Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kats
18. dec 2009

misi 😀 ja obliekam matusovi na doma body, teplaky, ponozky a sandalky...to sme RD, mame plavajucu a vzdy v strede koberec, na chodbe kde boli kachlicky sme hodili komplet koberec aj ked je to neprakticke koli psikom 😅
ked ide von tak prezleciem za pancuchy a este jedno triko navrch , nato overal... spinka v teplakoch v ktorych beha po dome 🙂
a som nepancuchova -mam pocit ze pod nimi pokozka tak nedycha - 😅 tj pancuchy len na von a aj to tatrasvitacke 100%bavlna... minulu zimu mal z pancuch take suche miestecko co sa rozsirovalo... kozna na to dala ichtiol a ze ma nosit len bavlnu... odtedy len bavlnene..a hlavne co najmenej 😉

kats
18. dec 2009

BB puding netusim ale viem ze sa ma davat do suhajd 😀 a kedysi bol len BB puding ? 😅

kats
18. dec 2009

zda sa ze pancuchovo obliekacia som ja divna mensina 😀 😀

anjelok
18. dec 2009

ahojte,
ja len v rychlosti, ze zijeme, dychame a sme ok, vianocne naladeni..prave som doupratovala a cakam, ze sa mala zobudi. dnes pride muzik skor, zoberie ju von a ja este urobim vyzdobu. vecer totiz cakam brata, ktory tu bude tyzden, takze neviem, kedy sa tu najblizsie ukazem.
ani nejdem reagovat, len sa chcem podakovat kety a miske, za reakcie na pruh.
miska, ja natalku tiez prezliekam tak isto okrem toho obedneho pyzamka. to spi normalne v teplackoch. pancusky nenosime doma prave kvoli tomu, aby nemala ekzemik. ma hrubsie teplacky. myslim,ze je jej v tom aj pohodlnejse. advantan by som nedavala, skus ichtyolovu mast, len to sa zaraba tusim na recept. my to puzivame na ekzem. loziska a celkom pomaha.
andula, ja viem len tolko, ze v bebe pudingu je aj psenicna muka a v normalnych vacsinou len kukuricny skorb 😅
inak cez vianoce sa chystam odstavit natalku, tak drzte palce. lebo ako na potvoru si v noci vypytala kojit, co odvtedy, co spi sama sa tusim nestalo a dnes rano vykrikovala didi este len juraj vosiel do izby 😠 no tusi daco potvorka 😀
utekam...krasne sviatky ak by som sa dovtedy neukazala. a este nieco, samozrejme, ze fotky som si nenechala ujst. uuuuzasneeeee 😵 😵 😵

basika
18. dec 2009

misi - fú to ozaj dosť veľa prezliekaš...Lívia nespolupracuje pri prezliekaní..nemala by som na to nervy...na obed do pyžama tiež neprezliekam...spí v punčoškách..no keby som prezliekala stále..to u nás trvá dlhšie..nemám rada v tomto zhon a nerevy...tak si nechám na to čas a potom nemám z toho nervy.. 🙂

misanik
18. dec 2009

leni, som rade, ze ste ok. 😉 uzite si anvstevua krsne sviatky.
joj baby ste mi dali chrobaka, idem skusit splasit ten ichtiol, advantan zatial necham tak... vyradim teda aj pancusky. Moze to naozaj skodit... ja sama nemam pancuchy rada...
to mam 3 hrubky pancuch, tensie an doma a na vonku mam na dopoludnie co ideme aj s kocikom hrubsie, ale nie uplne a na popoludnie bez kocika uplne hrube - thermo. To aj vysvetluje preco stale riesim neporiadok s kopou norkovho roznoseneho satstva, ktore uz nie je ciste, ale este nie je spinave 😀
basika, ja som nikdy nepovedal, ze spolupracuje 😀 akurat to uz ani neocakavam a prezliekam ho nasledovne: utekam za nim a vrchne triko vyzliekam ev behu, rovnako aj obliekame nove, potom tiez v behu stiahhem teplaky, aby kus postal ho brahou steklim na chrbte, zacne sa rehotat a zastavi sa kym stiahnem. Potom ho musim preniest na nejaku postel a vymenit pancuchy a plienku, to je to najtazsie a zvysok zasa v behu 😀

