Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kety80
3. jan 2010

a este kika teraz v septemri nastupi do skoly tak uvidime ako to vsetko sklbime do kopy takze aj tak budeme musiet tie dva mesiace prazdnin vzdy nejako striedat

verulka
3. jan 2010

babulky, kazdopadne si dajte prihlasku uz teraz...nastupit nemusi dieta v maji ,ale ak nahodou bude treba, tak moze byt problem...proste radsej mat zicher teraz..tu v bA od septembra jedine sukr. skolky, statne nevezmu ,nemaju miesto...
miska, no u mna dalsia MD nehrozi, ani tehu, cize ja musim uvazovat prakticky...inak toto je na prd na jarnych detoch- ja mam 2letnych, cize krasne nastupili po 3.narodkach v septembri a risko je oktobrovy, cize tiez nastupil v septembri...uvidim ako bude na tom ron s akceptaciou deti..
n oja uz doma babo nemam 😀 😢 teda z mnohych pohladov...dudka je u nas symbol spank ua v tomto pripade mam stale novorodenca 😀 ale inak je super velky 😵 dnes sa aj v aqua parku pytal cikat 😵 len sme nemali jeho nocnik (ktory nosim momentalne vsade 😅 ) tak cural do plienky 🙂

nicolmt
4. jan 2010

😎 ahojte baby 😅 i ked neskor ale predsa vsetko naj naj do noveho roka. hlavne pevne nervy, kto nevie o com hovorim nech je len rad 😉
trosku som vas zanedbavala ale FB-fan vedia, trosku som bola chora no ale uz je to oki. a sara to napodiv od mna nechytila 😲 este viac uznavam homeopatika ak to bolo nimi 😀
no skolka je u nas hoch aktualna tema 😉 uz ju ucim co ma vediet 😝 samozrejme ze jedine co jej ide je vyzliekanie ale do septembra casu dost 😎 sara ide uz teraz od septembra bo ja ako pracujuca ani inu moznost nemam, teda teoreticky mam ale nech je radsej s detmi v kolektive ked moze, ako sama doma so svokrou 🤐 u nas skolky hoch problem, neberu deti, strasne ich prekvapilo ze je tolko deti v jednom roku a pod. este ich to bude zopar rokov asi prekvapovat 😠 takze jedine stastie ze svokrus byvala riaditelka skolky inak ju tam nedostanem..vivat slovakia 😎 v MT sa davaju prihlasky od marca, najlepsie prveho rano. bo poobede uz nie je miesto 😝 deti pod 3roky skoro neberu a ak aj ma dieta 3roky ale mama doma ma smolu, a ked moze ho dat do sukromnej alebo na uplne opacny koniec mesta kde miesto je 😠 takze napriek tomu ze sa to nezda, uz mame najvyssi cas to riesit 😝
dudka u nas nieje a nikdy nebola. aspon nieco sme si neodskakali 😝 😀 i ked prve mesiace som vsetkym zavidela ze ich deti ju chcu bo moje potom furt len revalo a ich deti mali cumel a s nim sa asi tazsie reve 😀 😀
s cikanim do nocnika striedavo oblacno, nejak neriesim, svokrus dost tak ju musim haltovat bo sara ako zabava vysedava na nocniku aj pol hodiny 😠 a samozrejme nic 😎 takze ja ju len posadim ma minutu ked necika nic sa nedeje ideme prec ked cika straaasne chvaly 😀 😀 pred spanim a kupanim uz jej to ide, inak ju moc neposadzam. budeme riesit ked bude teplo a rovno radikalnejsie lebo v lete musi byt bez plienok inak sa moze s skolkou rozlucit 😒
inak kriza obdobie so sarou. sa tesim do prace ked idem, nech si aspon kus vydychnem 😝 mama je top, vsetci ostatni musia ist prec. prvy den vas to este tesi po 3 tyzdnoch je to dost ze na nervy. asi ju ta moja choroba trochen domotala som bola strasne dlho doma a ona mala mraky opatrovnikov babky dedkov co ju rozmaznavali. a este aj maminku a sa nam to teraz vypomstuje ako nikdy. hovorim si prejde, prejde, ale ak ju nechcem bit kazdy den 🤐 musim ist do prace 🤐 🤐 tot taka ja uzasna matka 😝 vsetko je "nie" a "nechcem", vsetko s "mamom", obliekat sa nebude, vymienat plienku tiez nie, na vsetko aby ju clovek 30x prosil a nakoniec dostane cap po zadku a zrazu zazrak nad zazraky do minuty vsetko na vykonane 😝 zaspavanie hroza o tom ze zaspavala sama v izbe uz ani nesnivame, zaspava sa s "mamom" v posteli, teraz sme dobojovali aspon ze v jej posteli, co aspon usetrime niekolko 😝 prebudeni pri pokuse ju preniest do svojej ale skuste hodinu kazdy den cez obed a hodinu vecer klacat v izbe pri postielke a drzat ju za ruku 😝 od noveho roka sme si spomenuli na "knihu zufalstva" a susedia si aktualne myslia ze ju vrazdim no ale prejde 😎 😎
jesus som sa ako rozpisala 😀 😀 😀

