Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

verulka
3. nov 2009

kati, to zavisi od tvojich nervov a temperamentu deti..ja mam klasiku, ale mame v byte rozlozenu posch.postel, ktore je dost vysoka a nemam bobky...smykacku by som si do bytu dala, ale neni miesto..pri takej postielke treba ratat s par padmi, prip havarkami, ked pridu kamosi na navstevu, ale mne sa to paci...ale mat to nebudeme 😀
ak idu zuby, tak ma dovod nejest...
ja som v stave zufalstva, tak ronkovi dokola pustam na youtube ahoj kikus 😝 😖 😢 😀 ..uz mam toho vazne odst, nevyvencene deti je obrovsky pruser 🤐

katuskapd
3. nov 2009

verulka dik za radu
ja ked pocujem v telke reklamu tak okamzite prepinam 😝 😝 😝

http://www.nabytokshop.sk/e-shop/action/product...
mne sa paci takato aj miesto je na nu, tak uvidim

katuskapd
3. nov 2009

este dodam ze bez tych lebiek by sa mi to pacilo omnoho viac. 😵

betatka
3. nov 2009

Ahojte

janipo v to dúfam aj ja že budem chodiť ako hrdá mamina...ale to sa asi nestane 😝

všetkým choručkým prajeme skoré uzdravenie.

My sme zatial v postielke máme už aj väčšiu bez zábarany ale zatial nedame, počkame čo sa vyvynie z toho druhého krpca a potom doriešime.

Čo sa domu a bytu týka - ja som od mala v paneláku takže pre mna je to ok že niekto vrieska, búcha, dokonca nás vytápa nonstop. Domček by som chcela ale taký štýl ako je radová domová zástavba čo je tiež skoro ako panelák 😎 . No zatiaľ nemáme ani dom ani byt...sme v podnájme a zrejme už ani nikdy hypo nedostaneme to by som musela zarábať tisíce EUR aby sme našetrili 😝 a o kariere si už len môžem nechať zdať 🤐
Mne bude stačiť že budem mať zdravé deti a oni budú spokojné.

verulka
3. nov 2009

beti, neboj nic, vsetko sa poriesi..len nemozes mat cierne myslienky 😉 jasne ze aj ty sa budes nosit ako pavica s 2drobcami 😉
kati, no lebky, to je nase 😀 ale to myslim, ze ma este par mesiacov cas..i ked ono je to tak ,ze co mas doma, na to si krpec zvykne 😉

eviku78
3. nov 2009

beti, prosim ta, to co su za reci. 😠
jasne, ze budes pysne vykracovat po patrizanskom a kariera ti nikam neujde, ked deticky trosku podrastu. a aj vlastne byvanie bude. neviem sice kedy, ale urcite bude. 😉 🙂 treba len verit, dufat a podavat lotto. 😀

kati, podla mna su krpci este dost maly na taku postel. ja by som ju kupila az tak 4-5 rocnemu decku. nasi krpci este podla mna neohadnu, ze odtial by mohli dost skaredo spadnut. ale to je len moj skromny nazor.

eviku78
3. nov 2009

no vidite, necitam pozorne. verulka uz povedala, ze je to ok. a ked ona povie, tak to plati. 🙂 😉 😀

andula, ako bolo na poradni? co povedala Dr. Tabulkova? 😅

andula30
3. nov 2009

Eviku zajtra 😀 ale pani tabulkova vie povedat" doobrre" bola minuly rok na stazi v amerike a boli tam slovaci....super ludia vraj 😀 😀 Postielku mame tu v norvajovi cestovnu Bet neboooj 😉 vsetko bude aj pavica aj vlastne byvanie 😉

kety80
3. nov 2009

katuska - pekna postel len dufam ze nieje moc vysoka lebo by som sa bala aby odtial nespadol
bei - neboj aj ty si to uzijes moja kariera je tiez nulova ja mam karieru maminy a som na nu hrda tak budes aj ty 🙂 a s tym bytom sa to ma to mrzi ale aj to sa casom vyriesi my mame uver sice to nieje sranda ale clovek sa uskromni

miriamka
3. nov 2009

Ahojte,
no my dom na uver...ale o 20 rokov ho mame splateny 😀 😀
Inac v detskej mame postielku ale uz aj velku postel...uvidime kedy budeme hajat vo velkej.

