Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kety80
15. dec 2009

ahojte 🙂

no my v noci otras spala som asi hodinu celkoveho casu maly teploty a sopliky ani som nestihala odsavat nasla som dalsiu stolicka tak dufam ze to budu len zubky a nie nejaka viroza ☹
slny - ze 12 druhov to kedy stihas spavas vobec no klobuk dolu
basika -aj ja by som sa bala len sa sem vzdy pridi torchu vyzalovat a ukludnit a neboj dobre to dopadne 🙂
kats - som rada ze psik je ok 😉

kety80
15. dec 2009

slny - ja davam tiez heledelix na noc ked moc drazdi tak fenistil kvapky a ked ma cervene hrdielko tak kalciovy sirup

katuskapd
15. dec 2009

ahojte nedami nenapisat, sice je to mimo temy, ale rozum mi stoji

myslite si materske centrum je bezpecne, bezkonfliktne, a potom zazijete bitku 2 dospelych chlapov a meter od vasho dietata, to sa stalo dnes mne. nebudem popisovat podrobnosti, ale boli sme v soku vsetci aj deti aj mamicky, nastastie sa to nezvrhlo k horsiemu, este teraz som v strese, fuj, asi uz budem mat dozivotnu averziu na mc
☹ ☹ ☹

kety80
15. dec 2009

katuska - no to si ma dost sokovala vsade by som to cakala ale v mc to urcite nie a este dvaja oteckova fu ha to teda muselo byt radsej nechcem zazit 😝

kety80
15. dec 2009

no kubko stale hore aj teplota je tak neviem asi zajtra skocime k dr. a dam urpbit crp pre istotu place stale ako keby ho s koze drali tak idem lahnut dufam ze sa vyspim viac ako hodinu tak dobru noc 😔

verulka
16. dec 2009

cafte,
katuska, blbeee, ale take veci sa stavaju 😔
andula, neboj nic, segra dobre dopadne, mylsime na nu 😉
janiii, ty mas bezne upratane tak ,ako ja nazyvam nase viaocne upratovanie 😀
jo chorusikom skore uzdravenie..
my sme si dali neplanovanu a neprijemnu ocistu predvianocn...cez vikend som si posedela na WC s kyblom na kolenach a slo to zo mna oboma koncami 😝 ale uz je dobre, vcera som bola cvicit 😀
s nasim spankom- ono tomu sa asi neda odpomoct..aspon ja uz neviem...svetlo nie je problem ale ani riesenie...on ako pisala zuzka, nestiha spracovat zazitky, kedze my sme vonku stale, surodenci s nim robia take veci, ze ja radsej idem prec..ale zase kedze si nasli k sebe cestu, tak neriesim..cez den ak by pospal normalne, mozno by topomohlo, ale to nehrozi 😉 no neva, mam svojho temperamentneho, ukecaneho nespavca...mohlasom aj horsie dopadnut 😀
inak overal na zzimu som nasla doma 98-104...uplne v pohode mu je 😉 dlhe nohavice su super kvoli noseniu a rukavy ani vyhrnat netreba...trosku prerasteny je 😀

anamor
16. dec 2009

ahojte kocky,
nestiham vas, musim priznat
bas drzte sa na tu operaciu, ale rozhodli ste sa tak ako ste to citili.
s tym porodom, poznam vela takych, ze bolo neskoro, tak sa dost cudujem ,ze segru poslali domov neodrodenu,take si zobrat na triko, dufam, ze coskoro bude mat uspesne porod za sebou, andula drzime palce.
kolace? my len zopar, a tiez cast s malou a cast bez nej peciem, dopadlo to ako u kats, mavala som kedysi aj vacsiu radost z pecenia 😀
my spime lepsie, aj ked nie idealne, pre mna je to oooooooobrovsky krok vpred
no mala vola, tak bezim, drzte sa a pomaly sviatkujte. ten karamelovy konak od zuzky znie super k zdobeniu stromceka 🙂

