Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
16. sep 2009

katuskapd - pri tom DNP pozor...je tam nejaká doba koľko si musíš platiť DNP aby si mala nárok..+ ešte jedna podmienka pri čerpaním dávky z vyššieho vymeriavacieho základu, že ten vymeriavací základ musíš mať vyšší tých 27.týždňov...inak ti budú dávať len z minima...

katuskapd
16. sep 2009

basika vdaka a neboj mam to nastudovane, chodim na poradu.sk a tuto matersku som tiez odtial dostavala, ale len z minima teraz chcem z maxima nejakych 16000sk 😀

andula30
16. sep 2009

katuskapd kludne mi to mozes vysvetlit cez ip neurazim sa lebo aj my uz zaciname uvazovat cize urcite nebude daleko k cinom 😀 nemala som cas na kona lebo....vela toho co vas budem zatazovat ale na poradni vsetko ok len podla norskych tabuliek vraj ovela rychlejsie rastie ako pribera a tak mi rozpravali co mu mam davat papat... 😀 este ako ho to donutit 😀 😀 ale je v norme 😉 na sk sme mali mensi uraz v rodine svokor nieco bol dokonat na dome co muz nestihol a spadol s rebrika a zlomil si ruku 😝 Jani drzim prsty nech to uz mas coskoro za sebou 😉 lebo ja som prenasala a hovorim za redsetj o nieco skor ako co i len den navyse 😉 trosku vam to teplo doma zavidim lebo ja po prichode sem som pochopila ze vsetky tricka a kratase som mohla nechat kludne doma 😝

basika
16. sep 2009

andula - nooo tak to ma zaujíma...čo máš dávať papať a ako ho to máš donútiť...? A koľko vážite a meriate?

na a veru prenášanie nič moc...som si 4 dni odležala v nemocnici...

fukaska
16. sep 2009

basika 4 dni- ja som porodila 15dni po termine.Na 14 kontrakcie a porod po 23 takze este dlho nieeeee

kety80
17. sep 2009

dobre ranko 🙂

kubko zatial v pohode ani sopliky ani teploty tak to bolo take 2dnova teplota kristinku som vypravyla do skolky tak ked som vcera nemala cas tak kunem co ste pisali ked kubko spi
ja som rodila kiku aj kubko tyzden po termine 😒
dnes som sa rozhodla ze budem triedit veci hlavne po kike som odkladala vsetky veci a sukne saty bluzky ruzove veci tie kubko nevynosi tak tie znackove a zachovale predam a ostatne asi darujem vcera som zacala no hroza kolko veci sme jej pokupovali a niektore ani nenosila ale naslo som bundicku na jesen bledomodru a overal kremovy na zimu takze kubko je vybaveny tak som sa potesila a pochvalila sama seba ze sme kupovali aj neutralne farby 🙂 takze rada kupujte viac neutralnych farieb 😀 😀 😀

kety80
17. sep 2009

kubko je hore tak sa mozno este dnes zastavim ak sa vymotam s tych veci 😝

katuskapd
17. sep 2009

andula s tym jedenim aj mna zaujima bo mi tiez strasne obedy nechceme hlavne maso,
minule sme boli na namesti a mamicka davala jogurt svojmu malemu a matusko sa postavil pri kocik a olizoval sa jak keby tyzden nejedol, jogurty totizto moze. taky bol zlaty. 😀

kety veru mudro si spravila s neutralnymi farbami, ja taky tak az nato ze mam este len prve a ked pride druhe tak ako keby som nasla 😀

jaj a ja som rodila o 2 tyzdne skor 😉

andula30
17. sep 2009

ahojte no dlhy je 84 cm /o 2 cm menej ako na sk 😀 / a vazi 11300 co je v poriadku len podla ich tabuliek proti poslednemu meraniu ovela rychlejsie rastol ako priberal ale je v norme len by mal podla nich menej pit vodu mlieko a viacej jest chlieb maso zemiaky.... proste ked viem ze ma jest nemam mu davat pit, len ja som sa len zasmiala ze ako ho donutit jest ked on ma momentalne obdobie ze vypluva a chce len pit a max. ovocim sa napchavat.Ale ja som v pohode on to vyrovna teraz sme boli cele leto u nasich a stale sa v zahrade niecim napchaval samuzrejme ze mu insie nevoslo 😀

andula30
17. sep 2009

mam otazku ake hracky resp. hry u vas momentalne ficia?

