Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

fukaska
19. sep 2009

ked sme boli u krcnej,tak jej jeden pretlacila normalne takym ako plieskom,tak som jej ked isli stolicky,len vydezinfikovala kuchynsku lyzicu a trochu som jej nato pretlacila a to len puklo a bol pokoj do minuty zaspala bol pokoj a to iste som spravila aj kamaratkinej malej a super

fukaska
19. sep 2009

ked je Sofinka chora robime to tak isto ako Misanik, sprchujeme

basika
19. sep 2009

dík baby za reakcie...

už spí, som jej len umyla riťku...nevyzerá dobre..očká a tak..uvidíme aká bude noc..bože je to hrozne zle prežívam.. ☹ ☹ , merala som jej teplotu mala 37,1 digitálnym pod pazuškou....jej odmeriam, keď pôjdem ešte spať..asi...koľko je vlastne zvýšená teplota nad 37 alebo 37,5. Viem, že teplomer ortuťoví má tam na nejakom čísle červenú značku, lenže my ortuťový nemáme...

fukaska to zaujímavé s tým zubom...

basika
19. sep 2009

no večer chytila mlieko a naplo ju...tak jej ani nejdem už dávať, budem jej ponúkať čaj, ten by mohla vypiť..tekutiny treba....dúfam, že niečo vypije.... 😒 😖 ☹

basika
19. sep 2009

ortuťovÝ - oprava

basika
19. sep 2009

no bola som jej dať napiť čajíka...tak vypila 40ml...inak nechápem, tak dlho ťahala..ja reku už bude celá fľaša (120ml) a to odpila do 80ml...no ale aspoň niečo...

nič idem ja spať ku nej...ktovie čo nás čaká..v noci..

janca704
19. sep 2009

Ahoj, kocky.
Rychlo som vas preletela a uz aj idem spat 😔

Ale:
vsetkym chorym ryyyychlo sa vyzdravte, nech mozete este vyuzit krasne dni 😉

VERONIKA - fotky kraaaaaaaaaasne, aj ked som nechapala tie dve posledne, tak ssom precitala -no do kelu. Take nieco v cudzine ☹ Ale zvladli ste a snad uz bude Maximko v poriadku.

LENI - videa uuuuzasne - to papanie -grimasa 😀 😀 😀 😀 No my takto krasne nepapame ani nahodou. Ale velmi sa snazi. obcas aj trafi 😀 Kupila som aj zakrivenu lyzicku, ale nenapadlo ma, ze je to do pravej ruky a zatial tiez preferujeme lavu, takze efekt uuuplne opacny 😀 😀 😀

My sme zdravi, veseli, jedoviti (manza lamentuje, ze "este si uzijeme" a ked som povedala, ze "no, niekolko rokov".... 😀 😀 😀 ), sikovni... A kojime sa stale 😵 😵 😵 Takze sme fakt posledne tri? 🙂

Krasny vikend 🙂

kety80
19. sep 2009

my sme zatial ok dnes sme boli na zvieracej farme tu kusok pri nas maly sa bal somarika lebo strasne hucal ia ia 😀 ale bolo super
vs - pekne fotky maxik nadherny len ta nemocnica ma mrzi a neboli ste poisteny ked si hovorila ze ste to museli platit
chorucky skore uzdravenie idem lahnut pa

kety80
19. sep 2009

ja osobne povazujem zvysenu teplotu nad 37,5 ja kubkovi meriam teplotu cez zadocek aj s digitalnym

kety80
19. sep 2009

soplikom tepla voda len prospeje a ja este zvlhcujem izbu aby nevysusovalo nos a na teplotu vlaznu sprchu nie studenu