ludka_r
4. jan 2010

Ahojte..
Tak u nás je to zo škôlkami o niečo lepšie.. Aspoň som tak počula od známej.. Tá si podala prihlášku vo februári a hneď v septembri toho roku jej malého zobrali do škôlky.. tak ja si budem podávať asi až budúci rok, aj keď sestra ma straší, aby som už teraz..
No aj keby mi malého nezobrali, až tak by mi to nevadilo, keď aj tak budem doma.. Mala by som síce viac kľudu s jedným dieťaťom, než z dvoma, ale nejako by som to prežila... 😀
Nočníkovanie je u nás nula bodov. Pár krát Vilko aj posedel, aj dlhšie, ale nič z toho nebolo. Väčšinou na nočník vôbec nechce sadnúť, tak ho nenútim.. Chcela som ho do mája odnaučiť od plienok, tak som veľmi, veľmi zvedavá, či sa mi to podaarí... 😖

anjelok
4. jan 2010

ahojte,
vidim, ze nazov kniha zufalstva sa ujal 😀 😀 😀
misi ved aj ja pozeram, fu, ze skolka 😝 ja to mam sice v hlave vyriesene, ze by mala ist tak od sept., okt., ale zatial to ostava len v hlave 😀 este musim hodit pokec so sefkou, ci je nieco pre mna vhodne a ked nie, tak asi pojdeme na druhe. v tom pripade sa skolka konat nebude. u nas asi aj tak hrozia len sukromne jasle, takze tam by s nastupom snad nemal byt nejaky problem kedykolvek.
co sa dudky tyka, tak ona ju tiez mavala len na spanie a v aute, ale ako som odstavila, tak by ju mala furt, stale ju pyta, ked najde nechce vratit a pod. ale nejdem jej ju este vziat, mozno tak o mesiac, dva, uvidime. zatial som radikalnejsia v tom, ze mimo spania a auta ju nema. predtym to nebol problem, ked som si ju vypytala, tak mi ju dala, ked sme autom niekam prisli, tak automaticky ju davala do krabicky. snad sa to znormalni, ked si zvykne na nekojenie. uz mam pocit, ze je to lepsie.
ninka caaaf..natalka ma terat tiez take obdobie, ze vsetko niee..hadze sa o zem a podobne.
inak posledne dva dni, ako je vonku zima nechce ist von 😕 normalne pred dverami von zacne plakat a ani sa pohnut...a hovori autom autom 😀 takze sme doma 😝
plienky..kupili sme redukciu, zatial nic, ani tam moc nechce sediet. davala som tomu vacsiu nadej ako nocniku, kedze tam vidi sediet mna. ona rada po mne opakuje. dokonca dnes ked som ju tam posadila, tak si vypytala naspat plienku 😅 cize my zatial nic, nechavam tomu volny priebeh.

basika
4. jan 2010

ahojte,

ka77ka - nech rychlo ockovi zistia čo mu je a nech rýchlo zaberie liečba.

