Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

janca704
14. okt 2009

Ahojte, prebehla som posledne dve strany. Vidim, ze sa tu stale chorobuje ☹ ☹ ☹ ☹ Ale aspon to nie je tak luto, ked je vonku naprd 😠 (blba utecha, viem 😅 😅 😅 ).

Takze co mi neuslo 😀:
SLNYECKU gratulujem k Martinkovi a prajem veeela zdravia 🙂 🙂 🙂

RONKO uzasny jedak 😀 😀 😀

FOTKY - vsetky NAAADHERNEEEE 😵 😵 😵 😵 (skusim pridat aj ja nieco aktualne 😉 ), deti neskutocne vyraaastli (ale co sa divim, ked pravidelne nesledujem 😅 )

OCKOVANIE - my asi bez reakcie, to "asi" je tam preto, ze mal cca 10dni po tri dni po sebe teplotu (do 38) a potom sa vysypal. O dva dni nic. Tak neviem, ci reakcia, ci mierna 6., ci co 😕 Ale je to z a nami a zatial sme zdravi, odolali sme aj choremu ocinovu 😉

JANIPO, vidim, ze bojujete, pokracuj, raz sa ti to isto vrati 😀 Tomasko je rozkosny 🙂

janca704
14. okt 2009

ZImne oblecko, cosi mame, cosi este treba. Len tak tak sme stihli cez vikend kupit topanky (podla linku od Anjelok, mame "modreho Gregora", su super 😀 ), ale nemame zimne ciapky ani sal 😅 😅 😅

Jaj a bitie - sem-tam ano, razne zakazujeme, odtahujeme sa. Ale nic tragicke, ine deti zatial nebije 😉

Fusak mame, zmesti sa, da sa odopnut spodok a kedze my sa este vozime, tak snad vyuzijeme 🙂

eviku78
14. okt 2009

ja len na skok. zabudla som pochvalit tomiho ako krasne pribral. 😵 ked si predstavim to babenko....ach jaaaaj 😵

a miska, davno som sa tak nenasmiala ako teraz na tvojom pripevku. 😀 😀 😀

basika
15. okt 2009

Ahojte

foto od VERUL nemá chybu...

janipo - Lívia po očkovaní..reakcia žiadna..

a čo som ešte chcela neviem..

jankapo
15. okt 2009

tak som tu znova, si predstavte!
ozaj, neodolala som a pozrela na Ronuska, som skoro odpadla! ja sa vidim, jak by som k Matulovi doletela s handrou a urobila NO NO a bastu by som mu zhabala...no furt sa mam co ucit, verul... 😉 ja vravim, ze pri stvrtom mi nebude vadit ani polievka na obyvackovom stole a vsade inde 😀 😀

miska, noooo....nebezpecne to bude s tym tomkom, uz su moje susedky cele namakko, esteze jedna uz je tehu...druha sa tiez dala na skolu, tak sa este drzi... 😉 inak ja vam tu skolu tak strasne zavidiiim...ale sak no, nemozem mat predsa vsetko

matulo uz nema teplotku, tak mozno zub ktory nevidime

zlatik, si sa pytala na nas,no tehu bolo strasne dlheeee, brusko mega, porod tazky, zapal prsnika tiez za nami, ale...psychicky som na tom 100x lepsie 😵 viac toho mam,viac toho stihnem akosi...a potom mam zo seba lepsi pocit a tak...nejak ma este nechytila panika ze "nic nestiham"...snad okrem konika... 😅
jo, klamala by som kebyze poviem ze nie som unavena, lebo sa celu noc kojime a buntosime...takze to citit, ale da sa to zatial zvladnut, horsie len bude, ked to prejde do chronickej unavy asi...aj ked pevne verim ze sa to este moze upravit... 😅 urcite nelutujem, ze mame 2 decka tak skoro po sebe 😉

kats
15. okt 2009

jani, kazdym dnom stihas viac a viac 😉 uz sa dostavas do svojej povodnej formy 😀 este ze mas doma take pokladiky 😉 ziadna chronicka unava 🙂 supermama zvladne vsetko 😀