hodmon
16. dec 2009

caute kocky,
tak ja len ziram, ze napecene ....ja este len polovica okien umyta...tj.10...este 10 ostava...piect budem asi v noci pred vianocami, aj tak by sme to asi hned zozrali. pistacie som uz kupila 4 krat, tak teraz som uz schovala

ked sa podari, tak toho roku uz obyvame cely dom...motivacne som si kupila druhy vianocny stromcek, aby ma to hnalo dokoncit horne poschodie....lebo barborka uz strasne chce chodit do svojej izby, po finishi dam foto

ja som cela ubrzdena, vyberali mi vedla nosa nejake zahnisane puzdro ci co, kolo toho uz vybrali aj znamienko...taze som krasna, mam cez ksicht 6 stichov

vecrene uspavanie pri telke sa nam pokazilo, ....uz zapavala pomaly o pol desiatej...tak som nastolila novy rezim...o siedmej zhasnut a spat do spalne...vsetci....celkom zabralo, za pol hodiny spi aj ona aj oco...a mam vecer pre seba

basika
16. dec 2009

ahojte,

kety - nech sú to "len" zuby..koľko ich už máte. Tak ako? Boli ste dnes u Dr.

A veru, občas sa prídem sem vysťažovať, nedá mi to vypustiť z hlavy. Manža ma už včera zpucoval, či sa idem teraz stresovať celé vianoce a vymýšľať scenáre, keď som mu povedala, že budem zrejme musieť bojovať o to, aby som s Livkou tam počas tej noci mohla byť hoci aj sedieť na stoličke pri najhoršom. Lebo je to tam kadejaké v nemcnici. A tak radšej nech mám takéto informácie aby som bola pripravené...nie aby som zostala v šoku.

katuska - no neviem čo sa tam presne udialo..ale toto je dosť nepríjemné, ale nedaj sa odradiť..ja by som upozornila na to vedúcu MC. Ja som tak raz upozornili, keď do MC chodili mamičky s chorými deťmi.

verul - takže už máš ods*ané a odg*cané pred vianocami. A ozaj ten Ronko to môže mať zo zážitkov cez deň podľa toho ako píšeš.

My máme zasa nejaké pokroky...Lívia vie "zaspievat resp. zarecitovat" zaciatok pesnicky ide ide vlak - "ide ide vak" a ešte tak robí ručičkou po stehienku...no milé..a boduje teraz slovo kalkulačka - "kakačka" 😀 😀 a starká je "kuakaka" - kuchárka, a masáž si musíme dať aj 3x denne. Stiehne deku z gauča a vyzýva "jažkaj, jažkaj, masaž" - akože chce robiť masáž, sadne na chrbát..ale tie skoky čo robí..auu 😖 ...no ale taká je pri tom zlatá, že to sa nedá odmietnúť.

no ale sa mi nepáči naše WCkovanie, už dávno nič neurobila do WCka..hoc vidím, že už vníma kedy ciká aj kedy kaká...pri kakaní vždy ide do toho istého kúta...predtým vždy som sa jej spýtala, či ide kakať na WC povedala, že nie..tak som zmenila taktiku..nepýtam sa či ideme...ale chytím za ruku..a akože s radosťooooou utekáme na WC kakať...aj ide aj sedí..ale nevykaká sa ..jeden deň sme takto poobede asi aj 4x a v ten deň sa nevykakala ani..ju to asi seklo..na druhý deň som to už nechala tak..ale posadzujem ju..ako je to u vás?

basika
16. dec 2009

hodnom - som sa zasmiala..na tom uspávaní.. a nesnaž sa obývať celý dom..má to nevýhody...bordel potom v celom dome...nie len na jednom poschodí..