basika
17. sep 2009

andula - ale však to pekne váži...ach tie Norske tabuľky...to nejako vááážne berú.

a hračky...napíšem na obed..teraz neni stihu...

misanik
17. sep 2009

ahojte,
andula, ved to mate super vahu, ved mne norko vazi 10700... tiez vela narastol a za 3 mesiace pribral 300g, no co narobime ked mu nechuti tiez...., kasli na lekarov. Inak mne norko posledne dni krasne appa polievky, na veceru, take husteee, ze koopec cestovin a zamaskujem mu tam aj kusky maska drobne, inak ho velmi nemusi.
Dnes je hore od 4.30, mato bol s nim, ja som pospala, ale teraz isiel uz o 11-tej, tak dufam, ze dajak potiahne aspon do 13-tej, lebo am porazi. Inak uz 2 tyzdne mi nespi cez den viac ako hodinu ☹ dufam, ze to tie zubky, ze len take obdobie
Dnes ma nase krsniatko katka 1 rocik 😵

anjelok
17. sep 2009

ahojteee,
ani som nepisala, lebo chora som 😝 ale citala som aspon 🙂 chytila som to od natalky, ale v horsej forme. natalka len sopliky, aj to chvalabohu len pri nich ostalo. uz odsavame hustejsie, tak snad to bude rychlo za nami. ja horsie, dost ma boli hrdlo, soplov vela, kycham, aj teplota bola. dnes som uz nasadila aj calcium tie ampulky, co sa ako injekcie pichaju, snad pomoze. na figu je, ze ked kojim, tak mam stale respekt pred nejakymi liekmi, tak sa to snazim kadejak uhrat. juraj si nemohol vziat volno, tak vylezat nehrozi, ale dnes pride skor a ja budem oddychovat 🙂
miska s tym spanim je to u nas presne tak isto (co si pisala o tej detskej)..my uz cakame, len kym dojde malej postel a ideme na to. inak dnes prespala 2x v zivote noc 😵 zobudila sa o 5,40, sice to bola konecna, ale navadi..v posteli sme tu uhrali este tu pol hodinku, takze sa vstavalo po siestej 🙂
inak mas moj obdiv ako to zvladas s tym norkovym spanim. budicek o piatej a cez den len hodina spanku. to by ma asi slahlo 😝
porod..radsej nespominat, tiez som prenasala 😒
co sa jedenia tyka, tak natalke tiez teraz nechutia obedy, len ovocim by sa napchavala cely den. a ako sa ozimilo, uz aj menej pije 😒 ale spolieham sa na to, ze ona vie, kolko potrebuje. nutit sa neda, snazim sa vymyslat kadeco. ale dnes jej celkom chutil obed, aj ked nezjedla vela, ale videla som, ze chuti 🙂
andula, u nas ficia momentalne najviac knizky. listovat a ukazovat si obrazky, zvieratka ako robia a tak. vonku samozrejme piesok, vcera si normalne urobila sama formicku. pekne nabrala, potlapkala, prevratila 😉 samozrejme, ziadna dokonalost, ale postup zvladla 😀
a co ste este pisali? jaaaj jani..to ti verim, ze mas toho dost. aj ked ja som bola este v 38tt relat. v pohode. na mna to zacalo doliehat v 40tt 😝

anjelok
17. sep 2009

a este..gratulujem norkovi k dalsiemu zubu a katuska vam k rozhodnutiu 😵 dzrim palce, nech sa hned v januari podari 😵
kety ja aj ked mam neutralne farby, strih je dievcensky, takze smola 😅 neutralnych veci mam fakt len par novorodeneckych, ale ako som vedela, ze je to dievca, tak vsetko je dievcenske 🙂
jani, verul..dufam, ze chalani su uz ok 🙂

anjelok
17. sep 2009

a to najdolezitejsie zabudnem 🙄 misi velmi sa tesim, ze norko nemusi ist na tu operaciu..nech sa mu to spravi samo, super super 😵 😵 😵 a nozky sa tiez spravia, ked tak dostane vlozky, ziadna tragedia 🙂

