Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

misanik
13. nov 2009

u nas je tiez krasne pocsie, boli sme troska vonku, chcem aj popoludni vybehnut. Mne je uz lepsie, norko zatial asi rovnako, odsavame, ale co som mlieko vynechala aj vcera, su znova sopliky redsie. Asi fakt to mlieko zhustuje hlieny.

basika
13. nov 2009

misanik - no mne o tom zahlienení hovorili aj v nemocke aj moja Dr. asi niečo na tom bude.

eviku78
13. nov 2009

misi, tiez som to uz kdesi citala, ale veeeeelmi vystizne. 😀 😀 😀
emmi sople trosku lepsie.

andula30
13. nov 2009

Misi 😀 😀 😀 ja sice takeho muza nemam ale moj otec sa to pytal mami casto Ja som prave dorobila tortu a nejaku maskrtu na plech muz ma dnes 31 sopliak 😀 😀 ale napriek tomu sme so Simim cely den sami v noci bol v robote a rano sa osprchoval hodil daco do ust a bezal na fusku 😖 zajtra tiez no ale nedelu snad budeme mat pre seba. So zahlienenim neporadim Simi mal zatial sopliky len zo zubov klop klop klop Tu je dnes mizerne pocasie strasne fuci a prsi do toho.

verulka
13. nov 2009

evi a su priesvitne? iank zlateh okamarata netreba vzdy preliecit..
mo jmuz sa ma vzdy pyta, co som cely den robila- ale to len sa mi stra o moj tlak 😀
babulky, ron ma uzasne obdobie 😵 brutalne keca, zopakuje uplne vsetko a zacval tvorit kratke vety- mami, pod sem, risko(radko) chod prec a pod..uzasne to je, zacal si uzivat chodenie, takze uz 3dni mi cely cas vonku (3H) chodil a dokonca smerom vpred 😀 n oa teraz pri zaspavani si ma chyti za krk a na zatylku ma tak jemne skrabka az kym nezaspi...je to uzasneeee 😵
andula, muzikovi vsetucko naj 😵

basika
13. nov 2009

no Lívia je už hore...ale reagujem..

verul - no milé zážitky s Ronkom..a to škrabkanie 😵 ..

Lívia teda ešte vety netvorí ale tiež strašne veľa slov má nových a opakuje..

top slová s krásnou výslovnosťou sú ocko, ano, buchko (bruško),macko...to ma tak napadlo v rýchlosti..

andula30
13. nov 2009

Verul dik. Tu sa tvoria uz vety??? 😀 No tak u nas mozno padnu aj prve slova mozno konecne budeme mama a tata a nie aaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 Simi nadalej ignoracia hovorenia okrem tych svojich hatlanin na rozdiel od svojej sesternicky Sabi ktory nam toho aj cez skype narozprava 😉

verulka
13. nov 2009

andul, on preskoci fazu rozsirovania slov.zasobya pojde rovno na suvetia..moja prvorodena bola ten pripad- 2r2m mala 5 slova potom zrazu sa jedneho dna nadychla a spustila....n oa nezastavila sa dodnes 😀

andula30
13. nov 2009

Verul poznam viac takych pripadov 😀 😀 mne sa to tiez zda ze on uklada lebo napr. on na mna krici aaaaa a ju mu na to ja som mama a on sa uskrnie 😀 alebo nieco chce a huci to to a ja ze co a on sa zacne rehotat. Proste ma z nas srandu. Kamoskin maly ma 2,5 roka a doteraz nic ani mama a tiez jedneho dna spustil normalne vety hned po ranu, myslela si ze sa jej sniva. 😉 Tak ja si pockam viem ze potom pride faza ked budem rada ze chvilku mlci 😀 aj ked on zrovna nemlci on je proste taky huciak. Napr. ked ho hresim ze zvysim hlas tak skrikne na mna naspat. A ked sa s niekym rozpravam tak do toho vykrikuje akoze aj on sa zapaja do rozhovoru. 😉

andula30
13. nov 2009

A len tak odveci otazka Verulka znamenaVeronika alebo Viera? Alebo uplne nieco ine ako to tu niektory maju?

jankapo
13. nov 2009

ahojte,co to tu vymrelo?
u nas uuplne zle...ja zapal prsnika,ale taky,ze dovi dopo, horsie jak porod 🤐
sme mali plany na vikend, marek mal dnes dovolenku, ze si konecne uzijeme..tak hej ☹
matu je uplne hrozny,tomi cely den nic nespi, ale inak je uzasny, smejka sa, vykecava

andula, u nas sa tiez nerozprava, len 1000x denne mama a toto. ja si myslim ze on caka na tomiho a zacnu kecat spolu... 🙂 uvidime ci predtucha vyjde 😉
nevladzem viac ani pisat, tak zatim pa

verulka
13. nov 2009

Veronika 😉
fuuu jani, vsak co sa porobilo??? neboj nic, prsnik sa polieci, tym padom zacne spat tomi ,potom vzapati matu a nabehne pohodaaaa 😉 len proste sem tam musi dojst to horsie obdobie, tak nech to rychlo prejde

betatka
13. nov 2009

ahojte

janipo s tým zápalom ma to mrzí...ja dúfam že mne sa také vyhne 🤐 si fandím čo?

