Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

ka77ka
16. nov 2009

kety...skolu zvladame tak vselijak ☹ ☹ ☹ ..terezka pise nadherne, len jej nejde citanie...nerozoznava pismenka a nevie spajat slabiky do slov, ti poviem, trapime sa ako sa len da ☹ min.tyzden som sa aj dorevala, lebo mi ucitelka povedala, ze cita najhorsie z celej triedy-to sa fakt tazko pocuva, pytala sa ma, ci sme nerozmyslali nad oskladom skoly.To nas fakt ani len nenapadlo, pretoze terezka bola od mala vzdy sikovna, ako 2-rocna poznala farby, vedela pocitat, a teraz toto. ☹ ☹ ☹ dufam len, ze je to len nejaky skrat, alebo co, a ze sa rozbehne v citani...som zufala z nej.vzdy som si myslela, ze prvu triedu zvladneme lavou zadnou....ale toto je tema pre majovcatka, tak dost bolo stazovania ohladne terezky. 😀 😉

kety80
16. nov 2009

ka77ka - to ma mrzi dufam ze sa to zlepsi aj ja uz mam strach co bude na buduci rok tiez je mala sikovna ale len ked sa jej chce ked ju niekto nuti tak sa zatne tak mam uz trochu obavi kika sice bude mat teraz 6 rokov v januari tak sa to moze este upravit a je taka neposedna vsetko ju bavi len chvilu ☹ a terezka je sikulka iste to zvladnete tak na vas myslim 😉 kamoskynu malu tiez takto kritizuju ze je neposedna a ze stale vyrusuje ze jej mali dat odklad lebo ze ona sa chce stale hrat tak neviem tiez ma s toho chuda nervy tak som zvedava ako to budeme zvladat my

verulka
16. nov 2009

kati, a nedeje sa nieco v skole? aky mas dojem z ucitelky? lebo akoze nemyslim ,ze je v novembri uz spravny cas na komentovanie a skatulkovanie prvacikov 😉 co sa odkladu tyka, tam treba dat na svoj vnutorny feeling, ty si poznas deti najlepsie..neboj, ono sa to cele poprepaja v tej hlavke..a ak jej ide pisanie, tak citanie jej pojde tiez..kazdopadne sa mi nie uplne pozdava pristup ucitelky..ale to je len dojem, mozn ovam to oznamila nejako jemne a v dobrom (ale aj tak si mylsim, ze je na to este skoro)
v mnohom je toto velky problem ucitelky...ja uplne zboznujem tu nasu( ajka ju mala a teraz radko). Radko ma v triede 14chalanov. ktori su fakt viac nez zivi a potom 6dievcat, ktore ppodla slov ucitelky, maju viac z chalanov..a zvlada to
fotky vypalili uplne uzasne, este to dam dokopy a zverejnim 😵

basika
17. nov 2009

Ahojte,
kde ste ostatné prispievateľky misanik, anjelok...a ostatné?

ka77ka - dievčatá sú pekné na fotkách, Terazka má pekné okuliare. A verím, že ťa tá škola trápi, ale určite sa to upraví..inak na prvákov je toho ozaj dosť veľa..veľké nároky..všetko rýchlo rýchlo...synovec je tiež prvák...tak to vidím akým hrozným tempom idú.

no zvyšok napíšem na obed..teraz to proste nejde...pokiaľ niečo robím..OK, akonáhle začnem ťukať do klávesnice..vtedy ma moje dieťa najviac potrebuje..

ka77ka
17. nov 2009

ahojte.
verul...mas pravdu, velmi zalezi od ucitelky...ono to zacalo tym, ze terezka mi donieslka min.tyzden domov poznamku, vraj nedava pozor...tak som zavolala ucitelke.vraj je hrava, stale sa vrti, pospevuje si popri pisani...ja neviem, ale su to este deti, ktore boli nedavno v skolke, hrali sa cely den a teraz musia sediet v skole a davat pozor.ucivo preberaju strasne rychlo, do tyzdna preberu aj 2 pismenka, ktore sa musi terezi naucit pisat a dokonca si ich aj zapametat...citat musia po slabikach, s tymto mame problem.napr.slovo VILO, mala by ho precitat VI LO, ale ona cita V I L O, a pod...a ked to ma potom povedat vkuse, povie uplnu somarinu...ucitelka sa mi zda mila, je to pani okolo 50-tky, povedala, ze este pockame par mesiacov a uvidime, ci bude treba navstivit psychologa...podla mna to bude aj tak zavcasu, ved kolke deti nevedia dobre citat ani v 2, ci 3.triede.
sranda je, ze basnicku si zapameta po jednom precitani, a slabiky si nepameta. 😀 😉 uvidime, co nam prinesu dalsie tyzdne.

basika...terezka ma tieto okuliare uz vyse roka 😀 , sama si ich vyberala, lebo bola na nich ruzova 😀 🙂
idem nieco navarit, potom sa este zastavim.

basika
17. nov 2009

Tak som tu...hádam sa niekto pridá..