jankapo
17. sep 2009

cafte, doobedie stravene v nemocke, fuj... 😝 stav taky ze teda ma vysetrila a ze ups, pesar necha do pondelka, lebo ze sa jej cez vikend rozpadnem a ona tu nebude. maly je hlavickou dolu, a ze nie je az taky velky jak to brucho vyzera...no som vazne zvedava aku kategoriu porodim... 😝
chceli sme dnes vidiet norka a misku, ale nevyslo, dr. ma naplasila a prd z toho, idem tam zas v pondelok
matulko dnes prespal po dlhej dobe noc, bez muknutia. sice 5.30 mamaaa, mamaaa, ale este sme spolu potiahli do 7mej...teda hlavne on tahal...a chvalabohu, lebo by mi v tej nemocke nevydrzal

u nas tiez ficia knizky, "navliekanie snurok" do topanok, ale inak sme stale vonku..na ihrisku vsetko, tlacime kocik, alebo si najdeme palicu a hrabeme listie, alebo kamienky, tak nejak...

leni, skore uzdravenie... 🙂

anjelok
17. sep 2009

jani takze v pondelok da dole pesar a rodiiiiis? 😲

basika
17. sep 2009

Ahojte

juj, choroby.. preč...

my dnes sme strávili vonku..celkom peknú dobo napriek neustálemu dažďu dala som jej pršliplášť a gumáčiky..a boli sme na dvore..pokiaľ chcela sa vo vodičke čľapkať, nožičkou...nič to 🙂 , ale už keď začala používať ruky.. 😖 som predýchavala..ale u keď chcela vo vodičke urobiť ústočkami blublublu (to pri kúpaní robíme dýchame do vody aby boli bubliny) 😠 uf tak to už moc.. na mňa..ale odhovorila som ju nejak..potom chcela sa voziť v kočíku..taaak dali sme igelit a taaaaaaaaaak sa jej to páčilo

hračky - nijaká nejak nie je top..striedame, čítanie, lopta, kocky, bábika aj autíčka a tak kadejako, vonku motorka, piesok, váľanie na deke na matracoch vozenie v káričkem kamienky.. a tak.

basika
17. sep 2009

jani - akurát som chcela aj napísať...že pesar dolu=pôrod

kety80
17. sep 2009

anjelok - skoro sa uzdrav 🙂
teraz som si spravila vysmazany syr tak som ho schuti zjedla ze mi ostalo zle 😠
nas kubko sa hraje vacsinou s vecami ktore ma zakazene 😖 😀 ale bavia nas dost knihy noviny trhat auticka a kika si s nim rada sklada lego a vonku piesok a tlacenie kocika 🙂

jankapo
17. sep 2009

leni, basi, zas az take iste to neni, to aj pri matulovi tvrdilla a rodila som za 2 tyzdne. zas ma osali, budem cela v strese a nist. no sranda by bola keby sa tomino narodil na matuskove meniny... 😀

facovka
17. sep 2009

janiii,krasne ti tie tyzdne svietia, uznaj, paradne si potiahla..takze uz coskoro ste 4-clenna rodinka, tesiiime...cmuk 😉 😵

verulka
17. sep 2009

janii, este tyzden vydrz..vska sme si povedlai ze oktober 😀 i ked zase vidiet tomina by sa mi tiez uz pacilo 😵 bude ako ma byt 😉
misi, super, ze operacia nemusi byt a ani nebude 😉 s tym spankom...no ja ta potesit nemozem, kedze u nas je to furt v stave- zaspi o pol cca 20,30, spi do max 23, to si prejde rovno ku nam do postele, tam je hore 3-8x..place, nekludny a pod...cez den spi crka 70min...ookrem toho, ja som dnes v noci nemohla voobec spat- zaspala som o pol4 a vstala o 3hodky...
leni ,frisko sa uzdravte 😉
andula, hry? goralky 😅 auticka, surodenci..vsetko vysypat, vyhadzat, natlacit spat a dokolecka..knizka stale nic moc..ale zacal troch ukreslit.. iked ako janka napisala, fur tsme vonku, chodime az neskoro domov..takze zabavky sa intenzivnejsie zacnu riesit az ked oskaredie pocko 😉
norkovej sesternicke vsetko naj 😉

basika
17. sep 2009

misi - noo veď aj ja sa teším s tebou, že operácie nemusí byť....a nôžky budú tiež dobré...

