Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anjelok
30. sep 2009

andula, co sa clovek nedozvie 😀 ..no natalka ma aj hnacku, cize jej ich asi teraz treba. aj smectu jej skusim dat, ale uz vidim, ze sa mi na nu vyprdne 😝
misi natalka tak isto s tym odsavanim 😉
basika, inak to odsavananie by som nepodcenovala. aj ked teraz robi sceny, ona si zvykne. ako na tie kvapky do nosika, ze to treba. aj natalka vzdy prve dni robi straasne sceny, az hysaky, kope, mece sa, ale potom uz sa skludni a priebeh to ma asi taky ako miska popisala u norka. citala som totiz, ze odsavanie je hlavna liecba pri nadche. ze v tych hlienoch sa mnozia dalsie bakterie..skus to este aj ked viem, ze je to tazke. mne sa na to tiez vzdy zle pozera, ked pri tom hysaci, ale viem, ze je to pre jej dobro.. tak neustupim a trapim ju, az kym jej neodsajem vsetko.
no a von este dnes nepojdeme, lebo keby sa mi tam niekde pokadila, tak uz v tomto pocasi by som ju nerada vyzliekala vonku a ona aj doma uz prekakala dnes 3 bodinka 😒 svagrina poobede nemoze, ale pride svokra 😅

anjelok
30. sep 2009

basika, si sa pytala, ze kedy to s tymi chorobmi skonci..tak miska odpovedala, ze na jar 😉

misanik
30. sep 2009

basika, lenka ma vysvetlila 😀 😉
inak s tym odsavanim ma pravdu. Je to neprijemne, mne je ho luto, ale musi to byt 😉

basika
30. sep 2009

aha, tak už chápem...s tou jarou..no asi má pravdu...

Leni - no čo sa týka odsávania..si predstav, že mne to v nemocnici neodporúčali, keď som tam bola..a neodporúča to ani moja Dr. Ja som preto chcela od toho upustiť..ona ani ne tak, že by robila hysáky..to ona celkom v pohode je...len to, že keď jej odsajem..ju začne napínať...až sa mi dnes dogrcala..ale prestrašne...a ju nezačne napínať z plaču....ale z toho, že jej to ťahám von...tiesople..neviem čo ju tam tak dráždi..nepochopila som to úplne..ale riadne sa dogrcala...

kety80
30. sep 2009

ahojte 🙂
anjelok - s tym mocom ti poradim ja som to pri kristinke robila tak ze som dezifinkovala nocnik ano sa tam vycikala a potom striekackou nabrala do skumavky s antibiotikami ti neporadim lebo kika mi pekne papala lieky a kubko ich zatial nemal nastatstie 🙂 a predavaju v lekarni dezifekcni prostriedok tak to umy s tym a mas istotu ze tam nezostali ziadne bakterie

kety80
30. sep 2009

no inak to tu je sama viroza tak sa skoro vsetci uzdravte 🙂
kubkove skrabance su uz lepsie uz to nevyzera tak hrozivo
misi - norko tie vie teda naozaj pekne rozpravat nas kubko sa vobec nechyta on len na vsetko prstom ukazuje niekedy som s toho smutna ze keby aspon nieco povedal vie len mama,tata,baba ki - kika,kdeje,hav to sa naucil a dajako sa mu nechce ale som rada ze uz vsetkemu rozumie co mu povieme 🙂 tak dufam ze sa rozkecame niekedy ☹

andula30
30. sep 2009

kety bud v pohode nas Simi ma tiez len urcite hatlaniny ktory zvacsa len on rozumie on napr. aj vie povedat mama tata ale to nepouziva ked nieco s nami chce tak len skrikne na nas aaaaaaaaaaaaaaaa 😀 pouziva len kde, aj to, eče to, vsetky zviertka su bee a miluje lietadla tak povie etabe a tot vsjo 😀 potom uz len pouziva jazyk kmena velmi neznameho lebo mu nik nerozumie 😀 😀 a odmieta napodobnovat zvuky, zvieratka a robit papa ...proste robi co chce on a nie co mi 😉 co ma zatial neznepokojuje ved nie je cvicena opicka ale dufam ze do buducna to nic nepredznamenavava, myslim ze si bude robit len to co on uzna za vhodne 😉