verulka
16. dec 2009

bas, krasny datum mate na operaciu 😀 neboj vsetko dobre dopadne 😉
hodmon, tak to sa nedivim, ze nemas vsetky okna umyte 😀 to je na sebevrazdu, 20okien 😝
basika, rozhodne nechaj livku vydychnut s wckom..u nas je to tak, ze ho rano necham bez plienky, 2x uteka k nocniku, vycika sa a potom sa kludne pocika...kakanie je u nas zabava- odmieta nocnki...vzdy sa schova..minule prisiel za mnou , pokrcil ramienkami, tak som sa ho opytala, ze co sa stalo? no a ronko opat pokrcil raminekami: kakal som, tlosku...zakadeny bol ako lion 😀
ano, ronove problemy so spankom suvisia s jeho temperamentom, povahou....vonku byt musi, sso surodencami sa rad jasi...dnes ideme na velku besiedku, takze spat potom nebude asi vobec 😝 aaale co uz ,prezijeme a budeme mat naco spominat 😉

andula30
16. dec 2009

Ahojte Verul a kto na neho dodal temperamentny geneticky material????? 😀 😀 😀 U nas nocnik nadalej len chytac prachu on sa do neho aj obcas vycika ale vzapati sa postavi a vycika na zem , pri kakani sa tiez chodi schovat.Katuska MC za to nemoze s takym sa bohuzial clovek stretne kdekolvek 😝 Hodmon okna 😝 pistacie 😀 inac tento rok som neskutocne leniva na vianocne precenie po ine roky bola uz prva varka pojedena a teraz sa len chystam a chystam... 😀

zuzka.sk
16. dec 2009

Anamor - ked uz si chytila na neho slinu... tak tu je recept :

Karamelovy Vianocny konak :
Kondenzovane mlieko (cele ako je v plechovke) dame varit do vody (do vacsieho hrnca, aby bola plechovka ponorena) , varime 2 hodiny, potom nechame plechovku mierne vychladnnut, otvorite ju, obsah vylejete (vyskrabete - lebo to je huste) do misy, prilejete pol litra rumu, 1 vanilkovy cukor a poriadne zamiesat, mozte aj jemne mixovat. Potom nalejete do flase od Baileys a tvarite sa, ze ste to kupili v obchode 🙂.... pre tych, co predpokladaju rychlu konzumaciu, mozte do toho vliat aj smotanu (na slahanie), ak to budete popijat priebezne, tak radsej nie 🙂 No a pri stromceku do whiskacov kocku ladu a konacik a jedeme, strom sa bude ligotat aj bez sviecok.... hehehe.

Hodmon - pocuj, Ty mas 20 okien, to zober s tej lepsej stranky, ze nema kazdy taku haciendu 🙂 Ale to drhnutie nezavidim. Ja cakam, kedy mi pride "slina" a nastartujem sa na to poriadne Vianocne upratovanie. (asi az s tym konakom v ruke, hehe)

Padam baby, ozvem sa neskor...

anamor
16. dec 2009

zuzi dik za recept 😉 ale znie to dobre, mozno ze vyskusame, uvidime
verul tiez si myslim, ze to ronko ma v rode 🙂 ako andula poznamenala, genetiku neoklames... ale pravda je ze ma podnetov azaz, ako pises, tiez to poznam, u nas je to zvycajne tiez o tom, ze to strasne unavi malu a velka unava to nie a nie zaspat, nepokojny spanok...a mame sa na co tesit .... a inak to predvianocne neplanovane chudnutie /som zabudla spomenut/ ze hadam je za vami, ze to nebude mat rodinnych pokracovatelov ☹
hodmon tie okna, akoze dovi-dopo 😉 podla mna uz umytu polovicu ber ako uspech ...

hodmon
16. dec 2009

kocky tie okna ...fuj hnus...ale uz len jedno je take ze z vonku od omietky a z vnutra od vapna...ostatne len normal spina...clovek zeby sa tesila normalnej spine 😖

moj manzel ma nejaku krizu alebo co, sa s nim neda vydrzat...pomaly stracam nervy...asi mu budem musiet vrazit aby sa prebral...mi kazi vianocnu naladu... cely den sa nanho tesime aby nas potom nasral hned vo dverach... uz treti den po sebe 😢

basika
16. dec 2009

hodmon - normálne som dnes spočítala naše okná 😀 máme 16 z toho 4 také že trojáky...+ terasové dvere ale ja to teda všetko pred vianocami neumývam...no a chlapi?... 😖 to je niekedy s nimi ťažké..