Lívia teraz zaspala rýchlosťou blesku..položila som ju na posteľ ona sa otočila..a zaspala.Paráda. Dýchanie počas spánku sa trošku upravilo. Je to trolilinku lepšie, nechrápe tak hrozne, tak má aj pokojneší spánok, občas zachrapne..ale relatívne väčšiu čas noci, dýcha, že ju ani nepočuť. No v piatok sme ale objednaní na to ORL, som trochu aj zauvažovala či to nezruším, keď je to už trošku lepšie, reku nech ju zbytočne nestresujem, lebo vraj nič moc vyšetrenie. Teraz dosť často robia v rámci vyšetrenia nejakým neviemakým skopom, že vopchajú do nosa gázu na umrtvenie na 15 min a potom nejakým tým skopom idú do nosa a tak to omrkne Dr. 😖 ☹ keď si toto predstavím, že jej budú robiť tak 😒 ☹ ☹ . Ale už to nejdem rušiť, nech jej kukne aj tie krčné...aj kvôli tomu jej prehltaniu..

tak pridajte sa...je obedná pauza..

anjelok
17. nov 2009

ahojte babule,
mam doma muzika az do stredy, tak som ani nemala kedy popismenkovat. teraz mala spinka, juraj majstruje v pivnici. robi nove policky, aby sme tam uz mohli nastahovat veci ako zlozenu natalkinu postielku 😵 a pod.
mame sa celkom ok, natalke sopliky zda sa ustupuju, aj ked zase to trva tak dlho 😖. ja som tiez troska chytena, ale zatial zvladam v pohode. ked uz v noci nekojim, mozem si vecer supnut nejake tabletky, tak sa da 😉
natalka mat teraz dost divne obdobie, strasne si presadzuje svoje, preferuje byt skor sama ako s inymi detmi. neviem, ci sa ich v lete nabazila, lebo sme stale boli vonku na ihrisku v spolocnosti vela deti alebo neviem co sa stalo. ked ideme von a zbada nejake dieta, hned pribehne ku kociku, krici mia mia (moje moje), nechce sa od neho pohnut, prip. si do neho musi sadnut a odhana vsetkych, co sa k nemu priblizia. nechapem, co sa jej porobilo, v lete nemala problem cokolvek komukolvek pozicat, dokonca si rada vymenila na chvilku kocik s kamosom, ze zmena, super sranda. tak bojujeme s tymto, dokonca uz mame za sebou aj prve (zatial aj posledne) po zadku 😒 no nechcem to opakovat, ale nikdy nehovor nikdy, mozno este par krat uleti 😝
v noci spinka pekne v postielke vo svojej izbe, posledne 2 noci prespala krasne, ze sme ani raz za nou nemuseli ist. inak sa zobudi na cumlik, prip. pohladkat a spinka dalej. cez den spinka tiez pekne, tie 2-3 hodiny, vcera dokonca 3,5 😵. to je super, konecne mame s manzelom postel pre seba a poriadne sa vyspim 😵
kati, som rada, ze si sa ozvala, neboj, s tou terezkou sa to spravi, aj ked viem, ze je to asi pre teba tazke. a kludne pis, nech vieme, co nas s drobcami o par rokov caka 😅
verul tesime na fotky 🙂
jani, kety, uz je lepsie?

anjelok
17. nov 2009

basika chodte radsej na to vysetrenie, budes kludnejsia. natalke na orl nic take nerobili, len pozreli do usiek,do hrdla a urobili stery. nic hrozne. aj ked teda ona jacala ako by ju rezali 😝. neviem ale ako je to s tymi nosnymi mandlami, ako sa to vysetruje.

basika
17. nov 2009

leni - no práve...že nám musia pozriať do nosa...tak zrejme to bude taka ako som písala...ale hádam na to rýchlo zabudne..

