Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kety80
2. dec 2009

no baby mam blby pocit ze to zvysenie si dobre odbehame az nas s toho slahne ale aspon nieco 😉

galanta
3. dec 2009
ludka_r
3. dec 2009

ahojte..
No, bude to oničom zas to všetko obehávať.. A škoda, že to bude len na 4 mesiace, mne aj na kratšie.. Keďže pôjdem na ďalšiu materskú. A tam to zvýšenie už na mňa platiť nebude, tak si tých peňazí dlho neužijem... ☹ ☹ ☹
Inak sa máme v pohode, malý stále kašle, ale mám pocit, že je to už len z nejakého suchého vzduchu, či čo.. Ale aj tak, keď mu zabudnem dať sirup proti kašlu, kašle o niečo viac... Už ma to fakt nebaví, vyše mesiaca ho dopovať sirupmi...

verulka
3. dec 2009

cafte
no ako sa mi tu mate? 😀
nejako nic nestiham...pritiahla ma sem basika 😉 teda nepriamo...
my sme sa dopracovali do brutal nespaveho stavu, potom 2 noci len 3-4zobudenia a dne scelu preplakal...cize ako na husenkovej drahe, len poslednou dobou mam pocit, ze sme kapanek castejsie dole ako hore..ale to je len tym spankom- on place z osna a krici bojim..cize asi nocne mory..no nic
inak ficime fur tpo vonku, tesiemsa na vianoce, krpec uz je tak strasne namotany, ze to svet nevidel 😀 vsak naco ma surodencov? 😎
ludka skus obycko cibulovy sirup...i ked pocas zimy sa casto kasle prave zo zmien teploty 😉
n oco sa prispevku tyka, mylsim ,ze ucinnost este vzdy stihnu odlozit minimalne do aprila..to by inak bolo 1x, ze by sa ma nejake zvysenie tykalo 😀
kats...mala si nohu podlozit 😉
my sme dnes utekali na bus a sofer mi skoro zavrel pred nosom..no v buse zacal taky pocernejsi typek hucat uplne otrasne na sofera(fakt vulgarne nadavat)..az som sa zlakla..n oa to on mu nadaval. ze ma skoro nepockal..hned vybehol aj s kamosom a vyniesli mi kocik do busu 😕 normlane som ostala ako obarena..takto pekne sa ku matke s dietatom malokedy niekto sprava.. iked ten slovnik 😝 ..kocik je najnovsia zabavka krpca..len v nom nechce sediet, ale ho tlacit 😀
majte s akrasne...ja sa este ozvem 😀

basika
4. dec 2009

Ahojte žienky...
tu je to nejaká bieda...

so mnou je to bieda teiž, rozmýšľam, prehodnocujem, informujem sa...či sa na to odobratie krčných mandlí dám,
keď si predstavím čo všetko nás čaká... a hlavne Livku...predoperačné, odbery krvi, EKG (toto neviem ako jej urobia, lebo naposledy pri kardiokontrole vôbec sa jej to nedalo urobiť, lebo nespolupracovala), nemocnica, samotný zákrok, narkóza, potom zasa kontroly...bolesti..a čo ja viem čo ešte všetko...a keby som mala aspoň zaručený výsledok, že sa rozpapá a hlavne, bude môcť jesť jedlo s kúskami...

ešte ma napadla myšlienka, či to nie je nejaká alergická reakcia na niečo, keď mala tie výsledky krvi také, že zvýšené alergické hodnoty, takže som sa objednala k imunoalergologičke (tam zasa budú brať krv tiež) či je na niečo konktrétne alergická...

jednoducho mám v hlave jeden veľký chaos a ťažko sa mi rozhoduje

basika
4. dec 2009

čítala som spatne, tak som zle uviedla, že odobrati mandlí, oni jej zoberú čo je navyše, mandle ponechajú aby plnili svoj úlohu

andula30
4. dec 2009

Ahojte Verul mory nech sa poberu kade lahsie 😉 Zvyseny prispevik sa mna netyka tak neriesim. Basika zaumnavy prispevik o tom tatovi 😉 Verim ze mas v hlave chaos a beries za a proti ale ja by som sa priklanala nechat to este tak Ved Livka podla mna nie je nijako vychudnuta papka mozno podla teba biedne a verim ze ta trapia tie kusky ale ine problemy zatial s mandlami myslim nemala a pripada mi to dost strseujuce pre nu co by mala vsetko absolvovat ked v podstate vysledok nejasny. Neviem u kazdeho je to individualne ale ako som pisala ja som mala od detstva mandle obrovske a dokonca aj caste anginy ale prevdu povediac ja som dokazala vzdy prehltnut aj velmi velke kusy. Ja by som este pockala ved Livka pekne prospieva napriek vsetkemu.Je uz dost velka nemyslim si ze to potrva donekonecna a zacne papat kusky alebo ti aspon dokaze povedat co ju trapi.