hodmon
16. dec 2009

basika - ja tento rok uz musim...zateplovali sme v oktobri min. roku...minule vianoce som sa na to vyprdla 😅
ked to tak urobim aj toho roku...no neviem neviem ci to este niekedy pojde dole 😀 ...ale sla som taktikou, ze z ulice uz sa lesknu...okna smerom do dvora, tak to uz je ine kafe 😒

miriamka
16. dec 2009

Ahojte majovky,
mam hrozne malicko casu vas citat popri praci...ale vidim,ze riesite podobne problemy ako ja tesne pred Vianocami.Dnes som dopiekla za pomoci maleho 5.druh kolacika spolu s Jakubkom,takze sa tesim...este ale 4 druhy,a koncim.
Okna?My mame 11 okien a dalsie 2 velke terasove...a teda nechce sa mi do toho vobec,ale budem musiet kedze su riadne docapkane od maleho.
Inac sa mame dobre...este 3 krat do prace,a mam 16 dni v kuse volno ktore stravim s mojim Jakubkom 😵 😵

kety80
16. dec 2009

ahojte 🙂
tak sme boli dnes u dr. crp riadne zvysene takze sme dostali antibiotika no hnisave sopliky kubko ledva dycha ale aspon teploty niesu take vysoke takze sme dopadli super pred sviatkami ☹ spale chce byt na rukach spat len so mnou no des ☹ takze pecenie a upratovanie sa odklada a ked nestihnem tak spravim medzi sviatkami vsak sa nezblaznim hlavne nech su deticky ok a stastne

kety80
16. dec 2009

hondon - vies ako sa to hovori aj muzi maju svoje dni len ich dni su castejsie ako tie nase 😝 😀 treba ho nechat vychladnut a bude v pohode tak vela stastia oni su niekedy horsi ako deti 😵

ka77ka
17. dec 2009

ahojte zienky. 🙂
Tak u nas to konecne dnes vyzera tak ako pred Vianocami...vonku mame sniezik, vsetko je krasne biele 🙂 🙂 🙂
na mna ale cosi lezie, hrdlo ma boli jak kona..rano som ledva hlasok zo seba vydala ☹ dufam, ze to prejde.
nocnik u nas hrozi len po spanku...rano na nom dokaze vysediet aj pol hodku-povecsine sa aj vycika...poobede len sedi, vycika sa len malokedy. 😉 vcera som dokonca skusala nechat ju bez plienky...po 2 pocikani som to vzdala 😀

okna uz nastastie umyte mam..umyla som este kym bol pekny cas...akurat vcera som isla umyt este 2 posledne na pojde...zurila som jak pes, pretoze len co som utrela s vodou, uz mi to zamrzlo 😀

zuzi...receptik vyzera super...i ked my s muzom nie sme moc na konak, ale kedze je tam salko...noo, moze to byt mnamka. 🙂

miriamka...ty teda riadne toho vypekas...mas moj obdiv. 🙂
hodmon...snad to toho tvojho prejde, a ak nie, mozno by ta facka hadam aj pomohla. 😀 😀 😀
no, musim uz ist, akurat sa Eli zobudila....prajem vam krasny dnik a moc sa nenarobte. 🙂

zuzka.sk
17. dec 2009

Ej baby, kde ste vsetky? Podla mna upratujete, alebo peciete ... hehehe 🙂

Hm... ani ja neni som na konak, ale tento raz rocne na Vianoce si neodpustim 🙂 je to uplne ako Baileys a to sa da, ne? 🙂

Tak pekny den, ja ficim makat.

Inak k tomu nocniku, Saska sa pyta... aj ked nie vzdy sa jej to podari vcas. Plienky jasne ze mame stale, len ked chce kakat, pride, mamicka kakat, nocnik. Tak ju posadim a vacsinou aj spravi "hovienko" ako ona povie... no zlate. Ale minule behala po dome pred kupanim bez plienky a po minute dobehla za mnou, ked som jej pripravovala mliecko, ze... mamickaaaa, pocikajaaaa. A ja ze kde? a ona ma chytila za ruku a ze tu. a ukazala. Tak som to utrela a povedala som jej ze nech mi nabuduce povie a ja ju dam na nocnik. Neviem, ci pochopila, proste toto este potrva.. ale! zaznamenavame prve pokroky, a to potesi, ne?

