Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

efcso
3. sep 2009

zuzi - no akoby som o olivii citala - to kusanie a bitie. ponozky aj ona vybera z komody, ale snazi sa ich dat niekomu na nohu. minule vytiahla romanove slipy a bojovala s nimi, dokonca sa jej podarilo dat svoje obe nohy do jedneho otvoru 😀 . mali ste vidiet ten vyraz spokpojnosti!

ja sa teraz vytesujem z cervivych jablcok - varim jej z noch hipp caj 😀 . pridam medovku a je mnam. aj ja jej ho tajne pijem 😅

cuketu - ja robim ku vsetkemu, ale naj recept je polievka: kocky uvarim, rozmixujem a pridam slahac. smotanu (mozes aj um). mnam. este potom hodim na vrch par kociek chebika (basika nemusis) a hotovy zazrak to je.

minule som sa pytala na hokkaido rcepty a nik nic. asi nerobite. noi neviete o co prichadzate (ale clevek musi byt trochu na exoticke zeleninove experimenty - nic pre masozravcov zvyknutych na sk kuchynu)

urcite som chcela este na nieco zareagovat, ale nova strana je, tak si teraz nespomeniem... mari sa mi pravidelne prispievanie verulky - keep it up! a dlllhocizny od janky - more often, pls! a aj miska cimsi prispela a potom oknooo. no sorry baby, budem si next time pisat poznamky...

katuskapd
3. sep 2009

efcso ja som sa pytala na spanie deti v postielkach s vakom ci bez a ako 😅
nad slipamy som sa zasmiala, a na hlavu nedavala?

basika
3. sep 2009

efcso - díky za recept, robila som jej dnes tak ako mi poradili..na masku..a celkom chutila..tú hokaido..som videla niekde recept v časopie..ale ja nemám skúsenosť tak som ani neporadila..

otázka: Ako často sa vám deti z jedla pozvracajú? Teraz nemyslím vírusového pôvodu. A keď sa pozvracajú? Tak z akého dôvodu..., že majú dosť? že im to nechutí? alebo že nevedia žuť?

Lebo mi máme kombináciu každého? To znamená každý deň a niekedy aj viackrát. ☹ ☹ 😢

misanik
3. sep 2009

cafteee 😀
efcso, ja som na hokaido nereagovala, ja netusim ze co to je 😲 tak ani neviem ci to varim
basika, norko mal cuketu dnes, ja robim toto: cuketu a syr nastruham na struhadle, hrubom ako jablka, nakrajam jarnu cibulku, pridam trosicka cervenej papriky, petrzlenovej vniatky, olivoveho oleja a vajicko, zamiesam a dam to zapiect ... chuti norkovi aj mne, k tomu spravim varene zemaiky
basika, k dalsej otazke, norko negrcia... teda, dnes rano bluvol troska po mlieku a mato teraz hovoril, ze aj vcera, tak ma zas mata otazka, ci mu nerobi ten sunar zle... no uvidime
Oblecenie, dnes prisla kamoska a priniesla mi kopec veci na zimu, prvy krat sme nieco dostali takto akoze podedene aj my 😵 velmi tesiiim, inak objednam z mmb, ved nekradnem a ani nerobim, len minam 😝 ...

misanik
3. sep 2009

ef, tu polievku co pises skusim, aspon pre mna, norko by to asi nezjedol kedze sa neda rukami 😠 cakam kedy toto obdobie prejde

jankapo
3. sep 2009

hokaido je jedlo? nie bojove umenie? 😕

kats
3. sep 2009

ef 😀 oli je sikulka ked sa takto pekne vie poobliekat 😀

hokaido netusim co je - nie je to aj dake bojove umenie 😀 😀

tekvicu\cuketu davam normalne ako zeleninku, alebo ako privarok s vajcom ci maskom

oblecko mam uz z mmb jednu 86 a jednu 92ku ale bojim sa ze aj ta 86 bude velka 😀 plus dake zdedene megaoteplovacky 🙂

matus negrcka, on jedlo nepusti ked ho uz ma v tlamicke 😀

jankapo
3. sep 2009

miska, prave som si kukla na ucet...a sa mi chce plakat...akoze FAKT.... 😖

matulo grcal pol roka vkuse (od narodenia), odvtedy raz, chory bol, nic horsie (okrem nemocnice) som nezazila vo svojom zivote... 😔

spaci vak sme nikdy nemali, spavame len v pyzamku, to tescove, co ma aj nozky v teple. prikryvky u nas bez uspechu...zacali sme prikryvat, noci sa strasne zhorsili, tak sme prestali a zas spal dobre, tak odvtedy neprikryvame...mame teplo, tak nevidim dovod.

