Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

misanik
8. okt 2009

basika, ja norkovi pangasa podusim na masle, troska osmahnut na masle a podliat, ja robim aj so seleninkou, k tomu zemiaky

basika
8. okt 2009

misi - podleješ to a pridáš do toho zeleninu a povaríš? tak?

misanik
8. okt 2009

basika, inak vela toho livka berie, ja vzdy ked ochorie aj bez navstevy lekarky hend nasadim: dithiaden 2 krat 1/4 (niekto dava fenistil, to je to iste), sinupret a nasivin, ten sa nesmie dlhsie ako 7 dni uzivat! Tie antihistaminika su dolezite, ukludnia detsku sliznicu, som prekvapena, ze ti ich nedala lekarka

misanik
8. okt 2009

aj zeleninku postrasim na tom masle a tak podlejem, dochutim, paprikou bilinkovou solou, alebo niecim podobnym...

verulka
8. okt 2009

cafte,
baby, podla mna je antibakterialne mydlo nepotrebne..spinu umyje aj klasicke mydlo a okrem toho bakterie nie su len skodlive..tieto ultra dezinfekcne prostriedky znicia aj to dobre 😉 zase tzijeme v relativne cistom prostredi 😉
kety, deti smrt velmi zaujima..ja ma vtomto vyhodu, ze som veriaca 😉 no a 1.sok je strasny..ale zase teraz zisti aka je vyhoda, ze ma brata 😉 teraz ma napadla jedna prihoda, resp rozhovor:
Radko- mami, ja uz nechcem, aby sme mali dalsie babatko
ja: Preco?
Ra- lebo ja chcem zomriet ako posledny z nasej rodiny( jasna suvislost- som najmladsi, posledny zomriem)
risko: ale radko, to je hlupost, vsak ta zajtra moze zrazit auto a budes mrtvy prvy 😉 ..to nebol 1.rozhovor o smrti, ale ked uz tento fakt akceptovali, tak sme sa aj pobavili 😀
jo, a ak ma niekto pocit, ze ma blbe obdobie...muzovi dnes spadol stroj a musi kupit novy..za veeela eur 😉 potesi, ze?..no nic, budu skromne vianoce a do londyna pojdem akurat tak na kulturu 😉 halvne ze sme zdravi

basika
8. okt 2009

misi - mne Fenistl dala Dr....len ho užívala už 2 týždne...povedala, že jej ho môžem postupne vysadiť..

no naozej..čo sa všetko odohráva v tých detských hlávkach..

verul - 😖 😖 , ja mám zasa pocit, že my nebudeme mať skromné až Vianoce..ale mne sa to stále zdá, že nejak musíme pri skromnosti..žiť..

anjelok
8. okt 2009

kati hej, to mame aj my..stolik je uz ale riadne pocmarany 😅
verul, jasne, ze doma umyjes mydlom, ale co vonku? to som myslela..ked napr. pochyta tie hovienka a potom ide jest 😕
a s tym strojom ma to mrzi 😖 ale napr. ja som v londyne este nikdy nebola 😉 mne by veru ta kultura bohate stacila 😅

verulka
8. okt 2009

dithiaden vysusuje sliznicu, preto je lepsi fenistil..
basika, no jo, len dospeli chapu, ze sa nedari furt rovnako..malickym detom je to jedno..len ja mam 3 velkacov..

basika
8. okt 2009

verul - verím ti, 😒 , že to čo tu občas napíšeš..je le štipinka toho čo musíš riešiť a s čím sa potíkaš...a chápem že niekedy naše problémy... by pre teba problémy neboli...ale aj tak obdiv môj máš, že stíhaš ešte aj radiť a iných povzbudiť...ty by si sa hodila do nejakej poradne...akú VS máš vlastne?