kety80
30. sep 2009

andul . to mas pravdu len by som bola rada keby namiesto pistania a ukazovanie ze nieco chce a ja neviem co by chcel potom sa jeduje a ja som s toho na nic ☹ ale urcite zacne rozpravat len to chce cas kamoska ma dvoch chlapcov dvojicky jeden ukecany a druhy nepovie ani slovo
nas kubko zvierata ukazuje ale vacsinou je vsetko hav alebo ryba( otvara naprazno usta)

kety80
30. sep 2009

idem kubko je uz hore 🙂

andula30
30. sep 2009

Kety aj nas ukazuje kym mu nepodam co chce dnes napr mi nahadzal veci do pracky apotom prisiel za mnou a nieco chcel ukazoval ukazoval a ja som stale nevedela co tak som ho zobrala na ruky nech si to vezme a on chcel prach na pranie lebo uz mal otvoreny ten suflicek kam sa sype prach 😀 no co chcel prat 😀 😀

zuzka.sk
30. sep 2009

Ahojte baby, som tu dlho nebola, ale dnes som kukla, ze co nove - gratulujem Jankepo a nech im ta zltacka rychlo zmizne a utekaju domov 🙂
Leni - som zbadala tvoj prispevok ohladne Naty. Preto som sa aj rozhodla, ze napisem. Ja nemozem mudrovat, my sme este v podstate ziadnymi chorobami nepresli, ale presne to sa nam stalo minuly mesiac, ze Saske stupla teplota z nicoho nic, absolutne nic jej nebolo, ale po 3 dnoch, co jej navecer stupla, sme sli k pedine, ze CRP nech jej spravi a ze ... 16, tak to je nad 8, tak to ma zapal mocovych ciest (neviem na zaklade coho to stanovila), dame Biseptol a o tyzden na kontrolu. Pozeram, moc som to nekomentovala, ale kedze uz nemala teplotu, nedala som jej ho. Pridem za 3 dni k nej, ze nech zopakuje CRP a ze pod 8 a super, ze ako sme na tom s antibiotikami? A ja ze... nedala som jej ich. Doktorka kukla a ze super. No ... takze clovek nevie, co lepsie urobi, ale som sa poucila, ze vzdy zvazim podla aktualnej situacie (ktora sa moze zmenit aj za pol dna) a basta. Leni - mozno Naty pokazili mikrofloru v zaludku tie ATB a chudatko ma hnacky z toho. To je cele na hlavu. A tie mocove cesty - to neviem kde na to chodia. No a soplik sme odsavali len raz a aj to nic moc, bol to porod a odvtedy uz len malokedy mala, taky "zubkovy" by som povedala, ale zase asi je lepsie odsat, nech nechat zapchaty nostek, to je neprijemne aj dospelemu.
No a inak sa mame fajn, jaslickujeme, zatial bez choroby, klop, klop, aj ked deticky tam soplikuju, ale tety odsavaju a utieraju, nech si buduju imunitu, bez toho to uz asi nepojde.
Majte sa krasne, zase ked bude cas, tak nakuknem a mozno aj napisem, pozdravujem Misky oslavenkyne.
Papa, Z.

anjelok
30. sep 2009

basi, tak to mi je novinka s tym odsavanim. a nevies preco to neodporucaju? 😕
zuzka no ved to..clovek nevie, co spravi lepsie. ja som aj prvy den cakala, ale druhy den rano, ked som jej nedala lieky, lebo mala nizsiu teplotu, tak jej stupla na 39,6, to uz som sa zlakla a poobede radsej pre istotu sla. a crp mala 70, co je dost vela 😒, takze dr radsej neriskovala.
ked brala prvy krat atb, tak hnacku nemala a teraz ma taku zelenu vodu, co mi pripomina skor zapal, ako z atb. ale nie som lekar.
a super, ze saska este nebola chora, to zdravie je na nezaplatenie.
kety, no s tym mocom som to mala aj ja tak v plane, ale ona sa vobec nevycikala 😅 ani vo vani, ani na nocniku. no uvidime zajtra. pojdeme rano aj k dr a vezme jej vytery.
a z rozpravania si nic nerob, natalka tiez nejak moc nerozprava, ale zato komunikuje o 106. proste aj v tomto ma kazde svoj cas. natalka vie povedat len mama, tato, neni, havo, toto ..a potom ma na niektore veci znaky. a hovori zvieratka, napodobnuje kadeco. najoblubenejsia odpoved je nee 😀