kats
3. sep 2009

ahaaa este prikryvanie ... spinka tiez v tesco pyzamku, snazim sa prikryvat aj tak sa hned odkope, spaci vak bol bez uspechu, on musi mat kazdu nohu rozhodenu na inej strane postielky .... uvidime co v zime 😅

kats
3. sep 2009

jani na ucet nepozeraj 😎

misanik
3. sep 2009

aha, este spanie, no spi v pyzamku tom ako matulo a ja dam na neho deku, ktoru on skopne, netusim kedy, ale netrapim sa tym uz dalej...
taka som inak vytocena, prave som pisala staznost na predajnu DM, ma tam osklbali 😀
ozaj zuzka chcela aby se ju skritizovali, tak vies co, ja sa k tomu pripajam, rovnako ma to tak trapi, len ja este amm aj pocit, ze ekd uz zacem robit, budem do dochotku co je k... (pekne slovo sa mi sem nehodi) dlho a este sa mi nechce. A ma vytaca, ze sa ma v poslednom case casto kde kto pyta ze do kedy s nim mienim byt doma 😲 ako keby mal uz maturovat... kurnik. A este zuzka, ja aj cakam ci sa zdvihne rodicovsky, moc tomu enverim, ale ak sa zdvihne, mato sa bude musiet predmnou zmykat 😀

eviku78
3. sep 2009

ahoj mamule.
ef, s tou tekvicou neporadim, my to nerobime. 😲

emmi spava v tesco pyzamku a snazim sa prikryvat, ale podobne ako u janky skor jej to vadi. ale rano ma niekedy studene rucicky, tak preto sa snazim ju prikryt. vak sme pouzivali, ale ako zacalo leto, tak sme ho odlozili. neviem, ci by sa este do neho zmestila. budem riesit, ked sa ozimi a este nebudu kurit.

zimne veci poriesim zo sekacu, z mmb a nieci objednam z nextu. 😉 a urcite velkost 92.

emmi vracala asi raz a to vtedy, ked zjedla to mydlo. 😲 😒

misi, ten recept na tvoju cukinu vyzera mnamiky. 😵

a olili ma tiez pobavila s tymi slipami. takze romco je slipak. 😀 😀 😀

eviku78
3. sep 2009

misi z toho DM ma napadlo, co sa mi vcera stalo v kobercovom obchode. prisla som tam s emmkou v kociku. na prizemi mali metrove koberce a na poschodi kusove. tak som dole popozerala a ze idem hore kuknut, co to tam maju za zazraky. a nikde nevidim vytah. tak som sa isla pana pri pokladni opytat, ze ako sa dostanem hore s kocikom. a on,ze schody na pravo alebo na lavo. tak som sa na neho pozrela, ze to ako sa tam mam s kocikom dostat. no a on mi tak milo odpovedal, ze sluzbu na vynasanie kocikov tam nemaju. 😠 tak som mu povedala, ze aby sa mu nahodou nieco nestalo, keby mi s tym kocikom pomohol a odkracala som prec. 😲 😝 no chapete to. 😠 😒 ☹

eviku78
3. sep 2009

misi, no ja nastupujem do prace a tiez si silno drzim palce, aby som sa na matersku este dokazala vratiti. hlavne ked vidim, aka je emmči hotova zo vsetkych babatiek, co vidi. aj na obrazku. niekedy si normalne prajem, aby sa nam stala nehoda s kondomom a bolo by to vyriesene, ziadne spekulacie. 😀 😀 😀

misanik
3. sep 2009

evi odkusni spicku 😀

zuzkazrzka
3. sep 2009

predsa tu niekto je😉

ja som dnes opat samucka a smutno mi je. DIk baby za reakcie a ze ste ma velmi nekritizovali.ja mam este antiku na jeden mesiac a potom to asi nechame na nahodu. aj ked po dnesku neverim, ze zvladnem este jedno dieta😉

efcso
3. sep 2009

damy, hokkaido je druhy najvacsi ostrov japonska... takze nie bojove umenie 😀 . a okrem toho tekvica. ma kpec vitaminov a nemusi sa supat...

misanik
3. sep 2009

zuzka, mam pre teba dobru spravu: ak sa pritrafi, tak budes musiet 😀
ef, a to kde prosim ta kupis taku tekvicu? ona ked je taka nobl sa nesmie akoze na privarok spotvorit???

zuzkazrzka
3. sep 2009

efco to o tom ostrove som kedysi vedela, a teraz som si nespomenula. Nejako mi klesa IQ 😀

jankapo
3. sep 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

prisla som si medzi vas poplakat a vy ma rozrehotnite!!!!! ste neskutocna banda!

