Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
11. dec 2009

Ahojte

baby díky, že na nás myslíte s tou operáciou. 🙂 . V pondelok si idem po termín operácie a ešte hádam mi Dr. zodpovie pár otázok.

jani - no to nechodíš často, ale keď prídeš tak to stojí zato a vždy to poteší.

andul - fúú, tak toto som zažila to čo tvoja sestra..najhoršie je to čakanie a vidieť ako sa ostatné deti rodia a ja len čakám, ale aj tak na to všetko keď sa to rozbehlo tak na prvorodičku tak akurát som to zvládla a ešte pri veľkosti dieťaťa 4410g a 57cm. Tiež som v pondelok nastúpila a dávali mi injekcie do zadku + vkladali čípok, vo štvrtok v noc mi odišla hlienová zátka, v piatok ráno začali žilou púšťať oxitocín doobeda som sa takmer vôbec neotvorila na obed začali bolesti a začala som sa pomerne rýchlo otvárať a Lívia sanarodila v piatok o 16:50. Držím palce.

a čo sa detí a ich vývoja týka..neviem či som to tu písala, ale na mikuláša pred týždňom prišlo k Lívii jedno dievčatko s mamičkou (samorzejme dievčatko hneď chcelo Lívii rukou do tváre) a mamička sa pýta, že koľko má Lívia, reku 19 mesiacov a vrátila som otázku a vy máte koľko, že 18 mesiacov. Mamička sa ma spýtala, kedy začala Lívia chodiť, ja už som aj na to zabudla na tie momenty radosti keď začala Lívia chodiť a tá mamička mi hovorí, naša dcerka začala len pred 2 týždňami tažke cca v 17 mesiacov a tak ešte povedala že ako ju to trápilo. Ja som normálne nevedela čo rýchlo povedať, ma to nejak zaskočila..tak som niečo zo seba vypotila, lebo úúúplne chápem ako ju to muselo trápiť..až potom ma napadlo, že každý máme niečo...že mi ešte v 19 mesiacoch mixujeme jedlo..ale to ma napadlo až potom...

misanik
11. dec 2009

verul, bozinku co sa robi ronusikovi. Skusili ste enchat zazate svetlo? Ci sa neda? Neviem si predstavit co bi som robila. My sme take zle nikdy nemali ☹ Chudatko male, coho sa tak moze bat, ze sa budi, to ani on potom neoddychne.
Ja sa na spanok fakt teraz nestazujem, u nas uplne uzasne obdobie, dufam, ze toto enprejde. Niekedy prespi celu noc, niekedy si k nemu lahneme, ale oboje je fajn, aspon sa sem tam pomojkame aj v noci 😵
Kde je anjelok, zacinam sa o nich bat ☹ aj janca?
Andula, sestri mi je luto, chuda, fakt toto musi byt tazke pre nu. Silno drzim palce aby mala drobceka coskoro v naruci 😵
A rozdielny vyvoj, no co k tomu, my ako potencionalne problemove dieta sledovane vsade mozne sme boli v tomto smere vystaveni velkemu stresu, hlavne ja. Keby si norko dovolil meskat s niecim dlhsie, neiem ake cvicenia a co by anm este prihodili, tak som fakt rada, ze to bolo ako bolo 😝 A ludi nerieste, u ans v bloku su dvojicky, maju teraz cez 3 roky, chodit zacali na 21 mesiacov 😉 su uplne v poriadku. Mamicku maju zlatu, taku pohodacku, nic si z nicoho nerobi 😵 mam tu vsak na ihrisku znamu, co ma synceka presne o rok starieho ako norusko a velmi mi je luto, ako je jej stale tazko ked vidi norka rozpravat, lebo jej syncek este nepovie ani slovko. Je to lekarka a velmi sa tym stresuje ☹ ja jej stale hovorim,z e maly je proste taka povaha, introvert 😉

zuzka.sk
11. dec 2009

Jasne baby, ja len poslednu bodku, lebo uz dnes som z prace dead a uz poutekam za Saskou.....

Kazda mame nieco, niekto zle spi, niekto nepapa, niekto kaka raz za 13 dni (kamoskin maly), niekto nerozprava, niekto sa jeduje brutalne a vresti, niekto je zas moc tichy, niekto nechodi ... a co? Hlavne nech su zdrave a nemaju teploty a virozy a ine komplikacie, Basika - Vam to urcite tiez dobre dopadne....

A spinkanie s nimi je take sladke... to len ludia si potrebuju zdvihat ego, ze oni ako to zvladli a ake mali samostatne deti... hehe. no co uz.

