bojim ist teraz na dolenku tak neviem ci to nezrusime ☹ idem ja lahnut na dnes toho stacilo mam uz toho dost tak uz vas nebudem trapit uz stacilo negativ dobru nocku prajem

misanik
8. aug 2009

kety, janka ma pravdu, 100% to nebde vazne, keby mali podozrenie nepustia ho. Kazdopadne je to zdvihnuty prst ze ma spomalit. Len mu dohovor a postraz ho. A ty sa snaz tiez ukludnit. Viem, ze to sa povie lahsie ako hovori, ale vies ako stres skodi... 😉 Len ho pekne pomojkaj, troska si ho pohyckaj a ustraz nech viac oddychuje, urcite bude dobre. Drzime palce a myslime na vas.
janka 😵 super, ze si sa nam vratila 😉 No a norko isiel s matom vonku, ked sa vrati oznamim mu, ze je asocial s ktorym sa nikto neche hrat 😀 Btw s detmi sa neda byt dnu 😠 som bola teraz utorok az stvrtok, 3 dni a som myslela, ze zosediviem, vcera ked prvy den enmal teplotky som uz isla vonku aspon s kociarom, 2 krat len tak do hodinky stale ale aspon nieco, lebo uz to bolo fuuuuj 😝 Dala som mu aj teraz dlhe rukavy a nohavky nech mu na tie vyrazky nesvieti slniecko a nejdeme s nim k detom, tak snad sa to smie... 😝 tusim ked ma uz vyrazky tka ani nie je infekcny.
No jo idem pratat kym je prazdny byt, tak startujem metlu a letiiiim 😀

anjelok
8. aug 2009

ahojte,
kety neboj sa, ja viem, ze to vystrasi, ale urcite to nebude nic vazne. to vies..chlapi, neznesu tolko co my 😉 😀
mozno by stalo za uvahu skontrolovat ten cukor, ci nezacina cukrovka. nech mu len pekne spravia vysetrenia, nech viete na com ste a potom to uz bude ok, ak nejaka choroba, bude sa liecit. ale urcite nic, len unava stres. verim, ze uz dnes je lepsie 🙂
jani caaaaf 😵 som rada, ze sa mate fajn, ved som aj myslela, ze tak..ved ako inak? 🙂
misi to iste som ja pisala minule, ze vnutri sa neda, a uz normalne rozmyslam, co budeme v zime robit 😝
inak natalka vcera objavila cuvanie, tak je taka zlata, juraj mi dnes hovori, ze ako jackson, najprv si zadupka a potom par krockov cuvne 😀 ..a muzik v robote, takze bacujem sama 😒 snad pride aspon kym zacne plavanie.

anjelok
8. aug 2009

aha a s tym vstavanim..tak noci mame teraz dost zle, neviem, ci ocaky alebo co, uz jej tak presvitaju, no ale otras. a okrem toho vstava posledne dni o pol siestej 😝 dnes som ju nastastie po pol hodke ukecala a aspon na 45 min. este zdriemla 😅
verul, jani, takze to asi nebude norkom 😅

kety80
8. aug 2009

ahojte 🙂

dakujem baby za podporu dnes je trochu lepsie a uz chcel ist von robit tak so mu to zatrhla ze ak tak len z detmi von alebo do bazena tak uvidim dokedy sa mi podari udrzat na uzde on neobsedi ako nase deti potom ze pokom su aj ja som uz kludnejsia to bol vcera len sok zo vsetkeho tak len aby ste si nemysleli ze som hysterka ale je pravda ze od kedy sa narodili deti som strasne precitlivela na taketo voci tak dufam ze uz bude klud a este raz dik 🙂

basika
8. aug 2009

Ahojte,

kety - verím tomu, že to bol pre teba šok, niet sa čo čudovať. Určite to bolo varovanie, že treba spomaliť a určite aj on už bol vyčerpaný, veď ako stavbár pracuje celý deň na tom teple potom aj doma + možno ešte nejaké psychické tlaky ako uživiť rodinu, aby boli všetci spokojní..to dá v dnešnej dobre zabrať..Musíš mu ozaj dohovoriť, aby sa šetril...určite bude dobre... spravia vyšetrenia...a tá dovolenka možno prospeje aj jemu..oddýchne si...daj vedieť ako ste sa rozhodli