zuzka.sk
30. sep 2009

Leni - jasne, ked je vysoka teplota (aj ked Saska vtedy tiez mala nad 39, preto som aj sla na CRP), tak treba zvazovat, my sme davali Paralen cipky v kombinacii s Ibalgin sirup, to nam vzdy zabralo aj pri zubkoch ako osvedcena kombinacia.
Drzim moc palce, nech to Naty rychlo prejde, lebo to musi byt des. Chudatko. Tak pa a drzte sa.
Jo a inak - my mozno mame tiez na nieco alergiu, neviem prist na to, na co, lebo aj v jasliach kadeco poje a doma stale v podstate to iste osvedcene, ale mozno na BKM, musim to poriadne otestovat, aj ked vcera som jej varila kasicku z kravskeho mlieka a nic. Ma to take vyrazky ako od komara, 2 - 3 na tvari a koniec. Tak neviem, na testy ju nechcem vlacit zatial - ale furt ma to strasi, kedze ja som alergik.
Papa

kety80
30. sep 2009

anjelok - dik za podporu dnes maly zacal hovorit auto cely den to krical vonku na auto trosku to komolil ale bol zlaty kubko ked niekedy rozprava tak pomedzi zuby akoby sa mu nechcelo usta otvarat 😉
a to natalka mala dost vysoke to crp tak sa ani necudujem ze vam dala dr. antibiotika a s tou stolicou kika mala tiez tmavu stolicu ked bola chora a mala crevnu virozu tak bud rada ze jej urobia vytery aspon si budes na istom
zuzka - som rada ze sa vam dari a ze saska je zdravucka ozvi sa castejsie

janca704
30. sep 2009

Ahojte.
No tu sa rozchorelo ☹ Tak prajeme, nech choroby idu kade lahsie a ne otravovat majovcatka ☹
My sa drzime 🙂

Ja len k tomu rozpravaniu - ani my nie sme ukecani, a ked citam, co Norko uz povie, tak len 😕 😕 😕 😵 😵 😵 Sikovnyyyyy. My len take, ze mama, baba, hav, napodobenie vrany (kravu nenapodobni, ale vranu sa hned naucil 😀 😀 😀 ), a potom take povzdychy, ze "boďe, boďe" (akoze bože, bože 😀 ). No a jeho vlastna rec (ktorej fakt ani vlastna mater nerozumie 😝 ). Ale komunikujeme, vkuse dookola chce po mne vselijake riekanky a pesnicky (to da najavo tak, ze mi ukaze na usta a zacne tancovat 😀 ), inak tiez ukazuje vela. Zatial neriesim. Rozpravame sa s nim vkuse, takze cakame, kedy sa to prelomi a zacne recitovat 😀 😀 😀

Jaj a ANDULA - na paradu s tou mraznickou 😀 😀 😀 Mne furt presteluvava pekaren na chleba 😠 , tak uz pecem len ked spi 😀 Ale aj u nas su zasuvky uzasna hracka, vysavac, najnovsie pusta dvd tak, ze rovno stlaci play. To sa rovno aj telka sama zapne 😕 😀
No sranda velika, ze? 😀 😀 😀

