Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

andula30
27. nov 2009

Len mi je divne naco si nosi ona k nemu aj toho psa.... 😀

kats
27. nov 2009

ak len teraz spolu zacali to im este chvilku potrva kym si zovsedneju a ak ani spolu nebyvaju... to je v nedohladneeeee 😅 pes im k tomu asi spieva 😀 takze tam mate uz macku aj psa ?

andula30
27. nov 2009

macku v byte a pes je za stenou to je take nieco ako radovky alebo ako to nazvat ale stena je len zo sadrokartonu 😝 ved toho sa bojim ze je to v nedohladne co uz dako to tu dokopeme a potom uz ziadne spolocne byvanie lebo tieto zazitky 😝 dik uz neprosim no ja uz idem 😉 pekny vikend

kety80
27. nov 2009

ahojte 🙂
tak mam chvilu cas rodinka z vychodu dnes odide domov dooveda boli s detmi vonku tak som varila ale bolo super vcera sme kecali pomali do 2 rana vsak bolo o com stale kecat ked sa malo teraz vidime dufam ze tam v lete pojdeme na vychod za nimi uz sa aj tesim 🙂
fotky su krasne
verul - nech vam to rychlo prejde
andul - no ty mas teda susedov snad to rychlo prejde a budes mat klud

kats
27. nov 2009

kocky kde ste? 😕 ja doma opustena a tu ani tuk 😅

kety80
27. nov 2009

no kats asi sme tu len my 2 🙂 dnes som v strese meskaju mi test sice negativny ale budem musiet skocit preistotu k dr. nech som na istom no neviem si to ani predstavit keby nahodou 😔

kats
27. nov 2009

😀 kety 😀 drzim palce nech je to tak ako chcete vy 😉

kety80
27. nov 2009

dakujem ani sama teraz neviem co by bolo najlepsie obe deti sme planovali toto by bol sok

anamor
29. nov 2009

ahojte, tu to nejako chabne a vsetky sa stahujete k majovkam tehulkam again 😉 hadam to tu uplne nezanikne, aj ked sa priznam, ze pri mojej frekvencii co sem stiham chodit, staci aj par prispevkov 😉 tak vas chvalim
kety nech to dopadne ako chcete, zazila som tiez cosi pobodne, ze co ak /aj ked by to bolo proti vsetkym zakonom takmer, ale sak nahoda je blbec..../ nakolko ja zvyknuta na pravidelnost, ale nakoniec vsetko je ako ma byt a potom mi to aj luto trochu bolo ze nic 😀 my zeny... nevieme niekedy ani co chceme....

dik za rady, vsetkym co dali 😉 u nas samotne spavanie spocivalo, ze sme sa odstahovali my, no noc nebola o nic lepsia, priam horsia... takze tym som nepochodila. Ale mam novinky, ktore nechcem zakriknut... po dvoch tyzdnoch ponukania mliecka a nocnych hysakoch, prisla jedna noc, kedy sme to zvladli s mensim placom, takze prezila ze proste "moje mliecko" nebude - 3hodky sme boli hore, ale noc bez mliecka, prvych 24hodin... dalsia bola este lepsia, uz si nespomenula, neviem ci sme za vodou, nechcem to zakriknut, ale ... mam je presvedcena, mala to pochopila - vyhoda komunikacie je fajn, no v noci polo spiacej tazko clovek nieco vysvetli. Takze uvidime... ja prezivam a citim sa ako rodicka - naliate prsia, sak viete... a zacina mi to byt luto 😅 🤐 aj ked viem ze je to moje spravne rozhodnutie 😉

no som sa rozpisala a zabudla na co reagovat 😲 nabuduce kocky. Akurat neviem ci som spominala, ale Danielko je uzasny, rovnako ako dvojky 😉 a idem este kuknut do novych tehuliek co nove tam 😉

kety80
29. nov 2009

ahojte 🙂

no vidim ze vsetci si uzivate vikend my sme mali vcera tu moju rodinku tak dnes si uzivame sami len tatino nam prechladol tak hroza ☹ kubko ma nove slovicka babo, aut(auto),havo(halo) tak dufam ze sa pomali rozkecame 😉
anamor - tak vam drzim palce nech sa vam to s tym mliekom uspesne podari a mala si odvykne