verulka
19. sep 2009

cafte,
misi, no ja by som hlavne vymyslela ine riesenie ako posielat za dvere..to je ako postavit dieta do kuta( co okrem toho, ze to nema ziadny ucinok, moze byt strasna sranda) ale ako dalej...skus zmenit vasu reakciu na robenie zloby 😉
no vidim krasne fotocky, vyliecene a nove chooby..nemocnica 😲 a vs3 brutal kocka..
prespata nca este kopa vselijakych veci- i ked videjka nevladzem, zajtra budu aj tie 😉
a ze pomoc pri rasteni zuba? fuha, to by som si netrufla 😖 i ked som vzdy hovorila, ze mu tie dasienka prerezem 😅 toto je brutal aj na mna 😉
ja moc nestiham- u nas je zaujimave peklicko- ron sa nosi ako male babo, pospi max hodku, cely cas sme vonku, domacnost stoji, varim iba rychly obed alebo vecer. V noci stale nespi dlhsie ako hodku v kuse..najnovsie je uplne nestastny, ked nespi priamo na mne.. i ked pozitivum je, ze pripustil opat aj muza ku sebe..do toho riesim strasne vela veci s velkacmi- od zlomeneho srdiecka, po herecku karieru, strateny mobil, penazenku, elektricenku, navstevy u kamaratov, kruzky, platenie miliona poplatkov, ucenie, reps skusanie..sem tam si najdem cas aj na muza( ale ten ma toho tolko ,ze bud zalomi alebo je este v robote)..jo a dnes dosla mrcha, mam krce aj napriek ibalgnom, ze som sa skoro pogrcala..
aj takto to moze vyzerat 😝 aaaale, ja sa kazde rano zobudim s pocitom, ze dnesny den je zaciatkom noveho lepsieho obdobia 😉 cize len zatat zuby a vydrzat..vsetko moze byt aj milion krat horsie..takze je to u na v podstate pohodaaaa 😎

basika
20. sep 2009

Ahojte

vs - nooo veru, musím sa aj ja pridať a napísať, že ozaj veeeľmi sympatická žienka si, teda ja som si tvoj album kukla skôr na titulke ako som si prečítala diskusiu...a to práve kvôli tomu, že ma upútala na titulke, foto v lietadle, kde vyzeráš ozaj super...

verul - no klobúk dole..verím, že to máš pestré....ja by som už bola na práškoch...zaisto..

u nás noc celkom OK, spala v celkom dobre, mala pár mrvivo-prehadzovacích chvíľ...ale sa mi zdá, že sa jej dýchalo lepšie ako predošlú noc..ale z nosa jej netešie nič..kašle takým vlhkým kašľom...no uvidíme, či sa to ešte zhorší, alebo bude lepšie...

libka1
20. sep 2009

Ahojte, vidim ze sa to tu chorobami len tak hemzi... aj u nas to prepuklo, sople a tak... u lekara sme zatial neboli, uvidime zajtra ci bude treba.... noci mame hrozne, hadam to coskoro prejde 😅
Chcela som sa ale spytat: aj Vam kazali po tomto ockovani aby ste prisli na prehliadku az ked bude mat drobec 2 a pol roka?
A este 1 otazka: ktore potraviny este nedavate? My mame trochu problem, lebo ked nas vidi nieco jest, tak chce vsetko ochutnat, vcera sa mi vrhla na chlieb s rybacou pomazankou a nevedela som ju odohnat, chytala hysaky ked som jej nechcela dat, velmi jej chutil... 😅 asi by morske ryby este moc nemala... 😔

anjelok
20. sep 2009

ahojte,
chorobkam skore uzdravenie..natalka ma tiez este stale sople, nech uz su prec 🙄
basika my normal kupeme, len ked ma teplotu, tak rychla vlazna sprcha.
ale musim povedat, ze uz mame za sebou 3 noc bez kojenia 😵 a dnes budicek o siedmej 😵 tak kojim uz len 3x, rano na obed a vecer. strasne by som chcela, aby to tak ostalo,keby som nekojila v noci, tak by som s tym kojenim este potiahla 🙂
poradte..mala teraz prespala 3 noci, lebo som nespala v tej istej izbe. lenze uz som relativne ok a chcela by som sa vratit do spalne. bojim sa, ze sa zase bude budit. myslite, ze mam ostat spat inde, kym jej pride postel alebo sa vratit?
veroni..paraadne fotky, vyzeralo to tam super 🙂 tak ste si uzili. az na tu nemocku 😒 ale hlavne, ze vsetko je ok 🙂 a ja uz som davno pisala, ze veroni je kocka 😉 ale aj muzik je fesak 😕 a o maximkovi ani nehovorim 😀
verul ziena, bude lepsie 😅 aspon sa nenudis 😀
libka ja s jedenim neporadim, my sme ina kapitola (atopak), ale ja pred natalkou radsej nejem. lebo tiez pyta (obedujem a veceram ked spi). alebo jem len to, co jej mozem dat.

basika
20. sep 2009

obedná prestávka...

libka1 - my ideme na poradňu ako 1,5ročnú....t.j. v novembri..tak kázala Dr. Čo sa týka potravín, ktoré dávať a nedávať...ja som to na tom prestala bazírovať...pri Líviinom nechutenstve a probléme s jedením...proste ak niečo jeme a ide a chce to, tak jej dám ochutnať...napríklad v tvojom prípade rybaciu nátierku keď aj z morských rýb by som jej dala. Samozrejme, nie zas extrémy..ako niečo pálivé..alebo tak. To množstvo čo ona ochutná..to jej neublíži...a ja sa teším, že ochutnáva niečo nové a hlavne, že má záujem, lebo ona je hrozne na nové veci a chute háklivé..takže ona to len ochutná...že by sa z toho najedla..to nie...