basika
4. dec 2009

a ako idete mikulášovať s detičkami?

basika
4. dec 2009

andul - dík za príspevok. No je to ťažké rozhodovanie. Nič ma tak netrápi ako to prehltanie, že mi 2 lekári povedali, že sa to zlepší, ale zasa mnohí hovorili, že mali veľké krčné mandle a mohli prhltať. Možno ju to omína ja neviem. Ale naše jedlo akékoľkovek a po akokoľvek dlhom čase je asi táke, že mi stále jednou rukou bárni dať jedlo do úst. Lebo ozaj to je bieda, keď stále len jej mixovať musím, potom sa nečudujem, že jej to nechutí. Ona si niekedy aj pýta, čo práve jeme aj jej dám ale častokrát to končí, že ju to začne nadrapovať hoc aj malý kúsok. Mandle zvyknú degradovať okolo 6-7 roku. pre mňa je to strašne dlhá doba.

v pondelok pravdepodobne ideme znova do BB, tak zájdem znova k tek ORL pre tlačívá a akože pre termín objednania a ešte mám v pláne sa jej povypytovať veci musím si to napísať...- toto je nové čo mám v pláne. Ak dá termín tak cca na koniec januára možno február...do vtedy sa všeličo môže zmeniť.

ka77ka
5. dec 2009

Ahojte maminky..akurat sa chystame k mojim rodicom- ideme si pre Mikulasa 🙂 Dnes prisiel aj ku nam...to bolo radosti 🙂 🙂 🙂 Prajeme vam krasny vikend. 🙂 🙂 🙂

kety80
5. dec 2009

ahojte 🙂
tiez sme tu dlhsie neboli babku pustili s nemocnici tak sme u nes 3 dni spali aby som jej pomohla co bude treba 😉
my sa mame super az na kubkove zubky stale nedaju pokoj fotenie v skolke s kubkom dopadlo otras reval ako pavian tak sa ani poriadne neodfotil 😒 az jedna fotka sa podarila aj to neni bohvieco 😝
verul - super ze si sa ozvala nech vam tie nocne mory odydu to sme mi nemali len kika sa obcas v noci zobudi ze sa boji bud dojde k nam spat alebo mi k nej 🙂
basika - to ti teda nezavidim s tym rozhodovanim ty musis vediet najlepsie co je pre livku dobre ty vies ako na tom celom je ale urcite sa porad aj inym dr. 😉

kety80
5. dec 2009

no a co sa mikulasa tyka u nas pride dnes v noci takze rano si najdu balicky tak som zvedava na reakcie dam potom vediet ale tesim sa uz aj ja na tie rozziarene ocka 🙂 u prababky chodil dnes taky boli stastny to je super ze kika este veri 🙂

basika
5. dec 2009

Ahojte,
díky za názory.
Mikuláš u nás už chodil, boli sme aj v piatok na námestí, síce sme neboli blízko Mikuláša, ale nebála sa hluku, lebo rozprávali cez mikrofón aj čert aj Mikulaš, a keď sme prišli domov, tak manželovi Livka hneď hovorila "mikuaš stom", akože Mikuláš rozvsvietil strom. 🙂 🙂 inak už opakuje všetko. Dostala na Mikuláša takú knižku s pesničkami a klavirikom. Tak sme spievali tak hneď opakovala "čižek maičky" - čížiček maličký. Alebo vyzýva manžela, že ide mu robiť masáž, úplne čisto vysloví slovo masáž. No a masáž vyzerá tak, že mu skáče po chrbte 🙂 Takže v celku Mikuláša vnímala, ale ešte to podľa mňa tak úplne neprežívala ako také 4 ročné deti.

misanik
5. dec 2009

Ahojte mamule 😉

Som vas troska zanedbala, mala som tu mamku a chcela som vyuzit, tak som zamakala na oknach, aj skola...