eviku78
3. nov 2009

jaaaj, andula vidis, zase zle citam. tak zajtra poreferujes. 😀

verulka
3. nov 2009

eviku, presne o to ide 😉 ked dojdeme ku kamokse na navtevu, ta ma brutal nebezpecne schody ,ale jej deti su s nimi zzite a nemaju problem..aj mne ron uz vedel vyliezt na hornu postel..proste v domacom prostredi sa dieta nauci..a tiez treba zvazit svoju povahu- cize ak panika, tak vyssia postel eee, temperament dietata..
ja som pred par tyzdnami ci mesiacmi, uz neviem, pisala ako mi ron spadol z velkeho stola...proste mal obdobie nebezpecne a teraz? normalne ma respekt, aj zo stolicky si pyta pomoc..normalne huci: mamiiiiickaaa poooomot 😵
akurat som sla sa hnevat na kety, ze mojam kariera nulova..ale docitala som..podla mna je manazovat domacnost (cas, peniaze, bezny chod) pokial nie ste fakt za vodou brutal narocne a da to do zivota vela, len to treba potom vediet sikovne vyuzit 😉

kats
3. nov 2009

postielka je paradna 😉

teraz som uuuuplne nocnikova pavica 😀 😀 😉

andul - takze polievka zabrala a vypasla ? 🙂

bet - ziaden pesimizmus, vzdy sa vsetko vyriesi 😉

jani - ty fakt motivujes, krasne sa to cita 😀

my uz druhu noc nespime - matus ma od nedele sople a od dnes aj ja, uz mu to zatieklo tak aj kasel 😖
o siestej som si sprijemnila rano rozbitim sklenej tabulky na stole, cez den sme s matusom rotbili hrncek a vecer mi nesiel fotak 😀 ale asi len vybite baterky 🙂 crepy prinasaju stastie takze ho mame teraz kopeeeeec 😀 😀 a nemohli sme ist von chytat vlocky 😢 ked tak naaaaadherne snezilo 😀 😀

ja hlasujem za dom v meste - nastastie sme dedici tak je to ok, ale bojujeme s tou starou barabiznou stale 😝 😀 tu plesnicka, tam zateka, tu vyviera 😅 😅

eviku78
3. nov 2009

verul, presne to som niekde nedavno citala, ze maminy su najlepsie manazerky. este aby tom potom aj v tych firmach docenili. 😀 🙂

katuskapd
3. nov 2009

evi dik je to tvoj nazor a to som chcela, neni to tak ze zajtra ju kupujem, len zvazujem moznosti a chcem sa rozhodnut spravne 🙂
ked som opatrovala deticky mali taketo postele chlapcek 5 rocny to uz bol macher, a dievcatko 3 tiez v pohode zvladalo aj schodiky.
beti to sa podda a po porode uz budes inak nato pozerat a nad tymito slovami chmurnimi sa len pousmejes 🙂

kety80
3. nov 2009

verul to som ta nechcela nahnevat myslela som to dobre ze moja kariera je rodina a byt dobrou mamou a dufam ze sa mi v tom bude darit vsetko ostatne je na druhej kolaji dufam ze vies ako som to myslela

verulka
3. nov 2009

kety, vsak, ja som to len potom docitala tu vetu..presne tak to vnimam..ono oboje naraz nejde...ja s tym uplne suhlasim kety, teda s tou myslienkou 😉 len som chcela vyzdvihnut hodnotu kariery maminky 😉

kety80
3. nov 2009

verul - to mas pravdu ze oboje nejde a kariera maminky je fakt najdvolezitejsia aspon u mna tak som rada ze sme to mysleli rovnako idem lahnut teraz som dozehlila tak dobru nocku 🙂

