Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

andula30
17. mar 2010

a teraz mi napadlo ze poznam taky podobny este jeden pripad ale ty mali len troch chlacov a toho posledneho tiez zzenstovala a tiez je teplucky a dokonca sa zivi ako prostitut pre chlapov. Tak rozmyslam ze aj vychova to moze z casti ovplivnit. Nemyslivm ze mu ubluzis ked mu nechas vlasky mu ublizis ved ich ma krasne a vlasy chlapa nerobia skor ak ta tuzba po dievcatku zacne byt taka ze si prestanes uvedomovat akeho super chlapa mas doma 😉 Ja som napr. volakedy vzdy snivala o dievcatku a teraz mi to ani nanapadne dokonca ani v suvislosti z druhym 😉 tretim 😉 xxxxx tym 😀

jankapo
17. mar 2010

ahojte secky co ste tu zostali, malo vas malo vas, tak sme dosli medzi vas... 🙂

my sa mame celkom ok teraz, zima dllllllha, ale aspon bez chorob, ale od februara si to vyzierame- matulko uz berie druhe atb,lebo najprv som mu natahovala sople, kym z toho nechytil zapal priedusiek (skusala som vsemozne metody ako sa zbavit soplov a kasla bez atb, aj tak sme na nich skoncili) a potom hned o tyzden bum bac, horucky brutus fuj, a hnisava angina, ze pekne zoo bolo na mandliach... 😖 lepilo mi, ze to skonci v oblicke, ale klop klop, vsetko dobre v tomto smere
tominko sa drzi, tiez nam dllllho soplikoval,ale uz sme aj zabudli... 😵

inak su chalani strasne zlati... 😵 😵 😵 tomino je sikulka velka, labzuje po celej obyvacke, veeeela papa, taze som nevyspata jak kobyla, a vstava o 5tej rano, tak mame smeny a la misanik lebo akoze kazdy den takto fungovat, to sa nedaaa... 😒 ale je zlaticko, neplace skoro vobec, len ked ho obliekam snad
matulko ho lubi veeelmi, on sa pekne rozkecava, uz sme bez cumlika, bez mlieka a bez plienky, tak je to big brother jak sa patri 😵 (plienku na spanie mame, jasne)
ten cumel, to som si myslela ze bude tyzdnova hysteria, ved aky zavislak, ale asi sme to vystihli, povedala som ze bibi (angina) ma z cumla, tak sa ho v pohode vzdal... 😅 tesim tesim
az mi je luto ze je vlastne akoze aj pripraveny na skolku, teoreticky samozrejme...
vysli na horne ocaky konecne, aj dolne idu, tak obcas mame nervicky, ale inak je v porovnani s tym co pocuvam o jeho rozvesnikoch zlatko poslusne, obcas ma osial ked je marek doma, ale pokial sme sami, tak nam to klape bez nervov...a mozno som sa uz aj ja vycvicila a len tak ma hocico nevytoci... 😎
badam ze ste tu riesili otazku pohlavia, mne to max, vyhovuje ze mam 2 chalosov v jednom veku, ja som asi mooc prakticka a aj ako povaha budem radsej hrat futbal jak chodit na balet... 😀 aj dievcatko ma isto svoje caro, nepochybujem, ale nezazila som,tak nejak nelutujem...a okrem toho, co nie je,moze byt....len teraz nieeeee!!!!
tak si my spokojne zijeme, konecne oteplenie za dverami a veru, nic ine mi nechyba, len zdrave deti a veeela slniecka 😵
utekam daco porobit, ocko mi vzal tomiho na prechadzku, vam poviem, divy sa deju, sak moj oco mna v zivote kocikovat nebol... 😕 😅 stale nejake prekvapko zivot prinesie... 😉
majte sa zatial krasne vsetky

