Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

hodmon
20. nov 2009

pisem uzasne...ze od smiechom 😖

andula30
20. nov 2009

Misi tie dvere 😀 😀 hodmon ten spev musi byt roztomily aj nas Simi spieva ak sa to kvilenie podobne macacim pazvukom da nazvat spevom 😉 Akoze Ninka slusne miery na dvojicky ma moj obdiv 😉 No a muzovi sa pri robote odstiepil kusok z kladiva a preletel rukou a zostal tam tak mu to vyberali a zasivali.

basika
20. nov 2009

Ahojte,
tak sa hlásim po návšteve ORL 😖 , hlavu som mala ako balón..ale už je to lepšie. Doktor, ktorého mi každý odporučil z môjho okolia (moja Dr. nechala výber ORL lekára na mňa) sa správal vysoko komerčne, čo na mňa neurobilo moc dobrý dojem, do dobre ale k vyšetreniu. Nakoniec to čo som písala to umvrtvenie nosnej dutiny a vyšetrenie tým skopom sa konalo, no zvvládla to. Najprv jej ale pozrel do hrdla a konštatoval, že ho prevapilo aké veľké ma krčné mandle na svoj vek, potom už k nosnej sa ani veľmi nevyjadroval, len to že aj tá je zväčšená (ale ktovie, to sa ja nedozviem či ozaj, lebo síce konštatoval, že je väčšia, ale nevenoval tomu pozornosť) Samozrejme povedal že krčné by zrezal, na moju otázku či to môže mať vplyv na prehltanie povedal, že áno môže to mať vplyv. Pri operáci by laserom odstránil aj nosné mandle. Samozrejme teraz som mala v hlave informačný mišung jej chrápanie (ktoré sa ale za posledný týždeň trošku polepšilo) a problém s prehltaním, čo ma asi trápi viac ako to chrápanie resp. sťažené dýchanie v noci. Hodila som rozhovor s mojou Dr. ktorá mi odporučila pred mojim rozhodnutím predsa ešte návštevu u iného ORLv krajskej nemocnici v BB špecializovaného len na deti (tento Dr. bola aj pre dospelých), ak by on potvrdil, že krčné mandle môžu brániť v prehĺtaní potom by som som sa mohla rozhodnúť pre operáciu. Dr. u ktorého sme dnes boli, robí všetky zákroky jednodňovou chirurgiou a bolo by to v celkovej anestéze. Čo mne povedala, Dr. že pri tak malom dieťati by to neriskovala a určite by išla do zariadenia kde je napr. ARO a lepšie podchytená anesteziológia. Tak tiež moja Dr. povedala, že vybranie nosných a krčných mandiel je vtedy adekvátne indikované, pokiaľ pretrvaávajú hnisavé angíny keď dieťa musí každý mesiac užívať ATB. Čo Lívia doteraz nemala. Takže záver: navštívime ešte jedného detského ORL, ktorý nám buď potvrdí alebo vyvráti zväščené krčné mandle = problém s prehltaním a potom budeme rozhodovať ďalej či mandle von alebo nie.

no a manžel dá zarobiť komernčnému ORL a objednal sa na operáciu nosnej prepážky, lebo ju má zrastenú..