A Ronko sa asi budi pre to iste co Saska, ze sa im to v hlave melie, co za den zazili, asi to este nevedia vstrebat bez budenia, proste u nas neficime na zazatej lampicke, lebo to ju rusi... cize to musi prejst, oni to zvladnu a my musime tiez.

Caute baby, letim a krasny weekend vsetkym prajem 🙂 Pa.

basika
11. dec 2009

ahojte,

ozaj ktovie čo je s Anjelok, ale nespomínala že by bola Natalka chorá...hádam majú len predvianočné starosti

dnes sme piekli medovníčky..tak kuk..akú pomocníčku som mala

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

kats
12. dec 2009

s anjelok sme boli spolu naposledy tusim zaciatkom tyzdna a boli v poriadku 😅 dufam ze aj nadalej su 😉

jasne ze kazde dieta je ine 🙂 ale priznajme si ze vzdy potesi ked to nase vie daco naviac 😀 😉

aj my sme dens piekli medovniky ... prvy krat a podla receptu od kolegyne, no des a hroza 😝 asi si na daco nespomenula pri prisadach, tak sme to cesto dako dokombinovali a chutia vyborne 😀 tiez pridam foto 😉

aj svetielka na dom sme rozvesali 🙂 matusko pekne asistoval - stal na rebriku 😀

kety80
13. dec 2009

ahojte 🙂
tak aj my sme tu dlhsie neboli sme v pohode kikuska trosku prechladla ma sopliky tak len nech stoho nieje nieco viac zajtra ju necham zo skolky doma nech sa trochu zotavi 😉
zuzka - dakujem za to cislo 🙂
a co anjelok ozvlala sa uz niekomu aj ja uz mam obavy ci su v poriadku
a mate pravdu kazde dieta je ine nas kubko zacal chodit az v 14 mes. a rozpravanie je nic moc ale hlavne ze sme zdravi a robia nam deticky radost 🙂
ja napecene este nemam ale asi od zajtra zacnem ak budem stihat a upratane uz vsetko nastastie 😉

kety80
13. dec 2009

tak vsetkym posielame vianocny pozdrav od nas 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

ka77ka
13. dec 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂
Tak ako ste vikendovali?...my v pohodicke, u nas je uz vonku poriadna kosa, vcera priserne fukalo, tak sme boli vonk len pol hodku a premrzli do spiku kosti...dnes sme tu mali -7st..brrr.
inak sme zdravi...terezka ma sice trosku zachripnuty hlas, ale v chodeni do skoly jej to nebrani 😉 ..za chvilku ma prazdniny a bude doma az do 11.1. 😲

kety...krasne fotky...teeda, fakt mas krasne deturence, take krasne okateee. 🙂 🙂 🙂

upratane mam aj ja, piect nejdem-napecie nam jedna pani...aspon od niecoho som odbremenena. 😉 a aj tak mi pecenie moc nejde. ☹
basika...super pomocnicku si mala pri peceni...toto by som ja veru s eliskou nemohla robit.ona neobsedi na mieste. 😉

kety80
13. dec 2009

ka77ka - dakujem a s pecenim sme na tom rovnako len ty mas to stastie ze ti to niekto upecie ja sa musim donut tiez s kubkom nehrozi piect to by som mohla aj kuchynu znova malovat 😀 a kika ma tiez prazdniny tak si to super uzijeme majte sa a dobru noc 🙂

kety80
13. dec 2009

basika - super fotky livka je krasna a dobru pomocnicku mas 🙂

andula30
14. dec 2009

Ahojte babulky fotky su zlate 😉 😉 Baby neuverite sestru poslali v piatok navecer domov 😠 😠 😠 nechapem maly ma okolo 4 kil a oni ju po tyzdni vyvolavania poslali domov jej lekar ju tam poslal a aj im volal aby s nou nieco robili, lebo ona ma zle vypocitany termin porodu a oni ju poslali domov lebo oni sa ho drzia podla toho vypoctu ma rodit az 19 ale podla utz uz vtedy bude v 42-43 tyzdni. Ma fakt se.. na SK s tym snazenim sa o prirodzeny porod za kazdu cenu, jej lekar hovori ze maly je uz dostatocne velky a je zbytocne ju zatazovat a riskovat ked vie ze je termin dovrzany a oni poslali domov no ale zajtra by mal mat sluzbu on v nemocnici tak chcem verit ze aspon on bude mat rozum a nieco s nou zacne robit hovorila som jej ze ak jej navrhne cisarsky nech berie hned radsej ako dopadnut ako ja.