kats
17. mar 2010

no kraaasne efcso a janka hned po sebe na konikovi 😀 to ste sa dohodli ? 😉 😀
ef prudko zavidime konikov a uzivanie si dedinky 🙂 a samozrejme aj poslusnu oli 😀
matulo ake pokroky 😵 - bez plienky, bez dudla 😵 sikulo, fakt velky brat je z neho 😉 ja sa skor bojim aby to u nas nebolo presne naopak ze bude z neho druhe babo 😀 😀 teraz ho chytilo ze zaspava len s mojou rukou 😅
ci chlapec alebo dievcatko - vsetko jedno, hlavne nech su zdravi a stastni 😉 😀
otazocka pre vlasacov ... aky sampon pouzivate? matus kym bol na jezka tak sme mu len pri kupani oplachli penou, alebo cistou vodou... teraz sme mu nechali dorast a stale nic nepouzivame.. tak poradte 😉

kety - ja som tiez nabehla k detskej ze chceme ockovanie proti kliestom, doletela som tam pre recept... dala mi ho ale ze ockovat az ked bude mat 2 roky 😠 lenze to je predsa koniec maja - plna kliestova sezona! ze ci to nie je neskoro a ona ze nie 😕 sa mi to zda divne 😠 my mame na chate uplny kliestovy raj - vidime vzdy kolko psiska nachytaju a matus je v rovnakej vyske, v lete tam dokonca beha nahaty.... 😖

basika
17. mar 2010

ahojte

efcso - vitaj, ukáž sa častejšie...dobre sa to číta..ako sa dobre máte

jankapo - aj ty vitaj, že sa prídeš ukázať...a máš doma teda ozaj radosti...

pohlavie - no veru, tiež by som 3x nepovedala, že nemá vplyv veeeeľka túžba mamičky mať z dieťatko pohlavie práve iné ako je v reále, vplyv na to čo z dieťatka vyrastie. Tiež mám v okolí niekoľko príkladov..či už keď chceli mať z chlapčeka dievčatko - a veru už majú..ale vo veľkom lebo orientácia inakšia, kedy to už až taká sranda nie je...alebo keď z dievčatka vyrástol chlapec...našťastie len správaním, nie orientáciou...ale aj to dá dosť zabrať.

andula30
17. mar 2010

Jankapo ty sa fakt dobre citas 😀 a ze bez vsetkeho sak to dalsi velkac 😉 Na vlasy my pouzivame Dzonsona takeho zlteho s pumpickou 😉

basika
17. mar 2010

na vlasy Johnson..zelený..na lepšie rozčesávanie

verulka
17. mar 2010

cafte 😉
ef, ja sa prepadam pod zem, ale my uz pockame na krasne pocko a potom sa dovalime..akosi sme v nejakom nestihacom obdobi 😉
my sa velm itrapime, krpec nezvlada stahovanie, dokonca par dni sa pocikaval, pokakaval, vcera nie a dnes striedavo oblacno. furt sa pyta domov 😝
jani, velka pusa do kosic 😵
leni ,takze do prace sa chystas? a natalka pojde do jasliciek, ci ako to vyriesite?ň
kati, ja encefalitidu nedavam- jej vyskyt je stabilne rovnaky, rastie vyskyt boreliozy..ta ockovacia latka jeresp bola) velmi agresivna. ani jeden z deti ju nema ockovanu 😉

basika
17. mar 2010

verul - niečo mi uniklo? Vy sa sťahujejte? A kám? Však si len pred nedávnom spomínala že máte už pozemok a to už aj domček?