andula30
18. dec 2009

Je ahoj Leni zelam nech uspesne dokojite 😉a ten pruh ma sancu zmiznut?Ako pytam sa ako blbec ale ja poznam len par ludi co ho mali a bolo to len muzske pokolenie a vsetkym to museli rezat...Snad vas to obide oblukom a velkym. A diki za nazor na puding no musim si zase vymysliet nieco ine stale pri peceni narazam na to ze tu nezozeniem nejaku surovinu 😝 😝 jaj doma je doma.Akoze uz niecoo napecene mam ale uz ked som rozbehnuta tak by som este piekla ... 😀

misanik
18. dec 2009

andula, tak si mna zaznamenaj ako zenske pokolenie co to malo 😉 , ja som mala 3-nasobny, na oboch slabinach aj pupku a rezali mi to ked som mala 7 rokov. Moj syn ma na pupceku, zatial to nerezu, ale myslim, ze sa tomu nevyhne, mozno mu to aj dame sami spraivt, nie je to pekne... Vraj sa to moze aj bez rezania troska stiahnut. Neviem... potom je aj vyslovene muzsky pruh a to ked nezostupi vajicko, to sa caka tak asi do roka a zvycajne to zostupi samo, nie vzdy 😉

ludka_r
18. dec 2009

Ahojte.
Tak ja zas po dlhšom čase.
Ako sa máte???
My celkom dobre, Viliamko síce zas kašle, ale inak ma celkom teší.. Sa mu poriadne jazýček rozviazal, rozpráva viac a viac, zlatý je.. A hlavne ma teší, že už takmer týždeň je bez cumla. Začalo to nevinne, išla som ku našim a zabudla som cumle doma. Nový mu nechutil, tak radšej spal bez neho. No a tak sme to skúsili a doma a žiadna tragédia sa nestala. A to som sa desila toho, ako sa bude odnaúčať.... 😀
Keby to takto išlo aj s nočníkom.. 😖 Dnes síce ukázal na nočník a po pol hodinke sa tam aj trochu vycikal, ale to bola skôr náhoda. A chvíľku nato sa vykakal do plienky..
Ako to s nočníkmi riešite?? Ja som teda ešte žiadno nejak extra nezačala odnaúčať, ale vôbec neviem,ako mám na neho ísť....

misanik
18. dec 2009

andula, norka by som ti poslala na ten sever, celkom pekne rozpraval, teraz uz melie v kuse, ale plynule presiel zo slovenciny na nejaku finstinu asi. Vacsinou vobec nevieme co to rozprava. Napr. pocitac je čitapo a dnes som rozlustila zahadu, ze ďup je zips...

basika
18. dec 2009

dieťa je už hore...

ale musím ...lebo sa tu ukázala Lenka

leni - držím palce na odstavenie...a čo sa tej hernie týka..ja som nereagovala??? Ak nie tak som určite chcela.

viac už nestíham..niečo tu smrdí

andula30
18. dec 2009

Misi vdaka za poucenie o pruhu 😉 netvrdila som ze zensky neni len som nikoho nepoznala osobne 😉 Misi zase lepsie je finsky ako nijako nas Simi nadalej rozpravanie ignoruje aj ked uz pokrocil uz nekrici na nas ked nieco chce alebo ho stveme aaaa ale mam ale aj na mna aj na muza ale fakt to pouziva len ked ho nepocuvam alebo ignuruje je to skor taka nadavka 😀 😀

basika
18. dec 2009

tak som ešte dobehla...

andul - to naozaj v tom Nórsku je biedny výber v potravinách. BB puding veru neviem aký rozdiel je.

misi - tak to ozaj za behu, u nás to prebieha na posteli za skákanie, váľania sa a blansovania, preto sa snažím prezliekanie minimalizovať.

hernia - tiež mala aj moja mama pruh nad pupkom, bola aj na operácii..a pupok jej nenechali..takže nemá pupok.