Citala som vas, ale nepamatam velmi na co som chcela reagovat, tak sa nehnevajte ak na niekoho zabudnem.
Leni, to ma mrzi, ze ej to hernia. Velmi drzim palce nechs a to stiahne a nech nejde pod noz! Drzim vam palce
😉
Basika, no mas tazku dilemu, nebudem radit, to je tazko takto na dialku, nevidim to, len drzim palce aby si sa dobre rozhodla. Ak sa rozhodnes do toho ist, tak nech sa tym vyriesi ten problem s napinanim, mna by to velmi trapilo 😉 😉 Inak co pises ti krasne rozprava 😵
Verul, tebe fakt prajem zlepsenie noci, ked ty napises, ze nedobre, beriem, to tak, ze meganedobre. Nech su nocne mory uz fic a oddychnete 😵
kety, babka nech je lepsie uz, som rada, ze je doma
prispevok? ak uvidim na ucte, tak sa potesim 😉
My sa mame sa kadejak, norkovi idu 4 stolicky naraz a aj horne dvojky. Nema vyznam ani komentovat aky je, tak si len hovorim, ze niektore deti mavaju pri tom aj teploty, co on nema, tak je to este fajn 😵 Dnes sme sa vratili aj od nasich, sme si urobili taky kratsi vylet. Radsej napisem to pozityvne, tak kocky: nas norko sa 2 krat vykakal do nocnika 😵 😵 😵 no neverila by som aky naval stastia hovienko vyvola 😵 😀 😀 Kecia zhruba rovnako, len sa pokusa sklonovat, tak je niekedy fakt sranda. Mato uz nie je tata, ale pekne tato, ja vsak uz nie som mama, ale mamo. Fakt sranda ked vonku na mna krici "mamo pod sem" Este je sranda duda. Kedze zuby, tak cely den len dudu riesi, v kuse sa pytal "kde je dudu?" Uz pochopil, ze dudu je zly tvar, tak obcas povie duda, ale najcastejsie si to zjednodusi a pyta "kde je dud" 😵 A nasi maju andulku, vola ho "tač" to ma od vtacik, je rozkosny ked sa postavi ku klietke a kyvka prstekom " tač pod sem pod"
A mikulas pride rano 😉

kety80
5. dec 2009

misanik - to je super ze tak rozpravate a s tymi zubkami sme na tom podobne takze len vydrzat aj u nas len duda 😝

slnyecko
6. dec 2009

par fotiek,neskor aj napisem,Matko reveeee.Ale inak je to anjelik 😉

kety80
6. dec 2009

ahojte 🙂

mikulas mal u nas velky uspech deti sa tesili a my s nimi potom kubko len nosil topanocky ci tam nieco nebude a kika pozerala stale po oknach ci este raz nepride mikulas no strasne zlaty boli 🙂
slny - krasne fotky mas nadherne deticky 🙂

basika
6. dec 2009

Ahojte,

misi - no veru ťažké rozhodovanie. No čo sa rozprávania týka tak som spokojná, ozaj všetky slová chytá. Len dnes nás aj precvičila. Lebo už bola oblečená v zimnom overale išla som jej obúvať topánky..a začala, že "bojí, bojí", reku čo ťa bolí pýtam sa jej a ona "iťka, iťka" , a začala sa tam chytať až jačať..tak vyzliecť pozrieť čo ju na riťke bolí...ale nič som nenašla...od pása dolu holá, zliezla z postele a išla do chodby za manželom, že "on, on" (von, von) akože ide sa von...ale však nevadí, že od pása dolu holá..a vonku 4 stupne. 🙂, no je to zábava.
Aj nám idú stoličky, jedna už vyliezla vidím aj na spodu, má občas také neidentifikovateľné nálady, ale inak OK, aj v noci dobre spí (dúfam, že sa to nepokazí teraz).

slny - ozaj pekné detičky máš, foto pekné...a zmeniť si motto na pase...už je neaktuálne..ibaže ak by tam bolo, že 3 dieťatko na ceste.. 🙂 🙂 🙂 akože chyba textu. 😀