verulka
8. okt 2009

basi, to som tak nemyslela 😉 ja sama niekedy potrebujem vediet, ze je na tom niekto horsie ako ja 😅 slabe chvilky..dnes nemam dobry den 😅
je pravda, ze veci vnimam inak, ale to vobec nemeni nic na vaznosti inych problemov..ja som to mylsela tak ,ze ti traja uz vzhladom na vek( zacinajuca puberta) ovale neochotnejsie chapu iste veci..nechcem aby sa citili obmedzovani poctom deti..proste to je taka moja haluz 😉
leni, ja vonku mam cistu vodu, papierove vreckovky a cajivnikovy olej (ako dezinfekciu)..mne hovienka nejako nechyta a beznu spinu zmyjes aj tak bezne 😉

eviku78
8. okt 2009

ahojte mamule,
dieta este spi (ale verim tomu, ze ked toto dopisem, bude hore 😀 ), tak som prisla na skok nakuknut. trosku som upratovala.

dufam, ze deticky nadalej budu vazne urazy obchadzat a choroby nech su uz konecne rychlo prec.

janipo - si ma pobavila, ze este tehu mi chyba. najskor musim dostudovat, nie som superman. 😀

leni - k tej telke ma napadlo, ze emmi ju chodi stale olizovat. nechapam, co jej na tom tak chuti, hlavne, ked je zaprasena. 😀 😅 😕 ale nech si buduje imunitu. 😉

tu nabytkovu zostavu z kiky mame aj my. je to velmi pekne. emmi sa uz par krat z tej stolicky aj zkydala. 🤐 😕

verul - do londyna by som chcela ist aj ja niekedy na buduci rok s kamoskou za kamoskou. mozmo si to doprajem ako odmenu za titul. 😀 😀 😀 uz staci len dostudovat. 😲

anjelok
8. okt 2009

verulka to nie je haluz, ja to uplne chapem. tazko vysvetlit dietatu v puberte, ze nedostane teraz nove rifle, lebo jeho surodenec potrebuje napr. nove topanky na zimu 😒 mohlo by sa potom stat, ze ti budu vycitat, naco si mala tolko deti, prip. budu na seba zazerat, lebo kvoli tomu druhemu nemozu mat to, co ini. toto treba ustriehnut a chce to urcite vela namahy 😖 no napisala som to jak tatar, ale viete, co som tym chcela povedat 😅

anamor
8. okt 2009

ahojte,
tak ja som bojovala so svojou chorobou, iba prechladnutie, hadam zazehnane, zbezne som vas mrkla.
co sa tyka urazov, ach jaj, horuceho sa bojim aj ja, s nozami skusenost zatial nebola, ale ked si clovek precita, uvedomi si to viac. U nas zatial ta vyhoda, ze sme vysoky = mame vyssie linku, tak mala este nedociahne /co moze byt tak dva mesiace este .. 😉 ./

so zapalom prska mam tiez svoje skusenosti - zazrak bol kapustny list 🙂 , tepla sprcha a tiez kojenie vo futbalovej polohe.

priznam sa ze toto su prve Vianoce ked este nemyslim na darceky, akosi mi rychlo bezi cas. 😲

dodatocne gratulky Eliske a zdravim pracujuce maminy. 😵

a verul uzi si london.a ten stroj ma tiez mrzi.
bas nepostrehla som? tie vysledky livkine kedy budes mat?

na co som zabudla? 😲

fukaska
8. okt 2009

K tomu pangasiusovi- je to najhnusnejsia ryba aku mozte jest.Skuste si pozriet nejake stranky a tom ci sa zivia.
http://cejka.blog.sme.sk/c/160752/Nejedzte-Pang...

fukaska
8. okt 2009

citacia: mäso tohto urasteného sumca obsahuje skutočne nevídané svinstvá: vysoký obsah arzénu, polychlorované bifenyly, DDT a jeho metabolity, ťažké kovy, izomery hexachlórocyklohexánu (no, fuj!) či hexachlórbenzén. Navyše sú ryby zmrazované aj s kontaminovanou vodou, teda akousi "pridanou hodnotou". Pelety, ktorými sa kŕmia sumce v akvakultúrach sú údajne vyrobené takisto z kontaminovaných a nekvalitných surovín, samice sú dopované hormónmi derivovanými z ženského moču.
V rámci Rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá, ktoré na webe každoročne publikuje Štátna veterinárna a potravinová správa, som sa dozvedel, že sa vo filetách v tomto roku objavil aj stafylokokový enterotoxín a baktéria Vibrio cholerae a v r. 2005 aj nepovolená látka malachitová zelená (silný karcinogén, ktorý sa používa pri liečbe hubových a parazitárnych ochoreniach rýb v chovoch).

