Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kats
19. júl 2009

ahojte kocky 😀 my sme sa uz dovalili domov z tatier. boli sme aj s eviku a ak by uz nebola chata po nas obsadena ostali by sme aj dalsi tyzden 😅 😀 ,

ajka super ze uz to mas za sebou 😉 tak vam zacina uz len zdrave obdobie 😉 😀 o 😵

od utorka mal matus hnisavu anginu - od rana zacal hned 40tky teploty, poobede sme leteli na pohotovost, kukla do hrdla a hned nam supla atb 😖 . v stredu uz bol bez teplot a tak sa vo stvrtok aspon viezol na minituru 😀 navrat do BA mu neprospel, v tatrach 30stup. po ceste 35 tj klima v aute, a doma 13 😕 chudatko zacal kaslat ako stary tuberak 😠 uvidime co povie zajtra doktorka

vy tu pekne setrite stranky 😀 aby sa nemuselo vela dohanat 😉

kati pekne si uzivate romantiky 😀

basika
19. júl 2009

Ahojte,
jaaaaaaaaaaa neviem toto leto je otrasné s tými chorobami....

vs3
19. júl 2009

Ahojte babulky,
taaaaaaak strasne dlho som tu nebola, vobec nemam cas, stale sme bud na dvore, alebo v parku s detickami, teraz tu je bratrancek u babi na prazdninach tak ma Maximko zabavku.
Stihla som pokukat dovolenkove fotky babulky bolo vam super, nadherne foto 😵 😵 😵
Lenka Natalke gratulujem k chodeniu 😵 😵 😵
Ajka super, ze uz to je za vami, uz bude vsetko len dobre musi 😉
Pozeram, ze leti doba ladova 3 , ja si pockam na dvd 😀
Moni tak tehulka, velka gratulacia leti 😵 😵 😵 😵 , teskam sa s tebou 😵
Kats verim, ze Matuskova choroba uz je na ustupe, rano sa zobudi zdravucky 😉
Andula krasne foto 😵 😵 😵 a vidim ze ofinka krasne dorastla, a take depky si z nej mala uz si dokonala 😉
A skoro som zabudla malemu vysli spodne dvojky tak uz ma 8 zubkov, vytrpel si ich ako aj vsetky ostatne museli sme robit zabal , mal sopliky no proste vsetko ale zvladli sme to.
A strasna sprava v piatok spadol aj s kocikom dole schodmi, s pusinky krv z nosika,mal pusu ala Angelina, vlastne ta ma nic chudacik moj to bola sekunda ale vsetko je nastastie v poriadku , ma len modrinky 😖

nicolmt
19. júl 2009

ahojte baby
len hlasim ze aj my sme na zive 😉 vecer sa vas obcas snazim pocitat, nastastie moc nepisete 😝 ale teraz vobec neviem na co som reagovala a na co nie 😕 tak ak niekoho vynecham sorrry 😎
vsetky fotky z dovoleniek uzasne, super ze sa vsetkym babatkam a aj maminkam pacilo 😅
gratulujem dalsej tehulke 😅
ajka uz sa budete mat len suppppppppppper 🙂
nasi maju dva tyzdne dovolenku tak dovolenkujem s nimi, sara ako vodny zivel, bud sme na kupalisku alebo v bazene, je v siedmom nebi 😅
ozaj od kedy sa deti naozaj dokazu naucit plavat? saru musim dat co najskor, lebo je schopna sa mi pritopit..ta ked len vidi bazen tak bezi tam a najradsej skooook do vody 😠
zijeme teda dovolenkovo, zuby zatial saru netrapia, ani choroby klop klop klop len je doskrabana a same modriny z toho jej vymyslania co vsetko musi preskumat 😎

