Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

efcso
27. aug 2009

moni - vidis! to ma nenapadlo. ale obbavam sa, ze to ja som niekam zapatrosila, lebo ked som ich odkladal, som si este vravela, ze ake super miesto na odlozenie ponoziek 😕

mne sa zdalo, ze aj olivia mala teplotu v noci. aj teraz bola tepla, ked som jej rano merala, nic. nech sa denisko drzi, nech vydrzi. aj olivia je spapanim tak, ze ked odmieta jest, musi to byt des 😅

moni1412
27. aug 2009

evi to poznam. aj ja odkladam veci na "bezpecne" miesto a potom ich nemozem najst 😀 daj vediet ako si s nimi dopadla 😀

ty mas dnes basnicke crevo? 😀

kety80
27. aug 2009

ahojte 🙂

eviku- super fotky babulka ako narastla je z nej krasna slecna 🙂
katuskapd - na tom gumimaci fici aj nasa kika hrozne sa jej to paci dokonca tato zohnal cd 🙂
dnes nam kika uz nevracala tak asi to bude v pohode len nejaka 2 dnova viroza my tiez prsplast a gumaky sme zatial nekupovali musim tiez nieco pozriet mozno my zostalo aj nieco po kike dnes vecer prekutrem krabice aj ked sa mi do toho moc nechce 😝

efcso
27. aug 2009

kety, no fajn, ze uz nevracia. chuda, to cele dva dni vracala??? musi byt riadne unavena... nech sa da cim skor dokopy! jakubko to nechytil?

moni - ani som si nevsimla, ze sa to rymuje, vidis, co vsetko sa vo mne skryva! 😀 😀 😀

basika
27. aug 2009

Ahojte...

ef - znakovú reč origoš tej som neprišla na chuť ani ja...ale riekanky - ukazovačky (zatiaľ len slovenské) tak tie sa mi páčia..no a nie je to náhodou reakcia z očkovania?...keď ste boli minulý utorok.. myslím tá teplota?

eviku - fotky chválim aj ja...a ako rýchlo si zohnala dvojčikovský kočík..už som chcela napísať, že si do teraz dvojičky tajila... 🙂

basika
27. aug 2009

ja rozmýšľam..ako môže mať Efcso basikine črevo....jaaaaaaaaaaj a to básnické 😀 😀 😀 😀

kety80
27. aug 2009

efco - kubko zacal hnackovat skor tak som myslela ze nieco chytil na dovolenke v CRo daky vírus ale po troch dnoch to bolo na ustupe davali sme kvapky trochu dietne jedla co nasmu jedakovi moc nesmakovali 😝 ale teraz je v pohode myslim si ze to mohlo byt aj zo zubov tak neviem zajtra budu vysledky z výterov tak uvidim a kika to neviem ci si niecim rozdrazdila zaludok este vcera jej bolo divne a dnes v pohode ale nevracala vela asi 2 -3 krat 😒 dnes uz aj jedla normalne a zatial sa nestazovala na brusko tak dufam ze bude ok 🙂

janca704
27. aug 2009

Ahojte, kukam, ze tu vecer bolo rusno a ja v posteli 😀 (spala 😀 a dobre som spravila, lebo noc 😠 a budicek o 6 😠 )-

EVI, super fotky, tak v posielke je uzasna, fakt to niekam posli 😉 A nie si "divna" (ci ako si sa nazvala), ja malemu tiez nic taketo nepustam. Ale ten "spider sa mi pacil 😀 aj Gumimaci 😀 . Jemu staci v telke reklama na "bombu leta" a Pomadu tancujuci Mokry 😀 😀

Prsiplast a gumaky riesim aj ja. Tie na tej stranke su krasne, ale tiez ceny... 😝 😝 😝 Pockam, ci Lidl nieco neponkukne v najblizsej dobe (inak od pondelka maju pancusky, ponozky, bodynka a tak 😉 ) a potom uvidime. Ale urco treba, lebo kazda mlaka nas laka 😀

KETY, kubkovi skore uzdravenie, aj Kike 😉

No a capnutie po ruke - ja som raz 😅 , ked mi vkuse vyrazal lyzicku s jedlom z ruky. Chudiatko, taky pohlad hodil soknuty, az som sa rozplakala... 😖 😖 😖 Toto aj nezvladam, takze capanie sa nekona.