pridla som konečne aj nejaké foto tak ak chcete kuk
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Lea kecá tiež dosť vela ale len nejaké slova čo jej pekne rozumieť inak len tu svoju hatlaninu. No a spanie stále po starom nič sa nezmenilo buntoší dalej 😝 . A začala hovoriť že ciká a kaka ale bohužial až potom čo to urobí takže ideme zbytočne na wcko a kupili sme aj redukciu na wc a rada si tam len tak posedí aj oblečená 😀

Dnes sme sami lebo tato išiel na večierok firemný tak sa musím venovať...dúfam že do rána neporodím 😀 lebo už som na 1,5cm otovrená a to som bola aj pri Lee a do rána bola na svete.

basika
13. nov 2009

Dobrý večer,

janipo - zajtrá tu čakám lepšie správy od teba

betatka - Lea je zlatám a to dobre, keď hlási, či urobila..otázka času, že si to uvedomí, že čo práve ide robiť..

inak ako ste s Wckovaním? Mávajú vaše deti mokré plienky ráno? Lebo Lívia naposledy ciká večer o cca 20:00 samozrejme do vane..robí si urinonoterapiu 🙂 a ráno plienka suchá, keď ju dám ráno..tak sa občas vyciká...a moč sa sputí až počas pitia mlieka..od januráa začíname riadne cvičiť, bez plienky (samozrejme vo vnútry)... chystám si kopec punčosiek a ponožiek.. 🙂 uvidíme čo to dá...však to už bude mať 21 mesiacov.

kety80
13. nov 2009

ahojte 🙂
som velmi rada se fotky sa vam pacili a hlavne deticky 🙂
chorucky nech sa skoro vyliecia
jani - ten zapal nech ti rychlo zmizne
bei - krasne fotky malej a dufam ze vydrziz kym muz pride
andul - to s tym rozpavanim je to aj u nas podobne povie mama, tata, baba a este par slovicok a potom stale po svojom a nic mu nerozumieme tak si myslim ze zacne neskor dufam 😉

andula30
13. nov 2009

ahojte
Verul aj moja mama tak a jej prvorodena tak ako tvoja 😀 Jani nech sa rychlo polepsi nic moc vieme svoje 😉 Lea fesulka a sikulka 😉 Simi si rad posedi ale radsej to robi do plienky a rano mame taku plienku ze zabit by sme s nou mohli 😀 ale to pri tej spotrebe tekutin neni divu 😉

verulka
13. nov 2009

Basika, u nas je plienka beznadejne nacikana, ale to ma suvis s tym ,ze deti cikaju hlavne po zubudeni, co je u nas tak 6x za noc 😝 ja vobec neplanujem cielene ucit na nocnik v zime...nocnik ma v obyvke, WCredukciu na zachode, rozpravame mu o tom, ked s apodari, tak sa tesim...napr dnes si 2x sado la vycikal sa 😵 ale potom nasledne pytal plienku a dalej sa nic nedialo...ja osobne nerisknem oducanie v zime..u nas to bolo vzdy tak ,ze sa slo na totalku, proste uplne bez plienky av zime na von plienku dat musim, aj ked by sa vypytal- v zime to nestiham..su to casto sekundy...cize u nas plienky budu do jari a potom skusim..ale zase on citi vlhko velmi dobre, kedze je v latkovych plienkach. Cize dohovaranim a hrou sa premotkame celu zimu a ked bude dostatocne teplo, plienky zrusim a uvidim- vtedy staci len zasoba slipkov (gatiek)..
bei, aka je lea krasna, a len pekne vydrz este chvililinku 😵
ja som dnes stretla kamosku s 6t dvojkami, 13mes dcerkou a 7r dcerkou..ona bola taaak vpohode- ze krpci maju reflux, koji ich casto uplne naraz alebo ako si vypytaju, ze v noci sa len otaca zo strany na stranu a pod..taka pohodicka z nej sla 😵 uplne uzasna je..uplne pozitivny postoj,