andula30
17. mar 2010

Tiez som chcela hodit tuto otazku ako pokracujete Verul s domcekom a kde vlastne docasne byvate, mate uz aj projekt davate si stavat firmou???? 😀 Viem som zvedava 😀 😀 A to obdobie prejde neboj viem o com hovorim moje dieta tiez zaziva soky ale zvacsa si zvykne 😉

kety80
17. mar 2010

ahojte 🙂
kats- mne na to ockovanie nic nepovedala tak neviem mam doma tu injekciu mozem si to precitat a dam ti vediet ci tam je nieco pisane o tom 😉
jani - matusko je uz velkac je sikulka 🙂
verul - to ma mrzi dufam ze to ronka rychlo prejde niekedy si myslime ze to stahovanie deti zvladnu lepsie ako my ale im to urcite tiez nieje jedno chyba mu to vsetko tak snad to prejde
a potesim vas zajtra ma byt az 14 stupnou nech uz to tak ajh zostane

kety80
17. mar 2010

a este som chcela ja tym detom ja som mala jednu znamu tiez tuzila po dievcatku a narodli sa chlapec a ona na neho uplne zanevrela vobec ho nechcela ani si ho na ruky nezobrala nakoniec sa to tak zhorsilo ze musela na psychiatriu lebo si mysleli ze mu aj ulizi ☹ takze ja by som tiez pohlavie tak neriesila hlavne ze nech je zdravucke to je najdolezitejsie hlavne po tom co som zazila na vlastnej kozi

kety80
19. mar 2010

ahojte tak uz je nova verzia konika len si zvyknut 😉 musim vymysliet program na vikend ked bude tak teplo ak mate napad napiste 🙂

kats
19. mar 2010

😉 my mame zajtra krstiny synovca a poobede davam matusa nasim nech si uziju 😀 nedela bude vylet do lesa 🙂

k tym pohlaviam este .... kamoska mi rozpravala o svojej svagrinej v ktorej rodine sa povazuju chlapci a chlapi vseobecne za menejcenny druh... no a ma 2 synov... takze uz aj ten starsi 5 rocny vie ze je nechceny a ze je zle ze je chlapec ☹ CVOCI 😠

kety80
19. mar 2010

kats - tak si to uzi no to su fakt svoci ja nechapem preco niektory tak saleju ked maju dvoch chlapcov alebo dievcata vsak sa mozu tesit ze maju zdrave deti tomu asi nikdy nebudem rozumiet ja by som bola stastna aj keby som mala dve dievcatka vsak mat dieta je najkrajsi dar a na pohlavi vobec nazalezi 😔

basika
20. mar 2010

Ahojte, tak som prišla okuknúť ako vyzerá nový MK...no treba si len zvyknúť.

pohlavie dieťaťa - naozaj môžu tým aj deti trpieť, že nie sú vytúženého pohlavia...zdravie je prvoradé...

verulka
21. mar 2010

cafte,
baby, my sme sa prestahovali do mensieho bytu (svokrinho), kym sa postavi domcek, stavbyveduci je moj svokor- on teraz dostaval, cize ma vsetko v merku- aj robotnikov, aj ceny, technologie a pod..od tohoto som oslobodena. Projekt uz mame, svagor je architekt 😉 , ale bolo to velmi jednoduche, taka klasika, uz mame podanu ziadost o stavebko, pozemok vyklcovany, oploteny a taka drevenna sopa uz stoji 😀

basika
22. mar 2010

Ahojte,
verul - tak veľa noviniek a zmien vás čaká

kde ste všetky?

ja by som už teda mohla napísať, že sa Livka pýta cikať, cez deň sme doma bez plienky, plienku dávam na spánok a vonku, ale vonku už tiež pomaly zruším, lebo však bude teplo a menej vrstiev. Kakanie bude tvrdší oriešok, ale porieši sa aj to.

Momentálne riešim ako jej stravou zmakšiť stolicu, nedarí sa mi to.

