Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

efcso
10. máj 2009

leni, frflem? neee. vyjadrujem nazor... frflanie vyzera inac 😀

verul, tak teda zvolen vystavil aj vas 😅

katmi - videla som - ste kocky! 😵

aly - sorrrrrrrrraaaaac ☹ ale alex je uzasny na tych fotkach!

evi - ako to ty zvladas? skuska sem skuska tam... a to ich preboha po najnovsom kolko treba za semester spravit?!?! 😕 😨

basika
10. máj 2009

katmi - 😵

aly - pekné fotky pod vodou...

basika
11. máj 2009

Ahojte, včera som to tu zatvárala, dnes otváram.?

Dnes si Lívia nejak privstala...a je hrozné lepidlo na mňa....furt zavesená a ovinutá okolo nohy...

miriamka
11. máj 2009

Ahojte,
ak od piatka sme naseho Jakubka dali spinkat do svojej vlastne izby,a zatial klop-klop ale spinkame lepsie,uvidime,ako dlho nam to vydrzi.
Vsetkym oslavencom co uz oslavovali pravem dodatocne vsetko naj k 1.rocku,nas to caka tento vikend 😵 ,a uz som sa rozhodla ze tortu budem piect ja tak som zvedava,bude to moja prva torta v zivote a hned k maleho narodkam,tak hadam to nedopadne zle 😀

anjelok
11. máj 2009

ahojte,
mame vysledky krvi. mala ma malo zeleza. nechapem. papa aj hovadzie masko, zeleninku kazdy den min. 2 druhy. bude brat kvapky. anemia je jeden z priznakov celiakie, tak hadam sa nepotvrdi. to este nemame vysledky. ale potvrdenie celiakie z krvi je take vseljake a hlavne u malych deti. tak uvidime. okremtoho mala zvysenu sedimentaciu, co ja dufam, ze je z toho, ze to bolo 2 dni po ockovani, kedy mala vys. teploty. kontrolny odber o tri tyzdne. budu jej robit aj vytery z nosteka, hrdka, ritky. hadam to nebude nic vazne. a v stredu nas caka alergologia, tak som vazne zvedava. vcera ked sme boli vonku, tak jej normalne tiekol soplik a slzili ocka 😒 ..ale len chvilu, potom to preslo.
miriamka, tak skus len nieco jednoduchsie, normal kolacik co pecies, len ho daj do tortovej formy a vybavene 😉

miriamka
11. máj 2009

Anjelok...tak hadam malej kvapky zaberu a buduci odber bude ok,drim palceky.
No aj maly mal vcera vonku sopliky,hadam nie alergia 😒
No idem skusit uplne jednoduchu tortu s piskotoveho cesta,do toho taky krem zo Salca,takze som zvedava 😅

misanik
11. máj 2009

Ahojte.
Leni, to zelezo 😲 Drzim palce nech nepotvrdia celiakiu. A jasne aj na dalsie vysledky ench su dobre.
My klasika noc horsia ako zla a budicek 4.30 ☹ Davam druhu kavu, zatial som nedavala tabletku od hlavy, posledne dni som aj to musela, ale vsak do vecera dlho, mozno este bude treba. Aj ked cakame janku s matulom, to bude lepsie ako tabletka 🙂
Miriamka, kedy oslavujete, v sobotu, ci v nedelu? Drzim palce an tortu, ved to je jedno aka bude, ked je od mamky 😉

miriamka
11. máj 2009

Misanik...oslavujeme v sobotu,v nedelu asi pojdme len myu 3ja niekam na obedik,ale v sobotu bude oslava 😵
Inac baby,neskusali ste dat deticky same do izby?My sme maleho dali spat tak v piatok v zufalstve,a tie 3 noci boli o 90% lepsie,z toho zo soboty-nedelu prespal normalne celu 😅

misanik
11. máj 2009

basika, co je to u vas privstala? 😉 ja som uz zasa posunula svoje anroky a budicek po 5-tej povazujem za super, no nebolo mi dopriate uz skoro tyzden 😀

misanik
11. máj 2009

miriamka, ja neviem, znie to lakavo 😵 uvidime, ale budeme musiet s tym neico robit. Ale v stredu ans ockuju, tak si tak hovorim, ak sa tieto noci po ockovani este zhorsia, tak uz asi nepojdeme spat vobec a hotovo 😀
Aj my v sobotu urobime party 😉

miriamka
11. máj 2009

No my sme ho dali do svojej vyslovene v zufalstve,ze hadam nic nemoze byt uz horsie...a fakt lespie,hadam to tak aj ostane
A aku chystas tortu?