misanik - ja by som sa ani neponahľala..ale žiaľ, čas tak rýchlo plynie že to jednoducho nepustí neuvažovať aj nad škôlkou...tiež by som najradšej čas zastavila... ☹

ale ako vidím, tak sa tu ohľadne škôlky celkom fajn debata rozprúdila..ja idem teraz kuknúť na nete škôlku kam ju chcem dať, čo za info tam majú..i keď nám sa musí upraviť toto papanie..inak neviem neviem...ale to je ešte ďaleko..prinajhoršom si predlžim materskú

basika
4. jan 2010

😀 😀 naivná som...škôlka nemá žiadnu webstránku...ani jedna zo 4 v našom meste...no nič pôjdem tam osobne.

basika
4. jan 2010

tu ani nohy...

koľko vám deti pijú tekutín..nerátam mlieko...lebo Lívia strašne málo...ak 50ml vypije...tak to je veľa...

anamor
4. jan 2010

ahojte,
veru miska je to realita, ze aj dudle, aj plienky budu co nevidiet /dufame/ minulostou a budeme riesit skolku, aj ked ja si to tiez neviem predstavit 😅 spolieham na to ze pride druhe babo a este si to zopaknem... lebo cas nevieme ozaj zastavit, co je obcas skoda, ale zato z pokrokov sa musime tesit.
U nas kakanie opat funguje, obcas cikanie, nemam ten problem ze nechce,ale vacsinou sa nevypyta, aj ked mohlo by to byt horsie... no na odplienkovanie to este nie je a ja som aj rada, kedze je zima... 😉
A leni von sa nechce chodit u nas mne v tejto kose 😉 malej tiez ako kedy ale kvoli nej samozrejme chodim a trpim 😀
inak mala uz asi styri dni vyspevuje Ahoj kikuš, ja neviem kde to teraz zobrala, ked ta reklama uz nejde, strasne sa na tom smejeme, akurat ze ked vytiahnem kameru/fotka vzdy prestane, klasika, ved to poznate 😉 to ma len tak napadlo ako odlahcenie 😉

basika
4. jan 2010

romi - kamerovať môžeme aj my len vtedy, keď ona o tom nevie...inak mám celý jej noc, alebo oko v objektíve.. 😀 😀

verulka
4. jan 2010

cafte,
nicol, no sara si ta potrebuje uzit 😉 popravde, u nas ronovo obdobie vzdoru ide do pozadia, kedze u nas sa udomacnila tetka puberta 😝 naozaj mozem vyhlasit, ze fakt to bude horsie 😝
skolky ja mam v merku uz davno, vlastne ako som porodila, radko koncil a uz sme sa dohovarali s riaditelkou 😀 ale pruser to je paradny..u nas idu aspon jednu otvarat (pred 3r ju zavreli). co sa 2deti doma tyka- moji sa velmi zmenili po 3narodkach..jednodznacne dozreli na kolektiv a skolku a ja som i m doma nestacila, speci ak je doma druhe babo...to uz su hotove tvory, ktore potrebuju naozaj iny styl venovania ako teraz. takze mne uzasne odlahlo(myslim aj im) ked mohli chodit do skolky- nove prostredie, podnety, kamarati. myslim ,ze skolka je velmi dobra vec, cizeja by som si prihlasku podala, aj ked sa planuje druhe babo 😉
aspon plienky uz nemusim riesit 😀

anamor
4. jan 2010

dnes som tu nejak casto 😀
a pravda je taka, ze ja by som bola radsej mala malu v skolke, ked bude druhe babo /len problem je aby mi ju vzali ked ozaj bude.../... nech je aj na neho trochu viac casu a mala miluje deti uz teraz a potom by sa doma uz total nudila/ juj a dnes vyhodila kamosku 2,5roka - tym ze ju chcela mlatit nomralne ze utok! 😅 😕 a samozrejme ona rozumna tu ani za svet nechcela zostat, toto sa nam teda este nestalo, som sa hambila ako pes, darmo ze deti su deti, na take som nebola zvyknuta.../
joj a puberta, podla mna toto obdobie vzdoru a pod. / a bitky kamosov napr. / je prechadzka ruzovou zahradou, no mame sa na co tesit, verulka nezavidim 😖 😅