to je tak asi v stručnosti..i keď to asi stručne moc nevyzerá

jankapo
20. nov 2009

Ahojky,

par dni sme sa neozvali,dajak furt daco.Po tom zapale som bola mierne odrovnana fyzicky a z toho aj psychicky, Matusko ma desne obdobie, to dieta takmer vkuse place, reve, nervny je strasne, potom lutostivy, no tazko s nim.VKUSE cumel v ustach,uz mame z toho obaja s mm traumu, ze kebyze ho stratime, mozme si to hodit rovno.A iny nechce, si mysli ze mu davame Tomaskov... 😅
Tominko je zlaty, smejko male.Obcas ho chyti spava nemoc, obcas nespi nic. Noci sa mierne zlepsili, aj tak by somsi rada pospala dlhsie jak 2 hodky vkuse...Atomove hodiny v brusku nepustia. 😨
Inak sme ok, konecne par dni ked sa dalo vonku ist, velmi nam to prospelo vsetkym. 😵
Ozaj,a boli sme s Matuskom na kontrole na ocnom, tak vylucili to skulenie, ocka su zdrave!
A tiez sme boli s Tominkom na rehabke, sama som sa pytala lebo sa mi zdalo ze preferuje 1 stranu celym telickom, ale vraj je uuuuuplne ok, ze este zvyk z bruska, ale nic co treba riesit. (no lebo s M. sme cvicili par krat lebo mal ten svalik na krku skrateny a tahalo ho to do strany. ) No tentokrat sa nemusime bat. 😵
Co sa darcekov tyka, tak z hraciek si neviem predstavit ze co...kopec veci mu treba na oblecko, ale to ma na haku a hracky ake tonetusim. Urcite bude knizka, to bude kazde vianoce. 😉 Hracky este vymyslime, ale tiez toho vela nebude. Nie kvoli peniazom, ja radsej kupim nieco priebezne, nech ma vianoce cely rok. 😀
Co som este chcela, no, kecat sme nezacali, mame dve nove hatla slovicka, ale tesi ma ze aj to carovne- Dam,je dakujem, ale jasne ze len ked povieme nech podakuje, tak podakuje. 🙂 (Ked ma tie svetle chvilky a je zlaticko)
Miska, dame buduci tyzden stretko? Nech sa Matu trosku lingvisticky motivuje. 😉
Idem gratulovat k tehulkam a spat. Fuh, unava jak fras. 😝

jankapo
20. nov 2009

Basi, tak drzime palce. Mozno sa vas problem coskoro vyriesi. 😉

misanik
20. nov 2009

basi, som prekvapena z toho orl. Urcite este chod k inemu lekarovi aby si si bola ista kym sa k takemu radikalnemu kroku odhodlas. Som nevedela, ze mandle mozu sposobovat problem s prehltanim,a le ak ano, urcite by to bola indikacia na vybratie. Jednoducho nemoze 1.5 dietatko zvracat z tuhej stravy. A rozhodne by som ju nechala operovat len v nemocnici kde je ARO... drzim palce a som zvedava co povie dalsi lekar.
A tvoj manzel ma inspiroval a poslem aj mojho an orl, tiez priserne chrape, men to envadi,a le on uz chrape tak, ze sa nevie vyspat, budi sa permanentne nevyspaty a chrapanie sa stupnuje...

anjelok
20. nov 2009

basi, tak aspon ze to mate za sebou. aj ked..snad nebude musiet livka absolvovat ten zakrok druhy krat 😲
urcite by som sa sla poradit aj inde, ak by to nesuviselo s prehltanim, tak urcite by som nesuhlasila s operaciou.
a s tym muzikom super, aspon budete moct spat spolu 😉
andul okolo 13 eur to stalo. a tvoj muzik mal dobry adrenalin 😅 hlavne, ze je to uz ok 😉
ninka fuuuha, idem gratulovat vedla 😵
jani ahooj, tak fajn, ze zapal za tebou, uz nech nikdy nie je!!! hnusobak 😝 a tesim sa s tebou, ze u lekarov vsetko ok 😵 matulko sa zrejme vyrovnava s novou situaciou, treba mu cas, musi si zvyknut.
a slova mame aj my len hatlaniny, normalne povie len par, takze neboj...oni sa rozkecaju, az budeme chciet, nech su konecne ticho 😀
hodnom..no nechapacky, sikulka barborka. a to aj s textom spieva, ci len melodiu? 😕
ked sme pri lekaroch..nas caka 2.12. ockovanie proti zltacke A a kontrola fontanelky, aj tak ju este nema uplne zrastenu, tak som zvedava, co povie dr na to. no a uz cca 3 tyzdne sme si vsimli na brusku natalky taky maly kopcek. vidno ho viac, ked je napapana a ma velke brusko. je to makke, ani ju to neboli ani nic, ja netusim, co to moze byt. nejaky pruh? 😕 miska, ten pruh, co ma norko, to ako vyzera? tak uz mame zase s jurajom chrobaka v hlave, ze co to zase 😖 ☹

basika
21. nov 2009

Ahojte,
už som bola aj ja hodiť gratulku vedľa

jankapo - tak u vás dobré správy od lekárov.

leni - ja dúfam, že už ten skop do nošteka nebude musieť absolvovať u toho druhého ORL, lebo to bol taký modernejší prístroj a jedná sa teraz o posúdenie tých krčných mandlí, takže jej pozrie len do krku - úfam si.