andula30
4. nov 2009

Ahojte
tak dnes ideme pani tabulkovej 😀 kariera ..u mna uzavreta kapitola..to by bolo na dlhu debatu tesne pred vrcholom som si to rozmyslela pochopila som ze to neni zmyslel mojho zivota a mala som toho zrazu plne zuby a tato nova kariera sa mi paci 😉 😉 Chytat vlocky aky romantikus no ale ak tu bude taka zima ako minuly rok tak nehrozi 🙄 Postel zatial urcite nic pre nas...a tie lebky Verul vam sa pacia? ja by som to nedala v ziadnom pripade ja trochu verim takym vseliakym blbostickam a jednoducho som presvedcena ze co ta obklopuje to na teba vplyva a ta cierna...mala som v zivote obdobie ked som nosila len ciernu, lebky, krize...a nie moc dobre obdobie zivota.Nehovorim ze chcem nosit ruzovu, ta sa mi napokon ani nehodi ale obalit postel ciernou plachtou s lebkami ...sorac to tedy neeee v urcitych veciach som recesista ale nemozeme verit ,ze v zivote nam bude svietit slniecko ked ho zastrieme ciernou plachtou 😀 chapete nee 😉

eviku78
4. nov 2009

ahoj mamuel.

andula, to zlej osobe vysvetlujes. verulka ma ciernu lebkovu kuchynu. a mne to teda u nich neprideani trosku depresivne. 😀 ale samozrejme preto sme kadzy iny, aby bolo na svete veselsie. 😎 mne napriklad ruzova velmi svedci. 😀 😀 😀

a napis potom, ci mala MUDr. Tabulkova zase nejake dobre hlasky. 😉

kariera verzus materstvo. je mi jasne, ze oboje sa neda robit na 100%. ale ked deti trosku podrastu a nebudem kolabovat z toho, ze nieco doma nie je upratane, alebo pradlo ulozene v skrini v kominkoch, tak sa da aj kariera poriesit. 😉 je uzasne byt maminou...o tom pokoj 😀 😵 ale ja sa potrebujem realizovat aj v praci. tak hadam ma tu teraz neukamenujete. 😀 😀 😅 😎 🙂 😉

kety80
4. nov 2009

ahojte 🙂

tak dnes sme papali o nieco lepsie aj mliecko vypil takze sme uz asi prestali dietovat 😵 ale dnes sme mali uraz chcel si sadnut na stolicku a sadol si nakraj a padol na hlavicku tak mame vzadu hrcu jak hrom chudatko moje male dufam ze nebude vracat to by sme museli utekat k dr. ☹ 😢
andul - drzim palce u dr. 🙂
evi - to je super ze ta robota bavi a prajem ti aby s ti darilo v praci je to super ked stihas rodinu a aj pracu a ukamenovat ta urcite nejdem

jankapo
4. nov 2009

Jeee, vy tu normalne ze debatite na kontroverzne temy! 😎 😀
U mna kariera sak vidite same, som zabudla co pojem tohto slova obnasa a tiez som mala ake plany po skole, heh. Teraz sup trosku prizemne...na materstve je vsetko krasne, lebo je to tak krasne docasne...az na...potrhane brucho.Uplne odveci hlaska,ja viem, no ale skuste mi oponovat. Viem ze sa to netyka kazdej,ale koho sa tyka,vie o com hovorim. 😉 Ale..(a teraz fraza cislo 3) hlavne ze sme vsetci zdravi. 😀
Ja ani po MD neplanujem karieru, ja- ucitelka budem vyuzivat prazdniny s deckami. Takze moja kariera zacne (mozno) ich odchovom na SS. A vobec ma to netrapi. Jasne, neni som putka domaca to zas nie. Joj, sak podme polemizovat co je pre koho kariera. Mne sa furt vybavi nejake uspesne podnikanie alebo manazersky post. Ostatne neni podla mna kariera ale robota (co naplna). Takze mne ta druha alternativa bude celkom stacit. (mozno). Mozno ma to ale chyti z ineho konca a este o mne budete pocut!!! Ktovie, baby, ja som taky blizenec, ze odo mna nikdy neviete co vystat. Ani ja sama to netusim, uprimne povedane.
Ono ma to napadlo aj ked ste tocili o tych farbach v byte. U nas doma cela paleta. 😅 Proste kikiriki.Aj ked zeriem susedkin byt- takmer sterilne biely, ale no neskutocne vkusne dodetailovany a vyzera to bozsky. Len to nie je pre mna. O tom ta veselost sveta. Mimochodom, aj verulkine lebky zeriem...a tu nesterilnost... 😉 pecka. Skoooda ze to nie je pre mna, asi by som si zivot este lepsie uzila. Ale neva.
Nam Matulo fici na velkej posteli bez akychkolvek zabran,len pod nou matrac z postielky. Mesiac nespadol, tak sme zrusili matrac a na druhy den spadol. Kua, to bol ramus a rev. 😀 Tak sme znova dali matrac a znova zbytocne.Ale pre klidek v dusi.
Tomino zatim fici na manzelskej 😵.
Jooo, a spat k tej tomu manazovaniu doma, mi napada- vcera sme sa chystali niekam prec, moj muz totalne v prdeli, vzal tomiho na ruky a reve nad kocikom ze pod mi pomooooct, lebo ze odhrnut deku. Ze ako ho tam ma vlozit....heh, nervicky na dranc mal..no a nemam byt hrda na seba, ze ja zvladam sama 😉 🙂 Nikto deku neohrna, sama si odhrnam a este aj decko udrzim pri cicke aby nerucalo. 😅 Popritom aj Matulo ruci ze mu je teplo a tak. Ale nenamalovana som z domu este nesla...Haha.Baby, VSETKO vieme zvladnut my zenske uzasne. 😵 😵 😵
Inak, kto ma doma mamu a ja, uvodnik je skvely...to je vsetko co sa mi podarilo tento mesiac precitat zatial, ale velmi vhod mi to padlo. 🙂
Beatka, verim,ze bez peniazkov je vsetko tazsie,ale treba vydrzat. Urcite to stoji aj za tu obetu. Moja segra zacinala s muzom dooost tazko a teraz su v poho, fakt v poho. Nechodia do zahranicia na dovolenky, ale na dovolenky chodia, ono, cloveku stale cosi chyba, ale ono sa to spravi casom, ani nebudete vediet ako. Len treba verit.