verulka
30. sep 2009

cafte,
leni, tak kvoli tebe este nespim a citam 😀 ak je tak vysoke crp, atb fakt treba, i ked neviem, ci to ma suvis s mocovkami 😉 tam sa neda nic robit..to ze teplota uz nie je, je len a len dobry znak. Niekto nema teplotu hned, niekomu to trva tie 3dni. Tiez zavisi ako telo zareaguje na organizmus..no a ked je podozrenie na infekt moc. ciest- tam bohuzial nie je ina cesta ako priamo do skumavky curat,lebo inak by mohli byt falosne vysledky...zelam nech to mocovky nie su, ja som stravila na nefre brutalne vela casu 😝 ta hnacka moze byt s tych liekov, probiotika asi pomozu hlavne potom, ked ich doberie...i ked o kontraindikacii s atb pocujem 1x, musim presondovat okolitych lekarov 😕
co sa odsavania tyka- podla mna to nebolo myslene tak globalne..praveze vela dei vracia ked ma plny zaludok stecenych hlienov.
jo a nase ockovanie je v pohode, ja o nom viem uz od porodky, kedze nemal reakciu ziadnu..no a kedze, kym nema toto tbc, nemoze dostat zltacku A, tak sme to rychlo poriesili..
jani, u nas sa po vasom vzore zacala kut podkovicka o 106 😀
baby, nebojte, choroby tu nebudu vecne, ani do jari..o len tak teraz vyzera 😉
jo a este jedna sprava- teda majovcatiek sa to asi az tak netyka, ale v lidli uz maju vianocny predpredaj...tak sa deti tesia, ze vianoce sa blizia 😵

zuzka.sk
1. okt 2009

Ahojte, tak som tu na skok, Leni - to je fakt vysoke CRP, tak to uz ano tie ATB ☹ Hm. CHvalabohu sa my este drzime, ale dokedy ? Nemyslim radsej na to.
O tych VIanociach - normalne dnes rano ako som sla do prace hrali na Exprese Last Xmass, tak som sa nasmiala aj dobru naladu mi to spravilo, tento rok uz to bude vacsia zabava s nasimi detickami, uz sa budu viac tesit z darcekov, no a uz ich len tak "neopijeme rozkom". Som na to presne myslela ako hrali ten song, ze treba zacat vymyslat darceky. 🙂
Verul ano - sak na Exprese im dnes riadne sibalo, tak vyhlasili zahajenie Vianocnej sezony a hlasili, ze zacali predavat uz aj Vianocny tovar, Mikulasske cokosky, adventne kalendare... juj, radsej s malou ani nepojdem nakupovat, ta mi uz minule zacala vyberat z regalov, ale pekne to tam aj vratila... 🙂 chvalabohu.
Jani, Kety - my sme ukecani uz davnejsie, to ma asi po mame hehe, proste Saska uz vety hovori a je to zabava, teste sa, normalne rano vstane, zlezie z postele a uteka do kuchyne, ze "papaaaat podteeeee" a my uz mysime letiet. A vecer sa zdvihne od hraciek a ze" kupat kupat, podteeee". A taketo veci. Susedovi malemu hovori, "ahoj Samko"... susedia ked to prvy krat poculi, ze "co to povedala" Samko? a my ze ano, normalne...🙂 Tesime sa z nej, lebo sama si uz vypyta, co chce - napr. rano - mieko a neskor masielko masielko, ebiiik.. Takze vieme, co chce ranajkovat. 🙂 A musime si uz davat pred nou poriadne pozor na jazyk, lebo kasdu hovadinu zopakuje a dokonale... dnes rano moj muz povedal "ten Bambi, to je ale smejdak, ze?" a Saska na to "smejdak, smejdak ". No parada. ☹ Hned som mu vynadala, ze kolko trvalo, nez prestala hovorit na muchu "puca". Vsetky deti sa rozkecaju, ale baby tusim skorej - ukecane zeny. Hehe.
Tak zelam zatim vsetkym pekny den, este sa urcite zastavim. 🙂