basika
14. dec 2009

ahojte, ja len na skok..nedá mi nereagovať...

andula - do prkna..to čo toto, to lekári toto riskujú po tom všetkom, čo bolo aj v posledných dňoch v mediách.. 😠 😠 😠 😠 , bože, nech všetko dobre dopadne...držím palce..

ideme do BB po termín na operáciu..ozvem sa až večer..

zuzka.sk
14. dec 2009

Caute baby,
ja len na skok, lebo musim makat, zajtra si chcem dat trosku lezernejsie tempo a chcem robit z domu.
Andula - to je to, ze najlepsie je , ked je tvoj gyndos aj porodnik a pozna Ta od zaciatku a rovno ked vidi, ze uz je to vsetko dozrete, odrodi Ta a nemusis sa prosit a neviem co kde kade... hruza, nechcem ani pomysliet, fakt aby sa zena prosila, ze ODRODDTE ma. Drzime palce.

No a ako vzdy, zase som ja zakrikla nieco, Saske v piatok ako som dosla do jasli, tak sa vyhodila alergia cervene lice mala ako velku ceresnu, ze uz ma chceli volat, ale nechceli ma desit, do 20 min jej to zmizlo, vcera zase na ruke, tak volam dnes doktorke a ona ze to nevypatram z coho, ze Fenistil kvapky a dietka par dni, nez sa ten alergen vyplavi z tela. A zacala raz tolko pit caju... a tak sa pytam, ze ci je to normalne a doktorka, ze " a preco tolko pije? " a ja ze no to ja neviem, sa pytam Vas.... ze nevie, mam ju pozorovat, ze uvidi sa. Ale ze nic to nemusi byt... NO tak mam v hlave chrobaky a to mam dnes makat na projekte v praci, no nechce sa mi nic.

Baby, vypekajte, ja nepeciem, mne napecie mamina.... ale rada by som, je to take vianocne a vonaveeeee...

Papa zatim.

misanik
14. dec 2009

Ahojte, andula, az ma mraz presiel. 😠 ja neviem preco toto robia 😠 drzim jej palce a verim, ze zajtra to jej lekar vezme do ruk.
kety krasny pozdrav a este krajsie deticky 😵
zuzka, saska bude urcite v poriadku, drzim palce.
Ja som upiekla vcera linecke aj pozliepala, ale zasa enmam upratane. Este mit reba kuchynu a zvysok len tak normalne co ako vzdy 🙂
Chcu vam deti rukavice? Norko si ich stale zhadzuje a je uz fakt chladno, dnes sme prisli domov, mal az bordove tie prsteky 😠

kety80
14. dec 2009

ahojte 🙂
dakujem a som rada ze sa vam fotka pacila 🙂
andul - no tak to je sila len nech sa nenecha odpinknut ja som pri kike mala svojho poradnika a mal aj zaplatene a odhlakol to a mala uz prestavala dychat no hroza ked si spomeniem 😠 ☹ale to je nase zdravotnictvo potom sa cuduje ked sa nich staznostia valia 😒
zuska - dufam ze saska bude v poriadku

kats
14. dec 2009

andul 😠 😠 dufam ze vsetko bude v poriadku a segra aj maly budu zdravi 😠
kety 😵

my sme tiez piekli medovniky, matus asistoval ale po chvilke ho cesto prestalo bavit tak poutieral cely stol 😝 , potom odisiel a prisiel az na upecene a vrieskal kym nedostal a ked zjedol uz stal nastupeny na dalsi 😀 tak som ich rychlo schovala, lebo aj tak ich uz pojedol 🙂 😅
linecke sme robili radsej az ked zaspal 😀 lepit som ich mala v plane prave teraz 😀

ja si vravim ze mame upratane 😀 ved na zaciatku novembra sme malovali a vsetko upratali 🙂 tak len prach a podlahy umyjem 😀 aj stromcek uz caka na dvore 😀

rukavicky mal len raz a to si ich pekne nechal a aj v nich kocikoval a lopatkoval v pieskovisku 😉

teraz mimo temu... mame choreho Bleka (biglika) ☹ dufam ze len prechladol a nie ze ho dakto otravil... stale vracia, a trasie sa... od vecera sme pockali ci to nie je len bezna prehanka... ale poobede letime k veterinarovi... 😒 hned nas osklbe min o 30e.... co uz ked sme psaci cvoci 😅 😝

misanik
14. dec 2009

Este som zabudla, vsetko najlepsie Luckam 😵
kati, drzim palce aby bol havo zdravy. Urcite ho neotravili 😉 Daj vediet ako ste dopadli.