EF - nezozrala ich pracka? U nas, ked sa nieco strati, zozrala pracka 😀 😀 😀

eviku78
27. aug 2009

dik za pochvalu fotiek.

ef, to je nase oblubene. 😉

mozu uz deticky cottage cheese. emmci zlupla na veceru skoro pol kelimku a ked dopapala, tak som zistila, ze je to nizkotucny syr. 😅

kety80
27. aug 2009

eviku - myslim ze si jej s tym vobec neublizila a ked jej chutilo tak preco nie nas kubko tiez vselico poskusal pri malej som to jedlo a sladkosti brala do 2 rokov dost prisne a neviem ci sa mi to nevyplatilo lebo teraz mi odmieta jest je strasne malo tak som povedala ze pri kubkovi to riesit uz nebudem a ten sroti skoro vsetko 🙂
este chcem pochvalit nasho lenivca od chodenia sme pokrocili k bezcom na dovce sa rozbehol len ho obcas taha do jednej strany a padne rozbehne a nevie dobre zastavit tak sa hodi na zem je taky podareny 😀

misanik
27. aug 2009

evku, jasne ze mozu ... ved jej nedavas nizkotucne potraviny stale 😉
ef, do papulky si kukla? norko ma tam casto ponozky, ale ej pravda, ze trcia a raz som ich ansla aj v nasom kosi na pradlo (norko am vlastny) po tom co norko upratoval
😉
kety, drzim paste nech su drzobci zajtra obaja fit a vyter nech je OK
efcso, dik, skusim najprv par dni potiahnut 1 kojenie ...

basika
27. aug 2009

pekný večer prajem...

kety - s tým jedením máš asi pravda, keď sa beru veci prísne..asi sa to potom vypomstí..

OTÁZKA: Ako reagujú vaše deti, keď im iné dieťa-rovesník zoberie z ruky hračku?

Lívia zatiaľ reaguje straaaaaaaaaaašnym revom, vysvetľovanie siahodlhé nehrozí aj tak ma cez plač nepočuje..tak čakám, že to pominie..

janca704
27. aug 2009

Dobry vecer 😉

MISKA (najprv som napisala, ze MNISKA 😀 😀 😀 😀 ), prepac, az rano ma napadlo, ze si sa pytala na tu omeletu. No robim tak, ze uvarim zeleninu (karfiol, zemiak, prip. brokolicu, mrkvu, vlastne cokolvek), nahrubo roztlacim vidlickou, hodim na kvapke oleja na panvicu, prihodim zltko (bielko stale nepouzivam) a miesam a miesam, az sa zltko nezrazi. Nebojim sa nedostatocnej upravy vajicka, vidim, ze je to zrazene a tak trochu akoby suche. Najcastejsie to robim, ked mame cez den nabitejsi program - zeleninu uvarim rano a ked prideme domov a rychlo treba papat, tak to hodim na panvicu, tam sa to prehreje a je to 😉

BAS, nasmu malemu robia male deti "problem". KEd sedi v kociku a pride k nemu dieta (pricom najhroznejsie su pre neho dievcatka rutiace sa k nemu s krikom 😀 ), ostane sediet, sleduje, dieta vacisnou chyta jeho kocikove hracky, po chvilke zacne plakat ☹ To druhe dietatko je zmatene, mamina v rozpakoch 😖 Tiez nevysvetlujem, nie je pocut 😀 , iba hladkam, som pri nom. Ale to sa deje len ked je v kociku, nema moznost uniknut 😀 Inak zdrha a potom ked dieta strati zaujem, ide drobec za ni 😀 S dospelymi problem nema, na tych sa zubi jedna radost 😅

basika
27. aug 2009

janca704 - dík za odpoveď, veď práve preto som napísla, že s ROVESNÍKMI..lebo u nás väešie deti a dospelí žiaden problém..ale rovesníci..sú problém...