vs3
4. jan 2010

Ahojte babulky,
v prvom rade vsetucko najlepsie vam prajem v Novom roku a hlavne vela vela zdravicka celym rodinkam
Velmi dlho som tu nebola , nemam energiu momentalne len by som spala,.... 😝 😅 😀
Vsetkym vam dakujem za gratulacie.
Popozerala som nejake fotky
Kety mas nadherne okate deticky,
kats Matusko a tie jeho licka 😵 ,
Lenka Natalka je prekrasna a aka je uz velka 😕 😵 😵A gratulujem k odstaveniu, co sa tyka hadzania o zem a momentalneho spravania moze si Natalka a Maximom ruku podat 😉
Taktiez Simi je ako vzdy 😵 Snad som na nikoho nezabudla
Evi som strasne rada, ze uz byvate, skoda ze nemate netik 😒
Co sa spavania tyka u nas postielka a uspavanie nehrozi vylieza von tak som zufala ako ho naucit spinkavat sameho ked bude surodenec 😕
Verul Ronko je velky sikula, u nas sa zatial na nocnik nechyta, ukecany je az az, ale plienke je verny 😀 A oko auu, nech uz je len dobre 😉

verulka
4. jan 2010

vs, velka gratulka k tehu... 😵 😵
romi, ono preto si treba skusit dat prihlasku, ak raz vezmu dieta, vyhodit by ju uz nemali, nie?
kazdopadne to bude zaujimave sledovat nastupy do skolky- niektroe deti pojdu bez mihnutia okom, ine s velkymi problemymi(v tejto skupine si myslim, ze budeme my 😝 )
jo a kludne tu bud casto 😉

anjelok
4. jan 2010

verul ja som to myslela tak, ze ked sa pojde na druhe, tak sa skolka konat nebude teraz od septembra. ale samozrejme, ze od dalsieho septembra pojde do skolky, aj keby som bola na MD. totiz u nas zrejme hrozia len sukromne jasle a tie si teda nebudem moct dovolit na MD rok platit, kym mi natalku vezmu do skolky.
pre mna by bolo ideal ist do prace na cca 2 roky a potom dalsi surodenec, ked natalka bude mat 4. to bude zabehnuta v skolke, vcelku rozumna..ja budem doma s babom a ked pride muzik s natalkou, tak on vezme babo a ja ju 😉 ...no naplanovane to mam dobre, len clovek mieni a... 😀 😀 😀 uvidime ako bude s robotkou.
veroni veeeelka gratulacia 😵 😵 😵 a dakujeme za pochvalu 🙂
romi, no tak to je u nas bezne, s jednym kamosom sme uz preruslili styky kvoli tomu, ze natalka ho vkuse mlatila 😅 ale inak ho ma rada, aj ho bozkava niekedy, len on to nepochopil 😝 😀

basika
4. jan 2010

som tu na skok..

leni - prečo jasle? však už keby aj išla od septembra tohto roku do zariadenia tak to už môže byť škôlka...vek už na to má..u nás berú deti už do škôlky v tomto veku...neviem..možno niečo som nepochopila..preto reagujem.

miriamka
4. jan 2010

Ahojte majovky,
a vsetko len to NAJ do noveho roka,zdravicko vam aj detickam...a coskoro dalsie miminka 😵
Basika...u nas je to so skolkou tak,ze statna sice beriem od 2,5 rocka...ale podmienka je dietatko ktore uz nema plienku.A ako pise Anjelok,v pripade ze by som cakala mimi a bola na materksje,dietatko do statnej dat nemozem (len v pripade ze by sa jednalo uz o predskolaka),a na sukromnu by sme urcite pocas MD nemali 😒

anjelok
4. jan 2010

basika no miriamka to uz vysvetlila..do statnej by mi ju zrejme nevzali teraz od septembra, takze by som to riesila sukrom. jaslami. ale prave som napisala maily do dvoch skolok, tak som zvedava, ci mi vobec odpisu. dam potom vediet.