anjelok
1. okt 2009

jeee verul, to si mohla normalne preskocit 😅 a jasne, ze to bolo vysoke crp. dnes sme boli rano na vytere kvoli tej hnacke a robili jej kontrolne crp..ma teraz cez 30. takze klesa. moc sa nam podarilo nakoniec chytit pekne do skumavky, vycikala sa vo vani, tak som lapala 😀 ale neviem, ci sa nieco ukaze, kedze uz mala v sebe 3 davky atb. a myslim, ze jej budu robit len sedimentaciu.
vcera to bol inak doma des, stale sa pytala von chudatko, stverala sa do kocika, tak ju svokra aspon po chodbach povozila, esteze mame taku velku bytovku 😀 ale podarlo sa mi do nej dostat smectu, tak som rada, dnes uz kakala normalne.
verul a s tym tbc som netusila..tak aspon to budete mat za sebou 😉
jani, davidko musi byt podareny 😉
zuzi som sa nasmiala na tej muche 😀 sikulka saska, ze si uz takto pokecate 😉

zuzka.sk
1. okt 2009

Leni, super 🙂 aspon sa to zlepsuje, inak s tym mocom gratulujem, mne sa naposledy vobec nepodarilo, ani do sacikov ani do nocnika, nic. Tak sme to vzdali a doktorka na tom netrvala, bol to len kontrolny.
Inak mate krasny byt, minule som kukala tvoj album, ked si mi pisala a normalne som Ti zabudla napisat, ze sa mi mooooc pacil. No a Naty to vydrzi par dni aj doma, zachvilku uz nebude tak krasne, tak ich musime aj zvykat na to, ze sa neda byt uz tolko vonku ako v lete. 🙂 A to vozenie po dome, po byte alebo po chodbach, to tiez zaberaaaa, poznam, hlavne ze sa vezuuu 🙂

janca704
1. okt 2009

Ahojte
Leni, super, ze to klesa a aj kakala normalne 😵 😵 😵 A nechapem, ako si nalapala ten moc, to je problem chlapcovi zobrat a dievcatku... 😕 😅 😅 😅

Zuzka, teda Saska je fakt utarana. To si zatial neviem predstavit, ze mi Davidko nieco take povie, ze podteeee 😀 😀 😀 Ale na reci si davame aj my pozor. Ja verim tomu, ze nasava jak spongia a niekde si to v tej malej hlavke uklada a keby raz na ulici rozbalil nieco ako "magor", tak sa hanbou prepadnem (alebo smiechom) 😀 😀 😀

Davidko dnes nejako kycha, tak drzte palce, nech nie sme v klube chorych ☹

zuzka.sk
1. okt 2009

Jani - presne tak, oni si to ukladaju v hlave, lebo... ani o tej muche som netusila, ze ma vtedy zacula, ja som povedala doslovne : "zase je tu mucha, puca jedna" a uz to bolo, za tyzden to na nas vybalila, ked sme videli muchu, ona pozerala a zrazu, ze "pucaaa". 🙂
Tes sa na to, zrazu to na Teba vybali a uz to pojde ako po masle. To som len take uryvky, co ma dnes napadli napisala, ale teda niekedy tolko nakecaaaaa. Napriklad ked jej zavadziam, tak mi povie.... "mama pec! " to akoze prec. A ked chce byt milucka... tak ze mamikaaaa, tatijoooo, pusinky nam dava, potom povie, citat! citat! a uz nas diriguje, kto kde si ma sadnut a este chce, aby sme ju hladali....vtedy zacne kricat, ze "tu je! " a schovava sa. Proste nespomeniem si na vsetko, ale sa sa s nimi uz aj pokecat. 🙂
Davidko, nebude chory, neboj, to len mu asi nieco zavonalo 🙂

basika
1. okt 2009

Ahojte,

využívam chvíľku, čo sa Lívia sama zabaví..neviem či to dopíšem aj.

U nás pokračujeme ešte s ATB, lebo je fest zahlienená, steká to na priedušky + sme ešte vyfásli ďalši sirup 😖 , no ale nech je lepšie, lebo som už na prášky aj z Lívie aj zo seba (kašlem strašne, už ma bolí bránica)

neviem na čo všetko som chcela reagovať.