anjelok
17. nov 2009

a uz mam prvy darcek natalke na vianoce. boli sme v tescu a bol tam taky easy syntak za 9 eur. cely cas kym sme neodisli aj celu cestu domov v aute si to pustala 😅 je tam klavir a take rozne zvierataka a gombiky, co vydavaju zvuky. tak som jej to vecer zhabala, ze dostane az na vianoce, len dufam, ze z toho neohluchnem 😝 😀

anjelok
17. nov 2009

basi jasne, natalka vzdy v ordinacii robi sceny a vyjdeme von a uz ma usmev od ucha k uchu 😉

andula30
17. nov 2009

Ahojte katka snad sa to v skole upravi 😉 Basika nic nerus myslim ze budes kludnejsia a neviem ako sa to vysetrije dne sale mne to kedysi robili normalne cez usta ziadna slava lebo mna napina uz len ked my lekar do ust pozera ale prezijete a livka je bojovnicka 😉

slnyecko
17. nov 2009

Ahojte,jaj tak sem som dlho nepisala 🙂
Bola tu rec o darcekoch tak my sme uz davno kupili Kubkovi taky hrackarsky pultik s naradim bolo v tescu zlacnene skoro na polovicu,no nekup to.A uz mame vybavene.A kedze je maniak na vlaky tak na Mikulasa dostane dreveny vlacik strasne sa mi pacil 🙂 Lebo sak sladkosti dost dostane u dedkovcov.
Kubko je zlaty,rozprava o stosest,len teraz sa zas derie ocak na povrch tak trosku nervny.ale spinka dobre,nad ranom sa raz zobudi napije sa a spi dalej.Dnes sme trhli rekord sme spali do pol deviatej.Inak zerie ako kyselina,co je zas opacny extrem k tomu co bolo prednedavnom to zas nejedol nic.Dnes prebaloval plysaky len tak sam od seba si nachystal vlhcene a krem a uz fical.Som z neho nemohla 😀
Matulko uz nieje taky spac ako na zaciatku ale zlatucky je,si to teraz uzivam naplno.Byt dvojmama je super,odporucam 😉

andula30
17. nov 2009

Sny ak my sa chystame na naradie 😉 Jej dalsia stastna dvojmama 😀 no ved pracujeme aj my na tom... 😀

slnyecko
17. nov 2009

andula-No ved som videla na fotke tvoj Simi je tiez taky kutil ako Kubko.Len som rada ze sme kupili v predstihu a mame uz pokoj 🙂 a veru stastna,som vas prisla vsetky motivovat 😀 Tak len pekne pracujte "na tom" dalej 😀

andula30
17. nov 2009

Slny kutil to je ked muz nieco majstruje a nechce mu dat naradie tak to je taky rev....a ked mu ho da az sa trasie od stastia 😀 No a nedavno sme boli v obchode a davali sme mu vyskusat take naradie no stastny bol... 🙂

misanik
17. nov 2009

Ahojte,

kati, super, ze si sa ozvala. S terezkou drzim palceky, hlavne enchsa jej skola nezhnusi. Urcite to bude dobre a len pis, zaujima nas to 😉
leni, to ma natalka len obdobie, Ved si spomen na ihrisku v lete si isto videla deti 1.5-2 rocke, encheli velmi pozicat nic. Len si zacala uvedomovat co je jej a chrani si to, ona sa nauci o chvilu aj podelit sa. Podla mna to caka skor alebo neskor kazdeho z nas 😉
andula, tak drzim palceench sa podari 😵
slny, super, velmi pekne sa citas 😵
basi, len chod an to orl, budete vediet na com ste
My choroba je uz asi prec, od vcera neodsavame a mame 4-ty zub 😵 😀 Chuda, tkaymto tempom mu budu rast do 6-tich rokov a to mu uz prve zacnu vypadavat 😀
Darceky...no ja som kupila u dracika tie zako kocky aj norkovi aj katke, doma som to kukala a isli sme to vratit. Ja neviem, ci zly odlietok, ale strasne hrany ostre, uplne zle opracovane a vobec enzapadali my sme s matom nevladali zlozit. Asi kupime kocky od wadera, dajake uz mame a tie su sice drahsie ale vyzeraju kvalitnejsie.