ten ORL komerčný (ja ho budem už len tak volať) má tam vlastne svoju neštátnu kliniku niečo sa dopláca za nadštadard. Ale boli tam hádam všetci známy z okolia s deťmi. Pýtala som sa ho aké najmenšie deti robil tak najmenšie 15 mesačné a robí často aj 18 a viac. V každom prípade vieme čo nasleduje ďalej t.j. návšteva u detského ORL ktorý to potvrdí alebo vyvráti či sú tie mandle ozaj také veľké, že môžu robiť problém. Potom budeme riešiť ďalej. Píšem si s jednou tu z MK, ktorá mala podobný problém, problém s prehltaním na ORL vylúčili, dievčatko má 2,5 roka...a strava musí byť väčšinou mixovaná a chlebík ešte to dievčatko nepapá. Táto žienka má aj 6 ročného chlapčeka, ktorý začal jesť chlieb ako 4-5 ročný prešla s ním možné aj nemožné vyšetrenia k ničomu neviedli. Proste aj také sú deti.

kety80
21. nov 2009

ahojte mamulky 🙂
tak dnes som bola na navsteve u babiny v nemocnici muz bol s detmi tie kramare sa vobec nezmenili no otras 😖
na kubkovi sme sa tiez nasmiali dnes ked pocuje hukat hukacky tak stale vykrikuje hu hu hu taky bol zlaty 😀 kika sa bola dnes korculovat s tatom islo jej to super myslela som ze to cez leto zabudla ale nie isla ako drak 🙂
beatka - gratulujem rychlo sa zotav a nech ste vsetci zdravucky 🙂
jankapo- to s tym natulom to ako by si o kubkovi pisala aj u nas je to take no neviem ci to je teraz take obdobie alebo to tie zubky robia tiez sa bez dudla by sme asi neprezili 😔
basika - ja by som sa asi tiez poradila aj z druhym lekarom a keby to aj ten potvrdil tak by som nad tym uvazovala tak nech vam to dobre dopadne a super ze muz sa na to dal snad to pomoze 😉

kety80
21. nov 2009

anjelok - ta hrcka ma mrzi ale ja by som preistotu skocila aj k dr. to ukazat kika ma na hrdle taku hrcu ma asi 1.5cm(to ma teraz predtym bola mensia) masli sme jej to ked mala 3 roky kontrovali nas na kramaroch na onkologii lebo aj krv mala vtedy zlu poslali nas na sono to ukazolo ze pravdepodobne ide o zvacsenu uzlinu chodili sme tam asi rok zda ze zatial je vsetko ok len teraz ked sme boli u nasej dr. tak sa jej zdalo ze sa to zvacsilo tak nas preistotu posle na sono nechcela som ta naplasit ale odkedy so to vsetko zbehlo s mojou svokrov tak s takymi vecami necakam

kety80
21. nov 2009

janka - super ze tie ocka vam dobre dopadli nas to caka 1.12 tiez nam ze zabieha ocko tak som zvedava
teraz taka mensia rada moznoze ju aj poznate doszvedela som ze cernice su proti teplote ze ked date detom par lyziciek ze teplota ustupy tak neviem ja som neskusala ale mame rodinu na vychode a oni mi to poradili a maju prist na buduci tyzden k nam tak bude veselo donesu mi aj zavarane cernice tak potom vyskusam 😉

basika
22. nov 2009

ahojte,

kety - to s tými černicamí znie zaujímavo, treba vyskúšať, len keby deti také kyslé zavárané černice chceli. Lívia cez leto zjedla pár čerstvých.

leni - hádam ten kopček nebude nič vážne, však sa spýtaj Dr., daj potom vedieť.