Leni - tak tie ATB nebudú zbytočné pri tom CRP

rozprávanie - ja som celkom s Líviou spokojná. Vety ešte síce nerozpráva, ale zvieratká vie všetky domáce a rôzne, nejde (nede), nie je (neni), kde jdeš (dedeš), ideš (deš), tečie (teče), hopa, papať, buvať, tatá, dať, dole (doe), hojda (hoa), bába, lienka (ieka), palec (paec), páči (paci), hra (hja) - to tak čo som si spomenula, a ako sa volá mama, oco, starka, krsná, krsný, pes

zuzka.sk
1. okt 2009

Bsika - sak hovorim, ze sa deti same rozkecaju, hlavne baby 🙂 ukecane. Livika vie aj mena vase? Tak to je super, nasa nam nechce povedat menami, aj ked sa jej pytame, proste nas ma zafixovanych ako mamika a tatijooo. 🙂
No a tak ste chore obe, to sa potom tazsie asi aj lieci. Uf, drzim palce, nech tie hlieny idu prec! To Vam asi ani nechuti moc papat.
Inak ja som nevedela, co uz varit, tak som si vypytala taky rozpis z jasliciek, co im varia a mam to na 2 strany, mozem potom poskytnut, ak Vam uz dochadzaju napady, lebo mne uz dosli 🙂

zuzka.sk
1. okt 2009

Ak toto prejde, tak od januara sme v baliku : (teda len do maja 2010, lebo vtedy nase deticky uz bud mat 2 roky)
http://www.sme.sk/c/5040561/rodicovsky-prispevo...

basika
1. okt 2009

tak dieťa spí, obed sa varí...či zje, netuším...

zuzka.sk - tak hoď ten jedálniček. K tej alergii, pokiaľ máš podozrienie, radšej by som to neodiaľovala, na alergiu na BMK aj iné, stačí jeden odber krvi..a vieš na čom si...

no my sme zasa chorí všetci..začalo to manželom..ten sa už vyliečil..a chorý je zasa...lebo vonku kope, spotí sa my dve choré...no úžas, ale som to hneď zobrala z tej stránky, radšej nech si teraz nádchu odbije, keď máme aj my..ako zasa potom keď už budeme vyliečené (typujem tak o mesiac)

leni - k tomu odsávaniu, no mne tak povedali, že to nie je dobré na sliznicu nosa, že sú v nose riasinky ktoré pracujú prirodzeným spôsobom a násilne odsávanie vzduchom, nie je dobré na sliznice nosa. Ale však každý si sprví tak ako uzná za vhodné a zdá sa mu najlepšie. A zasa som počula aj tak názor, že čím viac sa ich odsáva tým viac sa tvoria... no neviem. V každom prípade ak sa po odsatí zdá, že je dieťatku lepšie..tak treba odsať.

misanik
1. okt 2009

ahojte
leni, supis, ze natalka uz lepsie.
U nas bola v noci teplota 38,5, zabral sirup, inak celkom dobre spinkal, no sopli, ale da sa mu pekne odsat, tak snad.
Kocky, rano som zbehla do lidlu na akciu, maju pancusky za 1.99 eur, celkom fajn su, tensie take.
zuzka, ten jedalnicek, to by som ptresne potrebovala 😉 😀
inak u nas nastala situacia, ze my sme presli na norkov jedalnicek, no tak aspon zdrava strava, ale uz som minule mala asi hranicne nizky cholesterol ci co, lebo som vecer o 20-tej vyrabala vysmazany syr s hranolkami a som sa normalne an to tesila az som sa triasla 😀 (podotykam, ze od cias intraku ked sa mi 3-krat do tyzdna uslo len toto jedlo som ho nechcela ani vidiet) 😀
janca, dakujeme za pochvalu, no fakt celkom pekne uz kecia, ale zasa so zvieratkami je na tom tak, ze jeho zaujem aj vedomosti zacinaju a koncia pri psoch, u nas je vsetko hav, aj holuby, aj mucha (ziadna puca, hav je to 😀 )
zuzka, o tomto som uz pocula, nevyuzijeme uz vlemi teraz, snad pri dalsom 😉

zuzka.sk
1. okt 2009

Basika, hodim zajtra, teraz som v robote a nemam to tu, ... inak by som ani na Konovi nebola, ja som to akosi nestihala a tym padom som aj zabudla potom sem chodit. 🙂