anamor
5. jan 2010

ahojte baby,
ja by som chcela reagovat na to, ze u nas by som mohla dat malu aj do statnej skolky, aj keby som bola na druhej MD, ale iba ak by mali miesto... co by nemali, lebo prednostne su 5rocne deti a potom trojrocne matiek co idu do prace.... /a este taka skvela skupina - deti z menej podnetneho prostredia 😀 na tom som sa bavila, keby to boli protekcne 😎 tak by som mozno vedela na tamto zlatom slovensku /ako nicol vystizne poznamenala/ aj nieco poriesit 😀 /
a inak leni aj u nas boli v uvahe tie iste jasle 😉 /teda myslim ze sa bavime o tom istom/, ze by som teraz od januara nastupila, aleto keby som zratala naklady, benzin atd, tak mi ostane asi tolko co rodicak, tak to mozemn byt rovno doma a venovat sa jej...., a navyse inu moznost niekam ju dat ani nemam, ale pravda je ze ani nechcem.
verul - presne, ak uz raz nastupi predpoklad je ze ju nevhodia, aj ked aj take som uz u nas pocula, decko si po mesiaci zvyklo, mala na druhej md doma a toho prveho jej normalne poslali zo skolky domov...

otazocka: uz ste niekto ziadali o zvyseny RP?/ tych ktorych sa to tyka?/ vraj to nie je take easy ako v spravach vraveli...

vs3
5. jan 2010

Verul, Lenka dakujeeeeem este raz 😵 😵 i ked mam z toho strach ale to snad prejde 😅 zvladneme musime 😵
Anamor ta otazocka zaujima aj mna o rodicovskom 😉

nicolmt
5. jan 2010

veronika gratulka 😅
no ako to tak citam, tu sa uz druhe dietko skoro u kazdeho bud caka alebo je v plane 😲 zacinam sa citit ako mensina 😀 😀 uz aj lenka a miska, do kelu aby som aj ja zacala uvazovat alebo co 🤐 eviku kde si??
este ku skolkam. no je to dost ze hroza 😠 ale verul ma pravdu, vsak prax nepusti 😉 radsej si kazda dajte tento rok prihlasku do skolky, prihlasky sa oficialne na celom SK davaju v marci, mozno to ma niekto aj skor, ale neskor urcite nie, rozhodnutie pride dakedy v lete a vtedy este mozte povedat ze nenastupi 😉
pointa je v tom ze ak chcete dieta dat do skolky buduci skolsky rok teda od septembra 2010 do augusta 2011 tak sa musite prihlasit do marca 2010. a kedze RD konci v maji 2011 a ten kto je zamestany bude musiet pravdepodobne nastupit vtedy aj do prace (aj pri priatelskom zamestnavatelovi neviem ako je to podla zakona), pocitam ze aj ked by ste uz boli tehu ak by to nebolo uz v vo vysokom tzydni ked je narok na MD resp vybavit u dr rizikove a ist skor na RD ale ci sa to oplati... no necham na vas, kazdopadne prihlasku dajte, nenastupit je najmensi problem ako zistit potom ze musite nastupit do prace (aby vam zamestnavatel drzal miesto podla zakona) a nemate dat kde dieta lebo ste taaaaak dlho dopredu nedali prihlasku 😝
proste na SK nikto neuvazuje nad tym ze sa deti rodia aj v ine terminy ako v auguste 😝 😀

andula30
5. jan 2010

Ahojte babule no pozeram ze tema skolka stale rezonuje no chvala Bohu moja svokra je na invalidnom a mama dufam coskoro na predcasnom. Kedze ja netusim kde budeme byvat v case ked by mal Simi nastupit do skolky tak to budem zatial riesit tak ze ho budu strazit oni ak ja nebudem na materskej. Inac gratulujem mojim dnesnym spolumenovkyniam Verulkina Adka a aj inym 😉 😉

andula30
5. jan 2010

Jaj a zabudla som otazku davate nieco detom teraz v zime na posilnenie imunity? 😉

kats
5. jan 2010

jeeej, tak vsetkym andrejkam vsetko nalepsie k meninam 😀

na posilnenie imunity davam mandarinky, jablcka... 🙂 ale ked bol chory tak dostaval betaglucan sirup 😀 to bral 3 mesiace 🙂

skolku este nejdem riesit 🙂 moja mama je na dochodku, svokra bude od roku2011 a ja na materskej este chvilku pobudnem 😀 ale jasne ze pojde do skolky, vela sa tam nauci 🙂 aj ked nie vzdy len to dobre 😅 este ale neviem kedy 🙂 mozno sept 2011?? kto vie 😅

nicolmt - ani eviku ta nezachrani 😀 😉

basika
5. jan 2010

ahojte,

tak už som to ako- tak pochopila ako to bolo s tými jaslami myslené.

romi - moja mama z najväčšou pravdepodobnosťou bude doma v tom čase budúci rok, ale tiež ju nechcem nechávať na celý deň s ňou. Mamu mám rada, ona mi príde pomôcť navariť a pod. ale nemala by som dobrý pocit nechať Livku s ňou celý deň.

