Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
5. aug 2009

kety - ďakujem za opýtanie. No po malých krôčkoch hádam aj hej. Dnes som bola prekvapená jedla černice, zjedla ich asi 3 dosť veľké a boli aj kyslé, boli síce zrelé..ale černica je taká kyslavkavá aj keď je zrelá. Včera sme robili parené buchty, tak som jej dávala..aj jedla, len u nás je stále jedlo s kúsami len ako na učenie..nie na najedenie... Dnes ráno som jej dávala z rožteka aj so salámou, o niečo väčšie kúsky..ako omvrvinky, tak ceelkom pekne jej to išlo..potom pri poslednom cca 8 súste..jej niečo zavadilo - hodila šabľu..ale nešlo von veľa..len čo mala v puse..a nejaké sliny 😖 Dnes som mala v pláne urobiť maso na smotane s haluštičkami, že to vyskúšame, ale mama robila a doniesla mi tekvickový prívarok tak ten dáme dnes a zajtrá tie haluštičky. My sme opozdený o 3 mesiace (tak to vidím) my sme mali cca 3 mesiace straaaašny problém s jedením, proste to už som aj revávála zo zúfania..a tobolo z horných zubov, ako jej vyšli sa tá chuť zmenila..množstvá nepapaá veľké, ale je to celkom s chuťou...až na tie kúsky..Tak to som tým chcela, že tie 3mesiace som bola rada, že niečo zjedla...ona zaťala ústaa nič som nedostala do nej, tak som jej mixovala, lebo iné ju napínalo...tak to že jej nechutilo a ešte ju aj nutíť kúskami, z ktorých ju nadrapovalo, tak som nechcela...a tým pádom to priúčanie na kúsky sme premeškali. Lebo Dr. mi hovorila, že ak sa dieťa nenaučí na kúsky v určitých vývojových mesiacoch, kedy sa dieťa má naučiť na kúsky...tak potom je to horšie...

basika
5. aug 2009

som sa vás chcela spýtať, neviete čo to môže byť?

Lívia má na jazyku také fľaky, nie povlak biely, ale na konci jazyka také belavé ohraničenie a v strede ružové.. a včera mala na boku jazyka až také bordové ohraničené škvrny.

katuskapd
5. aug 2009

ahojte baby hlasim sa z rodosu, potrebujem poradit, malemu sa vyhodili male cervene vzrazky na hrudniku,co to moze byt, ci mam robit paniku a vyhladat lekara, teraz spi tak ked sa zobudi pozriem, ci sa to zhorsilo. dakujem a pekny dnik

misanik
5. aug 2009

no moc mame ok, vysoke keto latky, ale to je z toho, ze malo pije... no ani nehovorim, ze som bola na seba hrda kolko tekutin som vcera a v noci do neho dostala a vraj malo... nechcem vidiet vysledky ked je normal ... cely den len tlacim do neho tekutiny... teploty su teraz cez den za pomoci liekov v rozmedzi 38-39, pod 38 ani skoro neklesa ... snad este jedna noc a vyhadze sa 😝 . CRP nam nerobila, ja neviem preco, som na seba nastvata, ze som ho vcera neziadala, som dohodnuta s lekarkou, ze ak sa nevyhadze, tak dobehnem zajtra, alebo v piatok na krv... dnes mi uz spapal aj obed ...
😵
evi, ja si presne nepamatam ako sa to volalo, nejak "taki sme boli", ale nastudoval to E. Horvath, hrali tam S. Norisova, D. Jurcova, obaja Labudovci, M. Dejdar ... vela cechov, ktorych poznam, ale neviem mena a bolo to strasne zabavne 😵

misanik
5. aug 2009

kati, netusim, snad to nebudu kiahne, ma to bielu bodku v strede? Nemoze to byt len reakcia na potravu?

misanik
5. aug 2009

kati a strasne drzim palce nech je to len nejaka banalita a dovolenku si uzijete bez stresu 😉

misanik
5. aug 2009

leni, no norko to zvlada jednoznacne lepsie ako ja 😀 keby som vedela naisto, ze to bude ta 6 - ta, lebo zacinam panikovat, aj v lese sme boli a klieste a tak... no co vam budem hovorit, fantazia ked si popusti uzdu tak som na prasky 😝

basika
5. aug 2009

katuskapd - nemôžu to byť podničky?

misi - hádam je to "len" tá 6. choroba...tam sa tuším dieťa vyhadzuje vyrážkami na 3 deň?