anjelok
8. okt 2009

fukaska, no to ked citam, tak som rada, ze nejem ryby 😝 teda len pstruha na vianoce 😉 alebo sem tam file.
ja som dnes dostala ruzicky, dnes je to 7 rokov, co sme s muzom spolu 😵 natalka hned musela ovonat a hapapa (preklad: hapci 😀 )
romi, mne sa na tie vianoce este nechce mysliet..a hlavne behat po obchodoch a zhanat darceky 😝 teraz s natalkou si to neviem tak uzit, ked ta to nema rada a len mrnci v kociku. tak vsetko len rychlo rychlo. asi budem musiet zohnat nejaky babysitting a za ten cas rychlo nakupit. ale ani tipy nemam zatial ziadne. len babiku pre natalku.

verulka
8. okt 2009

baby a naco je net 😀 ja nakupujem vela veci takto, usetrim cas aaj prachy...a potom este dracik a v nom rozpravkova karta..
ja uz nakupujem pomalicky veci ,lebo nemozem v 1mesiac to mam potom depku, ze kolko prachov am to stoji 😀

kety80
8. okt 2009

verul - diky za povzbudenie uz som si myslela ze ti napisem na IP ci si ste sa vy stakym u vas stretli takze asi je to tak ze deti sa rozpravaju o takych veciach ako smrt 😝 a dufam ze zajtra budes mat uz lepsi den
no vianoce radsej si to ani nechcem predstavit su to nakrajsie sviatky a ja mam stoho depky 😒 len same nahacky ale uzivam si to teraz ked mam deti a ta radost v ich ociach stoji zato a kika este veri na jeziska tak dufam ze jej to nikto neprekazi

kety80
8. okt 2009

fukaska - s tymi rybami si ma prekvapila my jeme ryby dost casto a hlavne file

kety80
8. okt 2009

verul - mrzi ma to stym muzovim strojom a verim ze do toho londyna pojdes ak nie tonto rok tak nabuduci a s detmi mas pravdu kazdemu chces dat narovnako aby si nikto nic nevycital a pritom aj tak to niekedy dopadne inak

verulka
8. okt 2009

kety, vianoce nemusia byt nahanacky 😉 ja ich milujem..uz nech je po dusickach a vsade sa vyroji vianocna vyzdoba 😵
no ono je to uplne normlane..u nas uz v tomto veku bol preberany aj sex a podobne...terazu z riesim hlavne medziludske vztahy 😝

kety80
8. okt 2009

no verul tvoje rady sa mi este zijdu ako vidim 🙂 no ked zacne tema sex to bude ina kava hlavne co sa dievcat tyka 😝

kety80
8. okt 2009

anjelok - tak pekne vyrocie a nech vam to dlho vydrzi a natalke este surodenca 😀

basika
9. okt 2009

Dobré ráno..

fukaska - no uf, som si prečítala...a to som chcela urobiť 1.x rybu Livke..tak som teraz zneistená...bude na tom niečo určite...

leni - užite si výročie...

romi - zatiaľ máme len výsledok Helicobaktera - negatívny...na krv ideme niekedy budúci týždeň

misi - teba som sa chcela spýtať, pre moje pochopenie...u vás je problém s papaním s tým, že on síce spapá, ale musí mať k tomu maximálne divadlo? A keď divadlo nie je? Tak nepapá? Nechce? A 2. otázočka..teraz ako vstávate?