RP - vraj stačí ísť neskôr o to žiadať..cca aj v marci..lebo teraz na úrade aj tak nič nevedia.

nicolmt - ani ja zatiaľ neplánujem druhé ..takže sme minimálne už dve 😉 a prihlášku idem riešiť tento rok.

andula - ďakujem a všetko najlepšie aj tebe veľa zdravia pevné nervy..a čoskoro vlastný domov. Ja teraz Lívii nič nedávam dávala som jej Imunoglukan sirup, teraz som jej dala trochu pauzu.

andula30
5. jan 2010

Basika dik podobne zdravie, pevne nervy a nech mas doma coskoro papkaca 😉 Riesim tu imunitu lebo za ľ tyzdne ideme na Sk a je to velka zmena prostredia kedze tu zijeme pri mory tu mame vlhko zrazu vela ludi a casto chorych tak ho chcem trosku posilnit aj ked neviem ako to dopadne. 😉

nicolmt
5. jan 2010

takze dve..super 😝 efcooo okamzite si dajte zaviest ten internet 😀 😀 😀 no aspon ze na tu verulku je spolah 😅
a na imunitu, tiez je jablko naj, ale ked jej zacali ist ocaky tak mala aj nejake afty ci si to dohryzla ci co 😕 tak nam vtedy dr odporucila cebion multivitamin sirup a na nom fici lebo je to "mnamka" a vzdy po obede mi zahlasi ze "ete liecik". nie ze by bol taky dobry ale moze sama pit z tej davkovacej nadobky tak sa citi ako velkacka a este aspon 5x jej to musim doliat cajom 😝
vlastne este ked sme sa dost pohybovali v kolektive aj chorych deti dala som jej oscilo, je tam ze raz za tyzden jednu tobolku do caju a ja davam raz za mesiac 😝
a mi nedoplo ze mame andrejky 😲 tak vsetkym vsetkoooo naj 🙂
inak ja keby som nechodila do prace tiez ju by sara sla do skolky az september 2011 a riesila by som prihlasku az buduci rok 😉 ale takto nech ide radsej do skolky, bo svokra je sice pedagogicka co je na jednu stranu vyhoda ale na druhu jeden kus ucitelky na jeden kus dietata je az moc a nemoze byt zas taka "mudra" ked pojde do skolky 😝 😀 😀 😀 uz teraz sa mi snazi recitovat dake basnicky ale u mna zial neuspeje lebo ja slovenske nepoznam tak to neviem identifikovat 🤐 no a co by potom v tej skolke robila, akurat sa bude nudit a robit bordel 😝

nicolmt
5. jan 2010

jej, a vzdy sa zabudnem opytat. holky eviku, anjelok ta fotografka co vam fotila baby je ta co je v januarovom mama a ja o nej clanok?

ludka_r
5. jan 2010

Ahojte.
Ja som bola práve včera o zvýšený RP žiadať.. Nebol v tom vôbec žiadny problém.. Žiadosť už mali predtlačenú, len som dopísala moje a Vilkove meno a dátum narodenia a podpísala sa.. Má mi ešte prísť vyrozumenie, či mi zvýšenie schválili.. Bolo to úplne v pohode...A ja osobne som ani dlho nečakala. Len jedna mamička bola predo mnou... 😉

Som veru zvedavá, ako dopadneme s tými škôlkami. Tiež by som radšej brala, keby bol Vilko v škôlke, keď ja budem mať doma malého drobčeka, ale ešte ho nechcem dávať... No a kto mohol vedieť, že otehotniem hneď na prvý šup? 😀

basika
5. jan 2010

nicolmt - aj ty sem choď častješie..celkom vtipné príspevky máš...

ludka - tak to si potom ozaj dobre natrafila...kiež by to aj u nás tak bolo

andula - vidíš..ja som aj to oscilo tiež dávala...mala by som ho dávať ďalej..som minula balenie..a potom som zabudla kúpiť...no nič kúpim zasa...