anjelok
19. júl 2009

ahojte maminky,
hlasim sa aj ja po dlhsom case, v prvom rade velka gratulacia moni, velmi sa tesim, ze sa podarilo, drzim palceky 😵 😵 😵
veroni, co to citam.. nam dnes tiez natalka padla zo schodov..normalne sa kotulala dole, skoro som zamdlela vazne, si to neviete predstavit. nastastie sa jej vobec nic nestalo, anjel strazny stal pri nej, ani modrinka. hned sme sli kupit zabranu 😒 boze, by som si dala par faciek, ze som nedavala lepsi pozor. len uz som bola zvyknuta, ze si sama pekne zlezie a vzdy ked sa blizila ku schodom, bola som pri nej a istila ju, ona si pekne zliezla az dole. no a dnes som myslela, ze ide za mnou (ako vzdy) a ona isla tatinovi ukazat knizku a proste to nejak neodhadla, ja som sa obzrela za seba, ze kde je a uz som len zakricala na nu..no neskoro, noha v lufte e uz letela 😲 no hrozny den 😖. nastastie je uuplne v pohode, fuu.
ninka, my chodime na plavanie, boli sme zatial asi na 5 lekciach a natalka uz aj po treningu pri mori sa vie zatial len ponorit pod vodu. plavat nie..mozem sa nabuduce spytat, ako rychlo sa to vedia naucit.
ajka, este tebe som chcela..som rada, ze mas po tom a uz bude urcite len lepsie 😉
basi my nastastie nemame oskrete kolienka, aj ked mame kratasky, ci satocky a pada dost casto, nejak sme sa zatial tomu vyhli 😅
tak vam zelam pekny zvysok vecera, nech sa vam nestavaju taketo zle veci ako nam dnes a chorucki nech sa cim skor uzdravia 🙂

kety80
19. júl 2009

ahojte 🙂

tak uz sme uplne ok my sme cez vikend oslavovali tatove narodky tak sme mali plny dom bolo super az na sobotne pocko uprsane 😒 ten dezinfekcni detol pouzivame aj my je super 🙂 choruckym prajeme skore uzdravenie dufam ze nam sa uz budu choroby dost dlho vyhybat zajtra by sme chceli zbehnut do zoo tak dufam ze bude fajn 🙂

kety80
19. júl 2009

a este moni gratulacia aj od nas 🙂
aj tie pady su niekedy uplne na infarkt hlavne ze sa nic nestalo hovori sa ze deti do 2 rokoch maju este take pruzne kosticky tak sa tak lahko nezlomia ale ci je to pravda ale radsej nic netestovat urazy prec

mirka20
autor
20. júl 2009

dobre ranko 🙂
my sme cez vikend zavarali uhorky, takze som net nestihala. ale nastastie ste tu toho moc nepopisali, tak som vas docitala 😅
moni, z celeho srdca gratulujeme a prajeme prijemne a bezproblemove tehulkovanie 😵
o padoch mi ani nehovorte. je to fakt strasne, ked vidim, ako mala padne. ale nastastie, ani my sme dosial nemali vaznejsi pad. kolienka nemame pooskierane, aj ked casto pada.
krasny slnecny den prajeme 🙂

moni1412
20. júl 2009

dakujem velmi pekne 🙂 v piatok idem k dr., lebo minule este nebolo nic vidno okrem zletho telieska, tak dufam ze uz aj preukaz dostanem 🙂
my od rana bez teplot, ale dufam ze to nebude ako vcera, snad uz nevystupi. vam poviem ze nas to vsetkych vystavilo, tento vikend 😒
a pady? no comment...... minule padol rano doma a piotom na kupku na to iste miesto. hned hrca ako svet, na kupku sme boli pol hodinky, hned domov....... 😒

libka1
20. júl 2009

moni gratulka 😉 😵 nech sa od dokyho vratis uz s preukazom 😉

zuzkazrzka
20. júl 2009

ahojte, velmi vas nestiham citat, ale mate krasne foto z dovoleniek. Gatulujem novej tehulke 🙂

neviete mi poradit, "niekto mi za posledne dni vymenil dieta". mojekludne vysmiate dieta sa zmenilo miestami na hystericke chlapca hadzajuce sa o zem, kdekolvek a precokolvek a miestami mrnciace svorenie. Neviem ci zubky, lebo nic nevidim. Ale neviem co mam robit, hlavne ked sa mi vonku na betone hodi o zem a zacne revat😉