misanik
11. máj 2009

urobim ten mramorovy korpus z mmb, vcera som dala link a aj krem asi ten slahackovo cokoladovy a malemu este osobitne tu jablckovu. Skusim potah z cukrikov, ked sa nepodari tak polejem cokoladou ... z toho si velku hlavu nerobim, urcite bude dobra a na vystavu s nou nejdem 😉

misanik
11. máj 2009

a sme hore 😉

miriamka
11. máj 2009

Aj ja som chcela ten potah z cukrikov,ale asi len klasika ozdobim kremom,lentilky a je to.

katuskapd
11. máj 2009

ahojte

tak dnes sme chceli vybavit matuskovi pas, normalne ma poslali na mestsky urad ze maly neni v systeme, tak letim na mestsky tam pani ze to musia dat na policii, lebo maly sa narodil v bojniciach, s vyplazenym jazykom dojdem naspat na policiu tam nadavali, ale nastastie urobili, 😀 matusko ukazal aj 2 zubky, tak bude selma zubata 😀 inak tie nitrianske chodniky ....... 🤐

misanik je mi luto ze sa nevyspinkas, ☹ vies jak by som ti dopriala, 😅

basika super si to zachranila s tortou aj fotky krasne 😉

jankapo
11. máj 2009

ahojte,
my sme boli v MC na fitloptach...des a hruza...boli tam mladsie detuchy, no kde ja svojh oudrzim na fitlopte, sije mi? nikdy ju nemal moc rad teda... 😒 takze ignorace.jo, a na mna to tiez bolo dost. dvihat, lietadielkovat, sadnut, postavit sa...ojjj...
tak sme sli domov a brutal za sekundu zalomil... 😲posledny tyzden uspavam aj polhodku...teraz lahol, zavbrel oci a spal...fuh
tak som zvedava kedy raci vstat a dojdeme k miske... 😕 to zato mam ze urobim pecka program, on mi ho prespi

lenka- neboj sa, vela deti ma malo zeleza, nemysli hned na najhorsie, dufam ze budete ok

jankapo
11. máj 2009

jo a MC kde mate takych 15 schodov je uplne super, sprosta som bola jak ciganka... 😠 fuj, este dva tyzdne a uz ma nepustia dnu... 😀

jankapo
11. máj 2009

inak, my sme s muzom skonstatovali, ze na Livkinu tortu teda nikto nema!!! 😀 uzasna, originalna, neopakovatelna... 😉 dobry havo.... 😅

jankapo
11. máj 2009

dobre, tak ja si teda pokecam a pojdem k tej Miske potom... 😀

jankapo
11. máj 2009

jo baby- stretla som dnes kamosku co ma majovcatko (30.5.08)....a ze jeeeee, ona brusko!!! 🙂 a ona ze jeeee 😝 brusko brusko!!! kukam jak puk ze co ako, nechapem....a ona ze DVOJICKY!!!....babule...kua....v 30tt je uz teraz...
😎 ina zena

barny
11. máj 2009

misanik u nas ten mramorovy korpus velmi chutil, tak ju robim aj na oravu 🙂

jankapo, pekne sa ti podaril ten potah s jojo cukrikov 😵

anjelok
11. máj 2009

baby dik
miska, tak toto je uz aj na kona vela, esteze ta janka pride 🙂, my sme mali taketo noci okolo 6 mes. a bolo to fakt o drzku.
jani, no cvicit na fit loptach v 20tt s 11kg dietatom 😕 ..fakt dobry napad 😀, ale vymyslas pestry program pre matula, to sa ceni 😵 ..a ozaj, kedy ides na ten uzv?

betatka
11. máj 2009

ahojky

vidim že sa jankapo vypismenkovala nachvílku a už išla za Miskou robiť jej spoločnosť. 🙂

Všetkým čo oslávili rok za tento víkend dodatočne všetko najsamlepšie... 🙂 😉

Bas ja mam podobunu prihodu s tortou ale olyzovala ju mačka...neboli síce prvé narodeniny ale 10.te a to čo olýzala mačka jedol na druhý deň tato dotyčnej osobky čo oslavovala a teda sme sa na tom nasmiali.

Anjelok aj naša ma málo železa a teda dúfam že ked doužíva ten maltofer tak bude lepšie aj ja som ako decko mala stále anémiu a stále tak mám a teda celiakiu nemám.