katuskapd
4. nov 2009

jani som sa aj zasmiala aj zamyslela 😀 diky
editioral je fakt o tom ake su zeny skvele a vsetko stihaju 😀
a este k tej robote, niekto ma aj taku co ho nenaplna, karieru poznam len z filmov 😀 😅

kety super ze je lepsie 😉

moje drahe dieta vcera malo nejaky zachvat paniky a nie a nie spikat, nakoniec zaspinkal u nas v posteli o pol dvanastej, s takymi vzdychmi ze az 😔 nastastie spal do rana a o pol jedenastej sa zas vypytal spinkat a spi doteraz, dufam ze na neho nic nelezie. 😖

andula30
4. nov 2009

Eviku ANI OMYLOM by som si nedovolila to o tych lebkach vysvetlovat VERULKE ja som ju len pouzila ze jej sa pacia a preco ja ani omylom, ja som totizto trochu SISI 😉 ale o tom pisat nebudem lebo by ste ma vyclenili z tohto fora 😀 😀

jankapo
4. nov 2009

Kati, tak dik. 🙂
Andula, no moja, prave preto sme ta zaclenili ze si SISI... 😉

andula30
4. nov 2009

Janka titulkuje 😉 no dnes sme boli u pani tabulkovej vypocula som si ju a myslela som si svoje 😀 iny kraj iny mrav
Simiho vaha uz zapadla do tabulky 11700 tak sa usmieval akrivka bola v poriadku odmerat jej ale nedovolil kopal ju ako besny tak to vzdala no a potom zacal vysluch co papa....kolko pije..uspokojili sme ju ze uz menej 😀 pitala sa kolko mlieka pije hovorim ze 2 flase Beby a teraz ked ho jeduju zuby tak sa budi a chce aj v noci ale to mu davam uz normalne tak spustila ze jemu stacia max dve flase za den a aj to normalne detske mieko uz od roka netreba 😕 a ze v noci uz vobec nie ziadne mlieko dzus caj ak nahodou tak len vodu lebo to je zle na zuby v noci. Dieta v noci by malo mlieko max do pol roka on je jednoducho na to nauceny je to tvrde ale netreba mu dat on bude plakat par noci ale zvykne si ked bude vidiet ze nepochodi a nepomohla ani moja obhajoba ze to len teraz ked mu zuby idu ze on uz v noci mlieko nepijaval..A ze ci prespi a je ze este nikdy tak co papa pred jedlom on sa budi lebo je bud prejedeny alebo hladny...zaver je ze som makka a decko mi skace po hlave... 😀 😀