leni - ťažko poradiť..že by si vyskúšala spať do spálne čo to spraví? Ak by sa znova budila..vrátila by sa nazad..až pokiaľ nepríde posteľ..to len moj typ

basika
20. sep 2009

ja som sa zas chcela ešte spýtať, či je tu ešte niekto..kto nedáva polievku-pred spaním a hlavné po zobudení...?

libka1
20. sep 2009

my jeme stále len 1 jedlo, bud polievku, alebo hlavné, oboje nezje, takze bud dám pred spaním hlavné jedlo (alebo len polievku) a po zobudení ovocie alebo jogurt, alebo dám pred spaním len fľašu mlieka a po zobudení hlavné jedlo (alebo len polievku), závisí od toho ako unavená príde zvonku a či je ešte schopná papať lyžicou alebo či už len vytiahne mliečko z fľaše 😅 polievky ale robím také husté, že je to v podstate na úrovni hlavného jedla...
leni myslím že s teba cíti mliečko a to ju budí, skúsila by som na jednu noc sa vrátiť a uvidíš, ale podľa mňa bude pýtať papať keď budeš po ruke 😉 no to som zvedavá, si prídem prečítať ako to dopadlo ak náhodou pôjdeš spať do spálne 😀 😅

basika
20. sep 2009

libka - nooo tak tiež podobne...to hlavné jedlo tieť robím takú hustú polievku...lebo jej to musím mixnúť..a otázočka na teba...keď dáš na obed hlavné jedlo a zobudí sa dáš jej ten jogurt...potom už len večeria?

lani - tak aj Libka ti poradila podobne ako ja...vyskúšať na jednu noc čo to urobí.. apodľa toho sa zariadiť 😉

kats
20. sep 2009

preco polievku pred spanim a druhe po spani??? 😕 😕 ak mame polievku, tak ju papa pekne s obedom... a ten papa podla toho kedy ide spat 😀 ak uz pred jedenastou tak papa ked sa zobudi... inak si da o pol dvanastej - dvanastej

leni - tiez si myslim ze vyskusaj a ak sa bude budit tak zase odides 😉

verulka - 😖 nic moc teda, ale pozitivne myslenie ta neopusta 😀

poistka v zahranici - aj ked si poistena, vsetko si v nemocke a u lekara zacvakas (vacsinou) a tu na slovensku ti to poistovna preplati - ak uzna za vhodne 😉

co davat/nedavat papat?? fakt neviem... my sme obmedzeni stale prdavimi vecami, takze sa vyhybame karfiolu, kalerabu, .... ale v podstate uz papa vsetko, ryby mu nevarim, aj ked uz si dal... cokoladou ho necpem aj ked chutila... kyslu kapustu nepapal,...

celu sobotu som bola bezdetnaaaaa 😀 a som hrozna matka, lebo to bolo supeeeer 😅 cely cas sme sice makali ako fretky, stahovali, umyvali, nosili.... vecer sme len tak odpadli 😝 ale chrustik ma krasnu izbu, my spalnu a obyvacku 😀 cely den ho babka obskakovala, cpala piskotikmi a robila vsetko co si ukazal 😀 moze byt aj castejsie 😅 😀

basika
20. sep 2009

kats - často to tak čítam aj v iných diskusiách..že tak robia..pred spaním polievka..po spaní druhé jedlo..

kats
20. sep 2009

este k polievka + druhe .... ak papa spolu tak predsa zje menej z kazdeho, ale to je predsa normal 😅 a polievky papa normalne polievkove - slepacia, paradajkova... nie huste, to ma potom len ako hlavny chod...

anjelok
20. sep 2009

ok baby, dik za rady, vyskusam a uvidime 🙂 ..libka 😀
kati tak hotovo? super, som zvedava 😉
basika, natalke davam len hlavne. my polievky nevarime, takze nedavam. inak ich lubi. ked mame, tak dam a rada spapa. ale tiez jej dam najprv hlavne a ked uz nechce, dam polievku. keby som jej dala prvu polievku, druhe by uz nezjedla.