kats
18. dec 2009

moj muz si na cele sviatky pozical od kolegu robota - vyzera ako 'cislo 5' len ma as 30 cm..... vcera sa s nim vyhral tak ze ho vie ovladat cez internet na dialku...a kedze ma dnes asi veeela veeela prace tak sa robot uz 7 x pustil, pobehal po byte, nahanal psikov aj matusa, vydaval zvuky... 😝 chvilku sranda ale uz zacina liezt na nervy 😝 😀

basika
18. dec 2009

kats - no s tým robotom to musí byť sranda...ale hlavne pre manžu..sú niekedy ako deti. Môj si objednal helikopteru na dialkové ovládanie. Tak sa hrajká.

andula30
18. dec 2009

Ze ake hracky no fakt deti 😀 😀 Basika blby vyber v obchodoch je si predstav nemaju klasiske maslo salko, zlaty klas... 😀 😀 ale nie ina krajina ina mentalita ine zvyky...Moje dieta sa prave hra s vianocnymi ozdobami ,ktore som s nim vymenila za vidlicku s ktorom prave uspesne nicil koberec sposobom ze ju napichaval do koberca a tahal a tak z neho povyvliekal ocka 😝 😝 neviem kde na to chodi

anamor
18. dec 2009

ahojte, tu uz je tusim upratane, nepecene a vyzdobene, ked je vas tu tolko 😀
ja dnes dufam, pridam foto, ak mala dovoli... lebo je ako odtrhnuta z retaze, nejake aktualnejsie, sak mam stare pol roka a uz tak ani nevyzera tusim 😀
neviem co ste sa bavili o pruhu, lebo teraz som nieco zahliadla, ja som pruh mala a vstrebal sa mi, ako cca 4rocna som nosila dvojrocneho brata... tam to vzniklo, nikdy ma nerezali.
pancusky nosime aj v zime, ekzemy nepozorujem. Co sa tyka citrusov, natalka papa, ale max 2 mandarinky denne, aj to nie kazdy den, niekedy vynecham, umyselne.
ono celkovo v zahranici nie je biedny vyber, ale iny sortiment, asi prisposobeny inej kuchyni by som povedala, andul musis napiect norsku specialitu pod stromcek 😀

jaj a leni, svatu trpezlivost, hlavne casovu k odstavovaniu 😉 keby nieco mam to cerstvo v pamati, tak IP pis 😉

anamor
18. dec 2009

a slubene fotecky su tu https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... vianocny pozdrav este pridam 😉

andula30
18. dec 2009

Romi krasne fotky 😉 ale ved to ja zo zartu o tom vybere tu v NOrsku jasne ze oni maju ine speciality aj ked ja ich dobroty nemusi 😀 😀

kats
18. dec 2009

romi 😀 natalka vyzera uz ako velkacka 😀 zlaty sobik je 😉

kety80
18. dec 2009

ahojte 🙂
kubkovi je uz lepsie uz aj v noci lepsie spal len ja som to teraz dostala tak otras aj kika dnes zacala prskat tak dufam ze nebudeme vsetci na sviatky chory 🙂 dnes som este nieco piekla aj muzicek mi aj pomahal lebo stale tecie z nosa je to poklad 🙂
anjelok - no konecne si napisala super ze ste ok dufam ze sa ti uspesne podari odstavit a pekne sviatky vam prajeme 🙂 ,
misi - ja maleho tiez casto neprezliekam ja ho obcas neham v pancuskach alebo mu dam teplaky a v tom aj ide spat 🙂 a s prebalovanim to mame katastrofa stale sa myka prevracia no hroza 😝
andul - mala si povedat skor poslali by sme ti nejake suroviny 😉 ,
anamor- krasne fotky 🙂

kety80
18. dec 2009

a co sa tyka muzov a ich hracky mna zas muz prehovara na to aby si kupil motorku bola som strasne proti hlavne potom co my povedala neboha svokra ze bola u vestici a ta jej povedala ze sa jej syn zabije na motorke tak som mu povedala ze motorka len cez moju mrtvolu ale ma uprosikal tak som si povedala ze dobre sice teraz si ju neplanuje kuput asi ked nastupim do prace ale aj tak ma zere svedomie ze mu to dovolila ale na druhej strane som si povedala ze si to zasluzi a po tom co sa stalo v lete s tym srdcom som si povedal preco nie aspon sa odreaguje a ked sa nieco stat tak sa stane aj bez motorky aj ked sa on ho moc bojim 😔 ale vela pre nas urobil aj robi a za to si ho nesmierne vazim tak som povolila mozno si to raz budem vycitat 😔