andula30
14. dec 2009

Kats drzim havovi prsty viem co je to bat sa o clena rodiny 😉 Rukavicky ako kedy ale ked ho presviedcame ze aj my mame tak sa obcas presvedcit da. Zuzi drzim prsty 😉 Sestra sa mi cely den neozvala tak neviem ci rodi alebo co do kelu v takychto situaciach si pripadam ze som nekonecne daleko 😖

basika
14. dec 2009

Ahojte...

zuzka - hádam Saska nič vážne, a už sa to neozpakuje...i keď verím, že chrobák v hlave

misanik - s rukavičkami biedne aj u nás ona dokonca nemá rada aj keď ja mám na ruke...ale to asi preto že tie moje sú čierne..neznáša ani čiernu mačku

kety - foto vianočné..perfišné..detičky máš krásne

kats - hafino dúfam už OK, daj vedieť čo to je...i keď mi nie sme hafino závisláci..ale máme doma 1 miláčika vonku

andul - myslím na teba a sestru

taaaaaak a my máme termín na 3.2.2010. S tým, že prídeme 3.2. urobia papierový príjem skontrolujú Livku či je zdravá ale môžeme ísť domov ak chceme ak sme z ďalej tak môžeme ostať spať. Aj keď sme z ďalej 80km ale aj tak ideme domov, v nemocnici ani o minútu dlhšie ako je potrebné dá sa tá cesta zvládnuť väčšina je po dialnici. 4.2. musíme tam byť ráno o 7:00 aj tak ráno nemôže jesť ani piť, takže vyrazíme z domu o cca 6:00 a budú ju operovať tu potom tú noc prespíme a na druhý deň nás pustia. Cez deň budem môcť byť pri nej aj v noci pravdepodobne..bože ja dúfam, že hej...ak ni, som ochotná pri nej aj v noci presedieť. Sestrička mi povedala, že pravdepodobne áno, že je ešte malá...ale dávajú prednosť kojacim mamičkám, hádam tam žiadna kojaca mamička nebude. Toľko novinky od nás...už nech máme za tým. Dr. ma zasa ubezpečila, že určite uvidím aké zmeny na Livke budú s jedením a s prehltaním.

katuskapd
14. dec 2009

ahojte
tak vikendovali sme u svokrovcov, matusko si dal rezen a do rana sa 3 x povraca l😔 ale uz je ok, chuti mu zase vsetko 😅
rukavice akurat dnes som sa rozculovala, chvilku ich mal a takm reval ze ludia sa otacali ze co to, hned boli dole a ruky total na kost 😝 neviem ako to budem riesit.

napecene sme mali medovniky, uz sme ich s matuskom zjedli 😅 tu ma napada otazka, ze je to v pohode nie?

basika sa este nacakate, stresy a tak ale drzim palce 😉

andula fakt nech uz t ma za sebou a dobre to dopadne

jaj a este som chcela ucite deti aby sa drzali za ruku, lebo ten moj tvrdohlavy chlap, nie a nie sa drzat a ked ho vezmem na ruky tak rev jak keby ho z koze drali, asi mam zle vychovne prostriedky alebo co 😅 😕

kety80
14. dec 2009

predchvilou som dopiekla tie lepene konecne 😝 este spravim kokosove gulicky nieco slane a hotovo
kats - dufam ze havino bude ok 😉
u nas rukavice ako kedy ale ked mu bola moc zima na tuky tak si ich pital a za ruku sa drzime v pohode niekedy sa pusti ale vacsinou ma drzi za ruky a najradsej kristinku 🙂
basika - tak teraz len cakat a verit ze to dobre dopadne a livke pomoze

slnyecko
15. dec 2009

Baby poradte co na suchy drazdivfy kasel?teploty nie su,ani sople,len ten kasel.Nasa dr samozrejme nasadila az sa mi zgrcasumamed ako na vsetko 😒 a samozrejme ucinok 0 bodov.A fenistil rano vecer-ale to je len oblbovak.A dnes som jej volala a ze ditiaden-dalsi oblbovak.Ale ja chcem cosi na vykasliavanie,nemate nieco odskusane?vcera kaslal az sa zgrcal.A ma to aj Matko,tomu uz vobec neviem ze co..