A čo tie súkromné skupiny? Pôjdeme tam?

kety80
22. mar 2010

ahojte 🙂
verul - super ze vam to vychadza dufam ze to tak bude aj dalej pokracovat a vsetko pojde hladko 😉
basika - no livka je sikulka my zatial plienkujeme stale kubko len oznami ze kakal to mu vadi a inak zachod zatial ignorujeme ☹
a skusila si dat livke nejake stavy napr. mrkvu s jablkom a hruskov s toho by sa jej ta stolica zriedila
a ako ste vikendovali my sme pobehali po ihriskach deti si to konecne uzili ani domov nechceli ist teraz ako sa oteplilo tak ani kubko nechce ist domov no v zime nechcel ist von a teraz domov ale som rada uz ta zima bola dlha a ja som tiez rada vonku 😅
verul - a ronko si uz zvykol 😉

basika
22. mar 2010

kety - veru jar je super. Musím si nakúpiť takéto šťavy a skúšať, ale ona moc nerada mení chute..a šťavy tiež čo som v minulosti skúšala tak som neuspela. No veru s plienkami som rada, prišlo tak ani som nečakala, že tak rýchlo sa odučí od cikania do plienok. Dnes som bola na ňu hrdá, lebo som bola v škôlke, rozprávala som sa s riaditeľkou a ona tam pobehovala zaujatá, len zrazu mi povie "vycikat" a drzala pokiaľ sme našli WCko a vycikala sa tam pekne a to mala plienku. Takže dnes už poobede ideme von bez plienky ale pre istotu náhradné oblečko beriem.

andula30
22. mar 2010

Ahojte Basika Livka je teda sikulka 😉 Verul nech vam to odsypa a coskoro byvate v novom uz sa tesim na fotky ja taketo veci ako byvanie mozem 😉 AJ my teraz travime vela casu vonku top je pieskovisko tiez nechce ist dnu ide len s krikom. Basika ja tiez myslim ze tie stavy ovocie a mne dobre kakal aj ked uzival imunoglukan ja viem ze to nie je na to ale pomahalo 😉

basika
22. mar 2010

díky za rady, viem, že šťavy sú super, len ako dostať do Lívie nejaké...to je dosť problém a imunoglukán dávam, ale priznám sa, že nie pravidelne....občas zabudnem...ale to má asi na každého iný vplyv ten imunoglukán.

misanik
22. mar 2010

Ahojte mamule.
Nejak som nemala cas na pc, mala som tu mamku.
Pozeram, ze kopec noviniek.
Kety, to vysetrenie super, cakala som taky vysledok, super, ze uz to mate za sebou 😵
verul, ma mrzi,z e to ronko tak zle preziva. Su to velke zmeny aj pre velkacov urcite, drzte sa a nech vam to pekne vychadza vsetko.
Anjelok, ty ides do prace? Kam ide natalka od septembra?
Basika a livka je sikulecka 😵
U nas po starom, pred tyzdom bol prvy uraz s krvou, som myslela v prvom momente, ze budeme musiet ist sit, ale pohoda, uz sa aj zahojilo, len dajaka mala pamiatka pod nosom.
Kats, ako matusko? Nostek sa uz zahojil? Nech je fesak ked ho sestricka miska uvidi, ved uz sa to blizi 😵
Efcso, krasne spravy, som rada,z e oli je taka zlata. Keby som bola blizsie, ja sa hned dohrniem 😝
Norko je tiez zlaty, rozprava vela a uz aj papuluje. 😠 Podareny je. Ked mu nieco vyzitam, tak oduje spodnu peru a povie "chod prec" ale to tak prisne artikukuluje... V sobotu v aute sedel vzadu, somral si neico, tak som sa otocila s usmevom na neho a on uple drzim tonom na mna " nepozeraj" no zrusil ma ako poistku 😀 Nevola ma mama vobec, pkrikuje po mne "miťa" nevie povedat š... aj rano ked sa zobudi,a lebo na obed krici "miťa sem pod", tomu sa povie respekt a ucta 😀

betatka
22. mar 2010

Ahojte

Misanik nič si z toho nerob ja zažívam niečo podobné s Leou...tiež rešpekt a úcta v pr...li 😝 aspon to že ma vola mamina 😀

Basika neskušala si studený jogurt u nas zabera a davali to aj v damskom magazine.