kety80
29. nov 2009

anamor - ja odkedy sa narodil kubko tak pravidelnost ziadna a stale ma boli jeden vajecnik tak mozno som aj prechladla tak uvidim pojdem preistotu k dr. asi zajtra len tento rok budeme mat perny ked kika nastupi do skoly tak som sa chcela naplno venovat jej aby sme nieco nezameskali aj ked pri kubkovi sa ucit tiez nebude sranda lebo on ju ani kreslit nenecha stale chce to co robi kika 😒 tak budeme musiet ho proste nepustit do izby ked sa bude ucit aby mala klud 😉 tak preto by to bolo teraz zle nacasovane ale nemala by som byt ale clovek nikdy nevie na 100percent

kats
30. nov 2009

pekne to tu zanedbavame 😅 😉

romi, zda sa ze uspesne koncite s kojenim 🙂

kety, rychle uzdravenie mm zelam

u nas nastala kecacia zmena, opakuje vsetko co povieme, niekedy mu je krasne rozumiet inokedy zopakuje len tak intonaciu 😀 ale vzdy sa tesi ako sa my z toho tesime 😀

chudatko strasne sme ho ostrihali 😅 muz dal zly nadstavec na strojcek tak je uuuuuplne nakrato a kedze ma svetlunke vlasy vyzera ako holohlavy 😕 😅

anjelok
30. nov 2009

cafteee 😀
kati 😀 no som zvedava dnes na neho 😉 a super, ze uz takto keca..sa nam to pomaly ale isto zacina 😵
my take pernejsie dni, v sobotu som bola vyberat znamienka 😝 a este ma to caka. v stredu zubar a dr s natalkou, no same prijemne veci 😝 ale zvladneme 😉
vcera sme boli v ikei, potrebujeme poriesit skladovanie hraciek, lebo sa to nejak kopi a do tych 3 skatul co ma sa to uz nezmesti . 😅 nic sme nevybrali, zato natalka sa tam potkla o kobercek a rovno papulkou na stolik. tak rozrazena pera, plaac a krvicka v celej papulke 😢 ale bola statocna. o chvilku uz papkala, pila, vecer si v pohode nechala umyt zubky 🙂
kety drzim palce, nech je to tak, ako si prajes, daj potom vediet vysledok 🙂 my mame tiez nove slovicko-dom. a este som minule zabudla napisat idem a diidi 😀
romi, tak nech to dotiahnete do zdarneho konca 😉 snad sa raz aj nam podari 😅 planujem na vianoce, ked bude muz doma 😕

anamor
30. nov 2009

ahojte baby, kast matulko musi byt ako mimco teraz, natalke tak pomaly rastu vlasy ze nebola ani raz strihana a pritom ich ma stale kratucke, copcek hore ma tak 1,5cm ale na pukacku to uz je... uz som nedala nove foto ani nepamamtam 🤐
kety som zvedava na vysledok
tebe leni prajem nech si tym odstavovanim nepokazite cele vianoce, lebo ked mas zavislaka /hoci iba nocneho a vecerneho, ktory nikdy neodmietol svoje mliecko/ tak je to fuska,ale fakt ked mama chce tak to ide, takze musis silno chciet a hlavne pozvolna... my zasa uspesna noc, tak uvidime, ale asi sme na dobrej ceste 😉
j
oj a nas slovnicek, mala opakuje vela a velakrat sa aj podari, najnovsie slova su: sob/sobík /ved idu vianoce/, žaba, krb /pritom si ukazuje na krk 🙂/, umyť sa, kresliť, hrať sa. takze tesime sa aj my 😎 rovnako ako u kats 😉

anjelok
30. nov 2009

romi tak moja natalka take zlozite slova, ze kreslit teda este neovlada 😀 ona len take easy jedno, dvojslabicne.
a ja nemam zavislaka nastastie, aj ked..ona si pyta hned po zobudeni. ale ked tam nie som, tak zabudne. takze skusime takto. problem s prsiami ani nemam, ked som par krat vecer nenakojila, tak nic sa nedialo. ja kojim uz len cez den, rano, po obednom spanku a vecer. ale to by pokojne zaspala aj bez toho, lebo je najedena z vecere.
ozaj..som zabudla napisat, ze natalka ma konecne vo svojom roku a pol 10 kg 😀 sme ju po dlhsom case odvazili na holaka, tak skocilo nejakych 10,3 kg, ale to bola poriadne napapana z vecere 🙂