dik za radu

ludka_r
20. júl 2009

Ahojte....
Viliamko nám už spraví viac a viac krokov.. 😀 Keď chodí, tak sa aj od radosti smeje, ale v podstate len vtedy, keď si ho s chlapom púšťame medzi sebou...No, škoda,že býva skoro do večera v robote... 😀 Štvornoškovanie je pre Vilka predsa len najistejšie...
Dettol používame aj my a to dosť často, ale nie na kolienka... Keď Vilko štvornožkuje, často máva v rukách svoje obľúbené hračky a to chodí po hánkach.. Tie sú potom až krvavé... ☹
Moni, gratulujem k tehulkovaniu, dúfam, že sa o také tri mesiace k Tebe pridám 😉

basika
20. júl 2009

ludkar- neboj, on zbadá že po dvoch nožikách....je lepšie ako loziť...

zuzkazrzka - no prišlo už obdobie "citových búrok" čítam a čítam o tom veľa... a teraz keď si napísala tvoju skúsenosť..som si zasa povedala, že znova si to musím prečítať..ako treba reagovať..doma sa dajú také veci zvládnuť...ale na ulici je to horšie..robí to na ulici často? Nevšímať si vtedy - radia niektorý, alebo ak dieťa neprotestuje...- silno objať... u nás zatiaľ zaberá...rýchlo zaujať niečím iným...keď dostaneme hysáčik..

ja som si tak dnes uvedomila, že asi dieťa teda aj Lívia - naozaj potrebuje citovo vybiť..dnes pred obedným spánkom. Obedný spánok nám začína robiť problémy...vidím to ako otázku času, že asi nebude cez deň spávať...lebo dnes cez obed tiež nie a nie zaspať, atmosféru som robila príjemnú..žiadne násilnosti len vyhovenie...vypila 240ml čaju a 120ml mlieka v priebehu hodiny a pol...keď ale som ju teda išla prebaliť, lebo už bola z toľkých tekutín..taaak počúúúraná....tak hysák, že sa nechcela dať prebaliť, na všetkú silu a rev som ju prebalila..potom odišla do obýačky..revala nechala som ju tam samu, ja som sa išla ukľudniť pohľadom von z okna...vyrevala sa, doniesla mi knižku, že chce čítať...a potom sme sa išli znova uspať..zaspala za 5 minút.

takže ozaj už definujem toto obdobie..ako dosť zaujímavé..a náročné na našu psychiku...

basika
20. júl 2009

ja som sa chcela spýtať..ale to skôr asi bude patriť otázka viadetným mamičkám..

kedy vlastne dieťa bude mať taký spánok...že sa nebude otačať a prehadzovať vo všetkých smeroch...na posteli?

cibulkas
20. júl 2009

Ahojte zienky,
potrebovala by som radu. Ako zareagovat na krizu malej? Ma take zachvaty, ze chce len mna. Boli sme v Avione a skusala som si veci... ta, co robila.... musela som ju len drzat na rukach. Asi po 15 minutach na rukach ju to preslo a behala po vsetkych obchodoch sama. 😒 Tato situacia je pre mna nova, ona to nikdy predtym nerobila. Nemate niektora skusenost? Diki 🙂 🙂

basika
20. júl 2009

cibulkas - nooo to má asi každé dieťa...aj Lívia moja mala také, už to je trochu na ústupe...len vydržaaaaaaaaaaať, nič iné sa s tým nedá moc robiť..

zuzkazrzka
20. júl 2009

dik basika, no uz som skusala vsetko. vonku sa hadze aj od radosti, zo srandy, a ja infarktujem.SKusala som objatie, ale vytrhava mi vlasy, kuse a pod. skusala som aj zmeny, teda uputat ho inak, ale uz to nie vzdy zaberie.