jankapo - vitaj, som rada, že si sa ukázala a napísala ako sa máte, prídi aj častejšie... 😉 chýbala si tu

no a zima s deťmi bude zaujímavá...to určite..užívajme si leta

Leni - no keď také dieťa cúva..je to veeľmi zlaté aj Lívia to robí. Kúpili sme jej taký stolček na sedenie..je od neho cca 1,5m a cúva cúva aby si na to sadla...alebo rada si sadá na loptu o veľkosti fudbalovej. To obchytila zo sedenia na fitlopty, ale mala som minule problém vysvetliť jej, že asi ťažko si sadne.. na loptičku o priemere 5cm...no bola podarená ako si chcela na tú loptičku malú sadnúť..

basika
8. aug 2009

😀 😀 😀 fuTbalovej 😎

kety80
8. aug 2009

basika dik on nerobi nastastie na stavbe ale chodi obcas na ne vacsinou v kancelarii zabezpecuje material na stavby ale doma ked robi tak je cely den na slnku 😒 a dame vediet co s dovcou

andula30
8. aug 2009

caute babule no dlhsie soms anozvala nebolo odkial, mi mame za sebou perne dni stolicky.. 😝 nespava nepapa mrnci................. 😖 ale mame za sebou velky pokrok pusta sa chodit sice len obcas ked sa mu chce al e sku sa a tesi sa a my s nim 😀 uz len tyzdena budeme konecne po dvoch mesiacoch aj s tatom spolu huraaa 😉 uzivajte leto krasne dni pa

verulka
9. aug 2009

cafte,
no jani, vsak o rok v lete u nas aj s oboma chalnmi..potom zamiesite tretie 😀 😵
misi, cesta naspat bola miestami kruta, ale prezili sme 😉 a ja som masochista, ja sa rada necham tyrat, ked vas uvidim za tu cenu 😉
kety, snad si muzik necha "poradi" a spomali..tohoto sa aj ja velmi bojim, snad uz bude len dobre 😉
ozaj baby, hlavne maminky chalanov- hodila som inzerat predavam uplne nove sandalky 21tky protetika..tak ak by nahodou 😅 😉

katuskapd
9. aug 2009

ahojte tak uz sme spat na slovensku, let v pohode dokonca sme odleteli o pol hodiny skor co nie je zvykom 😕
dakujem vsetkym za rady prezili sme to v pohode bez liekov, Matusko ma tuhy korienok.
dovolenka krasna aj ked sa najskor bal mora toho hukotu a vln, ale to sa poddalo a potom si to total uzival, aj na pieskovej plazi aj strkovej,fotky a ostatne pridam neskor. zajtra mame aj poradnu ale asi ho nedam zaockovat uvidime co povie doktor.
pekny vecer a chorym uzdravenie 😉

basika
9. aug 2009

Ahojte,
tu nedeľná atmosféra

katuskapd - tak fajn, že ste už doma..teším sa na foto, daj vedieť ako ste včera pochodili na poradni

ja som si bola dnes užiť nostalgie, bola som v pôrodnici dať si potvrdiť jeden papier čo mi brali pupučníkovú krv...jaaj a tá chodba, bola som aj na WC.... kadečo mi prišlo na um 😅

kety80
9. aug 2009

ahojte 🙂

tak u nas zatial klud muz je zatial ok len ho teraz stale buzerujem a kontrolujem tak som zvedava dokedy to bude trpiet 🤐 na tu dovolenku po vaznom rozhovore asi pojdeme tak sa uz ja tesim aj bojim len dufam ze sa nic nestane 😵
katuskapd - to je super ze ste stastne doma a tesime sa na foto 🙂
basika - to aky papier si musela dat potvrdit ja som nic potvrdovat nemusela