anamor
30. nov 2009

leni no to mate ozaj stihlu kocku, natalka uz ma 11kg alebo tesne pred urcite v roku a pol 😉 moja by bez toho tiez zaspala,len u nas bol nocny problem zavislosti velky, a co robila ked som ju zacala odstavovat to som sem radsej ani nepisala... ale hadam je to za nami 😉 cez den ja nekojim od jej 10m, vsetko sme nahradili inou stravou + adekvatne pila, tak to nebolo treba.
no dost sa rozkecala, niekedy tak cisto hodi nejake slovo ze pozeram aj ja co sa jej podari 😉 a samu seba vola Naka 🙂

andula30
30. nov 2009

Ahojte babule tak tu sa keca o sto sesto joooj baby nie ze by som vam zavidela ale ja chcem uz aspon mama 😉

eviku78
30. nov 2009

ahojte, tak som prisla aspon rychlo kuk.
kety, som zvedava na vysledok. 😉 bude tak, ako ma byt.
emmi je ne tom presne ako matusko. vsetko sa snazi opakovat a niekedy to sedi fatk iba intonacne.
ona si totiz vybera tie najzlozitejsie slova ako hačiči (hasiči), rororo (goralky), épia (sépia), babar (bager), tator (traktor) a podobne. ale napriklad macko je len ma. 😀 🙂

neboj andula, on sa rozkeca. chlapci mavaju tazsi rozbeh. 😉

katuskapd
30. nov 2009

ahojte
pripajam sa k eviku a suhlasim ze chlapy, aspn ten moj ukecany neni, hovorit ani nahodou, ale zase Katka to stale hovori
kupila som mu pod stromcek tu truhlicu co ste tu spominali, tak hadam sa namota 😀

inak po starom, v utorok ideme do mc na mikulasa, som zvedava, ci sa nebude bat 😅
no a snazilkovanie sa odklada do marca, vtedy mam termin operacie, tak teraz este aj pozor musim davat ☹

jo a matus schudol, stalo sa to niekomu? kompet obleceny s plienkou 9,5 kg ☹ uz sme mali skoro 10 ☹

basika
30. nov 2009

Ahojte po víkende.

Tak sa pekne rozkecávajú detičky. V tomto som s Líviou spokojná u niekedy aj pridá dve slová dokopy.
ako "vak veky" - vlak veľký, krásne vysloví napr. Zuzka, Peťko a veľa opakuje, keď sa jej spýtam, čo si ty moja? tak odpovie "váska" - láska, alebo že díky - akože ďakujem...

dnes sme boli u ORL v BB záver ten istý ako u toho Dr. Má krčné mandle tak veľké že sa jej skoro dotýkajú. Pre operáciu som sa ešte nerozhodla, lebo názory sa rôznia, každý má nejakú skúsenosť...musím to ešte premyslieť, ešte mi poradila Dr. nejaké homeopatiká... tak uvidíme čo bude.

katuskapd - zaujímavé, že píšeš, že schudol, ako si písala, že mu chutí jesť...zvláštne.

ja zasa v tomto smere bieda...dnes 6 hodín bez jedla..a doma keď som jej išla dávať po viac ako 6 hodinách..tak sa tvárila akoby jedla pred hodinou. ☹ ☹ idú jej aj stoličky..jedna už vykukla...ale trvá to takto biedne už cca 2 týždne, že moc jedlu neublíži...

katuskapd
30. nov 2009

basika neviem ci si citala, ale v novej mamine je o tych mandliach pisane, ale este som necitala.
No s tym jedenim zase vselijak, ale on to velmi vybeha, vkuse sa hybe. 🙂

miriamka
30. nov 2009

Ahojte,
dllho som tu nebola...ale vidim,ze riesime stale podobne problemy a radosti s nasimi detmi.
Nas Jakubko ma 12 zubkov,a stale 12kg...uz pol roka vobec nic nepribral,asi ze je stale v pohybe 😉
A rozpravanie?No pekne hovori mama,tata,baba,dedo,havo,cica,tlaktol,hajat,...a ine.Musim povedat,ze dost vela keca 😀
Vymyslam darceky na Vianoce,maly dostane urcite take kocky co sa navliekaju na snurku...lebo snurku do topanok dokaze navliekat aj hodinu,kym kazdu dierku nezaplni...hrozne ho to bavi,a aj mu to pekne ide 😉

