Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

jankapo
26. aug 2009

basi, my sa s ef uz pozname... 😉 ona mna uz len tak lahko nezdepta...to by sa jej inak vratilo... 😀

juj, evi, ja som len chcela napisat ze u nas capnutie po rucke fici, nie casto, ale stane sa a to je potom pokaanie! 😅 zatial to zabera a nepokladam to za ublizenie osobnosti, ale to je na dlhu debatku...

idem vyvesit pradlo, neutekajte nikam

basika
26. aug 2009

cápanie - máme aj my... chytím silno jej ruky.. (snažím sa vychytávať, lebo keď chytím jednu už letí druhá) dôrazne, jej poviem, že to nesmie..že budem plakať...začne revať, že chcem revať ja.. a tak potom reveme obidve 😀 😀 😀 , len toto nie je moc použiteľné medzi ľudí

verulka
26. aug 2009

ale janiii, zalty pistavy matulo robi neplechu ? zlaticko moje, dnes som kukala fotky azistila, ze som ti ani neposlala a ani sem nedala..pokusim sa napravit 😉

fukaska
26. aug 2009

eviku.Celkom fajn, najoblubenejsi znak je capica,to ukazuje ked chce ist na bicykel a potom pes a macka.Pustame jej to v anglictine a ked vidi psa,vykrikuje dog a na macku cat .Sa jej to asi lahsie vyslovuje ako v slovencine.

jankapo
26. aug 2009

juuu....dobre sme na tom,modriny nemam...matulo vie dobre ze musi byt opatrny, este ma ani omylom nekopol do bruska, to proste decka vedia toto... 🙂

verul, sak ani ja som ziadne foto nepridala 😕 chapem, ze nestihacka

efcso
26. aug 2009

basika, ono medzi jankou a mnou je to trosku o inom...

okrem hryzenia, capnem aj po rukach. no a najvacsi stres je, ked bud poviem AU, alebo sa rozplacem (lebo uz aj tak uhryzla, ze krv sla 😲 ). to ju potom nevieme utisit.

oliva najnovsie tiez pouziva "znakovu rec" - incy winsey spider 😀 a zajacika 😀

fukaska
26. aug 2009

prsiplaste a gumaciky maju aj tu:http://www.maxus.sk/detsky-sen/detske-oblecenie/do-daz..., ja som kupovala v Reservede cierno filaove za 7eur a su super,

eviku78
26. aug 2009

no lenze ta moja naozaj kope ako besny kon. 😠 niekedy je to fakt o hubu. ale to sa vacsinou blazni a neuvedomuje si to. ale uz sa ju snazim kroti a vysvetlovat, ze to nesmie.

efcso
26. aug 2009
jankapo
26. aug 2009

ef,neplaaaaaaac

dazdove oblecko sa aj ja kuknem

znakova rec mi nic nehovori, nejak ma to nenadchlo ta filozofia cela okolo toho, proste ja som zato nech pouziva jazyk a nie rucicky...matulo nerozprava, ale na komunikacnu barieru sme este neto...nase frustracie su z inych dovodov, nie ze by sme jeden o druhom nevedeli co chce... 😅
vieme, len obcas nam je to proti srsti.... 😝

zeny, idem ja spat, zajtra lietam po meste, varim a peciem tortu svagrovi...tak aby som ostala pri zmysloch... 🙂 cafte zatim

basika
26. aug 2009

ef - to je milé....však ona začne skôr po anglicky hovoriť ako po slovensky...

Lívia za čumákuje na toto...

https://www.youtube.com/watch?v=-sTEQmT5CvE

muž nechápal 1.x, čo ju na tom baví

basika
26. aug 2009

no veru idem aj ja

eviku78
26. aug 2009

evi, som nevedela, ze na takychto veciach ficite. 😀 😀 😀

efcso
26. aug 2009

no a to co za ceny tam popisali k tym prsiplastom?!?!?! sak mi skoro oci vypadli z jamiek!!! tak ja veru taky nekupim. a hovorte si kludne, ze dietatu nedoprajem!

jani, nemyslis vazne, ze si sa etse aj na pecenie dala nahovorit! klobuk dole zeno, len si brucho nepripec 😀 inac je lepsie bez z,myslov niekedy (dnes napr. bola kamoska u nas, tak som ju permanentne nalievala slivkovym likerom, nak nam neujde a pride aj na buduce 😀 )

eviku78
26. aug 2009

asi mam nejake medzery. ja jej taketo veci vobec nepustam. kde na to vobec chodite baby. 😲 😎

eviku78
26. aug 2009

evi, tu prsiplastovu stranku ako som otvorila, tak som ju aj zavrela. 😀 to ani omylom nedam tolko za prsiplast. u nas v LV maju krasne gumaky za 250,- (ja zijem este v korunach).
zatial mame krasne zelene krokodilove, len neviem ci z nich nevyrastie do jesene. 😒 a prsiplat kupim u cinana. na tu jednu sezonu je to jedno.

efcso
26. aug 2009

evi, my si taketo pred spanim pustame, ona je pri knizkach vecer nervozna, nepozera tv, ale toto mi ju krasne ukludni. pozera, pocuva, opakuje (ukazovanim ked je nieco - napr if you're happy) a niektore ma dokonca uz oblubene. tuto sme len vcera objavili, ale dnes som jej to cely den spievala a ukazovala...

eviku78
26. aug 2009

my obcas kukneme bebe tv, ked sedi na bilike (nocniku).