cibulkas, vrajbude mamickoveobdobie a aj na rukach, maly to mava tiez, oobcas len na rukach, ale prejde to. Asi nase deti nebudu vzdy rovnake 😀

janca704
20. júl 2009

Ahojte, no kukam, ze sa nam vratili "stare" zname 😀 😀 😀 - niektore 😉

LENI, ten pad ☹ Ale nastastie bez nasledkov. Davidko nam zacal nejako moc padat. Ide a zrazu je na zemi a aby nebolo malo, tak si treskne aj hlavu 😒 Vcera stal muz pri nom a on si jednoducho zmyslel, ze sa hodi dozadu a tak sa nahol a ako socha sa "oprel", samozrejme treskol a hlavou o beton 😠 , dnes hlavou na koberec, asi sa potkol o vlastne nohy 😒

CIBULKAS, to je aj u nas. Nie v takejto podobe, ale mamina je absolutna najdolezitejsi clovek. To prejde, neboj 😉

LUDKA - gratulujeme Vilkovi 😵 😵 😵 Aj nas sa tesi, ked sam chodi. Niekedy si k tomu aj tlieska 😀 😀 😀

MONIIIII - velkaaa gratulacia, drzime palce, nech je vsetko ok 😉

ANDULKA, krasne fotky, Simi ako vyrastol 😕 🙂 🙂 🙂

basika
20. júl 2009

jaaaaj tie úrazy..

andula - teraz som kukla foto ozaj peknééé hlavne tá posledná..skvelý záber

moni1412
20. júl 2009

ste take zlate, dakujem. Denisko ma od dnes ATB, zajtra este moc vysetrit idu.... to je hrozne teraz byt chory. uz to aj jemu lezie na nervy 😒

ludka r budem sa tesit 😉 preco az o 3 mesiace?

anamor
20. júl 2009

ahojte dievcata, velmi neviem co sa dialo, ale moni gratulky a nech to tentokrat nie je rizikove 😵 a vsetko dobre dopadne, tesim sa ze sa snazilkovanie vydarilo 🙂
tie pady priserne, schody su pre mna hroza, lebo Natinka sa vsade stvera a schody su asi top a mame aj v bytiku tak hroza...
vzdy su to sekundy, my vcera rana zboku hlavy o beton 😒 prezili sme, uz ani nemyslim co vsetko mohlo byt a moze byt. drzte sa. A uzivajte si leto, je vas tu ozaj malo 😉

anjelok
20. júl 2009

dievcataaa, jani, romi akurat som na vas dnes myslela, ze som vas dlho necitala 😉 ..a miska je kde? niekde u rodicov? dlho tu nebola..
zuzka, natalka si tiez niekedy postavi hlavu, hlavne ked sa nechce prebalovat alebo obliekat, tak robi sceny. vtedy skusam ju bud niecim zabavit, dat jej do ruky, alebo zvysim hlas (to pomoze len niekedy, ale skusam 😅 )..no vacsinou rychlo najst nieco zaujimave, s cim dokaze chvilku lezat. vonku ju len vezmem na ruky, zacnem bozkavat a prejde to.
ludka, moja natalka je maminkina stale. toto, co opisujes je u nas pravidelne. ja verim, ze je to len obdobie a prejde to. a tesim sa na to, ked bude ocino top 😀
moni to verim..ale ked uz nema teplotku a atb zaberu uz mozte ist aspon na chvilocku von, vyvetrat sa. nech je to cim skor 🙂
co sa padov tyka, tak natalke sa tiez dost mocu nohy..proste ide, pomaly uteka a uz sa jej zapletu nohy alebo sa potkne o nieco a je na zemi. no zatial vzdy pohoda, to ani neplace, ked sa len tak potkne. len ked jej to blby pad. vtedy pomojkam a vsetko ok. ale take ze hlavou o beton,chodnik a pod. to chvalabohu nie. ona ma celkom dobry pud sebazachovy. preto ma aj tie schody sokli, lebo ona vonku zlieza aj z obrubnika. no ale oci treba mat vsade, to su vzdy len sekundy 😝

anjelok
20. júl 2009

jaj to co som pisala ludke, malo byt cibulke 😀 ..a ludke som chcela pogratulovat ku krockom, teda viliamkovi 😀..mimochodom, pekne meno 😉 ..aj kristinka 😉