No a ... ja nemam podozrenie na alergiu, ale doktorka ked sme tam vtedy boli na to CRP kontrolne, tak kukala, ze co to ma, ja ze asi komar a ona ze ne, to je z jedla a ze to ma vela deti teraz, ze to je nieco sezonne. Odvtedy je pokoj s tym a nic sa nevyskytlo. Ked sa nieco zase prejavi, pojdem, ale BKM to asi nebude, kedze aj v jasliach aj doma papa uz veci s mliekom 🙂 Tesim sa z toho, lebo ja varim stale nieco take, kde to mlieko proste musi byt 🙂 Ked ho uz vobec take cerstve nepijeme, ble, to ja nemusim.

To odsavanie - ja som si vsimla, ze ked jej len vytieram nostek palickami navlhcenymi morskou vodou, tak niekedy je trosicka krvicky na tom a to len zo sliznice, tak asi treba aj opatrne s odsavackami, nech sa im ta minisliznicka neporusi. Proste s citom. Urcite neni dobre ked su sople a nemoze dychat a tie obyc. odsavacky, to mi s tym nikdy nic neslo odsat.

eviku78
1. okt 2009

ahojte mamule, ja len na skok.
sme cely tyzden u nasich, tak si uzivame. obcas vas precitam, ale flakam to. 😎

siiiiiilno, siiiilno myslime na tomaska a janku, ale verim, ze uz su doma vsetci pekne spolu. 😵
chorym skore uzdravenie. u nas to uz nastastie pominulo a dufam, ze tak skoro sa to nevrati. hadam by nemuselo ani celu zimu. 😀

misi, tebe dodatocne vsetucko naj k meninkam. 😉 a norko je uzasny ako uz rozprava, ale to ja som uz pisala vtedy, ked si to video prihodila. 🙂 😉

emmi zatial dava len par zakladnych slov ako ma-ma, ta-ta, ba-ba (babina), bába, mi (miuška), mo (mončiči - pamatate sa tie plysove cuda? emmi to u nasich vyhrabala, tak sa cely den s tym navlaka) 😀 😀
ale musim ju pochvalit, ze uplne uzasne zankuje.je to take nase "home made" znakovanie, niekedy spojene aj zo zvukmi. hlavne, ze sa rozumieme. 😀 😵 sama si vymyslela par zankov, co pouziva a potom som ju doucila par dalsich.pouzivame motyl, slon, vcela, ryba, ciapka, mlieko,slniecko....... a ucime sa stale dalsie. vcera vecer pred spanim som sa jaj pytala, ze co jej idem doniest a krane ukazala znak mliecka. potom ked dopila povedala, ze mnam a zase ukazala znak. 😵
ak sa mi to niekedy podari natocit, tak hodim video.

eviku78
1. okt 2009

zuzi a si si ista, ze sa to tyka aj pracujucich mam? mne sa zda, ze som niekde citala, ze to plati len pre mamicky, ktore nemaju ziadny iny prijem, takze nas sa to asi tykat nebude. ale bars by som sa mylila. ☹

zuzka.sk
1. okt 2009

Evi, neviem, ziadny detail tam nebol, ale kedze momentalne mam aj prispevok aj plat, tak ja predpokladam, ze to bude pokracovat. Teda ja mam aj plat aj rodicovsky prispevok. Vyplnila som nejake papiere, doniesla som potvrdenie zo sukromnych jasli, kedze im stat neprispieva, tak mi zostal rodicovsky prispevok. Ale neni to vyhra, ved to je len polovica platby za jasle 🙂 Ale lepsie nez nic. A inak vraj sa to tyka len tych, co rodili v 2008 (to , ze maju aj plat aj prispevok). No tieto obmedzenia a ine detaily, to je pre mna velka zahada, mne co povie teta zo socialky, ze mam vyplnit, vyplnim a uz sa nestaram. Neznasam papierovacky, ale bez toho nebudu evri, tak musi to byt.

Evi a to znakovanie by som chcela vidiet, velmi. My na tom nefungujeme, tak by ma to velmi zaujimalo 🙂