misanik
27. aug 2009

janca dakujem, no aj som to skusila, tiez som uvarila zeleninku a kedze som chcela aby to mal lepsie, tak som vyslahala bielko, tak pridlaa zltko, potom soms a bala ci to bude dost tepelne upravene, tak som to an panvici susila 10 min a samozrejme, ze mi to okaslal 😀
basika, u nas takto: nema s detmi problem. Ked mu nieco beru z ruk, tak reaguje podla situacie, niekedy to jednoducho necha tak, niekedy sa zacne natahovat, alebo aj mrncat, aj do toho nikdynezasahujem, plakat neplace, ak zacne, mraucat a zda sa, ze sa chysta na palc, tak ho "vysmejem" a zabavim inak a zabera to ... On nejak rozoznava na koho am a na koho nie, napr jankinmu matuskovi rovno poda co ma v ruke a basta 😀

mirka20
autor
27. aug 2009

ahojte 🙂
tak som vas konecne docitala.
eviku, antikoncepciu som uzivala, ale nevyhovovala mi (mrcha u mna trvala 3 tyzdne, potom 2 nic a potom opat 3-tyzdnova mrcha, takze dakujem neprosim),kondom sme pouzivali, ale vtedy sme ho nepouzili, lebo som si myslela, ze do ovu daleko. a nebolo 😅 ale my sme v podstate ratali aj s tou moznostou, ze sa nam zadari, takze 😵
prsiplast a gumaky som este nepozerala, ale ako tu o tom citam, tak asi budem musiet nieco pozriet.
misanik, aj ja som sa citila dost zle, ked som sa snazila prestat s kojenim (uspesne 2 dni mame za sebou), aj ked som na tom trochu inak, kedze ja sa snad o par mesiacov ku kojeniu vratim.
u nas tv ani nic podobne moc nejde, aj ked som jej dnes ukazovala tie vase videa, tak ten pavuk sa jej moc pacil a aj si zacala s prstikami ukazovat, ako ten chlapik. taka bola zlata 😵
ja sa tiez pridavam k "zlym mamam", nasa sem tam tiez dostane po prstoch, aj ked to nie je casto, iba vo vyhrotenej situacii a dokonca som ju aj ja slabucko pohryzla, ale to po tom, co ma ona riadne uhryzla, az som mala modrinu. a nas drobec tiez kope, ale to len ked ju prebalujem. a v poslednej dobe sa strasne rada na mna vrha a driape sa po mne a tuli sa ku mne. tak si musim riadne strazit brusko, takze u nasej ten pud este nefunguje, ako pisala jankapo.
basika, nasa na tu hracku reaguje rozne. bud sa hneva, ale vacsinou jej vysvetlim, ze nech necha babe a ona si zoberie inu hracku a je dobre 🙂

nicolmt
27. aug 2009

ahojte. my sme dnes boli v besenovej, deti umorene, my este viac 😝 poctivo som vas precitala ale uz idem spat 😎 dufam ze si do zajtra zapamatam ze co som chcela 😉

mirka20
autor
27. aug 2009

miska, este som zabudla reagovat na to kojenie a odstavovanie. my sme uz isli len na 1 kojenie, takze mlieka uz mam menej, tak len vecer v sprche trochu mlieka vytlacim a je dobre.ja nemozem lieky, lebo som tehu.
jaj, este ma napadlo. my kojenie odstavujeme aj kvoli tomu, ze mi je to teraz neprijemne, mam citlive bradavky kvoli tehu 😒

kety80
27. aug 2009

basika - s tymi detmi vacsinou maly reafuje ako na co ale neplace len zamrnci a pride za mnou a v pohode s kikou sa vedia hasterit dlhsie to reve ako pavian a kika mu to podom da takze si to vymuti vyslovene 😝 ale on je aj tak viac nacecnuty na mne a deti ho trosku zaujmu a potom zase mama on je strasny mamkoch az moc dufam ze ho to prejde lebo je to na nervy 😒

anamor
27. aug 2009

ahojte, tusim vam dietky nedavaju zabrat, ze tolko stihate pisat 😉
ja momentalne dost hekticky zijem, riesim kuchyne, obklady kadeco ohladne domu co treba dlho objednavat a dlho na to cakat, zaroven sa chystame do tatier, takze tam zrelaxnem, net moc nestiham, kedze aj nejake vylety za tepla sme este k vode chceli stihnut a pod.
Zuby nam vyrataju,takze podla toho sme... aj noci take, zaspavania tiez.
Znakovanie, kto nezazil nevie aky je to pocit 😉 znakujeme nie vela, ale v prave chvile ano, dost si s maolou pokecam aj slovne, myslim,ze znakovanie ju nakoplo hovorit, ak dokaze povedat to slovo, znak uz nepouziva, takze parada, ze kaka mi oznami,ze chce pit tiez a take kadeco 😉 a znakuje kazde dieta, ked lepsie pozorujete, nie je to nejaky extra objav inak, nakolko je to nakratko, ale ako zaujimavy sposob komunikacie je to super.