Lea sa pýta kakať sem tam sa vypíta cikať ale skusim aj ja teraz ju nechať bez plienky čo to spraví ved ked sa pocika tak ju prezlečiem.

Jo a teraz mame otras obdobie...za všetko čo nedovolim alebo vezmem je total rev a nič nechce jesť len kakauko a cukriky...semtam da polievku ...už aby jej tie zuby vyšli lebo mi to totalne lezie na nervy ked neviem čo jej mam dať jesť také aby to aj dala do pusy.

eviku78
22. mar 2010

kuk. 😀
prisla som vas len pozdravit. mam tu do stvrtku maminu a trapim sa s diplomovkou. snad nieco zbucham. 😖 uz sa mi to blizi.
vsetky vas zdravim a uzivajte si krasne jarne dni. 😵

kety80
22. mar 2010

ahoj 🙂
evi drz sa ukrcite to zvladnes 🙂
misi - no ta ucta je aj u nas len este ze kubko nevie tolko rozpravat ale oduva sa statocne 😝 a ten uraz ma mrzi 😔

anjelok
23. mar 2010

baby ahojteee na novom koniku 🙂
ozyvam sa po par dnoch, tesim sa strasne, ze vonku je uz krajsie, aj natalka je teraz v siedmom nebi, tiez je top pieskovisko 😀
vidim ef, jankapo, super ze ste sa ozvali, aj ze to tak paradne zvladate s drobcami 😵
basika, livka je sikulka teda, natalka sa este vooobec na nieco taketo nechyta 😒 ale raz to pride 😉
misi fu, tak adrenalin aj u vas..ale hlavne, ze uz je zahojene. bonznem, ze aj matusko uz ma pekne zahojene 🙂
od sept. ide natalka do sukr. jasli, muzovi otvorili teraz nove v praci, tak to je super, bude ju vozit on 😅 a zamestnavatel im aj prispieva, takze sa to bude dat zvladnut 🙂 normalne sa tesim 😕 😅
ozaj, neviete ako je to s rodicakom? budem nadalej dostavat, ked ide do sukromnych? 😕
beti ty si sa tu tiez dlho neukazala..pekna nova foto 😉 leus uz papa cukriky? to ja nemam odvahu este na taketo. presne toho sa bojim, ze si zvykne na sladkosti a nebude mi chciet ine jest. aj tak jej vsetci nukaju cokoladu 😅 nastastie jej staci vzdy len kusok. teraz jej nechcem moc davat, lebo ako zacala jar, zhorsil sa jej ekzem, celu zimu nic nemala a teraz sa driape o 106 😝 az do krvi skrabance ma niekedy 😒 ale to zas prejde a more urcite pomoze 🙂

anjelok
23. mar 2010

jo a evka...jasne, ze zvladnes 😉

anjelok
23. mar 2010

jaj basika tebe som este chcela...skus dat livke slivky, slivkove vyzivy, hruskove a slivkove a hruskove stavy. inak u nas zmakcuje stolicu sunar 😒 az neviem niekedy, ci je to ok 😒

basika
23. mar 2010

leni - vitaj, a ukáž sa častejšie...veru ako Verul raz písala, že to dieťaťu prepne.. a začne sa pýtať...u nás by už aj to kakanie bolo, len je niekedy s problémami, tak do Wcka ju to asi bolí. Skúšam čo môžešm šťavičky a pod.

misanik
23. mar 2010

betatka, nech to obdobie rychlo pride. Nam sa striedaju dni ekd je vsetko "nie" a dni ked je vsetko "ano". Dnes je vsetko "ano"
leni, to znie super tie ajsle, tak nech sa jej tam paci 😵
evi, drzim silno palce,a le urcite to zmaknes a hlavne, coskoro uz kupujes saty na promocie 😉