anjelok
20. júl 2009

a pozrela som fotocky..bazenikove perfektne, leuska, eli a livka. kati tie zvieratkove su paradne, bei leuska v satockach eno nuno a s dudkami zlatucka 😵 a andulka, ta posledna je kraaasna momentka 😉

spominali ste kino..musim sa pochvalit, ze som bola prvy krat od porodu v kine so svagrinou, vecer o osmej. manzel ostal doma strazit zabku. boli sme na filme vsetky moje ex a super bolo, take oddychove, aj vtipne 😉
dobu ladovu tiez pozriem radsej doma a mozno uz aj s natalkou 😉

verulka
20. júl 2009

cafte 😎
tak sme doma...prezili sme 😉
popisem a aj foto pridam neskor. len v skratke: mali sme sa super, rono sa 3dni s morom otukaval a potom boli partaci, pocko super, ubytko super, cesty prezitelne 😝 ale som happy, ze sme doma 😀
moni, gratulace, ja som narodena 18. 😎
zuzi, vobec to netreba riesit..proste si nachadza svoje hranice. U nas pevne objatie nefici, neznasaju to.
rono si, ked nie je po jeho, peckuje hlavu o zem..ale uz ho to prestava bavit..
a dalej som neni v obraze 😅 snad docitam 😉

anamor
20. júl 2009

verul vitaj, sme radi ze zivi a zdravi 😉
leni ten pud sebazachovy aj u nas je 🙂 velka opatrnost, co ustoji,az mi krv tuhne v zilach a strasne si uzivam ako vie zo vsetkeho zliezt, premyslene 😵

ludka_r
21. júl 2009

ahojte
No, tie pády, je to hrôza.. Ešteže majú tie detičky také mäkké kostičky.. 😉
Dnes idem ku našim, budeme mať veselo. V sobotu ideme na dovolenku na Moravu, a keď sa vrátim k našim, budeme mať svadbu, tak mi držte prsty, začínam stresovať... 😒
Moni, o 3 mesiace, lebo chcem, aby sa narodilo v lete, cez prázdniny.. 😉
Tak sa tu držte, ozvem sa už ako "pani".... 😀 😀 😀

moni1412
21. júl 2009

ludka mäkke kosticky a taku kratku pamät 😀 to je tiez velke stastie 🙂 nechapem ako moze prejst dva kroky s hroznym placom a zbada nejaku zaujimavu hracku a vzapäti sa hra 😀 to je parada 🙂

romi krasne foto v pase..... 😉

verulka
21. júl 2009

cafte,
tak par fotiek je v albume 😉
ludka, nestresuj sa..drzime palce aj na dovcu aj na svadbu 😉

zuzka.sk
21. júl 2009

Ahojte, citala som len hala bala, vidim, ze pady a objimania a stlacania, riesite, no asi vsetkym si musime prejst, my sme schody a pady mali uz davno, to je tazke tomu zabranit, doma nemame, ale u nasich maju tocite schody a to Sasku fascinuje, teraz pady uz moc nemame, ale silno nas tlaci do tvare a potom spravi moooooja a uz je to super. Ale aj tak sa silno mojkame, aj ked niekedy pridem pri tom k urazu…. Nechtiky auuu.
Vidim, ze vsetkym sa pri mori pacilo, my sme sa mali uplne uzasne, vacsinou sme sa kupali so Saskou v bazene, bola v nom morska voda, tak ju uz ani more potom nelakalo, mala tam deticky a kopec nafukovacich hraciek, pocasie super vyslo, cesta v pohodicke, Fenistil asi zaslapal, skoro celu ju prespala.
Tak sme oddychnuti a uz pracujeme a Saska je v jaslickach.
Monike som uz gratulovala na Facebooku, idem zase kuk, co je nove tam.
Vsetkym este krasne dovolenky a hlavne super pocasie aj tu doma 🙂
Fotky som supla este vcera... mozno vas neskor este pridem precitat, ale teraz vobec nestiham 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...