na margo tých nemocníc, čo aj kety kramáre spomínala, tak uvidíme ako to vypáli u nás, tiež som porovnávala nemocnicu v BB a tohoto ORL komerčného čo má jednodňovú. Určite je veľká pravda, že nemocnica je lepšia v prípade nejakých komplikácií, ale ktovie aké ďalšie zadrhely to bude mať, počnúc metódou ako by to Livke robili, cez prostredie a podmienky ako či budem môcť ležať s ňou na izbe a pod. Napríklad tento komerčný ORL garantuje, že nosná mandla už nedorastie a celková rekonvalescencia je rýchla a krátka prostredie je nadštandardné a používa najmodernejšie prístroje. V každom prípade sa budem u toho detského ORL ku ktorému pôjdeme budem zaujímať ako by jej to robili - teda ak to bude treba. kiež by nie. Ale po tom vyšetrení v piatok má Livka dosť rozdráždené sliznice. Sa to zasa zhoršilo, strašne zle sa jej v noci dýcha, ústa otvorené, sliny tečú ☹ trochu aj soplík išiel. Ale manža to cíti rovnako, tiež po vyšetrení mu to rozdráždil. Len zvlhčujem zvlhčujem. Ono je to všetko také zložitejšie, lebo aj toto sťažeé dýchanie má svoje neduhy, počnúc tým, že telo dieťatka si tak neodýchne, lebo musí veľa energie vydať aby vôbec dýchala, potom dýcha ústami, prach a všetko ostatné ide priamo do hrdla. Nech je to už za nami.

verulka
22. nov 2009

cafte,
tak sa ozyvam aj ja..mame za sebou tazku larygitidu ..opat, teraz sa mu valia potoky soplov, netusim ,ci uz nezatiekli aj dole na priedusky 😔 no uvidime..
nove babatka su super 😵
hodmon, my mame klasiku ikeacky stupienok uz davni, je super, u na sbohate staci...rky si umya ako drak, i ked potom musim prezliect..
jani, dzrte sa, matulo sa isto utrasie..a ja nemam doma male babo a privitala by som spat vaic ako 2h vkuse 😅 ale vsak sa dockame 😉
basika, n odrzim palce... iked ja sama mam od detsvta diagnozu velke mandle...moje mandle v klidovom stave boli vasie ako mandle mojej segry pocas anginy 😀 s prehltanim som problemy nemala...je super, ze si to davate overit z vieceryhczdrojov...hlavne, nehcuz livke pomozu 😉
evi, predpokladam, ze skusky spravene 😉
kety, drzte sa..
darceky? ja som nakoniec skoncila pre rona tak, ze kupujem 1bager a 1 knizku...i ked podla mna by mu stacil aj lenvianocny stromcek 😀
drzte sa, ja sa opat niekedy zjavim 😅

vs3
23. nov 2009

Ahojte babulky,
tak ja sa po sto rokoch opat hlasim 😅
Len tak ychlo som vas zbehla a v prvom rade velkaaaaaaaa gratulacia novym mamickam a babatkam 😵 😵 😵 😵
Idem od konca,
Verul chudacik Ronko zasa mal laryngitidu, aspon ze uz je to za nim a sopliky budu snad coskoro. A s tym spanim sme na tom rovnako, ja neviem co sa mu porobilo, zacal vstavat o 6 vecer ho hodinu min. uspavam a celu noc sa budi, trha mi vlasy, place, vlastne reve, neviem ci to budu tie possledne dva ocnne dolu, alebo ho trapi ten vysyp, boli sme u koznej od nemocnice ma po telicku najma na rucickach, nozickach a v zadu na krku nejaku vyrazku je to take tvrde v tvare koze scervenia to az ked je prehriaty al. sa certi cakala som cca 3 tt som myslela ze sa mu to strati same no zacalo ho to aj svrbiet tak sme skocili koznej. Povedala, ze to ma reakciu aj na operaciu, potom mal atb, ma predpoklady na alergiu a vsetko do kopy nieje to ekzem, nicim nemam potierat, vraj to bude dlho miznut, a moze to menit miesto a mame pokracovat v zinate 2 krat denne ten ma od alergologicky.A este mam upravit stravu zacat uplne odznova, ziadne alergeny,...
Basi, citala som ako si dopadla na ORL, spravila by som to iste nech ju pozrie este dalsi odbornik vyjadri sa a potom sa rozhodnete ako to poriesit. Verim, ze ta to trapi a chcete to co najskor poriesit, vsetko dobre dopadne neboj. My mame opacny problem. Baby pomoc on by stale jedol 😕 😕
Kety cernice su vraj ozaj zazracne, na to som skoro zabudla, dakujem za pripomenutie 😉
Leni a co ma Natalka? Malicka, mozno to ma tuk alebo daco spytaj sa dokiny daj vediet drzim silno palceky a myslim na vas
Andula manzel uz je oki?
Janipo a ty super mamca 2 to zvladas na 1 😉 Ako ta tak citam nebudem manzela presviecat aby este cakal, no musim sa vazne zamysliet 😉 😅 😵 A zapal uz sa nesmie vratit, sup ho prec
Som sa nejako rozpisala, urcite ma preskakujte aha a cakam na typy na Vianoce a poprosim vas aj manzelom 😉

