Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

nicolmt
6. máj 2009

babyyy hodte mi do ip pls recept na tu jablckovo piskotovu 😕

eviku78
6. máj 2009

aj ja si prosim receeeeept. kujeeeem.
nicol, ja som darceky objednala cez net a uz sa len modlimm, aby stihli dorazit. 😲 lebo inak neviem, neviem.

misanik
6. máj 2009

nicol, ja som chcela z tych cukrikov, ale som sa zlakla,z e sa nepodari, tak som chela mat v zalohe obrazok - jeho foto... no enviem,a el tak on bude mat buduci tyzden len amlu oslavu doma s mojou tortou, naozajstna party bude az o nejaky 1-2 tyzdne u ansich aj s krstnymi 😵 mamka necha spravit cukrarke nejaky vlacik vraj, tak som tiez zvedava...

misanik
6. máj 2009

nicol, evi, IP

moni1412
6. máj 2009

miska jeeeeej 😵 zlati su....ale rodina?!!!!! 😀

janka u nas tiez noc taka..... uz vecer asi po dvoch hodinkach spanku plac ale taky ze skoro ani cajik nepomohol, ani nosenie, ani nic 😲 asi fakt cosi vo vzduchu 😒

nicolmt
6. máj 2009

u nas oslava tiez trosku neskor..23tieho, lebo vikend pred (co by viac datumovo sedelo k 19temu) ma svagrinka v piatok statnice tak ju musim nechat vytriezviet a okrem toho idem do PL 😎

verulka
6. máj 2009

misi, sorry, som zabudla- objednala som vo stvrtok a v utorok som ho mala doma..cca aspon mylsim.
nicol, baloniky aj sviecky maju za suepr cenu vo Vdrogerii- aspon v tej nasej..tak skus..
obrazok na tortu sa mi ziadny nepacil, tak som dala urobit svoj 😀

moni1412
6. máj 2009

verul odkial si to objednavala? my uz sice mame po oslave, ale zide sa niekedy 😀

baby, som maleho sprchovala, pokakanyyyyyy bol strasne a ked ma ten zadocek teraz taky.... tak ho pri kazdom, na radu Janky 🙂 som sa na sekundu otocila ze si ruky umyjem, zachytila som ho 5cm nad zemou, mame na pracke prebalovaciu podlozku 😕 😨fuuha....mam dost. a to nehovorim este o tom ze ked som ho davala do sprchy, som mu hlavicku buchla o dvere..... tak uz je to jasne. nie Denisko, ale ja som ta "sikovna". asi si dam vypracovat sudny zakaz na priblizenie sa k vlastenmu dietatu. pre istotu 😖

anjelok
6. máj 2009

ahojte,
ste toho popisali zase..ja som sa radsej centralnemu mozgu venovala, no u mna to nebolo do zgrcnutia ako verul ale do posr..ia. v noci ma hnacka chytila, ale nastastie som bola len 2x, rano a odvtedy nic, ale riadne mi je zle 😝 ..no a do toho, aby mi nahodou malo nebolo natalka mala zurku od polnoci do tretej!! no to uz ani juraj nezvladal 😒 ..no a teraz dospava princezna 🙄
fotocky uzasne a sarinikine topanky do vody 😵 ..mne dr ale povedala, ze aguathermaly nie, takze pocuvnem. tym padom mi take netreba. mame jedny cele kozene, papucky a sandalky (ale tie vacsie uz dopredu na leto).

misanik
6. máj 2009

moni, kde si zohnala potravinarske farby?

stanka26
6. máj 2009

ahojte. vidím že sa tu píše o sviečkach.ja som pre toho svojho drobca kúpila v kvetinárstve. inak mi oslavu v sobotu.

moni1412
6. máj 2009

leni preco nie aquathermaly? kvoli niecomu konkretnemu?
zurky boli asi tuto noc u deti popularne 😀

topanocky u nas - mame jedny kozene, papucky a chystam sa kupit este sandalky.

moni1412
6. máj 2009

stanka vsetko naj Simimu k dnesnym narodkam 😵

miska ja som nepotrebovala farby, tie postavicky boli kupovane, inak bolo vsetko len z marcipanu

misanik
6. máj 2009

moni, prebalovacia podl. na pracke uz davno eee, to by mi tiez skydol. Ja ho vyzleciem, dotrepem do kupelne, postavim k vani, nastavim vodu, postavim do vane, umyjem a odnesiem do spalne na velku postel, tam utriem...