Inak po tom očkovaní sa malá vyhádzala na brušku a na krku dúfam že len potničky lebo bruško už čisté ale krk ostal. Aj ja mám problém ju večer upsať inokedy som len uložila do postielky a spala a teraz zaspí položím a o 2 minúty rev letím tam ona stojí a reve ruky natiahnuté mama vezmi ma a takto to urobí aj zo 5x kým uplne nezaspí. Potom sa tak o pol noci zobudí že mama stavaj zase nemožem spať tak sme asi pol hodku hore a konečne zalomí ....počas toho zaspávania ani nespomínam ako sa na mne všelijako vykrúca kým najde tú srpávnu polohu. a ráno o 5,45 budíček...a ja teraz tak chcem spať 😝

jankapo
11. máj 2009

leni, vo stvrtok...bojim sa ho jak cert kriza, vam vravim,ze ked bude vsetko oki, posielam malemu pol pohara sampanskeho... 😀
no inak s tymi fitloptami si to dokonale vystihla... 😉 ja si celkovo ale myslim ze organizovany druh zabavy nebude pre neho...takze futbal, hokej, e-e.... 😅 furt ostavaju tie sumo zapasy ako zaujimava buducnost... 😀
s Miskou su vsetci svati, zrusil mi dnes chlapik doucko, tak mam na nu cele poobedie... 😎 sa tesiime

miriamka
11. máj 2009

Jani...a ako budete pri druhom riesit kocik,kupite take tie surodenecke?Lebo aj my zaciname pomaly rozmyslat nad druhym,len neviem ako sa potom riesit kocik ked este aj pre to starsie treba...

betatka
11. máj 2009

Jo a čo sa týka poťahovania torty tak Anjelok môžeš kúpiť tie od hariba sú také ružové oni su len cukrom olepené to treba umyť a máš pekný biely poťah.

Inak rada pre tie čo idú robiť poťahované torty...mám vyskúšané že je lepšie si tento zázrak urobiť do predu dať do sáčku a do chladničky alebo mrazničky potom vytiahnuť a na 20sec do mikrovlnky a lepšie sa robí ten poťah. A máte istotu že ked sa nevydaril na prvý krát ešte je tu den D kedy budete tú tortu finalizovať a vtedy urobiť druhý pokus

tak a to je čo sa rád na tortu dosť lebo efcso to bude komentovať 😀

mirka20
autor
11. máj 2009

ahojte 🙂
dodatocne gratulujem vsetkym vikendovym oslavencom
my sme boli na svadbe a vcera sme dospavali, takze som nestihala sem kuknut 🙂 ale dnes som poctivo docitala a aj popozera fotky 😅
k torte. u nas budu 2 torty - jednu urobi a donesie babka (moja maminka) a druhu urobim ja (tu jablckovu pre rebeku). inak aj mne by ste mohli hodit link na tu jablckovu tortu do IP, prosim. a este sa chcem spytat, tu jojo ozdobu ste davali jest aj malym? lebo ak hej, tak by som ju vyskusala dat na tu jablckovu tortu
anjelok, neboj, natalka bude ok. nemysli na to najhorsie 😉
jankapo, mas moj obdiv. ja som akurat dnes rozmyslala, ze teraz si neviem predstavit byt tehu, lebo rebeka je ine sidlo (a to nie je len moj nazor 😝 ) a to sme rozmyslali s manzelom, ze do konca roka by sme nieco "umiesili".
inak som pridala fotky. este nie z oslavy, lebo ta bude az teraz v sobotu
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

jankapo
11. máj 2009

betatka,s tym spanim, to poznam, nastastie, mna uz to preslo... 😝 do toho 16tt to bolo o drzku s unavou... 😔 teraz som nabrala druhy dych, tak je to lepsie...nic ine neostava len pospat s malou cez den 😖 viem, nie vzdy sa da.
a bola som len nacistit zemiaky, maly furt chrni... 😅
a este...maly ma vyrazky (malo) na krku zo slinatania (zas je to tu 😝 )Lea neslinta?

betatka
11. máj 2009

Zabudla som dnes som bola na krv..teda ma odkvili riadne a výsledky si mám počkať až na poradnu 9.6. tak sa neviem dočkať.

No my kočík žiaden súrodenecký nekupujeme...musí stačiť to čo máme...na iné euráče nezvýšia...a suseda má rozdiel medzi dcérami necelý rok a nemali súrod. kočík ale na normálnom kočíku také prirobené stojítko na kolieskach pre tú staršiu...to ma celkom oslovilo...len my budeme na zimu tak neviem

miriamka
11. máj 2009

Betatka...no ja si tiez myslim,ze ten kocik sa musi aj inac dat riesit,predsa len volakedy surodenecke neboli a sme tu 😉