andula30
19. dec 2009

Ahojte no Kety ja mam na motorku svoj nazor mozno trochu drsny ale az na harleyakov ktory maju rozum a uzivaju si jazdu su to pre mna dobrovolny darcovia organov a nedavno som cestovala autobusom s jednou nemeckou emigrantkou a ako sme sa tak rozpravali presla okolo motorka a ona mi hovori ze jej muz robi primara v Nemecku na patologii a jeho veta je ked vidi motorkara Jeeej bude robota....Morbidne ale bohuzial asi pravda nielen na sk. Chvala Bohu ze moj muz mal slabsiu motorku v puberte vyskusal a hovori ze auto je auto. Ale ak by po nej raz zatuzil tak asi dovolim ale fakt len taku ze uzivat si jazdu a nie nejaku cestnu rychlu zbran 😉 Zase sen mojho muza su rychle auta ale nema tuzbu lietat po cestach ale vyskusat si nejaky okruch alebo podobnu zabavu mozno raz ked budu penizky navic mu to raz darujem ako darcek.

kety80
19. dec 2009

ahojte 🙂
andul - ja mam tiez taky isty nazor na to dobrovolny darcovia ale moj muz si nechce kupit silnu motorku on len taku motorku ze si vychutnava jazdu ze sa moze prejst s nou a vyvetrat trosku hlavu povodne si myslel ze na nej budeme chodit spolu aby sme sa odventilovali ale neviem ci na nu nasadnem 😔 jemu sa ani nepacia tie rychle sportove motorky a na tych co na nich tak divoko jazdia ma podobny nazor ako ja 😒 ja mu verim lebo je zodpovedny a odkedy mame deti tak aj v soferovani velmi opatrny ale ten strach vo v mne je stale a este plus co mi svokra povedala mozno keby som to nevedela nebola by som tak proti tomu 😔

ludka_r
19. dec 2009

Ahojte..
Tí naší muži sú teda ozaj deti... Môj síce kúpil len autodráhu pred rokom Vilkovi, ale ešte uvidíme, čo všetko ho pochytí.. Ale musím sa priznať, že ako tú dráhu priniesol domov, ja som ju hneď musela postaviť a vyskúšať.. 😀
Ja si tiež myslím, že motorka je diablov vynález.. Je to pekné, najmä tie harleyky, ale asi by som si nesadla na žiadnu. To som dokázala, len keď som mala 17 a rozum nikde... 😉
Tak Kety, možno ho to ešte časom prejde.. To by bolo asi to najlepšie...

kety80
19. dec 2009

ludka - toto ho neprejde to je jeho sen ale myslim ze najblizsie 2 roky sa bat nemusim este je vela roboty na dome a ja som na materskej 🙂 napadlo ma teraz prehovorim ho na dalsie babo a motorka sa bude musiet odlozit na neurcito ale som svinucha 😀 😀 😀
a u nas krasne snezi poobede sa pojdem s kikou prevetrat aj ked dost mrzne 😉

andula30
19. dec 2009

Kety zase tie motorky ako ja nazyvam pre panov v rokoch su zvacsa v pohode ak je rozum tu nie je o rychlej jazde ale o vyventilovani 😉 A dnes zacalo snezit aj u nas 😉

hodmon
19. dec 2009

kocky mam dve spravy- vsetky okna umyte 😎
a druha je horsia...uz sme dva tyzdne nehresili,lebo som ju preorientovala na inu , slusnu nadavku a vcera sme isli po ulici a taki dvaja ozrani spadli na kopceku, klali tam neskutocne a barborka to znova pochytila....katastrofa 😖

kety80
19. dec 2009

andul - uz nepokracujem neboj 😉
dnes som skusala robit jeden kolac moc sa mi nepodaril tak asi skonci v kosi 😖
hondon - to si sikulka a s tymi nadavkami nic moc

basika
20. dec 2009

Ahojte,

motorky - no len s rozumom je to bezpečné.

kety - nemáte nejakého domáceho miláčika, že by si pochutnal na nepodarku?

teraz sme postavili stromček, keď Lívia vstane bude prekvapko..

otázka: Pijú vam deti čaj? A ak áno aký? Lebo my nejak dosť málo.