kety80
17. nov 2009

ahojte 🙂

tak u nas hroza ale uz dva dni neteplotujeme a mame prerezanu spicku prvej stolicky tak asi to vsetko zo zubkov soplik nieje ale zato na tvari sme vyhadzany ako muchotravka tak neviem co to zas je mozno len z mandarinky no uvidime ked to nezmizne tak musime asi k dr.
zajtra idem s kikou k zubrovi na prehliadku kvoli tym novym zubom a tej medzierke tak som zvedava co vyriesime
andul - tak nech vam to vyjde 🙂
bas - urcite chodte na to orl budes kludnesia ked budes vediet na com ste
slny - super ze sa mate dobre a len si to uzivaj dvojmamou byt je vazne uzasne vrele odporucam 🙂

kety80
17. nov 2009

anjelok - to je len take obdobie urcite sa bude s detmi zase hrat az nebude chciet ist domov 😉

basika
18. nov 2009

ahojte

kety - tak už keď je zub vonku..tak bude hádam už dobre..a to výhádzanie nemôže byť 6, keď mal aj teploty?

ani neviem na čo som už chcela reagovať.

eviku78
18. nov 2009

ahojte kocicky.
ja len na skos. v sobotu ma cakaju 3 skusky, tak sa snazim popri vsetkom aj ucit. ale moc mi to nejde. 😠
snad uz ten posledny rok dobojujem. 😉

neviem, co vsetko sa tu preberalo, ale zapamatala som si jankin zapaleny prsnik - tak prajem, nech to cim skor preboli. 😉

terazke v skole drzime palce.

hodmon
18. nov 2009

caute kocky,
dlho osm nepisala...ale sem-tam citam....nejako nemam cas na PC,prerabam vrchne poschodie a barborka je strasne ziva, tak mame co robit

chcela yb som sa poradit, pouzivate tie detske stupienky n aumyvanie a pod? my zatial stolicku,ale uvazujem na dkupou stupienka,aby bola samostatna...nasla som tieto dva,co s ami pozdavali najviac

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

tento ma prefektnu cenu,len musim najst dobru bratisalvsku dudu ktoram i to kupi a posle domov alebo potom tento

http://wwww.mimibazar.sk/foto.php?id=6961906

poradte prosim

basika
18. nov 2009

ahoj hodmon...

celkom dobrý nápad...ten z mmibazaru sa mi viac páči

hodmon
18. nov 2009

basika..len sa bojim c bude stabilny...ci sa z neho nevykoti...ale zas je praktickejsi, ze je vyssi a ma dva schody

basika
18. nov 2009

hod - no asi by to bolo najlepšie vyskúšať...a ten stupienok aj mne pado do oka, že je výhoda

kats
18. nov 2009

ahojte kocky 😉 poctivo vas citam kazdy vecer ale nestiham uz odpisovat 😅

ja by som brala ten prvy 🙂 ale u nas zatial nerealne, matus by si stale pustal vodu a cely cas stal v umyvadle 🙂 to je aj dovod preco sme museli z kuchyne dat prec stolicy - bol az prilis samostatny a v kuse by umyval riad a potom aj seba 😀 takze si teraz nosi svoju malu stolicku - ta mu vsak ide velmi tazku po koberci a musi ju nosit, tak funi a odnesie si ju len kusok 😀

kety snad uz ostatne zubky budu lepsie vychadzat 😝 nech nemate zakazdym teploty 😠

misi, mozno ked mu neskoro narastu, neskor vypadnu a druhe mu aspon dlhsie vydrzia 😉

evi budem drzat palce 😉

tak uz je hore 🙂 letim

eviku78
18. nov 2009

hodmon, ten prvy stupienok mame doma a je prilis nizky a emma nedociahne poriadne do umyvadla. ale myslim, ze v ikea maju aj taky vyssi.
babina ju naucila obrait vedro hore dnom a vyliet na to. nie je to moc stabilne, ale funkcne. 😀 jasne,ze ked pride do kupelne, tak vkuse by si len ruky a zuby umyvala. 😉

misanik
18. nov 2009

Ahoj, hodmon, mne sa pozdava ten 2 stupnovy, zatial nekukujem, ruky umuvame vo vani sprchou... uvidime
kats, matusko musi byt zlaty ked si nosi stolicku 😵 norko na toto zatial neprisiel, nie ze by mi to vadilo 😝
evi, drzim v sobotu palce, urcite to zvladnes 😉 ved uz posledny rok a konieeec 😵

eviku78
18. nov 2009

misi, ja vieeeeem a prave to ma drzi nad vodou. 😀 a este to, ze si kupim krasne saty napromocie. 😀 🙂 😎

hodmon
18. nov 2009

misanik - ruky aj my sprchou...ael zuby este len teraz zacala umyvat...doteraz nie a nie prinutit...ale ked ju dam na stolicku k umyvadlu, tak si poumyva so vsetkymi kefkami