bebebrumik
5. aug 2009

dievčata, lepšie povedané babatka, ktorých trapi vysoka teplota-nam pomohol vlažný kupel cca tri minutky, po ktorom sme maleho hned neusušili, len sme dali na neho alebo pod neho roztiahnutu plienku, aby voda nekvapkala kade-tade a nosili sme ho na rukach/nechcel totižto ležat/ a tak sa viac ukludnil... a ešte aj tekutiny su velmi doležite, hoci aj po lyžičkach, lebo aj z nedostatku tekutin može stupat teplota... My sme mali,dostali teplotu z ničoho nič, žiadne sopliky, cikanie v poriadku a pod., a po niekolkých dnoch sme zistili, že to bolo zo zubkov... Najvyssia tt bola 39,6
-trochu vas tu pozeram, vzhladom na to, mam majovciatko 🙂 , len nestiham vždy pisat, vzhladom na nedostatok casu... 😝

kety80
5. aug 2009

BASIKA som rada ze mala robi pokroky s jedenim ako nas kubko s chodenim 🙂 neboj ona sa to urcite nauci to ze je opozdena to si nemyslim mam kamosku co malej mixovala do 18 mes. a teraz srotuje vsetko v pohode takze ziaden opozdenec deti na to potrebuje cas 😉
KATUSKAPD moze to byt aj z ovocia spomen si co si davala cely den jest mohli mat spabo umyte ovocie a ked je striekane a zle umyte aj stoho sa deti vyhadzu nam sa raz ktistinka vyhadzala z ananasu a dr. povedala ze to bolo pravdepodobne s toho dala nam na dva dni fenistil menej slnka a bola v pohode tak dufam ze to nebude nic vazne
MISANIK podla mna to nebude s kliesta a na to crp by som na tvojom mieste aj tak isla pre istotu budes pokojnejsia

basika
5. aug 2009

kety80 - s tou kamoškou si ma povzbudila, ja viem, že nie je Lívia sama...pomaly sa naučí.. 😉

basika
5. aug 2009

kety80 - joj a nakoniec som tie haluštičky a morčacie na smotane urobila dnes aj som jej dala tie haluštičky s omáčkou, boli síce malé tie haluštičky..ale zjedla niečo cca 3 lyžičky..ale nedrhlo ju...

kety80
5. aug 2009

basika - vidis uz je to na dobrej ceste len tak dalej 😵

ka77ka
5. aug 2009

ahojte mamule...tak po par dnoch sa aj my hlasime...mame sa fajn.z Elisky je poriadny nezbednik, vsade jej je. 😀
Niórkovi prajeme rychle uzdravenie, a aj ostatnym chorobkam. 😉 katuska...bola si u toho dr nakoniec???dufam, ze vam choroba nepokazi dovolenku.

zubkov ma Eliska uz 10 🙂 , a to jej prvy vysiel, ked mala 9 mesiacov. 😎 takze sme to pekne dobehli. 🙂

basika...s tym jazykom ti veru neporadim....vidis, livka sa postupne nauci vsetko papat. 😵

jaaj, viktorko od zlatik je chutnucky taky ostrihany, a emmka od eviku je uz tiez poriadna slecna.rastu tie deticky ako z vody.

idem aj ja dake fotos pridat. 🙂

ka77ka
5. aug 2009
ka77ka
5. aug 2009

akurat si citam, co som napisala....malo byt Norkovi 🙂 ...miska, prepac preklep. 😅 😉

kats
5. aug 2009

takze baby 😀 haska za 'cerstva' z nasej mamickovskej zurky 😀
nepamatam si kolko becheroviek, len viem ze na zaver 2 hrusky 😅
doma dieta hore.... zevraj od 11 ... no sahnem do pusinky a hore v lavo jeden hrotik... tesim sa 😝 bude zajtra rano krasne vstavat o piatej 😉 budeme mat kraaaaasny den 😝 😝
esteze muz zavaril vecer jablkove vyzivky, hruskovy lekvar a aj hruskovy syrup 😀

misi drzte sa - musi to byt siesta ! bude norko v poriadku 😉 neboj ziadne kliste

katka - krasne foto elisky aj terezky 😉 eli vie ale krasne spulit pusinku 😀

kats
6. aug 2009

rano nesklamalo 😝 prva stolicka ide von 😖

majovy jakubko na titulke - uz je to velkac 😉

a sorac za sYrup 😅

libka1
6. aug 2009

katuska, nemoze to byt alergia na slnko? ja som cosi take raz mala, bola to kombinacia slnka, opalovacieho kremu a slanej vody... bola som u lekara a dal mi take lieky ze som prespala celu dovolenku 😀 😝
u dietata by to mohla byt celkom vyhoda keby si viac pospalo 😀 odhliadnuc od toho ze tie lieky su bleeeeeee 😝

anjelok
6. aug 2009

cafte,
kats, tak to nezavidim..inak neviem, ci bol spln ci co, ani natalka nevedela zaspat po kojeni..len tak lezala s otvorenymi ocami, prevalovala sa, musela ma drzat za ruku. nam idu horne ocaky, tak je mrzutaaa 😝
ps verul: vcera sadnem do auta a metallica - nothing else..hned som otocila volume 😀 😉 paraaadna romantikus nocna jazda 😵
katka super fotocky, ta melonova sa mi paci 🙂
misi ako dnes?