ja náš spánok nejdem chváliť...nechcem aby sa to pokazilo...stačia mi trampoty s jedlom

katuskapd
17. sep 2009

anjelok diky a skore uzdravenei zelame 😉

hracky vsetky mozne, ale naj je auticko odrazadlo co dostal na narodky,a puzzle take drevenne a do otvorov sa daju cele zvieratka, ked najdem kabel od fotaku tak hodim aj foto a este drevenna stavebnica na take vlaciky napichovat kocky a kruzky. 😉

spanok tiez nechcem provokovat, tak radsej nic nepisem

janka veru narodky by oslaval na meniny a nemusela by si 2 x piect tortu 😀

dnes sme boli na fitloptach a ja som viac cvicila ako matusko ten tam len lietal a krical, preco mam take ukricane dieta neviete? 😒

ka77ka
17. sep 2009

ahojte zienky.
choruckym prajem skore uzdravenie...na mna tiez volaco lezie, bo ma uz 2.den hrdlo boli, a strasne som unavena.dnes som si aj lahla s eli poobede, ale ako naschval, za 50 min.bola hore.takze ziadna slava. 😉
ako spava cez obed v postielke, nepospi lhsie ako hodinku...aspon ze noci mame ok.

hracky:najnovsia hracka u nas je terezkina prilba na bycikel...skusa ju zapinat, odopnut nevie 😀 tak nerobim nic, len jej ju odopinam a odopinam...knizky tiez dako mc nie.skor ju bavia terezkine hracky, vyhra sa s ponnyvilom, s legom...porozhadzuje vsetko na co dotiahne, a potom terezka reve, ze ma bordel. 😀 a splha sa vsade 😉 pred 2 dnami vysla na rebrik na poschodovej posteli, v zahrade sa vytrepe na rebrik oprety o strom, takze tak. 😀

ja neviem, co je to prenasat, obe baby sa vypytali skor...terezka o 2 tyzdne a eli o 1 den. 😵
jani, ale uz si v limite, krasne si to zvladla, myslim na teba, nech to mas co najskor za sebou.a 21.9 by bol pekny datum. 🙂
u nas dnes leje od rana, tak sme len doma...neznasam taketo dni. 😉
este ku vahe, eliska ma 9600gr.
miska...katuske prajeme krasne narodeninky. 🙂 🙂 🙂

ka77ka
17. sep 2009

pred 2 dnami mala Eli premieru na wecku...paci sa jej tam viac ako na nocniku. 😉 zatial sice ziadny vysledok, ale aspon vysedi. 😀
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

anjelok
17. sep 2009

jani, pamatam si ako si par dni pred porodom matula stresovala, ze zatvaras temu..a vypytal sa skoro na termin 😉 ..uz to, ze si zvladnla cele tehotenstvo klobuk dolu. neboj, za chvilku to pride, prejde par mesiacov, vianoce su tu ani nenazdas...a mas to za sebou 😵
misi vsetko naj katke 😵
katka, tak to ma eli tak isto ako natalka, aspon tu nie je jediny drobec 😀
katus a nevies mi povedat, preco ja mam take agresivne dieta? od isteho casu vsetkych naokolo bije 😖 a nechapem preco..od malicka bola len mojkana, stale na rukach, objimana, bozkavana..nikdy som ju nenechala plakat, len mrnkla, uz som bola pri nej..dostavala a dostava stale vela lasky, my s muzom sa nebijeme 😅 ..tak neviem, odkial to ma ☹ alebo preco je taka 😢

anjelok
17. sep 2009

jee kati super fotka 🙂
moje dieta spi od dvanastej 😕

jankapo
17. sep 2009

baby, nemozete mi pisat take veci na city, lebo nejake ich mam posledne dni precitlivele... 🙂 uff..klipkam tu ocami, aby slzy nevypadli, no hormoniky uz asi robia svoju robotu... 🤐
ideme sa prejst, dostala som chut na puding a nemam doma... 😅

leni, to je obdobie... 😉 ako prislo, tak odide.

kati, eliska vyzera ako riadna velkacka na tom wcku 🙂 tie decka strasne ryychlo rastu, esteze uz budeme mat doma miminenko... 😵

katuska, nas matu je tiez strasne hlucny, a nehrozi mu urobit ze psst...to ho este viac hecuje... 😅 ale zas, neviem,radsej nech sa prejavi, ako by mal ticho v kutku sediet, nie? 😕 😅