nicolmt
6. máj 2009

verul diky..hmm...len musim prezistit ci mam v nasom velkomeste Vdrogeriu 😕
moni 😲 no mi uz prebalovak aspon 3 mesiace nemame kedze sara na nom nemohla byt 😝 😀 a dopadlo by to stejne
myslim ze namema extra nebezpecny ale ani extra bezpecny byt..proste casom pride sara na to co nesmie robit 😝 rozbitne veci som odlozila vyssie..ostatne skuma metodou padov a omylov 😝

verulka
6. máj 2009

simimu vsetko naj 😉
aquatermaly nie su vhodne, lebo je to ako liahne na kadejake potvorky- tepla voda, leva ludi...speci pre dievcatka..ja som bola v aquaparku 2x a nejako ma to nechytilo, ani zplavat si tam nemozem... 😀
najvhodnejsie su jazera, lebo tie maju prirodnu samocistiacu schopnost a more..to je liecive tak vselijako 😉
lani, takze dalsia obetava manzelka 😀 utekaj si lahnut k natalke, nech mas silu 😉

anjelok
6. máj 2009

moni neviem, to som sa nepytala.

stanka26
6. máj 2009

ďakujeme za gratulácie 🙂

moni1412
6. máj 2009

my prebalovaci pouzivame uz dlho len po kupkani, je hned tam po ruke... inak uz len na posteli a tak. no vidim ze asi ho uz zatrhnem aj v kupelni 😀

verulka ty si musela byt dobra v skole, co to je za predmet? zemepis? klady a zapory vsetkych vodnych ploch 🙂 wow 🙂 dakujeme 🙂

stanka26
6. máj 2009

no my sme prebalovací ani nepoužívali a dokonca sme boli nútení zrušiť aj postielku.

nicolmt
6. máj 2009

stanka aj postielku 😲 😕

katuskapd
6. máj 2009

stanka simonkovi vsecicko najlepsie 🙂

anjelok dufam si to nechytila cez comp odo mna, uz lepsie aj ked eno nuno to este neni

prebalovaci pouzivame mame taky sirsi a zatim v pohode, je tam sice napisane ze do roka, lae do zajtra urcite neskoncime s pouzivanim

jaj topanky kozene, tenisky, sandalky a papucky, ale keby mam babu tak tiez kupujem viacej, pre chalanov neni taky vyber a nie su t veci doslova na zozratie, ale ked vidim dievcenske.... 😀

jo si robite starosti s narodkami, ja nemam este ani sviecku kupenu, ani obrazok, som to ale mama 😎 dnes idem nato 😉 ale darceky uz ma.

Otazka balite detom darceky na narodky do papiera ci date len tak?

barny
6. máj 2009

stanka vsetko naj naj malemu k rociku 🙂

ja robim ako misanik, maleho vyzleciem v izbe, postavime do vani, potom zas transport do izby na postel, tam dam podlozku pod neho a utriem ho, lebo on ma vo zvyku postel vzdy ocikat 😝

stanka26
6. máj 2009

no postielku sme museli zrušiť, len kvôli tomu že v nej nechcel spávať,strašne sa v nej búchal celú hlavičku mal modrinovú a vyliezal z nej.

darčeky mu baliť nebudem,veď on aj tak ešte tomu nerozumie.

barny aj mi máme taký istý postup pri kúpaní ako ty a pozerám že aj ty máš Šimiho.

a ďakujeme za gratulácie.

nicolmt
6. máj 2009

u nas to vyzera ze konecne! ideme pomaly na jeden spanok...baby ako potom riesite jedenie..resp kedy mavaju deti ten jeden spanok cca 😕
ide to volno, tak to skusim obkukat a prekopat nech sa mozem dakde hybat uz 😎

jankapo
6. máj 2009

tak sme prave dosli z mesta, som si MUSELA dat ten LANGOS.... 😀 😀 😀 (tehotnaaa...)
raz tu lenka pisala ze mala na veceru leco, tak som 3 tyzdne vecerala leco... 😅 (no take kazde 3 dni), uz ma to preslo, neviem ci este nieco v pivnici ostalo
tak teraz som dala ten langos, pivo by blbo vyzeralo, ze tehotna a pivo,okrem toho kosaaa...aby ste boli v obraze,tak mame dni mesta KE a vonku su stanky jak na Vianoce, tak akoze tam sme sa boli "pohostit" Inak som langos nejedla uz asi 10rokov, prozaicky dovod a la verulka- furt mi po nich bolo zle...no ale to som este ne..exovala, som nevedela ako proti tomu bojovat! 😉 teraz uz viem 😎 bude mi zle, pride muz, tak bude musiet stiahnut gate a oneee.... 😀 ( neviem neviem ci nebude musiet aj kedmi zle nebude... 😀)