no som len chcela napisat ze okrem toho prudko klesajuceho cisla na ucte som otvorila skatulu matulkovych pidi veciciek, ze ich nahadzem na 60tku s persil sensitive zajtra 🙂 (to este robi dakto toto? to mi pride ako take novomamickovske)
... a zacala spominat az mam gucu v hrdle hroznuuuu... 😅

juj, hormony, fuj...

evi, sklbni nechtom! 😉

verulka
3. sep 2009

cafte,
jani na co robis take blbosti ako pozerat na ucet 😕 ja kym fici karta radsej neriesim..asi si vies predstavit co sa tam deje teraz...prave idem platit chalanom sdruzinu na pol roka- 130Eur 😒 no ale co narobim..
ja sa uz nechcem vyjadrovat k teme dalsieho dietata...ale rozhodne na jednej MD to ide lahsie 😉
evi, v tomto je vyhoda, ze kocik nefici un as..nemam problem..ale je to des.
misis, co sa blbych otazok tyka, tie uz neriesim...to by bolo na dlho, fakt sa cudujem, co vsetko cudzich ludi trapi 😀
evi, vraj ta tekvica je super, aj ked sa len upecie 😉 ja som niekde mala link na mrte receptov z tejto tekvice, len ho neviem najst 😅

eviku78
3. sep 2009

misiiiiiii 😀 😀 😀 😀 😀

jankapo
3. sep 2009

miska, ta cim menej spi, tym viac perli.... 😉 😀 😀

misanik
3. sep 2009

janka neplac 😉
ma napadlo, periete este drobcom oddelene? Ja ano

basika
3. sep 2009

ef - dievky si pomýlili hokaido s aikidom...asi?

misi - ľudom nevihovieš...riešia iných aby zabudli na svoje starosti...keby si bola teraz s bruchom, tak sa čudujú a ťa ľutujú... a keď chceš byť 3 roky doma..tak sa čudujú tiež...prašť ako uhoď

jankapo
3. sep 2009

misi, neperiem oddelene, to by matulo nemal v com chodit!!! 😀 😀 😀
a sorry, ale pointa? 😕

misanik
3. sep 2009

no pointa nebola, to stale musi byt?
ja som myslela, ze len uvod, jadro, zaver

eviku78
3. sep 2009

miska, ja ano. aj ked jeden cas som obcas prala s nasimi, ale od kedy kozna nakazala prat zase len v lovele, tak periem zvlast.

janiiii, neplaaaaaac. ja inak od kedy som porodila, tak nad takymi vecami bulim furt. tu pri nas mame skolku a vcera rano, ked bol marcel vencit miusku, tak mi rozpraval ako mamicky brali drobcov prvy krat do skoly a ako bol aj plac, tak mi hned slzy vyhrli. sa az niekedy jedujem, ze to neviem ovladat kua. 😀

miska, ty sem musis prispievat az kym norko nepojde na vysku a este aj dlhsie. 😎 😉 😀

efcso
3. sep 2009

jani, tak toto ti zavidim - tie pripravy 😵 😵 😵 . tasku uz mas zbalenu? pamatate sa, ako sme si svedomito balili? a podaktore z nas (uz nie z nas) boli zbalene hadam aj v 5. mesiaci, ze? 😀 😀 😀

a zas ta janka potesim - my sme v uplnom minuse!!!! z uctu uz neodide ani euro a to este dlzime 1/2 rodiny 😀

miesto vyskytu hokkaido - u mna v zahrade 😀 . nie, nebojte, ja nepestujem... 😅 to ku mne od susedov prerastli a krasne si tam plodia... na buduci rok im dam zoznam, co by mohlo prerast, mimo ine aj cukina...

oliva tiez spaci vak nechcela z podobnych dovodov ako norko. ale ja som spravila fintu FN a rozstrihla medzi nohami a zasila - spravila som nohavicovy spaci vak a ma uspech doteraz. akurat ho vyrastla tak som ho dnes predlzovala 😅

olivia z jedla asi ani nikdy nevracala. ta otazka ma normalne ze zaskocila... 😝

evi, suhlasim s babami 😀

zuzi, ale ved mas pradvu, preco by sme ta mali kritizovat? aj ja to tak chcem spravit, odvit si ich naraz (nie az tak naraz janipo 😀 )

zuzkazrzka
3. sep 2009

ja neperiem oddelene, to by bolo ako Janka hovori. Nema co nosit 🙂

Miska neries reci, mna sa kazdy pyta ako to ze som este doma s malym. podla toho ako ma poznali, neverili ze ostanem doma dlhsie ako pol roka. 😀 som na seba velmi hrda 😀