ludka_r
9. okt 2009

Ahojte...
Ja len tak v krátkosti.. Keď sa tu pár dní neukážem, je toho veľa popísaného a ja strácam niť... 😀 Tak som Vás len prišla pozdraviť, bo sa mi nechce čítať.. Mám toho ozaj dosť... Hlavne so školou..
Eviku, Ty si koľkatáčka?? No, ja si viac verím.. Študujem a plánujem aj ďalšie dieťa.. Asi sa potom zbláznim pri tom všetkom , ale lepšie, ako študovať pri škôlkarkovi a aj popri práci.... Uvidíme..
Malý je konečne zdravý, boli sme aj prvý krát v materskom centre, tak sa teším, že aj na jeseň budeme mať aktivitu... 😀

basika
9. okt 2009

fííí tu ani nohy...akrem Ludky

tak dieťa spí obed sa varí....dnes som to teda nevsadila na pangasa 🙂

kurňa, ale ma štve tá nádcha Livkina..od rána jej ani sopel nevyšiel ale dýcha ústami čo má nos ucpaný, som jej pred obedným spánkom dala sterimar o 15 minút čo - to odsala...potom kvapla otrivin..ale to sa mi tak ťažko kuká na ňu keď zaspáva...ako sa jej nedá tým nosom dýchať...jaa neviem.čo by som jej už mohla urobiť aby jej to ten nos uvoľnilo..

andula30
9. okt 2009

Ahojte no Verul s tym pristrojom to ma fakt mrzi a uplne chapem ze obcas potesi ze nie je clovek jediny co ma bo nech to znie akokokolvek sebecky. 😉 S tou rybou akoze mna to neodradi keby sme chceli na kazdu potravinu by sa nieco naslo ani past by sme sa nesli lebo aj ta trava sa polieva mocovkou aby lepsie rastla a bolo kvalitnejsie seno 😉 to nic proti tebe fukaska to ja len proti takymto studiam 😉 Vianoce mna nestresuju viem ze v pohode upracem napeciem nakupim a ked nie nic sa nestane upracem potom peciem stale a darcek urcite nejaky kupim ale ja mylujem hlavne tu atmosku to je jediny sviatok ktory nemam zatial zhnuseny koli urcitym zazitkom o ktorych takto verejne ani nahodou pisat nebudem 😉 No a na smrt, sex, drogy...sa tesim uz teraz mam z toho kropaje potu na cele 😀

basika
9. okt 2009

bože, vy tu už o Vianociach točíte...ja ešte ani pomyslenia..

ludka_r
9. okt 2009

Basika, nie si sama.. Tie začnem riešiť tak v polovici decembra, ako sa poznám... Ja toho ani moc nenavarím, nenapečiem, lebo pôjdeme znovu na Vianoce ku svokre... Tá žije sama, tak aby aspoň na tento sviatok nebola taká opustená. Navarím až keď o nejaké tri dni prídeme domov. A určite budeme mať v taške kopec zákuskov od mamy a svokry. Takže všetko v pohode... 😀
Takže ja sa až tak na Vianoce neteším, lebo u svokry sa necítim až tak moc príjemné.. Aj iné zvyky majú, na aké som ja zvyknutá....

misanik
9. okt 2009

Ahojte, asi vas stihnem len pozdravit, uz je 1.5 hod co spi, tak bude asi budicek 😝 no ale obed sa dovara, tak moze byt 😉
verul, s tym strojom ma to mrzi ☹ ty urcite aj tak vykuzlis absolutne megafasa vianoce. A viem pochopit, ze je to tazke, aby velkaci boli spokojni a nepocitovali "diskomfort" kvoli surodencom, ale z toho, co som mala cest vidiet z foto a citat z prispevkov som si ista, ze u vas to tka nikdy nebude 😉 😵
basika, to ani nie je problem s jedenim, on fakt zje hocico. Ale on proste dobrovolne neotvori usta, on len odtlaca ruku s lyzickou, ja mu musim zamestnat ruky, hlavne lavu, musi mat v ruke nieco zaujimave ale nie priliz 😀 proste ekd sa s niecim zabavi, tak otvori usta, ak sa zabavi priliz, tak neotvori, telka nepomaha 😀 😀 😀 jasne, ze to nie je najhorsie, len proste by ma zaujimalo, ci by neodkukal od inych chut k jedlu. Len ked am v tanieri zelenu fazulku, tak sa tesi a vybera ju prstikmi. Inak nema absolutne ziadnu snahu si da sam jedlo do ust 😉