A ja?V praci dobre...druhe mimi nejako nechodi,takze pracujem a pracujem

basika
30. nov 2009

katus - nie nečítala som, nové číslo decembrové

ono asi teraz tie naše deti viac rastú do výška ako priberajú...mám dojem, teda aspoň u nás

andula30
30. nov 2009

Ahojte Basika ja dam moju skusenost s mandlami vzdy som ich mala obrovske ked som prisla klekarovi a otvorila usta vzdysa nalakal 😀 problemys prehltanim som ale nemala zato s anginami stale mama prosila aby mi ich vybrali ale v tom case sa razila metoda ze su potrebne asi mali pocit ze budem mat prievan v ustach ked mi ich vyberu 😀 No ale nakoniec som si ich musela dat vybrat v podstane este nedavno tesne pred otehotnenim lebo uz boli v katastrofalnom stave a poviem nic moc zacit to v dospelosti viem ze deti sa z toho lahsie vystrabia.
Dnes sme strihali Simiho lebo uz bol ako taky buntas ale taky bol podareny ako drzal normalne zozrat ho 😉

miriamka
1. dec 2009

Ahojte a dobre ranko,
kuk na mojho Jakubka na titulke 😵 😵

basika
1. dec 2009

andula - dík za tvoju skúsenosť, ešte som v štádiu rozmýšľania a rozhodovania sa, lebo názory sa rôznia, to je prípad od prípadu. Dr. mi to vysvetlovaľa, že oni jej z tých krčných tam nechajú, oni jej to nevyberú, len odoberú, vôbec nezájdu svaloviny, ktorá bolí zároveň by jej odstranili aj nosnu mandlu laserom, kedy vraj už nedorastie. Ak by sme sa rozhodli tak určite to bude v BB v Roosweltke, jednalo by sa o jednu prespatú noc v nemocnici. Lebo by sme jedeň prišli síce na kontrolu pred operáciou aby si ju obzreli, ale môžeme ísť domov a prídeme ráno na hladno a lačno urobia jej to v celkovej anestezii, žilou budú dávať aj od bolesti potom kvapky od bolesti bude tak 24 hodín pod kontrolou a na druhý deň nás pustia.

basika
1. dec 2009

mirimka - juj a zabudla som...foto perfiš..Jakubko je fešáčisko

anjelok
1. dec 2009

ahojte,
basika a co povedal ten druhy orl, sposobuje jej to problemy s prehltanim? ake ine problemy jej to este moze sposobovat? lebo ak jej tie mandle nesposobuju problemy aj napriek tomu, ze su velke, tak by som to nechala tak. ak ano, tak by som ich dala prec.
miriamka, kubko je perfisny 🙂
ja som dnes dostala 😝 takze kym natalka spi, nejdem nic robit, lebo mi je zle 😒
katus, natalka sa minule v kike bala takej tej babky, co chodila medzi detmi a nebola jedina 😅 takze sme museli odtial utekat, lebo normalne hysak 😀 drzim palce, nech operacie dopadne dobre a mozte dalej pokracovat 😉
a nevazili ste predtym matuska, ked bol najedeny?
natalka tiez vybeha polku obeda este pocas neho 😀

basika
1. dec 2009

leni - no včera sme boli u detskej lekárky ORL v BB v Roosweltke, ktorá potvrdila, že krčné mandle sú také veľké, že sa takmer dotýkajú, že určite to má vplyv na prehltanie a chuť do jedla. Ja sama čo som Lívii videla do hrdla, tak tam pá ozaj riadnu akoby takú penu z mäsa v krku. Problém s prehltaním máme odjkaživa, s nechutenstvom bojujeme striedavo oblačno, horšie dýchanie počas spánku máme od poslednej choroby od vtedy sme začali pátrať, prečo v noci ťažšie dýcha + ten súvis s prehltaním. Každý povie niečo, všetko je ale na mojom uvážení. Možno majú lekári pravdu, možno skutočne celé to jej nechutenstvo je tým, že má nejaký nepríjemný pocit v krku aj keď práve žiadnu chorobu nemá. Keď som tak prehodnocovala poslednú chorobu tak, cca 6 týždňov pred chorobu bol s jedlom boj potom ochorela, zobrala ATB (lebo v nose bol zlatý staphylococ aby sme ho celkovo preliečili) ako dobrala ATB tak mesiac s jedlom bolo fajn reku spokojná som. a zasa cca 2 týždne bieda...možno ju to omína...ja neviem...ešte mám mať 2 kľúčové rozhovory..a potom sa rozhodnem

andula30
1. dec 2009

Jakubko je vazna star 😉 😉 Leni som na tom dnes tak isto 😝 Basika je to na tebe fakt je to pripad od pripadu ono je podstatne ci je jediny problem to prehltanie.