nechcela som provokovat... ale lezim na gauci, casopis rozcitany, telka bezi... 😀 len vy nikde...
aby to nebolo uplne idealne... konecne nam montuju novy kotol a je tu kosa jak das 😝 matusko je radsej u babky 😉 dnes si konecne naplno zakurimeeeeeee 😀 😀

anjelok
15. okt 2009

cafte,
jani tak super, ze uz matulko nema teplotu 🙂 nech je to "len" ten zub 🙂 ..a som rada, ze si rada 😀 ..vsak vies ako to myslim 😉
kati takze bezdetna? fuuuha, uzi si to 😉 a vecer poriadne zakurte 😀
janci, ahooj, ze sa ukazes 😉 podla mna to bola reakcia, mierna siesta asi nie je 😅 natalka mala vtedy vkuse nad 39 cele tri dni sme ju dopovali liekmi.
ronko nema chybu 😀
misi aj ja som sa pobavila 😀
no a my sme dnes boli na ORL pre istotu kvoli tym teplotam. a natalka ma zapalene jedno usko 😲 chudatko. a to sme uz po atb 😒 ze skryty zapal, lebo vsak ona sa nejavi, ze by ju to nejak bolelo. nechyta si to usko, ani pri obliekani cez hlavicku nema problem. zrejme z hrdielka, ci soplikov, tak v pondelok kontrola a budu jej robit ster z mandli 😖 musi byt nalacno, aby sa nepovrackala. chudatko. aj dnes uz to bolo dost na nu. tak poobede jej dam nejaku gazicku do uska (to som fakt zvedava, ako sa mi toto podari 😅 ) a potom 3 dni paralenove cipky. snad to prejde a nebude uz musiet brat dalsie atb. buduci tyzden sa chystame do tej prahy, tak nech je dovtedy ok.
idem papat, zehlit, doupratovat, kym zabiatko spinka 🙂 ale sem tam spravim kuk 😉

basika
15. okt 2009

leni - fuuu, tak vyšetrenie ORL určite nič príjemné..to ste museli až k ORL? Dr. to nevidela s tým svietítkom do uší?. Lívii tak naša pozeráva. Nech je to rýchlo preč. Ona sa aj potápa pri tom plávaní? či tam nemohla niečo schytiť..

andula30
15. okt 2009

Ahojte urcite na nieco zabudnem ale Misi 😀 😀 Ron taktez 😀 😀 reakcia na ockovanie u nas ziadna,Len 😝 uz nech ste ok alle ja by som si na tu vodu davala pozor aj Simiho sesternicka Sabi sa rada potapa a tiez mala s uskom problemy a trvalo kym sme na to prisli Jankapo klobuk dolu a chute robis aj mne 😉 livka od Basiky fesanda radim ju do kategorie ako nas Simi deti co vyzeraju starsie 😉 kats a ze iny veget 😀 a neviem co som este chcela aspon pekny den vam zazelam

misanik
15. okt 2009

ahojte, tesim sa, ze som vas pobavila 😉
leni, usko??? teda, ja som si myslela, ze to by som hend spoznala, tiez by som cakala, ze si ho bude chytat a tak... a do prahy bude fit, musi 😉
norko dnes spal do 7.30 😲 no nechapacky, bez dithiadenu 😀 😀 o 5-ej stiahol mlieko, tak isiel aj teraz neskor spat a dokonca mi spapal 2 chody obedu pred spanim. teraz som v pomykove co mu dam ejst popoludni, lebo ekd obeduje okolo 15-tej, tak uz len ovocko, jogurt ak vobec zje, ten mi zje len tak raz za 3-4 dni a mlieko vecer. Tak varim polievku, snad si da veceru poriadnu 🙂
janka 😵 uzasny prispevok, este par tkaych das a chytila si nas 😀 😀
mne sa pecie baklazan, bol za neodolatelnu cenu v lidli, tak som kupila skusit, este som to nevarila, som zvedava na to strasne

katuskapd
15. okt 2009

ahojte tak po poriadku
verulka toto by som ja asi neprezila, aj ked nie som prehnane poriadkumilovna, som to predychavala len pri fotkach 😀 😀
lenka teda sila ze jej to nenasli skor, jak basika pise nam pozerava doki aj do uska