anjelok
23. nov 2009

ahojte babule,
vidim, ze sa tu chorobkuje zase 😖 . natalka bola 2 dni nejaka mrzuta, ale dnes uz je zase pokladik, aj krasne spinkala 🙂
kety, jasne, ze s tym pojdeme k lekarke. o tyzden mame termin.
ja som to tu ani nepisala, myslela som si, ze sa nam to len zda, alebo ze sa to strati, ale je to stale rovnake. nechcem sa zbytocne plasit, ale bojim sa ☹ snad to bude mat kika aj teraz v poriadku.
verul, nech to ma ronko cim skor za sebou, chuda 😒
basika a kedy idete k tomu druhemu dr?
veroni ahooj, no dlho si sa neozvala. cakala som, ze napises, ze maxik je uz v pohode, mrzi ma ta vyrazka. viem, co je to trapit sa s kozickou. nech mu to cim skor prejde. a nieco proti svrbeniu mu dala alergologicka?
ja uz som pisala, ake mam darceky pre natalku, kuk vyssie. a muzikovi len nieco na oblecenie a chce novy vankus.

basika
23. nov 2009

Ahojte,
dík za reakcie na nás...

vs - takže ste si doniesli suvenír z nemocnicke, nech vám to rýchlo ustúpi.

Včera som si všimla kúsok prerezanej stoličky 😵 zatiaľ lan jednej, ale som sa potešila...

kde ste všetky...

vianočné darčeky 😀 , no ja kupujem postupne, s manžlom si asi nič extra kupovať nebudeme, Livke som už kúpila knižku a takého panáka dreveného na tlačene a on rozhadzuje rukami...ale už som jej ich dala 😅, ale mám ešte v zálohe tú stavebninu ako ste to tu spomínali a hlavný darček zvažujem..chcea by som jej na hranie kuchynku..u známich minule sa jej to tam páčilo

misanik
23. nov 2009

Ahojte,
verul, uz som myslela na vas, ze co je s vami. Chudatko ronusik, nech uz je hnusna choroba prec. Snad si uz vycerpal davku na tut zimu 😉
vs3, drzim palce aby to maximkovi cim skor preslo. Tiez toho uz ma dost, chudatko. A jasne, ze ta nepreskocime, ved sem nakuknes raz za uhorsky rok 😉
kety, aj brusnice su vyborne na teplotu. Ja mam domace zavarene, v lete ked mal norko 6-tu nemoc som mu davala.

nicolmt
23. nov 2009

ahojte, trosku nestiham prispievat ale poctivo vas citam 😉 moje uzasne dieta vstava vzdy ako nahle dojdem z prace (je jedno o kolkej to je 😝 ) a vcera pre istotu nesla spat cez den vobec vsak maminka je doma 😅 😅 😝 😀
chorobkam zelam skore uzdravenie, nech to vsetko zmakneme cez zimu, aj tak sa poriadne neda nikde chodit a na jar uz budu vsetky detvaky fit 😉 teda samozrejme skoooor ako na jar 😀
taka som skleroticka ze ani neviem na co som chcela reagovat 😕
ja som to s vianocnymi darcekmi dako prepiskla a ma toho sara fakt ze dost 🤐 vzdy ked som daco pekne videla som kupila ze pod stromcek aj od ostatnych (nech nekupuju hluposti len vymenim za eurace 😝 ) a celkom pekna kopa je toho uz. preto sa s niektorymi hrame uz teraz 😀 dostane kuchynku, stavebnicove kocky, lego, babiku miminko aj s dakym "prislusenstvom", handrovu babiku, drevene skladacky vkladacky a zas "novu" detsku 😝 ale to by dostala aj tak len to budeme robit cez vianoce 😝
inak lenka natalka spi sama v tej velkej posteli v izbe? lebo ja uvazujem ci sare aspon nevybrat z jej postielky tie tycky nech moze vyliezat 😕 lebo uz dake zaujimave kusky stvara ako sa snazi odtial vyliezt a zacinam mat obavy ze sa jej to raz aj "podari" 😝 a mas otvorene dvere ci "len" zapnutu vysielacku? lebo ja mam vysielacku zapnutu ale dvere zavrete tak neviem ci potom aj dvere nechat otvorene 😕 spi este niekomu malô v druhej izbe same?
jo a sara ma este "skvelu" novinku 😠 namiesto spanku sa v postielke komplet vyzlecie do hola. poctivo sa porozopina z spacieho vaku, pyzama, da dole plienku.. 😠 a hola poskakuje po postielke 😎 tak teraz neviem co s tym 😕 na jednu stranu ma s tym vytaca lebo nespi ale vymysla kraviny, samozrjeme na treti den co takto vymyslala sa jej podarilo sa v postielke aj pocikat 🙄 na druhu stranu nechcem na nu moc kricat za to, nech si nepamata ze nahota je nieco zle alebo tak 😕 😕 noooo baby radte 😉 😀