Tak cauko zatim, pekny den.

kety80
17. dec 2009

ahojte 🙂

tak u nas noc lepsie zabrali antibiotika tak aspon sa kubko trosku vyspinkal ale mrzuty sme este stale ale to snad prejde a dotoho este zubky no hroza ☹
ka77ka - ten sneh van zavidim keby aj tu boli biele vianoce tomu by sa deticky najviac tesili 😔
zuzka - no mas sikulku u nas nocky no hroza ani nekomentujem 😝 😀 ale vsetko ma svoj cas

kety80
17. dec 2009

andul - a co je zo sestrov uz si teta 🙂

basika
17. dec 2009

ahojte,

kety - tak aspoň vieš, že čo mu bolo..ale takto sa preliečite a na vianoce bude už fajn

u nás je tiež trošku poprášené...tak akurát

andul - tak čo ešte nič?..ale takáto otázka už sestru asi dosť nervuje...

Anjelok, Misanik !!! kde ste?

zuzka.sk
17. dec 2009

Kety, nemoze pri tych ATB dostat nieco este aj od bolesti? Na tie zubky myslim.
Skus sa spytat telefonicky doktorky. My sme davali Ibalgin sirup, ked jej rastli a to tiez boli horory. Proste sme jej to dali vecer, aj 2- 3 noci za sebou, vsetci sme sa vyspali a ona sa netrapila.

Basika - Ty nepecies? a neupratujes? 🙂)) no a manza ma pravdu, teraz to pust z hlavy, este je to mesiac aj nieco a nekaz si to premyslanim ako to bude, mozno lepsie nez cakas. a Livke to pomoze.. teda ja verim, ked to tvrdia odbornici.

slnyecko
17. dec 2009

zuzka robila som konak,sice som salko neuvarila ale je mnam,chuti ako taky silnejsi vajecny konak 😉

misanik
17. dec 2009

Ahojte.
Aj u nas je sneh, uz sme skusili, prihodim foto 😵 Vcera ho chytal bez rukavic, tak omrzli paprcky, to bolo placu. Chudatko, ale uz asi pochopil a dnes zotrval v rukaviciach 😉
Hodmon, akoze, coze, ze 20 okien? Ja sa tu hanbim ako kon, ze sa chvalim,z e som 4 umyla, to by si ty mala na rozbeh 😀
Slny a ty tolko si napiekla 😲 klobuk dolu a pri 2 drobcoch. Straaasne si sikovna a drzim palce aby kubko rychlo vyzdravel a matko to nechytil!
Zuzka, ten konacik 😵 sa mi zda, ze budem musiet skusit, znie to mnam 😵
Miriamka, aj tyteda vypekas,tiez si sikulka.
Ja mam 2 druhy a este chem laskonky, to skusim prvy krat, este som nerobila a snad este nejake 2 kremove, to je aj tak pre nas az moc, my toho 25 alebo 26-teho ideme na okruznu jazdu po Slovensku a vraciame sa az pred silvestrom, to napeciem nove, budeme mat u nas kamaratov 😵
Katuska, to je velmi neprijemny zazitok ☹
kety, atb ench rychlo zaberu a drobcek je fit do sviatkov

misanik
17. dec 2009

basika 😀
no nemam moc casu, riesim zapocty, zadania, ale vcera som poslala posledne 😵 dnes mam fajront, len varim, ale obed sa uz pecie, tak si davam kafco 😉

kety80
17. dec 2009

zuzka - ja mu davam nurofenovi sirup alebo panadol cipky lenze toto je spojene aj stou chorobou lebo nemoze poriadne dychat takze preto je taky predtym sme spali v noci iba hodinu a po liekoch co vcera dostal tak uz spal v noci nieco viac a ked ustupia aj sopliky a bbude sa mu lepsie dychat tak uz prespi zase celu noc urcite 😔