reakcia na ockovanie ziadna chvalabohu 🙂

misanik, no tiez som sa zasmiala 😀

jankapo super uz to bude len a len lepsie a unava a nevyspatost sa stratia coskoro 😉

tak ja som tiez slamena vdova na 2 tyzdne, nastastie som sa zbalila a sup k nasim do nitry, isli sme vcera vecer este cez trencin ako 3 hodiny, tma, prsalo, vietor, na letnych gumach a matusko hodinu ziapal lebo nerad po tme cestuje 😖 nastastie sme prezili bez ujmy 🙂
spanie sa aj nam pokazilo teraz normalne zaspava o 22,00-22,30, a cez den spi malo aj teraz este nespi a vykrikuje z postielky

jaj a ostatne fotky krasne, livia total velkacka, kats matusko takto s voskovkami, no super, katka sestricky zlate 😵
jaj a este tu tabulku maju v tescu v akcii za 3,90 eura

katuskapd
15. okt 2009

a este taky mensi tip, knizky od 1 eura, ved vianoce sa blizia 😀
http://www.kniznyweb.sk/jnp/cz/citatelia/uputav...

anjelok
15. okt 2009

basika, nie, detska jej to nepozera. inak my mame orl hned vedla detskej, takze pohoda. a zase som radsej, ked sa na to pozrie odbornik 😉
misi aj ja som si myslela, ze to ma nejake priznaky a dr tvrdil, ze ano, ze to zvykne velmi boliet a hned by som si to vsimla. ale ze existuje aj takyto bezpriznakovy zapal (tusim latentna otitida to nazval). natalka tiez sprasila 2 chody, ale obeda mala viac, tak ostalo aj na veceru.
andula, zrejme to plavanie zrusim. aj ked dr si myslel, ze to z toho nie je, ale nebudem riskovat. a ano, potapa sa.
inak tusim sa mi budi dieta. a ja som este nestihla upratat, ze vsak mam este hodinu cas 😕 snad este zaspi, zatial ignorujem 😅 tak idem sa rychlo pustit do toho upratovania, nech je za mnou nieco vidno. zehlenie sa dnes nekona, lebo rifle su este mokre. takze ma to caka zajtra 😝

kats
15. okt 2009

chudatko natalka, este aj usko 😒 leni a nedeptaj stale s tym zehlenim 😅 lebo aj ja budem musiet 😀
kati to si mala 'peknu' cestu 😖 ale teraz sa mate 😉

zlatik
15. okt 2009

Caute kocky,
urcite mate niekto v byte aleb dome krbovu piecku alebo krb, my mame teraz v dome krbovu piecku, maleho som "pokrstila ohnom" prilozila som mu hned prvy den na sekundu rucku na rozohrievajucu sa pec, aby vedel, ze pali. Pochopil to, snazi sa ist od piecky dalej ked v nej hori, ale bojim sa, ze sa niekedy zapotaca, alebo podkne, alebo neviem co a popali sa, alebo ked pride navsteva, tak ine deti to nepoznaju a pri nahanacke moze dojst k popaleninam. Nemate nejaky tip co s tym?
Vraj existuju nejake mreze pred piecku, nevideli ste niekde nieco take?

katuskapd
15. okt 2009

zlatik neviem neporadim ale jak to stasne vyznelo prilozila som mu rucku 😀 😀 , ale pochopila som. podla mna je to jak trubou mi ju mame dole, a matusko si tam chodi ohrievat chrbatik 😀
kats uz je to za nami, ale neprajem nikomu,bol to otras 😝

verulka
15. okt 2009

cafte,
jani, vsak v satke napojis krpca na prso ajedeees..on si pospi, pocucka a pod...uplna lahoda, a adreanlin je parada 😵 krasne pribral, ostatne sa podda..inak, ja osm mala rona naviazaneho aj v noci, ked sli zubky a nervil. spala som v polosede a nemusela sa bat, ze ked zaspim mi vypadne..
baby, diky za pochvalu fotiek..mne toto nejako vooobec nevadi, oprat 2tricka a poutierat stol je minimum 😉 ja som len lezala vedla na posteli a rehotala sa..i ked vzhladom k tomu, ze mi dorazila mrcha a bolo mi jemne zle, bola som rada, ze sa zabavil 😅 n oa ja nie som poriadkumilovna 😅
leni, suepr, z ena to dosli 😉
zlatik su take akoby mreze z ohradky ale netusim kde sa kupuju..
babulky, zajtra nam drzte palce, o 13,25 mame odlet 😵 inak ronkovi su uz siple konecne na ustupe, celkovo je mu lepsie, v noci sme uz aj spali..a kedze dne sopat sopakl 1hod a 20min, znamena, ze je uz skoro zdravy 😀 ajka je chora, ale to je v pohode, ona to bezo mna zvladne 😉