noo...verul, tej krupice mi zjedol cca 2 lyzicky, z toho isto nebluznil, ibaze sa mu snivalo ze to musel zjest cele, to potom bola riadna nocna mora... 😅

katus, torta e-e. Ja vam ani nepisem jak sme dopadli. Tak ze nikto z pozvanych nemoze prist.... 😖 Prelozili sme oslavy o tyzden. Chvalabohu, aspon nemusim robit aj sebe, dako to akoze spojime, ja mam potom 24teho...Tak mi aj pomohli, jeden sialeny vikend namiesto dvoch a svaty pokoj. Tortu spravim tento vikend aj tak, volame susedovcov aspon teda.

Moniiiii,mojaaaaa, joooj,ma mrziii.... 😨 Alle neboj nic, ono sa o par dni (rokov) bude na com smiat. Ja milujem tie pribehy, ked som ako x-dnova letela s celou malou vanickou do velkej vane a potom x-rocna sa pchala cez tie mriezky na balkone (8.posch). 😀

basika
6. máj 2009

Ahojte, vás dočítať... nehrozí.. a to som tu nebole len 24 hodín..

kúpanie - bola tu reč - tak mi kúpeme každý deň všetko sa odohráva v kúpeľke tam máme prebalovací pult na práčke tiež, ale máme to tam dosť na testno..tak spadnúť by nemala...a stále ju pridržam rukom takže vyzliekanie, kúpanie, utieranie, ak sa zmyje hlávka tak aj fúkanie, obliekanie..a ide sa rovno do spálne, kde je už zatiahnuté, svieti lampička na nočnom stolíku je mliečko, do ruky dám žužlo plienku...do úst fľaša..a ide sa spať..veľakrát zaspí už pri fľaši...a žiadne debačáky..už po ceste z kúpeľne si dáme pusinu, že sa ide búvať..a fajka zhasla..

boli sme aj my dnes kúpiť sandálky, však na víkend hlásia 26 stupňov.. uprednostnila som s plnou špičkou, lebo by malal asi dosť špinavé ponožky a možno aj zodraté...

noo aj Lívia sa smeje, keď ma vidí vyzlečenú...hlavne hore bez, niekedy mi zdvihne tričko..a zasmeje sa...bohovská je

basika
6. máj 2009

nicol - my spíme od 11:30 rôzne dlho..1,5-2,5 hodiny. Pred spánkom mi vypije mlieko, lebo však už aj dosť unavená aby mi jedla a to mliečko ju aj uspí... a obedujeme keď vstane o tej cca 15:00, poobede jej viac chutí ako doobeda..tak potom ešte o cca17:00 olovrant o 19:00 večera.. a pred spaním o 20:00 ešte mlieko..ale to také menšie množstvá..mlieka večer vypije tak cca 120ml

jankapo
6. máj 2009

No basi, myslim ze vase zapavanie by vam tu mnoho maminiek zaaavidelo... 😵 Fakt dovod na radost. Vikend ma byt taky teply? Vazne? Uvidme teda, ja to nejak nestiham sledovat a z casu na cas ked sledujem, jaksi im to nikdy nevyjde, tym rosnickam. 😝
Matulko je dnes poklad, on sa sam hra! Po 100rokoch bez revu. Fuuuha...Asi vie, jak mi je desne... 🙄 Teda este nie z langosov... 😀 len z nevyspatia...

basika
6. máj 2009

jani - no ozaj, s tými večernými rituálmi som maximálne spokojná, tak fungujeme od cca 4. mesiaca...ako nám skončili večerné plače..niekedy sa stane, že je večer aktívnejšia..pri fľašy aj zaspí, ale ako ju dávam do spacieho vaku začne sa tešiť, ako by si práve dobyla baterky, vtedy dlho nečakám sadnem na fitloptu a do 5 minút je tvrdá..ale to sa nestáva často...