misanik
13. nov 2009

Ahojte,

janka, to ma mrzi, drzim palce nech sa rychlo vyliecis.
betatka, sadnut, prekrizit nohy a cakat!
ja som vyhlasila chorobe vojnu, isli sme popoludni von na dlho a aj sme behali tak hodinku, tak som zvedava co bude zajtra 😉
rozpravanie, u nas parada, kecia v kuse, normalne uz mi vydava povely: mama daj caj, mama pod, mama daj toto, mama daj ham, ked mu nieco nedam, zacne zalostne fnukat, neda mama, neda, nono, neda ... dost vela vie slova aj vety uz zacina, ale aby som si nanamyslala aky genius, tak sa prosim pekne pokaka, vobec mu to nevadi, zistime len podla smradu a aj to este zapiera ked sa ho opytam ci ma kako povie ze nie. Absolutne nie ze by vnimal ked mu treba, on ani nevnima ked je pokakany a ani mu to nevadi... na nocnik ani nesadne, na zachod ano, ale neurobi nic, len sa nacahuje po mojich vlozkach a intimkach a tvrdi mi ze je to ham mnam 🙂 basika, ja asi s oducanim od plienok este dlhoooo pockam...
dost biedne sme na tom so zvieratami, vie povedat len havo, vtacik (tacik) a pavuk. Vonku vsak pokrikuje havo na uplne vsetko, aj na holuby...
andula, gratulka manzelovi, ja zajtra chystam tortu aj slanu idem robit prvy krat, uz sa tesim 😵
tiez ma velmi mojkacie obdobie zaspavame vo vrucnom objati, licko na licku a rucickou ma hladka po hlave kym zaspi 😵 toto zboznujem 😵
este ma napadlo, am rad milacik a pyta si tak, ze pride do kuchyne, otvori zasuvku, vyberie lyzicku pride k chladnicke povie "mama dvere otvor daj mnam 🙂

misanik
13. nov 2009

verul, super ta kamoska, obdivujem, fakt je to o nastaveni sa 😵

anamor
13. nov 2009

ahojte,
ja furt vyberam obklady, kuchyne, krby a kedze mi z toho kvalitne sibe, isla som precitat vas 🙂 take ine zalezitosti detske... aj ked dcera posledne noci priserne spi /zuby necucham kedze 16mame/, plac a tak, zle zaspavanie... zasa raz, uz bolo dobre, zasa nie je...
a som sa pobavila, tentokrat najviac na miske a utierkach, akoze vlhcene funguju na vsetko, aj na jedlom zaspinene oblecko, a fajn sa napenia 🙂 u mna zakladny cistic mojej dcery cislo jedna a nielen tela... no ale ten posledny prispevok akoze nemal chybu, a mama otvor dvere daj mnam... ma dostalo 😎 😀
natalka je ukecane tiez, zatial veta = maximalne dve slova, ale vypyta si dost vela, proste dohodneme sa, ale sak je tu najmladsia, tak zachvilu sme tam aj my. Uplne cisto odpovie na otazku co si dame: kávu ... to sa bavia vsetci, na navstevu s nou je dobre ist, ked nam aj kavu nedaju, mala ako zbada prvu salku cohokolvek vykrikne kavu.
s kakanim sme na tom tak ,ze vacsina ide do nocnika, ale cik vacsinou do plienky, ten mi neoznami, ale zato odkial ide prd /puk/ vie presne a rehoce sa na tom, minule jej dedko kazal potlacit nejaku skrinku a mala si cupla a zacala tlacit... 😉
Juj verul ta tvoja kamoska skvela to zena, sak to super pristup ozaj.
vidim ze sa tu chorlavie, u nas taktiez zacinaju sople, uvidime co z toho bude. 😠 😒
Janipo drz sa, kapusta, isto si spominas 🙂
A Beatka ty vela sil, conevidiet je to tu, myslime na teba. 😉

kety80
13. nov 2009

dodatocne matkom vsetko naj 🙂
my budeme tiez oducat na jar lebo kubko sa s nocnikom a zachodom nekamosi 😝
misanik - to je super ze norko je taky ukecany 🙂
verul - no ta tvoja kamoska musi byt super ako to vsetko zvlada nech da recept 🙂

andula30
14. nov 2009

Verul kamoska super ja viem uz davno ze cim viac je na cloveka nalozene tym lepsie to zvlada 😉 Jaj a ja som Matkom negratulovala tak dodatocne naj naj naj 😉 Misi u nas je to s tou kakou tak isto oducanie u nas nehrozi on sa pokaka len tak medz recou a neriesi to fakt len podla smradu sa da urcit ale obycajne okamzite 😀 😀 No a s chladnockou to funguje aj u nas len s tym rozdielom ze nic nepovie len bucha na nu a krici no a ked ju otvorim uz ukaze co chce a napr s ovocim to funguje tak ze prinesie kos akoze na supy a ukaze s krikom co chce. 😀 U nas sa proste stale krici ale nie mi po nom ale on po nas 😀 Romi ja tiez stale nieco do domu vyberam a tiez sa sem chodim odreagovat napriek tomu ze ma to bavi obcas mi z toho prepina 😉