betatka
15. okt 2009

Ahojte

dlhšie som nebola... 😝

verul ukazala som fotky mojmu mužovi tak skoro zošedivel...on len ked mala je a ma špinavé ústa tak jej ich hned utiera toto by vôbec nezvládol...mne by to nevadilo...už sme aj v obývačke koberec za linoleum vymenili takže môže rozlievať 😀

janipo ja ťa tak obdivujem že to všetko tak stíhaš a ešte máš aj dobrú náladu ked si nevyspatá... ja ked teraz v noci nespím už len kvôli tomu častému behaniu na wcko, aj ma páli žáha a Lea stále v noci buntoší tak som niekedy dosť nevrlá 😝 zlá nevyspatá mama....no fakt si to neviem predstaviť ked bude ešte jedno 😅

anjelok Natálke skoré uzdravenie myslím že už má do konca roka vybraté všetky chorobky a už bude len zdravučká.

Dnes som tiež nechápala ale asi mali deti den jedenia...lebo som robila karfiolové placky a nestíhala som malej nakladať do pusy...potom u našich spráskala cuketu so zemiakmi a uhorkami (tie miluje).

Lea má teraz veľkú robotu so stavebnicami...stále skladá a rozkladá...veľmi ju to baví...mna už trochu pomenej lebo musím s nou skladať a sedieť na zemi čo mne nie je moc dobrá poloha.

kety80
15. okt 2009

ahojte 🙂

tak my sme vcera spali u mamy le bo muz isiel na zapas do polska dobre vymrzol tak dufam ze neoochorie 😔 my sme vcera isli kupit kupkovi topanky zimne v humanicu bol ta dost dobry vyber a dnes sme boli s kubkom na ockovani proti chripke zvladol to super skoro ani neplakal kika sa ockovat nemohla lebo zacala pokasliavat tak dufam ze nejde choroba ☹
anjelok , ka77ka,basika - super fotky deticky su zlatucke a basika livka vobec nevyzera ze by nechcela jest 🙂
a esxte keby ten sneh prisiel aj sem namiesto toho dazdu aspon by sme mohli byt vonku na sankach 🙂
verul - a ty odlietas do londyna tak stastnu cestu neviem kedy ides nestiham citat 😉

kety80
15. okt 2009

kto by chcel dat drobcou zaockovat proti chripke su to polovicne vakciny davaju sa 2 zaockuje sa a druha sa da po mesiaci

kety80
15. okt 2009

verul - s tym jedenim polievky nema chybu to niekam poslat ty musis mat pevne nery 😀

anjelok
15. okt 2009

verul stastnu cestu 😵 a uzi si to 😵 😵 😵 zasluzis si, poriadne si oddychni 😉
bei, dakujem. snad mas pravdu 🙂 ..a nicoho sa neboj, ked sa krpec narodi, pojde to akosi samo. proste nebude ina moznost 😅
s tymi stavebnicami viem o com asi pises..natalka furt dookola knizky. akoze od pondelka, co sme zavrete len doma mi uz riadne hrabka 😝 kazda knizka prelistovana denne min. 3x a nic ine ju nebavi a mna uz nebavi citat 😅
kety do polska? 😕 fuuha. a to s tym humanicom si ma prekvapila, ja som tam nevidela nic poriadne. ale zas, ty mas chalana 🙂 kubko je teda macher, k natalke sa len priblizi lekar, este jej ani nic nerobi a uz reve ako pavianik 😒 proste sa boji ☹