misanik
23. nov 2009

nicol, sarinka je teda cislo 😀 😀 😀
nam spi malô v izbe samô, v postielke, dvere zavrete, vysielacka zapnuta, ma take obdobie teraz uz vyse tyzdna, ze tak do tej 1-2 hej v noci sa 2-3 krat zobudia ejden z nas ho ide znovu uspat,a potm to vzdy vzdame a od tej 1-2-eh si ho vezmeme an velku postel v deckeja tam spi jedan s nim. teda norko spi, akonahle si k nemu lahneme zaspi a my sa tam tisneme do rana, on sa v kuse mrvi... no umojkame sa s nim do sytosti,a el aspon pospi do 6-7 rano 😵 Tiez uvazujem, ze ked sa mu ta vleka postel tak apci, ci ho tam nepresuniem,a le zasa v postielke mam pod kontrolou kde je. Ja sa bojim, ci by nezacal behat po izbe a ja ho nebudem pocut...
s tou nahotou neviem, myslim, ze prve 2-3 razy by som sa asi smiala a potom neviem. My riesime podobnu dilemu a to cikanie. Skusila som znova nocnik a paci sa mu. Niekedy sa pekne vycika do ocnika, ale od ekdy sme zacali, tak hend ako vyzlecieme plienku ujde a nikde sa vycika. Vcera 2 krat, raz na koberec, druhy raz matovi usiel a z fleku ocikal hojdacieho konika... sa smejem, ze znackuje uzemie 😝

andula30
23. nov 2009

Ahojte chorym skore uzdravenie? Dnes mame za sebou uradne vybavovanie.. 😝 Darceky chcem mu kupit lego nejaky "vercajch"tu truhlicku co hodila link Lenka a nejake detske cd ale tie posledne dve dostane az po vianociach ked budeme na sk. Muzovi len nejaku drobnost Muzova ruka uz vcelku ok tento tyzden vyberu stichy.

misanik
23. nov 2009

este co sa tyka darcekov, v lidli budu od stvrtka drevene puzzle: http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.200911...
nestoji to vela, norko am uz jedny a celkom ho to zacina bavit

basika
23. nov 2009

nicolmt - no ťažko radiť ale keby si jej to zakazovala, tak to bude ešte väčšia zábava...podľa mňa sa potrebuje tejto zábavy nasýtiť, ak venuješ pozornosť..zábava ešte väčšia...skúsiť to ignorovať aj keď je to asi ťažko, sama si to neviem predstaviť..ako by som to ignorovala..daj vedieť ako ste to poriešili

basika
23. nov 2009

no Lívia spí so mnou v posteli...ale tiež ma zaujíma niečo..

ako docielite u detičiek čo spia vo vlasnej veľkej posteli, že nespadnú a hlavne že ostanú prikryté. Lebo Lívia spí v spacom vaku - super vec, už budem musieť pomaly zasa nejaký väčší kúpiť. Lebo ja v noci vychladím spáleň na 19 stupňov a keď by bola odokrytá tak to už dossť zima.