jankapo
14. nov 2009

Cafte,
miska...podareni ste 😵 😵 😵
verul- tu tvoju kamosku chapem...pri tolkych deckach nie je cas na depky a riesenie buducnosti, a tak, neostava jej nic ine len mysliet pozitivne (ako mne, heh) 🙂 aj tak teda klobuk dolu 😉
vsetkym,co riesia nocniky, drzime palce, my uz kakanie poriesene, cikanie budeme riesit v lete na zahrade, kde sa budu slipky na slniecku susit... 😵 do zimy by sme chceli tiez bez plienok
u nas spravy take, ze den otras,uz mi vecer aj slzy vyhrkli od slabosti a bolesti a horucky a vsetkeho...ale to bolo dufam to dno co som sa odrazila od neho, zatala zuby, odsavala a odsavala, teraz chladim a verim ze do rana bez teploty... 😅
matulko bol cely den u babky, tominko papal a spinkal, no pokladiky mamkine, snad si ich uz zajtra vymojkam 😵

kety80
14. nov 2009

ahojte 🙂

tak u nas dnes teplota od kedy sa poobede zobudil tak dufam ze su to len zuby a nie zas choroba lebo ma slahne nahmatala som mu ze sa mu stlaci stolicka len nech nie sme chory ☹
jani - ty si velka bojovnicka ty to zvladnes myslim na teba nech je zajtra lepsie 😉

verulka
15. nov 2009

cafteee,
krasna nedela za nami, nie?
u nas tazkyyy den, kedze drahy mal vcera velku oslavu, takze sme dosli v noci a v stave, po akom sa rano veeelmi tazk ostava 😝 no ale sami si za to mozeme 😵 reset, paradny
j oa kamsoka mi fotila krpcov na kalendar- poviem vam, zosuladit 4deti v malom priestore a dinutit ich k spolupraci bolo vcelku zaberak- ale vysledok snad bude stat za to 😵

ka77ka
16. nov 2009

Ahojte zienky. 🙂 🙂 🙂 Po dlhom case sa opet ozyvam. 😉
Tak ako sa mate?...pribudlo tu aj dalsie babetko, takze slny-gratulujem ti k Martinkovi.Myslim aj na beatku, ktorej sa to uz tiez krati, aj na ninku.

my sa mame celkom fajn...minuly tyzden Eli soplikovala, uz jej je lepsie, za to terezka dnes prisla zo skoly s hnackou ☹ cely tyzden bude doma, lebo maju chripkove prazdniny.
Eliske sa akurat tisnu vonku stolicky, tak je dnes taka o nicom...umrncana, pod chvilou sa pyta na ruky.
Krasne sa chyta rozpravat, zopakuje uz vela veci po mne.je to velky vymyselnik...niekedy su dni, ked vecer doslova odpadnem do postele.Strasne je ziva-ale aspon noci uz prespi cele, a vyspim sa aj ja. 😉

Minuly tyzden sme ju prvy krat strihali-skracovali sme ofinku a trosku vlasky vzadu.Taka starsia mi teraz pripada. 😀 😵

Chcu vam detvaky sediet v kociku?...lebo u nas je to uz viac menej problem...pokial sa da, chodievame uz vsade peso.
Na nocnik ju uz nedavam, lebo mi tam odmieta sediet ☹ ale aspon ked sa pokaka do plienky, pride mi povedat, ze tatala 😀 -kakala...uz si to zacina uvedomovat. 😉

choruckym prajeme skore uzdravenie.pa

ka77ka
16. nov 2009
kety80
16. nov 2009

ahojte 🙂

no dnes nesiel konik ☹ a my sa mame tiez vselijak kubkoi ide stolicka prva takze teplotujeme nosime sa len nic ho nebavi len mrnci cely den ☹ esteze tu mam na pomoc maminu 🙂
ka77ka - to je super ze sa vam dari fotky krasne baby su kocky a eli ako narastla v kociku sedime ako kedy ale tiez najradsej bezkame ozvi sa castejsie ak ti cas dovoli a ako zvladate skolu

kety80
16. nov 2009

verul - muzovi dodatocne vetko naj a dufam ze kalendar sa vydaril 🙂

andula30
16. nov 2009

Ahojte
Verul tesima sa na fotky 😉 a taky reset nepoznam ale co uz ked som taky suchar 😀 ka77ka kocky su zlate a novy strih myslim ze sekne 😉 A ja sa tesim ze vase deti uz zacinaju prespavat noc mozno sa aj ja dockam 😉