katuskapd
15. dec 2009

slnyecko skus homeopatika, napriklad sirup stodal, ten som uzivala ako tehotna a aj matusko ho pil ked kaslal 🙂

libka1
15. dec 2009

malej lekarka zvykne predpisovat spiropent sirup... a ked nejdem k lekarke davam jej bromexin, taky ten detsky bez alkoholu... tusim je to bromexhin 12, vzdy nam pomohol... ale radsej zavolaj este lekarke a povedz jej ze ten sumamed nepomaha, nech poradi nieco ine, aby si nieco nepokazila 😉 ..

zuzka.sk
15. dec 2009

Baby, s tym vypekanim ma pekne... ... no ale co uz, ja mozno nieco este stihnem 21.12. aspon nech to tu voniaaaa. A urcite budem varit karamelovy konak, ten si davam pri zdobeni stromceka vecer 23.12. 🙂 To musi byt.

Basika - nechcem si to ani predstavovat, ale ... bude to dobre, lepsie a Livka na to rychlo zabudne, hlavne bud pri nej nech vie, ze si tam a bude ok. Este je cas do Februara, to budeme isto vsetky na vas mysliet a drzat silno palce.
Rukavicky - Saska si ich vypyta a ked sa uz moc nudi, tak si dava dole a dava mi ich, aby som jej ich dala na prstiky - palcek a tak.. berie to jak zabavu.

No a s tym trucovaniiiim, ejda, ide to stale viac k horsiemu, si presadzuju svoje, co? Vcera Saska dedkovi prikazala, ze "ticho!" a prstom na neho este namierila... hotova mala carodejka... ten len kukal, ze no Saska, s Tebou si este uzijeme. 🙂 Ale podarene je to. Co s nimi, bud to prejde, alebo to prejde plynulo do puberty... hehehe.

Slnyecko - nam dali Hedelix, ze keby mala kasel, davali sme sem tam, ked sa nam zdalo, ze pokasliava a naposledy sa nam z neho povracala. Tak neviem, uz asi nedame.

slnyecko
15. dec 2009

baby dik,no ja som jej volala a povedala ze staci len ten ditiaden co sa mi nezda,tak som volala jednemu znamemu rodinnemu detskemu lekarovi a ten povedal ze ditiaden eee,ze netreba a nasadit hedelix obom,ze by malo zabrat 🙂
No ja len tak pre provokaciu ja mam napecenych asi 12 druhov 🙂 tak ale peciem od zaciatku decembra.Este sa chystam na medove rezy ale tie mam z obchodu tak len naplnit a stedrak

zuzka.sk
15. dec 2009

Slnyecko ... Vidis? Hedelix... ale urcite nedaj tak ako my naposledy, ze mliecko..potom sup Hedelix a zase zapit mlieckom, lebo to bolo vsetko na posteli... chudatko sa dovracala z toho.
To len, aby si sa poucila na nasej chybe... 🙂

kats
15. dec 2009

basi budem vo februari drzat palce nech ta operacia vsetko vyriesi 😉

slny u nas vzdy zabral na kasel thymomel sirup 😉 (vytazok materina duska s medom) a klobuk dole ze 12 druhov 😀 😀 to u nas doma v zivote nebolo a ani nebude 😀 😀

nas havo ma daky sajrajt co chytil od maciek z ulice 😠 par ludi tu vykrmuje macky, tak ich mame na ulici min 10, kludne sa povaluju uprostred cesty.... Blek lezi chudatko v pelechu, klepe sa, konecne po par injekciach nevyvracal vodu co vypil tj zvladol zjest aj tabletku 🙂 uz to teda bude lepsie 😉

basika
15. dec 2009

Ahojte,

uf Lívia konečne zaspala, jej to dlho trvalo. Doobeda mi vyhaslo v peci ale reku už znova zakúrim, keď Lívia zaspí uf zima, ale už to v peci blčí..

žienky ďakujem, ža na nás myslíte, ešte si asi užijete so mnou do februára...bojim bojim ☹

slny - že 12 druhov...si macherka...a baby ti už poradili ohľadne kašlľa..už ani nemám čo ..nech to rychlo prejde, akurát dnes sme sa bavili, že strašne sú rozšírené kašle ktorých sa nie a nie zbaviť.

andula30
15. dec 2009

Ahojte
uf Slny hod fotku nech sa najeme z obrazku 😀 😀 Kats havino nech sa rychlo zotavi 😉 Basika neboj coskoro mate po tom 😉 U nas nic nove sa smejem sestre ze ked sa narodi moze mu rovno obut topanky taky bude velky 😀