Tie stretnutia s rovesnikmi, u nas celkom v poho a mam pocit, ze je to o tom, ako casto je dieta na deti zvyknute, moja mala od mala a relativne pravidelne a preto je v pohode, su dokonca deti s ktorymi sa vie uz teraz zahrat, hracky aj berie, aj su jej brane, usmernujem v ramci normy, ale niekedy si aj decka poradia /rucne strucne 😉 😅 /, ked je viac hraciek a je vyber, tak je to zvacsa v poho 😉
kondomy zlyhavaju, vseobecne zname 😉
jaj a ja teraz dalsie tehu /k tomu domu/ neviem a ani nechcem predstavit, vsetky druhobruchate s majovcatkom mate odo mna klobuk dolu 🙂
jani ta omeleta vyzera fajn, spravim niekedy. Inak bielok uz papame, asi dva tyzdne od prveho podania.
a capnutie, ked si fakt zasluzi tak je, ale to ozaj musi byt,/ kto ma vymyslave dieta vie o com hovorim.... fakt nie je dieta ako dieta..../, zvacsa sa zacne rehotat 😖 /rovnako ked urobi fakt zle a boli to a poviem AU/ a priznam sa ze to ma vytoci este viac 😠
juj a z rocnych obdobi, jednoznacne leto a zimu vdaka Vianociam a snehu 😉 inak by som vedela zit tam kde je stale teplo, ale zasa zdobit stromcek v 30tkach, to by nebolo ono 😉

kats
28. aug 2009

k tym vianociam 😀 kto nevie co s peniazmi ..... 😀 😀 http://www.mojepleo.cz/

janca704
28. aug 2009

Romi, ze sa ukazes. Ale chapem 😉
Tak Naty sa uz rozhovorila? Super 😵 😵 😵 . Uzite si Tatry 🙂

Kats, sak som sa zlakla, ked zacal zavyjat 😀 😀 😀

basika
28. aug 2009

Ahojte,
uf dnes som sa totálne musela premáhať aby som vstala z postele, keď som išla na obed Líviu uspávať..keby nebolo treba obed pripraviť tak spím s ňou...chrbát ma boli straaaaaaašne..idem kuknúť nejaké cviky na boľavý chrbát

dík za reakcie na moju otázku

efcso
28. aug 2009

ahojte,

zas len sko, aj kd dnes sa mi jeden vypomstil a taaak som spadla, ze teraz si nemozem klaknut. auuu

toto som dnes spachala:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
olivia je z toho nadsena (a ja este viac)

pekny vecer

nicolmt
28. aug 2009

efco kráááááááááása ..vsak je super ako sa deti z toho tesia 😉 😅

basika
28. aug 2009

dobrý večer..

ef - veeeeeeeeeeeeľmi pekné...už na titule som kukla..objednala si si predlohy?

efcso
28. aug 2009

thanks,
nie spravila som si makety. ja som to uz pred tym, ako nicol spravila obyvacku planovala ku kobercu (mame presne vo farbe a aj kvetinky). no a po diskusii s nicol, som to urobila takto, aj ked farbu som mala povodne este aj cyklamenovu v plane, ale miesaju minimlne 4m2, a to je mne na houbele, takze som sa rozhodla, ze ostatne doplnky budu cyklamenove. dufam, ze take vyrabaju 😲

aly
29. aug 2009

ef, pekna izbicka to bude 🙂
dnes je otras pocasie, boli krupy, teraz prsi a hrmi, neviem co ideme podniknut aby sme sa tu nezblaznili, poradte
inak noc otras, celu noc sa asi po kazdych 10 min. posadil a plackal, neviem ci zubky, alebo co 😖

aly
29. aug 2009

inak dobre neskore rano vsetkym 🙂

misanik
29. aug 2009

Ahojte, efcso, krasne tie kvietky, tiez chcem pre norka do izby neico, ale kreslene postavicky nie a neviem nieco ine aj pre chlapca.
Kuk co som nasla pre male princezne 😵 : http://www.izbovefontany.sk/domčeky_pre_babiky....