anjelok
23. nov 2009

ninka ano natalka spi uz sama v tej velkej posteli, ani raz nespadla este 😵 a prespava krasne cele noci. ma ale ako poistku vysunutu este tu spodnu postel, keby predsa len nahodou. ako zabranu ma len perinu ztocenu do takeho hada na kraji postele.
ma zavretu izbu a zapnutu vysielacku. ked sa rano zobudi, idem po nu a hodim ju este k nam do postele sa nakojit, pomojkat, pojasit 🙂 niekedy nas zobudi len suchot, ako zlieza z postele alebo fisher price psik, ktoreho si vezme do postele a hra sa s nim. minule som pocula len buchanie na dvere (jej), lebo ona v tom spacom vaku nema problem zliezt, ci vyliezt na postel alebo v nom chodit 😅
a s tym vyzliekanim..no ja mam vyhodu, ze ju uspavam ja, som pri nej, takze taketo srandicky ani vymyslanie si nemoze dovolit. ona uz vie, ze sa ide haji, to respektuje, vacsinou je aj tak tak unavena, ze v priebehu 10 min. zaspi. takze moc neporadim. jedine co ma napada... povedat jej, ze nono sa vyzliekat, lebo sa ma spat. nie ze nono, ze je hola, ale ze teraz sa ma spat a nie vyzliekat. uz rozumeju oni velmi dobre, cize nemala by to zle pochopit 😅

andula30
23. nov 2009

jej tie drevene z lidla co si hodila Misi mame aj my a kupila som ich nedavno tu, no ten svet je maly 😀

andula30
23. nov 2009

a ja som chcela typy na nejake dobre detske cd myslim pesnicky pre deti a este nieco ale neviem co ..

nicolmt
23. nov 2009

ved toto! mam obavy ze mi rozoberie aj byt ked jej to necham otvorene, lebo ona je zaaazracne potichu ked robi daku neplechu 😝
sara cika na velky zachod, ked sa jej teda chce..sa aj vypyta ked sa jej teda chce 😝 takze udrzat aj ovladat by to uz vedela len nesurim, sice uz som nekupila dalsie plienky normalne uz iba nohavickove 😉 a vyhrazam sa jej ze ked prerobime izbu musi cikat uz do zachodu bo nemame kde prebalovat potom 😝 ale nemyslim to vazne 😀
strasne uz keca, konecne zacala aj spajat slova 😅 teraz je jej najoblubenejsie kricat mama kde si? a potom...tu je!..dobehne chyti ma okolo noh a ze..mam ta! 😀 😀 ale len aby ste si nemysleli s otatnym si vystaci jednoslovne alebo mama daj! len fakt uvazujem ze som ju mala dat na anglinu HD lebo opakuje hocake slovo co jej povieme a pekne jej to ide..ma to aj svoje nevyhody teda, lebo uz tyzdne krici susky! 😝 to som sla autom a na poslednu chvilu upravila vyjadrenie na dve ... co mi spoza autobusu skoro skocili pod auto 😠

anjelok
23. nov 2009

misi, ja vo vysielacke pocujem, ked zlieza z postele, to tak suchoce.
basi, tebe som uz aj odpovedala 😅

andula30
23. nov 2009

S tym vyzliekanim asi tak myslim ako Lenka a ked nie vymyslela by som nejake oblecko co nedokaze vyzliect, ale ja tiez byvam pri nom ked zaspava on od urciteho casu nechce sam zaspavat no a som si spomenula co som chcela ze ako prebieha u vas vecerne zaspavanie lebo u nas uz dlhsiu dobu horor velmi dlho zaspava a keby aspon na celu noc...ale raz to pride

nicolmt
23. nov 2009

miska to drevene puzle je super, my ho uz tiez mame 😉 podobne teda. sara sa s tym u kamosiek dost prehrala a tak som spominala nasim ze pod stromcek ked budu chciet daco kupit...a samozrjeme som je kupila ja, a rovno dve lebo som sa nevedela rozhodnut ze ktore 😝 a tot minuly tyzden jej mamina doniesla podobne ze ma rok a pol, sviatok a tak 😝
jo a tu knizku truhlicku mame aj my..uz dost davnejsie som ku kupovala tiez v panta rei a je skvele. teraz na nej sicu uz nefici, teraz leti magneticka knizka ale ja jej to vzdy odlozim ked ju to prestane bavit, vytiahnem inu a takto ma stale dake nove 😀
andula no u nas hitovka Canaky/Podhradska CDcka, mame vacsinu su super a hlavne v aute nas dost zachranuju 😉