verulka
6. aug 2009

cafte,
tzak ja mam za sebou par uzasnych dni v spolocnosti uzasnej jankypo 😵 chalani naraz jedli, spali, boli uzasni..zuby sme si z kosic doniesli (ako som zistila) 2- obe dolne stolicky sa prerezali...takze uz len spodne trojky( ktore su nafuknute) a bude to z krku..
misi, musi to byt ta 6.choroba, drzkajte sa a rada som ta konecne osoben stretla 😉
ale, kati, no parada..mali sme tusim este niekde ostat 😀 ale neboj nic, vyspis sa na dochodku 😉
leni, taaak parada, to bolo ako na objednavku 😵

miriamka
6. aug 2009

Ahojte,
tak noc u nas tazka...a o to tazsie prezivam v praci,este ze je kava 😉
Inac dnes som maleho fotila,riadny velkac,cez leto sa hrozne natiahol,brusko mu zmyzlo a rebierka mu trcia...uz to nie je take buclate babatkovske telicko 😉
Chorym prajem skore uzdravenie
Inac mame uspesne prvu stolicku prerezanu,takze mame 9 zubkov 😉

kety80
6. aug 2009

ahojte mamce 🙂

KA77KA pekne baby mas ja eli aj terezka su krasne no hrdy rodicia 🙂
KATS super ze zurka dobre dopadla a klobuk dole pred tvojim muzom ze ti zavara 🙂
my ideme na buduci tyzden na dovlenku do chorvatska tak dufam ze nas choroby budu obchadzat ideme v stredu na noc lebo cez vikendy su plne cesty tak dufam ze deti cestu zvladnu 😉

basika
6. aug 2009

Ahojte,

misi - aj mňa zaujíma ako dnes?

miriamka - som si hneď všimla ráno foto na titulke, kukla... aaaa ozaj..riadne nám podrástli tie deti, ja som si to tak minule uvedomila, že musím sa ešte viac s Líviou mojkať a bozkávať nohy...minule som kukala video, kde mala 8 mesiacov a menej..tie stehienka sa vytrácajú...tak tam som si to uvedomila, že on čo chvíľa sa nebude chcieť ani mojkať...tak musím to ešte vychutnať..

ka77ka - pekné foto, tá melónová ozaj nemá chybu

verul - už doma v BA?

vám tie stoličky..dokonca aj očáky..riadne vychádzajú... nech je to už aj za nami..

vonku dobrepadnúci dáždik..

misanik
6. aug 2009

Ahojte mamule.
Verul, aj ja som strasne rada, ze som vas spoznala, skoda, ze ta chorobka a nemohli sme este dobehnut.
Dakujem, ze na nas myslite, ste zlate. Noc v celku ok, podvecer mal vysoke teploty, ale zabral cipok, aj v noci este raz cipok nejak pred polnocou, potom do rana uz teplotka klesla. Teraz ma od rana len tak 37,6 ale je straaasne mrzuty, urevany. Chcela som ist k lekarke dnes,. ale robi od 9-14, norko skoro hore, lekarka este nerobila, potom po 9-tej uz chcel spat, ale nie a nie zaspat, do 12-tej v kuse len plakal, mrncal a snazil sa zaspat. Az o 12-tej sa mi ho podarilo ulozit a teraz zrejme zaspi koniec ordinacnych... uz ho necham, sa mi zdalo, ze troska cosi uz vidim na hrudnicku, nieco cervene, ale tazko povedat, lebo tym revanim bol cely flakaty aj tak.
fotky krasne, emuska, kubko aj eliska s terezkou 😵

eviku78
6. aug 2009

ahojte mamule.
no vcerajsi zatah rozdycham asi az zajtra rano. 😀 este ze za chvilu dorazi skvokrusa. a neviem ako vecer vydrzim v tom divadle. 😝

miska, tak dufam, ze pupaciky coskoro naskacu a teploty rychlo klesnu. 😉
kety, prijemnu dovolenku a nech vas choroby oblukom obchadzaju. 😎
kati, tak to si mala doma tazke chvile. este ze ste si s matulom pospali a dohnali to. mne sa ako na slaktrafenie nedalo spat. 😠

eviku78
6. aug 2009

a konecne som pridala fotky z tatier.
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

basika
6. aug 2009

eviku - pekné foto...Emmka sa mi podobá na ocina

verulka
6. aug 2009

evi, ako poradna-? fotos perfis 😵

katuskapd
6. aug 2009

dakukem za rady, asi to bolo ma potravu, male cervene bodky a nic viac, ani teplota. inak vysiel nam 7 zub, tak ahojte a misanik dakujem