andula30
16. okt 2009

Caute Verul stastnu cestu 😉 Leni s tym lekarom sme na tom tak isto ja vzdy aj zabudnem co sa chcem spytat 😀 okrem toho je to jedno aj tak sa nepocujeme co uci 😀 u nas fici otvarat klucom auto a hrat sa v aute my tam casto sedavame susedia sa na nas asi divne divaju co furt v tom aute vysedavame ale u na s je to najlepsia hracka 😀 vcera som mu kupila tu tabulku kresliacu no som zvedava bude mat meniny ale ja mu ju dam urcite uz dnes 😀 zlatik existuju take ohradky na krb pozri tam kde krby predavaju a minule som videla na mmb ako to si to vyrobili u dreva ak najdem poslem link no ono to nevyzera uplne ze super ale ucel to splni

andula30
16. okt 2009

zlatik http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=36856&a...
taketo nieco ale videla som to z dreva vyrobene doma urcite nie za tu cenu 😉

basika
16. okt 2009

ahojte

zlatik - my máme krbovú piecku, ale aj centrálne kúrenie. Tak zatiaľ som sa neodvážila prikúriť do krbíka, lebo sa bojím popálenia. To by som si už ozaj nič nespravila..lebo by som bola stále v strehu. Takže využívame centrálne kúrenie. Ale aj tak kúrime do bojlera, takže kúriť na 2 miestach nemusíme. Ale tiež som rozmýšľala nad tou zábranou niečo podobné ako hodila andula. Vyrobiť z dreva mi nepripadá bezpečné..nakoľko je to horlavina a krbík vie dobre sálať horúčosť. No a čo sa týka opatrnosti Lívii, tak až sa čudujem aká je hrozne opatrná, sestra majú...tak ide strašne obďaleč a mrnčí pri tom že je to bo a pritom sa nikde veľmi nepopálila. Ale aj tak ako ty, sa bojím, že sa v zápale hry zapotáca..a bude zle...

Leni - no to že sa Nataly bojí, ja sa ani nečudujem, však koľko už ste boli u lekára, tuším aj tie pysky ste mali, bradavičky, vyšetrenia..tak niet čo čudovať sa..ono to prejde...Lívia až teraz bola úplne ticho, keď ju počúvala Dr. dokonca si to sama prikladala..a tomu predchádzalo to, že sama videla ako Dr. počúva bratrančeka a on sa na tom smeje (6 ročný)..aj teraz keď jej brali krv, bola podarená...sestrička jej kázala ukázať ruku (aby si obzrela žili) tak ukazovala ručičku... ale pri odbere si poplakala to je jasné...tiež neviem či sa zasa nepokazila naša nálada pri návšteve u Dr. do budúcna..ale to neva..deti z toho vyrastú..

verul - uži si dovču...

verulka
16. okt 2009

cafte, ja tu stresujem jak das..kurnik, uz nech sme na mieste 😅 rn od rana hovori, ze sa ide hrat k dedovi s autami 😉 brrr,snad to zvladnu 😉
drzte sa tu a ozvem s apotom 😅

enajka
16. okt 2009

verulka stastnu cestu a uzite si to 😉

kats
16. okt 2009

stastnu cestu 😉

basika
16. okt 2009

ahojte,

verul šťasnú cestu...

krvné výsledky z časti mám..ale nejdem písať, lebo sama mám v tom chaos..niečo s imunoglobulínmi...keď budem mať v tom jasno napíšem..

basika
16. okt 2009

takže takto:

imunoglobulíny, ktoré zodpovedajú za obranyschopnosť voči infekciám má znížené (to môže byť aj tým že je po chorobe) a imunoglobulíny čo zodpovedajú za alergie IgE má zvýšené ☹ t.j. že má predispozíciu na alergiu nejakú, výsledky na celiakiu nemáme ešte (ja len dúfam, že sa nepotvrdí) i keď s tým zvýšeným IgE mi to moc nepridalo na nálade. Počkáme ešte na tie výsledky. A potom si určíme ďalší postup či gastro, či imunoalergolog a či vôbec niečo. Jo a vraj mierne zvýšený choresterol. Ale to Dr. povedala, že to deti mávajú a žo môže byť tiež že je po chorobe. Železo jej nechýba, hormóny OK.