basika
4. nov 2009

ahoooojte pri poobedňajšej :- káve.. 🙂

hmmm, včera a ešte aj dnes aké psychologické okienku tu čítam.. 😨

čo je to kariera? o tom by sa dalo polemizovať. Netúžim po kariére, chcem mať len kľudnú robotu s dobrým šéfom a platom 😎 proste kľud. Pracovať chcem, ale teraz ešte nie...keď bude mať Lívia 3 roky. Pred tým ako sa nám Lívia pošťastila som pracovala 10 rokov..takže som nabažaná a viem čo je to chodiť do roboty, preto aj nechcem deti reťazove za sebou..pretože keď si predstavím, že po materskej už len robiť robiť a chodiť do roboty...ale keď si poviem, júúúj tam ešte vsuniem nejakú materskú po nejakých tých 3 rokoch práce...to sa mi zdá lepšie..a navyše su chcem MD maximálen vychutnať, teda nie MD ale Líviu, teraz keď pozerám foto a videá s pred roka..tak mi svietia očičká a mám pocit, že som si z toho nič vo svojom vnútry neuchovala (veľmi zvláštny pocit je to) potom si začnem uvedomovať zasa každý deň a tak podobne.

no a ku strachu..a posteliach a úrazoch...čítam teraz dobrú knihu... "Diaťa ako šanca pre teba" pointa knihy, že dieťa je naším zrkadlom..že v správaní dieťaťa vydíme seba a naše myslenie. No ale to som chcela, je tam jeden perfektný príklad zo života o strachu mamičiek a dôvere v deti. Pani čo sa venuje výchove detí bola na pobyte u domorodcoch niekde v Afrike..a nechápala tamojšie mamičky. Tie mali deti vo veku od cca1roka až 4 roky, úplne prirodzene vonku, mali oheň ohnisko ..tie deti pobehovali, poksakovali, nahaňali sa hrali sa s uhlíkmi. Vychovávateľka celý čas ako to sledovala trpla, že sa môže tým deťom niečo stať...bola v strehu. Mamičky si sedeli v úzadi..mali deti pod dohľadom..ale v kľude sa bavili. A vychovávateľka sa ich pýtal, že či sa neboja, že sa deti popália a prídu k nejakému zrazeniu. Oni nechápali o čom pani točí, to nepoznajú strach o dieťa,oni nevedia čo je to báť sa, preto tie deti nepotrebovali zažívať to čoho by sa ich matky báli. Je na tom kus pravdy, len ťažko je sa od strachu odpútať.

basika
4. nov 2009

andula - Dr. 🙂 🙂 podľa mňa ona len chce dokázať aké su v Nórsku dôsledné a dobré dr.

eviku78
4. nov 2009

co hovorite na tuto stavebnicu? hladam uz nieco pod stromcek. chcela som najskor drevenu, ale toto aspon bude na sebe drzat. a drevenu kupim, ked trosku podrastie.
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...

misanik
4. nov 2009

Ahojte mamule.
beti, ja viem, ze je teraz velmi tazko. Uplne chapem tvoje vyjadrenia, ale fakt to zdravie je najdolezitejsie, ked toto je vsetko bude. Urcite budes hrda mamina a casom sa spravia aj dalsie veci. Velmi vam drzim palce.
Krasnu debatu mate.
Ja som po nejakej keriere aj tuzila, nic moc som nemala, ale zasa ani najhorsie, ale ja som potom veeelmi tuzila po dietati. Troska si na seba dalo aj pockat aby som to lepsie ocenila a veeelmi je mi takto fajn. A keby nebolo tych sprostych penazi a hypotek a pod. uz by som chcela dalsie. Takto sa zda, ze to bude asi nesplneny sen. ☹ no vsak uvidime este. Zatila je hlavny ciel ukocirovat to tak aby norusko nemusel do jasli. Toto nechceme.
katuska, ja by som smykalku eee, lae zasa uz ma asi poznate, ja som panikar, pre man bolo zatazko dovolit mua j travy sa dotykat. Tak pre svoje dusevne zdravie take veci ako smykalka v byte nie 😉 😀
janka, no marek zlaty. mi to pripomenulo akciu u ans doma spred 2 tyzdnov ked aml amto vziat maleho vonku aby som sa mohla ucit. Ani som vam nepisala co sa stalo, ale este som to nerozdychala do dnes. Kazdopadne, chlapi su rozkosne stvorenia, ale veelmi neprakticke 😀