efcso
26. aug 2009

my nemame bebe, ani my to nechyba. ked zapneme, prepina, kym nenajde hudbu. najviac ju zatial oslovil videoklip hush hush 😀

efcso
26. aug 2009

bru noc vsetkym! deti, opovazte sa v noci buntosit!!!!!! 😎 potom budete mat nervozne maminy s kruhmi pod ocami, presne ako teta eva. a to by ste predsa nechceli, ze?!?!?!?

eviku78
26. aug 2009

ja som este pridala par fotiek z moravy. ale asi tu uz nikto nie je. 😉 idem aj ja do hajan.
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

basika
27. aug 2009

Dobré ráno..

stránku s pršiplášťami som ani nekukala..kúpila som u číňana za 90Sk síce veľkosť 92 dosť jej je veľký ale bude mať na dlhšie...- to úúúúplne stačí..

efcso - som sa ťa chcela spýtať..ten incy winsey spider to je origoš znaková reč, alebo riekanka - ukazovačka?

my tiež Tomáša púšťame večer pred kúpaním...už to máme ako rituál...alebo niekedy ešte takto ráno, keď kukám poštu...

katuskapd
27. aug 2009
https://www.youtube.com/watch?v=RpVqM2TGhiE


toto je zase matuskova oblubena odrhovacka 😀 nic na ucenie, ale pre zabavu 😀

inak ten spider je aj na hovoriacom havkovi ako maly zlaty pavuk na prechadzku siel....

gumaciky som tiez nepozerala

po vcerajsku matusko este spinka, misanik necitaj 😅

andula30
27. aug 2009

caute babule ja len v rychlosti bo nestihacky makame na dome, chysta sa dalsia svatba...a tak dale a tak dale necitala som ani nepamatam a o pisani ani nehovorim ale myslim na vas 😉 ef teba mam na pamati myslim to stretko ale zatim neni kedy 😉 maly striedavo oblacno uz beha o sto sesto a samozrejme pada a pada 😀 hryzie kope a najnovsie ma cape po tvari obcas capnem po rukach za co ma odmeni smiechom alebo povie nieco ako eče t.j. este 🙂 gumaky mame kedze ideme no Norska a prsiplast nie lebo v norsku mame nepremokavy komplet to je dobre aj na valanie po mokrej zemi

andula30
27. aug 2009

prcham uz je hore 😉

misanik
27. aug 2009

Ahojte,
katuska, pohoda, dnes som velmi spokojna s budickom 5.45 😵 to uz je pomerne ludske, to moooozem 😵
andula, super ze simi uz beha, neboj pady musia byt, vytrenuje sa este. Norko sa tiez smeje ked ho capnem po ruke. Dokonca sa stalo take, za co nie som hrda, ale mal afekt ked mi sklbal vlasy, to mi dokaze normalne chumac vysklbnut a envedela som sa oslobodit, tak som ho po tej ruke capla silnejsie, az ostal cerveny flak, norko akurat otriasol rukou a rozrehotal sa 😠
Kocky prosim poradte, dali ste si aj neajke lieky na zastavenie laktacie? Neviem co mam robit, ale mne sa asi tvori este vela mlieka, ked sa zobudil norko v noci na kojenie, mala som uplne naliate plne prsniky az to bolelo, vytahal a prestalo. Asi sa neda z 2-3 kojeni za den radikalne prestat, no nebudem mu uz davat pred spanim vecer a rano nedavam tiez, tak uvidim par dni ked bude len to 1 nocne ci kusok klesne produkcia ... kazdopadne uz to chcem dotiahnut do konca ked som sa na to dala.
A tie prsiplaste 😲 akoze to musi byt chyba tie ceny 😝 ja asi kuknem cinana tiez...

misanik
27. aug 2009

evi, paradne fotky, dve kocice v kociariku nemaju chybu

efcso
27. aug 2009

ahojte -

andula, cakam cakam. ako dom? vidis, akeho chodca ty mas, dokonca aj dve ruky a manzela! kto by sa ti rovnal. a inak olivia tiez pada, lebo nevnima teren, a to uz chodi 7 mesiacov!!!!!!

misi, ja som prestavala postupne a dead line bol po jednom dennom kojeni. ak mas mooc mliecka, skus kus odsavat, aby sa uvolnili, ale len trosku vzdy, aby vedeli, ze uz tolko netreba a ak to nepomoze, janka ti poradi homeopatika. mne sa mlieko este dobre dva mesiace tvorilo, ale nebolelo nic.

basi - teda ja znakovu rec neovladam (aj to znakovanie som dala do uvodzoviek, lebo to mame aj zajaca vymysleneho, da ukazovaky k usiam a zakyva nimi), ale myslim, ze je to bohapusty vymysel. ty si taky googler, tak skus vygooglovat.

inak som niekam zalozila oliviine ponozky a zda sa, ze tie uz ani ten google nenajde. dajte zarucene typy, kde hladat a hlavne najst... ps. v chladnicke nie su 😅

efcso
27. aug 2009

evi, fotky super - a ake krasne bodynko ma emmuska na poslednej fotke 😵

moni1412
27. aug 2009

efcso za postielkou si nepozerala? mne ich tam Denisko vzdy vyhodi 😉 😀

my mame dnes nejaky cudny den. idu nam asi 3 alebo 4 zubky naraz, stolicky, tak teplotkujeme uz 4.den a ani papat dnes nechuti 😒 to bude vazne 😒 😀