kety - tak deti sa potešili... a tým pádom aj my..však že

slnyecko
6. dec 2009

Basika,motto zmenene,diky za upozornenie 🙂
viem si predstavit ako sa citis ze sa musis rozhodovat ci operaciu alebo nie,ja by som teda nevedela kazdopadne dufam ze sa Livka rozpapa,to bude radosti ked spapa prvy chlebik,co?
U nás Mikuláš- na námestí tlačenica,aj trochu Kubko mrncal ked mu daval balicek,a doma-teda u nasich vlastne sme teraz-vyrobila som masku,bola strašná,no ale tak čo už ked sa krajšia nepodarila 😀 to bolo revuuuuu 😀 ale akonahle mu dal Mikulas-teda moj ocino-balicky a vlacik tak bolo po placi okamzite a uz sa len radoval 🙂 zlaty bol.
Kubko keca-mikulaš-mikaka,slon-on,lienka-enka,havo,macka je mnam,nie mnau,ryba-iba,kostol-bimbambom,anjelik-andaka,baba,dedo,oco mama-klasika,ahoj,cau,diky,auto,vlacik-acik,pivo-pijo,atd atd,keca v kuse a skoro vsetko uz sa mu aj skarede podarilo zopakovat.
Inak nam idu dalsie dva ocaky tak trochu bojkotuje jedlo,top je caj a mlieko-krabicove plnotucne.
misanik,Kubko sa akurat vcera prvy krat vykakal aj cikal cely den pekne-fakt naval radosti-a dnes sa na to vybodol zas nocnik ani vidiet 😠
Matulko je anjelik,teraz uz sa usmieva tak usmev od ucha k uchu cely den.Mlieka dost.A najlepsie spinka vonku 🙂 keby sa aj v noci dalo,ze? 😅
zvyseny prispevok sa ma netyka nakolko som nemala odpracovane pozadovane dni ☹ skoda potesilo by...

andula30
6. dec 2009

Ahojte Slny podareny su velky a maly brat 😉 No u nas teraz momentalne obdobie nic moc a a ni neviem preco ci zuby ci nalady neviem ale dost mrnci a noci su nekomentovatelne plus malo papa resp. nic. Mikulas, zasmial sa ked zbadal v cizmicke zobral co tam bolo a viac neriesil...keby ho videl mozno by to bolo ine , nerozprava stale nic okrem tych svoj hatlanin uz si obcas mrmle nieco ako mama a tato ale nam to zatial nepovie 😀 naco by nas oslovoval ved staci na nas skriknut 😀 Na nocnik sa posadi obcas vycika ale hned sa postavi a vycika sa aj vedla... 😀 nic sa nezmenilo stale ako psik kde to pride. Misi ze aky profik uz sklonuje 😀

kety80
6. dec 2009

ahojky aj takto neskoro tak mikulas uz za nami 😉
dnes k nam prisla krsna s darcekmi od mikulasa tak dalsia velka radost len kubko bol uz mrncavy ale to tie zubky nas stvu dolna stolicka sa nechce prerezat uz dva tyzdne tak dufam ze uz to bude vonku 😔
slny - no vy ste tiez riadne ukecany a len si to uzivaj nech ti deticky robia radost 🙂
andul - ani u nas nocnik nic ani si na neho poriadne nesadne a uz leti z neho prec pride mi ukazat ked sa uz pokakal do plienky tak si chyti zadok ☹

misanik
7. dec 2009

caute? babule, ta co to tu? Upratujete vsetky? peciete? Tak idem aspon provokovat: medovniky upecene, okna umyte 😀 😝
kats, marisku, ja od vcera ani nespim co som taka zvedava co to bude a ty vraj dievca na 50%, to som ti mohla taku predpoved aj ja povedat 😉 😀 Som veeeelmi rada, ze ste s drobcekom ok 😵

eviku78
7. dec 2009

ahoj mamule.
prisla som vas len pozdravit a dodatocne zazelat veseleho mikulasa. 😉
miska a neprovokuj s tym pecenim a upratovanim. ale od buduceho utorka by som mala byt aj ja doma, tak dufam, ze co to postiham. 🙂

ludka_r
7. dec 2009

ahojte
U nás Mikuláš nijak zvlášť výnimočný.. Na jarmoku sme aj jedného stretli aj z čertom, ale tí si nášho malého v kočari ani nevšimli.. No a u našich dostal Vilko kopec balíčkov, ale akurát to chytil, odhodil a išiel robiť deckám neporiadok do izby... 😀 Takže teraz máme kopec sladkostí a môžeme Vilkovi z nich vyjedať.. 😀
Vilko ale ostal v poslednej dobe normálne závislák od mandaríniek.: Jedol by ich vkuse, celé mesiačiky si pchá do úst a takmer naraz, aby mu to náhodou niekto nezjedol.. Zlatý je, keď to takto papá, ale aj tak musíme pred ním mandarínky schovávať.. 😀
Ja veru nemám nič napečené.. Aj som rozmýšľala, že by som niečo mohla, ale neviem, či sa k tomu dostanem.. Na sviatky budeme aj tak u svokry 😠 😠 , tak možno len na Silvester niečo urobím.. Ale to skôr by sa hodilo chlapom niečo v tekutom stave... 😀

basika
7. dec 2009

Ahojte,
misi - hm...!?dobraaaaaaa

My sme dnes na cestách boli aj v BB, reku zájdem za tou ORL lekárkou objednať termín a povypytovať sa ešte kadečo čo mi na srdci leží...aaa čo tam bolo na dverách.. Dovolenka, ma mierne šľahlo..no čo už. Konečne som zavítala aj do Dmdrogerie a kúpila som mlieko Babylove, inak ozaj dobrá cena, keby Lívii zachutilo. Chcem urobiť zmenu, lebo pila Nutrilon a mám poslednú lacnú krabicu a je to hovadsky drahé...400Sk /800g, babylove polovičná cena..no uvidíme..