libka1
20. sep 2009

basika normalne jedlo ma uz len veceru potom (bud kasu, alebo jej zvyknem uvarit este nieco -rizoto zeleninove, cukinu s cestovinou, a tak, ale vacsinou ma kasu 😉 ). A ked ideme von vzdy jej strcim do ruky bud rozok a z toho zje tak stvrtku, alebo strapec hrozna a dzobka bobulky cestou ako sedi v kociku, proste nieco este vzdy poje medzitym, ale uz len take drobnosti (grahamove tycinky,jablcko, chrumky, ... ).
Kats u nas by hlavne jedlo a polievka znamenalo 2 rozbabrane jedla, ani jedno nezjedene poriadne... tak na to proste kaslem a davam len jedno jedlo, aj jedno rozbabrane a porozhadzovane po podlahe mi staci 😅 😀

basika
20. sep 2009

dobrý večer...

tak nám už bola Dr. zobrať aj výtery z nošteka a hrdla..minule mala v nose zlatého safylokoka...dali sme len lokálne ATB...aj potom tam stále bol..tak sme celkové ATB aj nedávali..keď nie je chorá..tak uvidíme...preberali sme aj to čo má Lívia už cca 4 mesiace na jazyku..rôzne sa jej to tvorí kto chcete kuk som to odfotila

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

som to Dr. minule odfotila a poslala...tak debatovala s gastrolekárkou...prepošle to gastrolekárke...som zvedavá čo na to povie...ale padlo aj slovo celiakia ☹ (tak ako som sa aj o tom dočítala, že to môže byť aj to) alebo ten geografický jazyk...samozrejme to asi bude treba vylúčiť celiakiu(len si myslím)...no uvidíme čo na foto povie gastrolekárka..

fukaska
20. sep 2009

myslim,ze ak ide dieta spat v case obeda a nie skor,tak je uz tak unavene,ze fakt zjhe len jedno jedlo.Mne Sofinka zje plny tanier polievky a ide spat a ked sa zobudi zpapa druhe. Je nas viac mamiciek,co sa stretavame a vsetko to robia takto, teda niektore este ked ide spat davaju mliecko,lebo sa potrebuju deticky ududlat

fukaska
20. sep 2009

Basika- celiakiu dufam Livka nema

basika
20. sep 2009

fukaska - no my patríme k tým ududlaným (teda dudel nemáme už daaaaaavno) ale myslím mlieko pred spánkom..a celiakiu dúfam, že nemá...aj ja dúfam, že je to ozaj len ten geografický jazky..lenže radšej to chcem mať potvrdené od Dr. ako len domnievať sa na základa mojích vygooglených informácií. Nechcem to zasa nechať bez povšimnutia, lebo máva to na jazyku takmer nonstop...možno jeden deň ťo nemá potom zasa má.

fukaska
20. sep 2009

dudlik nemame ani my,ale nanestastie zacala pred spanim cucat palec a to bude problem oducit

vs3
20. sep 2009

Ahojte babulky,
v prvom rade vam velmi dakujem za fotecky az sa cervenam 😅
Basi pozerala som na foto co ma Livka na jazycku aj ja som to raz mala, ale len den ci dva a celiakiu nemam tak neviem co to je.
Verulka tu tvoju pozitiv naladicku aj ja sem tam potrebujem dotankovat 😅 My sme na tom tiez nic moc. Maly je stale zahlieneny, nechce nam spavat, mam strasny problem vecer ho uspat v postielke ani za svet tak ho uspavam na velkej no ale to mu trva, napr. dnes hodinu a pol a to tam musim byt s nim, muzika vecer on eee 😀 Uz to bolo vela tak som ho supla do postielky ale musim mat u neho ruku, kazdu chvilku ma kontroloval ci som tam 😖 😀 On skorej ako o 22 ani nezaspi, a v noci sa samozrejme zobudi so strasnym placom a sup do postele k nam.
Najhorsie je ze uz vie tolko veci povedat, napr. s postielky krici mami Makik tam, mami Maxik chce ist k vam do velkej 😀 Strasne je ukecany 🙂
Kats tak Matusko uz ma izbicku, sa teskam na foto 😵
Leni aj podla mna Natalka citi mliecko, daj vediet ako skonci hokus pokus 😉
Ale v celku je to super, presne ako janca pise aj my sme zdravi, veseli, jedoviti, hladni, smadni 😀 😀

basika
21. sep 2009

Ahojte,

vs - no ona to má na jazyku už cca 4 mesiace...a rôzne sa jej to po jazyku tvorí..no uvidíme...a Maximko že je zahlienený? Aj Lívia, kašle nepáči sa mi to.

Najviac ma štve, že Lívia málo pije aj čaj aj mlieko....v noci som ponúkala, nechcela..ani čaj ani mlieko..dnes ráno vypila len 40ml... a to od večera nepila nič...schudne zas.. ☹