inak Lívia ťahá dnes od rána..cez obed nespala, v aute sa jej vôbec neráčilo...pôjdem ju uložiť skôr..ale nálada akoby cez obed spala..

a mňa bolí hrdlo.. 😠 😠 😠 dopujem sa čím môžem..

kety80
7. dec 2009

no baby uz som si myslela ze ste to pred vianociami zabali ze vianocna kriza 😀
misi - okna umyte aj u nas dnes som vsetko vypratala s kuchyne a vyumyvala no otras 😝 a pecenie to nemusim musim sa nejako prinutit asi na buduci tyzden ale neviem ako to bude pri kubkovi 😔
evi - ty sa ozvi castejsie aj anjelok nejako nechodi
basika - len sa dopuj dufam ze nebudes chora

andula30
7. dec 2009

Ahojte
Ludka mi sme na tom s mandarinkami podobne uz ich schovavam lebo by ich jedol stale a on ich aj rad supe musela som ich schvat lebo stale na ne chodila ostatne malo smolu, neviem ci sa to zmeni a zacne ostatne jest, ale skusam, inac muz ma obvinil ze za to ze ich tolko je mozem ja lebo som z neho sparvila zavislaka ked bol este v brusku, na com asi nieco bude lebo som ich jedla na kila 😀 😀 😀 Baby ja neviem ako mozete decka nechat niektore akoze nachvilu bez dozoru tento nas vyuzije kazdu chvillocku sekundicku ked je bez dozoru napr. vytiahol tu krytku na zastrcke ktoru sme tam museli dat lebo jeho zastrcky magicky pritahuju, prisla som prave vo chvili ked do nej chcel napchat srobovak 😝 ak je nieco v nejakej zapojene napr. elektricky radiator tak to okamzite vytiahne,a pcha tam co ma po ruke v obchode sedel v kosiku a kym som vybrala z regala co som chcela tak uz bola nutela otvorena a mlady pan cely za....y :od nej a dnes kym som sa vycikala tak slavnostne pocarbal perom bielu stenu podlahu a najviac hrdy bol ze aj pancuchace......a to vsetko stihne za 2-3 sekundy kym je bez dozoru. 😝 😀 😖 😀 asi takto reagujem aj do placu aj do smiechu ked som zbadala ako pcha ten srobovak do zastrcky tak som skoro umrela ale v zapati my to prislo smiesne ze je sikovnejsi ao ja lebo ja sa vzdy domordujem kym to vytiahnem 😀

misanik
7. dec 2009

fuu, andula, to vazne znie nebezpecne. Ja ho tiez neviem nechat sameho, tiez nieco vyrobi. Dnes pchal do zastrcky lyzicku 😲 ale nevytiahol zatial tu krytku, to bola moja chyba, nevybrala som vysielacku ked sa zobudil a nezabezpecila. A s tou nutelou to mohla byt sranda 😵 Inak mandarinky teraz velmi nejdu u nas... on je dost prebercivy, musi byt to ovocie fakt chutne aby jedol a tie co mam teraz mu asi nesmakuju 😝
evi, neboj stihas. Ja som okna zmakla ked tu bola mamka a medovnicky vcera, to je rychlovka, som zvedava ekdy bude cas ich aj ozdobit.. Kety a kuchyna ma este caka 😝 ja radsej napeciem ako vypratavat skrine.
basika, to fakt na porazenie.
ja som dnes slamenna vdova, mato je na zatahu... este mam aj nocnu ja dnes, ale asi by som sa s nim aj tak vymenila

kety80
7. dec 2009

andul - no da ti zabrat u nas tiez zastrcky ficia tiez musim davat pozor ja ked som bola na vecku tak mi rozbil sklenenu pokrievku 😝 a tiez si pocarbal ruky fixkou co nasiel u kiki v izbe no des to je teraz take obdobie vsetko skumat a skusat a ovocie u nas v pohode zatial jeme vsetko ovocie to je super 🙂